Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 85 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 17:45 Muž matrix069 [79] – Re: mandragorca
Galaxy môžu byť v 20 L aj 8 ks,je to veľmi malá rybka. Ale neviem ako je to s tým tvojím Beťákom,aby nebolo za chvilku po rozborkách. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 17:45 Muž matrix069 [79] – Re: mandragorca
Galaxy môžu byť v 20 L aj 8 ks,je to veľmi malá rybka. Ale neviem ako je to s tým tvojím Beťákom,aby nebolo za chvilku po rozborkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 17:32 mandragorca – Co do akvárka?
Mám 20l akvárko, jednoho samečka betty, dvě rostlinky a chtěla bych do akvárka víc rybek, tak jsem si řekla, že bych dokoupila rostlinky, aby se měl beťák kam schovávat, koupila bych Piskořku věžovitou (2 - 3 kusy), aby požírala zbytky, a potom přidala microrasborky, moc se mi líbí ty sp. galaxy, i když nevím, jestli je hned seženu, jestli to jsou známé ryby. Ovšem četla jsem, že by jich mělo být minimálně šest a nevim, jestli to neni moc na 20l... Co vy? A nemáte popřípadě návrhy i na jiný rybičky? Já jaksi akvařím tak měsíc, od tý doby, co jsem právě dostala beťáka ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 09:11 pancernicek
na 50 litrů to bohatě stačí už i tak je tam mírně přerybněno!! no no ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 08:23 Papin – Jaké tetry do 50L akva
Dobrý den jaké tetry by se hodily do 50L akva mam tam neonky 10ks Tetry červenohlavý 8ks tetru královskou 1ks a chtěl bych ještě pořídit nějaký královský ale nevim jestli by se tam hodily tetry císařský ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 18:29 V – Re: Vlado
Nech tam jenom Gupky...

Yirka: rybicky.net/atlasryb/slovensky/m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 18:21 Muž Yirka [9126] – Re: Vlado
Mřenka duhová-co je to za druh? Nemyslíš parmičku?
Jinak tam nic dalšího nedávej, do těch 22l je to už teď až, až. Ancistrus se do té velikosti také nehodí.
Pokud chceš AQ s rybami v celém sloupci, kup si větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 17:58 Vlado – Znesie sa tato kombinacia v 22l akvarku?
Mam 22 litrove akvarko, take male, ale mam tam 7 gupiek (pavie očka) - tie sa stale mnozia a priebezne asi aj žeru:-) a 2 neonky červene. Gupky plavaju stale hore a dole a v strede je smutno, tak rozmyslam dokupit este 2 neonky a napr. mrenku dúhovu aspon 2 ks.. Znesie sa ta kombinacia? a este tam pribudne prísavník. Co na to znalci??? PS. miesto mrenky ma napadla aj Molynezia... co je najlepsia kombinacia? Aby bolo vyplene zivotom cele akvarko. Diik a pekny den

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 19:18 Žena ustavprochore [567] – Re: Petr
hmm a silnější světlo neplánujete? tohle je fakt strašně malinko, zas na druhou stranu, když tam roste ta kryptokoryna, ta hnědovka a měchýřka (jávský mech) by tam taky jít mohly (tedy myslím si to, třeba mě někdo vyvede z omylu ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 14:38 Petr – Re: ustavprochore
No svítím 12 hod denně 16cm zářivkou T5 4w
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 10:25 Žena ustavprochore [567] – Re: petr
To jsem ráda, že se líbí. Nedávjte ale víc než jeden nebo 2 páry, ať nejsou zbytečné šarvátky, samečci by se tak zbytečně oslabovali.
A jak už tu psali kolegové, chtělo by to přidat ty rostlinky, ta jejich červeň krásně vynikne právě v bohatě zarostlé nádrži. Osobně se mi nejvíc líbí v kombinaci s hnědovkou, sice roste docela pomalu, ale na světlo je nenáročná ;-) Vámi zmiňovaná kombinace rychlerostoucích rostlin, ale nenáročných na světlo bude trošku problém... Kolik a čím svítíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 09:45 Muž TomášB [12]
co nějaký mikro razborky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 09:27 petr – Re: ustavprochore
No tak ta parmicka duhová vypadá velmi pěkně,budu muset oběhat pár obchůdků páč jsem ji nikde neviděl.Díky Moc za tip :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 18:16 Žena ustavprochore [567] – Re: Petr
A co třeba takováhle rybka, ta by se vám nelíbila? rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
Jsou to velice pěkné a mírumilovné parmičky, nikterak velké, nenáročné. Při dobré péči jsou samečci nádherně celí červení, i samička vypadá pěkně. Mám 2 páry ve větším akvárku společně s mj. pavími oky, soužití funguje bez problémů, žádné okusování ploutví. Nejsou to živorodky, takže se jen tak nepřemnoží a neprodukují tolik odpadu ;-)

Já osobně si myslím, že pro neonky je vaše akviško dost malé, jsou to totiž dost rychlé rybky a rády plavou. Podobně i ten ancistrus - hodně vyroste a spousta lidí má tu zkušenost, že poškozuje rostlinky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 17:44 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: Petr
Aby jsi někomu daroval ancistruse jsem napsal z důvodu, že 30 litrů je pro dva dost málo. A ještě bych chtěl podotknout že neonka je hejnová rybka a do toho tvého akva se ti jich moc nevejde. Spíš bych tam dal tak 3-4 platy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 16:26 Petr – Re: Horác
No těch gubek bych se chtěl postupně zbavovat tak na počet 6-8 a postupně přikoupit jiný druhy.Zatím podle rad to vidím jen na Neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 16:20 Muž Horác [3942] – Re: Petr
No ... ona se do tohodle "vzorečku" správně dosazuje velikost dospělé ryby ... Nebo to snad hodláš v dohledné době nějak radikálně redukovat? Já jsem to pochopil tak, že chceš spíš ještě přikupovat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 16:17 Muž isamik [180] – Re: Petr
To neni pravidlo, ale doporuceni... a navic hodne HODNE mirne!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 16:10 Petr – Re: bond009
No zajímal by mě důvod proč bych se měl zbavovat Ancistruse když jsou to pár.Jinak těch gubek je sice hodně ale když použiji pravidlo 1 litr vody na 1 cm rybí délky tak se tam vendu i zdřevákama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 14:17 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: Petr
No nejdřív bych přidal rostlinky a další ryby nepořizoval. Spíš bych zkusil někomu darovat aspoň jednoho ancistruse. Na skaláry v takto malém akvárku určitě zapomeň (žádná zakrslá varianta neexistuje) a ani čichavce zakrslé bych rozhodně nepořizoval (jsou docela choulostivý na obsah dusíkatých látek ve vodě a přece jenom 18 gupek ve 30 litrech je docela dost).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 13:15 Gi-Gi-Gi-Gigolo – rybka
no tak si tam daj neonky...pokial nelakaju krevetky...alebo kardinalky cinske alebo cichavca libajiceho a ta neonka by mala byt cervena.neonky aspon 6 ale najprv do karanteny aspon na tyzden az tak do akvaria bo dost prenasaju choroby alebo tam do akvarka nakvapkaj pripravok PREVENTIN... hmm alebo daj si tan cervene rastlinky neviem ako sa volaju ale to ozivi cele akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 12:52 karelin
petře, to by se chtělo podívat na informace o rybách
Skalára amazonská: rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
Skalára vysoká: rybicky.net/atlasryb/skalara_vysoka
Skalára Leopoldova: rybicky.net/atlasryb/skalara_leopoldova
čichavec zakrslý: rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 12:27 Petr
Jj rostliny by to chtělo(přemýšlím o Jávským mechu a náký co rychle rostou ale nepotřebujou moc světla) Jo kdysi jsem tam měl i parmičky 4pruhý to byly rybky který jen tak nikdo nepřehlíd(moc krásný) ale dost ůtočily na samečky pavích oček tak šli z domu.Těch gubek tam mám požehnaně cc 18 ale jsou to zatím samý dorostency ,nák se mi množí a přirozených nepřátel tam nemaj a mě je líto je usmrcovat.
To Evicaaa: Jo maj krásný ocásky ale zkus je porovnat např z Beety bojovnicou to je jako trabant s ferrari :-)
To karelin:myslel jsem že jsou skaláry i nákej druh kterej je přirozeně zakrslej kterej by se tam hodil,škoda.Ale zaujal mě např Čichavec zakrslý ten snad nepotřebuje moc velký akvárium ale těžko říct jak se bude chovat v mojím biotopu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 11:41 karelin
Petře: Skaláry nedávej vůbec, ani čichavce.
Já mám skaláry v 80-ti litrech a je to málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 11:26 Evicaaa – Re: Petr
A samečci pavích oček mají přece taky krásně barevné ocásky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 11:25 Evicaaa – Re: Petr
Tak určitě více rostlinek by to chtělo (já mám co mluvit, že?? :-D Ale moje objednané rostliny ještě stále nedorazily.), hned to bude vypadat líp, když to bude zarostlé, můžeš zkusit i nějaký druh, co zabarvuje své listy dočervena. ;-) Jinač ty barevné rybičky můžeš zkusit třeba nějaké platy (1 sameček a 2 samičky), nevím, kolik tam těch gupek máš, ale víc rybiček bych tam už necpala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 11:11 Muž Horác [3942] – Re: Petr
Já bych měl jiný nápad ... udělej své akvárium zajímavější a atraktivnější skrze krásné, zdravé a prosperující rostliny. To je mnohem větší výzva, než ho přerybnit sebekrásnějšíma rybkama. To totiž umí každej m****.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 11:06 Petr
Fotka k příspěvku Tady je to foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 10:46 Evicaaa
Chtělo by to fotku akvárka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 10:42 Petr – Ryby do 30l akvária
Už cc 1rok mám 30l akváriu a zatím vše v pohodě.Mám tam náký Paví očka ,párek Ancistrusů a Krevetky japonika.Ale na pohled je akvário dosti nezajímavé,proto bych tam chtěl dat trošku výraznější rybky.Napadly mě náký zakrslý skaláry,čichavce či rybky který jsou krásně vybarveny např betta(bohužel to by se asi moc krevetám nelíbylo)Proto by mě zajímaly čím to tak nejlépe osadit samo sebou abych zachoval nynější faunu pokud možno bez úhony :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 18:49 martineu
Este sa chcem opytat, kolko by som tam mohol dat tych otíkov (otocinclus) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 22:39 marsz
V těchto litrech mám teď 12 razborek a 6 pancéřníčků a 1 přísavku a 1 filtr. Kytky rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 22:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Joecz
Já si zase myslím, co jsem už napsal. :-) Že v tak malém akvišku je docela riziko testovat snášenlivost bet a jejich schopnost ukrývat se den po dni, týden po týdnu, měsíc po měsíci před případnou (a docela pravděpodobnou) agresí.
(Která se v případě "silného nahuštění" tlumí, drobí...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 21:56 Joecz – Re: isamik
isamik: ty samice jsou naprosto v pohodě, plně vybarvené, žerou, rozmnožují se a nejsou na nich známky stresu ani nemocí, ale pokud počítáte prostor pro ryby podle vzorečku 1l na 1 cm tak to asi nefunguje... ;-)

sid: já si opravdu myslím, že by 3 bojovnice mohli ve vhodně zařízeném 37l aqua (kořeny, skrýše, víc rostlin) v pořádku fungovat, možná jsem nepoužil zrovna vhodný příklad, ale rozhodně jsem neměl v úmyslu někoho mystifikovat

jsou samci, kteří samici stále napadají, ale jsou i takoví, kterí s ní v pohodě vyjdou, ale jsou i samice schopné zlikvidovat třeba 8 jiných samic nebo i samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 20:57 martineu
hh, ja velice zdatny borec som tomu pochopil, asi ma tych 15 samiciek na odchov....mam pravdu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 20:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: martineu
Mást.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 20:49 martineu
este mi povedz co je mystifikovat hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 20:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Joecz
...když mě ve 45l v pohodě fuguje cca 15 samic...
Vy se betám docela věnujete, ne? Pak jistě budete vědět, že je rozdíl, když máte ve 45 l 15 samic nebo ve 37 l tři-čtyři bety...
Myslíte, že je dobré takto mystifikovat začátečníka? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 19:23 Muž isamik [180] – Re: Joecz
A 15 dospelych samic v cca 40l. To jsou dobre podminky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 16:58 Joecz
v 37l se schovají v pohodě
když mě ve 45l v pohodě fuguje cca 15 samic, které jsou docela drsné a nemají problém vyříkat si to se samcem, tak proč by nemohla fungovat trojka v 37l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 16:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: martineu
Když nebude samec zabiják... :-O Nebo samice neurotičky. ;-)
V tak malém akvišku se ty rybky před sebou nikam neschovají.
Ale je to vaše věc. Jen se bavte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 16:05 Joecz
v 37l budou v pohodě, když tam budou úkryty a samec nebude fakt zabiják, tak se snesou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 16:01 martineu
No, ked som o nej cital tak tam bolo napisane toto, citujem:"Min.velikost n.: 20 litrů pro jeden kus, 30 litrů pro pár.
Dop.počet ryb: 1 samec a 2 samice. Nikdy ne 2 samce v jedné nádrži." Mam sa teda riadit podla tohoto? alebo mate s tymto niekto ine skusenosti. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 15:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: martineu
3 bojovnice do tak malého akviška k "trvalému soužití" nese riziko problémů - permanentního stresu, nahánění, okusování ploutví... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 15:13 martineu
Vsetkym dakujem za rady, vo stvrtok idem na nakupy, zatial kupim len tie bojovnice. Cez vikend si tu snad uz zaregistrujem vlastnu nadrz, potom kuknite, zatial caw... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 10:27 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
No mě taky okružáci okusujou nové výhonky u anubiasů, jak se pak list rozevře tak je děravej jak když by ho někdo prostřílel a tak jsem se je (okružáky) snažil povybírat ano ale stejně tam teď mám čtverzubce tak i když by se tam nějakej našel tak je sežrán hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 10:27 oldkiwinka
Na dno by se vměstnalo pár menších pancéřníčků (trpasličí, pandy) - tak 4-5 kousků, nebo otíci (otocinclus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 10:03 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ustavprochore
Nemají dost jiné potravy? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 22:32 Žena ustavprochore [567] – Re: bucliik
jak to děláš? já bych je potřebovala na to stejný ukecat, ale nějak se jim nechce :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:12 Žena bucliik [99]
Taky se mi poslední dobou osvědčili daleko víc než líná ampulárie a stydlivá neritina, dostanou se všude a hoblujou i řasu s biogenním odvápněním potlesk
Na zbytky potravy tam nic nepotřebuješ, krmivo na dno padat nemá ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [85] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=4201