Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 11:30 Muž PeCh [77] – Tetra ohnivá
Mám 30 tetier ohnivých v 60×40×40 a môžem povedať, že je to len také "pľuvnutie". Pri 15 ks by boli stratené. Skôr by to chcelo hejno od aspoň 50 ks. A naozaj je menej druhov a viacej kusov jedného druhu. Druhá vec je, že by som tetry ohnivé nedával do menšieho akvária ako 60×30×30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 21:35 Muž petben [2] Re: Smetany
Jasný, díky, promyslím to. Ale úplně jeden druh bych nerad, no uvidí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 19:30 R Muž ctibum [6909] Re: petben
Ve "26" mi v pohodě fungoval mix Razborek a krevetek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 18:53 Muž Smetany [1226] Re: petben
Pancici jsou v poho jen u těch hejnovek bych
vybral 1 hejno po 30 nebo max 2 po 15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 18:51 Muž Smetany [1226] Re: afc1886
Já dávám po měsíci krevety ty odstraní zbytky nevyhnutelné rasové kalamity někdy i později když ještě řasa neustupuje a když začnou krevety nosit vajíčka jsou už dobře zabydlené a pak dávám ryby trvá to cca 2-3 měsíce od založení co mám kompletní plánovanou osadku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 18:47 Muž petben [2] Re: Wanderer
Koza dojí krev.
Krevetky chovat, jako množit, úplně nechci, ale kdyby si doplňovaly stav samy, bylo by to super.
A k nim teda nejlépe jeden druh rybek ve větším počtu. Jasné. Pancíky jsem myslel na lehčí úklid po dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 18:31 R Muž afc1886 [14682] Re: Smetany
To máš pravdu, ale krevetky bych dal až do pořádně zaběhlé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2018 18:30 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: petben
To je teda mix. Jestli mohu doporučit, vyber si jen dva druhy rybek a dej jich tam o to víc od jednoho druhu. Bude to vypadat mnohem lépe. S 55l hrubého objemu si moc vyskakovat nemůžeš. A jestli chceš chovat krevetky, tak bych zauvažoval, dát to úplně bez rybiček,protože ti je budou žrát.

Tj. jeden druh razborek a malé pancéřníčky na dno nebo dva druhy navzájem se nekřížících se krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2018 18:21 Muž Smetany [1226] Re: afc1886
Pořadí bych neměnil krevety potřebují čas na rozkoukani a pokud se dají do nádrže s rybami budou strašně dlouho schované jinak vice ryb jednoho druhu je určitě dobrá rada :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2018 18:13 R Muž afc1886 [14682] Re: petben
Fungovat by to mohlo, ale dal bych více rybek jednoho druhu a napřed nasadil rybky a až potom krevetky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 18:10 Muž petben [2]
Zdravím,
já jsem tedy stále ve fázi výběru a rozvahy, nicméně akvárium bude cca 55 litrů.
Mám v plánu cca 30 krevetek Cherry, 10 Razborka bornejská, 10 Razborka skvrnoocasá, 10 Neonka modrá. Nějaké ty Pancéřníčky malé. Nejdřív záběh bez živočichů, posléze krevetky a Pancéřníčky a po delším čase rybky.
To by snad mohlo fungovat ne?
Díky za případné názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 18:06 R Muž ctibum [6909] Re: Cherchan
Nehádám se, je to moje zkušenost. Srovnání živosti Dánia v "61" a ve "200" je u mě nesrovnatelné... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 17:59 Muž Cherchan [7] Re: ctibum
Heh sranda. Dániá perlové som choval v podobných rozmeroch ( tuším som to raz meral a AQ malo 40L v čistom) a dániám sa tam darilo niekoľko krát sa mi aj vytreli bohužiaľ väčšina plôdikov maju starostlivosť neprežila :-( hold začiatky. S Tetrou ohnivou skúsenosti nemám to sa priznám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 17:44 R Muž ctibum [6909] Re: Cherchan
Tetru ohnivou a Dánio perlové z vlastní zkušenosti vřele nedoporučuji. Dániu byla malá i moje "61". Oba druhy u mě začaly existovat až po přestěhování do "200"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 17:40 Muž Cherchan [7] Re: strejc
Tých možností, stačí si vybrať.Klasika: rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1
rybicky.net/atlasryb/vrcivka_trpaslici
rybicky.net/atlasryb/danio_perlove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 17:29 R Muž ctibum [6909] Re: strejc
Taktak, souhlas. Malé Razborky, případně za mě Heterandria formosa, nebo Neoheterandria elgans, pokud je seženeš. Nebo jednu Bettu...
Zkus použít pokročilé vyhledávání v atlasu. Zadej objem 30 l a uvidíš...
Dánio perlové bych rovnou vyřadil, na ty je to podle mě malé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 17:11 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: strejc
Pokud máš již založené AQ tak se pochlub fotkou. Pokud jsi ve stádiu přípravy, tak se zkus podívat na nějaké malé rybky rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska na něco většího to moc nebude. Případně krevetky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 14:12 Muž strejc [1]
Ahoj všem,chtel jsem se vas zeptat,jake ryby by jste mi doporučili do akva.40.40.30cm,těch 30cma je výška,kolik ryb.Akva bude prevazne rostlinne z kobercovima kytkama..cuba a cervene kytky,akva bude osvětlené svetlem chihiros 3800 lumelů.Dekuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 20:12 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tomas96
Měl jsi ukázat hned :).
Steně to ale pro ty pancéřníčky není ideální velikost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 19:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tomas96
Pak budu od tebe chtít návod, jak ji pěstovat :).
1) Ona chce dost zarostlou hladinu. To není pro ten juncus ideální (obecně si myslím, že bojovnice a pancéřníčci trinidadští chtějí odlišně vypadající akva).
2) Ještě přece jen počkej (obecně s jakoukoli další rybou). Stačí jedna rybka navíc a řasy mohou poskočit. Mě se to takto jednou stalo s bojovnicí v 60l.

Edit pěkná fotka. Dobré pro bojovnici. Ale zas ti pancéřníčci v něčem podobném budou mít málo místa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2018 19:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tomas96
Právě jsi zasázel Juncus repens, což není zas až tak sranda rostlina (mě vyhynula). Držím ti s ní palce, ale dokud nebudeš vědět, jak dopadneš (tak 2-3 měsíce), s bojovnicí neblbni. Jedna ryba navíc a zhoršíš si podmínky.

Jinak mají kluci pravdu, já měl tyto sumečky v 250l a myslím, že tvých 50 je pro ně málo. Trochu pokory v komunikaci, chlape.

P.S. Chtělo by to celou aktuální fotku tvého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.11.2018 19:05 Angus68 Re: Tomas96
Právě proto, když si chceš založit akvárium s rybkama, měl bys o nich aspoň něco málo vědět. Trochu si přečíst o nárocích na životní prostor, složení vody atd....
Ale neboj, nejsi jedinej, komu v akvaristice nic neřekli a nebo špatně poradili jen proto, aby prodali ;-)
Já si koupil gibouše (4cm) když sem měl 60x30x30 :-D Ale jak začal růst, zvětšovala se i nádrž. Nakonec to skončio dvoumetrovkou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.11.2018 17:53 Muž ZDRI [1415] Re: Tomas96
Zdaleka nejsou dospělí a měli by ještě růst. A pokud Thorokáti už takhle brzy nerostou, je zřejmé, že nemají prostorově dobré podmínky (je to jinak vcelku nenáročná rybka, která přežije skoro všechno). Jestli existuje rybí peklo, tak Tobě už tam rozpalují kotel (a doufám, že hodně malý, oko za oko...) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.11.2018 17:24 R Muž ctibum [6909] Re: Tomas96
Podívej se na název vlákna. Říkám ti, že Thorakát to tvého akvárka nepatří, ani jeden, natož dva. Je to pro ně malé a ty je týráš. Pokud tě to nezajímá a je ti jedno, že týráš ryby, tak nechápu, proč tu řešíš, jestli se k nim hodí Betta. Prostě ji tam dej, ono to nějak dopadne... X-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 16:52 R Muž ctibum [6909] Re: Tomas96
To je fakt argument... A proč už nerostou tě nenapadlo...? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 16:25 Silviebaris Re: Tomas96
A jak maš tedy ty rostliny pořešeny,kdyz je ti sumci vytahují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.11.2018 16:08 Muž ZDRI [1415] Re: Tomas96
Teplota ani Betta problém není.
Problém bude, až Thorokát vyroste. A vyroste hodně a rychle.
Pak mu bude Tvoje akvárko malé a dokáže udělat pěknou paseku (také jsem je měl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2018 08:47 Muž ZDRI [1415] Re: saarka
Pokud tam chceš dát krevetky, zvážil bych i Japoniky - rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska
Jsou nenáročné na vodu, teplotu, zdravě oprsklé, níže uvedené ryby si na nedovolí (nevím, jak ta Betta, nezkoušel jsem). Pro naše děti jsou mnohém zajímavější a akčnější, než malé Neocaridiny, navíc krásně čistí od všech řas (vč. zelené vláknité). Nevýhoda - nemnoží se, ale při té velikosti jich stačí pár (zde cca 5) a pořád bude nějaká vidět.

Pro Tebe jsou bezvadné ty tetry - levné, akorát velké, nenáročné čistotné, navíc v každé akvaristice mají několik podobných druhů, takže děti si sami mohou vybrat. A když mají pocit, že aktivně spolurozhodují, víc je to baví a sleví v jiných věcech (rybách). Speciálně u těch malých Neocaridin jsem brzy zjistil, že než trápit/omezovat děti jen maličkými rybkami, je jednodušší udělat sólo nádrž pro malé krevetky (stačí malá nízkonákladová, bez topení jednoduchý molitan, levné DIY světlo), ta se vždy někam vejde :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 08:45 Žena saarka [21] Re: ctibum
Ty mají psanou nízkou tvrdost vody a u nás je docela hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 08:41 R Muž ctibum [6909] Re: saarka
Ještě koukni na Razborky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 08:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: saarka
Pro tvoji predstavu: V 60l a bez filtru muze zit, pokud je to zarostle rostlinami, vedle ryb 200 krevetek a ani nebudes mit pocit, ze jich je moc.
Endlerky, gupky: Hlavne si porid nejake doopravdy pekne a nemichej je s jinymi. Cim peknejsi budou, tim lepe pujdou v budoucnu na odbyt. Mixovane se udavaji hur. Plati i pro krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 07:38 Žena saarka [21] Re: JirkaŠčobák
No nevěděla jsem abych to neměla přeplácané a těch živorodek se taky trochu bojím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 07:13 R Muž ctibum [6909] Re: saarka
Velké šneky bych vynechal.
Okružáky, Kružníky a Levatky naopak, je to užitečná dělnické třída...
A pokud neplánuješ nějak tvarovat dno, tak bych přihodil i pár Piskořek...
Na krevetkách bych výrazně přitlačil viz Jirka. 6 jich tam ani neuvidíte :)
Osobně bych doporučil Pancéřníčka malého, cca 20 ks (já mám raději menší ryby ve větším množství). A Pygmejáčci jsou děsně boží a s přehledem ti obsadí spodní polovinu nádrže.
Pokud Bojovnici, tak jen jeden kus. Ale rozluč se s krevetkama (viz Yirka). Mně požrala i většinu Okružáků. A samice zavraždila samce. Je to sice kus od kusu, záleží, na jakého rapla narazíte, ale osobně bych ji do společenckého akvária nedával.
Živorodka Wingeova mi přijde jako lepší varianta. Bude jich víc, budete mít miminka, samečci jsou krásně vybarvení. Podle mě pro děti lepší volba...

OT, ale co se kytek týče, sleduj zdejší inzerci a vlákno darování přebytků rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku Dá se tím výrazně ušetřit. Nebo když odtajníš, odkud jsi, tak se možná v blízkosti najde někdo ochotný něco darovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2018 06:49 Muž Yirka [9126] Re: saarka
Krevetky budou pro bojovnice vítaným krmivem.
Pravda, budou po nich pěkně prosperovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2018 02:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: saarka
Krevetek alespoň 20. Jejich prosperování závisí i na množství. A věř mi - i 20 krevetek v 60l je, jako když plivne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2018 01:31 Žena saarka [21]
Tak už mám představu:
velké šneky pokud bude nutno
okružák a okružník můžou být
krevetky dřív jak po 2m zaběhlého akvárka( mandarinková, neocaridina davida yelow nebo blue/white/red cherry..to uvidím co bude k sehnání max 6ks
Tetra červená 6-8ks
Pancéřníček oranžovoskvrnný/podobný/společenský...opět podle toho co bude 6ks
A nakonec otázka
Bojovnice pestrá /smaragdová - pár nebo samec proti živorodkám paví očka/wingova 10ks????
Docela to vychází na rozložení pater a na tvrdost vody
Kytky asi zítra už na to nevidím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 21:35 Muž petrkokoska [2] – jaké ryby do 35l akvária
Dobrý den, pořídil jsem si akvárko 54l momentálně v záběhu kam přesunu živorodky a samice betty nebo dám betty pryč. poraďte prosím jaké rybyčky do stávajícího akvária ? viz prezentace ?
EDIT- samec betty je již ve vlastním

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 10:47 R Muž Anthrax [4765] Re: petrkokoska
Být tebou tak bettu nechám ve stávající nádrži. U ní ale nemáš nikdy jistotu že se ti mezi sebou nepovraždí, takže je lepší opravdu chovat jen jednoho jedince. A zbytek bett bych dal pryč. Ostatním druhům bych pořídil takových 100 l (klidně i více, převíjení 4 acistrusi to bude pro akvárko záhul až vyrostou). Jde o to že betta má jiné požadavky na teplotu vody, její čistotu a taky může napadat paví očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 10:42 R Muž ctibum [6909] Re: petrkokoska
Nejlepší řešení palec
Každopádně bych ty Betty alespoň rozdělil. Samce nech v tomto, holky dej do většího...
Jsi limitován prostorem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2018 10:35 Muž petrkokoska [2] Re: ctibum
rozhodl jsem se, že si ryby nechám a pořídím nespíš větší akva... poraďte prosím jak velké by bylo vhodné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 23:35 R Muž ctibum [6909] Re: petrkokoska
No nevím, nečekal bych nic moc. Podle mě bude problém u Bett, malý prostor, budou se řezat. Ancistrusi a živorodky ti budou svinit vodu, kterou naopak Betty raději čistou. To všechno ve třiceti litrech s moc bídnou filtrací. Neřekl bych, že to bude dlouhodobě fungovat...
Šel bych ty ryby vrátit, klidně jinam a zadarmo. Lepší, než si tím hned do začátku přidělávat starosti a znechutit si to, sotva jsi začal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 23:27 Muž petrkokoska [2]
já vím no... moc jsem o tom nevěděl a spoléhal že mi poradí :( nevím proč to ty lidi dělají když o tom moc neví :( snad to rybyčky dají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.11.2018 22:18 R Muž ctibum [6909] Re: petrkokoska
Osobně bych mu šel vrátit všechny a nechal to pořádně zaběhnout... Pak bych tam dal jednoho Beťáka nebo hejno nějakých malých Razborek. Máš třicet litrů čistý objem, to není moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 22:02 Muž petrkokoska [2]
a co teď co by bylo vhodné tam mít za rybičky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 21:57 Žena Hanumana [71] Re: petrkokoska
15 kusů by moc nebylo, kdyby to byli jiné druhy, ale tenhle prodávající by zasloužil....
rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 21:54 Muž petrkokoska [2]
mám pocit že rybek v akvárku je až dost... nedal mi jich prodávající zbytečně moc do 40l akvária (15 ks) ? viz prezentace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2018 15:47 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Yoko
Mě by nenapadlo k beťákovi dávat malé rybičky, neboť by je mohl považovat za potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.08.2018 15:46 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Amazonka
Pygmeje mám v AQ 120x50x50 a hejno nedrží. Jezdí na vlastní pěst, sem tam jich je několik pohromadě. Koupila jsem jich 40, takže jich je dost na vytvoření hejna. Hejno drželi jen ze začátku cca 2 dny, než se rozkoukali. Že se schovávají je spíš jejich přirozenost - také je mám zalezlé, z rostlin vylezou minimálně. Když jsem je kupovala, tak v jejich domovském prostředí byli schovaní také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2018 20:05 Žena Amazonka [33] Re: Yoko
Ahoj, já jsem určitě pro ty razborky. ahoj
Pancéřníčky malé mám v 60cm akvu na délku a je to na ně (ikdyž jsou malincí) dost malé. Téměř vůbec se nezvedají do hejna aby plavali spolu a když je vidím, jak se smutně schovávají, tak bych je nejradši dala do mnohem delší nádrže. Někdy z toho mám docela špatný pocit, že je tam chudáčky trápím.. :-(
S razborky sice zkušenosti nemám, ale těm by se tam líbilo. Plavou po celém akváriu, pancernicci výhradně u dna a tady není dno moc velké, tak bych dala razborky. A beťákovi nevadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 17:34 Žena Yoko [35] – Razborky/pancéřníčci
Ahoj, mám takový technický dotaz. :-) Mám zajeté akvo 50x30x30, zatím jen s beťákem. Uvažuju o doplnění osádky - buď nějaké razborky skvrnoocasé, třeba 12 kousků (pokud to není moc), nebo pancéřníčka malého. Těch musí být podle atlasu aspoň osm, ale měli by se do litráže vejít. Co je podle vás lepší? Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=601