Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 74 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2010 15:36 Muž NASREDDIN [1383]
JuraS napsal kdyby jsi šla s čerstvým těhotenským průkazem od doktora...
Tak to je zajímavé , ještě jsem neviděl chlapa (kofola) s těhotenským průkazem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 15:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Gordon
no akva u nas v kancelari zacali 3 dospivajici mecovky ve 12L se sterkovym dnem (spachali to kolegove a ja se pak o to zacal starat)
no prezila jen jedna a ta i s potomstvem dela radost kolegyni doma ve 200l akvarku....
no to akvarko jsem pak predelal na krevetarko + v nem odchovavam pludek

chystam se trosku vic venovat mnozeni galaxek.... uz se mi povedlo odchovat nekolik jedincu a to bez vytiracky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 22:46 mOOOm – Re: Gordon
jj, dík :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 22:43 Muž Gordon [22] – Re: mOOOm
Jo platy se dají.
Já osobně měl v 39 litrech 5 kousků dánií a přežili bez úhony všechny moje omyly (nevím jestli to nebylo tím, že to byly ty s tím červeným barvivem) a plavali si celkem spokojeně.

Ovšem když jsem minulý týden viděl jak prodavačka ve zverimexu dala rodince do 12 litrového akvárka párek mečovek tak to bylo moc i na mě :-(

Ty platy se ti časem rozmnoží a akvárko bude pěkně barevné a živé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 22:30 mOOOm
Deathbull napsal: mOOOm napsal: Ahoj. Chtěl jsem se zeptat, jestli můžu v mém akváriu (cca 30l) chovat tyto ryby: 3x Danio Pruhované, 2x Mečovka Vídeňská, 2x Tetra Krvavá, 2x Krunýřovec sp.(obyčejný). Předem dík za odpověď :-)


Ani jedna z těchto ryb do 30l nepatří, možná tak jejich potěr. Dania jsou plavci= malé akva, mečovky jsou poměrně velké = malé akva, tetry taky plavou navíc v hejnu = úplně špatně, ancíka leda fakt prcka ale i menší spíše od 50l nahoru.


Tak jo, hned jsem se postil do napravování mé (velké) chyby.koupil jsem si Platu Korálovou 3x.Platy Korálové (1 samec a 2 samice(doporučené) ;-) ) jsou určené pro akva 20l a více.No tak snad teď už je to dobře, co? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 16:02 kofola – Re: JuraS
Ok chápu. Já se tedy potom ozvu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 16:00 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Nejdřív bych doplnil počet parmiček o aspoň další 4 Parmičky mechové (nebo čtyřpruhé, je to stejný druh), protože to jsou hejnové ryby. K nim buď 2 Ancitruse, nebo 6 malých Pancéřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 16:00 budik – Re: kofola
tady přidávám odkaz s užitečnejma radama rybicky.net/rady/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 15:58 JuraS – Re: kofola
pokud teprve dnes kupuješ akvárko tak ho nejprve nech měsíc zabíhat s kytkami a filtrem a případně pár šneky a až po měsíce se přijď s fotkou akvária a parametry svícení a vody zeptat..pak ti dokážeme poradit..páč je to jako by jsi se šla teď zeptat do školky jestli ti vezmou dítě do ní a to v době kdyby jsi šla s čerstvým těhotenským průkazem od doktora...rozumíš mi ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 15:55 kofola – Potřebuji poradit ohledně rybiček.
Ahoj, dneska kupuji akvárko (cca. 50 l). Doma mám dvě parmičky mechové a potřeboval bych poradit jaké další rybky bych si do toho akvárka mohl dát. Uvažoval jsem o Ancistrusech, ale nevím jestli je to dobrá volba a kolik jich tam tak dát. Prosím poraďte, Dík moc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:35 kyknos – Re: mOOOm
Tak můžou být třeba v krabiččce od sirek, že... ale pokud je nechceš trápit, tak NE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:31 tomash – jo
jojojo presne tak sem to myslel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: tomash
Já to chápu, ptal ses na názor tak jsem odpověděl že je to tak jak jsi myslíš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:27 Muž paia [3] – Re: vlacek
No jo, potřeboval jsem ty endlerky řešit už docela urgentně, to množení se už nedalo vydržet a než to splachovat do záchodu, tak se aspoň jeden beťák bude mít dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:26 mOOOm
Ani jedna z těchto ryb do 30l nepatří, možná tak jejich potěr. Dania jsou plavci= malé akva, mečovky jsou poměrně velké = malé akva, tetry taky plavou navíc v hejnu = úplně špatně, ancíka leda fakt prcka ale i menší spíše od 50l nahoru.

Hele, já jsem sem napsal 30l, ale možná to je i o něco víc (míň určitě ne).Tak kyby to bylo např.: 40l, tak ty dania by tam být mohla, ne? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:21 tomash – pravda
no jo no mas pravdu ale ja mu to do palice nevtlouknu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: tomash
Tvůj kamarád je hlupák a ne akvarista, a vůbec tomu nerozumí rozzureny Pro terčovce bych udával jako minimum 200L a alespoň 4ks, je to hejnová ryba a společně se skaláry to není vhodná kombinace X-) A akva na výšku min.50cm X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:01 tomash – jiny tema
chci se zeptat do akvaria 126l si kamos poridil pet skalar a dva tercovce. je mi jich lito ale neda se nic delat tvrdi ze se prizpusobej velikosti akva rozzureny ale podle mne to neni pravda. diky za nazory

tomash rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 17:21 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
mOOOm napsal: Ahoj. Chtěl jsem se zeptat, jestli můžu v mém akváriu (cca 30l) chovat tyto ryby: 3x Danio Pruhované, 2x Mečovka Vídeňská, 2x Tetra Krvavá, 2x Krunýřovec sp.(obyčejný). Předem dík za odpověď :-)


Ani jedna z těchto ryb do 30l nepatří, možná tak jejich potěr. Dania jsou plavci= malé akva, mečovky jsou poměrně velké = malé akva, tetry taky plavou navíc v hejnu = úplně špatně, ancíka leda fakt prcka ale i menší spíše od 50l nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 16:52 Muž vlacek [402] – Re: paia
No, tak nejak jsem to myslel... TO bylo rychle s tim betakem. Nevim nevim, v jake atmosfere budou ty endlerky ted u tebe bydlet. Stresem se mozna nebudou mnozit, coz jsi chtel, ale asi jinak. Treba se ale betak uklidni?!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 16:40 Muž paia [3] – Re: vlacek
aha, ty jsi měl na mysli ty halančíky... no už je to jedno, beťák už endlerky prohání v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 15:32 Žena Linduš [166] – Re: mOOOm
pancéřníčci jsou hejnové rybky!
a nevím, nevím, jestli by hejnku stačila třicítka.
co ta tetra? není náhodou také do hejna?
vlastně nechápu, proč píšeš, jestli je můžeš mít, když už je máš tone

tak hurá do dalšího bezhlavého nakupování ryb, aniž si o nich přečteme alespoň základní potřeby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 15:16 mOOOm
romant napsal: Určitě bych tam nedával ty Krunýřovce, kdyžtak nějaký 2 panceřníčky na dno. Ty mečovky bych vyměnil právě za ty Razborky, tak 6 kusů.

Dík, určitě to vyzkouším hop :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 15:15 Muž paia [3] – Re: vlacek
jojo, betťák to zatím vyhrává, za chvíli si pro jednoho zajdu, snad se mu tu bude líbit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 15:06 Muž vlacek [402] – Re: paia
Za zkousku (skoro) nic nedas. Ja je mel z Hornbachu na cernaku. Stale je tam maji, stoji kolem 35kc.
Podle mne je rozhodne vhodnejsi do minicka nez beta. Jo a jsou kratkoveci, takze kdyby nevyhovovali, tak to s nimi chvili prezijes. Je to podle mne chovanim velmi zajimava ryba. Na pozorovani urcite vdecnejsi nez endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 15:05 R Muž romant [27987] – Re: mOOOm
Určitě bych tam nedával ty Krunýřovce, kdyžtak nějaký 2 panceřníčky na dno. Ty mečovky bych vyměnil právě za ty Razborky, tak 6 kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 15:03 zuzakara – Re: paia
čemu nerozumíš na "chovat s podobně velkými druhy ryb"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 15:02 Muž vlacek [402] – Re: paia
Co je psano, to je dano ;-) Cim by se asi zivil, kdyz je to hlavne masozravec? Malymi endlerkami nepohrdne, odrostlejsi necha na pokoji. Nekdo tu tusim psal, ze mu pulil boraras maculatus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 14:54 Muž paia [3] – Re: vlacek
no nevím, v atlase se píše:

Tento vejcorodý halančík nechává ostatní obyvatele avária bez povšimnutí a dobře se cítí jako pár, ale nevadí mu ani více společníků vlastního druhu. Samečci tohoto druhu nejsou k sobě vždy přátelští. Chovat s podobně velkými druhy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 14:36 Muž vlacek [402] – Re: paia
Zkus halanciky. Jsou vhodni do malych akvarek a moji radi zive ;-) Dal jsem parecek (halancik pestry hjerresenuv) kolegovy na redukci plat a funguji. Nechal bych si je, ale nejsou vhodni ke krevetkam a mikrorazboram...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 13:37 mOOOm
romant napsal: Dal bych tam jenom ty dania a k nim třeba rasborky. Mrkni do atlasu, ty galaxi jsou moc pěkný.

Dík za radu. A nešlo by to tak, že bych si tam nechal ty co tam mám teď+ ty razborky. Vždyť to není zas tak moc rybek stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 13:07 zuzakara – Re: mOOOm
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 12:50 Muž paia [3] – endlerky - co k nim?
Mám v 35 l akva už docela slušné hejno Endlerek (odhadem 25 rybek), sice něco málo podaruju, ale množí se fakt šíleně a věčně zápasím s kvalitou vody a tudíž s ruduchou a řasami, takže přemýšlím o tom, přihodit jim tam rybku, která občas zredukuje potěr. Co by jste doporučili? Už jsem si přečetl že betta by byla vhodná, ale já bych rád měl nějaký výběr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 12:10 R Muž romant [27987] – Re: mOOOm
Dal bych tam jenom ty dania a k nim třeba rasborky. Mrkni do atlasu, ty galaxi jsou moc pěkný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 11:57 mOOOm – akva 30l
Ahoj. Chtěl jsem se zeptat, jestli můžu v mém akváriu (cca 30l) chovat tyto ryby: 3x Danio Pruhované, 2x Mečovka Vídeňská, 2x Tetra Krvavá, 2x Krunýřovec sp.(obyčejný). Předem dík za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 12:38 Muž mko [1] – Re: kety
no oplati....tie rozmery su dost divne, na pozorovanie ryb sa az tak nehodia...kup nove akvarko, alebo tam daj len slimaky a krevetky...popripade bojovnica nepotrebuje moc vysoky stlpec vody, ale dat tam len jeden parik ryb je skoro ako nic, nemala by si sa na co pozerat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 12:28 kety
To se mi asi vyplařtí kopit nové akvarko že.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 12:26 Žena Utahraptor [91]
kety napsala: Zdravim.Máam rozměry akvárka: vyška-16,5cm ,šířka-44cm a šířka vedlejší strany 29,5cm cca. Nevim jaky počet rybyček tam dát.Mohli byste mi poradit? diky

Rybyčku ani jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 12:23 kety
Zdravim.Mám rozměry akvárka: vyška-16,5cm ,šířka-44cm a šířka vedlejší strany 29,5cm cca. Nevim jaky počet rybyček tam dát.Mohli byste mi poradit? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 10:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Ivca
jakou mas celkovou tvrdost?
a dobra inspirace je i tady www.klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 10:01 Ivca – Re: Moucha
Akvárko má rozměry 50x25x32 cm, voda má 24-29°C, ph 6. Jinak díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 09:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Ivca
jakou mas vodu, jake jsou rozmery akvarka... rasborky, c pygmaeus, dania, v podstate vsecky rybky vhodne do miniakvarek + par dalsich projdi si atlas ryb, rybicky.net/atlasryb/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 09:25 Ivca – jaké rybky do 40l akvária?
Dobrý den, prosím o Vaše názory, jaké navrhujete složení rybek do 40-ti litrového akvária, a v jakém počtu? Mockrát všem děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 12:45 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
da sa nejako okrem separacie obmedzit mnozenie endlerky???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 15:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: wenca
tahle nádrž je na hejno neonek tak na hraně a s bojovnicí někdy bývají problémy. Nebylo by lepší dát tam jen samce betty s pár samičkami? a nechat to pěkně zarůst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 15:31 wenca – betta
ahoj prosim vas muzu dat bojovnici pestrou a tetry neonove k sobe?Prosim odepiste.A este neco kolik tak rybek muzu dat do 43l akvaria?Prosim odepiste na email mailto:orna.v@email.cz Predem dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 22:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Honzza9
teter víc a záleži v jak velké bude to akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 22:03 Honzza9
Dotaz: muzu mit tyto rybky v 1nom akva?? (mečovky 4 3:1, Kominici 4 3:1, tetra krvava 4 (nove tkze jeste newim co to je...xD)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:43 defisa – Re: karelpavel
elimonovat samce se budu snažit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 09:50 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: misa
Není to tak hrozný,když se jim daří jinak dobře,zabaví se předváděním jeden před druhým.Pokud máš kvalitní krmivo budou zbarvení normálně. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [74] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=3651