Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 81 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 16:31 Muž ampik [2] - Rostliny – vybava
ja nez ten text napsal tak tu nekdo dakl prispevek. test v octu doporucuji. tatoj jednou vymrelo akva protoze dostal krasnej vapenec. zavesny filtr by byl taky dobry. topitko by se nemnelo davat vodorovne ani do kouta nadrze. souvisi to s kolovanim vody. vodorovne bude termostat reagovat na vodu ktera je pred ohrevem. takze bude teplejsi nez nastavena (misto 24°C 28°C to jsem jen typl)v rohu zase se ohrata voda nedostane na druhou stranu nadrze. takze nej. je u zadni steny a ne svisle ani vodorovne. neco mezi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 16:22 Muž ampik [2] - Rostliny – vybava
no podle me mate blbe ten teplomer. nemel by byt zvenku? nikdy sem ho v akva nevidel. nevim ale jestli mate filtr ale doporucil bych vetsi biofiltr na vzduch a moturek od atmanu ten nejmensi. AT-A1500. kdyz ten moturek zapnete tak bude delat hluk ale to se vyresi tim ze se pod nej da houbicka na nadobi. sam ho takhle provozuji a z metrove vzdalenosti ho neslysim. (ten hluk dela tak ze je lehkej a poskakuje) ze zalozeni akva mam problem. musi se poridit vic kytek a rychlerostouci napr. egerie densa (douska hustolista), valisnerie (pokud budete mit giganteu nebo neotropicalis, tak vam bude pokladat listy na hladinu)lepsi je asijska (asiacita ci co. je kroucena) limnophila sessiliflora ( pozor tahle ma rada vic svetla jinak se ji nechce rust). ruzatec ponoreny nejrozsirenejsi kytka(to ma kazdy akvarista, nema koreny a plave na hladine. pokud nekdo chova pavi ocka nebo mecovky tak ji urcite ma a ani nevi co to je) svetlo by melo byt asi 25W zarivkoveho vykonu. staci kryt ve kterem budou 2 zarivky DZ11. takovy kryt si muzete vyrobit, pokud nejste technicky typ, tak nevim hde se da sehnat takove svetlo. takove svetlo se da instalovat do truhliku velikosti 50cm. vyzkouseno. pokud by jste potreboval na neco nevedel tak se ptejte. akvarko sem zarizoval i kamaradce tak mam dost zkusenosti. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 16:01 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: gandalf15
Ty "šutry" :) u zadní stěny bych dal pryč - méně je často více.
Na zadní stěnu bych nalepil černou samolepku. (Zvenčí! ;-))
Písek i kameny bych otestoval octem, jestli nešumí; pokud ano, raději bych se mrkl po jiném substrátu nebo kamenech.
Topítko bych položil vodorovně k zadní stěně těsně nad dno tak, aby přívodní šňůra vedla pokud možno těsně kolem levého zadního rohu.
Před topítko bych zasadil např. Eleocharis parvula (nebo acicularis), který by časem toto zakryl.
Do přední části Hemianthus callitrichoides.
Do vody Rasbory espei a místo raků Amano-krevetky. :-)

Čím hodláte svítit a čím filtrovat? Co zkusit nějaký závěsný filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 12:33 gandalf15
Fotka k příspěvku este chybaju nejake veci. toto je momentalny stav.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 09:27 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: gandalf15
(Zkusíme, jestli se někteří "chytnou" s komentáři... :))
To je poněkud "podivná" kombinace... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 23:55 gandalf15 – 47l akva, porada s vyberom ryb
Dobry den.
idem zalozit svoje prve akvarium. ma vnut. rozmery 54x29x30.
dal som do vnutra jemny strk a lavove kamene + jeden koren.
rastlinky pojdem kupit v piatok, chcem travovite nizsieho vzrastu. (foto doplnim)
chcem sa spytat na vas nazor v mojom vybere zivocichov:
1x samec bojovnica pestra
2x samicka -//-
2x Prisavka Levertova
2x Rak zakrslý /este som sa nedocital ci mozu byt dvaja samci a ako spoznam samca. predpokladam, ze pomocou velkosti klepiet. ak mate nejaky link ohladne tychto rackov tak budem vdacny.

za kazdu radu vopred dakujem. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 18:33 Muž mato103 [0]
no tak ja teraz neviem.... mojho kamarata oco ma asi v 300 l akva. 2 tie zraloky sanitwongsei a 2 pirane "dlhoplutve" potom vam skusim poslat foto cez mobil....


okrem toho... ja som mal tie zealoky ale dva mi dosli este.... a jeden na vianoce... :-(
krajsi darcek som nemohol dostat.. vsak??!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 16:54 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Yirka
Podla mna by sa nebyly,chcel som to iba vediet. :-) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 16:36 Muž Yirka [9118] – Re: Dixon
Já myslím, že když by byly dohromady tak by se byly nebily pokud by bylo to tvé velké akvárium s dostatkem úkrytů-obé jsou teritoriální. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 16:22 Muž Dixon [13] - Sumci
Mohol by som do mojho akvaria pridat parik ostriezika purpuroveho?nebyli by sa s ramirezkami? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 12:48 Muž vhisky [45]
objem je čistých 30-35l vody.. jde o to, že nvm jestli by rybám vadilo, že nebudou mít žádný rostliny, ale jen skalky, jeskyně atd(jako malawi.. ryb bysme tam dali max 4-5ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 12:46 Muž Yirka [9118] – Re: vhisky
Dotaz asi budeš muset doplnit údaji o objemu zaplavené části, jinak je to o ničem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 12:43 Muž vhisky [45] – jaké jso uvhodné ryby?
Zdravím, jaký druh ryb byste doporučili do akva, kde nebudou žádný vodní rosliny, jen jeskyně, skalky, kameny. - jde o vodní část v akvaterárku a nvm kterým rybám by takový prostředí nevadilo.. přemýšlíme o razborách..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 21:05 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Hatomi
pokud by si tam chtěla paví očka, tak bych nevolil přímo je, ale spíš endlerky - vypadají skoro stejně a můžeš jich mít víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 20:28 Žena Hatomi [27] – Re: 1Death
no paví očka bych tam ráda určitě,myslíš,že jim dudou ubližovat?
Jinak všem děkuji za názory a nápady,některé se mi vyloženě líbí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 18:23 1Pekna
prosím poradte dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 16:38 V – Re: blahab
Platy do 40 l ne. Ty si "zaslouží" víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 15:24 1Death – Re:Hatomi
Podle mě by tam šli všechny v poho, akorát se mi nezdá ta kombinace s pávčaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 15:11 Žena Kalupinka [32]
nebo razborky galaxy a red cherrky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 15:06 Muž blahab [5] – Re: Hatomi
co třeba nějaká Plata, třeba korálová.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 14:36 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Moucha
to je v poho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 14:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: arnošt
nestihl jsem ti o tom napsal... promin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 12:34 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Sid
tak to mám... se tady ukazuje má ná-držka a ani o tom nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 11:08 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Moucha
...chtel bych tam rasborky a mozna par krevetek...
Zkuste raději nějaké minirasborky a pár krevetek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 10:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: V
resim podobnej problem.... ale nasel jsem rybicky.net/nadrze/6532 a vypada to ze dobre funguje.... tak nevim

ja zarizuju tuhle nadrzku... rybicky.net/nadrze/6763, chtel bych tam rasborky a mozna par krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 10:04 RAP – Re: Hatomi
U většiny hejnových rybek se uvádí minimální počet 6ks a platí pravidlo čím více, tím lépe. Lépe se radí, když jsou uvedeny rozměry nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 08:54 V – Re: Moucha
Razborky + krevetky by asi šly, ale... 40 l hrubého objemu znamená asi 30 l vody. A do toho dávat víc druhů... Nic pro mně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 08:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: V
no rasborky+krevetky+ nejaky pancernicek by podle mne sly... ale jsem noob
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 08:41 V – Re: Sid
Tak to jsi mě špatně pochopil. Bylo to myšleno buďto krevetky, nebo Betta, nebo Borarasky. Ne kombinovat to mezi sebou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 08:30 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: V
Já bych s ohledem na krevetky i borarasky pro jistotu vynechal tu betu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 06:22 V – Re: Hatomi
1 - ne, 2 - ne, 3 - ne, 4 - ne.

Dávat do 40 l několik hejnových druhů je utopie. Svou roli hrají také rozměry - v nudli 65×25×25 si můžeš dovolit jiné osazenstvo, než v kostce 35×35×35.

A: krevetky
B: Betta (kluk)
C: malé Razbory (např. Boraras)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 21:49 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Hatomi
Samec bojovnice pestré
razbory nebo perličkové danio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 21:43 Muž DavidDizzer [26] – Re: Moucha
mě se nelíbí ani jedna kombinace (sorry) :-) nejlepší z toho je 1), ale dal bych tam spíše hejnovější rybky a více(akorát , aby měli dostatek místa)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 21:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Hatomi
rasborky
tetra ohniva
krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 21:17 Žena Hatomi [27] – Rybky do malého akvária (40l)
Dobrý den,sháním obsádku do 40l. A protože jsem velmi limitovaná prostorem,chci se zeptat jaké rybky do akvárka. Mám tu pár návrhů tak snad bude něco dobré:

1)
-Paví očko (5ks)
-Tetra Robertsova (5ks)

2)
-Paví očko (3ks)
-Tetra Robertsova (3ks)
-Neonka (6-10ks)

3)
-Paví očko (3ks)
-Tetra Robertsova (3ks)
-Tetra císařská (4ks)

4)
-Paví očko (3ks)
-Tetra Robertsova (3ks)
-Čichavec medový (2-3ks)

Nebo máte nějaký jiný nápad? přivítám každý názor...
jde mi jen o to,aby to byly malé mírumilovné rybky,které mohou žít i v menším akvárku a jsou běžně dostupné v akvaristice. Možné ještě k tomu nějakého přísavníka nebo krunířovce. Zřejmě nejdostupnějšího- malou samici ancíka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 07:42 1Pekna
mne sa lúbia len tetra sety alebo nano cube juvel sa mne nepáči ani aquael
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 17:45 Žena evasv [12] – Re: Radka
Já si koupila set v Hornbachu a ceny super si myslím. Nejsem žádný odborník teda - mám jen 54l -60x30x30 ale byl tam větší výběr - větší sety - doporučila bych ti se tam podívat. ten nás stál asi 1500 víc určitě ne a set který byl 63 l stál asi o dvěstě víc - myslím že měli i kolem 100l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:37 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Radka
Vnímám to tak, že chcete jít cestou nejmenšího odporu. Pak bych se na vašem místě setu až tak nebál. Asi opět někoho namíchnu, ale ať! :) Mrkněte na akva-set v mé prezentaci. Pořizoval jsem ho (hnedle 2 kusy) v Hornbachu za tehdy akční cenu 2490,-. K setu (akva + kryt se dvěma trubicemi a reflektory + stolek) jsem pořídil vnější filtry Atman CF 600 (á 1650,-) a třípásmové zářivky (á 61,-). Aktuálně Hornbach tento set prodává za 2990,-.
Pokud nejste domácí kutil nebo kolem sebe nemáte přátele, známé a příbuzné, kteří vám "za hubičku" pomohou podobnou sestavu poskládat, pak se podle mne jedná o dobrou cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 12:24 V
Radka napsal: já bych asi šla do nějakýho setu a případný "nedostatky" bych pořešila potom, tj. něco vyměnila a dokoupila

A ve výsledku utratíš ještě víc. No nic, sou to tvoje peníze... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 11:59 Radka – Re
Díkec,já bych asi šla do nějakýho setu a případný "nedostatky" bych pořešila potom, tj. něco vyměnila a dokoupila. Narazila jsem na tenhle, je až podezřele levnej www.e-zvire.cz/… Ta cena by byla dobrá, ale čert ví, jaký specifikace má ta výbava. Snažím se to zjistit přímo v obchodě, tak uvidíme, na stránkách k tomu nic nepíšou rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 11:35 V – Re: Radka
Raději větší, ale pro začátek ne zas tak moc. Kolem 100 l je to tak akorát.

V setech má cenu jenom akvárko, kryt, topítko a možná filtr. Přibalenou chemii rovnou zahoď, přibalené filtry mívají malý objem filtrační hmoty a nepřiměřeně velký průtok a ty nalepovací teploměry měří všechno, jenom ne teplotu vody v nádrži. To, co jsem ti níže vyjmenoval (je to jenom příklad - variant jsou desítky) stojí 3100 (když budu počítat jenom položky, které jsou i v setu). Když přičteš další "drobnosti" jako je spínací zásuvka (100) a dvě klasické zářivky 18 W (2× 60-120 - jak kde), tak jsi sice o pár stokorun nad cenou setu, ale je to lépe sladěné. Takže bude mnohem snazší jak rozjezd, tak i provoz a údržba.

Pokud bys chtěla menší akvárko, tak raději něco s půdorysem 60×35 cm (výška 35-40 cm, víc nemá význam) a tedy krytem na dvě zářivky (po 15 W).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 11:14 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: grizly
Nejlépe. :) Ono těch 120,- Kč navíc už není tak moc. No a ty "setové zářivky v ceně několika set korun" může zkusit prodat. Třeba i pod cenou...(A ještě na tom vydělá.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:49 Muž grizly [145] – Re: Sid
Takze ona si koupi zarivky v cene nekolika set korun a hned je vymeni za kvalitnejsi, ktere jsou jen za 60 korun??? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:46 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Alena.sv
Aha - toho rozdílu v rozměrech jsem si nevšiml... :-O
A estetika určitě za nějaký ten "příplatek" stojí... Máte pravdu! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:41 Žena Alena.sv [89] – Re: Sid
Hmm,asi máte pravdu,že lepší nebude,ale je tam silnější sklo,je o 5 cenťáků vyšší,zdá se mi i kvalitnější filtr(i když uznávám,že jeho účinnost bude asi stejná). ;-) Ale já osobně bych si ho vybrala pro vzhled krytu.Líbí se mi víc,a myslím si,že když už se akva kupuje,není to na chvilku, a tak bych si raději připlatila a dívala se na to,co mému oku lahodí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:40 Muž grizly [145] – Re: Radka
Ty zarivky mam obe dve v akvarku 112 litru a jsem s nimi spokojeny, rostlinky rostou hezky a na osvetleni akvarka jsou zcela dostacujici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:36 Muž grizly [145] – Re: Radka
Ja mam krevetkarium ve vypouklem akva 112 litru, za cely set jsem dal 2100 korun. Jen ten filtr jsem vymenil, bylo to spise cerpadlo nez filtr, melo velky vykon a malou filtracni hmotu.Mam ted cerpaci hlavu atman s molitanovou kostkou, jsem spokojen. Obycejne akvarko stoji cca. 1800kc, cely set. Odkud jses, poradim ti kde ho koupis tak levne. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:29 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Alena.sv
V čem spočívá vyšší hodnota toho setu z vašeho odkazu oproti setu, který zmiňuje Radka, aby se vyplatilo zainvestovat o nějakých 500,- navíc?
www.akvarius.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:00 Jakub – Re: 1Pekna
Ja by som tam dal rasborky Galaxy alebo halančíkov ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 09:42 Žena Alena.sv [89] – Re: Radka
A co tohle: levnaakvaristika.cz/…
Píšou,že mají poslední kus. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [81] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=4001