Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 16:49 Lia – Dotaz
ahoj můžou být dohromady 1 sameček 2 samičky Bojovnice pestré a několik Neonek černých? nepozabíjí se? nebo mám k těm bojovnicím jinou rybu? a jaké rostliny? aga bude kolem 30-50l. zakládám aqa tak díky za jakoukoliv radu love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 07:46 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Pro Lucius z rybek do menšího akvária s teplotou 15 st.C jsou nejlepší živorodky kropenaté(Phalloceros caudimaculatus reticulatus) u nichž čím je nižší teplota tak jsou krásněji vybarvené. Zde je však nutné častěji odkalovat a měnit vodu,neboť živorodky,které snášejí nižší teplotu bez vzduchování potřebují čistější vodu kde je víc kyslíku. Jsou sice malé vyjímky jako je Heterandrie formosa a Gambusie holbrooki,ale tyto rybky se hůř shánějí a bývají zas problémy s kanibalismem atd. Nejlepší jsou asi ty phallocery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 23:52 Muž sajfrdík [14]
to já na tohle přeborník nejsem možná nějakou fotku...ale možná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 22:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sajfrdík
zařiď si tu prezentaci s ňákou fotkou akvárka a popisem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 22:38 Muž sajfrdík [14]
a když bych to chtěl trochu oživit tak mam dát pancíky uplně pryč?nebo nějakej jinej druh by tam šel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 10:24 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: sajfrdík
Asi tě zklamu, ale ne. Takhle je to podle mě akorát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 09:32 Muž sajfrdík [14] – Re:MajkaK
mam tam 5 pancéřníčků skvrnitejch..šlo by to dát tam ty bojovnice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 21:02 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Živorodka endlerova se nazývá živorodka Wingeova a paví oko je živorodka duhová. Není dobré oba dva
druhy chovat spolu neboť se spolu kříží. Je lépe je chovat každý druh zvlášť. Co se týče velikosti, záleží na teplotě vody. Při nižší teplotě vody ryby rostou pomaleji a dožívají se vyššího věku a dosahují větších rozměrů. Samičky enlerek p.wigei mohou být skoro stejně velké jako samičky pavích ok. Není důležité jak jsou velké zda 4 nebo 5 cm. Zde je důležité pravidelně odkalovat a měnit vodu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:11 Žena lucius [1] - Asie – Re: katterinecka
Možná se zeptám hloupě, ale raději ověřím: endlerka je živorodka endlerova a gupka je živorodka duhová? V tom případě samička 6 cm je už moc velká. Jedu do obchodu a uvidím, co budou mít. Díky moc za tvoje zkušenosti a pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucius
měla jsem jich několik, jen se proháněli ale byli v pohodě.
Samičky gupek jsou už moc velké, živorodky hodně kazí vodu, zachvíli by jich tam mohlo být až moc. To už by byly lepší endlerky. Více ryb se bude cítit lépe, ne když tam bude jen pár
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:04 Žena lucius [1] - Asie – Re: katterinecka
Ok, děkuji moc. A samotní samečci nejsou problém? Aby nebyli nervózní nebo tak něco, když nebudou mít samičky? Kdyžtak koupím párek, kdyby to pro ně bylo lepší. To už asi bude vše. Děkuji za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:01 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucius
samečci jsou menší a pestřeji zbarvení s velkým ocasem, většinou to jde poznat jednoduše.
Nejlíp se dát do nádoby se stejně teplou vodou jakou měli v obchodě a buď pomalu přilívat studenější vodu. Pokud je v chladné místnosti tak nejlíp použít topítko aspoň pro tenhle případ, a pomalu snižovat teplotu topítkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 17:57 Žena lucius [1] - Asie – Re: katterinecka
Zkusím to :-) Prosím ještě o radu, jak je mám nechat zvykat? Ještě jsem nedávala do tak velkého teplotního rozdílu. Děkuji, jdu se podívat, jak poznám samečky. A nebude to problém? Píše se k samečkovi několik samiček. Zase nechci, aby jim to vadilo, že jsou jen samečci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 17:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucius
rybky toho vydrží mnohem víc, zvlášť živorodky, přez léto se daj normálně chovat i v jezírku. Aby se mi nemnožily řeším tak že mám jen samečky :-D nebo žádný.
Stejně budeš muset nechat ryby z akvaristiky zvyknout, protože náhlá změna teplot by jim nemusela udělat dobře i kdyby to pro ně byla vhodná teplota. Třeba i několik dnů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 17:38 Žena lucius [1] - Asie – Re: katterinecka
Děkuji za info, gupky by tam šly, ale mám prošku nejistotu, zda by jim nevadila dlouhodobá nízká teplota přes zimu, v noci opravdu může klesnout v dané místnosti i na 15 stupňů (tady se ke gupce píše nad 20 stupňů). Pokouším se dělat akvaristiku cca 1/2 roku, takže mám i další problém, co s rybičkama, kdyby se mi začaly množit. Proto se bojím pořídit živorodky. Jak to řešíš? Děkuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 17:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucius
přesně v takovém akvárku mám gupku co mi zbyla, myslím že v pohodě by to zvládly i endlerky. Jeden čas jsem takhle měla hejno razborek skvrnoocasých, teplota jim klesla na 14 stupňů a přežily to, s dlouhodobější teplotou ale nevím.
Jinak tam mám red cherry a těm to vyhovuje, i se množí, většinou je teplota kolem 18 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 17:28 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: viki
a máte tam dostatek živých rostlin, kterým se daří? Nebo dobrý filtr, který má dost filtrační hmoty? V menším akvárku se hůř udržuje rovnováha aby se rybkám nic nestalo ;-) Rostlinky dokáží hodně pomoct.
Z rybek by tam mohly být třeba razborky bornejské, živorodky endlerovy, někteří z mini pancéřníčků (corydoras pygmaeus, hastatus nebo habrosus). V případě jednodruhového akvária a ne moc prosvětleného klidně halančíci.
Do tak malé nádrže je dobré vybrat třeba jen jeden nebo dva druhy s hodně jedinci. Pokud půjde o mírné druhy vhodnými společníky by mohly být i krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 17:23 Žena lucius [1] - Asie – Rybka do studenovodního akvária
Pátrala jsem, ale nenašla uspokojující odpověď, tak to zkouším tu. Akvárium cca 20 litrů čistý objem, bez topení, voda může mít přes zimu i k 15 stupňům. Jakou rybku sem můžu dát? Určitě jen jeden druh. Jediné, co jsem dopátrala je okounek trpasličí - Elassoma evergladei. Četla jsem pěkný článeček, že se do těchto mini prostor hodí, ale je to ryba do spodní části nádrže a navíc se dá jen velmi těžko sehnat (i když samozřejmě dá :)).
Neexistuje nějaká rybka do střední a horní části nádrže do těchto podmínek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 17:16 Žena lucius [1] - Asie – Re: viki
Koukni do tohoto pdf časopisu: www.klub.akva.sk/… Jsou tam výborné informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 16:21 R Muž romant [27983] – Re: viki
Pro inspiraci bych se zkusil podívat do sekce nádrže. Dá se tam odfiltrovat akva dle objemu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 15:41 viki – jake rybky do akvarka 20l
mame mensi akvarko a chteli bysme se optat jake rybyky do nej muzem dat vybaveni mame vsechno akvarko z je pripravene akorat si nevime rady s vyberem rybek dik :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 21:32 Muž Schoggi [12] – Re: Carlita
Ty malé gupky Ti v sáčku asi brzy pochcípají. Ryb, kterých se chceš zbavit, odnes do nejbližší akvaristiky, zadarmo si je tam určitě nechají. Rovnou si tam kup několik ŽIVÝCH rostlin, raději více než méně. Na odchov doporučuji javský mech. Prozměnu ty umělé doporučuji vyhodit anebo si je zasaď do květináče. V zarostlém akvárku bude mít potěr šanci přežít. Jinak to nech přírodě, alespoň se Ti nepřemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 16:25 Žena Linduš [166] – Re: Carlita
bojovnice ti sežere dospělé ryby přes noc? coze
nech jí v akvárku a mladé řešit nemusíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 15:35 Carlita
Zdravím všechny :)
Jsem akvarista začátečník. Akvárko bylo jako dárek :-D
- 30 litru, osvětlení, topení, filtrace, vzduchování, umělé rostliny
- 1 pár pavích oček, 1 pár mečovky "ADA", 1 samička bojovnice pestré, 1 samička Gupky Endlerovy s potěrem (7ks) sameček nepřežil obranu potěru, mečovky mu oholili ploutve až na šupiny...

Bojovnice, kterou tam mám, je přeživší po první várce rybiček, které umřeli následkem uvaření.. Snažím se jí někde zbavit, jelikož ji musím každý večer dávat zvlášť, aby mi nesežrala ostatní ryby. S tou tedy do budoucnosti nepočítám. Problém je teď ovšem v tom, že samička mečovky ADA je určitě gravidní a blíží se to rychle. Mám tam ještě potěr Gupky, je zvlášť v sáčku umístěném v akváriu. Nevím jak mám docílit toho, abych odchytila mečovku před porodem a zároveň mám druhý problém jak tam udržet potěr Gupek. Nechci všechny ty maličké prodat nebo dát pryč, ale nevím, jestli má vůbec cenu pokoušet se chovat Gupky s mečovkami dohromady. S pavími očky by to snad neměl být problém. Čili, bojovnice půjde určitě pryč, a co s mečovkami? Mám si je nechat, nebo je mám radši odchytit, ještě než samička odrodí, a zbavit se jich? coze
Předem děkuji za rady :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 12:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Janistr
pěkná rybka je krunýřovec jednopruhý, je drobnější a neožírá kytky. Ke všem těmto druhům bych dala hodně rostlin, rozhodně by se jim nelíbilo v prázdné nádrži a v zarostlých akváriích vypadají nádherně i se budou cítit líp ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 08:43 Žena Janistr [0]
Děkuji všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 21:36 Muž vlacek [402] – Re: Janistr
Pokud by vam obrazne receno "chybely litry", zvolte mensi panciky. C.nanus je stejne velky jako c.panda, i kdyz to tak podle jmena nevypada. c.habrosus je o dobry centimetr mensi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 20:06 Žena Janistr [0]
Toho ancíka tam nutně nepotřebuju. Šlo mi opravdu o tu kombinaci razborek a pancíků a právě o to, aby akvárko nebylo přerybněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 19:57 Muž roper [10] - Cichlidy
romant má pravdu s těma ancíkama. To tam dej radši nějaké lorikárky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 19:56 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj. V§bec bych se toho nebál. Hlavně bacha na přerybnění. S tolika litry je to raz dva. drobní pancáci budou v poho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 19:22 R Muž romant [27983] – Re: Janistr
To bude v pohodě, jenom ty ancíky bych tam nedával. ;-) Dal bych tam Víc jak desetihlavý hejnko těch razborek a 6-8 těch pancéřníčků. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 19:19 Žena Janistr [0] – Razborky a pancéřníčci
Ahoj,
plánuji založit nové akvárko (cca 50l). Líbily by se mi tam nějaké hejnové rybičky. Přemýšlela jsem o razborkách galaxy (12 ks) a pancéřníčcích drobných (6-8ks), možná ještě ancistruse... Je tato kombinace rybek vhodná? Myslím, že oba druhy mohou pohodlně žít v menším akvárku, podobné jsou i parametry pro jejich chov (teplota, tvrdost, ph...). Nechám si ale poradit. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 09:22 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: sajfrdík
Záleží, jaký druh pancéřníčků v tom akváriu je, chtělo by to upřesnit. Pokud by se jednalo o nějaký vyloženě malý druh, pak by tam snad i ty bojovnice mohly v klidu žít. Ale bylo by to tip ťop...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 23:20 Muž sajfrdík [14]
chtěl bych se zeptat:mam 30 litrů akvárko:v něm 5 pancéřníčků,můžu k tomu dát pár bojovnic pestrejch???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 17:36 vitek38
Dobrý den.
Rád bych se zeptal ohledně rybky PSEUDEPIPLATYS ANNULATUS, máte s ním někod zkušenosti ? Nejsem si jist vhodností rybky do vody s: PH-7 DGH-6 DKH-9. Popřípadě kolik jich koupit do nádržky o objemu 27litrů (20čistého) -- 2sance a 3samičky, nebo více ? (plánuji je do nádrže s krevetkami crystal red) Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 20:28 Žena Zuzzu [0] – Re: romant
Mrknu na to. Díky za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 18:49 R Muž romant [27983] – Re: Zuzka
Zkus se podívat v sekci nádrže, co kdo v podobným akvárku má, třeba Tě to bude inspirovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 18:23 Zuzka – Akvarium 54litrů-kombinace ryb
Jaké kombinace a počty rybek mohou být v 54l akváriu? Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 12:21 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: romant
Dobře, tak já to promyslím. ;) Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 12:11 R Muž romant [27983] – Re: MajkaK
Já bych to pojal jednodruhově a na dno třeba nějaký krevetky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 11:29 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: romant
Aha, tak to ještě, že jsem se zeptala. :-D A co jiného k těm endlerkám? :-D Aby se to tak rychle nemnožilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 11:26 R Muž romant [27983] – Re: MajkaK
S tím krunýřovcem nebude žádnej problém. Co se týká té kombinace Endlerek a Pavích ok, tak se připrav na to, že se začnou množit vcelku rychle a to i mezi sebou, takže se spíš rozhodni buď pro jedny anebo pro druhý. Pořizuj rozhodně více samiček tak v poměru 1:3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 11:21 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: romant
Děkuji za názor... Ještě se chci zeptat. Když do akvárka dám 6x živorodku endlerovou a 3x paví očko (já si ho prostě neumím odpustit :-D), mohla bych přidat ještě něco, nebo už by bylo přerybněno? (Akva 35l). A ještě jeden dotaz mám. Pokud bych se časem rozhodla (jako že to mám v plánu :-D) pořídit větší (cca 112l) akva, můžu k původním obyvatelům přidat např. krunýřovce jednopruhého, nebo by se nesnesli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 11:09 R Muž romant [27983] – Re: MajkaK
Klasika v podobě galaxek, by taky nebyla špatná.
rybicky.net/atlasryb/razborka_galaxy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 11:02 R Muž romant [27983] – Re: MajkaK
Dobrá volba. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 11:00 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: katterinecka
Já se právě přikláním spíš k živorodkám... Přece jen, na odchov pro začátečníka jsou snazší. Co takhle živorodka endlerová?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 19:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MajkaK
záleží i na druhu ryby, například živorodky znečišťují vodu více než třeba tetry a razbory. Některé ryby (např.tetry) více plavou, proto potřebují větší nádrž na plavání. Agresivní ryby zase musí být samy. Když si to tak vezmeš tak se podle toho nedá jednoznačně řídit. I kdyby byla samotná skalára ve 20ti litrech tak se tam nebude cítit dobře, stejně tak neonka v pětilitrovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 19:33 R Muž romant [27983] – Re: MajkaK
Ano, zvláště pak u měnších nádrží bych to považoval za rozumný vodítko při výběru druhů a množství ryb. Ovšem při dostatečný a pravidelný péči o akva si člověk může dovolit mít i tzv. lehce přerybněno. Když se podíváš na ty nádrže ostatních, tak tam jistě najdeš spousty přerybněných a fungujících nádrží. Tím, ale za přerybňování akvárií rozhodně nikterak nehoruji, jenom se snažím vysvětlit ty poměry. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 19:27 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Ještě mám dotaz. Přečetla jsem si, že je jakási jednoduchá pomůcka na umístění ryby do akvária - 1 cm = 1 l, je to pravda? Znamená to tedy, že v případě krunýřovce o velikosti 4 cm a počtu 3 ks "zaberou" 12 l z akvária? Nebo jsem to špatně pochopila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 19:16 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: katterinecka
Moc děkuji za radu. ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=3451