Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 16:56 Žena Gabrielka [73] – Re: Andy
Rostliny Vallisneria asiatica, Hygrophila siamensis a Bacopa australis do akvária takové velikosti raději ne - jsou příliš "hamatné". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 16:46 Muž matlala [798] - Rostliny
k tomu nanopísku. Pokud myslíš dennerle sulawesi black tak to samé maj za zlomek ceny na flexiobklady.cz . Taky jsem se nachytal a tohle mi poslal kámoš 2 dny po tom, co byl sulawesi v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 16:41 Muž Andy [0] – založení akvárka 23l - krevetky + 3-5ryb
Zdravím,
s akvaristikou teprve začínám a chtěl bych tedy využít rad zkušenějších. Celkem dost jsem pročítal místní diskuse a internet, takže nějákou základní představu mám.

Takže akvárko má rozměry 45x20x25cm. Jako podloží bych chtěl použít z části černý písek(2/3) a z části takové hladké cihlové úlomky, nevím jak se to přesně jmenuje. Narazil jsem na "nano písek pro krevetky" za cca 130Kč, nejde mi ani tak o tu cenu, spíš jestli je to pro krevetky opravdu nějákým způsobem prospěšné.

Dále bych chtěl do akvárka vložit nějáký kořen/větev(kus dřeva prostě). Je opravdu lepší použít kupované nebo existují nějáký rozumný procedury na úpravu volně nalezených(převaření atd)?

Kamení na vytvoření úkrytů a jeskyně samozřemě převařím.

Předpokládám, že v akvárku by mělo být topení,osvětlení a filtrace. Akorát opravdu nevím jak silné topení, jak silnou filtraci a jak silné osvětlení. A co hnojení rostlinek? Také vlastnosti vody by mě zajímaly - jak zjišťovat pH,tvrdost? Pozadí bych zvolil asi černé.

Rostlinek bych chtěl mít docela dost.
seznam mých kandidátů:
Vallisneria asiatica
Hygrophila siamensis
řasokoule zelená
Bacopa australis
Taxiphyllum barbieri
(Hemianthus micranthemoides) - četl jsem, že potřebuje hnojení, ale velice se mi líbí, tu bych dodal případně později,pokud by akvárko fungovalo v pořádku.

jako osazenstvo bych si představoval 2 neritky, 4-6krevetek(málo/ moc?), a 3-5 pavých oček.

Mám ještě želvárium, takže pokud by se případně něco přemnožilo, tak bych trochu zpestřil jídelníček želvě.

Omlouvám se za tapetu, ale během plánování se mi nahromadilo spoustu otazníků, tak sem to raději napsal najednou. Předem děkuji za jakoukoliv pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 17:13 Muž capko [40] – Re: Tomas
Alebo tetra ohnivá,razborka galaxi,na dno 5-6 malých pancierničkov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 14:23 V – Re: Tomas
Nejlepší rada je prohledat rybicky.net/atlasryb/cesky/ ;-)

Variant jsou desítky, ne-li stovky. Tak snad jen pár tipů: Kardinálka čínská (ne moc barevná, ale přesto je moc fajn je pozorovat), malé Cichlidky rodů Apistogramma nebo Mikrogeophagus, Čichavec zakrslý, Tetra amapanská,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 14:05 Tomas – Doporučte mi druh ryb.
Mám připraveno malé akvárium cca 60 l. A tak nějak se porozhlížím po rybkách, jako dítě jsem měl klasický mix neonek apod. Nyní bych chtěl ale něco jiného, ale stejně pěkně barevného a relativně pestrého. Koukal jsem po páru závojnatek, tam mě odradilo jejich trávení :) Vrubozubec paví je pěkná rybka, když je mladá, pak je již veliká a vzhled nic moc. Kolega má tlamovce, ale ti jsou příliš divocí. A dál mě napadají jako první reálná možnost čichavci?? Díky za doporučení předem palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 12:31 Žena Imii [45]
Přemýšlím, že k těm 3x guppy + 1 betta vezmu:
2x Otocinclus affinis
6x Rasbora hengeli NEBO 6x Trigonostigma heteromorpha

Podle mě jsou to docela levné rybky které nejsou zas tak náročné na místo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 12:19 Žena Imii [45] – Re: gošice
A budu mít kytičky ozdobené bobkama ... stačí tydle 3 živorodky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 12:16 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Krevetky je stejně nejlepší objednat od chovatele.
Jinak si myslím, že razborky by byly fajn.
Vzhledem k tomu, že tam máš gupky, bych spíše volila živorodou posádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 12:10 Žena Imii [45] – Re: Semtex
Ty tady nemaj ... mají jen cherry ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 12:06 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Imii
Já jsem pro krevetky. Nějaký pěkný. Caridina propinqua, zelený Babaulti či nějaký Tygříky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 11:50 Žena Imii [45]
Dnes ráno mi můj milovaný Guppy land začal protékat. Ještě že, jsem měla včera narozeniny, tak toho využiju a koupím nové akvárium. Protože toho na svůj stůl moc nenacpu, objednala jsem si ve Sklorexu 50 x 25 x 25 cm (31l).
Nyní mi v Guppy Landu plavou 3 gupky a 1 betta ... co mi k nim doporučíte jako společníky ? (prosím neonky vynechejte :-D )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 09:42 vevrk – Re: domis
Mám velmi podobné akvárko, zvolila jsem malý druh ryb (jen jeden) - např. ty endlerky, já osobně jsem se rozhodovala mezi tetrou ohnivou (rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1) a živorodkou sličnou, nakonec mám ty živoroky (rybicky.net/atlasryb/zivorodka_slicna). K nim jsem si pořídila 5 krevetek red cherry a jsem maximálně spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 20:03 Irítek
Dario dario, Micro razborky, Bojovnici pestrou, párek Rájovců dlouhoploutvých, Krevetky, nebo dvě tři Paví oka a nějaké pěkné rostlinné pidi aq s menšími druhy akva rostlin.
Hodně štěstí. Možností je mnoho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 16:04 švíco – Re: domis
Myslím, že by v tom mohl být spokojený párek čtverzubců trpasličích a nějaká ta krevetka... Ale záleží jaké máš zkušenosti, chtějí hodně kvalitní vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 15:44 Pioneer
koukni já mám něco podobnýho a uvidíš zaleží na tom co by se ti líbilo ale moc bych se nerozjížděl je to fakt malí ahoj rybicky.net/nadrze/6815
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 07:47 JuraS
Krevetky a nějakého toho šneka. Jemný štěrk na dno, něco takového jako je pro bonsaie nebo do pískových filtrací. Jednu řasokouli, nějakej ten šutr a molitanový bublifuk a dá se to postavit na psací stůl a ani to nezavazí..tedy ne na ten můj (jsem pracovní bordelář..) A ušetříš si hafo práce s údržbou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 21:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
uplne nenarocne - pavi oka, pripadne rybicky.net/atlasryb/zivorodka_endlerova, mozna neocarditky (krevetky), otici (krunyrovec jednopruhy)

narocnejsi -rasborky, tetry (pidi), pancernicci, krevetky

projdi si priblizne stejne velky nadrze, prolez si atlas ryb co tu je a urcite si neco vyberesh....

videl bych to ze by jsi si zaridil akvarko... pisek/sterk/paleny jil (pozor na vapenec! vetsinou nedela dobre rostlinam)+ filtr + svetlo + par zakladnich kytek (egeria, Microsorium, rasokoule) pritom prihledni k osvetleni a vode, ktere mash (asi vodu z vodovodu -voditko zverejnene testy kvality vody od spravce vodovodu), za tejden ci dva se ti to ustali (zmizi NO2) a pak si podle teploty, tvrdosti a pH vyberesh rybicky, u vetsiny rybicek je uvedeno jaky maji pozadavky na velikost nadrze!

zalezi co se ti libi, jak jsi zkuseny akvarista, jak te to bude bavit a samozrejmne i jak jsi na tom financne a casove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 21:13 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: anitka
to je malí, to je tak pro jednu Bettu, samečka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 20:30 anitka
ja bych si tam dala nijake paví ocka palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 19:07 domis – jaké ryby do akva 35 x 30 x 30
Dobrý den, chci se zeptat jaké ryby bych mohl dát do akva 35 x 30 x 30 předem dékuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 21:51 akar77 – Odklony od tématu
Vážení přátele,
a týká se to i jiných vláken, nebylo by moudré se při psaní příspěvků držet základního tématu a neodbíhat někam bokem. Vláken o filtrech, zářivkách je tady mnoho a tam to patří.
Když se pak někdo jiný na něco zeptá, tak ho řada z Vás odkazuje na to, aby hledal ve foru líp(někteří se v psaní těhle připomínek vysloveně vyžívají a reagují tak skoro na každý dotaz), to je sice pravda, ale jak pak efektivně hledat, když spusta vláken je "zamořena" příspěvky, které vysloveně odbíhají od tématu.
Píši to zde záměrně proto, protože toto vlákno je toho ukázkou. Klidně prosím o označení příspěvku jako OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 21:35 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ampik
...nevim ale jak sezenete zarivku 15W. tu sem este nevydel...
Vydět jakoukoli zářivku jde sotva, ovšem vidět 15W zářivku zas tak něco neobvyklého není. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 21:24 Muž Yirka [9123] – Re: ampik
Trošku si pleteš pojmy, honítko vody je trochu něco jiného-říká se tak právě některým vnitřním filtrům.
Klasický bublifuk plní funkcenejen mechanické filtrace velmi dobře.
Ještě bych tě požádal, abys u delších příspěvků psal na začátcích vět velká písmena, jinak se ta homogenita nedá kloudně číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 21:05 Muž ampik [2] - Rostliny – filtr
tyhle filtry nejsou vhodne na biofiltraci. ja je nazyvam honitka vody. honi vodu prez objem filtr. mat. pro nalinke akva a proto nevydrzi dele jak tyden bez cisteni. je to na vas. strejda mel akva 400l a v nem velkou kostku molitanu a na ni trubku pohanenou vzducem. byl to gigabublifuk. lidi jsou hold vynalezavy. nevim ale jak sezenete zarivku 15W. tu sem este nevydel. pokud chcete levnou a dobrou zarivku tak v elektre prodavaji urcite teple bile zarivky. ja pod nima pestuji kytky a je to lepsi nez z akvaristyky zarivky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 20:46 gandalf15 – Re: Alena.sv
hmm uz chapem. no splni to iste aj filter co som kupil nie? dam ho na najslabsie t.j. 60 l/hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 20:34 Žena Alena.sv [89] – Re: gandalf15
Bublifukem je myšlené toto: www.vltava2000.cz/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 20:33 Muž Yirka [9123] – Re: gandalf15
Je to přesně naopak. Vzduchování nepotřebuješ, filtraci ano! Bublifukem je myšlena filtrace vzduchovacím motorkem přes kostku molitanu. Dej si to heslo do vyhledávače a bude ti to jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 20:31 Muž Michal1987 [21] – Re: gandalf15
ten bublifuk je vlastne molitanový filter poháňaný vzduchovacím kompresorom . ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 20:29 gandalf15 – Re: ampik
zdravim.
tak ziarivku budem mat 20W dnes som chcel kupit no mali iba 15W tak si asi spravim.
dnes som kupil aj novy filter AQUAEL Filter AQ Fan Mini Plus, 60-200 l/h, tiez som kuil Kompresor Hagen Elite 798, hadicky a dva vzduch. kamene. skusim najskôr iba vzduchovat (to ste mysleli tym bublifukom nie? :-)) a ak to nebude stacit zapnem este filter. myslite si ze by nebolo vhodne zapnut aj vzduchovanie aj filter naraz?

dakujem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 20:13 ampik – filtr
shark sem mel v akva 100l a ryby tam nemohly plavat. bublifuk funguje kamosce i ve 100l akva. zarivku budete mit tech 20W? pokud nechcete zarivky tak usporky. jak pisu niz. hodne kytek aby nebyla rasa a zadna chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 09:11 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: gandalf15
Zkuste ještě popřemýšlet nad nějakým tím závěsným filtrem přiměřené velikosti. :-)
Za 2 eura jej sice sotva pořídíte, ale své výhody takový filtr má - v akvišku nezavazí, je velmi tichý, v případě potřeby můžete použít alternativní náplně, (aktivní uhlí)... ;-)
www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 08:10 gandalf15
ok. kupim iny filter henten som zohnal za 2 eura. no nekup to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 07:37 Muž Yirka [9123]
Otázka filtru je opravdu kontroverzní, do nádrže tvé velikosti bych doporučoval obyčejný bublifuk, který zastane funkci s daleko lepší účinností. Topítko bych dal naopak dále od filtru, cirkulace ohřáté vody bude rovnoměrnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 00:23 Muž grizly [145] – Re: gandalf15
V pripade pouziti filtru s prutokem 400l/ hod tam muzes chovat leda tak pstruhy, ti maji radi horske bystriny. smich Rostlinky se ti tam taky zadne neudrzi. Filt je zbytecne vykonny. Pokud nejde ubrat na prutoku, radsi pouzij jiny,s mensim prutokem. Do akva tvych rozmeru bohate staci 100 l/hod. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 00:00 gandalf15 – Re: akar77
nie nie to je oznacenie shark 1 a prietok ma 400 l/hod. sorry preklep
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 23:33 Muž grizly [145] – Re: gandalf15
Rak je sfina, do spolecenskeho akva ho nedavej. Vypada zajimave, ale nadela ti v akva poradnou neplechu. A rybky? Zalezi jake chces a jake se ti libi. Zkus tetry, vyber je velky(cervenousta, neonova,krvava} jsou to hezke barevne rybky. Nebo parmicka ctyrpruha, u me prezila vsechno. palec Nabidka je velka, akfarko neni nafukovaci, to jsme resili zrejme vsichni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 23:31 akar77 – Re: gandalf15
1400L/s ?? Tak to vám otočí celý objem akvária 25 krat za sekundu, teda rybkou v tom vašem akváriu bych být nechtěl:-)))
Ale vážně i 1400L/h je na objem 54L opravdu příliš, počítejte s problémy-např.tvorba řasy,víření nečistot atd.
K rybám moc neporadím, já zastávám názor, že vybrat vsi musí každý sám, protože jen on bude do toho akvária koukat a věnovat se mu. Co lahodí oku zde diskutujících nemusí lahodit vašemu oku. To vše samozřejmě platí pokud se tam budou cítit dobře i ty ryby a nebude to pro ně utrpení. Mírné chyby s výběrem nemusí být až tak drama, naopak mohou motivovat např. k plánování větší nádrže a nebo více nádrží a to je balzám jak pro prodejce tak pro akvaristickou obec:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 23:19 gandalf15
- teplomer som dal z vnutra lebo mi tak poradili pri predaji.( podla mna je to tak spravne, keby je z vonku tak meria teplotu skla a nie vody. sklo nieje dobry tepelny vodic. no mozem sa mylit a budem vdacny za rady.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 23:06 gandalf15
zdravim. takze to pozadie bude cierne.
- dnes som este oblepil ciernou izolackou vsetky hrany akvarka.
- filter som zohnal dnes je to sicce shark 1 400 l/s
- svietit budem ziarivkou
- strk nesumi v octe
- kamene velmi slabo sumia (co to je slabo? asi 1/5 z toho ked cistim s octom vodny kamen), to uz nemoze byt?
- cital som v navode, ze ten ohrievac moze byt cely ponoreny alebo aj zvisle a ma vyznacenu minimalnu hranicu vody. planoval som hnet pri nom dat filter, ktory by posuval ohriatu vodu po celom akvariu. myslite ze to nieje vhodne a mam dat ohrievac vodorovne ku dnu?
- a co ten vyber ryb? dakujem za navrhnute nahrady, no neviem preco by som ich mal dat namiesto mnou vybranych? su nevhodne na spolocny chov? a toho raka by som chcel zadovazit ako posledneho(nemate o jeho chove viac info prosim?).

dakujem za odpovede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 22:40 Muž grizly [145] – Re: Yirka
Omlouvam se za omyl a verejne se kaju. Pod vlivem leku tisicich bolest sem se spletl. tone No ale ten caj by se snima mohl ohrivat. smich tak ted rychle zpet k tematu: jake rybky do .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 21:48 Muž ampik [2] - Rostliny – topitko
ja mam tetru a pouze min. pak mam ekvael taky jen min. proc by nea krabice psali celoponorne. ty tvoje jsou 9/10 ponorne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 20:11 Muž Yirka [9123] – Re: grizly
Já bych řekl, že výjimkou jsou spíš ta tvoje topítka. Drtivá většina topítek je buďto celoponorná nebo ponorná po plastový ovladač - čínská i německá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 19:48 Muž deathfoe [58] – Re: grizly
Nevím, proč by to mělo být z Ruska. Tak mi řekni, které topítko je lepší a užitečnější, to které nemůžeš ponořit a můžeš ho vlastně mít jen vertikálně a nebo to které můžeš libovolně ponořit a napozicovat jak chceš? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 19:42 Žena ustavprochore [567] – Re: grizly
Já mám teda pro změnu topítko do soudruhů z Číny, v návodu se vysloveně píše "skleněné těleso topítka musí být vždy celé ponořené" a je tu i obrázek, že nesmí být zapíchnutý nebo zahrabaný v substrátu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 19:17 Muž grizly [145] – Re: Sid
Aktualne mam 4 a vsechny maji urceny maximalni ponor.Neni ten vas nahodou z Ruska? Tam se pry pouzivaji jako ohrivace v samovarech hop smich Taky by mohl byt z NDR a tam jak znamo , soudruzi obcas nejakou tu chybicku udelali. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 17:24 Muž ampik [2] - Rostliny – topitko
moje ma pouze minimum vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 17:15 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: grizly
Jeste jsem nevidel topitko s termostatem, ktere by vyrobce doporucoval cele ponorit do akvaria.
Pak jste toho viděl ještě málo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 16:53 Muž grizly [145] – Re: Sid
U kazdeho topitka je navod k jeho instalaci. Jeste jsem nevidel topitko s termostatem, ktere by vyrobce doporucoval cele ponorit do akvaria. ne Jsou na nem i rysky oznacujici minimalni a maximalni hladinu vody. Tak to mam nebo sem mel vzdy na vsech topitkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 16:37 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ampik
:) To s tím topítkem je dost dobrý! palec
(Dobrý fór.)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium?od=3951