Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 160 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 11:01 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Tudy
Tak pokud jde o At- 200, tak ten je v současné době asi bezkonkurenční. U větších a výkonějších, ale vychází Atman dost neekonomicky. Např. Eheim Powerhead 1212 je sice za cca 500,-, ale při spotřebě jen 6 watt (oproti 10 watt u AT 202) je cenový rozdíl za rok a půl zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 10:56 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ondra
Reklamu dělat nebudu, ale vím o solidním obchodě, kde At-200 včetně 2 l kostky bioakvacitu vyjde celkem na 299,- Kč (u At-201 na 326 Kč,-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 10:51 R Muž Silent [5949] Re: ondra
Je jasný, že pro chovnu se nákup většího množství takto nevyplatí, ale s ohledem na cenu běžných komerčních filtrů se to pro jednu nádrž "maloakvaristy" nezdá nijak přemrštěné. Navíc originální bioakvacit lze taky nahradit přířezem a pak je cenový rozdíl minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 10:47 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Haimdol
Teď je zrovna v inzerátech krásná fotečka Atmana 201 i s cenovkou z obchodu - 299,- Kč. Pokud si k tomu koupíš i originál Bioakvacit, tak už to moc rozumná cena není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 10:06 R Muž Silent [5949] Re: ondra
Ona to ani tak není reklama na Atman. Spíše jde o to, že tato čerpadla jsou dostupná v téměř všech akvaristikách za velmi slušné peníze což u jiných značek není. Jinak princip práce čerpadel a povětšinou i jejich kvalita je na jedno brdo u všech asijských značek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 10:00 Muž ondra [168] - Živorodky
Sice si nerad dělám reklamu, ale bohužel toto téma občas funguje jako reklama na čerpací hlavy atman, takže pro informaci:
Čerpací hlava Aquacup Slim 600 - průtok 600 l/hod., spotřeba 8 watt, cena 203,- Kč.
Dlouhý nástavec na sání v ceně, lze použít běžný bioakvacit, žádný předražený speciál.
Už jsem jich prodal asi 30 kousků a zatím spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 09:17 Muž jirkab [2] Re: Haimdol
Díky a super. Hledal jsem, ale jen na českých vebech a tohle mě vůbec nenapadlo :) Napřed jsem chtěl jít do kostky a do AT200, ale po přečtení těchto příspěvků asi nakonec zvolím tenhle biopower.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 09:09 R Muž Silent [5949] Re: jirkab
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 09:03 R Muž romant [27987] Re: jirkab
Životnost toho Subtrat pro, je prakticky neomezená. Vpodstatě údržba probíhá tak, že se jednou, dvakrát za rok lehce propláchne a jede se dál, to záleží na zatížení nádrže odpadem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 08:55 Muž jirkab [2] – Návod biopower
Taky o tom biopower přemejšlím. Jak často se tam musí měnit ty filtrační náplně? Máte někdo k tomuto filtru manuál v elektronické podobě? Díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 08:31 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ondra
Biomolitan je z hlediska živostnosti nádrže také "nezničitelný". Pokud biomolitan jednou za 3-6 měsíců ručně vyždímám ve vodě z akvárka, určitě nezabiju většinu nitrifikačních bakterií - ale je pravdou, že je s tím víc práce.
Co se týká ceny - vezměme si situaci, že po 2 letech odejde čerpadlo...

Závěr: sám mám AT-200 a spokojenost, pro příště bych kvůli pohodlnosti a prostoru volil Eheim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 08:13 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Myšule
Atman má o watt vyšší spotřebu a biopower obsahuje substrat Pro od Eheimu což je velice kvalitní filtrační substrát s v podstatě neomezenou životností. Takže cena nakonec vychází zhruba stejně.

RE GP: V té filtrační hmotě se mi ze začátku zanášel taky, ale po asi roce provozu už je to v pohodě a skoro ji nečistím. Asi to bude tím, že už se zaběhly bakterie v substrátu.

Oproti molitanové kostce mají tyto filtry výhodu v tom, že lze čistit nebo měnit jen část filtrační hmoty a tak se bez problémů udrží filtrační bakterie ve zbytku. Biomolitan se musí vyčistit celý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:26 GP Re: Kelt
aquball se mi take celkem rychle zanasel a to hlavne v te filtracni hmote v komurce pod cerpadlem. pokud bych neporidil jbl e900 zrejme bych sel do te kostky a nejak to pripojil k cerpadlu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 19:12 Žena Myšule [0] Re: Eheim Biopower
Ještě jsem objevila zdánlivě velmi podobný filtr od Atmanu SIF-700, který je sice za poloviční cenu, ale nevím jak je na tom s kvalitou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.09.2011 17:15 R Muž Silent [5949] Re: Kelt
Z uvedených bych doporučil Eheim Biopower. V základním balení má už velmi kvalitní filtrační hmoty včetně biologického substrátu. Ještě je možnost použít regulovatelné čerpadlo, např. Atman AT 200, a kostku bioakvacitu vhodného rozměru. Trochu nevýhoda je, že zabírá více místa v nádrži než onen Biopower při stejné filtrační kapacitě. Výhoda je v cca třetinových pořizovacích nákladech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 17:01 Kelt – Pomoc s výběrem filtru pro 54l akvárko
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat, který z těchto dvou filtrů bych měl zvolit pro své 54 litrové akvárium. Mými favority jsou EHEIM vnitřní filtr Biopower 160 (www.akvaristik.eu/…), nebo Eheim Aquaball new 2402, pro akv. 60 - 130 l (akvarijni-filtry.heureka.cz/…). Který z nich je podle Vás lepší a měl bych ho zvolit do svého akvária? Momentálně mám Super-Mini 360, ale ten mi silně nevyhovuje. Sice je tichý, ale musím ho čistit každé dva dny, protože po dvou dnech přestává bublat a kazí vodu. Když ho kompletně celý vyčistím, tak zase vydrží jen dva dny, maximálně čtyři. Zkusil jsem vyměnit vnitřní houbu, ale bez výsledků, takže jsem se rozhodl zakoupit nějaký filtr jiný, nejlépe s koši, ve kterých je specifický substrát, který vytváří přirozené prostředí v akváriu. Budu rád za jakýkoliv názor, který mi pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 22:23 Muž karelchess [45] Re: Myšule
Jedině pokud se přidá přivzdušňování, to může někomu trochu vadit. Jinak téměř není slyšet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 21:47 Žena Myšule [0] Re: Haimdol
A není to čerpadlo s molitanem hlučné? Mám totiž akvárium v místonsti kde spím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 19:45 R Muž Silent [5949] Re: Myšule
Eheim biopower patří mezi technologickou špičku mezi komerčními vnitřními filtry. Má komfortní údržbu a velmi kvalitní filtrační hmoty. Nicméně ho lze nahradit bioakvacitovou kostkou vhodné velikosti a regulovatelným čerpadlem za třetinovou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 19:33 Žena Myšule [0] – Eheim Biopower
Máte někdo zkušenosti s filtrem Eheim Biopower? Docela se mi zalíbil a uvažuju, že si ho pořídím do mého 122l akvárka. Nebo byste mi doporučili jiný vnitřní filtr (třeba levnější a naprosto dostačující)?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:57 Muž Kyssi [1] Re: Prut
Tady je bublifuk s biomolitanem zverimex.topfirma.cz/…
(Vypadá ale jinak - molitan je zelený a ten samotný bublifuk je z průhledného plasu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 13:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Prut
v takovým akvárku je dobrý mít hodně rostlin, který ti s tou kvalitou vody pomůžou. Při hodně zarostlém akvárklu s rostlinami kterým se daří je už pak skoro jedno jaký filtr tam je, stačil by i nějaký maličký aspoň na pohyb vody.
Jestli tam moc kytek nechceš, nebo nevíš jak bude akvárko fungovat (když si začátečník), tak je lepší mít dobrý filtr. Ten molitanový by byl ideální, nebo se i prodává stejný s dvěma molitany (čím víc filtrační hmoty, tím líp). Sehnat dobrý filtr do menšího akvária je jinak docela obtížné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 13:07 R Muž romant [27987] Re: Prut
www.akva-exo.cz/…
Budeš k tomu ještě potřebovat vzduchovací motorek, který ten filtr bude pohánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 13:02 Prut Re: romant
Jsem úplný nováček, takže to je...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 11:45 R Muž romant [27987] Re: Prut
Klasiku v podobě bublifuku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 11:05 Prut – Filtr do 37 l
Zdravím, jaký filtr (spíš vnitřní než vnější) byste mi doporučili do 37 l akvária, kde hodlám chovat krevetky a razborky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 07:56 Žena Beastie [320] Re: katterinecka
takže například Eheim classic 2213? právěže na ten blackwatter to budou plovoucí rostliny a jeden šípatkovec, takže se budu toho proudu docela bát, ale chci aby to filtrovalo dobře.
No uvidím, zatím je to pořád hypotetické, ale přemýšlím nad prodejem na části - dno, filtr, kořeny, listy...pak stojan na akvárium udělat ( nemáte na to někdo lidi v praze?) a pak teprve zbytek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 17:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
Dobrý je ten vnější komorový, zvlášť jestli tam nebude moc rostlin tak se může udělat filtr i větší, aby dobře udržoval stabilitu v nádrži. Ale mohla by stačit i filtrační hlava a čerpadlo.
Ten průtok bych tolik neřešila. Proud když je silnější tak se může zbrzdit o rostliny nebo jiné dekorace. V mé 400 vytéká voda z filtru docela dost a přitom se v celém akvárku skoro nehne protože to zbrzdí rotliny. A filtrace taky funguje ve větším rozmezí rychlostí, někdy může být i pomalejší lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 17:38 Žena Beastie [320] Re: katterinecka
hups, pravda 80x50x50, hrubý 200, čistý nevim, 170?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 17:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
a jak velké ho plánuješ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 17:34 Žena Beastie [320]
Zdravím akvaristy! Přemýšlím si tu nad (zatím) hypotetickým biotopním typem akvária (což není a nesmí být nazýváno biotop,jak vyplynulo z diskuzí) black water - ano vím, masivní nyní a populární, ale krásné. Co jsem o tom četla, píšou že pomalu proudící až stojící vody, filtrovat objem nádrže maximálně jednou za 4 hodiny. Jak docílím kvalitní filtrace i při malém průtoku vody?

utlumit nějaký 200l/hod filtr? externí s více komorami, aby se voda pročistila i při slabém průtoku? Chtělo by to nějakou příručku, odkud čerpáte vy? Já prošla black watter akvária tady, pár dalších fór ( například jedno australské, blázni jsou posedlí vodou, jejich blackwater vypadá jako studánka a filtry mají nejlépe 2 až 3 externí na akvárko) a sotva jsem našla doporučení na dno, natož pak filtr.

ocením názory, děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 16:15 Muž Vstrom [82] - Malawi
Já nevím, já to neslyším. Hladinu to jen lehce čeří a nepoužívám klasické přivzdušňování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 11:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
Eheim pick up 2010 mám, ale je trochu silnější a nejde moc regulovat (ale když je akvárko hodně zarostlé tak se to ztratí). Taky ke krevetkám není zas tak vhodný, dole jdou otvory a za nimi přímo vrtulka. Lepší by byl biomolitan s čerpací hlavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2011 10:01 JuraS Re: sand0kan
a nebo jsi si už zvykl na to ševelení vody, na ten jemný brum který prostě zákonitě musí každý motor vydávat...zvlášť pokud jen nebude motor tlačit čistou vodu..pokud bude akvárko rovnou i provzdušňovat tak to nic tichého nebude...má doma 3 různá řešení - bublifuk, externí filtr s hadicí do které jde rovnou vzduch a bublá to u dna akvárka, externí filtr s rampou s dírkami..všechno dělá nějaký hluk..a když bych to tohle všechno vypnul pak rambajzu nadělají dost ryby..diskové když se pohádají dokážou narážet do skla a šplouchat vodou..šulcáci se nadechují vzdušného vzduchu a cákají případně ty rány do krycího skla..akvárko prostě nikdy nebude úplně tiché...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 20:20 Losky
JuraS: Promiň, ale je to nesmysl, co říkáš. Je jasný, že nikdy to nebude dokonalý, ale pokud čerpací hlavu, konkrétně ten Atman nedáš na přícucky a položíš do rohu, což jde docela dobře a pak to není opravdu slyšet, jen jemný brum, ale spím u toho a vadí mi každý zvuk a vůbec mi to nevadí. Prostě to není normálně slyšet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 20:08 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe: JuraS
Používám také čerpací hlavu Atman 201 a pokud ji nemám přichycenu přísavkami ke skle, nejde vůbec nic slyšet, a to mi vadí kde jaký zvuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 19:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: JuraS
Nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   21.08.2011 17:28 JuraS Re: Losky
a ty myslíš, že čerpací hlava bude tichá ? ty srandisto a naivo !!!! existuje jediné tiché akvárium..to bez vody a živočichů, techniky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 21:36 Muž Vstrom [82] - Malawi
Aha, tak to nechci. Vím o co jde. V mém malém současném AQ mám čerp. hlavu Atman 201 a bioakvacit a filtruje to docela pěkně. Jen to nemám přichycené ke sklu. Takže je to položené v rohu akvárka, jinak to prostě hodně rezonuje a je to dost slyšet, když to mám v pokoji, kde spím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 20:20 R Muž romant [27987] Re: Losky
Stran toho plošnýho filtru se inspiruj třeba v tomto vlákně.
rybicky.net/forum/13004
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 17:51 Losky
A co třeba tento:
www.spokojenypes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 17:44 Losky
Co je plošnej filtr??? Hledám i něco tak do 600Kč, víc asi ne, tak nakonec asi koupím tu hlavu Atman s biomolitanem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 13:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Losky
co tahle plosnej filtr s cerpadlem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 13:16 Losky
Bublifuk nechci. Mám rád ticho a né bublání:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 11:52 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Losky
Přehodil bych Atmana do stovky a do menšího akvárka koupil bublifuk .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 11:38 Losky
Jaký filtr doporučujete ke krevétám do 100L akvárka? Je tam setový šunt a v menším akvárku mám Atman a biomolitan.
Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.08.2011 22:15 DrEdison Re: hf
Vytáhnout to šlo v poho.Jde o to že jse mi snížil průtok atk jsem zkoumal proč a našel jsem tohle.
Pan AKVARISTIK dal od toho ruce pryč,že jsem si to zavinil sám nedostatečnou údržbou,která podotýkám není v manuálu nic o mazání silik. sprejem. 3měsíce provozu je dost málo na zničení hlavní části!!! Dnes jsem napsal stížnost do eheimu Berlín na tohoto prodejce akvaristik.eu

ps:velmi lituji ,že jsem dal pryč atman cf 600 a koupil tuto hrůzu!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2011 21:52 Muž hf [54] Re: DrEdison
Heh, zrovna ten hadicový adapter sem řešil minulý týden. Po roce provozu filtru nešel adapter vůbec vyndat ven. Páčka byla úplně doprava a stejně to drželo za ty pojistné rohy. Když sem s páčkou hejbal jak sem chtěl, otevíral se jen výstupní kulový ventil a nikoliv ten na vstupu... Nakonec mi nezbylo nic jiného, než celý vnitřek toho adaptéru odvrtat vrtačkou a koupit nový. Takovýho bordelu z toho...

To přepákování je šlendrián a stačí aby ty kulové kohouty byly zanesené a už adapter nikdo z filtru nevyndá, protože to přepákování nestačí na úplné uzavření těch zanesených ventilů a tím pádem na uvolnění pojistky.

Tímhle provedením jsem skutečně velice zklamán. Takhle zkurvit jinak dobrý filtr...

P.S. Jak tak koukám na tu Vaši fotku, tak u mě se určitě stalo to samé. Jak jste ale adaptér dokázal z filtru vyndat? U nového adaptéru jsem už neponechal nic náhodě a ty šedivé packy, zabraňující odemknutí červeným knoflíkem na filtru, když kulové kohouty nejsou zcela uzavřeny, jsem okamžitě upiloval (ty ouška s nápisem L a R)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 17:54 DrEdison – Kvalita EHEIM
Fotka k příspěvku No jen přiliji olej do ohně.Já mám s produkty EHEIM rozporuplné zkušenosti.
Koupil jsem vzduchovací motorek EHEIM air 200 po dvou měsících začal drnčet,reklamace po měsíci úspěšná.
Dále EHEIM PROFESIONEL 3 2071 po třech měsících prasklý hadicový adaptér,reklamace neúspěšná prý jsem mazal málo :-D viz. foto

Včera jsem pořídil Aquacompact 40 a můžu říct že hlučnost mě překvapila,spát se u něj rozhodně nedá vibrace jsou silné a přenáší se přes sklo nanoakvária.
Teď nevidím jediný důvod proč někdy dál podporovat takového výrobce.
Hezký den ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.07.2011 10:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: akvaristik
...Pokud je filtr hlučný, nechápu, proč jej nereklamujete...
Nepíšu, že je ten filtr hlučný, ale že Tetra Tec Ex 700, resp. dva ATMANy CF 600, které mám možnost pozorovat při práci, jsou o poznání tišší, než EHEIM 2217.
Což ale, uznávám, ve vás může vyvolávat představu "reklamovatelného" hluku, když přeci vnější filty TETRA jsou podle vašeho vyjádření velmi hlučné.
Tak zlé to zase s tím EHEIMem opravdu není. :-)
Jak už jsem dříve napsal - nemám nic proti značce EHEIM, naopak! Ale nedá mi to nereagovat na (pro mne) zjevné "opovrhování" každým, kdo "neměl tolik rozumu", aby si pořídil nějaký ten "Mercedes mezi filtry".

Jak dlouho vydrží obyčejný (nastříhaný) filtren plnit svou funkci, aniž by ho bylo třeba měnit, nevím. Asi taky nějaký ten rok...
A čistit? S kanystrovými filtry to mám tak, že TETRA Tec Ex 700 jsem neměl potřebu čistit od instalace v říjnu 2007, jeden ATMAN od instalace v únoru 2009, druhý od instalace v dubnu 2009.
A ten EHEIM jsem otevřít musel po cca 3 měsících provozu, protože jsem se nechal "ukecat" na otestování "Aquaclay filter medium" od p. Rataje, výsledkem čehož bylo "ucpávání" filtru. Zhruba před rokem jsem tento materiál nahradil - čím asi? - nastříhaným akvacitem a od té mám doby klid. :-)
Tak snad to ještě nějakou dobu vydrží... :)
(Jasně - jde o to, jak je akva "poskládané" a jak se provozuje. Každému nejspíš filtr bez údržby tak dlouho "makat" nevydrží...)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [160] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=7951