Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 22:37 mera – jaký filtr
Prosím o radu. Snažil jsem se pročíst diskuse týkající se filtrování vody. Zakládám AQ 400 l. Uvnitř chci mít jen NEZBYTNÉ věci a tím filtr není, takže chci filtr vnější. Někdo tvrdí, že v ideálních podmínkách filtrace není potřeba. Já jsem začátečník od píky a to si nedovolím. Výrobců filtrací je víc, nabízejí s UV lampou, s topením, s vývodem pro vzduchování a další. Rozhodnout se není snadné, obvzláště, když nevím o obchodu, kde by mi nezaujatě odborně poradili. Byl jsem ve třech a výsledky byly tak odlišné, že jsem pojal nedůvěru. Hodlám AQ přiměřeně osídlené jak rybami, tak rostlinami. Žádné Holandské. Také se nebudu snažit vyrobit vlastní filtr. Potřebuji něco osvědčeného a bez obav, že si z obýváku udělám mokřad a bez toho, abych denně sledoval, jetli to někde nezačalo kapat. Dík za dobře míněné rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 16:36 R Muž afc1886 [14704] Re: NatyKli
Trošku to rozveď,jestli vnitřní nebo vnější a kolik jsi ochotna do filtru investovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 12:17 Muž Iceman [96] Re: NatyKli
Tak třeba čerpací hlavu (atman 200, aquael pat mini apod.) + akvacit přiměřené velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 11:48 NatyKli – Filtr do 60l akva
Poraďte mi prosím jaký filtr do 60l akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 19:13 Muž erik [10] Re: Jarry
Áno chcem to aj kvôli bezpečnosti, áno, vlastne som blbec, áno máte pravdu. A tým pádom čo sa môže stať ak by to niekto prehnal s filtrom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2017 19:01 R Muž romant [27987] Re: erik
Filtr NO3 nespotřebovává, tedy není-li osazen k tomuto účelu skloužícím filtračním médiem, tedy ten to NO3 produkuje a spotřebu se starají buď rostliny a nebo akvarista svým přičiněním v podobě výměny vody a nebo tou variantou absorpčních médií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2017 19:00 Muž Jarry [1437] Re: erik
Filtr s běžnými médii NO3 asi nepotřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2017 18:58 Muž Jarry [1437] Re: erik
Tak to by mělo být ok :-) Pro terčovce bude přínos 2 filtrů i jako záloha, pokud by se jeden zastavil z důvodu poruchy. Taková věc se totiž stane s největší pravděpodobností 1. den týdenní, nebo delší dovolené :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 18:57 Muž erik [10] Re: NHKG
A keď sa to preženie čo sa môže stať, okrem teda toho, že budeme musieť pridávať rastlinám NO3, pretože všetok spotrebuje filter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 18:48 Muž erik [10] Re: Jarry
Ja som práve rozmýšľal aj nad vlastným filtrom ale práve neviem, zdá sa mi to cenovo rovnaké ako externé a možno je tu druhý bod dôležitejší, že sa trochu bojím. Že niečo po**ru a vytečie mi akvarium. :)

A inak osádka budú terčovci a teraz som sa rozhodol pre Tetra EX1200, pretože nemám moc miesta a tento je hezky aj zvonka takze bude vonka a do veľkého akva k nemu potom dokúpim JBL e1901 alebo FX6 to uvidíme aké bude veľké akva, alebo skôr načo ukacám manželku. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 13:38 Muž Jarry [1437] Re: MichalV
Ano, to je pravda, proto jsem se i na původní dotaz ptal, co má v akváriu být :-) Ale pravda také je, že názory se různí a jako u všeho není toto možné generalizovat. A druhý filtr jde přidat vždycky (pokud je na něj místo) v případě, že by jeden nestíhal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 13:30 Muž MichalV [327] Re: Jarry
aha, chápem. Pretože mi nešli dokopy protichodné názory, kde na jednej strane sa presadzujú výkonné externé filtre, ktoré sú niekoľkonásobne predimenzované oproti odporúčaniam výrobcu a na druhej strane merania výkonu biologického čistenia aj prázdneho akvária (baktérie len na povrchu skla a filter bez náplne).
Pokiaľ si to rozdelíme a bavíme sa len o mech. filtrovaní, tak beriem. Tu asi bude zohrávať významnú úlohu nie len veľkosť a počet rýb, ale aj ich povaha. Niektoré druhy sú vyslovene akvabuldozérmi a permanentne robia bordel a tam to inak asi riešiť nejde.
Ak sa niekto dopytuje na veľkosť filtru pre akva o objeme xxx litrov, je to zavádzajúce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 13:13 Muž Jarry [1437] Re: MichalV
Mechanické nečistoty vůbec, ani po přidání filtrační vaty na poslední místo. Co se biologického čištění týká, to pravda nedokážu jednoznačně posoudit, ale myslím si, že to, že v akváriu není např. NO2, ještě není záruka dostatečné biologické filtrace. Problém byl i v proudění a nakonec než přidávat proudová čerpadla atd. mi přišel druhý filtr jako efektivnější (a možná i levnější) řešení. Teď tomu dám čas a pokud ani druhý filtr nezabere na mechanické nečistoty, budu muset přidat něco vnitřního, ale zase bych musel řešit proudění - hlavně, jak čerpací hlavu správně nakombinovat s proudem z rozstřikovací rampy, aby to vůbec mělo nějaký efekt - zatím mi přijde jako nejlepší místo pro zachytávání mechanických nečistot střed zadní stěny akvária a výstup z filtru nasměrovat po proudu, který tvoří rampa - a nejlepší by možná bylo napojit výstup přímo do rampy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 12:30 Muž MichalV [327] Re: Jarry
Neufiltruje mechanické nečistoty? Alebo vidíš problém v biologickom čistení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 12:12 Muž Jarry [1437] Re: NHKG
Přehánět určitě ne, jinak teda počítám 400l čistou vodu, akvárium je 540l a to JBL e1501 s originálními náplněmi alespoň v mém případě neufiltruje. Ve 400l akváriu bude po odečtení skel, dna atd. tak 300l vody a tam už by to s "vytuněnými" náplněmi a předfiltrem asi fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 11:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jarry
Zase to s těmi filtry není potřeba přehánět. Jbl 1501 stačí na většinu 400l akvárií. Akorát je potřeba doplnit předfiltr a případně i upravit náplně a přidat proudové čerpadlo.
Já mám Jbl901 v 325 l nádrži a jen s předfiltrem, jinými náplněmi a rozumnou osádkou stíhá bez problémů. Jen voda se málo hýbe. Měním osádku, tak chci zkusit dát do rohu akvária hamburský filtr. Do něj umístím sání externího filtru a vyřeším tak předfiltr. Dám do něj i čerpací hlavu, abych zvýšil proudění vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 11:20 Muž 1965 [35] Re: erik
erik napsal: A na aké akva máš aký? Ďakujem.
Na 96 L Tetra ex 800
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2017 11:15 Muž Jarry [1437] Re: erik
Ten Eheim 2224 se obávám, že v 600l vody moc nepomůže. Aktuálně filtraci ladím, také jsem si myslel, že dám do cca 400l vody JBL e1501, kde píšou, že je to 700l a mám vyřešeno - nemám. Ale jak jsem psal, potřebná velikost filtru hodně záleží na tom, co s akváriem zamýšlíš. Na low tech akvárium se slabým světlem, nenáročnými rostlinami a přiměřeným počtem ryb věřím, že bude jeden třeba JBL e1901 stačit, případně e1501 + ten Eheim. Ale obecně už drzím výpočet - výrobcem udávaná max. velikost akvária / 3 (kolega Barakainus níže dělí dokonce 4mi:-)). Podívej se na prezentace velkých akvárií tady a uvidíš, že drtivá většina lidí jede min. na 2 velký filtry. A pokud velké akvárium teprve chystáš, zamyslel bych se nad výrobou vlastního filtru - dneska už bych asi šel touto cestou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 07:20 Muž erik [10] Re: 1965
A na aké akva máš aký? Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2017 06:39 Muž 1965 [35] Re: erik
erik napsal: Zdravím už niekoľko dní rozmýšľam nad novým filtrom, určite chcem externý a od JBL alebo TetraTec, už som bol rozhodnutý pre JBL e1901, keď mi pán z rastlinných akvarii zdelil, že čo chvíľa bude skladom ale zase o niečo drahší. Tak a teraz moja otázka, mám ísť po e1901 za 175€ alebo za 115€. Má tých pár litrov do objemu a výkon cenu 60€ silno nad tým uvažujem a k JBL ešte budem potrebovať redukciu pretože nič k nemu nepasuje nakoľko má 19/25 hadice. Čo randíte?
A ku úplnosti otázky. Plánujem väčšie akva takže filter potom pôjde doňho niečo okolo 600L.

Výrobce píše určitý výkon v průtoku vhodný do nádrže : od ..do litrů . Výkon prý po čase slábne . Já bral filtr o řadu vyšší . Záleží na hlučnosti , spotřeba el. Pokud preferuješ nějakou značku tvá volba . Dokupoval jsem sadu výtokových trubek ,abych prodloužil rampu . Mám Tetra ex . v obýváku a neslyšitelný ...spokojenost .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 23:30 Muž erik [10] Re: Jarry
To som zabudol doplniť mám ešte jeden Eheim 2224, ten pôjde tiež do väčšieho. A k nemu uvažujem čo dať, lebo chcem aj teraz zvýšiť výkon filtrácie. Skôr ako pokus, ako sa bude správať akvarium, bude čistejšie. Predsa bude filtrácia predimenzovaná atď. Skôr mi ide o to či fakt sa oplatí ten JBL kvôli tomu výkonu alebo stačí ten Tetra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2017 22:53 Muž Jarry [1437] Re: erik
Uvažoval bych o 2 filtrech, zrovna jsem doinstaloval 2. filtr k JBL e1501 do cca 400l vody. Ale záleží, jaký typ akvária chystáš, za určitých podmínek by na 600l vody e1901 možná stačil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 21:56 Muž erik [10] – Aký filter
Zdravím už niekoľko dní rozmýšľam nad novým filtrom, určite chcem externý a od JBL alebo TetraTec, už som bol rozhodnutý pre JBL e1901, keď mi pán z rastlinných akvarii zdelil, že čo chvíľa bude skladom ale zase o niečo drahší. Tak a teraz moja otázka, mám ísť po e1901 za 175€ alebo za 115€. Má tých pár litrov do objemu a výkon cenu 60€ silno nad tým uvažujem a k JBL ešte budem potrebovať redukciu pretože nič k nemu nepasuje nakoľko má 19/25 hadice. Čo randíte?
A ku úplnosti otázky. Plánujem väčšie akva takže filter potom pôjde doňho niečo okolo 600L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2017 07:39 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: romant
Na vetsine filtru co mam, s uvadi protok pumpy a pak prutok filtru. To same o sobe je asi pulka. Pak s tim zaspinenim... Proto vetsinou davam filtr na akva co ja tak 1/4 doporuceneho maxima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2017 07:26 Muž MichalV [327]
ešte by som dodal, že ten papierový prietok bude bez hadíc resp. s min. dĺžkou, bez rozstrekovacej rampy, keďže to je len príslušenstvo a asi bez filtračných náplní. Keď to skompletuješ, tak ten prietok bude možno niekde na úrovni 90% nominálneho prietoku a prvý týždeň bude do úvahy pripadať aj škrtenie prietoku. po 6-tich týždňoch keď baktérie a nečistoty nájdu svoje miesto to klesne k spomomínaným 50-60%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 06:36 Muž 1965 [35] Re: romant
romant napsal: Tak řekl bych že odpověď bude asi následující: "Děkujeme že jste si zakoupil náš výrobek a sdělujeme vám, že vámi reklamovanou vadu nelze považovat za vadu funkční, protože se jedná o běžné opotřebení způsobené používáním výrobku". ;-)
A i když se ono opotřebení dostavilo už např. za půl roku ? Dobrá nehme toho . Dík za pokec . Hezký den .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 06:31 R Muž romant [27987] Re: 1965
Tak řekl bych že odpověď bude asi následující: "Děkujeme že jste si zakoupil náš výrobek a sdělujeme vám, že vámi reklamovanou vadu nelze považovat za vadu funkční, protože se jedná o běžné opotřebení způsobené používáním výrobku". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 06:27 Muž 1965 [35] Re: romant
romant napsal: Já ti rozumím, ale je tomu tak jak píšu, už jsem těch externích filtrů všemožnýchn značek instaloval a provozuji pod různejma nádržema vcelku hodně a vždycky se tak nějak ať použiji médium doporučené či mnou vybrané, dostávám k těm 50% reálného výkonu po zašpinění. Měření neprovádím průtokoměrem, ale klasickým intervalem násobeným hodinou.
Dobrá tedy . Já mám pouze ten jeden filtr a ty máš otestováno více . Beru to . Znamená to tedy , že bych teoreticky uspěl s reklamací ? To by mohlo být zajímavé .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2017 06:21 R Muž romant [27987] Re: 1965
Já ti rozumím, ale je tomu tak jak píšu, už jsem těch externích filtrů všemožnýchn značek instaloval a provozuji pod různejma nádržema vcelku hodně a vždycky se tak nějak ať použiji médium doporučené či mnou vybrané, dostávám k těm 50% reálného výkonu po zašpinění. Měření neprovádím průtokoměrem, ale klasickým intervalem násobeným hodinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 06:14 Muž 1965 [35] Re: romant
romant napsal: Bohužel tě musím zklamat, nedá, tedy dá, ale nikdy už to nebude oněch počátečních 100% a motá se to kolem těch 50% výkonu. Taky se bavme o médiích dodaných výrobcem . Do auta si taky nenacpu palivový nebo vzduchový fitr , který mě napadne , protože je levnej a pak se budu divit , že to nejede .
www.superdiskont.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2017 06:10 R Muž romant [27987] Re: 1965
Bohužel tě musím zklamat, nedá, tedy dá, ale nikdy už to nebude oněch počátečních 100% a motá se to kolem těch 50% výkonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 06:09 Muž 1965 [35] Re: romant
romant napsal: 50% ztáta výkonu, tedy oproti udávanému papírovému s čistým filtračním médiem je naprosto normální. Taky vím o čem mluvím. ;-) Ono to není jenom o těch hadicích, rampě a nastavení, ono je to taky o těch médiích, tedy o jejich "čistotě", v tom je onen pověstný pes zakopán. X-)
Souhlasím , že když je F zasr... bude výkon menší ,ale o tom řeč nebyla . To se dá řešit čištěním médií a hadic .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2017 06:01 R Muž romant [27987] Re: 1965
50% ztáta výkonu, tedy oproti udávanému papírovému s čistým filtračním médiem je naprosto normální. Taky vím o čem mluvím. ;-) Ono to není jenom o těch hadicích, rampě a nastavení, ono je to taky o těch médiích, tedy o jejich "čistotě", v tom je onen pověstný pes zakopán. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 05:53 Muž 1965 [35] Re: NHKG
NHKG napsal: Čerpadla vnitřních filtrů nemusí hnát vodu trubkami, takže z mojí zkušenosti ztratí jen 10-20% průtoku proti papírovým údajům, zatímco čerpadla externích filtrů ztratí přes 50%. Takže reálný průtok budou mít asi oba filtry stejný.
Být tebou určitě si připlatím za externí filtr, ale ten šíleně předražený Eheim bych teda nechtěl.

Nechci se hádat ,ale co se týká vnějších filtrů těch 50% ztráta je přehnaná : pokud dodržím délku hadic a výšku výtlaku nemůže to být tolik .To by od výrobce byla klamavá reklama co se týče průtoku . Průtok se sníží úpravou rampy : jiný průměr dírek , délka atd. Každý průměr trubky má určen počet výtoků . Vodou se živím vím o čem mluvím , takřka denně řeším problémy s tlakem .Jinak existují průtokoměry i na hadice .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 14:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Xele
Jak píše AFC, JBL 1501. 901 je slabé na 240l, sám ho mám ve 325l nádrži a musím ho kombinovat s něčím co roztočí vodu (a nebo mít hodně málo ryb).
Akorát to JBL jedině pokud to akvárium nebude v ložnici. Jsou trošičku slyšet když je v místnosti úplné ticho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 14:04 R Muž afc1886 [14704] Re: Xele
ano,ale šel bych do JBL e1501 akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 13:36 Muž Xele [0] Re: NHKG
Tak jaký jiný? Co třeba JBL 901? Ten by jsi mi doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2017 12:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Xele
Čerpadla vnitřních filtrů nemusí hnát vodu trubkami, takže z mojí zkušenosti ztratí jen 10-20% průtoku proti papírovým údajům, zatímco čerpadla externích filtrů ztratí přes 50%. Takže reálný průtok budou mít asi oba filtry stejný.
Být tebou určitě si připlatím za externí filtr, ale ten šíleně předražený Eheim bych teda nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 12:38 Muž Xele [0] Re: Xele
Ještě řeším jedno dilema. Jestli si ponechat setový vnitřní filtr Biobox 2 nebo nebo ho s doplatkem vyměnit za vnější filtr Eheim Professional 4+ 350. Co by jste mi doporučili? Jak už jsem psal, je to pro akvarium 240l s menším počtem ryb (neonky, parmicky, ancik). Ještě mě zaráží že ten vnitřní filtr Biobox 2 ma prutok jen 650l oproti vnějším filtru Eheim, který má 1050l. Mají vnitřní filtry vždy menší prutoky oproti vnějším filtrum určené pro stejný objem AQ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 04:34 R Muž romant [27987] Re: Jaroun
Vnitřní, vnější, cenová relace, zamýšlená osádka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 00:15 Jaroun
Ahoj,
Sháním Filtr pro aqua od cca 60l do cca 150l.
Nemate prosím nějaký typ? (cena/výkon)
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 15:32 Muž powery [250] Re: Tomáš
nějaké komentáře jsou u starší verze filtru, ale s Plus se to může lišit rybicky.net/vyrobky/574-tetra-tec-ex-600-vnejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 12:44 Tomáš – Akvarijní filtr pro akvárium 96 litrů
Zdravím, zajímal by mě Váš názor nebo nějaký postřeh k akvarijnímu filtru TetraTec EX 600 Plus. akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Rozhodně chci koupit vnější filtr, abych ušetřil prostor v akváriu. Přeci jen rozměr 80x30 není zase tolik a nechci zabírat místo v akváriu nějakým vnitřním filtrem. V recenzi píší, že je filtr vhodný do akvária od 60 - 120l. Cena nějakých 1800Kč což ještě jde. Děkuji za Váš názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 14:34 Muž MichalV [327] Re: Xele
vychádzam len z parametrov (ja mam classic 2217 na akva 375l, 1000 l/h)

350-tka ti bude stačiť, pri troche skromnosti aj 250-tka
prietokovo tam nie je veľký rozdiel 1050 vs 950 l, t.j. realny prietok pri oboch cca 2x za hodinu vymení objem akva
spotreba 16 vs 12 W
pri 250-tke vzhľadom na menšiu náplň budú intervaly čistenia zákonite častejšie, ale pri menšej osádke rýb a rozumnom kŕmení by som sa nečudoval, ak by 1/2 filtra bola prázdna (bez baktérii)
ušetrené peniaze si odlož a v prípade husto zarasteného akva môžeš riešiť prietok prúdovým čerpadlom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 12:07 Muž Xele [0] Re: MichalV
Přerybněno moc mít neplánuji. Budu pořizovat pár parmiček na řasu, neonky, krunýřovce a možná páreček Skalára.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 19:14 Muž MichalV [327] Re: Xele
To nezalezi az tak od objemu akva ako od toho, kolko a hlavne ake ryby tam chces mat. Ja mam v akva slusnych bordelarov a aj tak som s bio filtraciou nemal problem aj ked som prakticky ziadne filtracne naplne nepouzival. Problem som mal len s mechanickou filtraciou a tak som sa po case musel vratit k externemu filtru.
Preto otazka je, co budes chovat? resp. skor kolko budes denne krmit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 19:01 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Xele
Kup radsi rovnou 600+. Firmy vzdycky udavaji maximalni objem. Minimalne to cislo vydel dvema a si tak na tom co to dokaze. Ja mam jeden filtr co je do 175 gallonu (Asi 600L). Mam ho na 125G a ani to neprefoukne vodu z jedne strany na druhou (180cm akva). Prazdy a novy jo, i kdyz ne moc silne), ale naplneny a pak po mesici zajety a je to curek. Ted tam budu davat filtr do 1500L a pocitam, ze to bude tak akorat. Mam rostlinne akva, v budoucne plne ci trosku prerybnene (jak mame vsichni ;). Na cichlidy lidi davaji 2x1500L filtr na 500L akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2017 14:52 Muž ondralomnice [81] Re: Xele
vždy raději větší výkon můžeš přiškrtit, menší nemůžeš výkon přidat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 14:13 Muž Xele [0] – Eheim Professional 4+
Prosím o radu s výběrem filtru. Pro mé akvárium o rozměrech 101 x 40 x 60 cm se rozhoduji pořídit vnější filtr Eheim Professionl 4+ ale nemohu se rozhodnout, zdali pořídit typ 250 nebo 350. Který by jste mi spíše doporučili. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 13:21 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Marffy
Dotýkající se kabel skla můžeš podloužit kouskem molitanu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=1651