Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 147 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 11:44 Muž Shrimpman [36] – Sera
Jaký je rozdíl mezi Sera Siporax a Biopur? Do filtru TetraTec Ex 400 jako náhrada aktivního uhlí je Biopur OK? A ještě jsem se dočetl, že se to při vložení do filtru má pokapat přípravkem Sera Nitrivec, to je potřeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 10:53 Muž soubi [32] Re: j0hny
toho se neboj....zeolit má neutrální reakci(teda pokud ho nebudeš žíhat nad plamenem...pak je dost zásadidý) :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 09:39 Muž wanas [0] - Asie – Molitanovy filtr
Dobre tak jsem o neco malo zase chytrejsi..s pH uz problem nemam.Drzi se jiz na 7,5 uplne bez pomoci chemie..... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 21:03 Muž j0hny [86]
Nezvysuje zeolit pH ? (okrem ineho)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 20:33 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: j0hny
...Na zeolit zabudni. Nedavno si riesil vysoke pH, to by si tomu dal...
Jak souvisí zeolit s vysokým pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:52 R Muž romant [27987] Re: wanas
Novej biomolitan není tzv. připravenej vůbec plnit svoji funkci, ale tou dobou těch min. třech neděl se z něho stane to, co od něj očekáváš. bude osídlen nitrifikačníma bakteriema, který se postarají o přeměnu škodlivých N látek na přijatelné, který zase budou konzumovat rostliny, takže všestranně výhodná spolupráce. Pokud to akvárium je založený tak jak máš uvedeno v prezentaci, tak by se o nějakých strartovacích rybkách dalo uvažovat již teď, v přiměřených spíše menších počtech. Ten stávající filtr již svoji funkci plní, bakterie v něm jsou přítomny. Před přidáním rybek do akva je dobrý vyměnit vodu( 1/3 den předem) a v těch výměnách pokračovat i po přidání, čímž se eliminuje riziko potencionálně zvýšených koncentrací N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:44 Muž j0hny [86] Re: wanas
Na zeolit zabudni. Nedavno si riesil vysoke pH, to by si tomu dal :-)
Nic do toho davat nemusis, jedine co potrebujes je plocha/objem/priestor pre bakterie. Tie uz spravia co treba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:38 Muž wanas [0] - AsieRe: romant
Ne tak to ne......na dno uz sahat nebudu.Ten novy filtr koupim asi za tyden...necham je tedy bezet oba dva cca. 3 tydny a pak ten Tetra Tek in 400 dam pryc...necham jenom molitan ktery by mel byt dost pripraveny ne?A koupim prvni rybicky.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:32 R Muž romant [27987] Re: wanas
Jíl patří do dna pod rostliny, jako zásobní hnojivo. Pokud se pro tu výměnu rozhodneš, tak nainstaluj tu sestavu do akva k tomu stávajícímu filtru a nech je společně běhat minimálně tři neděle a za tu dobu doje k osídlení toho biomolitanu nitrifikačníma bakteriema natolik, že bude možné ten stávající filtr odstranit a jeho funkci převezme ten nový. Ze začátku záběhu můžeš ten výkon čerpací hlavy přitlumit a postupem času, jak se bude špinit přidáš na výkonu.
Edit: Na ten zeolit mrkni třeba sem rybicky.net/forum/11822
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:28 Muž wanas [0] - AsieRe: romant
Ano to je mi jasne....ale mylel jsem jestli muzu do molitanu zatlacit nejake granule treba "jilove".."zeolitove" atd. Jenom se ptam chci mit to nejlepsi pro sve akvarium... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:17 R Muž romant [27987] Re: wanas
Jako bioaktivní granuli lze považovat tu celou kostku biomolitanu. Nic jinýho než napojení(nasazení) na tu čerpací hlavu dělat netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:14 Muž wanas [0] - AsieRe: wanas
A davate se do techto filtru nejake bioaktivni granule nebo tak neco? www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 18:52 Muž pedrous [2] Re: romant
romant napsal: Pokud Ti současný stav vyhovuje, tak proč o měnit? Naprosto nic proti té myšlence, ale chtělo by o podpořit nějakým argumentem(jiná zamýšlená rybí osádka, jinou cirkulaci vody atd.). Mrkni se na tohle vlákno, to je tomu ex 700 věnovaný. rybicky.net/forum/3884
Děkuji za info.Myslel jsem tu výměnu filtru z důvodu větší filtrační hmoty a hlučnosti.Mám v akva celkem přerybněno tak jsem chtěl dát větší filtr a rovnou vnější.Trochu bojuji s štětičkovou řasou.Hnojim metodou EI.A poslední důvod byl ten estetický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 17:53 Muž honzaprouza77 [18]
V 54 jsem měl tetra tec easycrystal 300, byla v setu, byl jsem docela spokojen, ale dostal jsem FLUVAL U3, což je prostě lepší. Ale taky jsem plánoval, že si ten tetra tec vytunim(místo kartuší-biomolitan) Jo a průtok byl na nic, a ani sem nevěděl, jakse dostat k vrtůlce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 16:39 R Muž Silent [5949] Re: wanas
Filtry TetraTec Easy crystal box jsou jedny z nejhůře konstruovaných filtrů na trhu. Pokud neprovedeš úpravy je to, jak já říkávám, instantní filtr, protože musíš pro kvalitní filtraci kompletně měnit filtrační kartuše a průtok čištěné vody je nešťastně řešený. Osobně tyto filtry nedoporučuji. Biomolitan a čerpadlo je opravdu jedno z nejlepších řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 16:36 Muž wanas [0] - AsieRe: fido16
Me spis prekvapuje proc jsem kupoval filtr za 500kc hmm kdyz je nejlepsi za 250cca....zajimave ale koupim tedy tento filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 16:29 jogr
Rady jsi dostal a to od zkušených akvaristů-je na tobě jestli je poslechneš nebo ne! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 16:25 Muž fido16 [631] Re: wanas
No každý by ti napsal to co já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 16:22 Muž wanas [0] - AsieRe: fido16
To myslis vazne.....sice jsem uz cetl clanky ze tyto filtry jsou hodne oblibene a ucinne ale presto jsem spis cekal ze mi poradite tento filtr a taky ze jsem o nem uvazoval....http://www.akva-tera.cz/akvaristika/filtr-easycrystal-box-300-1ks-2558.html kamarad ho ma...a pry si nemuze stezovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 16:18 R Muž romant [27987] Re: wanas
Bude záležet na zarybnění té nádrže. Pokud tam budou třeba živorodky(větší znečišťovatelé), tak bych volil tu var. s čerpací hlavou, jak jsem Ti doporučoval. Když ta rybí osádka bude složená z decentních producentů odpadu(třeba tetry, dánia, razbory atd.) a nádrž hustěji zarostlá rostlinstvem, tak bych současnou filtraci ponechal. Samozřejmě platí co jsem napsal a to že ta var. s čerpací hlavou poskytne větší prostor pro osídlení nitrifikačníma bakteriema a přispěje tak k lepšímu prostředí v akváriu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 16:11 Muž fido16 [631] Re: wanas
čerpací hlava + kostka bimolitanu jak psal romant. Velice dobrá filtrace za dobré peníze. Za 300,- máš filtraci jak víno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 16:09 Muž wanas [0] - Asie – filtr
jaky tedy filtr do 60l akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 15:18 vasedl Re: soubi
ok snad to do neděle vydrží-jsem teď 40 km od filtru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 15:04 Muž soubi [32] Re: fido16
vazelínka je dobrý nápad...tim bych asi začal ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 15:00 Muž soubi [32] Re: fido16
to musíš přetěsnit, jinak to bude blbnout ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 14:42 R Muž romant [27987] Re: pedrous
Pokud Ti současný stav vyhovuje, tak proč o měnit? Naprosto nic proti té myšlence, ale chtělo by o podpořit nějakým argumentem(jiná zamýšlená rybí osádka, jinou cirkulaci vody atd.). Mrkni se na tohle vlákno, to je tomu ex 700 věnovaný. rybicky.net/forum/3884
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 14:41 jogr
K čemu potřebuješ ten vnější filtr? Píšeš že ten filtr odvádí dobrou práci tak proč ho měnit? A navíc vnější filtr do takto malého AQ je podle mě zbytečnost! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 14:34 Muž pedrous [2] – Jaký filtr?
Ahoj mám akva juwel rio 125 litrů ve kterém je již vnitřní filtr Bioflow 3.0 s filtrem nemám žádný problém jen minimální hlučnost po stránce funkčnosti pracuje velmi dobře voda je krásně čirá.Chtěl bych poradit do budoucna si chci pořídit nějaký vnější filtr např Tetra Tec EX 700 četl jsem o něm tady na foru že má nějaké chyby ohledně těsnosti?Má tedy smysl si kupovat tento filtr a jak často tento filtr čistíte?
Nebo mám zůstat u filtru,který byl dodán s akváriem?
Díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 13:53 Muž Shrimpman [36] Re: wanas
Kdysi jsem ho měl v 80l, pokud nechceš chovat žádný spešl rybičky tak je OK. Po cca 5 dnech od vyčištění se vždy průtok sám od sebe dost omezil a pak pěkně pomalu protíkal. Myslím že do tvej nádrže a obyčejný rybky bude naprosto OK. Samo, nějaký 4x dražší by byl asi lepší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 13:46 R Muž romant [27987] Re: wanas
Zkusil bych tu filtraci řešit takto www.zverimex-rybarske-potreby.com/… a www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
Získáš tím násobně větší filtrační objem a budeš tak mít daleko více pomocníků v podobě nitrifikačních bakterií, kterýma bude ten biomolitan osídlen.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 13:32 Muž fido16 [631] Re: fido16
Jinak si opravdu přečti názory na tomto fóru je jich tu kam se podíváš mraky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 13:30 Muž fido16 [631] Re: wanas
Co chceš slyšet o honiči vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 13:29 Muž fido16 [631] Re: vasedl
Aha tak to ten O-Kroužek netěsní dokonale já bych to tam asi máznul silikonem a byl by klid. Zatím nevydím jiné řešení. třeba někdo jiný poradí. Ale já za sebe řikám vytáhnout vysušit odmastit přetáhnout silikonem. A nebo ještě to rozebrat a máznout kroužek vazelínou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 13:18 Muž wanas [0] - Asie – Dotaz..
Mam vnitrni filtr TetraTek IN 400 www.akva-tera.cz/… do 60l akvaria viz. prezentace.Rad si prectu vase nazory....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 13:15 vasedl Re: fido16
no zavzdušňuje se to ne u hadice ale ještě zevnitř akvárka-jak je taková pevná (délkově nastavitelná) trubka se sacím košem, tak jak je ta trubka připojena k tomu kolenu co je na hraně akva., tak tam je o-kroužek,ale stejně kolem něho nabíhá bublina...asi nebude trubka dokonale rovně (asi je koleno moc do akva a pak přísavka trubka přisátá zpět), protože když jsem různě vykláněl tu trubku tak se nasávání zmenšovalo/zvětšovalo...

Jinak to ale fungovalo na první pokus-několikrát jsem napumpoval ruční pumpou a měl přitom zapojeno do zásuvky...jakmile se celý box naplnil vodou, tak voda vyletěla výstupem do akva. a chytlo se to...pak jsem to přes hodinu a půl sledoval a vždy jednou za 10minut +- si to výstupní trubkou odfrklo nahromaděný vzduch...myslím že když vyřeším to přisávání vzduchu tak to bude ok...

edit: zde je odborná malůvka kde to nasává...: imageshack.us/…

pro soubi: ano, hlava filtru je nad hladinou, dno filtru 10 cm pod hladinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 12:19 R Muž Silent [5949] Re: soubi
Já to podle popisu pochopil stejně. Jsem zvědav jak dlouho to bude takto fungovat. Minimálně se bude filtr permanentně zavzdušňovat a hrozí poškození rotoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2012 11:13 Muž soubi [32] Re: vasedl
jenom se divim jak ti to funguje ... podle toho jak jsi to napsal tak máš čerpadlo filtru nad hladinou nebo jsem to jsem to špatně pochopil..??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 11:11 Muž fido16 [631] Re: soubi
Ne on určitě myslí jak je ten ohyb od toho kolena a z něj pak vede do filtru ta hadice tak tam má vzduchovou bublinu(měl jsem ji tam i já). Mě pomohlo parkrát zaškrtit vývod z filtru a bublina pak zmizela. nebo mě ješte napadla jedna věc a to odpojit to těleso z hadicema a do kýble z toho ventilu co teče do akva odpustit vodu a bublina by měla zmizet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 11:05 Muž soubi [32] Re: vasedl
tam by měl být ale těsnící o-kroužek. Tedy jestli oba myslíme to samé. Vzduch by se tam neměl dostávat jinak budeš mít pakárnu se zavzdušňováním a filtr bude "odkašlávat" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 09:57 Muž fido16 [631] Re: vasedl
Ty myslíš jak ti začíná to koleno do akva a máš tam nasazenoutu hadici a v ní vidíš že je tam jakoby vzduch? Myslím tím že ta hadice není úplně zavodněná tak jak má být. Je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 00:44 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: vasedl
Skús si dať do poriadku to nasávanie vzduchu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 23:23 vasedl Re: soubi
tak je to ok-byly to náhradní těsnění...jinak zapojil jsem to a i když je filtr (jeho dno) jen o 10 cm niž dno akvárka a hladina je asi nad polovinou filtru, tak to funguje...jen jeden problémeček->jak je ta nasávací trubka a je přidělaná nahoře k tomu kolenu, tak tam je to nasuchu a přisává to vzduch v těch místech-od tamtud jdou vnitřkem bublinky...filtr funguje a jednou za 15 minut se odvzdušní-odfrkne si nasbíraný vzduch...jinak ok

filtr neteče,zapojil jsem a asi hodinu a půl jsem to sledoval a ok...teď jsem odjel a do neděle večer tam nikdo nebude...snad se nestane nějaká pohroma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 14:24 Muž soubi [32] Re: fido16
jo to si pořádně překontroluj...to by bylo nepříjemné překváko :) Teď jsem měl jenom vlas mezi o-krouskem a kulovým uzávěrem kohoutu a teklo to. Rozebral jsem to, vyčistil, promáznul vazelínkou a zatim je to v dobrý X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 11:52 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: vasedl
já je taky měl jako náhradní, asi standartní výbava :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 11:07 Muž fido16 [631] Re: vasedl
mrkni se jestli tam ty kroužky jsou. jestli ne přidej je tam jinak by byl průs...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 11:06 R Muž Silent [5949] Re: vasedl
Já je měl v balení jako náhradní. Filtr je kompletní včetně všech těsnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 11:02 vasedl Re: fido16
aha, takže rozebrat...ještě že jsem to ještě nezapojil na vodu...takže to nejsou náhradní?ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.01.2012 10:48 Muž fido16 [631] Re: vasedl
Fotka k příspěvku Ty kroužky patří tam kde odpojujěš ten bazmek z hadicema viz příloha.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 10:44 R Muž Silent [5949] Re: vasedl
Mělo by to být náhradní těsnění k hadicovému modulu. Když ho vyndáš z hlavy tak ve spodní části je toto těsnění na vývodech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 10:38 vasedl Re: Haimdol
Tak jen pro info...filtr tetratec je doma a je to ten nový typ (na krabici značka new...obchod exo-eko.cz)...

Dotaz-v příslušenství kromě hadic a trubiček byly ještě v pytlíčku dvě těsnění-kroužky o průměru tak 1cm....nevíte kam patří-nikde o nich není zmíňka...díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [147] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=7301