Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 248 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 22:01 kubis – filtr
jak je u toho diskusu!!!! ten posledni obrázek!!!! je tam takovy text tak něco takoveo
1- U trubka
2- plastová nádobka
3- vlepená přepadová trubka

Externí přepady jsou obdobou předešlých vnitřních přepadů. Na hranu akvária se zavěsí malá nádobka která se naplní vodou. Poté jeden konec U-trubky (která je také naplněná vodou) vsuneme do akvária a druhý do nádobky. Tím vzniknou spojené nádoby a hladiny se vyrovnají. Malá nádobka se vybaví některým z obvyklých přepadů a jeto. Celý přepad funguje stejně, ne však v akváriu, ale v nádobce. Když se zapne čerpadlo v biofiltru začne stoupat hladina v akváriu, a tím pádem také v nádobce a voda začne přetékat do přepadové trubky. Při výměně vody v akváriu stačí vypnout čerpadlo v biofiltru a ucpat otvor U-trubky v akváriu, aby z ní nevytekla voda, při poklesu hladiny pod spodní úroveň.
Kdyby vytekla nic hrozného by se nestalo, ale musela by se po napuštění akvária znovu naplnit vodou.

Toto bylo jen pár ukázek jak mohou být řešeny přepady pro biofiltry , ale i jiná zařízení. Doufám, že tato malá nápověda pomůže všem, kteří si nemohou představit jak takový přepad vůbec funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 21:51 Muž isamik [180]
Jako kostka molitanu na vstupni trubce. Upozornuji, ze takto to pouzivam u tzv. u filtru na principu spojenych nadob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 21:49 kubis – filtr
no ja bych byl pro ten před filtr!!!! ale pořad nechapu jak ten před filtr funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 21:38 Muž isamik [180]
Ja mel chvili problem se zavzdusnenim. Navic u "spojenych nadob" lze uspesne pouzit biomolitan jako "predfiltr" a ten cistit casteji.

Navic privodni trubku muzete naddimenzovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 21:35 Usine
Pokud se ti ucpe přívod tak se celý filtr nevyčerpá, ale jen poslední část kde je čerpadlo a voda nad nejnižší přepážkou. Pokud je necháš dost vysoké je to zanedbatelné množství vody. Mě se ale přívod nikdy neucpal úplně. Vždy jen trochu a pak se zpomalí průtok vody a hladina ve filtru drobet klesne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 21:18 Muž isamik [180]
Varil z vody == ze bych mlzil :-D. No nevim, kdyz to tak mam rict :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 21:17 kubis – filtr
ja bych volil ten posledni obrazek z toho diskus ale mam starch když se ta trubka ucpe a ten filtr vyčerpa všechnu vodu do akvarka a kalamita je na světě palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 20:49 kubis – filtr
CO BYSTE VAŘIL!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 20:45 Muž isamik [180]
Zkus pohledat, ja bych varil z vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 20:44 kubis – filtr
ALE MUSIM MIT VYVRTANY TEN OTVOR V TOM AKVA JA NECHCI NIC VRTAT!! NEŠLO BY TO NĚJAK OBEJIT?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 20:15 Muž isamik [180]
Chce to mit dobre vyreseny prepad a nic se nemuze stat, napriklad:
www.discus.cz/…

nebo dat filtr na uroven akvarka jako to ma napriklad Vaclav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 20:11 kubis – filtr
dobry den chtěl bych si vyrobit filtr podobny tady tomu www.akvamalawi.com/… ale bojim se že mi přestane fungovat přivod vody do filtru a nasledně přetečeni celeho filtru do akvaria!!!!! a dalši obava že když vypnou elextřinu tak fitr přestane fungovat a nasledně všechna voda přeteče do filtru a filtr se vyleje nemate nějakou radu aby se tyto dvě věci nestali???! :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 10:11 Sidonius
Čím víc se budu snažit vysvětlit, co jsem svým prvním vstupem sledoval, tím hůř to dopadne. Tak to raději nechme plavat. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 09:02 Muž Nik [191] – to Sidonius
Hehe, mně se stalo to samé co waynovi:-) Sem se přehlédl. Takže ano, lidičky - filtrujte:-D I když o tom si myslím taky svoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 08:59 Horác
Sorry Side ... já tu Vaši narážku totálně nepochopil ... (nerozumím tomu ani teď smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 08:34 Muž wayn [79]
I tobě Sidoniusi děkuji a omlouvám se, že jsem ti neděkoval jako prvnímu, když jsi na to první upozornil, nechci popírat tvoje postřehy, znalosti a zásluhy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 22:17 Sidonius
Netušil jsem, že bude třeba ještě tlumočníka - Horáce. Myslel jsem, že se Wayn "chytí" a opraví sám... ;-)

To Nik: Opravdu jsem chtěl jen naťuknout Wayna! A nikoli přijít s "objevným" názorem, že fungující rostliny mohou účinně suplovat denitrifikační filtry, (resp. denitrifikační absorbenty), a že tudíž netřeba filtrace. To vůbec ne!!! Naopak - pro širokou akvaristickou veřejnost doporučuji, seč mohu:
Lidičky! Filtrujte! A měňte pravidelně část vody - to je nejspolehlivější způsob "denitrifikace"! :-) (Pokud tedy nebudete do akva dolévat močůvku... :-O )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 20:46 Muž wayn [79]
Díky Horáci za opravu, už jsem z té chemie nějaké zblblé ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 19:17 Muž Horác [3942]
Jen pro pořádek ... myslím, že wayn měl na mysli nitrifikační, nikolivěk denitrifikační bakterie :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 18:30 Muž Nik [191] – to Sidonius
Tak to každopádně ano. Ale někteří se bez něho prostě necítí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 18:24 Sidonius
..."filtrační médium pro denitrifikační bakterie..."
Nejlepší "denitrifikační bakterie" jsou rostliny! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 18:06 Muž Nik [191] – to wayn
Ti co na to nedůvěřivě čučí, tak obvykle ani neví, proč filtrovat. Jen si někde přečetli, že se to musí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2007 17:36 Muž wayn [79]
Jasně že stačí. Princip filtru je stále stejný - filtrační médium pro denitrifikační bakterie a něco co zajistí průtok vody. Všechno kolem jsou už jen vylepšení (bohužel mnohdy k horšímu).

Je fakt zajímavý sledovat, jak na kus molitanu s čerpadlem nebo bublifukem mnoho lidí kouká nedůvěřivě, ale jakmile je to samé zabudované v kusu plastu tak to už důvěru budí... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 09:05 Muž Nik [191]
rybicky.net/nadrz.php… mám tam dva elementkové filtry na jednom vzduchovacím motorku a moc rostlin. Voda je jako víno, teda chtěl jsem říct jako křišťál palec. Nejlepším filtrem jsou rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 06:54 Muž A2C [25] - Sumci
ano stačí, ale mna strašne vytáčalo ked som ten filter vyberal z akva tak som si zohnal AquaEl FZN-1
a teraz som pevne rozhodnutý že ho dám všade prípadne jeho väčšie verzie FZN-2 a FZN-3 popozeraj sa po nich sú síce trocha drahšie než obyčajné čerpadlo a kocka molitanu ale v konečnom dôsledku určite spoznáš výhody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 23:03 Kačka
Ahojky,

faakt stačí do velkého zarostlého akvárka jen ta molitanová kostka???
Sím a co je bio molitan coze ???

Budu zakládat 200l akva a jsem začátečnik, chtěla bychj poradit s výběrem filtru, chtěla jsem vnější, aby v akvárku nepřekážel a teď jsem z toho jelen, koukala jsem na Mikyho akvárko, to fakt stačí????

díky K. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 22:46 Petr – jaky je vyhodnějši
štěpan: budou palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 22:31 Štěpán
Jak bude ten filtr veliký? Budou v něm napevno přilepené ty přepážky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 22:29 Petr – jaky je vyhodnějši
:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 17:24 petr – Jaky je vyhodnější!
*Z kolika
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 17:20 petr – Jaky je vyhodnější!
jaště sem se chtěl zeptat zz kolik milimetroveho skla to mam vyrobit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 22:26 Muž Horác [3942]
Aha, soráč. Já jsem si ty tvé odkazy neotevřel ... Stydím se převelice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 21:44 Muž isamik [180]
Horaci, ten samy clanek jen z jineho zdroje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 21:44 petr – Jaky je vyhodnější!
když je to pruhledne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 21:43 petr – Jaky je vyhodnější!
takže se do toho po par dnech pustim ale nevytvoři se tam řasa??? kdy je to pruhledne!!! ale pořad mi neni jasny to přivaděni vody do toho fitru!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 21:38 Muž Horác [3942] – Petr
Pokud chceš dát filtr pod akva, tak perfektní článek o přepadech je tady: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 21:34 Muž isamik [180]
Co se trosku namahat a hledat? Jinak lepsi sem nikde nenasel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 21:33 petr – Jaky je vyhodnější!
mebyly by ještě nějake?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 20:19 Muž Nik [191]
u druhého odkazu je spousta obrázků s možnostmi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 20:16 petr – Jaky je vyhodnější!
Luxy:: a jak ma byt to akvarko přispusobene tomu přepadovemu fitru! :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 18:06 Usine
Filtr šlape jedna báseň. Nic nepřeteče (spojené nádoby) Přepážky je potřeba vlepit na tvrdo. Voda musí téci kudy ty chceš a ne jinudy. Chtěl bych vědět jak by jsi ty vyndavací utěsnil? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 13:59 Muž isamik [180]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 13:35 LuXy
Ale netreba zabudnúť že aj akvárium musí byť prispôsobené prepadovému filtru X-)
PS. ak je filter pod akvárkom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 13:33 petr – Jaky je vyhodnější!
tekže se nemusim bat že to nepřeteče!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 13:26 LuXy
No fyzikálne zákony to neprekoná takže asi nie X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 13:25 petr – Jaky je vyhodnější!
a co když se pokazi čerpadlo ktere tu vodu tlači z pět do akva! nepřete če to? mate nějaky figl radu a by se to nestalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 13:09 LuXy
vnútri ich tesniť nemusíš, ak by predsa len bol nejaký ten prietok tak sa to zatesní samo baktériami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 13:02 Muž isamik [180]
No u vetsich filtru lepenych doma, no nevim, tam bych mozna obavu mel, zvlaste kvuli te mozne nepresnosti. Samozrejme zalezi jak velky by mel byt.

A cim by si je tesnil? Nejakou hadickou ktera by vyplnila zbytek mezery k vodicim listam, ci neco jineho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 13:01 LuXy
Celkom nerád ale súhlasím so Štepánom X-) :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 12:57 Štěpán
Máš pravdu, že s pevně vlepenýma přepážkama bude ten filtr pevnější, ale potřebujeme takovou šílenou odolnost? Ne.

Nasouvací přepážky mají obrovskou výhodu, že je můžeš podle libosti zkracovat, dávat jiný delší, odstranit úplně, jednoduše a pohodlně vlepit vodicí pásky skla na novou přepážku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [248] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=12351