Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 153 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:51 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: hardy
Tak zaleží ktorá časť. Ja tiež ešte len idem kúpiť externý filter. Teraz sme to rozoberali z kolegom v téme FILTRACE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:48 Muž hardy [45] Re: Michaldvd
a jak casto se neni do toho ty naplne?nemam stim zkusenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:45 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: hardy
Skôr JBL ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:43 Muž hardy [45] Re: hardy
ale koukam jestli by nestacilo EX 600
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:38 Muž hardy [45] – filtr
zacinam uvazovat teda o tomhle TetraTec filtr EX 700 vnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:16 HaDaS Re: hardy
Taky můžeš okolo té kombinace čerpací hlava + molitan udělat komoru ze skla (plastu atd ...), která bude mít dole nasávání a nahoře otvor pro vývod. Tím oddělíš náplň od zbytku akva. Proto aby to plnilo i estetickou stránku, můžeš tuto komoru natřít třeba akrylátovou barvou dle vlastního výběru (barevnost). Třeba řada Balakryl nebo Eternal. Protože to ale znamená vlepení do akva, tak toto nelze použít v již provozované nádrži.
Avšak kryt na takovou filtraci lze vyrobit i tak, aby nebylo třeba vlepování ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:58 R Muž Silent [5949] Re: hardy
Budeš mít několikanásobně menší filtrační objem oproti bioakvacitové kostce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:44 Muž hardy [45] Re: kubasan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:40 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: hardy
Ja na tvojom mieste idem jednoznacne do externeho filtru.dnes uz niesu take drahe ako kedysi. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:34 Muž hardy [45] Re: fido16
tak ja nevim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:27 Muž fido16 [631] Re: hardy
jenže tykryté filtry mají malý filtrační objem. Takže kostka akvacitu je to lepší řešení. Jinak jestli máš nějaké peníze kup filtr externí a je to v pohodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:27 R Muž Silent [5949] Re: hardy
V tom případě buď vnější nebo Eheim biopower nebo Fluval řady U. Se všemi ostatními půjdeš s kvalitou filtrace dolů. Ještě jsou vnitřní velkoobjemové filtry od Ferplastu, ale tam jsi s cenou na úrovni vnějších filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:26 Muž hardy [45] Re: Haimdol
co tohle EHEIM VNITŘNÍ FILTR PICK-UP 2010 160 L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:24 Muž hardy [45] Re: Haimdol
tak atmana prave mam,chtel jsem neco kde je houba chranena plastem z duvodu cisteni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:20 Muž Miso [470] Re: hardy
a ak sa chces placnut este viac tak externy Fluval 205 Eheim eccopro 200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:13 R Muž Silent [5949] Re: hardy
Čerpadlo Atmat AT- 200 nebo 201 a bioakvacitovou kostku cca 10x10x24. Levné a účinnější než běžné komerční. Pokud se chceš plácnout přes kapsu tak Eheim Biopower nebo Fluval U 2 nebo 3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:04 Muž hardy [45] – filtr
Prosim o radu,jaky filtr do 112 litroveho akvaria?chci spise vnitrni diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 13:57 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Haimdol
JEdnou jsem ji zmáčkl a už se odlepila a už pumpuje. Jsem zvedavej, jestli mi budou stačit hadice. Nerozdělával jsem je, ale zdály se mi celkem krátké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 13:41 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Tady není nic moc co radit. Filtr se kompletuje velmi jednoduše. Stačí jen postupovat podle návodu a hlavně v klidu. Už se mi stalo, že jsem chvátal a nasávací hadici jsem napojil na výtok a obráceně. Pak jsem se jen divil stydim . S odvzdušněním si hlavu nelámej odvzdušní se to samo. Jen před kompletací trochu rozhýbej pumpu. Bývá občas zatuhlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 07:59 Muž Vstrom [82] - Malawi
Dnes budu zprovozňovat nový JBL e901. Náplně jsem měl tři dny naložené v kbelíku s vodou. Máte nějakou radu, při zapojování? Ohledně třeba odvzdušnění? Jinak když srovnám s Eheimem, tak je to docela pěkně udělané.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 12:53 hawkey Re: HaDaS
Díky za názory, chlapi. Co se týče Atmanu, tak jsem vycházel z toho, že jsem měl právě "honič vody" Atman F302 a měl jsem s ním hrozné problémy, možná to byl jen ten můj kus, ale fungoval prostě špatně. Naopak honič vody Eheim 2008 jsem viděl v chodu a přijde mi perfektní. Touhle logikou jsem došel k té preferované značce :) Ale pokud jsou čerpací hlavy od Atmanu ok, tak jsou prostě ok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.12.2011 11:41 HaDaS Re: hawkey
Čerpací hlavy od Atmanu provozuji ve třech akváriích a vše absolutně v pořádku. Ona vždy proklamovaná spolehlivost a z toho vyplývající zjištění, že vše ostatní je méně kvalitní, není tak úplně pravdivé. Tím však neříkám, že neexistují jiná spolehlivá řešení, co se čerpacích hlav týká, ale Atman + Bioakvacit je vyzkoušené řešení, které je i cenově dostupné.
Na bublifuky jsem zanevřel poté, co jsem vystřídal několik vzduchovacích motorků od různých výrobců. Vždy hlučely, i když někdy to bylo lepší, ale docela mi to vadilo. Samozřejmě, že jde motorek odhlučnit, ale proč?
Některé vnitřní filtry jsou opravdu dostatečné a nejedná se jen o tzv. honiče vody (třeba právě od Eheimu), ale poměr biologická filtrace : údržba : cena, mne nikdy nepřesvědčil. Měl jsem vnitřní "honič" a akva se dalo provozovat, ale zásahy do filtru, častější výměna vody, neustálé sledování chování fauny apod. mne začalo po nějaké době unavovat. Když si odmyslím vnější filtry, vnitřní filtry domácí výroby (přepážky a různá filtrační média), tak mi pořád vychází nejlépe to, co už tu zkušení kolegové (Haimdol a Yirka) řekli. Čerpací hlava + Bioakvacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:50 hawkey Re: Haimdol
Jo, to jsem potřeboval vědět. Na Eheimu netrvám, jen jsem měl za to, že na jeho výrobku bude spolehnutí. Atman jsem považoval za méně kvalitní, ale pokud říkáš že to je prověřená kombinace, pak do něho půjdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:43 R Muž Silent [5949] Re: hawkey
To taky nejsou čerpadla určená pro tebou požadovaný typ filtrace. Od Eheimu je použitelný je tento výrobek Aquqball Powerhead 1212. A ani ten není primárně na to určen. Proč tak striktně trváš na Eheimu? Kombinace Atmanu a Biomolitanu je prověřená a odzkoušená spoustou akvaristů. Pokud se ti nelíbí Atman tak se poohlédni po čerpadlech od JBL nebo Aqua Clear powerhead od Hagen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:41 gringo Re: hawkey
Do Tvého akvária bych dal čerpadlo Atman At-200 s molitanem, jak jsou na odkazu od Haimdol. Molitan časem ztmavne a když před něj dáš kámen, nebo kořen, nebo zasadíš kytky, tak splyne s pozadím, když bude tmavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:40 hawkey Re: Haimdol
Dobrá, tak Eheim asi ne. Můžete doporučit jinou značku čerpadla než Atman?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:36 hawkey Re: soubi
To já právě koukám :) ale není tam napsáno nic o biomolitanu - www.akvarista.cz/…=

Nebo nemám hledat v sekci ponorná čerpadla, ale čerpací hlavy? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:33 R Muž Silent [5949] Re: hawkey
Použitelné pro tento typ filtrace je snad jen tento www.eheim.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:30 Muž soubi [32] Re: hawkey
myslim že jo, ale musíš se podívat na nějaký portál X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:27 hawkey Re: Haimdol
A Eheim nedělá něco co by šlo nasadit na ten biomolitan?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:23 R Muž Silent [5949] Re: hawkey
Tohle spojení dáš těžko dohromady. Čerpadlo je sice špičkové, ale nelze ho nasadit na biomolitan. Ideální a levná je tato kombinace www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:07 hawkey Re: Yirka
Zvolil bych teda tebou navrhované řešení.

Takže třeba toto čerpadlo? www.akvarista.cz/…
A akvacit je toto? www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 09:53 hawkey Re: Yirka
Díky moc, už to chápu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 08:56 Muž soubi [32] Re: Yirka
Dřív nic jinýho nebylo a taky to ufiltrovalo 100ku. Pěkný kus molitanu(biomolitanu) dokáže hodně :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2011 08:30 Muž Yirka [9126] Re: hawkey
Nevýhoda klasického vnitřního filtříku, tzv honiče vody, zejména pro menší nádrže je zřejmá. Velmi malý objem filtračních hmot, nutnost poměrně častého čištění.
Bublifuk (vzduch.motorek+akvacit) je velmi dobré řešení pro nádrže do 50 l. Nutno však počítat s trochu větší hlučností.
Nejlepším řešením je bezpochyby čerpadlo s kostkou akvacitu. Poměrně velký objem filtrační hmoty, tichý chod, dobrý poměr výkon-cena.
Osobně bych se v tvém případě rozhodl pro toto poslední řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 02:23 hawkey – Typ vnitřního filtru
Zdravím

Určitě se to tu už probíralo, ale těch příspěvků jsou tisíce, už to čtu pár dní a pořád nemám úplně jasno.
Mám 60 litrové akvárium. Jak jsem pochopil, existují tři typy vnitřní filtrace:
- Klasický vnitřní filtr s motorkem a nějakou náplní
- molitan a vzduchovací motorek (bublifuk)
- molitan a čerpadlo
Jaké jsou výhody a nevýhody těchto tří mkožností? Kdy pořídit k molitanu vzduchovací motorek a kdy čerpadlo? Mám momentálně v setovém akváriu vnitřní filtr Elite JetFlo75 a k tomu elementkový molitan + vzduchovací motorek Atman 3500. Myslím, že je to zbytečně moc, nicméně rybičky se tváří spokojeně. Které z nich ponechat?

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 09:33 Muž soubi [32] Re: Losky
Pořádně to změř...aby jsi tam neudělal zbytečně velký ďoury. Nějaká fuka už tam je na kabely. Já jsem to tam taky vymrsknul dost velký. No alespoň to větrá.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 08:24 Muž afinko [27] Re: DavidDizzer
Ja som tiez musel trosku vyrezat z krytu, aby sa tam zmestili obe hadice. Podla profilu tam mas plastovy kryt, s technickym nozom to mas hotove za 10 min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 23:03 Muž Vstrom [82] - Malawi
jj, budeš muset kryt upravit na ty hadice, takže nějaká díra tam přibyde, ale určitě to nebude problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 20:54 Muž expd [0]
čau já mám na obou aq eheim ecco pro a v pohodě oba maj spotřebu 5 w jen jsou trošku dražší původně jsem chtěl jít do tetry ale po tom co jsem četl tady na foru bylo rozhodnuto palec mno a myslim že kryt pujde poupravit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 20:25 Muž mike0103 [1] Re: DavidDizzer
vsetko sa bude dat pripojit a bude to ok len trosku vyrezavacky budes mat palec X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 20:23 Muž mike0103 [1] Re: DavidDizzer
ahoj mam ten filter a som snim velice spokojny X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 18:51 Muž DavidDizzer [26]
Ajaj, problém...
Potřeboval bych poradit :-)
Již jsem si objednal vnější filtr ,,JBL e 901" a když si nyní uvědomuji, tam bude potřeba dostat dovnitř akvária nějaké rozstřikovací a sací trubice... To povede určitě přes nějaké hadice... A dotaz zní: Půjde to vše dobře vložit do akvária a propojit s filtrem pomocí hadic, když mám na AQ kryt (jako set)? Vzadu jsou ale výstupky (výklenky) na kabeláž či hadičky, takže tama vleze ta hadice od filtru? A půjde to tam dát normálně? Doufám že jo, není to filtr za pár kaček ;-)
Díky - přeji pěkný den
David Dizzer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 15:38 R Muž Silent [5949] Re: Pu
Rozhodně ecco pro 300. Je přece jen modernější a má výrazně jednoduší údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 15:35 Pu Re: soubi
Pokud bych si vybral Eheim, je lepší koupit pro 180 L akvarko Eheim Classic 2215 nebo Eheim Ecco Pro 300?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 14:26 Muž Vstrom [82] - Malawi
Jestli někdo chce, mohu poskytnout kupon na 5% slevu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:47 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: soubi
A hlavně tohle malé akvárko bude sloužit jako odchovnička pro krevety, které pak budou sloužit jako občasné vylepšení jídelníčku větším rybám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:44 Muž soubi [32] Re: Losky
tak to je zásadní věc... :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:24 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: soubi
Tak pro někoho ano, já jsem příležitostný pijan, pouze pokud se sejdeme s kamarády a to je tak jednou do měsíce:)
Spíš se snažím zdokonalit svou nádržičku. Takže třeba za ušetřených 500,- se dá koupit nějaké LED osvětlení atd. Sice má záliba jsou auta, motorky a čtyřkolky včetně hifi a tohle je jen takové odbočení. Navíc se mi to líbí a mladý nevadí, že občas investuju peníze do akvaristiky, když se jí to líbí:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:15 Muž soubi [32] Re: Losky
taky je to na pár piveček... smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [153] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=7601