Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 125 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 22:21 R Muž Silent [5949] Re: toni
Pokud nádrž běží týden tak se původní filtr jen zanedbatelně osazený bakteriemi a proto bych výměnu udělal pokud možno hned. Nový filtr pak bude mít minimálně těch 14 dní než nasadíš ryby. Navíc mu lze pomoci nějakým podpůrným prostředkem k urychlení růstu bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 22:20 Žena toni [68] Re: lhajek
ja mam vnitrni filtr....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 22:17 Žena toni [68]
akvarko bezi teprve tyden a rybky urcite dalsi dva tydny nebudou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2012 22:13 R Muž Silent [5949] Re: toni
Pokud přemýšlíš nad výměnou filtru tak bych to udělal co nejdříve dokud je akvárium v záběhové době (předpokládám bez ryb) protože pozdější výměna zatíží celý zaběhlý ekosystém. Eheimem získáš větší variabilitu filtračního systému a v neposlední řadě i kvalitnější výrobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2012 22:12 R Muž romant [27987] Re: toni
O.K. tak až se bude ten filtr měnit, tak ne stylem kus za kus, ale nechat oba dva solečně běhat cca měsíc společně a teprve potom ten Atman dát pryč a funkci filtrace převezme ten Eheim. Je možný tomu záběhu lehce pomoci(ne skrácením doby), tím že se nový filtrační hmoty vymáchají ve špinavý vodě z toho stávajícího filtru, ale to proprání nedělat moc důkladně, aby se zbytečně moc nenarušila mikroflóra toho stávajícího filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.08.2012 22:11 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: toni
No nevím ale asi bych ještě trochu přitlačil. Já mám na stejném objemu EDEN 511 s teoretickým průtokem až 600L/h a je to tak akorát.
Možná by to tedy sneslo EHEIM 180. Ono když se ty filtrační media trochu zajedou, tak už to zase takový proud není ....
A nebo jít cestou "biofiltru" kostka s čerpací hlavou nebo HMF (rybicky.net/forum/13004) - ale na ten je po založení už trochu pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 22:08 Žena toni [68] Re: romant
mam zatim ATMAN At-f302.....poradili mi to v obchode predtim.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 21:20 R Muž romant [27987] Re: toni
Dobrá volba.
Edit: Teď je filtrace řešena jak? Nepodceňoval bych výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 21:15 Žena toni [68] Re: Kytka
mam 54L..jeste jsem se k prezentaci nedostala :-( akvarko mi bezi teprve tyden...... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 15:26 Žena Kytka [2146] Re: toni
Přesně tenhle mám a naprostá spokojenost. Absolutně tichý (mám ho u postele hned vedle hlavy). Jestli je vhodný zrovna pro tebe se nedá odhadnout, nenašla jsem tu prezentaci ani údaje o akvárku stydim, ale obecně lze doporučit, pokud dodržíš předepsanou litráž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 13:43 Žena toni [68] Re: malyLibor
ahoj...tak jsem poslusne podle rady menila vodu a rasy jsou pryc ano jupiiiii!!!!......ted si ale lamu hlavu jaky filter do budoucna.....koukala jsme se na EHEIM 130..znacka je to asi dobra,podle toho co jsme za posledni dny nastudovala ale hodi se to do meho?..... www.zooplus.de/…....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 09:03 Muž kortezhugo [983] Fluval 206
Ake su hadice na Fluval 206? 12/16? alebo 16/22?
Teda priemer a ci sa daju nahtradit bez redukcie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 15:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Bromus
Když se koukneš na mé akva, tak já nemám filtrační hmotu na bpční stěně, ale na půlce zadní stěny (je to pracnější, ale přijde mi to lepší z estetického hlediska). Přes boční skleněnou přepážku mám ve dně vedenou hadici do čepradla, které je uchceno na levé boční stěně a z něj jde přes gumové kolínko voda do rozstřikovací rampy, která je na levé boční stěně. Otvory má jen ve přední polovině pod úhlem 45° směrem ke dnu. Tím jsem dosáhl toho, že voda mi jde ke dnu, kde mám navíc poměrně velký kořen, kerý část vody vrací zpět k levé stěně a ta jde zpět nahoru k vývodům rampy. Zbytek vody pokračuje doprava a tam na zadní stěně se odrazí směrem dozadu. Část vody jde mezi rostlinami mírným, velmi mírným proudem až zase k rozstřikovací rampě, no a spousta vody jde přes bioakvacit k nasávací hadici a tu bere čerpadlo do rozstříkovací rampy. Tak mám v celém akva mírný proud. Pokud bych použil filtrační plochu na pravou boční stěnu, dal bych rampu na levou boční stěnu a opět jen do půlky otvory, čímž bych opět dosáhl mírné cirkulace vody po celé ploše akva a po celé výšce vodního sloupce. Mým cílem byl původně Vietnamský potůček... do Betty albimarginaty jsem se zamiloval až posléze.... ta jediná nemůže být nalezena ve Vietnamsko Kambodžsko Laosko Thajské oblasti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2012 12:29 R Muž Silent [5949] Re: host
Tím výkonným čerpadlem jsem měl samozřejmě na mysli čerpadlo o dostatečném výkonu, ideálně regulovatelné, aby protáhlo vodu skrz kvalitně zaběhlé hmoty (a těch je u hamburku dost) a ještě zbylo na dostatečné provzdušnění nádrže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 12:22 Muž LisourJr [33] – Atman At 200 - silný?
Zdravím, tak po roce co mám filtr TetraTec Easy Crystal Box 300 jsem naznal, že to bude chtít do mé 50 něco jiného. Asi nejlepší řešení se mi zdá kostka s čerpadlem, ale teď jde o to, jaké čerpadlo? Atman At 200? Nebude moc silné? Popřípadně jaký jiný filtr byste mi doporučili? Nádrž se snažím zarůst a plave mi tam 2x ancák, 8x neonka, 2x kakadu, 6x panda. Díky moc!! :-) Viz. prezentace.. stydim hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 12:21 host Re: romant
Jasně, to je v pořádku. Já reagoval na Honzův názor použít výkonné čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.08.2012 12:09 R Muž romant [27987] Re: host
Právě proto, aby se dodržel ten správnej průtok pře filtrační médium(možno dohledat nejen v tom odkaze), jsem navrhoval event. to dodatečný samostatný čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2012 12:02 host Re: Haimdol
V odkaze jsou vzorce pro výpočet konstrukce filtru. Výkon čerpadla je potřeba sladit aby byly dodrženy průtoky přes filtr. Řešení je ta rampa, ale ne zvýšení výkonu čerpadla (i když vzhledem ke zvýšení hydrodynamickému odporu určitý nárust výkonu bude asi potřeba).

www.deters-ing.de/…

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 11:30 R Muž Silent [5949] Re: Bromus
Na pohon je třeba použít výkonné čerpadlo na jehož vývod si můžeš nasadit třeba rozptylovací rampu, tu dát např. na zadní stěnu a voda se bude točit v celém prostoru nádrže.
Edit: Romanovo řešení je také řešení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.08.2012 11:30 R Muž romant [27987] Re: Bromus
Tu mrtvou zónu, jak píšeš, bych spíš vnímal jako bezpohybovou, než nečistou a to se dá ošetřit jednoduchým přidáním jenom čerpadla(čerpací hlavy), jenom na cirkulaci vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 11:23 Bromus Re: malyLibor
jak je na tom ten hamburk v případě že bych ho použil na boční stěně, akvária 180 a více centimetrů dlouhým ? přijde mi že to bude filtrovat "jednu" stranu akvária a na druhým konci bude mrtvá zóna. Představa "bezúdržbového" filtru mě fascinuje, študuju to, ale jsou to tuny textu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 10:31 R Muž Silent [5949] Re: malyLibor
Máš recht. Jeden můj kolega má nádrž cca 600 litrů kde má asi 12 let HMF a ještě ho nečistil. Pravda, není tam moc ryb a je hustě zarostlá, ale je vidět že je opravdu bezúdržbový. Jen je už po těch letech znát že bude v dohledné době potřebovat vyměnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.08.2012 10:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Bromus
Výhoda HMF je, že nic nevyndáváš, když ho dobře spočítáš, vydrží ti minimálně 5 let bez údržby. Můžeš ho i "vysávat" při výměně vody, ale není to potřeba.
Ale skleněný vnější filtr, pokud je dobře spočítaný, je taky super, i když na mne zabere zbytečně moc místa vedle akva a pokud je pod akva ve skříňce, tak bych se bál poruchy a vytečení akva. To už bych raději šel do toho kanystrového, a to rozhodně do nějaké kvalitní značky, jak tady píšou kluci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 09:57 yenya Re: grunda
Já se radši zeptám, nestojí to 5,kč, tak jsem rád, že jsem neviděl ani v jednom příspěvku jediný "pochybovačný" slovo ano . Takže se toho nebudu bát a vezmu si tu vyšší řadu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2012 09:51 R Muž Silent [5949] Re: yenya
Ono na tom Eheimu professionel III 600 (2075) se toho tak nemá co pokazit. Je to vlastně nová a moderní verze classicu. Ovšem má lepší technologii filtrace a to integrovaný přefiltr a filtrační koše. Jinak objem hmot je stejný jako u classicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2012 09:48 Muž grunda [1781] - Cichlidy
technologie bych se nebál, Eheim to má vychytané, 2076 elektronik, co mám ve 3stovce u terčů jede 2 roky a pohoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2012 09:45 yenya Re: Haimdol
Ten clasik má táta a vše v pohodě. Táta mi taky "nahlodal s tou technologií. Říká, že co tam není, to se ti nemůže pokazit ano . Ještě to budu muset pořádně rozhodnout hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 09:42 Muž grunda [1781] - Cichlidy
hlučný není, trvalo asi 4 dny než si sedl a od té doby je klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 09:38 yenya Re: grunda
Dnes samá pozitivní informace palec . Já nemám rád, když to je "tak akorát", já mám radši "trochu" tu rezervičku ano a ten filtr mi "padl" do oka. Hlavně aby nějak moc "nehlučel" (vibrace), ale snad ne. Udělám si radost po stromeček ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 09:37 R Muž Silent [5949] Re: yenya
Zbytečně moc to není. I Eheim tento filtr doporučuje od 400 litrových nádrží. Je tu samozřejmě možnost menších jako například Eheim professionel III 600 (2075) nebo pokud chceš nejvyšší řadu a zároveň termo tak Eheim professionel III e 600T (2178). Další možností je pro daný objem Eheim classic 600 (2217) což je stará dobrá jednoduchá klasika.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 09:32 Muž grunda [1781] - Cichlidy
2180 na 400 litrů je podle mě akorát, u mě jede na zajetí ve 250 litrech, výkon stažený na minimum a v pohodě. Je v provozu od ledna a žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 09:25 yenya Re: Haimdol
Tak to jsi mě potěšil, protože neznám nikoho, kdo by ho provozoval. Chci ho sice jen na 400 litrů "vody", ale mě se tam líbí těch 25 litrů objemu filtru a 13 litrů filtr. hmot. Nebo myslíš, že je to zbytečně moc? Co bys mi doporučil ty, ale jen Eheim. Myšlenku jiné značky jsem již zavrhl stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 09:23 Bromus Re: malyLibor
půjde o společenský akvarium, nějakej pancéřníček, ancistrus, a hlavně neonky, a asi budu přehlasován na prasátka paví očka rozzureny rozhodně z toho nechci mít hlavní nádraží pod vodou, komplet zarostlý to taky nebude takovej zlatej střed :-D

Vnitřní filtr nechci, stačilo mi dycky když sem vyndaval obyč vnitřní a vyteklo z toho do akvárka takovýho bordelu ...

Skleněnej filtr sem nikdy neměl teď mam v malym akvárku asi 5 let TETRA EX 700, sem s ním spokojnej, takže sem hledal obdobnou variantu. Ručně zručnej extra nejsem, mam spíš strach z výroby toho přepadu atd ...

Asi se teda budu muset obrnit a testnout ten skleněnej, pravdou je že náklady na jeho výrobu jsou řádově jinde, a je do něj aspoň vidět jak to vypadá s fitračním médiem. jdu to študovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 09:18 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já mám na 700l nachystán 2076 a 2180 - a řekl bych, že je to akorát. Ale záleží, co budeš mít za ryby,malé tetry nenadělají takový bordel jako třeba cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 08:59 R Muž Silent [5949] Re: yenya
Tenhle model má elektronické ovládání pouze topného tělesa. Indikátor průtoku je mechanický uložený v hadicovém modulu. Ve své péči mám jen jeden tento model (klienti ho zatím moc neobjednávají především kvůli ceně) a to asi půl roku. Za tu dobu jsem nezaznamenal nejmenší problém. Ostatně teplotu jsem nastavil jednou a od té doby to spolehlivě filtr udržuje a zbytek funguje tak jako většina ostatních Eheimů, takže bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2012 08:44 yenya Re: Haimdol
Eheim Professionel 3 Thermo 2180 by mě také zajímal, ale jen se bojím, aby to nebylo tak "špičkový", že ta "technologie" (Indikátor průtoku a znečištění, digitální jednotka?) bude víc poruchová. Nemáš "nějakou" zkušenost s tímto filtrem? Já zase zastávám názor, že někdy je lepší připlatit a pak pár let mít pokoj, než shánět pořád něco levného a za "těch" pár let člověk zjistí, že do toho dal víc, než kdyby "pořádně zainvestoval". Můj švagr je toho zářný příklad :-D , tak mám inspiraci, tím neříkám, že to musí být pravidlo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 08:40 R Muž Silent [5949] Re: Bromus
Kolegové mají pravdu vnějšího skleněného se netřeba bát. Pokud se necítíš na samovýrobu není problém zadat řešení nějakému šikovnému sklenáři. Další levné a účinné řešení tu navrhl malyLibor a to hamburský plošný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 08:27 Muž Yirka [9126] Re: Bromus
Při tom objemu a omezených možnostech investovat bych šel rozhodně do řešení z kterého máš strach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 22:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Losky
Je fakt, že jsi nenapsal ani slovo o tom, co tam chceš mít za osazenstvo, ale také musím zalobovat. Zkus kouknout i sem: rybicky.net/forum/13004 Cena pod tisíc, účinnost značná. Jen je třeba si ho dobře spočítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 20:56 R Muž romant [27987] Re: Bromus
Píšeš, že ze skleněnýho máš strach, no nevadí stejně bych si přečetl toto vlákno. rybicky.net/forum/6711
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 20:50 Muž j0hny [86]
Otazka je, co v tom bude plavat a rast, dost casto je problem skor s chladenim nez topenim... Ani najmodernejsie trubice nemaju 100 percentnu ucinnost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 20:48 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Co se objemu filtračních hmot na tom bude stejně (2x 2075 po šesti litrech nebo 1x 2180 který má 12 litrů). Při 2180 naopak ušetří energii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.08.2012 20:27 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Bromus
Osobně bych dal dva 2075, cena asi 9tis, ale určitě to je lepší, jak jeden 2180
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 16:35 Bromus Re: Bromus
nad dvěma slabšími filtry jsem taky uvažoval, ale většinou nedaj dohromady tak velkej obsah filtru. A pokud ano tak cenu 2180tky překonám hravě ... :(
Pak jediné řešení je vlastní skleněný filtr, ale z toho mam nějak strach ..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 16:17 Muž Miso [470] Re: Bromus
alebo kupit dva napr. z rady classic a externy ohrievac prikupit zvlast
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 16:07 R Muž Silent [5949] Re: Bromus
Takto pěkně vše v jednom má jen ten Eheim. Pravda, cena je vysoká, ale platíš za kvalitní technologii. Na tvůj objem se dá levněji pořídit Eheim Professionel III 2080, ovšem bez topení, nebo například Fluval FX5 či JBL CristalProfi e 1501 greenline.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 16:00 Bromus
zdravím řeším filtraci do cca 700 litrů akva. Po pročtení všeho možného, co mě napadalo :) mi vyšel Eheim Professionel 3 Thermo 2180 ale ta cena je šílená. Chtěl bych křišťálově čistou vodu, ale dát 10K za filtr mi přijde trošku přeťáplý. Nicméně se mi u něj líbí to že je to vše i s topením v jedný krabici. Doporučil by mi někdo nějakou alternativu, v rozumnější cenové kategorii ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 20:42 R Muž romant [27987] Re: Losky
O.K. Rozumím, skříňky dovedou potrápit, taky jsem již několikrát řešil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 20:40 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Je na takové podložce, nějaký druh silikonu. Ta hlava je slyšet celkem dost. Zatím ho nechám a až budu na Vánoce čistit filtr, tak to pořádně omrknu jestli to nepůjde nějak pořešit. Ale asi těžko. Předtím byl na koberci a byl slyšet, ale jen když bylo ticho. Teď se v té skříňce ten zvuk rozléhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 20:34 R Muž romant [27987] Re: Losky
Jo, jo, matně si vzpomínám. ;-) Zkus ho postavit na nějakej třeba polystyrén, nebo i jenom hadr a uvidíš, jak se zachová.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [125] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=6201