Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 17:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: tchomas
Fotka k příspěvku Mám to podobně jak ty, horní hrany akvária a filtru jsou v úrovni, spodní nejsou. Na sání je potřeba relativně tlusté trubky.
Kdyby jsi chtěl popis k těm číslům, najdeš ho někde v deníku mé nádrže Rio Ostrava.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 16:41 Muž tchomas [1]
díky za podněty ,myslím ,že by se dali realizovat oba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 16:22 RAP Re: tchomas
Ten nákres má jednu chybu, horní hrana filtru by měla být ve stejné výšce jako horní hrana akvária. Takhle by ti při vypnutém čerpadle část vody vytekla mimo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 16:20 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tchomas
Fotka k příspěvku Pokud se ti tam vejde tak si udělej skleněný přepadový to je podstatně lepší než kyblík. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 14:56 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: tchomas
Bude fungovat lépe. Čerpadlo ve filtru má omezený výtlak do výšky, takže čím menší výšku bude muset zdolat, tím bude přečerpávat vodu rychleji + bude to bezpečnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 14:51 Muž tchomas [1] – filtr sunsun HW 702 A
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akvarium mám zabudované ve zdi a proto mi podminky neumožní umístit filtr pod akvarium,ale vedle něho.Poradí mi někdo jestli bude filtr fungovat? Přikládám nákres a foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 13:30 Žena wicca [0] Re: Wanderer
Budeme objednávat tady: www.akvadolezal.cz

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 13:28 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: wicca
Kdo ti to bude dělat? Pokud to nebude obyčejné sklenářství, tak ti udělají komoru i podle typu čerpadla. Mě to dělal pan Farda a dodal mi to i s čerpadlem a odpovídají mezerou v komoře. Dodá i ten černý biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:24 Žena wicca [0] Re: Wanderer
Na to jsem koukala, ale rozměry jsou na IP200, bude 201 stejně velká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:06 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: wicca
Rozměry jsou na netu
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Průtok se reguluje na čerpadle a výtlak s rozstřikovací rampou si uděláš dle potřeby. Výhoda je, že topítko je schované, takže je nesmysl dávat je kamkoli jinam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 10:45 Žena wicca [0] Re: RE5PEK7
Ještě dotaz... je to čerpadlo tiché, nehučí moc?

A umíte mi někdo změřit rozměry JKA-IP201, jaké je jeho šířka a hloubka včetně přísavek? A taky jak je dlouhý nástavec s regulátorem průtoku? Potřebuju vědět, jak velkou mám nechat udělat tu komoru.

Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 10:38 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: wicca
Střední hrubost tj.20.
S topením můžeš trochu počkat, kde se ti to ustálí (světlo a čerpadlo ti budou oboje zahřívat vodu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 10:16 Žena wicca [0] Re: Wanderer
Už to chápu. :-D To bude myslím super, udělám černou tu přepážku, pozadí bude taky černé, biomolitan taky, takže to bude ladit a půjde to dobře zamaskovat.

Takže vývod z toho čerpadla protáhnu přes ten biomolitan a nasměruju k hladině, abych nemusela mít vzduchování a je to ?

A topení mám dát taky za to, nebo je lepší ho mít venku?

A poslední věc, jakou "hustotu" toho biomolitanu mám vzít, viz: www.sklorex-akvarium.cz/… ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 08:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: wicca
Tam právě žádnou kostku nenasazuješ. Z biomolitanu se udělá stěna a čerpadlo nasává za ní. Je to princip Hamburského filtru a funguje to výborně.
rybicky.net/forum/13004-hambursky-plosny-filtr

Objem biomolitanu by měl být cca 2% objemu akvária.

Čerpadlo mám AT-202 další detaily mám v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 08:04 Žena wicca [0] Re: Wanderer
Tak ta přepážka je super nápad, a vypadá to dobře. Díky. Jen prosím, jak je ten Atman velký, abych věděla, když na to tu kostku nasadím, jak ji můžu mít velkou? Bude stačit 5x10x20cm, pokud se to tam teda vejde ?

A mám vzít jemný, střední, nebo hrubý, viz: www.sklorex-akvarium.cz/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 03:24 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: wicca
Jestli to akvárium teprve chystáš, doporučuji vnitřní přepážku za kterou dáš biomolitan, ale i dodatečně se dá dolepit. Když si ji necháš udělat z černého skla, schová všechno výborně. Za přepážku umístíš čerpadlo a topítko. Biomolitan časem zaroste a splyne s okolím, takže v akváriu nic rušivého není. Krevetky budou naprosto v bezpečí. Tenhle systém mi funguje rok naprosto perfektně a před tím jsem ho měl i u jiného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 19:38 Muž MirekSazava [71] Re: Passenger77
Das do saciho kose kousek biomolitanu a nebo koupis na ebay za par kacek ochranu pro krevekty a bude to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 19:00 Muž kus5 [3]
Nebude, saje to podle průtoku hlavice a stači tak 100, 200l za hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 18:49 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: LeRi
LeRi napsal: raději vem ten SunSun HW-602 lépe 603 ;-) Chci si ho pořídit, ale ještě mě napadla jedna věc: nebude ten vstupní "zvon" (nebo jak to nazvat) nebezpečím pro Krevetky? Nemám představu, jak moc to saje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 18:39 Muž kus5 [3]
Já mám na 200l molitanovou kostku s čerpací hlavici. Molitan je v zadním rohu posazený na dně a kousek od zadního skla. Vyústění filtru je přímo k hladině-čeří hladinu. Funguje jako půdní filtr. Mám stále super čistou vodu i přes hodně ryb viz akva Mystery.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2018 15:37 R Muž Anthrax [4788] Re: wicca
Vyrábí se asi i jiné barvy, musíš ale pohledat na internetu. Já mám ten molitan zelený ( www.rataj-spk.cz/… ). Stejně doporučuji to celé schovat za kytky, tak aby to nebyl vidět, tudíž je barva ve výsledku nepodstatná. ;-)

Biomolitan je pro osídlení bakteriemi zcela dostačující.

Průtok stačí úplně bohatě. Stejně se těma papírovejema údajema o průtoku nedá řídit. Ze začátku to bude až moc silný proud, pak se to trochu zanese a bude to v pohodě.

Nemá to jak nasát krevetky, protože to nasává vodu přes ten biomolitan. Sám ho mám v akvárku s krevetkama. Naopak krevetky si na tom molitanu najdou spoustu dobrot k snědku.

Tu poučku s cm ryb na litry bych moc nepoužíval. Každý druh ryb je jiný, každé akvárko je jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 15:22 Žena wicca [0] Re: Anthrax
Přerybněno nebude, počítám 1cm ryby na 1 litr vody, už si dělám tabulku, aby to bylo ok.

Jde na to čerpadlo nasadit i nějaký jiný biomolitan, ideálně černý, aby to nebylo tak "hnusné"? Pokud ano, tak poradíte jaký, jaká hustota, aby to bylo dostačující.

A to že bude pouze biomolitam a ne oboje, tedy i médium, to nevadí? Já myslela, že pro osídlení je médium ideální.

A 400 l průtok čerpadla, bude to stačit? Já myslela, že to má být aspoň 5x takový průtok za hodinu než je velikost akvária.

A když tam budu chtít dát krevetky, tak to bude taky OK, nemá je to jak nasát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 15:03 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: wicca
Zduchovnie Ja mam otočený na zadne sklo AQ. Rastliny mam tak ties nastavenie zduchovnie sa dá nastavovať privoď vzduchu aký chceš na mojom hladine sa pri zduchovnie ide poly. Rybičky mam 40 kusov je pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 14:58 R Muž Anthrax [4788] Re: wicca
Zpravidla stačí čeřit hladinu. To bys to musela mít hodně přerybněné, nebo by musela nastat nějaká výjimečná situace, abys musela vzduchovat.

Edit: Já bych se spíš přimlouval za toho Atmana AT200+ biomolitan

www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 14:50 Žena wicca [0] Re: Januk17
Výška bude 45cm, takže se vejde v pohodě, mě šlo hlavně o to, zda funguje dobře.

A ještě možná hloupý dotaz, ale jak je to se vzduchováním? Když budu mít hodně kytek, musím mít vzduchování? Nebo stačí nasměrovat ten filtr tak, aby mi trošku čeřil hladinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 12:25 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: Januk17
AquaEl Turbo Filter 1000 NA Výšku 30CM ti más na výsku 35 pohode tam ti vojde aj nádoba bio + molitan. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 12:19 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: wicca
BIOCERAMAX 600 + houbu tak ako si napisala naprv bioceramax a molitan. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 11:39 Žena wicca [0] Re: Januk17
Já právě nemůžu mít vnější, není kam dát. Myslela jsem, že když jsou tam dvě nádoby, jde tam tedy dát médium i houba, tak že to je lepší, než jen samotná houba.

Honzo prosím tě a jak to máš poskládané? Máš tam BIOCERAMAX 600 + houbu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 11:21 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: wicca
čau ja mam takej značky len o radu vysiu radu


AQUAEL TURBO FILTER 1500
Vnútorný filter pre akvárium s 2 druhmi filtrácie - mechanická, biologická
UNIKÁTNA KVALITA FILTRÁCIE = AQUAEL TURBO FILTER 1500 - pre akvárium do 350 litrov
Nádoba filtra obsahuje keramické valčeky BIOCERAMAX 600

Nemám s ným žiadny problém už ho mam 9 mesiacov. Pravidelná cistenie. palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2018 10:51 Muž ondralomnice [81] Re: wicca
No já bych když tak dal hlavu ATMAN plus BIOAKVACIT je to daleko účinnější a nebo vnější filtr JBL, TETRA, EHEIM.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 10:36 Žena wicca [0] – jaký filtr
Prosím o radu, zda bude vhodný filtr AquaEl Turbo Filter 1000 do akvária velikosti 120x45x35. Nenašla jsem nikdo moc recenze, tak bych chtěla znát vaše zkušenosti s tímto filtrem.
Pokud vhodný bude, je lepší jedná nádoba na médium + houba nebo 2 nádoby?

Odkaz zde: www.rostlinna-akvaria.cz/…


Ještě jsem přemýšlela nad Eheim Pick-Up 2012 200l, ale nevím, zda jde dát do nádoby do půlky médium + houba, nebo zda tam může být jen houba. Odkaz www.rostlinna-akvaria.cz/…

Díky předem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2018 07:01 Muž Yirka [9126] Re: Kuba
já bych dal jednoznačně přednost variantě čerpadlo AT200+ biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 23:53 Kuba – Filtr pro 54l
Prosím o radu, jsem začátečník, asi už to tu něco podobného hodnekrat zaznělo ale potřebuji to rozseknout v mém případě. Mám 54l AQ a rozhodují se mezi filtrem AQUAEL
TURBO FILTER 500 kombinace molitan a kroužky versus hlava ATMAN 200 plus BIOAKVACIT. Ten aquael má malou filtrační plochu molitanu oproti atmanu, takže bych byl pro atman ale má navíc zásobník na ty kroužky keramický v kterých se úsidli bakterie a při čištění můžu vyčistit molitan a bakterie se nijak nenarusi a můžu ho časem i různě nakombinovat a popřípadě dokoupit bioakvacit z atmanu, u kterého je to jasné. Má AQUAEL TURBO FILTER 500 nějakou výhodu oproti zaručené kombinaci HLAVA plus BIOAKVACIT. Který použít i po vlastnostech jako je hluk a účinnost? Děkuji moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2018 15:26 Muž LeRi [315] Re: Karol20
Můžeš použít třeba tohle www.rostlinna-akvaria.cz/… Na výstup nasadíš a zajistíš hadicí a čerpadlo ponoříš do akvária přísavky podrží čerpadlo u dna , konec hadice strčíš třeba do dřezu nebo do vany zapojíš do zásuvky a čerpáš vodu z akvária ;-) PS: na UV lampu bych se u želvy nespoléhal vodu u ní musíš měnit stejně častěji a filtr častěji čistit tudíž bych volil spíše než externí hrncový externí závěsný se snadným přístupem pro čištění www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 15:08 Karol20 Re: NHKG
A jake pouzivate to cerpadlo ? Patrala jsem ale nejake extra vhodne jsem moc nenasla. UV lampa je i proti bakteriim a parazitum, nebo se pletu ? Nevim, nekde jsem to cetla tak jsem si rikala ze by se mi hodila :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2017 10:54 Muž LeRi [315] Re: Passenger77
Já objednal ještě HW-603 předfiltr takže i s filtrem budu mít cca 7l filtračních hmot na 160l akvárium , pokud se ti vejde vem větší,navíc tím zvětšíš celkový dojem body ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 22:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Passenger77
Pro tvé akvárium by měl litr bohatě stačit. Samozřejmě větší objem znamená i méně častou údržbu filtru a větší rezervu v případě nějakých pohrom. A rozdíl v ceně je minimální. Takže pokud máš místo, ber větší, pokud místo není, ber menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 21:57 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe:
Passenger77 napsal: Rozdíl mezi SunSun HW-602B / 603B je pouze ve velikosti filtrační hmoty,... Ještě mám doplňující dotaz: Vlastně pořádně nevím, jak velký objem filtrační hmoty potřebuji zvolit na svých 30L (jaké je optimum - obecně vím, že víc je líp)? Verze 602B má objem filtrační hmoty 1L, 603B pak 2,5L, ceny jsou podobné, max.průtok stejný, jde vlastně především o prostor, který je omezený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 19:23 Karol20 Re: slavko
Ja taky pouzivam kybl ktery ma objem 13l a vetsi uz bych neunesla :) Ja mam v akvarium stejne uz docela starej filtr ktery uz nejak extra nefunguje takze koupe noveho se stejne nevyhnu. Asi budu muset koupit nejakou dlouhatanskou hadici a bude vyreseno smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 19:19 Karol20 Re: NHKG
To ze bych dala hadici na baterii v kuchyni a napoustela bych vodu od tama mam uz v planu ale stejne vypoustet tu hnusnou spinavou vodu do drezu nechci a k zachodu je to docela daleko, ale kdyz by tam bylo cerpadlo tak by to asi nebyl problem :-) Tak uvazuji ze mozna asi radsi pockam na Sunsun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 19:19 R Muž afc1886 [14704] Re: Karol20
To jsem rád, že jsem to špatně pochopil. Musíš si to trochu zjednodušit, jak už ti psali ostatní. Třeba obchod.remont-cerpadla.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 19:14 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Karol20
Pred pravidelnou výmenou vody Vás žiadny filter neochráni a pri korytnačke (ak dobre viem) už vôbec nie.

V podstate chápem, že nosiť 30 vedier vody je otravné, čo však nechápem je, prečo nepoužijete väčšie vedro? Ak aj meníte celý objem vody, tak mi to vychádza na 4l vedro, ja používam 15l -- a aj to len na odkalenie a zvyšok vypúšťam hadicou priamo do záchoda a napúšťam rovnakou hadicou čerpadlom z vane... A baví ma to, odkalím, potom začnem vypúšťať, uvarím si kávu, zapálim si a sledujem ako voda najprv ubúda a potom pribúda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 19:11 Muž jethro [7] Re: Karol20
a proč si nenatáhneš hadici a nevypouštíš do vany-záchodu,všechno jde .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2017 19:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Karol20
Kup si hadici. Pokud je želvárko na zemi, tak ještě čerpadlo. No a hadicí vypustíš a pak zase napustíš (dají se pořídit za pár korun ventily místo sprchy nebo do kuchyně na baterii). Ušetříš si tím spoustu času při údržbě.
A pak počkej až dorazí originály. Já bych neriskoval s noname filtrem potopu. Navíc tebou linkovaný filtr má v sobě i UV lampu. Je v želvárku k něčemu dobrá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 19:07 Karol20 Re: afc1886
To ne to je muj milacek, to jsi me spatne pochopil. Ale ja kdyz ho cistim tak musim odnosit asi 30 velkych kyblu pres celej byt az do zachodu. Takze je to pro me dost velka makacka a lepsi filtr by mi to usnadnil. A zelvu jsem zachranila od nejakyho idiota ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 19:03 Karol20 Re: jethro
Taky si myslim ze to okopirovali. Ale zalezi jestli okopirovali aji kvalitu :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 18:58 Muž Tint [1] Re: Kubaa
Taky si to myslim. Prostě to leze z jedný fabriky.
Edit
www.electronic-star.cz/…
Už to chapu. Tohle je už mnou diskutovany HW-602b
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 18:56 Muž jethro [7] Re: Kubaa
i to je možný, ale myslím si ,že to sunsun nemá zapotřebí.nejspíše to někdo vokopíroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2017 18:56 R Muž afc1886 [14704] Re: Karol20
Zkus se zeptat tady zh-akvaristika.cz/…
Ale toto nechápu Karol20 napsal: nebavi me uz cistit 120l akvarko u zelvy skoro kazdej 2tyden.
, proč sis pořizovala želvu, když jí nechceš darovat trochu svého času?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 18:53 Muž Kubaa [718] Re: jethro
Nebo to sunsun vyrábí pod dvěma značkami, na tu černou se třeba někdo chytí na německy znějící název...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=1151