Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 165 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:24 Muž fido16 [631] Re: Moucha
Když jsem založil akva tak jsem tam měl takové jakoby částečky které byli mastné. Ale teď tam nevidím nic co by vypadalo jako nějake mastné fleky filtr mi jemně čeří hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fido16
povlak na hladine, u me konkretne o zeleny povlak (zbytky z mrazene moiny, coz je perloocko, jenz se krmi zelenymi rasami)
po prostrihani rostlin voda zase proudi po celem akva a slepa hladina se netvori
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:13 Muž fido16 [631] Re: Moucha
A slepa hladina je vlastně co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:12 Muž fido16 [631] Re: katterinecka
ty mozna jo ale nekdo mi tu napise ze tim ze mi rostou rostliny tak je to spatne ze voda skoro stoji. Tak to nechapu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fido16
chtel jsem vyjadrit relativnost toho proudeni.... zarostli jsem to mel predevsim rotalou a nemel jsem cas ji prostrihavat, a nasledkem snizeni rychlosti proudeni, byl vznik slepe hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:10 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
fido16 napsal: jak skoro stoji? vzdyt kdyby necirkulovala tak by byla jedna pulka akva spinava jak prase a druha cista.

Mám akvárka bez filtru, a voda není žádným čerpadlem poháněna. A špinavá voda tam není ani zdaleka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:07 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Designer
To máš pravdu s tím krytem, ale záleží také na zvoleném typu akvária (biotopu) ;-) Já jsem postupně přešel na akva s minimem rostlin a navíc převážně plovoucích a světel se víceméně zbavuji takže na menším akva mě takový kryt více než vyhovuje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:06 Muž fido16 [631] Re: Moucha
jak skoro stoji? vzdyt kdyby necirkulovala tak by byla jedna pulka akva spinava jak prase a druha cista. To mi nejak nesedi. A pokud se dari kytkam tak je to spatne jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:05 Muž fido16 [631] Re: Designer
zatim nemam keramickou zatim je tam ta co tam byla. biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fido16
noooo kdyz ti naroste hodne kytek.... tak ti voda skoro stoji i s cerpadlem o vykonu 200L/hod (vlastni zkusenost)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fido16
Divam se na ten Tvuj filtr a pisi tam: "170g keramické náplně". Tu tam mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:01 Muž fido16 [631]
Jinak s tím ocvětlením souhlasím taky se mi zda osobně že ty zářivky v těch prodávaných krytek jsou slabé. Ale mám taky doma kupovaný kryt ale rostliny mi rostou hojně. nestíhám je stříhat. proto jsem zatím neuvažoval o vylepšení možná v budoucnu. Ještě bych to chtěl možná obohatit o led ale to až časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:59 Muž fido16 [631]
Ja vim jak je to mysleno jen jsem dodal ze by ta voda nebyla v obehu kdyby to necirkulovalo a voda neprotekala filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2011 10:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fido16
No tady to slovni spojeni vyjadruje, ze honi vodu, ale nic jineho se bohuzel nedeje :-) .

EDIT: Jsem si myslel, ze jsem rychlej, a ono az druhej smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.04.2011 10:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fido16
tomu se tak říká, když jen "honí" vodu a skoro nic nepřefiltruje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:55 Muž fido16 [631]
Ja to neberu špatně jen se mi prostě nezdá název HONIČ VODY. Honiče vody jsou všechny čerpadla od čerpací hlavy až po vnitřní filtr jinak by voda nebyla v oběhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bob66
Tak kdyz uz to mam rozvest, i vetsina akvarijnich krytu je zcela k nicemu (mysleno tech beznych, takovy ten lecinejsi spotrebak), nemaji dostatecne osvetleni ani pro zcela bezne, a ne prilis narocne, rostliny. Uz to tady slo mnohokrate, a presto ze se to pise stale, a nejen zde, ty kryty se stale prodavaji, protoze mnoho lidi si samo udelat lepsi neumi, a koupit ci nechat udelat lepsi, to je uz pro ne zase moc penez...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2011 10:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bob66
ano jde o objem filtracni naplne, kdyz si polozis vedle sebe naplni toho honice a tu kostku bioakvacitu k cerpadlu pochopis.....

honice zvysenym prutokem kompenzuji malou napln.... a kdyz si pomer zabranaho prostoru a objem filtracniho media jednoznacne ti vyjde lepe kostka biomolitanu s cerpadlem

taky zalezi jaky filtr chceme pouzit.... jestli rychlofiltr nebo pomaly biologicky filtr (ten ma juras), ci jiny typ

sice se tu tento odkaz huz nekolikrat objevil ale predlozim ho znovu.... je to docela rozumny clanek o ruznych filtrech a jejich principech www.discus.cz/…

jinak je dost dulezite jake teploty chces mit, jake ryby chces chovat (cim je budes krmit) a kolik rostlin budes chtit mit..... pro rostline akva s minimem ryb bude lepsi pomaly biologicky filtr, pro afriku s minimem rostlin bude lepsi rychly filtr s dostatkem filtracni hmoty... atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.04.2011 10:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
fido16 napsal: Necápu jak někdo může napsat honič vody vždyť to by byli všichni ostatní filtry to samé. Což je blbost


Blbost to není, většina vnitřních filtrů je nanic X-) A jestli v akváriu uvidím kostku biomolitanu nebo plastový vnitřní filtr vyjde nastejno, obojí jde schovat za rostliny že si toho ani nevšimneš X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
dodatek... celej filtr zabira prostor 15x20x30cm a veslo by se do nej aj topeni
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fido16
Neber to prosim spatne, jen diskutujeme co a jak, neni to urcite ve zlem. Navic Tve akvarko je mensi, taky se v tom filtru nachazeji o neco lepsi media nez jen biomolitan (alespon podle popisu, nebo ze se tam daji dat), takze stacit by to u Tebe mohlo.

Ale jinak ona kostka u mne videt vubec neni, je v pravem zadnim rohu a pres rostliny dobry pozorovatel uvidi pri trose snahy mezi listy maximalne tak cast toho cerpadla At-201. Mam proste dost rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:37 Muž fido16 [631] Re: Designer
Tak jestli chceš mět přes půl akvárka kostku molitanu to je tvoje věc. já chci vidět ryby a ne nějakou hnusnou zacpanou kostku molitanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
ja mam akva 60x40x30, v nem prepazku s plosnym filtrem 20x30cm (je to trosku predimenzovany, spatne jsem si napsal objednany rozmery, spocteny je to pro 80x40x30), pohani mi to priskrceny AT-200 a jsem desne spokojenej nejakym zpusobem se mi okolo molitanu dostava poter od Galaxek a v komore u cerpadla si spokojene rostou, extra je nekrmim ale presto maj naprany brucha k prasknuti
jen jsem na sani cerpadla natahl starej molitan z bublifuku pro 30-40L akva,
a to tam mam jeste zvon z petky na davkovani co2 a na dne ulitu a par kusu sepiovy kosti (zvysovani UT)

slozeni molitanu je: tl. 1cm hrubej cernej biomolitan a za nim jemnej modrej tl. cca 2,5cm (rezanej ruco z tl. 5cm), po vic jak pul roce se ho chystam cistit, kvuli zabahneni od jilovyho hnojiva.... trhal jsem jeden velkej echynac, pri ty havarce bylo krasne videt proudeni v tom filtru

jinak ten hrubej molitan uspesne porusta cladophora, javskej mech i riccie, a na vrchu je vrostlej okrehek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:35 Muž fido16 [631]
Necápu jak někdo může napsat honič vody vždyť to by byli všichni ostatní filtry to samé. Což je blbost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fido16
Mne od uzavrenych vnitrnich filtru odrazuje vetsinou naprosto nedostatecny objem filtracnich hmot. Mam 2.4l Bioakvacitu na 160l akvarium a klidne by mohlo byt i vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:29 Muž fido16 [631] Re: Yirka
Tím pádem je každý takoví filtr honič vody. jinak nemám jiné vysvětlení!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:23 Muž Yirka [9126] Re: fido16
Sice to pro tebe vypadá možná hůře, ovšem jako filtr se to moc hodnotit nedá. Je to jeden z honičů vody, který vyžaduje stálou údržbu a velmi časté čištění, přičemž vlastní, zejména biologická, schopnost filtrace je malá. Kostka biomolitanu zanesená koloniemi bakterií a schovaná za rostlinami mnohdy vypadá lépe než futuristický technický objekt filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:12 Muž fido16 [631] Re: Designer
Jo je to možné. Mě odrazuje ta kostka toho akvacitu v tom akva to se mi nelíbí proto jsem řešil vnitřním filtrem. aby to trochu vypadalo a nezavazelo přes celé akva. Filtr mám schovaný za rostlinama a za filtrem 2 ancistrusi :-D je jim tam fajn smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fido16
Mam At-201 (myslim ze At-200 se bude chovat podobne), je to hodne tiche reseni, jsem naprosto spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 09:46 Muž fido16 [631] Re: dala
já mám shark adv 400 a zatím jsem spokojený je to vnitřní filtr. Ze začátku trochu vrčel ale jen slabě. A teď když se trochu zanesl tak není slyšet vůbec někdy si myslím že nejede. Pokud si nevšimnu vlnící se hladiny. :) Takže já doporučuji tento
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.04.2011 09:30 Muž Yirka [9126] Re: dala
Do 60ti litrů bych za nejvhodnější považoval kostku bioakvacitu s čerpadlem AT 200. www.arapaima.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 09:14 dala
jaky si mam poridit filtr do 60l aqarka pls poradtemi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 20:51 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: JuraS
To mas opravdu objem filtracni hmoty 35L nebo jen ten filtr ma 35L?

Ja naprosto nevidim duvod proc mit 35L fitrace na normalnim 250L akva, kdyz to milionum lidi funguje s filtry o rad mensimi. Ale co, i 35L se da dosahnout s komercnimi filtry. Fluval FX5 ma 31L filtracnich medii, takze objem filtru bude aspon 40L. A za ~5000Kc....
Ja nejsem proti DIY filtrum, jen bych to toho osobne nesel kvuli praci, riziku vyteceni a diskutabilni 'nizsi cene'.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 15:23 JuraS Re: Barakainus
dík za info..nevím jaká kanistrový máš na mysli ale za zlomek ceny má doma filtraci o 35 litrech a dneska bych pod 50lt filtraci na 250 lt akva nešel..měním vodu 1x za měsíc..(když si vzpomenu a když je prostor okolo akava) a to se mi v akvárku dokola třou terčovci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 14:12 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: JuraS
HOB je "hang-on-back", treba jako Aquaclear. Vyjma toho Aquaclear, maji naprosto mizivy obsah filtracnich hmot a jsou to tedy taky jen honice vody. A pochopitelne, naprosto se nedaji objemove srovnat s kanistry

Homemade se oznacuje jako DIY (Do-it-yourself). Ty sice dobre byt muzou, ale nechapu jak muzou byt lepsi nez komercni kanistry. Levnejsi, to ano. Stejne taky, ale lepsi...? Cele je to o objemu a kvalite naplne a je jedno jestli na to tu nadobu s cerpadlem udela Eheim nebo ty doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 07:25 JuraS Re: Barakainus
pokud HOB filtrem myslíš homemade filtry pak s tím souhlasit nemohu..doma si odladím filtraci třeba v plastovém odpadkovém koši tak jak mi žádný instantní komerční nemůže dát...ony ty komerční jsou instantní tím, že jejich možnosti jsou dány tím, že výrobce neví co za akvárko budeš mít a kolik odpadních látek a s jakým průtokem bude muset zpracovávat..biotop horského potoka ? tichá tůň ? rýžové pole ? hluboké jezero ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 03:16 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: teleport
objem vody v akva a tzv. doporuceny filtr na objem vody nemaji naprosto nic spolecneho. Neboli, to nic neznamena.
Jedine co je dulezite je, kolik odpadu vam ryby vylouci a kolik a jak rychle se ho odboura. Takze pokud mate malo ryb, filtr staci, pokud moc, filtr stacit nebude... pri stejnm objemu akva.
Ale pokud filtr budete davat k uz existujicimu akvariu, predpokladam, ze tam ted mate neco horsiho (rozumej, mensiho), takze jakykoliv vnejsi kanistrovy filtr bude o rad lepsi nez male vnitrni filtry, kostky akvacitu, ci HOB filtry.
A ten Ecco je super filtr s velmi dobrymi bio naplnemi. Treba 60 neonek zvladne naprosto s prehledem. Po zabehnuji, pochopitelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 19:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: chandra456
vono kdyz se zacnou zivorodky mnozit..... ze tri mecovek prezila jen samice a behem roku jsem se ji zbavoval s cca 80ti potomky.... uspesne zarybnily 250l akva a mnozi se dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 18:39 chandra456
nádrž je 120 l - 8 neonek,8 razborek,2 gurami,a pár živoridek - mečovky asi 4 a blackmolly
také 4 ..nezdá se mi to mnoho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 18:36 R Muž romant [27987] Re: chandra456
Tetra tec má větší objem filtračních hmot, tak proto asi ten rozdíl v koších. Takže já bych se rozhodl právě pro ten Tetra tec. Nicméně i ten Atman považuji za dobrý filtr. Asi je třeba si odpovědět na otázku do jaké nádrže, jak bude zatížená, je ten filtr plánovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 18:31 chandra456 – jaký filtr
Ano asi poslechnu , jen mě trochu zdržuje,že Atman má jen 2 koše a ten Tetra má 4
ale asi to není tak důležité - nicméně dík za názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 18:20 gringo Re: chandra456
Já bych šel do Atmanu, měl jsem ho bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 18:05 chandra456 – Znova - jaký filtr
Dotaz - prosím mám možnost výběru TetraTec EX600 a Atman CF-600 - který je kvalitnější
poradte co vybrat ...dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 15:51 Muž jinokrajec [0] - Tetry
díky všem za rady ;-) palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 14:43 JuraS Re: Designer
jasan..problém bývá hlavně v tom, že ty "potvory" jen žerou, serou a množí se...sem tam nějaká umře (což je dobře, je to příroda), ale jako na potvoru se místo jedné mrtvé narodí stovka živých..a co pak v malém zarostlém akvárku má dělat nějaký 12 ti letý klučina ? v akvaristice mu to nevezmou, kamarádi sedí raději u fakebooku a když akvárko tak hra v počítači...kolikrát jsem tady nabízel zadáčo prcky disků ? dneska už mají tak 5 cm v průměru a jejich rodiče se drží dle mýho hesla...furt se množej...a to už se mi po 14 tý spustil další pár v akvárku kdy se naštěstí odrostenců nedočkám (díky zhrzenému samci co jim je vždycky požere)..jeinak bych nevěděl co s těmi prcky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 14:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JuraS
No to se nepru, a prave jak pises, protoze pokud vim, jinokrajec rybicky nechova dlouho, takze proc by si mel delat problemy navic. Myslim si, ze lze mit stejnou radost z 8mi Mecovek jako z 15ti, ne-li vetsi, kdyz clovek nemusi byt expert, aby se mely fajn ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2011 14:09 JuraS Re: Designer
dobrou filtraci s velkým objemem filtračních hmot a pomalým průtokem a doplněnou o odsávače živin a zvládneš i v malém akva hodně choulostivých ryb..když víš jak na to (není to rada pro někoho kdo neví co tím vším myslím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 13:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: katterinecka
Plny souhlas. Tu Ampularku bych tam nedaval vubec. Zivorodky potrebuji vodu bez dusikatych latek, jinak rychle naskace bakterialni nakaza a tak proc do akvaria davat jeste neco, co dusikate latky prida. Navic kdyz uz se pak bakterie leci, Ampularie je citliva na chemii, a jak by se pak ona sama dezinfikovala (mysleno s tim, ze to prezije), je mi zahadou.

Ja bych ji tam nedaval, zhorsi kvalitu vody a chce se co nejvic Mecovek, tak proc si ubirat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2011 13:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jinokrajec
samozřejmě s dobrým filtrem a dost častým čištěním bys jich mohl mít víc, ale nedávala bych tam víc než 8 mečovek (v dospělé velikosti). Ta ampulárie ještě hodně litrů ubere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 13:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jinokrajec
black molly není mečovka ale živorodka ostrotlamá (stoprocentně ti ale neřeknu jestli se nebude s mečovkou křížit). Další jsou jen barevné variety mečovky zelené, ty se křížit budou určitě.
Obecné pravidlo je 1 litr vody na 1cm dospělé ryby. Tudíš na jednu mečovku by podle tohoto pravidla mělo být kolem 10ti litrů a jelikož je to živorodka tak bych ještě přidala (to je důvod proč já mečovky nechovám, radši si tam dám o dost víc menších rybek, či těch které méně kazí vodu)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [165] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=8201