Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 132 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:00 Žena Lola [28] – Eheim, ale jaký?
Prosím o radu a Vaše zkušenosti. Potřebuji nový filtr pro moje 240 litrové, rok fungující akvárium. Váhám mezi Eheim 2073 (do 350 l) vs. Eheim 2071 (do 250 l) resp. Eheim 2224 (do 250 l). Předpokládám, že by měl stačit jeden z těch do 250 l nebo má nějaký smysl filtr předimenzovat?
Další otázka je, jestli můžu tyto filtry vůbec použít v mém akváriu, když osádku tvoří hlavně krevetky a mini-rybičky. Koukala jsem v obchodě, že nasávání filtrů má poměrně řídký rošt. Nebude to nasávat krevetky?
A poslední problém – jak co nejšetrněji k choulostivým obyvatelům nový filtr zaběhnout...Momentálně mám malý nedostatečný filtr a mám obavu, co se stane, když zároveň s ním zapojím nový silný. Máte s tím někdo zkušenost? Nebo to nechat zabíhat někde mimo?? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 13:03 R Muž Silent [5949] Re: bikerek
K příspěvku jamajcana nemám co bych dodal :) . Výstižněji bych to nenapsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.06.2012 11:05 jamajcan Re: bikerek
Já osobně bych doporučil cf-1200.Cenový rozdíl už tam není velký a objem filtrační nádoby je skoro o tři litry větší,což je vždycky výhoda.Je lepší mít filtr raději předimenzovaný.Průtok se dá regulovat,takže ani s ním problémy nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 23:39 Muž bikerek [9] Re: Haimdol
Díky a myslíš že stačí jít do toho atmanu cf 1000, nebo raději zvolit cf 1200.. Do atmanu jdu kvůli ceně a s tím mým cf 600 žádné problémy zatím nebyly a nemám tak to snad vydrží u vyšší verze no i když já ho mám vlastně teprve asi 1/2 roku takže to by byl celkem prúser, kdyby už s tím byly problémy :-). I tak je to výborná investice druhý filtr v domě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 10:10 R Muž Silent [5949] Re: bikerek
O čerpadlo ve výkonnějším filtru při užších hadicích mít strach nemusíš. Ono se sice doporučuje regulovat průtok na výtlačné straně, ale moderní filtry jako Eheim professionel III nebo nové Fluvaly mají jednopákový uzavírací systém který funguje i jako regulace průtoku. Tímto systémem se přivírají oba ventily současně a čerpadlo se rozhodně nespálí. Pokud bys přivíral jen sací část tak se čerpadlo také nespálí, ale filtr se začne zavzdušňovat. Když dáš větší filtr tak díky menším hadicím nebude mít menší výkon on rozdíl průměru hadic tak výrazný není. Navíc získáš podstatně větší filtrační prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 09:23 Muž bikerek [9] Re: Roby
Díky za podnět, ale toto by mi neřešilo zrovna můj problém, jelikož už nemám žádnou možnost protáhnout další , nebo širší hadice přes průchodky ve stěně do skříňky pod akva kde mám filtr, co2 láhev, reaktor c02.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 09:19 Muž bikerek [9] Re: Haimdol
Chlapi díky za reakce!! Je mi jasné že bych musel u atmanu 1000, nebo 1200 použit redukce hadic, ale myslíš, že můžu použít výkonnější filtr na menší průměr hadic než dodává výrobce? Měl jsem strach, abych třeba nespálil čerpadlo filtru tím že bude přiškrcen průtok nasávané vody. Některé čerpadla jdou regulovat, ale doporučuje se škrtit čerpadla na výstupu a tady bych to škrtil i na vstupu. A druhá věc, která mi vrtá hlavou je zda bude mít silnější čerpadlo i větší účinek, tedy zda vyřeší můj problém, když bude těmi hadicemi filtrovat méně vody, tedy aspoň si myslím že jí bude míň když jsou ty hadice menší...
Já bych asi raději dal přednost pro to čerpadlo protože by mi zůstalo čisté akvárko bez kostky a za druhé bych asi měl lepší účinnost reaktoru co2, který je napojen na mou cf 600 a asi má malý průtok protože se pořád zavzdušňuje a stojí a dle testu mi co2 v akva kolísá. Zkusím ještě kouknout na stránky dovozce a zavolat nějakému technikovi zda by to nevadilo na silnější filtr dát ty menší hadice snad budu úspěšný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 19:47 Muž Roby [17] Re: bikerek
Fotka k příspěvku Ahoj dneska jsem u p. Rataje koupil přídavný filtr Ruwal MULTIFILTER 10. Dá se k tomu dokoupit čerpadlo potřebného výkonu. Pořídil jsem si ATMAN At-302 s papírovým průtokem 500l/h. Budu to používat na filtraci mini o objemu 30l. Dá se připojit i silnější čerpadlo, filtr je vybavený i druhým šroubením pro hadice většího průměru. Výhoda je, že to můžeš dát do akva i mimo, naplnit čím potřebuješ atd.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2012 19:46 R Muž romant [27987] Re: bikerek
Šel bych cestou, nejdříve nainstalovat to čerpadlo s kostkou biomolitanu a pokud se to nezlepší, tak to řešit tím silnějším vnějším filtrem, tak bych to udělal já. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 19:42 R Muž Silent [5949] Re: bikerek
Nasadil bych Atman CF 1000. Použít hadice ze šestistovky do tisícovky půjdou jen za použití hadicových redukcí, ovšem je to další místo potencionálního úniku vody. Další řešení by bylo to dodatečné nasazení čerpadla s bioakvacitovou kostkou. Oproti komerčním vnitřním filtrům přece jen získáš větší filtrační objem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2012 19:27 Muž bikerek [9] – Pomocný filtr
Omlouvám se všem co jím dochází trpělivost a síly s podobnými a pořád se opakujícími dotazy, ale pročetl jsem toho spoustu a pořád nevím co vymyslet. Mám akva 210l čistý objem (viz profil) s touhou mít hodně rostlin, ale mám také dost rybek. Celé akva filtrují vnějším filtrem Atman cf 600 s dvěma koši keramických kroužků a molitany - bohužel (asi) nestíhá, aspoň ne dle mých představ a to ani cirkulací vody a ani jejím čištěním, protože tam pořád plave bordel.Výkonnější bych mohl dát max cf 800 protože hadice jdou průchodkama ve stěně (cf 800 používá stejný průměr hadic jako cf 600) a větší průměr tam nedám, takže by to asi omezovalo průtok výkonnějšího filtru - proto myslím že tudy cesta nevede. Vyšší cirkulaci zajišťuje dodatečně čerpadlo napojené do rampy, ale voda je stále plná bordelu, takže přemýšlím, že bych dodal vnitřní filtr, který by zároveň dopomáhal vnějšímu CF 600 čistit vodu a také by zajistil dostatečnou cirkulaci vody (jeli by zároveň). Všude se mluví a doporučuje cirkulační hlava, asi tedy atman 202 + kostka 10*10*24 což by byla varianta č. 1),
Varianta č. 2 je vnitřní filtr s hmotou v plastovém obalu, který působí více esteticky a jelikož mám akva průhledné ve stěně skrz bylo by to asi hezčí než molitan.
Varianta č. 3 je silnější vnější filtr a to asi cf 1000, nebo 1200

A protože fakt nevím co dál rád bych Vás požádal o názor, praktické zkušenosti a rady, protože ty jsou nejcennější....

1) můžu na hadice z cf 600 napojit silnější filtr a pokud ano, bude to mít smysl, když bude omezen průměrem těch hadic? (pro mne asi nej řešení, nic dalšího by nebylo v akva)

2) Je celá řada vnitřních filtru, ale mohli by jste mi doporučit nějaký typ co se týče filtrační hmoty (molitan, keramika v koších a pod.), Výkonu ( bude jako druhý pomocný filtr k cf 600 a dočišťovat vodu, ale zároveň bude zajišťovat dostatečné proudění vody), mám na mysli něco takového jen vůbec nemám představu o rozdílech či kvalitách:
www.levnaakvaristika.cz/…
www.levnaakvaristika.cz/…
www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/…

3) Nebo si myslíte, že ta kostka s hlavou je opravdu nejvhodnější řešení? Já chápu, že má výhodu v ploše hmoty, ale asi bych přece jen upřednostňoval pohled do akva a tím že je průhledné skrz a hluboké pouze 37 cm není moc místa pro maskování kostky.

Děkuji všem za Vaše reakce a podněty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 17:47 Muž grunda [1781] - Cichlidy
a velikost filtrační hmoty asi 2-4% objemu akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 14:56 R Muž romant [27987] Re: lopuchojd
Papírovej výkon filtru je po zaběhnutí cca poloviční a když tento přečerpe akvárko 2-3x za hodinu, tak to bych považoval za rozumnej standart u normálního společenskýho akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 14:53 Muž lopuchojd [10]
No mozna ze se zeptam blbe ale jak tedy poznam dobrej pomer mezi vykonem a filtracni plochou?
A jeste se zeptam.Nekde sem cetl ze filtr by mel prefiltrovat objem akvaria za jednu hodinu.Je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.06.2012 20:19 R Muž romant [27987] Re: lopuchojd
Ano, ale nenechat se zmást právě tou kategorií honičů vody, kdy je velmi silnej výkon na velmi malý filtrační médium. Ten příklad zde uvedený s tou čerpací halvou a kostkou biomolitanu je dobrým vodítkem. U vnějších filtrů, který jsou plněný jiným filtrčním materiálem než biomolitanem je možné z toho objemu lehce slevit, protože moderní filtrační materiály jako třeba siporax, nebo substrat pro poskytují velmi slušnou osídlovací plochu pro nitrifikační bakterie na relativně malým objemu toho substrátu samotného. Ovšem držet se poučky, že předimenzovaná filtrace je lepší než poddimenzovaná je vždycky tím lepším řešením. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 20:13 Muž lopuchojd [10]
Tak ze pri výběru koukat na to pro jak velká akvaria je daný filtr určen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 19:46 Muž Yirka [9126] Re: lopuchojd
Pokud se jedná o tu tvou čtyřiapadesátku, viděl bych jako optimum čerpadlo Atman AT200 s příslušnou kostkou biomolitanu. www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 19:45 R Muž romant [27987] Re: lopuchojd
Tak pokud se budeme bavit o tom akvárku co je v prezentaci, tak bych to řešil klasikou v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 19:42 Muž lopuchojd [10]
A jaky by mel mít filtracni objem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2012 19:36 Muž Yirka [9126] Re: lopuchojd
Mé doporučení - filtrační objem, spotřeba elektřiny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2012 19:36 R Muž romant [27987] Re: lopuchojd
Já bych se zaměřil na množství filtračního materiálu, prostě bydlení pro nitrifikační bakterie. Samozřejmě že míra akceptace v různě zarybněných a rostlinami osázených akvárií bude lehce jiná, ale ten objem filtračního média bych viděl jako velmi důležitý faktor při výběru filtru. Samozřejmě, že bude nutné taktéž přihlédnout k výkonu toho předmětného filtru, aby to tzv. utáhnul, ale aby to bylo v poměru k tomu filtračnímu médiu, prostě aby to nebyl pouhý honič vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 19:31 Muž lopuchojd [10] – Parametry filtru
Ahoj
Na jake parametry filtru bych mel pri výběru koukat?Nazoru na to ktery filtr je pro ktere akvarium vhodny je moc a tak by me zajimalo podle ceho bych mel vybírat.Dekuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 16:15 R Muž romant [27987] Re: Spitfly
Jako velmi slušnej standart bych považoval www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 13:49 Muž Yirka [9126] Re: Spitfly
Ten výběr je dost široký. Je třeba vědět jednak co v té nádrži chceš mít a dále pak kolik chceš investovat.
Jinak široká polemika zde: rybicky.net/forum/p26
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 20:34 Žena Spitfly [0] – Vnější filtr
Prosím vás potřebuju poradit jaký(tichý) vnější filtr vybrat na 200 l, na co si mám dát pozor a uvítám i základní postřehy na toto téma. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 13:23 Žena evicka2476 [0] Re: Haimdol
Díky rozhodně nad tím popřemýšlím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2012 12:30 R Muž Silent [5949] Re: evicka2476
S hlučností to není nijak hrozné, po zajetí nejsou tyto filtry téměř slyšet. Osobně bych se rozhodl pro Fluval ovšem pro novou řadu 06. Je k dostání například u e shopu Zoohit. Oproti starší řadě 05 má řadu technických vylepšení. No a oproti TetraTecu má Fluval IHMO lépe řešený systém filtrace, kdy pro odstranění mechanických nečistot není nutné rozebírat a vyndavat všechny koše, ale stačí vyndat rošt s molitanovými předfiltry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 12:07 Žena evicka2476 [0]
Chystám se koupit vnější filtr hmm rozhoduji se mezi filtrem Fluval 205 a Tetra ex700 nemáte někdo s těmito filtry zkušenost jak je to s hlučností atd. stydim díky za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 16:30 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: romant
Jojo proto sem psal, že to nejde oddělovat,ale že je pro mě podstatná ta mechanická, že biologickou mám tak nějak pořešenou. Ale bakterií není nikdy dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:39 R Muž romant [27987] Re: Ičin
O.K. Rozumím, na tu pouhou mechanickou práci to bude dostačující, teď je v tom definitivně jasno. Je pravdou, že jsi ve svém prvotním příspěvku o té mechanické filtraci psal, ale radši doporučím to řešení, který bude co nejlepší. :-) I tato filtrace bude mít biologickou funkci, biomolitan bude přeci osídlen nitrifikačníma bakteriema. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:34 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: romant
Tohle fakt jenom mechanicky čístí. Biologickou filtraci zajišťuje jiný filtr. Chápu, že se to nedá takhle oddělovat, ale i bez tohoto sem si držel NO3 na cca 10mg/l a NO2 na nule. Je to akvárko s perleťovkama a ony (nečekaně :) ) pořád hrabou, takže je ve vodě spousta nečistot, které chci vyfiltrovat. Tam by měla ta 202 stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:12 R Muž romant [27987] Re: sakic
V těch 54 litrech bych to jako problém neviděl. Dodržování hygieny nádrže a pravidelnou týdenní výměnu 1/3 vody považuji za samozřejmost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 12:10 Muž sakic [7] Re: Haimdol
Sameček a dvě samičky Betty...to je myslim velmi malá náročnost... :-) ještě se zeptám zda těmhle rybkám nebude vadit ampulárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.06.2012 10:59 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Až se ten biomolitan náležitě zašpiní, tak bude výkon té sestavy cca poloviční optoti papírovejm údajům a to už by pro akvárium o objemu 400 litrů mohlo být dost na hraně, takže to doporučení toho výkonnějšího čerpadla považuji za správné. Mít rezervu a využít možnost přiškrcení té hlavy lze udělat vždycky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:48 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Čapíno
Než to tady padlo, tak už dva dny jede :-D Díky
203ka by byla šílená, to by bylo akvárko už fakt jak pračka..už tak se to motá fakt hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 09:02 R Muž Silent [5949] Re: sakic
Pokud bude ta nádrž nepříliš zarybněná a dostatečně zarostlá pak to Eheim 2008 utáhne relativně bez problémů. Tak jako tak počítej s častější údržbou filtru než kdybys nasadil čerpadlo a biomolitanovou kostku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 05:21 jamajcan Re: sakic
Eheim 2008 vypadá po designové stránce jasně líp,ale pokud Ti jde víc o užitnou hodnotu,tak bych volil určitě čerpací hlavu s biomolitanem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 23:24 Muž sakic [7] Re: Čapíno
Taky sem ho při svém hledání potkal ale musim říct že nemám jen s čerpadly s molitanem dobré zkušenosti...po čase molitan padá a přeci jenom bych raději bytelný filtr. Ale je to jen můj názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2012 23:12 Muž Čapíno [32] Re: sakic
Do svý 72ky budu dávat Atman AT-200 a biomolitan 10x10x20. Nad podobným filtrem jako ty jsem přemýšlel taky (jen o řád větším), ale podle všeho mají malou filtrační plochu tak jsem zvolil jak jsem psal... Kdyžtak mne opravte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 23:04 Muž sakic [7] – Eheim 2008
Zdravim,chci se zeptat zda mi bude do akvária o objemu 54l stačit filtr Eheim 2008,přijde mi to jako dobrá volba mám dobré zkušenosti s Eheim Aquaball do svého 120l akva. Díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 14:59 jamajcan Re: Ičin
Pro 400l rozhodně hlavu at 203,a biofiltr č.5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2012 14:50 R Muž romant [27987] Re: Čapíno
Tu čerpací hlavu bych se nebál doporučit i tu 203, bude záležet jak to akvárium bude zarybněno, ale vzhledem k tomu, že má tazatel v zaměření cichlidy, tak bych se k té silnější hlavě přikláněl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 14:43 Muž Čapíno [32] Re: Ičin
Filtr tento www.akva-exo.cz/… a hlavu/čerpadlo to www.akva-exo.cz/… s tím, že ze začátku minimální průtok a po zanesení trochu přidat ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 10:17 Muž Ičin [1405] - Cichlidy – Mechanické čištění
Dle všeho je na mechanické čištění vody ideální klasický molitanový filtr.
Co za čerpadlo a rozměr molitanu pro cca 400l? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 18:03 asttra
Děkuji za rady. Vlastní filtr bych si raději nezkoušela postavit - sice jsem kutilka, ale moje výtvory připomínají ze všeho nejspíš jako něco z dílny Dr. Frankensteina ;-). Raději si koupím komerční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 16:08 Žena Katha85 [74]
Plánuji právě v řádu týdnů větší akvarium a právě filtr též, ten aktuální atman mě rozčiluje že ho týden co týden musím čistit, někdy vydrží i 14 dní, ale vzduchovat přestane po týdnu vždy a to v něm mám mnohem větší filtrační náplň a cca půlka z něj kouká ven...

Tak jsem chtěla vnitřní (vnější se mi nelíbí - kazí z venčí design a ani ho nemám kam nacpat, kdybych měla hadice, navíc se bojím vytopení), ale kvalitnější v rámci biologické filtrace a méně náročný na čištění (tím i eliminování likvidace bakterií)

Díky za pomoc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.05.2012 15:56 Muž PaYoch [134] Re: Katha
1. Výstupy má tři, voda jde vždy z jednoho. Výstup se dá nasměrovat proti hladině, průtok se dá regulovat. Manuál (en) ca-en.hagen.com/…
2. Vzduchovat se s ním "dá" taky, mně po cca půl roce vzduchovací ventil nějak přestal chodit, neřešil jsem to, nevzduchoval jsem.
3. Čistit, když se hodně sníží průtok. U mně to dělalo cca. ten měsíc. Kazety se dají vytáhnout, aniž by se tahal ven z akvárka celý filtr, nadělá se s tím taky, ale podstatně méně.

Do kazet s molitanem jsem si přiřízl bioakvacit, standardně dodávané náplně jsou s destičkou s aktivním uhlím, které je relativně k ničemu. Originální náhradní molitany jsou menší, než je velikost kazety, aby se tam vlezlo to aktivní uhlí. Do středové kazety siporax.

Edit: zase pozdě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2012 15:41 R Muž Silent [5949] Re: Katha
Vývody má tento filtr de facto tři. Horní, spodní a středovou svislou děšťovnici. Použít jde ovšem vždy jen jeden z nich. Já bych osobně doporučil horní vývod. Mám to odzkoušené a dokáže dostatečně rozpohybovat hladinu, takže se zabrání slepé hladině. Čeření by mělo seweliím stačit, ale pokud by se ti to zdálo málo, tak filtr má přivzdušnění, takže dodatečné není třeba řešit. Co se čištění týče tak já jednou za dva až tři měsíce vyčistím molitany a do hlavního koše s biokeramikou jsem ještě (1 rok) nezasahoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 15:30 Žena Katha85 [74]
Děkuji za reakci.

Eheim Biopower - vypadá moc dobře, ale budu mít akvarium kolem 60 litrů.

Tenhle je asi ten pravý:
Fluval U2
- měla bych k němu pár otázek:
1. Díky dvěma vývodům mohu čeřit jedním hladinu a druhým filtrovat zároveň, aby se nedělala slepá hladina, ale aby proud byl slabší?
2. Bude toto čeření hladiny stačit Seveliím, tzn., nebudu už muset řešit vzduchování?
3. Pokud to chápu dobře stačí vyčistit vždy jen část filtrační náplně (jen filtrační pěnu) - jak často je třeba ji čistit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2012 15:09 Muž fido16 [631]
Přimlouvám se za tu kostku molitanu a čerpací hlavu spím v místnosti kde mám akva a neslyším absolutné nic, zpočátku může trochu vrtčet ale jakmile se zanese tak se stiší. Jinak tu čerpací hlavu a kostku jsem ještě nepral a v akva je už víc jak rok. Akorát povoluju ventil až nepoteče voda skoro vůbec teprve vyčistím. Nemá smysl utrácet za honiče vody které musíš měsíc co měsíc čistit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [132] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=6551