Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 187 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 19:06 R Muž Silent [5949]
Filtry AquaClear jsou obecně poměrně kvalitní a tiché filtry. Nicméně objem filtračních hmot není nijak oslnivý, takže použití bych doporučil spíše v méně zarybněných nádržích. Při použití bych navíc uhlíkovou náplň vyměnil za biomolitan. Pokud plánuješ více zarybnit akvárko spíše bych nasadil tebou zmiňovaný bioakvacit a regulovatelné čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 18:20 Žena Linduš [166] – Re: ciza
proč jsi ho měl jen 4 měsíce tedy? :-)
potřebuju kvalitní a tichou filtraci.
rozmýšlím se mezi ním a čerpací hlavou s biomolitanem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 18:11 Muž ciza [8]
Zdravim tenhle mohu jen doporucit, mel sem ho sice jen nejake 4 mesice ale zadny problem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 18:02 Žena Linduš [166]
zdárek zkušení ahoj
co říkáte na tenhle filtr?
je hodně tichý?
filtrace kvalitní?
www.mujchovatel.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 14:04 R Muž Silent [5949] – Re: stetinka
Tyhle filtry jsou v nádrži opravdu vlepené a to silikonem. Takže jediná možnost jak ho vyjmout je odřezání. Ovšem to bych dělal jen v případě, že ten originální bych měnil za lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 12:53 Žena stetinka [270]
včera jsem viděla akva set Juwel s vnitřním filtrem. Akva mělo ta 350-400 l a uvnitř v takové plastové nádobě jsou dvě patra fitrů (Jumbo?), která se tam zasunují pomocí účka z měkkého plastu. Nemáte také někdo tento original filtr? Nepodařilo se mi přijít na to, jak ho celý, i s tou plastovou nádobou vyndat. Neochopila jsem systém čištění, protože ta nádoba nejde odlepit od skla a drží jakoby napevno v nádrži. Uvnitř je samozřejmě hromada bordelu a podle mého se to dá vyndat jen "odkalením". Zajímalo by mne, zda někdo nevíte, zda se to dá celé vyjmout nějakou fintou. Protože mezi tím a skle je pěkný humáč. Nějak se mi nechce věřit, že to nejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 11:43 Pablo2 – Re: Housie
Mám Fluval 105 pro 100 l akvárko a má toho "plné zuby", jakmile se trochu zanese, tak výkon dost klesá. Pro udržení dostečného průtoku musím čistit každých 14 dní. Dost mi na něm vadí příslušenství (hadice, držáky, a pod.), vše je pro filtr této velikosti moc velké (humpolácké) a vhodné tak do nějaké chemičky a ne do domácího akvárka. Také je hodně hlučný, po čase se oblast čerpadla (vrtulka) zanese slizem a hluk se výrazně sníží ale po vyčištění filtru se hluk zase zvýší do doby než se zase "zanese".
Měl jsem před tím TetraTec EX 400, ten byl naprosto tichý ale tekl, tak jsem ho vyměnil za Fluval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 23:14 R Muž Silent [5949]
Maza napsal:subjektivně lepší zpracování
Řekl bych, že i objektivně lepší zpracování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 23:03 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Housie
Doporučuji Eheim EccoPro200. Oproti Fluval 205 má o polovinu menší spotřebu, naprosto nehlučný provoz a subjektivně lepší zpracování. Taky předfiltr je u Eheimu lépe vyřešen. U Fluvalu se rychleji zanáší a omezuje průtok = častější čištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 21:52 R Muž Silent [5949] – Re: Housie
Raději větší 205. Pokud by byl moc velký průtok tak není problém ho zregulovat a vždy je lepší mít větší objem filtračních hmot.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 21:48 Muž Housie [3] – Re: Haimdol
Eheim ecco pro 200 vypadá pěkně, ale asi zůstanu u Fluvalu. Ještě bych se zeptal, nebyl by vhodnější Fluval 105 na 133l nebo radši tu 205.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 21:30 R Muž Silent [5949] – Re: Housie
Osobně bych doporučil spíše Fluval. Je vyroben z lepších materiálů a technologie filtrace je udělaná také praktičtěji. Nicméně bych se podíval ještě po alternativě. Například Atman CF 600. V dané cenové relaci jsou to velmi dobré filtry. Nebo asi nejlepší filtry Eheim ecco pro 200. Ty jsou sice trochu dražší, ale vynikající.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 21:21 Muž Housie [3]
Ahoj, jsem "amatér" v oboru a budu zakládat nové aqa 133l. Chtěl bych vnější filtraci, rozhoduji se mezi Tetra Tec EX 700 a Fluval 205 chtěl jsem na filtru ušetřit, ale to nemá asi smysl. Jaký byste mi z téhle dvojce doporučili a nebo mám zvolit výkonnostně slabší filtr, protože čistý objem aqa nebude určitě 133l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 14:33 JuraS – Re: RadekCX
nevím...v modelařině používám elektromotory které se dokáží měnit z otáček 300 na 21.000..prozatím filtraci řeším tak, že na co nejmenší motorek připojím hadici dlouhou aby motor musel hodně tlačit vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 14:16 R Muž Silent [5949] – Re: kyknos
Na trhu by se v nejbližší době měla objevit novinka od Eheim s označením Eheim Aquacompact. Je to vnější nano filtr. Tady si ho můžeš prohlédnout www.eheim.cz/… je to v novinkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 14:02 kyknos – Re: Haimdol
Jo tak tenhle - spatně jsme to pochopil. Ten mě napadl už včera. Ale nevím, zda to jde skutečně dostatečně zregulovat, AquaClear, který jsem míval, byl dost akční i na nejmenší výkon.

Kdybych neměl protichůdné požadavky, prostě si koupím filtr a na nic se neptám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 13:38 R Muž Silent [5949]
Jak píše Sid. Závěsný je vnější. Pokud jsi měl představu vnějšího hrncového tak jsi to měl napsat. Z těchto filtrů je na tuto litráž TetraTec EX400. Jinak není problém použít i jakýkoli větší, protože průtok se dá seškrtit. Tak jako tak ale ve 45ti litrech proud bude. Tvé nároky si trochu odporují. Buď vnější motorický, ale ten vytváří v takhle malé nádrži i po seškrcení proud, nebo biomolitanový bublifuk s pomalým průtokem, ale ten zase není nejtišší. Edit: ještě jsem si vzpomněl, že existuje malý vnější filtr Eden 501, ale jak je to s dostupností na našem trhu to netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 13:26 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kyknos
Závěsný není vnější? A regulovat se dá taky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 13:22 kyknos – Re: Haimdol
To není zrovna vnější filtr, co popisuješ. Navíc tyhle mívají příliš velký výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 13:13 R Muž Silent [5949] – Re: kyknos
Jakýkoli závěsný s biomolitanovou houbou nasazenou na nasávací trubku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 13:06 kyknos
Co byste z aktuální nabídky doporučili do 45litrového akvária s dospělými i potěrem a trvale krmeného téměř výhradně artémií? Potřebuji něco s velmi malým průtokem, aby nebyl strháván plůdek ani živá artémie, ale dostatečným objemem náplně. Ideálně vnější, at nehyzdí akvárium, tichý, neb je akvárium v pokoji, kde se spí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 10:03 Muž RadekCX [219]
JuraS napsal: ...a nevýhodu, že mají většinou velký výkon motoru (proč ne neštělují otáčky motoru a vždy se škrtí průtok ???)

protoze to proste neni jednoduse resitelne - jedna se o (a)synchronni motory a regulace vykonu je mozna jedine zmenou frekvence - nicmene tyhle motory nejsou klasicke 3f motoru a maji tedy bud pomocne vinuti a rozbehovy kondenzator nebo zavit nakratko - jsou udelane jen na konkretni frekvenci v siti

samotny frekvencni menic stoji radove 3kKc a vic + 3f motorek ve filtru...

tak uz vis proc? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 19:49 Muž Miras [111]
tak jsem dnes v Plzni Olympii koupil slevněný Eheim ECCO 2234 za 1500,- Kč - nádhera :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 13:31 Muž Sid [6637] - Rostliny
...proč se neštelují otáčky motoru a vždy se škrtí průtok?...
Protože to nebude tak jednoduché. :)
Čemu vadí přiškrcení průtoku (na výstupu)?
...jakýkoliv komerční kýblák budeš čistit 2x ročně minimálně... pokud tedy nevezmeš pro 100 lt akva největší eheim a neuškrtíš skoro 2000 lt průtok na 1/20 nu...
Omlouvám se těm, kterým budou mé následující věty povědomé, (psal jsem na toto téma nedávno)...
V této rybicky.net/nadrze/6254 a v této rybicky.net/nadrze/8037 nádrži nepracují "největší eheimy s uškrceným skoro 2000 lt průtokem na 1/20 nu", ale mnohem menší ATMANy CF 600, a to v jednom případě 18 a ve druhém 16 měsíců. A jak to tak vypadá, ještě nějakou dobu by měly bez čištění vydržet. :)
No a můj domácí TETRA TEC EX 700 jede bez čištění (ve 112 l, docela "přerybněném" akva), od října 2007. Takže za chvíli 3 roky... :-)
Ve všech 3 filtrech jako náplň klasický filtren.
Řekl bych, že to s tou údržbou (i účinností) "komerčních kýbláků" nebude tak zlé... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 13:30 Žena Kadetza [0]
můžu použít na 6S litrové akva Filtr Elite jet flo 50? (300l/hod) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 13:17 Muž Yirka [9126] – Re: JuraS
Díky za upozornění na neaktuálnost v profilu, již jsem opravil. Byla to však jediná věc, kde jsi měl pravdu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 09:28 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
Myslím, že aktuálnější informace bude mít Yirka v deníku u nádrže. Profil každý hned neaktualizuje. Tedy já to nedělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 08:33 JuraS – Re: Yirka
v profilu máš psáno, že filtr čistíš 1*za půl roku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 08:19 Muž Yirka [9126] – Re: JuraS
Ty tvé informace tentokráte nejsou tak zcela přesné. Nelze generalizovat, že externí hrncové filtry mají všeobecně velký výkon a malý filtrační objem. To by obecně mohlo platit tak pro filmy vnitřní. Vnější, naopak, mají při dobré volbě typu k objemu nádrže odpovídající průtok(většinou i snadno regulovatelný) a velmi slušný prostor na objem filtračních náplní. Já jsem ten svůj teď čistil po 17ti a půl měsících, takže ani s těmi intervaly čištění to není marné.
To pe3k: Ale do nádrže 72 l bych osobně volil čerpací hlavu s molitanovou kostkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 07:45 JuraS – Re: pe3k
Může se stát cokoliv...může ti prasknout akva...můžeš bydlet poblíž silnice po které pravidelně budou jezdit plně naložené kamiony a dopraváci tam dají zpomalovací retardér..to bych si raději akva domů nepořizoval...takové vibrace co se pak šíří dokáží natrhnout celý barák natož akva...externí kupované kýblové filtry mají jednu velkou výhodu a jednu nevýhodu...výhodou je že je to jak amarouny..rozbalíš krabici, dle návodu sestavíš, zapneš a jede se..(trocha štelování se do toho nepočítá)...a nevýhodu, že mají většinou velký výkon motoru (proč ne neštělují otáčky motoru a vždy se škrtí průtok ???) a malou plochu filtrační hmoty..já mám na 250 lt akva ve filtračním systému 37,5 lt vody a cca 20 lt filtračních médií...čistil jsem za rok jednekrát a to tím, že jsem na počátku špatně rozmístil filtrační média a po zanesení se mi rapidně snížil průtok...teď počítám, že rok, dva filtrace v pohodě poběží...jakýkoliv komerční kýblák budeš čistit 2x ročně minimálně..pokud tedy nevezmeš pro 100 lt akva největší eheim a neuškrtíš skoro 2000 lt průtok na 1/20 nu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 00:19 pitrs06
Nemůže se stát, že by vnější filtr nějak prasknul? Voda na podlaze u nás doma- docela drahá škoda
Ten Tetra EX se mi docela líbí- asi slušná cena x výbava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 23:39 ALFicek – Re: pe3k
vnější filtr do 72l - Tetra EX400 případně EX600 (v případě budoucího většího akva)

zkušenost je taková že je fakt tichý a spolehlivý... jediné na co dávat bacha je těsnost návratového potrubí (spoj hadice->koleno, konkrétně možný průsak pře závit) osobně se mi to stalo jednou po čištění hadic... stačilo hadici kus seříznout a znovu nasadit/zašroubovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 23:22 pitrs06
znova jsem to tu přečetl křížem krážem a pořád se nemohu rozhodnout jaký filtr do 72l nádrže. zkusil jsem objet nějaké prodejny a doufal jsem, že mně třeba někde na nějaký přemluví.
1.pokus prodejna u nás ve městě: mají pouze bublifuky obyč , čerp hlavu atman a ještě nějaký vnitřní plasťáky noname, jiné neberou.
2.pokus nová prodejna ve městě: zase bublifuky, jednoho atmana bez molitanu a nějakou plastovou hrůzu, možná by mně něco objednal když si to přinesu na papírku napsaný, žádné zkušenosti.
3.pokus akvashop v intersparu: máme filtry levné a drahé ty drahé jsou lepší byla odpověď prodavačky.
4. pokus jel jsem do sousedního města: zooshop největší v regionu... reklama na výloze, jako vnější filtr mi pani nabídla vzduchovací motůrek + molitan (ten motůrek je přeci mimo akva)) a mají slabší a silnější podle velikosti akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 22:22 R Muž Silent [5949]
Tento set se řadí v této kategorii k tomu nejlepšímu co je u nás na trhu. Rozhodně bych se mu nebránil ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 21:14 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Vidím to podobně, když už set, tak kvalitní...a tento mezi kvalitnější určitě patří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 19:27 Muž Yirka [9126] – Re: Kadetza
Nevím, jestli si mohu dovolit radit. Ale pokud set, tak tomuto bych se nebránil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 19:19 Žena Kadetza [0]
co říkate na tento set?
www.hypancistrus-aquarium.cz/…
jen by to chtělo názor zkušenějších. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 16:02 Muž Yirka [9126] – Re: Kadetza
Pro nádrž tvé velikosti bych jednoznačně upřednostnil filtr typu bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 12:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kadetza
nahoře je na to kolečko, když se s ním točí tak se přívod zavíránebo otvírá. Flitrační hmoty jsou tam jenom taková tenká vata, trochu aktivního uhlí a pak taková mřížka, ale tu jsem teď vyměnila za kus hrubého molitanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 11:59 Žena Kadetza [0]
a jak jsi regulovala průtok? má to nějkou regulaci? ten muj totiž nemá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 11:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kadetza
stačil, ale já mám stejně velké akvárko jako ty (můžeš se mi kouknout do prezentace) a vybrala jsem si ratši tenhle protože je větší. Průtok se dá docela dobře regulovat. Ten rozdíl v ceně zas takový není, ale jinak to záleží na tobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 11:52 Žena Kadetza [0]
www.akva-exo.cz/…

a tady ten by stačil? mě ten můj právě kolotoč dělá (nebo si to myslím já), mám ho sice nasměrovaný na boční stranu a ke hladině, aby tu hladinu čeřil, ale stejně mi přijde že je v akva moc silný proud,
no asi takhle, ze dna není nic unášené, ale jen tak vlaje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 11:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kadetza
ten stingray je snad ještě horší než ten co máš. Pokud ti ten tvůj nedělá ve vodě moc velkej kolotoč a nemusíš ho moc často čistit tak by stačit mohl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 11:45 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kadetza
já mám Atman HF-0300, jsem s ním zatím docela spokojená, nezabírá místo v nádrži. Přidala jsem tam ještě molitan aby tam bylo víc filtrační hmoty, ale mám dost zarostlé akvárko, takže nepotřebuju tu vodu tolik čistit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 11:44 Žena Kadetza [0]
co třeba tady ten?
www.mojeakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 11:37 Žena Kadetza [0]
nn právě že průtok reguloat nejde, zkusím tam nacpat víc molitanu, aby se to aspoň trochu zmírnilo. jaký bych tam teda měla dát, znáte nějaký ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 11:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kadetza
měl by protéct zhruba objem nádrže za hodinu, taky to závisí na objemu filtru a kolik je v akvárku rostlin a ryb. Ale 300litrů za hodinu na 37 litrový akvárko je docela dost. Jde u něj aspoň regulovat průtok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 11:16 Žena Kadetza [0]
ahoj, mám akva 37 litrů (50x25x30) a filtr Elite JetFlo 50, myslíte že je to moc? kolikrát má objem akva protéct filtrem za hodinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 16:11 R Muž Silent [5949] – Re: RadioactiWe
Atmany řady CF jsou poměrně kvalitní, zrovna tak filtry Aqua Nova které se do podvědomí akvaristů zatím moc nedostali. Nicméně nízká cena je na materiálech znát Eheim to holt není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 14:21 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Haimdol
Vďaka. Tak som trocha skúmal a zatial čo o Aqua Nove som nenašiel žiadnu rozumnú zmienku, o Atmane som našiel diskusiu na akvaristovi. Vraj je to čínsky výrobok a treba mať šťastie na kus coze To ma dosť znepokojilo keďže neviem presne ako to máme s poistením :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [187] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=9301