Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 21:50 R Muž romant [27987] Re: Legioix
A až to někdy zkusíš bez filtru, jenom s honičem vody, na pohyb vody, tak uvidíš, že to jde taky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 21:47 Muž Legioix [574] Re: Heimdall
Ono i kdyby se o nich snilo, tak to zůstane jen u toho snu, protože by to stejně nešlo sehnat. Z vlastní zkušenosti (1987) vím, že takovej pořádnej bublifuk napojenej na půdní filtr je mnohem lepší než jakýkoliv kanystrový vnější filtr. V dnešní době budu už jen preferovat nádrže s hlavou a půdním filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2014 21:35 R Muž Silent [5949] Re: Dejmon
Zajímavý pohled na věc, ale pokud to vezmu do důsledku tak naši dědové jezdili s žebřiňákem a taky dovezli co potřebovali kam potřebovali. Dnešní prodejci aut taky vlastně jen tahají peníze z kapes obyčejných lidí. Samozřejmě že se dá provozovat nádrž jen s bublifukem a sám jsem jako kluk takové nádrže provozoval. Jenže dnes když je k dispozici lepší technika dají se chovat bez problémů živočichové o kterých se mi jako klukovi ani nesnilo. Holt doba je jiná ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   08.04.2014 21:28 Muž Dejmon [64] Re: Heimdall
Tak teď přemýšlím, kde naši dědové a otcové udělali chybu, a divím se jim, že po celou dobu jeli na bublifuky a nádrže jim fungovali, ba dokonce ...... raději to necháme koňovi, ten má větší hlavu a víc se do ní vejde, prostě dnešní doba je tak trochu přemlsaná a přetaktizovaná a výrobci a následně prodejci už asi nevědí, jak jinak z lidí vytahat peníze, tak vymýšlejí kraviny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2014 14:52 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj, chtela jsem se jen podelit o svoji zkusenost s vnejsim filtrem. Drive jsem mela vnitrni, Atman s molitanem a teda musim rict, je to rozdil! po mesici se mi filtr zabehnul a vymizela mi veskera rasa z akvaria, jak zelena tak i prisedla na sklech. zaroven jsem prodlouzila vymeny vody, uz nemenim kazdy tyden ale 1x za dva tydny a nemam problem, vnejsi filtr je fakt luxus! Ja mam Eheim ecco pro, nebyl zas tak drahy a jsem fakt spokojena...takze pokud nekdo vahate a chcete si poridit vnitrni filtr, tak ten radsi ne. Navic zabira v akva prostor a casto jde i videt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2014 14:41 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Heimdall
Aquael jsou "dobré" filtry, až na to jejich připojení hadic( to je opravdu pro zdatné kutily) a jejich čerpadla mezi tiché rozhodně nepatří: každopadně ten nový fuval vypada opravdu luxusně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2014 07:37 R Muž Silent [5949] Re: lm222
Tento filtr nahradí kanystr jen do určité míry. V přiměřeně zarybněné nádrži funguje velmi dobře a to jak mechanicky tak biologicky, ale přece jen zabírá místo uvnitř. Oproti tomu má vnější filtr výhody ve variabilitě poskládání, množství a druzích filtračních hmot, lze použít různé armatury a lze k němu připojit další přístroje jako jsou skimmery, CO2 difuzery nebo UV lampy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.04.2014 07:35 R Muž romant [27987] Re: lm222
Když přihlédnu k datumu, tak se o apríl určitě nejedná. :) Těch důvodů bude jistě povícero a jedním je třeba to, že mnou navržené řešení v akváriu někomu může tzv. překážet, nicméně dobrá filtrace by měla splňovat dobrý poměr mezi výkonem a množstvím filtračního materiálu, což tato varianta splňuje. U kanystrových, vnějších a i dražších filtrů je možné filtrační média kombinovat, což u tohoto řešení nelze, ale funkčnost zde zajištěna je, takže komu to tzv. nevadí, tak ta jednoduchost udělá velmi dobrou službu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 07:30 lm222 Re: romant
Přijde mi to neskutečné. Není to apríl? :) Proč si tedy lidé kupují drahé filtry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 07:28 lm222 Re: Designer
Takže tato věc za 350kč mi nahradí třeba i filtr Eheim za dva tisíce?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 07:18 R Muž romant [27987] Re: lm222
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 07:08 lm222
Ahoj. Budu AQ rozměrů 120x50x35cm. Objemu tedy 210l. A řeším filtr. Existuje kvalitní do tisicovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2014 23:43 R Muž Silent [5949] Re: replikant33
Externí filtr k použití nad akváriem opravdu existuje, dělá ho Aquael a jmenuje se Midikani ovšem nemám s ním dobrou zkušenost navíc se nejedná o filtr běžně rozšířený po obchodech. Závěsné filtry jsem zmínil, ale tam je omezení v potřebě přístupu k alespoň jedné hraně akvária a tudíž zakrytované akvárium bez nutnosti úprav nepřipadá v úvahu. Pouze jsem se snažil nastínit běžně dostupné možnosti. Z těch se mi jeví nejlepší asi čerpadlo a bioakvacit. Jinak děkuji za doplnění odkazů. Na závěsný Fluval Céčkové řady jsem si vůbec nevzpomněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.04.2014 20:37 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Heimdall
Fotka k příspěvku existuji i ex.filtry které umožnují umistění nad akvariem
edit: a ješte drobnost zavesny filtr na 200L přece neni žadný problém
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 19:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ronka
Externi filtr, k ulozeni nad akvarium, se da udelat dost snadno a levne, ale chce to si trosku pohrat: www.youtube.com/…

Jinak 200l akvarium lze dobre provozovat i s internim filtrem, externi neni nutny, ale otazka je, jestli treba ten interni nevadi (ze muze byt nevzhledny a ne kazdemu se podari jej nechat zarust rostlinami, aby nebyl vybec videt). Pokud by nevadil, pak radeji nez nejaky radobyhezky plast s minimem filtracnich medii, koupit cerpadlo a biomolitan:
www.akva-exo.cz/…

www.akva-exo.cz/…

Tato kombinace je dostatecna. Mam jine cerpadlo, ale zhruba se stejnymi vlastnostmi a k tomu uvedeny biomolitan - funguje to, a je to jedno z nejlevnejsich reseni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 15:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Ronka
Vedle skříňky kousek místa není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.04.2014 14:04 R Muž Silent [5949] Re: Ronka
Externí filtr musí být vždy uložený pod nádrží. Jeho konstrukce a systém filtrace nedovolují umístit filtr na akvárium. Řešení by byl externí závěsný filtr, ale do objemu 200 litrů lze takový filtr s dostatečnou filtrační kapacitou jen těžko sehnat. Takže bych to viděl na vnitřní systém. Velmi účinné a levné řešení je čerpadlo Atman AT-202 nebo 203 www.akva-exo.cz/… a na to nasadit bioakvacitovou kostku 10 x 14 x 24 cm nebo 10 x 14 x 30 cm která má dostatečnou kapacitu. Takovýto filtr je velmi účinný s minimální nutností údržby. Lze též sáhnout po komerčních filtrech např. Fluval U4 www.akva-exo.cz/… který má systém filtrace stejný jako mají vnější kanystrové filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 13:47 Ronka – nízký externí filtr
Dobrý den, v zaměstnání jsem dostala za úkol pečovat o sladkovodní akvarium. Rybičky jsem nikdy nechovala ani se o ně nikdy nezajímala. Občas k nám dochází dobrovolnice vyčistit filtr a vyměnit vodu, jinak to s péčí o akvárium nebylo nikdy nijak valné. Teď jsem po telefonické konzultaci s prodejcem akvárií dostala radu pořídit externí filtr. Vůbec tomu nerozumím, mohl by mi tedy někdo poradit jaký filtr je vhodný? Akvárium má zhruba 200 l, pod ním není prostor k uložení, filtr by se tedy mohl jedině postavit přímo na akvárko (výška skříňky cca 30 cm). Vůbec nevím, jestli je možné filtrovat zaspodu nahoru, jaké podmínky má filtr splňovat, co instalace nového filtru obnáší... Můžu požádat o radu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 14:53 R Muž romant [27987] Re: potass
Jak zde zaznělo, prolejt tím bordýlkem a buď ten nitrivec a nebo po dobu týdne denní a další týden obdenní výměnu 1/3 vody. Když se použije Nitrivec, tak tu výměnu stejně nepodceňovat a při nestandardním chování ryb, nečekat a měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 14:40 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Miso, potass
Aha, omlouvám se. Já jsem u dotazu nesprávně přečetl (domyslel si při rychlém čtení), že potass přidává taky čerpací hlavu. A v prezentaci jsem viděl v akváriu starý filtr...omlouvám se.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 14:26 amrtin Re: Miso
No tak vyždímat a podpořit to nitrivcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 14:24 Muž Miso [470] Re: michalt
michalt napsal: Nejspolehlivější je nechat jej měsíc běžet spolu s předchozím filtrem.njn, ale on ma len jeden filter, meni len filtracne medium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 14:18 amrtin Re: michalt
A taky se dá použít bordel ze starýho filtru a ten do něj vyždímat a tím zkrátit tu dobu záběhu.Ale toho je tady všude napsáno dost a dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 11:52 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: potass
Nejspolehlivější je nechat jej měsíc běžet spolu s předchozím filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 11:47 Muž potass [0]
zdravim uz jednou jsem se tady ptal na nejaky lepsi filtr nakonec nekdo poradil at jenom jasadim biomolitan a ted to hlavni jak ho zabehnout aby jsem neublizil rovnovaze v akva?dekuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:55 amrtin Re: Legioix
To mi povídej,má jeden tenhle přepadovej a nevim o něm.Pak mám ve dvou akva bublifuky a o těch opravdu vím :-D (i když jeden z toho není klasický bublifuk,ale pracuje na stejným principu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2014 19:53 Muž Legioix [574] Re: amrtin
Taky bych šel radši do toho přepadovýho. Ticho k nezplacení oproti bublifuku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:07 amrtin Re: emisek10
To záleží,jestli chceš ušetřit místo.Buď ten navrhovaný "bublifuk",nebo přepadový: www.akvarista.cz/… s ještě drobnou úpravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 17:58 R Muž Silent [5949] Re: FrantisekH
Oba modely jak 700 tak 800 plus mají stejnou filtrační nádobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2014 17:55 R Muž Silent [5949] Re: pepicek
Já bych sáhl po nové verzi plus. Systém filtrace je sice stejný, ale filtr má vylepšené ekonomičtější čerpadlo a několik jiných drobnějších vylepšení oproti starým modelům.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 17:45 pepicek Re: pepicek
Mám koupit tetra tec ex 700 nebo tetra tec ex 800plus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 17:43 pepicek
Co si myslíte o této nové tetře?
profizoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2014 16:52 R Muž romant [27987] Re: emisek10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 16:45 emisek10 – filtrace
takže do 10l co za filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   31.03.2014 11:04 R Muž Silent [5949] Re: Designer
Dobře založená nádrž si vystačí i s bublifukem a blbě založenou by nezachránil ani kanystr. Ale k Fluvalu. Keramiky je tam poměrně malé množství, ale u tohoto filtru je biologická filtrace založená na systému zkrápěcího filtru a ten má výrazně větší účinnost něž běžná filtrace. Nakonec jsem filtr nikomu nenutil, ale pouze jsem nastínil jednu možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2014 10:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Heimdall
Ja ji tam vidim, ale i tak se mi to zda malo. Ona keramika ohledne osidleni nitrifikacnimi bakteriemi neni az takovy zazrak, aby ji stacilo nekonecne malo.

EDIT: Dobre zalozene a provozovane akvarko mnohdy vystaci i jen s honicem vody, takze to taky muzes byt tak, ze jsi odvedl tak dobrou praci s akvariem, ze by to cele fungovalo i kdyby tam filtr ani nebyl a neco jen trosku hybalo vodou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 10:55 R Muž Silent [5949] Re: Designer
Má nádobu s keramikou. Stačí si najít informace. Instaloval jsem tři tyhle modely a majitelé jsou navýsost spokojeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2014 10:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Heimdall
Nechci moc rejpat, ale prosim, ten Fluval C2 nitrifikuje kde? Sofistikovene to jiste je, ale kdyz se podivam na ten pomer velikosti medii a lidske ruky... ja bych to nechtel :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 20:36 averzz Re: Heimdall
Děkuji za rychlou odpověď ještě to do vyplaty odkroutí stávající a potom pořídím pravděpodobně www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 19:00 R Muž Silent [5949] Re: averzz
Já bych doporučil bioakvacitovou kostku (10 x 10 x 20 cm) a regulovatelné čerpadlo (např. Atman AT-200 nebo 201), ale pokud ti z nějakého důvodu nevyhovuje vnitřní filtr dovolil bych si dát další návrh a to nový závěsný filtr Fluval C2 www.akva-exo.cz/… má poměrně sofistikovaný systém filtrace a velmi kvalitní provedení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 18:49 averzz – vyber filtrace
Zdravím jako začátečník bych potřeboval radu. Mám 60l akva a muj stavajici filtr (značknu neznam jede cca 20let už) zdá se že už začíná dosluhovat tak bych prosil o radu co pořídit
našel jsem si 2 filtrace: Závěsný filtr Atman HF-0300, 100l/h , Eheim Liberty 2040. Předem děkuji za radu někoho zkušenějšího s pozdravem averzz hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2014 17:18 Muž 150koni [653] Re: FrantisekH
já třeba taky nechtěl mít nic v akváriu a tak jsem volil externí filtr a externí topení. Původně jsem chtěl EHEIM ale potom vyhrála cena. Je to o prioritách ..... po půl roce v něm nemám co čistit, takže zvažuji roční kontrolu hmm možná to je i tím, že mám předřazen půdní filtr. Ale jsem vděčen za tento systém a velkou filtrační plochu, protože se mi tím minimalizují úkony v údržbě palec

Ale taky nikomu nic nenutím ;-) každý je svéprávný a musí se rozhodnout sám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 17:13 amrtin Re: Heimdall
Já mám na TT ex 700 nasazenu kostku biomolitanu a když jednou za 1/2 roku rozeberu filtr,tak jenom properu filtr.vatu,která je navrchu,takže bakterie ani nevěděj,že se jim hrabu v obýváku :-D .Ale po 3/4 roce je ta vata úplně v pr....,zrovna se chystám jí buď vyřadit úplně,nebo si jí nastříhám z vlastních zásob :-P .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2014 17:08 Muž 150koni [653] Re: Heimdall
nemohu si tento systém vynachválit. Na vstupu půdní filtr o rozměrech 100x30cm plus Tetratec EX1200 naplněný filtračním molitanem a siporaxem. Ze začátku jsem ho míval přiškrcen na polovinu a dnes už je otevřen naplno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2014 17:03 R Muž Silent [5949] Re: 150koni
To jsem míval u afriky. Celoplošný půdní filtr a na něj napojený Fluval 404. Léta to fungovalo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 17:01 Muž 150koni [653] Re: Heimdall
já mám jako předfiltr půdní filtr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2014 16:58 R Muž Silent [5949] Re: FrantisekH
Tetra má sice větší objem, ale vadí mi u ní systém filtrace kdy voda jde napřed na dno a odtud skrz hmoty k čerpadlu. Takže pokud chci vyčistit filtr musím vyndat všechny koše abych se dostal k první hmotě ve směru proudění. Oproti tomu JBL má integrované předfiltry hned v prvním combiblocku takže stačí sundat hlavu, vyčistit předfiltry a vůbec není nutné vyjímat ostatní nádoby a "rušit" bakterie. I když teď mně napadá, že to jde u tetry obejít tím, že se na sací koš nasadí kousek molitanu jako předfiltr ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 16:57 Muž 150koni [653]
čerpací hlava s kostkou byla zavržena, že to nechce mít v akva ;-) ... Já bych volil velký filtrační objem a zvolil bych tvrzení, že i v porsche lze jezdit 50, ale 300 v trabantu rozhodně nepojedete a filtr bych omezil v průtoku kulovým ventilem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 16:49 R Muž Silent [5949] Re: FrantisekH
Jak jsem psal níže. Kvalitní filtrace není jen o průtoku vody, ale hlavně o filtrační hmotě a objemu. Průtok se dá "nahnat" další technikou. Za "starých" časů se filtry poháněli jen vzduchem, o čerpadla člověk nezavadil a jak to filtrovalo :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 16:45 Muž 150koni [653] Re: romant
Myslím, že změna výkonu po záběhu bude velmi relativní pojem palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=3751