Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 209 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 15:41 Jarda K. – Serafil 60 - co vy na to?
Zdravím, budu zřizovat akvárium a vybírám si techniku. Akvárko bude mít tak do 60, maximálně 70 litrů. Jsem naprostý začátečník a tak nevím, co z toho na trhu je kvalitní a co ne. Máte někdo zkušenost s tímhle filtrem? Případně co by jste místo něho doporučili? Za nějakou rozumnou cenu samozřejmě. Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 05:54 Muž Miras [111] – Re: ČUPR
jak změřím ten obsah kyslíku ve vodě, je na to nějaký klasický test jako např na PH...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 11:02 Muž Pusta [25]
Vzduchování přes den u tebe bude asi zbytečné, v noci je to ale o něčem jiném.
1. přes noc rosliny 02 neprodukují naopak jej spotřebovávají, takže hladina 02 klesá (i když ryby to většinou rozdýchají), CO2 přes noc k ničemu není, naopak může uškodit rybám
2. v těchto parných dnech (kdy stoupá teplota vody a klesá rozpustnost 02) vzduchování přes noc, kdy se do akvária pumpuje chladnější vzduch, dobře ochlazuje vodu (mě teplota klesá z 30st. na 26-27st.)
Vzduchování bych proto nechal, jen s tím rozdílem, že bych ho přes hodiny nastavil jen na noc a přes den bych pouštěl CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2009 09:04 Muž ČUPR [204] - Tetry
Pokud čerpadlo, které je umístěno ve filtru dostatečně čeří hladinu, máš dostatek rostlin a rozumný počet ryb, je vzduchování opravdu zbytečné. Zkus někdy změřit obsah kyslíku ve vodě, oxid uhličitý CO2, dusičnany NO3 a dusitany NO2 pro kontrolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 08:51 koblihcz
Romy napsal: CO2 a vzduchování???To se trochu vylučuje,jednoduše,to CO2 co do vody ženeš,tak ho vzduchováním zase vyháníš bez užitku ven. Myslim, ze takhe jednoduche to neni. Ano pokud mas akva presycene CO2 a jeste vzduchujes, tak ano, koncentrace plynu ve vode se zmeni, priblizi se rovnvaznemu stavu co nadbyva se uvolni co chybi se doplni, ale to neznamena ze z vody vyzenes vsechen CO2. Prece ve vzduchu je CO2 taky a je podstatne rozpustnejsi ve vode nez kyslik.
Tam kde se CO2 nedoplnuje umele, muze naopak provzdusnovani CO2 do vody doplnovat, pokud je ho ve vode nedostatek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 11:06 Pavla_2 – Re: TomasOxx
Planuji, ze si pozdeji poridim vetsi akvarko, tak proto chci trochu predimenzovany filtrik. :-D S tim prazdnym okruhem to neni spatny napad. diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 10:51 Muž O.Tom [439] – Re: Lee
Jak uz rekli mnozi predemnou, cerpaci hlava s molitanem, bublinky netreba, lepsi trosku rozvirit kladinu. Bublinky jsou na okrasu, splouchaci hladina na prokysliceni a tvym cichavcum to bude nakonec vlaste jedno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 10:49 Muž O.Tom [439] – Re: Pavla_2
Utlumit se da vsechno :) pripadne, jak to budu delat asi ja, rozdvojit hadice a udelat jeden prazdny okruh, kde voda z vystupu filtru pujde hned z5 do filtru, me osobne to prijde lepsi, ve filtru bude proudit voda porad naplno a nebude se zbytecne namahat motorek, kdybych ho jen priskrtil, Regulace okruhu nejakym uzaverem. No ale ted ktvemu akvaru, neni eheim za 6000 na 50l akva ulet ? :) To tam bude prava zlata rybka ? nebo skeble s perlama ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 10:38 Pavla_2
Zaujal me filtr Eheim Professionel III 600 - typ 2075, ale chci se zeptat, jestli nebude vadit, ze ho chci pouzit na 50ti litrove akvarko. Da se utlumit, aby filtroval pomalu? Chci totiz velky filtracni objem, ale zadny prudky tok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 00:46 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Laduschka
Abych řekl pravdu,tak jsem nad termofiltrem uvažoval také,ale to,co mne odradilo od nákupu bylo to,že topná spirála je volně ve dně filtrační nádoby(u Eheimu 2128 tomu tak je,a ne každý chová terče v měkké vodě),skleněná ochrana běžného topení udělá své.Při možném zanesení kamencem může topení odejít,ono může odejít i tak,není věčné(jako Lenin... :-D ),ale při případné opravě by to asi nebyla otázka několika stokorun,jako za klasické topení...,nejspíš by se měnila celá nádoba.
Zde by se měl vyjádřit někdo,kdo má termofiltr už delší dobu,alespoň tak 5-6 let.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 20:08 Žena Laduschka [120]
dík všem za rady, Romyho už jsem samozřejmě zkoušela a ten si ten jeho filtr vychvaluje :) tak do něj asi taky pudu. na zoo zajac ho maj za 270 euro, takže oproti česku taky úspora.. :) ještě jednou dík za reakce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 19:27 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Laduschka
Taky bych šel do toho Eheima....V Rakousku v Linzi ho maji za 280 Euro zrovna minulý týden jsem na něj koukal.. :-) Také jsem nad tím uvažoval,ale spíš bych šel do tohoto typu.. www.akvarista.cz/… Má spotřebu jen 16 wattů.Ten se tam da pořidit za 200Euro..Holt u nás jsou pěkné horské přirážky bohužel.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 19:20 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Laduschka
Jednoznačně Eheim Professionel IIIe - typ 2078 X-) Myslím že tento má i Romy, tak mu může zkusit napsat o praktické zkušenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 19:11 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Laduschka
Cau, kup si proffesionella III, kdyz si reknes Mackovi, dá ti ho levně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 19:09 Žena Laduschka [120] – výběr filtru - 576 litrů
Zdravím! Momentálně se rozhodju pro filtřík pro moje budoucí akvárko, do oka mi padly 3 vnější filtry. Může mi na ně někdo fundovaný říct názor? (cenu bych moc neřešila, jde mi spíš o kvalitu, ale stejně ho nakonec dotáhnu z německa..) jedná se o tyhle filtry:
Eheim Termofiltr 2128 www.akvarista.cz/… (zajímavá věc, ale nevim, jestli mi to tu vodu dokáže vytopit na 30 stupňů potřebných pro placky...)

Eheim Professionel IIIe - typ 2078 www.akvarista.cz/…

a obyčejnější: TetraTec EX 2400 www.akvarista.cz/…

Vypadá to spíš na eheim, jen by mě zajímal názor, jestli je lepší koupit si tu mršku s vytápěním, či tu elektrizovanou namakanost.. :) dik všem!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 13:50 marie – Re: Lee
píšeš, že máš čichavce, tak vzduchvání řešit vúbec nemusíš ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 13:12 Muž Miras [111] – Re: PetrH
no v prezentaci jsem koukal, zkus kdyžtak ten systém toho rozstřikování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 12:01 PetrH – Re: Miras
No pár fotek mám u svého akva i s popisem, ale tuto část jsem moc nefotil, kouknu doma po něčem. Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 11:27 Muž Miras [111] – Re: PetrH
docela zajímavě udělané, mohl bys přihodit více foto, popř ještě návod, rád bych to taky zkusil palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 10:15 PetrH
Fotka k příspěvku Také jsem na tom bádal, a pro jistotu jsem u svého akva udělal obojí. Mám tam sprchu kde jsem navrtal 26 otvorů a jednu velkou trysku, obojí jde regulovat ventilem (vzadu je špatně vidět). Teďkom se mne osvědčilo že sprchu mám nastavenou na cca 70% a zbytek jde velkou tryskou pod hladinou (není vidět na obr.). ahoj
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 09:49 Muž Miras [111] – Re: Lee
obojí najednou jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 07:33 Muž Yirka [9126] – Re: Lee
Většině zkušenějších akvaristů nádrže fungují i bez extra vzduchování. Asi si nerozumíme co znamená pohyb hladiny. Stačí opravdu mírný proud (i od čerpací hlavy) se správným nasměrováním a dostatečný pohyb je zajištěn. Hladina bez pohybu přináší jiné problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 21:54 Lee
Pohyb hladiny nemám a rostlinek mám poskromnu myslim. Pohyb hladiny jsem redukoval právě koupením té hlavy, protože to bylo jak pro pstruhy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 21:11 Muž Yirka [9126] – Re: Lee
A máš nějaký zvláštní důvod ke vzduchování? K dostatečnému okysličení by měl stačit pohyb hladiny a dostatek rostlin v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 20:59 Lee
Tak ještě dotaz, dal jsem tedy na vaše rady a pořídil atman 200, ale jak vidím tak mam dvě možnosti, buď budu používat pouze regulaci průtoku (což jsem chtěl za každou cenu) nebo budu okysličovat bez regulace. Je to tak?? Zapojit regulaci i okysličování najednou nejde. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 17:56 Altruistic – Re: TomasOxx
Já upřímně taky. Jestli už nenapíšu, víš, co se mi stalo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 17:54 Muž O.Tom [439] – Re: Altruistic
klasicke zacatky/konce domacich kutilu :) Ale tak vetsina tech vnitrnich filtru je vpodstate cerpadylko s kyblykem obsahujicim filtracni napln, takze vetsinou se sunda kyblik, napichne se na cerpadylko derovana trubka a ta se pichne do molitanu a je to :) Ale tak ten nejmensi atman ktomuto uz pripraveny stoji tusim, ze tu nekdo psal do 300,- Takze tam bude atman :) Mno, kazdopadne jsem zvedavy na vysledek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 16:55 Altruistic – Re: TomasOxx
No jo, no jo, zase ty domácí práce :-D
Já jen abych nedopadla jako kamarád - udělal si zlepšovák na filtru a poprvé ho zapnul v zabydleném akva, třesk plesk a všechny ryby plavaly břichem nahoru. Ještě, že tam neměl ruce on, pako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 16:23 Muž O.Tom [439] – Re: V
tak rozume, "co je vetsi to je lepsi" :) Nekam do kouta, rozmery podle sebe asi , cim to planujes zakryt atd, at neni videt jen molitan, kolik rostlin , dekorace atd :) Pokud ma stavajici filtr dobry vykon, pouzil bych jeho cerpadlo "hlavu" dodelal si ktomu nejakou derovanou nasavaci trubku a cele to schoval do molitanu do rohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 15:43 V – Re: Altruistic
Ten největší co se ti vejde ;-). Pokud sáhneš po Atmanu, tak se ti do 60×30×30 těžko vejde víc než Bioakvacit č.1, tj. 10×10×16 cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 15:35 Altruistic – Objem filtrační hmoty
Ještě jedna prosba - v případě výměny obyč. vnitřního filtru nebublifuku za bioakvacit s čerpačkou - jaký uvolit objem filtrační hmoty do 54l?

Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 15:27 Altruistic – Re: TomasOxx
No a když vezmeš, že úplně původně jsem z absolutního západu, kde by se to řešilo koupí rovnou v Německu, myslím, že Tvá varianta, povrtat, nechat se přizabít a pak koupit za bukem, je úplně ta nejzlatější střední X-) Chválím domácí kutily, ale jejich řady zatím hyzdit nebudu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 15:03 Muž O.Tom [439] – Re: Altruistic
jitrnice :) Ty jsi vic na zapade nez my co by jsme to resili podomacku. Na zapade se prece vsechno kupuje. My na vychode se vtom podomacku vrtame, dokud nas nenakopne elektrina, nebo neco podobneho, az pak jdem nejjednodusi cestou a koupime to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 12:13 Altruistic – Re: filipsi
No uff, konečně nějaké povzbuzení ;-) Už jsem si říkala, že jsem vážně jelito, že jsem koupila reflektor a nepokoušela se ho nějak vyrobit z domácích prostředků hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 10:36 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Pripadne bila folie.
Ale ohnuty tvar reflektoru ma oproti prostemu vylepeni folii velkou vyhodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 09:33 JuraS – Re: Altruistic
stačí alobal třeba ten na pečení..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 09:27 Altruistic – Re: TomasOxx
No, o lepení jsem taky uvažovala, ale uříznutí takového zrcadýlka by mě vyšlo v na polovinu toho, co jsem dala za celý reflektor a pak ještě ten silikon a vůbec. I když vím, že něco si ukutit je občas vynikající, tady dostala přednost prostá pohodlnost. :-)
Těch 1500,- bylo hned - kořen, kytky, lepší krmení... A to nepočítám pokutu od měšťáků za rychlost při cestě do krámu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:20 Muž O.Tom [439] – Re: Altruistic
nakup za 1500,- do 50l akvaria, to musi mit rybky i splachovaci zachod :) Koreny si hledam v prirode sam , pravda, spesl z termitiste a podobne nebarvici a tvrde dreva neco stoji a u nas v lese zatim nesezenu (snad za par let pri tom glob. oteplovani :) ) Reflektor, nevim jak presne to vypada, ale nejake predrazene bych nekupoval, to bych radsi maznul trocu silikonu a nacpal tam zrcadlo :)

Jinak k filtru se priklanim ktomu cerpadlu a biomolitanu, pripadne vyuzit jako cerpadlo hlavu stavajiciho filtru pokud to jde a nacpat ktomu biomolitan. Bude to urcite velmi tiche a ucinne a biomolitan se v prodejne nareze presne dle prani zakaznika, dane rozmery atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:14 marsz – Re: Skanky
No, proto jsem tam dal tu baterku. Do filtru potřeba naštěstí není, jen jako měřítko. Vysoký 20 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:10 Žena danulavo [3] - Cichlidy
špatně čtu - to nebylo mně, sorry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:09 Žena danulavo [3] - Cichlidy
filtr či akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:03 Muž Skanky [26] – Re: marsz
jaké to má rozměry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 22:59 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat jaký koupit filtr do 90 l akva (čistý objem). Rozhoduji se jestli koupit starší typ vnějšího filtru Eheim ecco 2232 nebo novější typ (nástupce předešlého) Eheim Pro 2032. Doufám, že jsem se nespletla v názvech - píšu to po paměti a je tedy možná záměna, ale číselné údaje jsou jistě správně. Cenový rozdíl je mezi nimi 700 Kč, což není málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 22:52 marsz
Fotka k příspěvku Vnitřní filtr s molitanem i s těmi válečky z vnějších. Trošku dražší ale slušný. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 22:21 Muž Skanky [26] – Re: Sid
Výměna je už naplánovaná. koupím čerpadlo a molitan.
Ted jsem ho ypnul a uvidím do rána jestli to aspon trochu sedne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 22:20 feferonka – Filtr - prosím o radu
Z rad tady na fóru jsem pochopila, že pokud chci vyměnit filtr, je třeba je nechat jet oba najednou. Mám Fluval 3plus, do kterého jsem nacpala co nejvíc filtrační hmoty, ale mám dojem, že tím, jak je to tam stlačeno neplní svoji funkci. Akva má čistý objem cca 90l, je tento filtr po úpravě opravdu nedostatečný? Pokud ano, chtěla bych ho vyměnit za čerpací hlavu s biomolitanem, postačí kostka 1,6l (velikostně by se dala schovat)? A musí být tato kostka při záběhu zapojena nebo by postačilo nechat ji nějakou(jak dlouhou?) dobu pouze plavat v akva a potom zapojit po odstranění Fluvalu? Předem všem děkuji za názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 22:16 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Skanky
Eheim-neeheim - filtry tohoto typu jsou na dvě věci... hmm (Asi proto je prodejci tak rádi dávají do setů jako "prémii"... :))
Takový filtr bych váhal dát i do dobře fungujícího rostlinného akva... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 21:28 Muž Skanky [26] – Re: Sid
Právě že ten čurbes sleduju už delší dobu a nemůžu prijít na to čím to je. jedinou souvislost mi dava filtr. Do nedele jsem měl na vystup filtru nasunutou trubku z bublifuku a v ni molitan na rozbijeni bublin protoze ze z nasavani vzduchu poustím CO2. Čurbes sice plaval ale né tolik. Dva dni tam ta trubka není a čurbes se zvětšil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 21:23 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Skanky
Pokud to sedne, pak by to mohlo znamenat, že filtr nestíhá mechanickou filtraci, ať už je příčinou vznášejících se částic téměř cokoli. (Některé částice jsou tak malé, že je nezachytí žádný standardní filtrační materiál. Tyto částice ale tvoří obvykle zákaly, ne "vznášející se čurbes". :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 21:19 Muž Skanky [26] – Re: Sid
Tak já to zkusim ted vypnout a rano kouknu jak to bude vypadat. Pokud to sedne tak to bude asi tim filtrem ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [209] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=10401