Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 96 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 20:11 Muž fido16 [631] Re: Horác
Jasně to je řešení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.08.2013 20:09 R Muž romant [27987] Re: fido16
Vážně to určitě neberu, to jseš vedle. ;-) Čemu ten bordel jenž se, jak píšeš při čištění uvolní? Co je ten bordel vlastně zač? Dokážeš odpovědět na moje otázky? Nebudu tě trápit, nevadí to zbla ničemu, jedině snad že to není pěkný, oni to jsou vlastně jenom shluky, jak se někdy píše kolonie nitrifikačních bakterií, který se do akvária dostanou ve stejným množství, jenž není na pohled vůbec pěkné v momentě kdy se exterňák čistí, tak to prostě ten bordýlek do akva vyplivne. Je možný tu kostku při vytahování schovat do mikrotéňáku a minimalizovat tak ono nežádoucí množství bordýlku a při znovuzprovoznění exterňáku tu první dávku pustit taky do nějakýho sáčku, toť návod pro ty jenž jsou čistotou postiženi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.08.2013 20:08 Muž Horác [3942] Re: fido16
fido16 napsal: Každý asi víme jak to vypadá když vytáhneš kostku molitanu a ten bordel z ní ti napadá přímo do nádrže to mnohdy nemůžeš najít ryby jaký je tam svinčík.Tohle přece pořeší úplně obyčejnej igelitovej pytel (navlečenej /před vyndáním/ na molitan - abychom si rozuměli) ... no ni? :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 20:05 Žena EditHa [91] - Tetry – filtr
Mám venkovní filtr Eheim a nemůžu si ho vynachválit, naprosto není slyšet, dobře funguje a jeho údržba je naprosto jednoduchá. Jen nesmí člověk při odpojování zapomenout uzavřít hadice . :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 20:00 Muž fido16 [631] Re: romant
Romante neber mě zas tak vážně :-) Jistě že kostka jde schovat za nějakou větší rostlinu to se shodneme všichni já sám mám rád čerpací hlavu a kostku molitanu ale někomu se tohle řešení nemusí líbit. Mě zhlediska praktičnosti vyhovuje externí filtr přeneseš si ho kam chceš a neděláš si bordel v akva. Každý asi víme jak to vypadá když vytáhneš kostku molitanu a ten bordel z ní ti napadá přímo do nádrže to mnohdy nemůžeš najít ryby jaký je tam svinčík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 19:51 R Muž romant [27987] Re: fido16
Neprotěžuji ani jednu z nabízených variant. Každá z nich bude mít svoje větší obdivovatele, to je normální, jsme lidé různí. Argument o hyzdění nádrže kostkou mě vlastní není, s tím si umím poradit, tato varianta je použitím klasikových slov, za málo peněz hodně muziky. Varianta exterňáku je vlastně uzavření té kostky(další třeba keramiky) mimo vnitřní prostor akvária a za ten řekněme luxus si člověk připlatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 19:38 Muž sasula [274] Re: fido16
Souhlasim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 19:32 Muž fido16 [631] Re: romant
Já bych se prosím přimluvil za ten exterňák. Už z důvodu toho že v nádrži nic nepřekáží a nekazí estetický dojem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.08.2013 17:09 R Muž romant [27987] Re: Bankai
Zase to bude o obejmu filtračního materiálu. Osobně lehce vytuněný(vysypaný kvalitní keramikou) závěsňáky sem tam použiju, ale v akváriích s menším objemem, u klasiky motající se kolem 50 litrů. Na těch Tvých 200 litrů bych se rozhodoval mezi tou variantou vnitřní, té kostky s čerpadlem a nebo externí kanistr pod akváriem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 16:51 Muž Bankai [22] Re: Designer
No a co si myslite o zavesnych filtrech?
www.levnaakvaristika.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2013 11:48 Muž Toník [396] Re: Moucha
Invalida to sice (také) napsal, ale autorem onoho přirovnání je někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 10:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Invalida to v jednom ze svych clanku pekne napsal, vymenu vody prirovnal k vyvetrani.... velmi trefne... a ja odkaleni prirovnavam k utirani prachu a vyluxovani/vytreni podlahy...

no nechal jsem sve akva 14dni v peci kolegu a nevsiml jsem si ze mam preply svetla na nonstop sviceni, po par dnech me dovolene mi volaly proc mi akva svitej i v noci, tak jsem je instruoval jak prepnout spinaci hodiny, ale presto, jsem po navratu z dovolene resil zelenou hladinu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.08.2013 09:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bankai
Tretinka vody v akvariu kazdy tyden je jakysi obrad (kdyz pominu, ze to ma svuj vyznam), vlastne jsem skoro nesvuj, kdyz se to o vikendu nepovede a je to se zpozdenim.

Nicmene s dobre funkcnim filtrem a zabehlym akvariem si klidne muzes odjet na dovolenou a kdyz se za 14dni, nebo i 3 tydny vratis, dobre fungujici akvarium to prezije bez uhony, vcetne toho, ze se nekrmi ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.08.2013 09:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Moucha
A dokonce se to muze stat i u ditete. Mel jsem opravdu hodne rodice, pac si nedokazu predstavit v panelakovem 3+1 pri trech detech, kdo jiny by si lajznul detem dovolit 8 akvarii (a samozrejme je i financovat). Pravda, byla to akvaria spise mensi, kam se co veslo, ale i tak :) . A ani tak to nestacilo, stejne jsem jeste chodil do akvaristickeho krouzku a staral se o dalsi nadrze, myslim ze to byly 250l.

Tenhle konicek je proste trosku "rozpinavy", jak to nekoho chytne: Dite, dospely ci kmet, touha po dalsich akvariich je tu hned!

A je to, i s versem :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.08.2013 07:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bankai
stejne nakonec zkoncis u externiho a nejspis i vetsi ci dalsi nadrze...
doporucuji www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 22:15 Muž Bankai [22] Re: romant
diky moc. par dni procitam fora a uz jsem v tom nejak zamotany. :) chce to pauzu. hlavni je, ze jsem uspesne vyresil filtr (diky hodnotnym radam) a nekoupil nejakou hloupost. hned jsem ho i objednal. tak jsem hodne spoko. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2013 22:09 R Muž romant [27987] Re: Bankai
Tak to mícháš hrušky a jablka. Něco jinýho je pravidelná týdenní výměna části vody a něco jinýho je čištění toho biomolitanu, což je odvislé od zatížení nádrže, což je obvykle první čištění po půl roce a potom tak po 2 měsících, ale to si musí každý poupravit podle svého akvária, co jsem napsal to je pro ilustraci té četnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 22:05 Muž Bankai [22] Re: romant
ja jen, ze psali u tech molitanu, ze po zabehnuti se provadi cisteni jednou za dva mesice. tak me to prekvapilo. a radsi se zeptal na vse. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 21:59 R Muž romant [27987] Re: Bankai
No jasně, s tím nás neukecáš. Tedy alespoň mě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 21:54 Muž Bankai [22] Re: Designer
A s timhle cerpadlem taky plati, ze vymena casti vody kazdy tyden?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 18:39 Muž Bankai [22] Re: Designer
Teda chlapi, udelali jste mi velkou radost. Dikes ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2013 18:28 Muž kofejn [963] Re: Bankai
Tuhle kombinaci provozuju v 247l brutto (cca 190l čistého objemu) a je to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2013 18:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bankai
Nevim jak je to presne s prumery tech trubek v biomolitanech, ale nejsou vsechny stejne, tak az to budes kupovat, mrkni zda to na sebe sedi, at pak nemusis improvizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2013 18:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bankai
Cerpadlo mam jine (byla po ruce jedna z tech zminenych parad, tak jsem z toho nechal jen cerpadlo), ale kostku mam stejnou na stejne velke akvarium. Kdyz si vezmes, ze jsem nechal v tomhle akvariu vyhnit pul hlavky spareneho salatu (abych si nastartoval filtr, cimz nerikam, aby mne nekdo napodoboval, slo o experiment) a za ani ne mesic po zalozeni se v tom i pres tvrdou vodu zacalo hemzit par vykulenych Ramek (podotykam ze bez vymeny vody), neni mozne, ze by to nefungovalo, cpavek by je jinak musel otravit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 18:19 amrtin Re: Bankai
Teda,já mám tetratec in 600 ve 100l a už bych ho nechtěl ani zadarmo tone Jsem z něj docela zoufalej,budu pořizovat něco ex,ale nejsou penízky :-( .Takže ta 1000 nebude o nic lepší,tedy nebrat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.08.2013 18:16 Muž Bankai [22] Re: Designer
Tak jsem zmenil nazor. Na tuto variantu:
www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2013 18:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bankai
Prijde to na dvojnasobnou cenu proti cerpadlu s kostkou bioakvacitu, ale uzitnou hodnotu to nema ani polovicni... a vo tom to je :) . Vyhodne to muze byt, kdyz je potreba prefiltrovat vodu pres aktivni uhli, ze se tam da dat, a zbavi vodu treba nejakeho pouziteho leciva. Jenze jen kvuli tomu mit trvale pofiderni nitrifikaci, abych jednou za cas vyuzil onu prednost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 18:09 Muž Bankai [22] Re: Designer
Mrknu na to. Radsi dam na zkusenosti. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2013 18:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bankai
Achich ouvej, zase tyhle "parady". Zkus si prohledat posledni co se zde psalo jeste v dalsich tematech o filtraci, ten druhy tam byl zminen jako dobry z toho pohledu, ze se da zase za dobrou cenu prodat :) .

Ja vim, ze mne vyrobci nemuzou mit radi, ale jednak jsem jim asi uplne u zadnice (stejne to malokomu vysvetlim, ze to pobere), a jednak kdyby udelali nekolik medii nad sebou a proudila by tim voda paralelne, ne skrz vsechny za sebou, ale kazdym rozvedena zvlast, mohla by to byt zase tahle libiva monstra, ale uplne jinak funkcni (s vhodnym proudenim pro nitrifikaci) a byl bych prvni, kdo by tleskal a provolaval slavu.

Edit: Je to dokonce v tomhle tematu, 11.08.2013 19:27.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 17:38 Muž Bankai [22] – Filtr do 200l
Ahoj. Mam vybrany tyto dva filtry a nemuzu se rozhodnout. Muzete mi poradit, ktery koupit?
www.levnaakvaristika.cz/…
www.levnaakvaristika.cz/…
Dekuji za pomoc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.08.2013 19:27 Muž MomoPB [33] Re: Janio
mal som ten biopower 160 v 84L a bolo to veeeeelmi slabe, fakt to neber (mam ho aj v prezentacii). Jedina vec co sa mi na nom pacila, ze po roku pouzivania som ho predal za kupnu cenu, fakt to ludia kupuju :-D ber cerpadlo a k tomu kocku co najvacsiu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 17:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Janio
Jinak cerpadlo treba tady:
www.akva-exo.cz/…
(muzes najit jinde, ceny plus minus podobne), biomolitan treba tady:
www.akva-exo.cz/…
Proc do 126l akvaria cerpadlo 500l za hodinu? Protoze az to nabehne kam ma, prepumpuje pres "priucpany" biomolitan tak pulku a ty potrebujes prepumpovat akvarium 1x az 3x za hodinu, takze jsi presne tam ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.08.2013 17:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Janio
Prefiltruje, to ano, protahne vodu necim, v cem zustane smeti plovouci po akvariu. Ale tohle vlastne vubec neni to, co akvarijni filtr hlavne dela, nebo by delat mel. Jeho prvotni funkci je odbouravat cpavek (produkovany rybami, hnitim listi, zbytku krmeni atp.), nebo lepe prevadet jej na neco neskodneho. A to delaji nitrifikacni bakterie. Ty musi nekde bydlet a musi mit k praci vhodne podminky. Jenze vetsina takovych "hezkych filtru" jim akorat tak "proplachuje domecek" takovym zpusobem (takovym proudem), ze to nema jak pracovat. A kdyz se to utlumi na nizsi prutok, zase to filtruje malo, objem akvaria prepumpovava za prilis dlouho.

A proc se to tedy prodava? Protoze to lide kupuji. Ze jim nefunguje nitrifikace? No co, obcas si koupi nove ryby, a az se na to vykaslou, zbyde jich tak malo, ze by to jelo i bez filtru. Samozrejme mnoho resi i caste vymeny vody, takze pri pravidelnych vymenach vody a neprerybneni si ani nemusis vsimnout, ze ten filtr nenitrifikuje, pac neco za nej zaridi i bakterie ve dne a nejaky pohyb vody udela to cerpadlo ve filtru. Ale v tom pripade pak staci jen vodu nejak michat a neni k tomu potreba az takova obluda (myslim tim, ze tohle jde zaridit i jen vzduchovacim kaminkem).

A hezke a obyvak? Tobe se ten kus plastu v kusu prirody libi? Vidis tady tu kostku biomolitanu 30x14x10cm? rybicky.net/fotogalerie.php…
Jeste trosku ano, ale za chvili uz videt nebude ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 17:34 Janio Re: Designer
Romant: Prečo myslíš, že na viac litrov ? Tento je do 180 litrov a ja mám iba 126 litrové, takže myslím, že by mal stačiť aj tento, nie ? :)

Designer: Chcem niečo čo by bolo jednoduché a hlavne aby dôkladne filtrovalo vodu. Plánujem kúpiť Neonky a nejaké tetry (Mal som závojnatky a bolo to strašné) Preto chcem pri čistení dobrý prístup a keďže akvárko sa nachádza v obývačke aby aj to nejak vyzeralo... Čerpadlo nemám vôbec žiadne ani nič...

Moc sa do toho nevyzám, takže popravde ani tvojú druhú časť príspevku som moc nepochopil v tom druhom Biopower píše, že prefiltruje až 550 litrov/hod a myslím, že na moje 126 l. to je až až, či nie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 17:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Janio
Chces nitrifikaci a nebo aby to vypadalo? Protoze pokud nitrifikaci, pak vem cerpadlo a kostku bioakvacitu a bude lepsi nez oba dva dohromady ;-) .

Na zaklade ceho tak soudim? Podivej se na ten prurez kolmo k proudeni vody. Jakou rychlosti bude proudit voda filtracnim (nitrifikacnim) mediem abys prepumpoval akvarium dejme tomu 2x za hodinu? Mel bys mit minimalne 4dm2, lepe 6 az 8dm2, neverim ze to takovy prurez ma, mozna ctvrtinovy, ale to uz neni o nitrifikaci. A ano, samotnym mediem proudi voda jeste rychleji, protoze se pohybuje komurkami toho materialu, ale s tim uz se pocita pri udavani 5 az 10cm/min, jako by ten material byl volny prostor.

Ono funguje ledacos, priroda je mocna carodejka, ale podle mne tohle stoji za starou backoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 17:18 R Muž romant [27987] Re: Janio
Volil bych ten Biopower, ale silnější a to 240.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 17:05 Janio – Ktorý z tých ?
Zdravím nejak som hľadal a rozhodol som sa pre vnútorný filter do 126 l. akvárka. Zužil som výber na 2, ale ďalej sa neviem rozhodnúť...

1) shopakva.sk/…
2) shopakva.sk/…

Ktorý by ste vybrali vy ? 2hý vraj viac vody prefiltruje no prvý má aj iné filtrovanie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 16:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: cejpa
A tohle uz patri do jineho tematu, ale mas uveden filtr FAN 3, predpokladam tohle:
www.aquapage.cz/…
Je tam na obrazku i rozebrany.
Cim myslis, ze to bude nitrifikovat? Rad Ti odpovim, vubec nicim! Tohle je honitko vody a ze Ti ryby jeste ziji je bud zasluhou dna, ze to bakterie v nem nejak zvladaji a nebo castymi vymenami vody. Neboj, tenhle filtr se mi dostal do akvarka taky, ale prvni co jsem udelal, bylo ze jsem sejmul spodek, nachal jen hlavu, omotal co z ni trci teflonovou instalaterskou paskou (at to drzi) a nasunul na to biomolitan 30x14x10cm, coz by mohlo stacit i Tvemu akvariu. Horsi nez "rudy hasicak" zeleny biomolitan na pohled nebude a kdyz to das do zadniho rohu, muzes mit pred tim housti nejake stonkovky, takze casem pro pohled do akvaria uplne zmizi.

Ten filtr jak je, je jednim z duvodu, proc se nedari, a nebo pokud se dari, proc by jednoho dne prislo velice nemile prekvapeni ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 23:01 Muž sasula [274] Re: beuna
urcite jdi do Exteraku... je to to nejlepsi co pro sebe a akva muzes udelat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 22:41 beuna
Fotka k příspěvku Ahoj,potřebovala bych poradit s filtrem. Budu zakládat 240l akva a mám možnost využít vnější filtr atman profesional at-xxxx jako na fotce. Myslíte že to dobrá volba? nebo stačí pořídit takovou tu levnou modrou kostku dovnitř akvária? na vnějším filtru se mi líbí že to právě uvnitř nezavazí a mám možnost mít tenhle zadarmo...dělám akvaristiku už pár let, ale ve filtrech se moc nevyznám...budu mít akvárko s hodně rostlinkami a jen pár nenáročných rybiček. Takže ohledně tohoto filtru-jak často a jak se vůbec takový filtr čistí?je údržba časově náročná?jaký je efekt? a není moc hlučný? a co všechno vede dovnitř akvária? vlastně ani moc nevím jak to funguje... děkuju za všechny rady!!! :-) hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 16:52 Muž Miso [470] Re: Ganjamir
treba rozlisovat prietok a vykon, uvadza sa prave prietok nezatazeneho cerpadla, no pokial nema vykon a zatazis ho, tak pojde prietok rapidne dole, napriek tomu cerpadlo s uvadzanym mensim prietokom ale vyssim vykonom bude aj po zatezeni tento prietok drzat. bohuzial to sa tazko zisti (aj ked spotreba W moze napovedat) osobne si myslim ze co do vykonu su na tom najlepsie eheim classic.
Objem filtracnych hmot (teda skvor plocha pre osidlenie bakteriamy) zavisi hlavne od pouzitych filtracnych medii ako len od samotneho objemu kosa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 15:03 R Muž romant [27987] Re: Ganjamir
No a když Ti nebude výkonově stačit, vycházím z Tvého záměru rostlinného akvária, tak tam šoupneš ještě nějaký honič vody na podporu proudění. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 14:57 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Miso
Taky jsem dost uvažoval, ale pořídím ten JBL kvůli lepšímu objemu a výkonu, a myslím že i e701 bude bohatě stačit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 14:28 Muž Miso [470]
na zvazenie je podla mna aj eheim ecco pro 2036 je za 2200Kc a mas to komplet s kvalitnymi naplnami a na to akva plne dostacujuci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 13:20 Muž 150koni [653] Re: Moucha
Na ten jsem koukal ale ten je právě jen s tím biomolitanem bez sintrového skla "JBL MicroMec". citace popisu: "včetně hadic, trubek, sacího koše, klipových přísavek a filtrační pěny" ... Právě rozdíl těch zmiňovaných 500Kč ;-)

edit: aquaclay nemám ale uvažuji o něm do nově zakládané nádrže :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyjbl e901
www.zoohit.cz/…
a zde je dokumentace
www.jbl.de/…

no ja mam v akva aquaclay, takze siroprax moc nepotrebuju, jen mi u JBL chybi filtracni vata, jak to je u eheimu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:41 Muž 150koni [653] Re: Ganjamir
časem to třeba do toho stejně nacpeš :-) musíš vědět své priority .... já už dal taky dodatečně do filtru 2 náplně SIPORAXu což je cca 700 Kč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:37 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: 150koni
Nojo toje hned 500kč navrch :) zkusím pohledat jestli někde není levnější, ale už mám jasno do čeho půjdu tak všem dík za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:31 Muž 150koni [653] Re: Ganjamir
Ganjamir napsal: A když jsme u toho asi nikdo nevíte kde se ještě prodává s tím lepším filtračním materiálem Micromec ??? Na rostlinna-akvaria.cz a zoohit ho mají jen s biomolitanem ...

Třeba tady v popise je www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:28 Muž 150koni [653] Re: Ganjamir
Jak píše romant, je více variant a je třeba se asi ptát. To samé ma i EHEIM. Dá se to trochu vypozorovat i z konečné ceny filtru. Ten samý, ale drahší filtr u druhého prodejce nemusí signalizovat zrovna jeho ziskuchtivost ale právě rozdíl ve filtračních náplních ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [96] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=4751