Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 08:35 Koště Re: Škroby
Biomolitan je dostačující :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 08:23 Muž Škroby [1] Re: Humbal89
no mě napadlo,jestli by nestačil koupit nějaký ten biomolitan a oříznout ho aby pasoval do toho koše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 23:20 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Škroby
Tyhle náplně mají treba v hornbachu pokud máš někde poblíž tak vyraž, mají tam i fajn ceny treba na náplně od eheimu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 22:04 Muž Škroby [1] Re: Humbal89
Určitě si ho nechám,ale koukal jsem na eshopy,kde maji ten filtr nejlevnější a tam moc těch náplní na výběr nemají :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 21:25 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Škroby
Uhlí si nechej až budeš léčit ryby tak potom dej do filtru na odstranění zbytků po léčivech:) můžeš místo toho dát cokoliv, ja taky o to víc dam biomechu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 21:16 Muž Škroby [1] Re: TBBT
Já právě taky uhlí dávat nebudu,ale přemýšlím co objednat místo něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2015 21:01 Muž TBBT [4] Re: Škroby
Já jsem aktivní uhlí vůbec nedával nasypal jsem kroužky a místo uhlí jsem dal další molitan :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 21:00 Muž TBBT [4] Re: cezarmilan
tak prozatím jsem to vyřešil tak že jsem do rozstřikovací rampy napral kousek molitanu.. Zítra zkusím jeden nápad kolegy z tohoto webu a to dát ten molitan z venku rampy a chytit gumičkou bo něčím...

palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 20:45 Muž Škroby [1]
Zdravim,tak už snad konečně koupím nový filtr Aqua Nova NCF 800.Myslíte,že by šlo aktivní uhlí nahrdit větším množstvím keramických kroužků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 20:40 Muž TBBT [4] Re: cezarmilan
o už jsem zkoušel málem mi to udělalo díru do dna :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 20:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: TBBT
Otočiť vývod smerom k stene akvária, kým sa zníži prietok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 20:15 Muž TBBT [4] Re: Designer
co například mohu dělat ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2015 20:07 Muž Miky1981 [57] Re: TBBT
...já bych osobně hadici zbytečně nedeformoval....to bych raději zkusil tam nacpat ten molitan jak jsem psal a až se filtr trochu zanese - sám se přidusí, tak molitan vytáhnout a hadice nebude zdeformovaná....ale to musíš otestovat sám.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2015 20:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TBBT
Silnejsi trubka na vystupu, nizsi vytokova rychlost. Kdo to nevi, skrti vecne prutok filtrem, ktery je ale pro spravnou cinnost dany. A kdo to vi, upravi si dle potreby vystup, zpusobu je plno.

S proudenim vody se daji delat kouzla, ale to by kazdej furt jen neco skrtil... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 20:04 Muž TBBT [4] Re: Miky1981
myslel jsem původně přiškrtit hadici... ale to je asi blbost co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 20:03 Muž Miky1981 [57] Re: TBBT
...a co ho zkusit na výstupu trochu přidusit molitanem???...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 19:56 Muž TBBT [4] Re: romant
už ho mám zapojený a zdá se,že to rybky celkem zvládají ale některé rostlinky sebou pěkně mlátí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 19:55 R Muž romant [27987] Re: TBBT
Obecně počítej s tím, že každej filtr se po zašpinění bude pohybovat na max. polovině papírového výkonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 19:50 Muž TBBT [4] Re: Barakainus
Je možné filtr Aqua nova ncf-600 nějakým způsobem regulovat? Přijde mi,že je na akva příliš silný..nemá s tím někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2015 01:34 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: TBBT
Nemusis nic strihat. Jen prendej stare filtraci hmoty do noveho filtru a dopln novymi a mas to.
Obecne, k zabehlemu filtru se chovej jako by to byla ryba a k nezabehlemu filtru jako by to byla dekorace; takze novy molitan klidne proper ve vodovodni vode.

i tak bych ale ryby aspon par dni nekrmil, menil vodu casteji nez normalne a na normalni rezim bych najel az tak po tydnu az dvou. Ale to hodne zalezi na tom kolik mas ryb, jak velke a kolik a jake rostliny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2015 22:48 Koště Re: TBBT
Bio Nitrivec můžeš dle dávkování nalít kamkoliv do akva, prouděním vody se roznese všude a nasaje i do filtru. Obsahuje mletý zeolit, takže by ti měl při přechodu na nový filtr vázat vznikající N látky. Ale 100% ochrana to není. Já osobně s ním mám velmi dobré zkušenosti, v kombinaci s výměnami vody opravdu někdy pomáhá odvrátit katastrofy.

Nový molitan proper ve vodovodní, pro odstranění nečistot, které na něm mohou být z výroby nebo vlivem skladování. Ale samozřejmě nepoužívat žádné prostředky. Pak bych ho vymáchal v pořádně vymačkaným bordelu ze zajetého molitanu.

Uhlí ve filtru slouží k vychytání zbytků léčiv a s tím spojených barviv. Pro běžný provoz není nutné ho mít, později se ti může ale hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 22:37 Muž TBBT [4] Re: romant
¨tak ten bionitrivec mohu nakapat na ten biomolitan?

Čím mám začít až filtr rozbalím?? propráním molitanu ve vodě z akvaria nebo z vodovodu?

Proč tam to uhlí vadí??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 22:04 R Muž romant [27987] Re: TBBT
U mě dobrý, jenom to uhlí bych nedával vůbec a nechal si pro strýčka příhodu. :-) Pohlídáš si to častější výměnou vody a bude. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 22:00 Muž TBBT [4] – Založení filtru
Zdravím
Zítra má přijít nový filtr a rád bych ihned vyndal ten starý (je moc na očích a je prostě hnusnej :-D ) jak nejrychleji mohu zavést nový do provozu?? Stačí nastříhat starou filtrační hmotu do nového filtru a proložit ji tak s novou filtrační hmotou?? Podle mého názoru to bude mít stejný efekt jako když tam ten starý filtr zůstane...

Má někdo jiný nápad jak to udělat?? Pokud ano budu jedině rád :)

Dále potřebuji vědět jestli nějak pomůže na novou filtrační hmotu co přijde s filtrem na kapatbio nitrivcem od serry .. Musí se filtrační hmota nejdříve proprat pod kohoutkem??

k filtru mám objednané : filtrační vatu,biomolitan,aktivní uhlí (nasadím jen ze začátku) + keramické kroužky...

Prosím o co nejvíce rad a nejlépe i postup založení nového filtru..

Děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2015 15:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: odikcz
Jen pro upresneni, rocne je to rozdil necelych 300Kc za elektrinu. Jak uz moc je to pro koho podstatne, to je individualni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 12:59 Muž odikcz [114] Re: TBBT
Projdi si tady i ostatní témata - tyhle vnější filtry (Aqua Nova) tady někteří hodnotili pozitivně (samozřejmě v poměru cena/výkon) ... když ale koukám třeba na spotřebu: má výkon 600 litrů a spotřebu 15W ... JBL e701 má při výkonu 700 litrů spotřebu 9W ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 12:27 Muž TBBT [4] Re: romant
co si myslíš o tomhle filtru??
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2015 16:34 R Muž romant [27987] Re: TBBT
Ano, jenom pozitivní s celou řadou, tedy ten 401 jsem v rukách neměl, ale ostatní už ano a nemám důvod si myslet, že to je neco jiného, jenom to prostě má měnší výkon a filtrační objem. JBL udělalo za posledních několik let velmi velký skok v kvalitě, jak píšu nemám s nima problém, stejně tak jako s Eheimem, ale to už bude trošku jiná cenovka. Ovšem osobně si myslím, že to co navrhoval Jirka(Designer), to pořešení formou té hlavy a kostky biomolitanu a to především to zaběhnutí, by pro tebe byla ta z jednodušších, ale účinných variant, ted hlavně cenovka je v tomto způsobu řešení úplně jinde. S hlučností Atmanů nemám taky problém, hlučnější jsou až od modelu 202(výkon je výkon). Dvoustovek a dvěstějedniček jsem instaloval už bezpočet a vždycky si to sedlo, nebo se příčina hlučnosti vychytala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 16:23 Muž TBBT [4] Re: Designer
zohlednuji vsechny varianty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 16:08 Muž TBBT [4] Re: romant
máš s ním už nějaké zkušenosti?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 15:53 R Muž romant [27987] Re: TBBT
www.akva-exo.cz/… a nebo klidně i 701, třeba to není tvoje poslední "větší" akvo, tak ať máš trošku náskok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 15:44 Muž TBBT [4] Re: Designer
doporučíš nějaký vnější filtr?? možná to radši budu řešit takhle :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2015 14:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TBBT
Pomalicku, postupne, opatrne. Zadne velke carovani, klidne si udelej kafco, neco zmen, chvilku na to koukej, zase neco, tohle nejsou zavody. Nakonec zjistis, ze jsi toho zas tak moc prehazet nemusel, na co nemusis, na to nesahej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 14:28 Muž TBBT [4] Re: Designer
horší je že už tu mam malé krevetky a tím že začnu dělat bordel v akvarku a dávat nové kořeny atd.. bych jich mohl spoustu zabít :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 14:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TBBT
Sel jsem do Hornbachu, ze jen maly korinek... Ty nejlevnejsi byly moc male, tak vetsi, za 149Kc, a mam dva v ruce, nevim ktery, oba jsou dobre, ty nejlepsi co tam vidim... Vzal jsem oba, neslo to jinak, o 3 kila lehci, ale jejich kombinace nakonec v akvariu fakt vypada dobre. A to nepisu o tom, co jsem jeste dal potreboval... Akvaristika nemusi stat moc, ale kdyz to delas tak rad jako ja, nakonec to prachy stejne stoji, tezko se tomu vyhnout :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 14:17 Muž TBBT [4] Re: Designer
mam dvě akvárka... to bude zase peněz... každopádně to bude muset počkat než něco málo zase ušetřim...už jsem dal za poslední půl rok do těch akvárek tolik,že je to až hnus :-D

ale zkusím to jak řikáš :) jen se mi do toho moc nechce...celé to zase předělat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 14:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomason
Tam to nebude takova hruza, pac bublifuk nemiva nijak velky prutok, a tak to klidne muze stacit. Mensi medium staci za predpokladu, ze tomu odpovida rychlost vody v nem. Jiste ze to nebude zazrak, ale stacit to muze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 14:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TBBT
Pro inspiraci. Koupis mensi koren, aby byl spis dlouhy, a zapichnes ho nastojato pred kostku biomolitanu. A pak ho osadis Anubiasem a nechas ho po tom korenu lezt. Pokud je to malo, jeste tam pridas nejakou kryptokorynu. Ono to je v prednim rohu, kde je casto docela tma, tak tam z toho musis vychazet s vyberem rostlin. Taky je fajn, kdyz to jsou rostliny, ktere nemusis stale udrzovat. Ve vetsim akvariu jsem tam mel rychlerostouci stonkovky, a to je pak s filtrem pred udrzbou nevidis, pak ho zase vidis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 14:09 Muž Tomason [37] Re: Designer
Jak Vás tady poslouchám, tak to vypadá, že bych měl mít ve svém akváriu (30 litrů) taky něco lepšího než jen www.akvamex.cz/… Mám to u krevetek a raků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 14:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TBBT
TBBT napsal: kostku biomolitanu už jsem zkoušel ale akvárium je malé a není ji kam uschovat všude je hrozně vidět a neni to vůbec hezké...
To schovas, ale potrebujes mit cim:
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 14:02 Muž TBBT [4] Re: NASREDDIN
filtr už je dávno strčený v rohu za rostlinkama,jen musím aktualizovat foto.. to samé i topítko

Koupil jsem kostku ve zverimexu a strčil ji do rohu za rostlinky.. jenže je tak velká že bych musel celé akva předělat tak aby to nebylo vidět..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 13:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TBBT
Atmana jsem koupil a hodil na pracovni stul, do nouzoveho akvara kvuli stehovani. A rachotil, to ne ze ne. Za par dni je z nej tichoucke cerpadlo a ted mi sedi v akvariu, ktere mam pri spanku metr od usi, a jsem v pohode. Ono si to za par dni umi sednout. Nech ho nekde kde to neva (treba v praci) bezet v kyblu, treba udela to co muj kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 13:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TBBT
Do 64l akvaria bych dal biomolitan 10x10x16cm. Mozna se to zda moc, jenze jak uz jsem psal jinde (a snazil se i vysvetlit), maly rozmer je u kostky k nicemu vzdycky, i do maleho akvaria, ma strasne uzkou "zonu obyvatelnosti" nitrifikacnimi bakteriemi, a navic ji diky prilisnemu prutoku nemusi ani mit vubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 13:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TBBT
Designerovi se asi zdá slabý a i nic moc konstrukce. Každopadně nedavej žádnou chemii, jen měň tu vodu. A pohlídej si její telotu a nech vždy aspoň 10 minut odstát před výměnou. Ph je trochu vyšší než je ideál, ale to nych teď akutně neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 13:23 Muž TBBT [4] Re: Designer
eště jednou prosimtě... co s tim filtrem ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 19:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Barčuša
Celkom sympatické akvárium, no ten domček treba dať von niekde do mini skálky ano
Prikláňam sa k názoru, že tú hadičku s pridavným okysličovaním netreba, takže preč s ňou.
Vývod filtra nech jemne čerí hladinu. To bude dostačujúce pre okysličenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 10:12 Muž NASREDDIN [1383] Re: Barčuša
Pokud vám funguje, tak špatně sestaven není, ale to přisávání vzduchu je tam zbytečné, daleko lépe poslouží ta rozstřikovací rampa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 09:47 Barčuša – Filtrování
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Zakládám nové akvarium 112l viz foto (přibudou do něj ještě rostliny a ryby). Jenže vůbec nevím jak ohledně filtru. Mám ho zatím sestavený podle té poslední možnosti, ale četla jsem tu, že je to špatně. Tak jak ho tedy sestavit? Děkuji moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 21:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Baymax
Pokojne choď do Tetratecov, sú to výborné filtre a náhradné diely majú na každom e-shope ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 18:43 Muž antharis [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: NHKG
Guppy: jak dlouho ho máš?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=2851