Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 120 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 22:12 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: lapi
za mně je to jen předražená digitální blbost s naprosto neodpovídajícím poměrem výkon/cena. A s uplně dementně vyřešeným prostorem pro filtrační hmoty. To bych raděj bral FX-5 když už fluval. Ten je perfektní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 18:00 lapi
Ahoj chci se zeptat na vaš nazor ohledně filtru Fluval G6, mužu ho mít v cene Eheim 600 2075 do akva. 400l. Diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 08:41 Muž Vstrom [82] - Malawi
v sobotu jsme si udělali výlet a jeli do Liberce do Nisy, kde akvaristik.eu měl prodejnu a bylo tam plno věcí od Eheimu. Bohužel prodejna byla zrušena. Večer jsem tedy předfiltr a i origo filtrační vaty objednal u Sklorexu, ceny mají sympatické a hlavně i ten sortiment.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 20:07 Muž Čapíno [32] – Eheim Classic 250 Bio+
Objednáno u akvaristik.eu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 14:54 Muž Čapíno [32] Re: Haimdol
To už jsem tu právě někde pochytil, proto jsem se pro něj rozhodl (obchod i značku) palec

tardbas: nakonec jo :-) ono mi nejde ani tak o tu tichost jako spíš o léty prověřenou kvalitu, jednoduchost a dostupnost dílů... AC je sice taky kvalitní, ale ta 20ka prostě nestačí a větší už radši kýbl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 13:59 Muž tardbas [19] Re: Haimdol
..dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 13:31 R Muž Silent [5949] Re: tardbas
Pravdu máš, že Fluval 104 je opravdu už historický kousek, ale nemáš pravdu, že nejde regulovat průtok. To se provádí uzavírací páčkou v hadicovém modulu. :) je to ta šedá páčka shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 13:25 Muž tardbas [19] Re: Čapíno
Čapíno - tak ses rozhodl jít do externího - no s tím eheimem je to bomba - je asi nejtišší - a v jednoduchosti je síla - já ten můj fluval 104 nevidím jako nějakou moc výhru - nedá se stahnout průtok a komory ve filtru jsou řekl bych až zbytečně komplikovaně udělané - navíc nevím jak moc hlučný je s porovnání s eheimem - řekl bych, že asi hlučnější - ale nekup to za 290 Kč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 13:18 R Muž Silent [5949] Re: Čapíno
Akvaristik je tu odborník na Eheimy. Navíc je schopný zařídit jak náhradní díly, tak provádí i veškeré opravy a to jak záruční tak i pozáruční. Řekl bych, že takovýto servis tu nabízí málokdo.
To akvaristik: Dušane mám u Tebe velké plus :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 13:08 Muž Čapíno [32] Re: Haimdol
přesně to (i obchod vzhledem ke kladným ohlasům tady na foru) jsem měl na mysli, dá se na tom celkem dost ušetřit ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.10.2012 13:02 R Muž Silent [5949] Re: Čapíno
Pokud budeš kupovat ten Eheim classic 250 tak bych Ti rozhodně doporučil koupit EHEIM Classic 250 BIO PLUS ten totiž obsahuje už filtrační hmoty včetně biologických a velmi praktické dvojkohouty které oceníš při údržbě. www.akvaristik.eu/… Pokud koupíš obyčejný classic 250 budeš muset všechno dokoupit a vyjde to výrazně dráž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 12:11 Muž Čapíno [32] Re: grunda
Ok. Ono to finančně vychází na stejno tak vezmu 250ku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.10.2012 12:01 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já se řídím heslem, že větší je lepší. výkon můžeš stáhnout vždycky a filtrační hmota navíc se vždycky hodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 11:58 Muž Čapíno [32] – Eheim 2211
Bude stačit na 72 litrů/60 čistých filtr Eheim Classic 150? Má někdo zkušenosti? Nebo by byla lepší 250? Díkes ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 08:59 Muž Vstrom [82] - Malawi
Eheim je drahej, to každopádně, ale na trhu tolik konkurence není, tak si to můžou dovolit. jinak ten set bude určitě dobrej pro někoho, kdo s tím laboruje. Mě osobně by se hodil, protože se standartním setem člověk musí jen řezat:(
Ten předfiltr si objednám nebo ho snad někde seženu skladem. zatím to bylo ale bez úspěchu. Nevíte někdo, zda to nemají někde v Praze? Jezdím tam teď každý týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 08:55 R Muž Silent [5949] Re: lhajek
A přesně o tom to je. Kdo to nevyužije je to zbytečnost, ale jsou chovatelé kteří tento systém plně využijí. Když něco nepotřebuji tak to ale hned nebudu nazývat předraženou hovadinou. Mně tento systém vyhovuje a vůbec nelituji peněz co jsem za to dal. Při zakládání akvárií u klientů tento systém při instalaci Eheimu doporučuji, ale nevnucuji. Pokud chce někdo původní dostane ho. Je to otázka potřeby, volby, ochoty a možnosti investovat. Eheimu bych obecně vytkl předražené doplňky. To je fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.10.2012 08:49 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Haimdol
Hovadinou bych to úplně nenazval, ale ta cena je pro nad sumou, kterou bych byl ochoten dát. Navíc segmentový systém je podle mě výhodný spíš pro prodejce, že nemusí dělat větší množství druhů, ale pro mě jako kupujícího s málem akvárií je to myslím zbytečné, protože tu variabilitu neocením. Raději vezmu levnější řešení, kde si trubku nakrátím podle velikosti svého akva, nainstaluji a víc do toho nevrtám i řadu let. K čemu by mě pak byla ta variabilita. Aspoň tak je to u mě a proto mě přijde zbytečné za něco takového vyhodit takovou sumu.

Pravda pro někoho kde neustále mění akvária je to výhodné, protože jednou uříznutou trubku už neprodlouží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2012 08:20 R Muž Silent [5949] Re: hr
Cena je vyšší, ale je to velmi prakticky udělané. Viděl jsi to v reálu? Je to segmentový systém se spoustou možností nastavení a dalších dodatečných komponentů. Konec konců nikdo ti to nenutí aby sis to koupil. Já mám oba systémy jak sací tak výpustní a nedám na ně dopustit. To, že tvrdíš, že je to naprostá hovadina je tvůj názor a já ho respektuji, ale ty laskavě respektuj i mně že jsem si něco takového pořídil. IMO to nejsou vyhozené peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 15:36 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Haimdol
Já mám taky trubky 16/22mm a origo kolena a trubky Eheim, takže si myslím, že to půjde taky tam nějak nacpat:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 15:25 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Já to mám na tomhle instalačním setu www.akvaristik.eu/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 15:21 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Haimdol
Hmm, tak to bych to nasadil na ten Skimmer. Ta dolení spodní trubička je silná jako ta plastová co je u sacího koše? Asi 16mm? Nebo jak to tam máš nasazené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 15:18 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Celý ten předfiltr má na výšku 18 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 14:51 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Haimdol
a nevíš jak je to velké na výšku? Nejraději bych to napojil na Dennerle Turbo Skimmer. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 14:41 Muž Miso [470] Re: Losky
aj predfilter doporucuju raz za cas vymenit takze predpokladam ze preto ten poner 4+1 v baleni. Ono sa da miesto vaty pouzit biomolitan a mas vyriesene, ale nieje to uplne ono
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 13:55 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Já u svého Eheimu používám tento předfiltr www.akvaristik.eu/… je to sice investice navíc, ale filtr otvírám tak dvakrát do roka. Pak i ty vatové náplně vydrží výrazně déle. Já takto spotřebuji u své třístovky jednu za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 13:13 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Miso
tak ten předfiltr mi přijde docela věčný. čekal jsem, že ty origo vaty budou dražší. to asi koupím ty origo. Počítám, že filtr budu čistit 4x do roka a jestli spotřebuju 2 vaty, tak to mě těch 125Kč ročně nezruinuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 11:14 Muž Miso [470] Re: Losky
original nahradne eheim 4ks vata +1ks predfilter stoji cca 250Kc a ak mas len jeden filter tak to nieje podla mna moc vzhladom na to, ze ti to vydrzi aj viac ako pol roka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 11:05 Muž Vstrom [82] - Malawi
tak to koupím nějakou takovou vatu. příště už možná bude totálně hotová. Nainstaloval jsem zároveň i Dennerle Turbo Skimmer a funguje to zatím dobře. Slepá hladina je pryč a celkově s filtrem je spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 10:20 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Pokud použiješ normální filtrační vatu tak při každém čištění ji budeš muset vyměnit. Proprat nejde, ale při ceně 500 gramového balení které mám už přes dva roky to není zas taková škoda www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 10:13 Muž Vstrom [82] - Malawi
počítám, že ji už příště budu muset vyhodit. Úplně mě zarazilo, že byla jak bláto a celá taková rozpatlaná. akary a Kančíci jsou asi velká čuňata.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 09:40 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Dá. Já pokud nemám k dispozici originální tak používám běžnou filtrační vatu. Jen je třeba trochu šikovnosti aby byla rovnoměrně rozprostřena a nevznikala "průniková" prázdná místa. Jinak udělá tutéž službu za několikanásobně nižší cenu. Mně se osvědčila vata Amtra, ale lze použít jakoukoli značku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 08:58 Muž Vstrom [82] - Malawi
ahoj, dá se něčím nahradit vata v Eheimu 2075? Včera jsem po 2 měsících rozebral filtr a byl jsem docela v šoku. vata vypadala jak bláto a tak 10 minut jsem ji proplachoval, aby byla aspoň trochu čistá. Myslel jsem si, že to bude stačit tak jednou za půl roku, ale tak asi každé tři měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 14:54 Muž tardbas [19] Re: Tony2013
..tak vyzkoušels tony ten polskej (nebo čínskej)hrnec?.. coze ..taky mne to svýho času zaujalo..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2012 13:15 R Muž Silent [5949] Re: gargamel
Taky preferuji osvědčené značky jako Eheim a sám je provozuji. K tomu jestli vydrží AquaNova pět let jako tobě Classic se vyjádřit nemůžu protože mám za to, že takto dlouho snad tyto filtry na našem trhu ani nejsou, ale mám pod dohledem několik vnějších Atmanů které bez jakýchkoli vad těch tebou zmíněných 5 let šlapou. Takže je můžu s klidem doporučovat. Co se týká tebou zmíněného osvětlení AquaNova a jeho reklamací tak to vidím asi následovně. Zrovna u těchto světel a je jedno jestli je to AquaNova, Resun nebo jiná čína je vždy znát že jsou sestavené z nejlevnějších komponentů a koupě takovýchto světel je sázka do loterie. Jenže to je velký problém našeho trhu. Buď si musíš koupit relativně rizikovou čínu nebo prvotřídní, ale předražené osvětlení od Arcadia, Dupla, Nova nebo ARCLIGHT, protože střední třída těchto světel se velmi těžko shání. I když už svítá na lepší časy díky dovozu světel od španělské firmy Blau která jsou za ještě rozumné peníze a jsou velmi kvalitní. Ale to už je na jiné téma a do jiného topicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 12:34 gargamel Re: Haimdol
A proč nebrat čínské výrobky?
Protože když si kupuju vnější filtr, nechci ho hned zase posílat na reklamaci, měsíc být bez filtru a podělat si celou rovnováhu v akváriu. Můj EHEIM classic už jede bez jedinného problému přes pět let. Opravdu snad věříš tomu, že to samé dokáže aquanova? Jen tak OT: Před třemi měsíci jsem si koupil světlo aquanova a už bylo 2x na reklamaci. Ze tří měsícu jsem svítil jeden.
Jinak molitanová houba + čerpadlo atman (to zrovna jede spolehlivě a tiše) je dobrý filtr do každého akvária. Ať velkého nebo malého. Druhá věc je vzhled. Mít v mojem akváriu v obýváku molitanovou houbu, na kterou se chytají řasy, není zrovna dvakrát estetické a pěkné akvárium s touhle obludou nejde vytvoři. Je to odetailech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.09.2012 12:17 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: lhajek
...To jako bych já se svou velmi měkkou vodou chtěl jít do afriky :-) Ne že by to nešlo, ale není to jen o tom natočit vodu z vodovodu...
Měkká voda? Možná jen trochu vyladit alkalitu (a s ní pH) a na Malawi jak dělaná. :-)
...pro mě africké akva = Malawi kde optimální tvrdost vody je opravdu o kus větší než mám já...
A ta tvrdost vaší vody je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 11:42 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: malyLibor
Díky za přesměrování:)))) Mě se jednalo taky o to, zda tady máte zkušenosti s rozdvojením sací hadice. To mě teď tak nějak zajímá víc jak samotná slepá hladina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 10:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Losky
Kdyby sis pročetl patřičné vlákno, neptal by ses tu dva dny pořád dokola.Je tam přesně popsáno, jak na to, i s fotkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 10:04 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Losky
Případně máte někdo zkušenosti s rozdovojením sací hadice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 09:38 ada Re: romant
ok..diky moc za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2012 09:37 R Muž romant [27987] Re: ada
Tak to je jasná volba pro tu hlavu s kostkou. Nech je měsíc běhat společně, tu hlavu můžeš ze začátku přitlumit a postupně jak se bude špinit budeš na výkonu přidávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 09:33 ada Re: romant
ja tam mam molyny a mecovky....ty nadelaji dost no....zatim ten bub. staci ale otazka je jak dlouho...plne s rybkama to jede teprve 4 tydny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 09:29 R Muž romant [27987] Re: ada
Tak ona je otázka proč ten bublifuk měnit, když doteď vyhovuje a slouží dobře, což jsem už psal ve své první reakci na Tvůj dotaz. Takže bych si nejdříve ujasnil, jakou osádku tam plánuješ, máš a zvážil jestli to nebude stačit. Jinak tu výměnu provést přesně tak předpisově jak popisuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 09:26 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, jak byste řešili to, že rozstřikovací rampa netočí hladinu? Mám Eheim 2075 a rampu 5 cm pod úrovní hladiny, nasměrovanou nahoru, takže vodu čeří, ale problém je, že na vodě se usazuje šedý film a ten ve 4/5 délky akvária stojí a netočí se:( Filtr běží asi 1,5 měsíce, to je asi na čištění zbytečně brzo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2012 09:22 ada Re: romant
no to je poradny argument 10 let palec ....tak jdu do toho,mam tam zatim ten bublifuk,jak bych to mnel s novym filtrem udelat?....nechat oba pak alespon 14 dni bezet?..a tu novou kostku vymachat v akva vode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 09:18 R Muž romant [27987] Re: ada
Vydrží i třeba 10 let, podle podmínek, míry znečištění, frekvence čištění apod. Ta kostka 10x10x16 to je zn. ideál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 09:08 ada Re: romant
jen jednou do roka?....jak dlouho vydrzi takvy biomolitan nez se rozpadne? a ja prave myslel ze kdyz tam dam tu nejmensi kostku tak to je stejne 10x16 -jestli to neni obrovske na tak male akvo prave...:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2012 08:44 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: A proč byste pane kolego nemohl jít se svou velmi měkkou vodou do Afriky? Dvě ,z nichž jsou nejčastěji chované ryby, nijak tvrdá nejsou a to nemluvím o říčních cichlidách, z nichž některé dokonce vyžadují měkkou a kyselejší vodu - to v případě některých pestřenců...
Omlouvám se - zase moje zkratkovitost. Každému se pod nějakým pojmem něco vybaví a pro mě africké akva = Malawi kde optimální tvrdost vody je opravdu o kus větší než mám já. Ale pravda není afrika jako afrika.

A samozřejmě že jde s jakoukoliv vodou jít do čehokoliv, ale otázkou pak jsou úpravy vody - jestli to chci dělat a jsem ochoten podstoupit všechny problémy s tím spojené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.09.2012 08:20 R Muž Silent [5949] Re: gargamel
gargamel napsal:
Rozhodne bych nebral Čínu v podobě vnějšího atmanu a polsko-čínskou aquanovu. Stejně tak starý Tetratec je děs a hrůza - tečou. Mají novou řadu, tak uvidíme jak to bude vypadat.

A proč nebrat čínské výrobky? Například vnější Atmany jsou na našem trhu už dlouho a dle mého názoru jsou to velmi dobré filtry, uznávám trochu staršího typu konstrukce takže žádný technologický výstřelek, ale šlapou velmi dobře o čemž svědčí i o rok prodloužená záruka. Filtry Aqua Nova jsou sice vyrobené v Číně ( co ostatně není), ale s Polskem to má společného jen to, že poláci mají výhradní zastoupení pro evropský trh. Jinak je to australská firma. No a Tetratec? Teď už by delší dobu měli být na trhu jen nové modifikované modely které už zdaleka tolik netrpí vadami předešlého modelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 06:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: lhajek
lhajek napsal: Ještě bych to upřesnil, než si zvolí co chce za ryby a typ akva tak by se měl podívat jakou má vstupní vodu a tam začít s rozhodováním. Sice lze chovat a pěstovat cokoliv se dá koupit, ale na některé druhy se pak musí vstupní voda příliš upravovat.
To jako bych já se svou velmi měkkou vodou chtěl jít do afriky :-) Ne že by to nešlo, ale není to jen o tom natočit vodu z vodovodu do akvária, nasázet kytky a vypustit ryby.
Až pak řešit filtraci, osvětlení, CO2, hnojení, ......

A proč byste pane kolego nemohl jít se svou velmi měkkou vodou do Afriky? Dvě ,z nichž jsou nejčastěji chované ryby, nijak tvrdá nejsou a to nemluvím o říčních cichlidách, z nichž některé dokonce vyžadují měkkou a kyselejší vodu - to v případě některých pestřenců...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [120] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=5951