Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 97 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:27 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – JBLe901
A když jsme u toho asi nikdo nevíte kde se ještě prodává s tím lepším filtračním materiálem Micromec ??? Na rostlinna-akvaria.cz a zoohit ho mají jen s biomolitanem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:26 R Muž romant [27987] Re: Ganjamir
Tak ono jak jsem to pochopil, v akváriu nebudou žádný špindírové a tudíž bych i ten biomolitan považoval za dostatečnou filtrační náplň a netlačil to zbytečně do těch šutříků, neb o ty koruny jde taktéž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:21 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: 150koni
Bohužel prodejce mi napsal že filtr obsahuje jen biomolitan ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:20 R Muž romant [27987] Re: 150koni
V současnosti je na trhu více variant náplní, ty nejnovější verze jsou trošku ošizený v náplních, takže je potřeba se na to při nákupu pozeptat a počítat s variantou dokupu toho kvalitnějšího filtračního materiálu, třeba jak uvádíš, nebo substrat pro od eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:19 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: romant
Tak to potom bude velký rozdíl oproti eheimu, vypočítat mě to ani nenapadlo mám se ještě co učit :-D ... v tom případě zítra objednávám ten e901 kterej už doma jednou máme na přerybněným 200l akvárku a zvládá to v klidu, takže pro rostlinou nádrž to bude nadstandart :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:17 Muž 150koni [653] Re: romant
romant napsal: Osobně bych šel, jak již Ti bylo i doporučeno do JBL 901e greenline.


Filtr by měl dokonce obsahovat i náplň a to velice dobrý biofiltrační materiál ze sintrového skla "JBL MicroMec"
www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:11 R Muž romant [27987] Re: Ganjamir
To bude objem filtračních náplní, jinak mě to nesedí na rozměry filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:06 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: romant
No zase ten e901 by bylo nejdražší řešení a ještě k tomu filtrační náplně jen molitan, kdežto u eheimu original náplně ... a když jsme u toho objemu tak by mě ještě zajímalo jestli ten JBL má 7,6l objem filtračních náplní nebo objem celého filtru ... jestli je těch 7,6l objem celé nádržky tak to zas velký rozdíl od eheimu nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:00 R Muž romant [27987] Re: Ganjamir
Osobně bych šel, jak již Ti bylo i doporučeno do JBL 901e greenline. Výkon je jedna věc a pro Tvůj záměr ne nepodstatná, ale je třeba se taky dívat na objem filtračních materiálů a ten bych u toho JBL spatřoval větší než u Tebou zmiňovanýho eheimu.
Edit: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 11:47 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – filtr
Dík za všechny názory, takže mám raději jít do filtrů se silnějším průtokem? Nejvíc se mi zamlouvá ecco pro 2036 který má i předfiltr a 750l/h ... mám v plánu rostlinné akva s menším hejnem a krevetkama takže tohle bude na 128l až moc dobrá filtrace, ale filtr uvádí výtlak 1,9m tak to mám chápat že až do 1,9m to vytlačí bez omezení výkonu ?? potřebuju výtlak 1,5m tak abych pak neměl čistej výkon 100l/h ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 10:37 Muž 150koni [653] Re: romant
s tím výkonem je to ošemetné. Ale určitě výběr filtrace záleží i na typu nádrže, množství rostlin v ní a její zarybněností.

Jen pro představu Ganjamira ... Filtr s papírovým průtokem 1.200 l/h. Filtr čistím v intervalech cca. 4-6 měsíců a filtr není nijak zaneřáděn. Tedy po roce filtrace a po střízlivé ošistě filtru má tento filtr průtok něco málo přes 400 l/h (měřeno několikrát stopky, litrová nádoba a kalkulačka) ... i když je pravda, že mám po cestě pár zařízení, která snižují průtok hmm UV a půdní filtr jako předfiltr hmm

Samozřejmě na průtok podle mne bude mít vliv i to, do jaké výšky musí čerpadlo tlačit, nebo jak dlouhé hadice se použijí. Moje čerpací výška je 90cm od hlavy filtru, celková výška 120cm. Jiný průtok podle mne bude mít, když bude stát vedle aqua.

Nicméně s průtokem jsem spokojen a mám v něm velkou rezervu. Na čistém objemu nádrže 270 litrů ho dokonce ještě omezuji a parametry vody jsou na jedničku s hvězdičkou i po 14ti dnech. Hodně záleží i na typu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 09:35 R Muž romant [27987] Re: 150koni
Já si dokonce myslím, abych opravoval tak trochu sám sebe, že někdy jde o výkon bez náplní a někdy výrobci uvádějí výkon s prvníma, čistejma náplněma, ale vždy je to ten uváděný maximální, jehož filtr dosahuje prakticky jen v den spuštění, neboť, jak se špiní jde výkon dolů. Jinak obecná poučka říká, že zaběhnutej filtr má výkon oproti tomu papírovýmu cca poloviční a s tím je třeba při jeho výběru kalkulovat a když se budeme řídit dalším obecnějším pravidlem o hodinovým přečerpání 2-3x u běžných společenských nádrží, tak se dostáváme k hodnotám a výkonům, jenž jsou naším cílem. Vím, že to až tak nepatří Tobě, ale trochu jsem to oživil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 09:28 Muž 150koni [653]
Přesně tak. Vždy udáván jen samotný výkon nezatíženého čerpadla. Ten samozřejmě klesá s naplněným a zaběhnutým filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2013 06:38 R Muž romant [27987] Re: Moucha
Oba dva výkony jsou podle mě udávaný bez náplní a tudíž si to dovolím srovnávat. Kdo ví více nechť mě opraví, ať nešířím bludy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 22:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
sice jbl udava 700L/min, ale bez filtracnich naplni... chce se to juknout do navodu...

zoohit ma celkem zajimavy ceny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 21:33 Muž MomoPB [33] Re: Ganjamir
ked uz, tak vol radsej e901, je to len par korun navyse. Mal som ho v 84L a akurat, teraz je v 216L a uvazujem o pridavnom cerpadle na prudenie. Je to fajn filter a velmi tichy za tu cenu, skoda ze uz do tych novych baleni nedavaju jbl micromec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 21:07 R Muž romant [27987] Re: Ganjamir
Tak ten eheim má spotřebu jenom 5W oproti tomu JBL ve verzi greenline jenž má spotřebu 9W. Výkon má eheim 600 l/h a JBL 700 l/h, ovšem to podstatné je skryto uvnitř a tím je objem filtračních hmot jenž je u JBL dvojnásobný a tudíž i když má tu vyšší spotřebu, bych šel právě do toho JBL. Podle toho jaký hmoty k tomu budou dodaný se bude dát i vylepšovat, hlavně o substráty jako jsou substrat pro od eheimu a nebo siporax o sery. Stran té ceny to bude chtít sledovat akce prodejců a někde kolem těch 2000,- Kč by se sehnat měl dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 20:34 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – Filtr
Zdravim, potřeboval bych poradit s filtrem na 128l akva ... přemýšlel jsem o
JBL CristalProfi greenline e701 nebo Eheim Ecco Pro 2034 který je lepší? byl bych rád i za radu jestli se do 2000 nedá sehnat něco lepšího dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 20:17 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Betkolog
Vzduchovací motorek (kompresor) pouze dodává vzduch pomocí hadičky do akvária. Vnitřní filtr obsahuje nějakou filtrovou náplň, filtruje vodu a s ohledem na jeho vývod víří vodu. Může taky vířit hladinu, jak to mám já. Tím docílím provzdušňování vody a není potřeba kompresor a vzduchovací kamínek na dně akvária. Některé vnitřní filtry také umožňují připojení hadičky ke svému vývodu, tím také mohou nasávat vzduch, stačí aby prostě druhej konec hadičky trčel nad vodu (není k ničemu připojen). Pokud jsi dotaz myslel spíše, jaký je rozdíl mezi vnitřním filtrem a kompresorem připojeným k trubce s molitanem a tímto způsobem vytvořeným filtrem, tak můj názor je, že vnitřní filtr je lepší volba, protože kromě molitanu může obsahovat i jiné náplně (záleží na druhu filtru) a předpokládám, že vnitřní filtr má zpravidla lepší výkon atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 20:12 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Betkolog
Filtr filtruje vodu přes filtrační média primárně a může i vzduchovat a vzduchovací motorek je určen ke vhánění vzduchu do akvária přes pískovcový kamínek. Nicméně existují filtry tzv bublifuky, které se napojí na vzduchovací motorek a filtruje se takto i se vzduchováním.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 12:45 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: hous.enka
Já mám kompresor od Atmana, a ten je taky regulovatelný, takže velká pohoda smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 10:41 hous.enka Re: kjura
54 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 10:41 hous.enka Re: kjura
No právě - zdá se mi, že píšou, že průtok je regulovatelný, ale to není. Jj, už máme objednaný biofiltr a čerpadlo Atman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 10:39 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: hous.enka
a kolika l mas akvarko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 10:34 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: hous.enka
ja to reguluju tim posuvnym tlacitkem pod tryskou. Ale prutok se tim nijak zavratne nesnisi...doporucuju ti ten filtr vymenit. Treba ten elementkovy stal asi 40 Kč a kompresor, ktery je k tomu nutny stal dalsich 150. Podle me je to ucinejsi nez mnohe vnitrni filtry, ktere stoji klidne 400Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 10:17 hous.enka Claro 600
Ahoj, prosim tě, jak ten filtr reguluješ? :-D Má jedno posuvné tlačítko pod tryskou a jedno ze strany. Jde ti posunout o postranní tlačítko? Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2013 22:36 amrtin Re: kjura
Tak o tom tady fakt nikdo nepochybuje :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 22:34 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: romant
ok, diky. A tom, že ho mám vyměnit asi nejsou pochyby, že? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 20:37 amrtin Re: kjura
Jistě,na to jsem zapoměl.Ale i tak je nech běžet alespoň 3 týdny společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2013 20:11 R Muž romant [27987] Re: kjura
Nemusíš ani použít nitrivec, ani je nechat společně, můžeš zvolit ještě jinou metodu a tou je to vymáchání ve vodě s bordelem, třeba z odkalování funkčního dna a potom po instalaci takto naočkovanýho filtru zprvu týden měnit 1/3 vody denně a další týden obden a máš to podchycený.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 19:52 Muž fido16 [631] Re: kjura
Samozřejmě že urychlil :-) Ale lepší by bylo je nechat jet společně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 19:51 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: amrtin
Neurychlil bych to treba, kdybych tento novy filtr vykoupal ve vode, kam bych predem vymackal ten stary filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 19:45 amrtin Re: kjura
Tak já bych ho rozhodně vyměnil,ale i ten molitan se mi zdá malý-kup větší kostku,nejlépe bioakvacit.Pak je nech oba dva měsíc běžet společně,urychlit se to dá nitrivcem(násada bakterií do filtru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 19:30 Muž kjura [17] - Živorodky – novy filtr?
Mám na vás dotaz. Již 3 měsíce mám ve svém 54l akvarium filtr Claro 600, je ovšem regulovatelný. Problém je ovšem v objemu filtrační hmoty. Dnes tu někdo dával fotku, a psal, že by mu to nestačilo ani k umytí nádobí :) S tím nemohu než souhlasit ano Doma mám ještě tento filtr(původně do zamýšleného šnekária/karantény)
www.rajkrmiv.cz/…
, i s kompresorem. Teď nastává až řečnická otázka vyměnit, či nevyměnit? Jaký je váš názor, popř. kdybych to chtěl vyměnit, mám ho tam dát rovnou, nebo ho mám nechat běžet cca týden v zamýšleném šnekáriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 16:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hous.enka
Jak uz psal kolega, to chce vyzkouset co Tve akvarium chce. Nekde se doporucuje vystup z filtru par cm pod hladinou, nekdo pouziva rozstrikovani na hladinu a zbavuje se tim zaroven slepe hladiny, nekdo ruznym vyustenim resi rychlost a smerovani proudeni vody kolem akvaria...

Z toho puvodniho filtru mas par ruznych trubek, ktere lze zuzitkovat k tomu, aby voda tekla tak, jak se Ti to hodi. Jen zkusit jak pasuji a nebo pripadne co to chce, aby to pasovalo ;-) . Nekdy jde o milimetrik na prumeru, cemuz se snadno da odpomoct omotanim teflonovou instalaterskou paskou (bezne v prodeji od 6Kc) a troskou sily. Jindy zase staci udelat prechodku z kusu pruhledne hadice vhodneho prumeru (zase par kacek za metr). Kutilstvi se tady meze nekladou (pokud k tomu ma nekdo sklony, i kdyz v techto pripadech to snad zvladne uplne kazdy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 16:32 Muž Miso [470] Re: hous.enka
pod vodou (cca 1-2cm) to uz potom doladis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 16:21 amrtin Re: hous.enka
Přesné umístění si musíš vyzkoušet,většinou se směruje aby byla společně s hladinou nebo těsně pod,ale to je už to nejmenší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 16:12 hous.enka Re: romant
Takže toho atmana umístim tak, aby ta vodorovná hadička byla nad hladinou, čímž bude čeřit vodu, je to tak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 16:00 amrtin Re: hous.enka
Ten atman mohu doporučit a vejdeš se i s kostkou do slušné ceny.Ostatní už víš od ostatních X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 15:48 Muž Miso [470] Re: hous.enka
prva moznost je lepsia, k druhej je treba este vzduchovaci motorcek (hluk a slaby prietok, vhodne skor do porodniciek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 15:46 R Muž romant [27987] Re: hous.enka
Potřebuješ tu první kombinaci, to druhý je tzv. bublifuk a k tomu by byl potřeba ještě vzduchovací motorek. když budeš mít tu hlavu s kostkou, tak žádný jiný vzduchování neřeš, když se ti bude voda čeřit, tím jak bude vytejkat z té hlavy, tak to bude dostačující a jinak ta hlava přivzdušnění má, takže to otestuješ tak i tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 15:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: hous.enka
není, to první je kombinace !vodního! čerpadla, které nasává vodu přes biomolitan. Ta druhá varianta je speciální biomolitan "bublifuk", kterej pohání !vzduchové! čerpadlo. Ale je to jen detail, výsledek je skoro stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 15:36 hous.enka Re: amrtin
Dobře, mrknu se po tom samostatnym čerpadle :-) Tohle www.akva-exo.cz/… a k tomu hadičkou připojím tohle www.akva-exo.cz/… ? :) A tohle shop.miga.cz/… je to samé, jen to má ještě trubici nahoře, kterou tryská voda, je to tak? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2013 15:29 amrtin Re: hous.enka
Když s tím budou problémy,raděj bych zainvestoval ty dvě stovky do samostatné hlavy a stávající filtr buď nechal v záloze,nebo prodal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 15:28 amrtin Re: hous.enka
Ten se musí nasadit na trubičku,která se připevní na filtr,ale to je dost o kutilství... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 15:25 hous.enka Re: Designer
A mám debilní dotaz - jak ten biomolitan připevním k tomu filtru, který teď mám? To by šlo nějak udělat? Moc si to totiž z těch obrázků neumím představit - co a kam napojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 14:51 amrtin
"hous.enka":Takže tady se potvrzuje vše co jsem napsal ano pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2013 14:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hous.enka
Tomuhle rikam filtr pro 54l akvarium:
rybicky.net/fotogalerie.php…

Prumer 140mm, vyska 140mm, nasava pres plochu na povrchu biomolitanu 6dm2, 200l/h. Akvarko tedy precerpa 4x za hodinu.

Stacilo by zde i 2x, tedy 100l/h pres 3dm2 povrchu. Problem filtru ale byva v jejich nevhodnem usporadani. Teoreticky by stacila kosticka 7x7x7cm, jenze stale je treba mit na pameti, ze to co se prodava je bud trubka obklopena malou vrstvou biomolitanu, nebo nudle s prutokem vody po delce, coz je oboji na houby, protoze pak je rychlost proudeni v tom materialu naprosto nevhodna. Svadi k tomu ale design, aby to bylo libive, lide to kupuji, takze to vyrobci vyrabi, i kdyz to moc k nicemu neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 14:47 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: hous.enka
Podívej se na prezentaci mého akva 54L. Na sání externího filtru jsem si na začátku umístil nový kus biomolitanu - je to vidět na této fotce: rybicky.net/fotogalerie.php… Do očí to bije neskutečně. No a další fotku mám až za 5 měsíců kdy už ta samá bleděmodrá kostka bioakvacitu vypadá takto: rybicky.net/fotogalerie.php… a když se před ní nasázejí rostliny tak to pak může vypadat tak, že ji běžně netrénované oko ani nenajde. Na to se můžeš podívat na dalších fotkách z poslední doby (jen prozradím že už tu kostku nemám na stejném místě).

Takže za čas se z každé svítivě barevné kostky bioakvacitu stane tato nenápadná tmavá hranatá úhledná kostička :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 14:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hous.enka
www.akva-tera.cz/…

Mne by tohle nestacilo ani k umyti nadobi, rozmer je patrny z porovnani k velikosti poru biomolitanu k celkove velikosti. Nitrifikace s timhle nebude, a nezadrzi to ani hrube necistoty ve vode, vzdyt je toho tak malo, ze je to pruhledne... Jedine, co tenhle "filtr" (v uvozovkach, je to jako filtrovat pres sitku na pomerance) dokaze, je honit vodu po akvariu, nic vic. A nevytrhne to ani jiny podobny model filtru, budou na tom podobne. Nitrifikace v tom bude fungovat pouze za predpokladu silene nizkych prutoku vody.

Empiricky bylo zjisteno, ze pri rychlosti proudeni vody pres filtracni material nad 30cm/min nitrifikace neprobiha. Takze kalkulacku do ruky a po zjisteni, kolik litru za hodinu se tim da protlacit, aby to bylo vhodnych 5 az 10cm/min nejspis takovou vec zahodit a nebo pouzit jako cerpaci hlavu pro poradny kus biomolitanu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [97] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=4801