Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 81 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 10:36 Muž Miso [470] Re: zervan
jedine tymi kohutmi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 10:32 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Miso
A dá sa teda tým Classic regulovať výkon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 10:29 Muž Miso [470] Re: zervan
...ja mam 2213 na 25l , ale to nemusis brat ako mernu mincu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 10:28 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Burik
Burik napsal: já mám Classic 2215 ve 40L čistého objemu a přijde mi to akorát,jede naplno. Fúha, tak to ma prekvapuje! Veď to má vraj 620 l/hod a je až do 350 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 10:15 Muž Miso [470] Re: zervan
mozes skusit aj baumax, cenu si uz nepametam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 10:14 Muž Burik [727] - AquascapingRe: zervan
já mám Classic 2215 ve 40L čistého objemu a přijde mi to akorát,jede naplno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 10:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Miso
No hej, síce som sa pôvodne začal vypytovať výhľadovo pre svoje akvárium, ale ako som spomínal, to je otázka asi vzdialenej budúcnosti, vcelku mi vyhovuje súčasný filter, no vtom mi volala Mima, že bude treba čo najskôr vyriešiť filter tu, je tam len cca 40 l vody: rybicky.net/nadrze/19970 (nakoniec si aj tak ona vyberie z možných alternatív, ja zatiaľ robím prieskum)

V Hornbachu som v živote nebol, ani neviem, či tu v okolí je - to znie tak blavácky :) Mali by také napr. v Baumaxe? Veď by sa prídadne dali dokúpiť aj neskôr. Koľko stoja také obyčajné rýchlospojky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 10:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: zervan
Pokud máte na Slovensku Hornbach,tak si to kup tam.Mají tam Classic řadu s dvoukohouty a náplněmi u nás za nejlepší ceny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 10:09 Muž kofejn [963] Re: Shiftiiik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 10:01 Shiftiiik
Ahojte prosím vás mam 250L akvárko z cichlidama mám tam filtr vnútorný 300l/h aquael. Neviem aký vnútorný mam kúpiť aby stačil no zasa aby mi netočil ryby a za priatelnú cenu.Ďakujem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 09:53 Muž Miso [470] Re: zervan
ty to chces pre 40l akva?
no je tu moznost nekupovat org. eheim kohuty ale skocit do hornbachu a kupit rychlospojky tam. No da sa zit aj bez nich, nejaky cas som to tak mal, no s nimi je to pohodlnejsie.
Ist do ecco je tiez riesenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 09:12 Muž zervan [1123] - Rostliny – Eheim Classic vs. Ecco Pro
Ked som tak pozeral komentáre ku Eheim Classic, napr. na rybicky.net/vyrobky/548-eheim-classic-2211 (ale i k silnejším modelom), tak sa zdá, že by bolo vhodné kúpiť k nemu 2× dvojkohúty 12/16, zrejme toto? www.akvariumonline.sk/…
No to je 26 € navyše, to už by lacnejšie vyšiel väčší www.akvariumonline.sk/… v sete s dvojkohútmi (žiaľ, set s 2211 som nenašiel). Lenže do neho zase treba viac filtračnej hmoty (zvýši cenu) a má vyššiu spotrebu (8 W vs. 5 W), čo sa mi zdá zbytočné pre 40 l vody. Sú tie dvojkohúty naozaj tak potrebné?

To už potom by bolo asi lepšie siahnuť po Ecco Pro 130 / 2032 ( www.akvariumonline.sk/… ) - keďže už obsahuje kohútiky (aspoň podľa fotky, či to je niečo iné?) a aj filtračné hmoty (to uhlie by sme ale vyhodili), pritom má spotrebu tiež len 5 W. Sympatickejší mi je síce Classic, ale ak by bol Ecco Pro výhodnejší, prečo nie... Teda pokiaľ má v príslušenstve aj tie hadice a rúrky na nasávanie / rozstrekovanie, lebo na fotkách nie sú.

Napadla mi taká vec ešte - dá sa vôbec filtrom Classic regulovať prietok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 22:15 Muž Miso [470] Re: zervan
je k tomu filtracna vata (posledna vrstva) a biomolitan ten das bud ako prvu co by predfilter alebo s nou rozdelis rozne filtracne media ako na obrazku. ake dalsie filtracne medium/media dokupit sa kludne porad aj v tom eshope.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 22:10 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zervan
Neuveríš mi, ale v niektorých filtroch má tie plastové "drátenky" na riad a funguje to rovnako. Samozrejme za predpokladu, že sa jedná o rastlinné akvárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:05 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: cezarmilan
OK, vďaka! Či valčeky alebo molitán alebo niečo iné, to nechám rozhodnúť majiteľku toho akvária, nech si vyberie, ak teda dáme tento filter (ale i tak si naštudujem výhody / nevýhody, aby som vedel poradiť) :-) Inak áno, už som viackrát od Fuljerovcov kupoval, ale tiež aj inde, podľa toho, čo kde majú lacnejšie v konečnom súčte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 22:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zervan
Nechcem robiť reklamu, v žiadnom prípade! Ale s týmto e-shopom mám dobré skúsenosti. Predfilter není treba a dostaneš k tomu také placky okrúhle, jedna je bielá, to je tá vata a druhá je čierná, pripomína to niečo ako má hubka na umývanie riadu na vrchu len tu je zelená (na húbke). Je to také drsné, toto nepustí do filtra krevetky. Tam ti treba kúpiť tie keramické valčeky, vieš aké? No a to je všetko.
Pokiaľ dáš prednosť biomolitánu, to je už na tebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 21:53 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: cezarmilan
cezarmilan napsal: Ty to tak komplikuješ a neviem prečo tu:
www.akvariumonline.sk/…
máš komplet filter a dole je uvedené, že je bez filtračných médií, tak chýba len to, zbytok tam je.
Hm, no ok, len už som sa poučil, že nie všetko, čo je na fotkách, je aj v balení, napr. k tomuto predfiltru zrejme nie je čerpacia hlava (to sa človek dovtípi) a ani tie rúrkové sety (čo sa predvída horšie): www.akvariumonline.sk/… Tak som nevedel, či sú k tomu filtru ;-) Ale teší ma, že už netreba nič dokupovať. Totiž keď objednávam na diaľku a niečo by mi chýbalo, doobjednávať nejakú drobnosť vychádza draho kvôli doprave (aj keď by som zašiel do Trenčína niečo kúpiť, je to tam predražené a niečo stojí cesta a čas), preto sa radšej pýtam. Píše sa tam, že je bez filtračných médií, ale zároveň: "Obsahuje filtračnú vatu a biopenu" Spýtam sa ako blbý (lebo v tomto aj som) - obsahuje teda "to biele" a "to modré" z fotky, treba dokúpiť ešte niečo medzi ne, čo je na fotke ako akési "kamienky", tak je? A nemôžem tam napchať molitány? To si asi viac preštudujem nejaké články o filtračných hmotách, ale v princípe by molitán stačil.

Ale páčil sa mi výrok "ako ochrana pred krevetkami" :) No to som peknú hovadinu napísal! smich Ale hej, malo to byť ochrana krevetiek pred vtiahnutím, lebo súčasný filter tam jednu zamordoval - asi vliezla dnu a nevedela sa vrátiť proti prúdeniu.

OK, tak vďaka za postrehy a tipy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 21:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zervan
Ty to tak komplikuješ a neviem prečo tu:
www.akvariumonline.sk/…
máš komplet filter a dole je uvedené, že je bez filtračných médií, tak chýba len to, zbytok tam je.
Ale páčil sa mi výrok "ako ochrana pred krevetkami" :) , skôr ochrana pred vtiahnutím. Na to ti stačí dať kúsok biomolitánu na nasávací kôš.
p.s. mám ten filter pre miničko ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 20:05 Muž zervan [1123] - Rostliny – filter a príslušenstvo
OK, povedzme, že by som chcel do akvária dať filter Eheim Classic 2211. Je v balení už všetko, čo je na tomto obrázku? www.akvariumonline.sk/… (resp. je to obvykle aj k iným filtrom alebo sa to vždy dokupuje?)

Alebo treba dokúpiť aj sací set a výtlačný set?
www.akvariumonline.sk/…
www.akvariumonline.sk/…

A ešte ochranu pred krevetkami buď obyčajný hrubo-oký molitán alebo rovno www.akvariumonline.sk/…

Zdá sa, že skôr ako mne budeme musieť dať externý filter sem: rybicky.net/nadrze/19970 - zatiaľ sú tam dva slabšie filtre, na ten Aquael žiaľ nejde nasadiť molitán a už "vcucol" krevetku, po obalení nasávania sa zase zanesie po jedinom dni a ten druhý závesný som dočasne požičal, ale sám o sebe by nestačil, lebo nedokáže roztočiť hladinu. Je nejaká záludnosť, ktorá by bránila nasadiť spomínaný externý filter do takto nízkeho akvária? (celkovo 24 cm, ale k dispozícii je len asi 18 cm)

Požiadavka je, aby nestála hladina, teda aby filter robil prúd buď klasicky jednou tryskou tak, že hladina sa bude točiť dokola (tak je to teraz) alebo rúrou s malými tryskami, ktoré budú snáď nejako inak točiť hladinu (neviem ako presne), pritom nesmie nič špliechať, lebo nie je krycie sklo a kúsok nad hladinou sú trubice. Je lepší ten "výtlačný set" (teda dlhšia rúra s dierkami) alebo jedna tryska, napr. takáto?: www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 18:00 Muž DrChila [243] Re: zervan
No tetry bych podaroval hned tetry potřebují prostor a ten v 60litrech opravdu nemají.
Jestli to dobře chápu tak z toho chceš udělat krevetárium já osobně jsem si chtěl koupit ecco do 140L akvaria tu 300. Ale pokud nechceš moc silný proud jakože v 60litrech 750l/hod. Ale dá se to stáhnout kohoutama:) Ten heeim 2211 mám doma je z toho takový docela malý průtok.

uříznout sklo se dá uříznout za pomocí nože na sklo vezmeš pravítko řádně ho ke sklu přitlačíš uděláš jednu čáru tímto nožem následně to položít na okraj stolu kde to je v jedné rovině s tímto táhnutím nožem. A buď na to zatlačíš rukou třeba v hadru a nebo za pomocí kombinaček za to slabě zapáčíš zlomí se to v nějhorším místě skla (v místě řezu)

Molitan jako předfiltr je dobrý pokud by si měl hrubý tak se nebude tolik zanášet. Pokud jemný tak jendou za 2 týdny to vyčistit tom nevidím problém.

Růry má každý firma jiné co se týče proměru ale zase velký rozdíl v tom není. Tam to máš napsané to 1O/12 nebo tak to označuje vnitřní a vnější průměr
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 16:41 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: DrChila
DrChila napsal: Krycí sklo se dá zkrátit vyříznout požadovaný tvar například jen rohy krycího skla. Tie hrubé hadice ísť proste musia, to znie vcelku logicky a asi nemá význam porovnávať krúbku hadíc u rôznych filtrov, bude to zrejme jednotné? Alebo existuje niečo "úzke široké"? (niečo ako staré IDE káble pre disky v PC) Prinajhoršom by som si teda dal vyrezať - sám na to nemám nástroje a ani zručnosť :-)

Na výstupu z filtru vzduchování nebo přebytek CO2 to jedině by se musel koupit atomizér. Hm, som myslel, že to pôjde riešiť rovnako ako na výstupoch interných filtrov, teda nejaká vodná rúrka so vzduchovým úzkym prítokom, kde podtlak bude brať vzduch.

Nehlučné filtry jsou především od lepších firem tetratec eheim jbl jsou velice kladně hodnoceny. Ze začátku filtr dělá trošku hluk ale potom co se zcela odvzdušní a dobře složí měl by být nehlučný každý. No obzeral som si EHEIM Classic 2211 a Ecco Pro 130.

A nezapoměň na to že filtr externí zabírá místo ve skříňce:) Toto našťastie nie je pre mňa problém - akvárium je na jednom zo stojanov, ktoré si otec vyrábal pre niekoľko poschodí akvárií a zboku sú vždy ešte privarené držiaky pre malé vytieračky, takže filter by tam mal dosť miesta - buď na úrovni spodku akvária alebo o cca 70 cm (jedno poschodie) nižšie.

A nasátí rybiček a krevetek je možné předejít použitím molitanu na vstup do filtru. Viz moje akvarium 140L krevetarium. Presne takých molitánov sa mi doma povaľuje kopa z bublifukov, vlastne ešte donedávna dva z nich boli filtrom v tomto akváriu. Potom je už úspora miesta dosť diskutabilná, keď to pár desaťročí fungovalo s dvoma takýmito molitánmi v podobe bublifuku a nebolo treba nič viac. Tak asi by som dal niečo menšie, aby to na mňa nepôsobilo ako polovica filtra :) Každopádne, potom všetok viditeľný neporiadok bude zachytávať tento molitán / predfilter a asi ho bude treba často čistiť.

Ale dopředu řikám že ty tetry černý mít jich 13 v tak malém akvariu není ta správná volba. To je ťažko povedať - 10 je ešte relatívne malých a tie 3 veľké už dlho žiť nebudú, nie že by javili nejaké problémy (ešte pred pár dňami sa hromadne všetky treli, malé i veľké), ale už majú dosť veľa rokov a nemôžu žiť večne. Takže vlastne ich bude 10. Sú pomerne čistotné a vyprodukujú menej odpadu ako moje Neritiny. Nie je však vylúčené, že ich časom podarujem všetky niekomu, lebo mi bránia v chove menších rybiek a krevetiek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 15:58 Muž DrChila [243] Re: zervan
Krycí sklo se dá zkrátit vyříznout požadovaný tvar například jen rohy krycího skla. Na výstupu z filtru vzduchování nebo přebytek CO2 to jedině by se musel koupit atomizér. Nehlučné filtry jsou především od lepších firem tetratec eheim jbl jsou velice kladně hodnoceny. Ze začátku filtr dělá trošku hluk ale potom co se zcela odvzdušní a dobře složí měl by být nehlučný každý.
A nezapoměň na to že filtr externí zabírá místo ve skříňce:)
A nasátí rybiček a krevetek je možné předejít použitím molitanu na vstup do filtru. Viz moje akvarium 140L krevetarium.
Ale dopředu řikám že ty tetry černý mít jich 13 v tak malém akvariu není ta správná volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 13:56 Muž zervan [1123] - Rostliny – externý filter
Pozdravujem a chcel by som požiadať o radu. Mám cca 80 l akvárium (vody je v ňom len niečo cez 60 l) a v súčasnosti ako filter používam čerpaciu hlavu Eheim a molitán 10×10×20 cm. Som veľmi spokojný, je to úplne bez hluku. Jediný problém je, že je dosť veľký - to, že mi býva často vytýkaný ako vizuálny nedostatok akvária, ma až tak netrápi (plánujem ho nechať zarásť rastlinami časom), ale predsa len mi uberá miesto a už nemám kde pridávať ďalšie rastliny (či už nové alebo prírastky z pestovaných) - ďalšie miesto by prišlo vhod :)

A tak sa pomaly začínam zamýšľať nad externým filtrom. Vôbec ma to neteší - sú to ďalšie investície a je o dosť zložitejší na údržbu ako súčasné riešenie.

Otázka je, či vôbec je nejaký externý filter, ktorý by mohol zachovať súčasný vyhovujúci stav, konkrétne:
1. úplná nehlučnosť;
2. nulové riziko "nasatia" malých rybiek a krevetiek;
3. možnosť používať krycie sklo (teraz pod ním sú napájacie káble, i tenká vzduchovacia hadička, ale externé filtre mávajú 2 hrubé neforemné hadice);
4. možnosť do výstupu filtra pripojiť vzduch / nespotrebovaný plyn CO2 reaktora;
5. možnosť v hojnej miere využívať molitán alebo inak povedané: nechcem žiadne aktívne uhlie.

Mám pocit, že hlavne 3. bod bude dosť problém. Krycieho skla sa vzdať nechcem - mám dosť živé ryby, ktoré skáču a špliechajú, navyše mám pár centimetrov nad hladinou LED žiarovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 12:25 Muž sasula [274] Re: Mannpetr
pokud to jde vzdy sahni po externim fitru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 11:02 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Mannpetr
raději variantu č.2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 09:50 Peman Re: romant
Děkuji za včerejší komentář k mému akvariu, dnes jsem si všiml že jste mi u něj vypsal i nějaké vhodné rostlinky a filtraci, nechci o ní samozřejmě pochybovat, ale mohu se zeptat na Váš názor k těmto dvěma filtacím ? :
www.juwelakvarium.cz/…

www.akva-tera.cz/…

Je mi jasný že jsou to vlastně celkem tři různé kategorie, ale přece jenom nechci šetřit za každou cenu.

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:40 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: zervan
Několikrát mi vytekl a i když vím, že to byl buď vadný kus, nebo moje chyba, už bych teď s externím filtrem jen neustále trnula, zda se to nestane znovu. S plovoučkou to není nic příjemného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:38 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
Díky. Měla jsem díky miminu dlouhou noc a přesně do toho obchodu jsem se nakonec dostala a koukala na ty pěny. S Atmanem zkušenosti nemám, ale jestli myslíš, že bude dobrý...

Mám tady erární tohle: www.seashop.cz/… , ale už je to dost hlasité a houba pořád sjíždí, nemám to příslušenství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Nicky
Aké sú tie predošlé skúsenosti proti externému filtru? Začínam sa totiž pohrávať s myšlienkou externého filtra (lebo už mám plné akvárko), ale hlavne ma odrádza nutnosť hrubých hadíc von z akva - používam totiž krycie sklá a pre napájací kábel interného filtra stačí úzka štrbinka, čo je výhoda.

Inak to, čo Roman napísal, je klasická kombinácia, hlboko pod limitom 700 Kč. Ja používam podobné - ale 2× drahšiu hlavu Eheim Aquaball Powerhead 1212. Vyberal som ho z akvária zatiaľ len raz, lebo už slabo ťahal, ale nič neopadávalo - má veľkú plochu povrchu, nečistoty sa rozložia po nej. Každopádne, hustota molitánu sa dá asi zvoliť - v obchode, kde som kupoval, boli na výber takéto: www.akvariumonline.sk/… (45, 30, 20, 10) Zvolil som 30. Neviem, čo to číslo značí, že by počet dierok na nejakú vzdialenosť? Na tom mojom sú oká zhruba 1,5 mm veľké, ale to je len odhad.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2014 06:30 R Muž romant [27987] Re: Nicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:14 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Nicky
Jak se tak dívám na tvé akva, možná by ti stačil i Fluval U3, který je levnější, ale těžko říct. S jinými značkami do takového akva zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:11 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Shrnuto: čerpadlu se nebráním, když mi někdo hodí tip na konkrétní typ, budu ráda. A třeba i jaká houba na to bude pasovat. Vnější filtr ale ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:09 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: grunda
Měla jsem velkou houbu, skoro až na dno... a neřekla bych, že jsem úplný lempl, ale vždycky mi toho hodně opadalo zpátky, jak jsem to maličko povytáhla. A pod houbou se toho drželo taky dost.

Jak říkám, měla jsem houbu docela jemnou, nevím, jaká se dává hrubost, já už to takto koupila s akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:08 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: MarekP
Asi bych měla specifikovat cenovou kategorii ... cca do těch 700 :-D

Ale jinak děkuju za tip, kdybych byla někdy víc při penězích, budu o tom uvažovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:06 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Nicky
dej na houbu sáček a teprve pak ji z akva vyndej, bude to bez bordelu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:05 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Nicky
Doporučuji Fluval U4, je tichý a silný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:03 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: DrChila
Já prostě vnějším po předchozích zkušenostech nedůvěřuju, takže jedině vnitřní. Čerpadlo s houbou jsem měla, štvalo mě, jak vždycky když se to pokusím vyndat, je půlka toho bordelu zpátky ve vodě. Měl bys nějaký konkrétní tip na to čerpadlo, ideálně včetně pěny? Asi jsem měla "příliš jemnou", že ten binec zůstával na povrchu a často zas odpadával.

Akva považuju za přerybněné, pokud musím ten svinčík odkalovat dvakrát do týdne (samozřejmě za to může z velké části momentálně nevyhovující filtrace). Nehnojím a rostlinky jedou, jako divé, takže tam asi bude rybek dost. Ono záleží na tom, jaké ryby to jsou, živorodky mám sice jen 2, ale jinak samé poměrně velké ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 00:56 Muž DrChila [243] Re: Nicky
No pokdu chceš vnitřní filtr. tak můžu doporučit Atman s filtrační pěnou. Za prvé to je levné za druhé to funguje.
Eheima pick up neber ani náhodou. Je velký a filtrační plocha malá ačkoliv vypadá velice molitan je malý. U 200L kdyby jsi měla finance bych šel do externího filtru nějaké kvalitní značky jako je Eheim, JBL, TetraTec. Tím nikdy nic neskazíš. Hlavně je lepší to přepísknout než pak nadávat že to nefunguje tak jak by mělo.
A pokud považuješ své akvarium za přerybněné ani bych neřekl 23 ryb na 2OOL akvaria je cca akorád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 00:21 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Zdravím, chtěla bych pořídit nový filtr do této poměrně slušně zarybněné nádrže: rybicky.net/nadrze/16781 . Padl mi do oka Eheim Pick - up 2012, co si o tom myslíte? Nějaká další doporučení? Chci jen vnitřní filtr, ideálně něco "jednoduchého", ale aby byl opravdu silný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:37 rastrot Re: Burik
ono nejde tak ani o experiment ale cena je kolikrat o dost vetsi ja si objednal ten AQUA Nova podle zdejších zkusenosti je za tu cenu dobry tak uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:24 Muž Burik [727] - AquascapingRe: rastrot
Pokud nechceš experimentovat,tak si kup ověřenou značku:Eheim,Tetra,JBL,Fluval
tam neuděláš chybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:16 rastrot Re: KarlosS
IKOLA,DIVERSA nic mi to nerika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:12 Muž sasula [274] Re: lukasleibelt
1200...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:11 rastrot Re: KarlosS
diky a co ty ostatní třeba ten stou UV lampou to mi prijde poněkud zvlastni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: rastrot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 08:51 rastrot
nevíte jake jsou tyto levnejsí vnejsi filtry krome JBL?Aqua Nova o nem jsem uz slysel a co ty ostatní mate někdo nejakou zkušenost?diky www.aqua-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 14:26 R Muž romant [27987] Re: lukasleibelt
Určitě 1200, je to regulovatelný a větší objem filtračních hmot se vždycky hodí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 14:21 Muž lukasleibelt [84] Re: patamatix
a co by jste více doporučovali do této litráže. Tetra tec ex 700 nebo 1200? Abych zase potom neměl ryby jako v pračce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 11:46 Muž patamatix [408] Re: lukasleibelt
Mám též tetratec sic 700,ale nemohu si stěžovat ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [81] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=4001