Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 22:04 Muž PaYoch [134] Re: Errov
U mně dobrý, díry na bocích určitě nech, tak využiješ větší objem kostky molitanu, do které jsi ten filtr zasunul. Původní molitan tam ničemu nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 21:53 Jakub – Dotaz
Zdravím, měl bych dotaz. Mám akva od Juwelu a s rohovym filtrem. Akva je 116l velké. Jde mi o to jestli by nebylo lepší tam pořídit externí filtr. Pokud ano, měli byste nějaké tipy? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 21:12 Errov Re: PaYoch
Jasně no ja to zatim udělal tak že jsem nechal původní molitan. Odendal spodní víčko a na to dal Biomolitan od jk animals. Ten jsem tam dal celej až pod regulaci průtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 21:07 Muž PaYoch [134] Re: Errov
Já bych ho tam šoupnul asi i s deklem, a místo originálního molitanu nebo co tam je šoupnul siporax nebo substrat pro od eheimu. Před vstup do čerpadla bych ale kousek molitanu nechal, aby se kus keramiky nedostal do rotoru. Možná bych ještě do toho těla filtru vyvrtal pár rozumných děr (pokud to půjde), aby voda proudila víceméně ze všech stran, fantazii se meze nekladou. Jsou to takové okamžité nápady, ale filtr jsem rozebraný neviděl, takže nevím, jak je uvnitř provedený. Bude to na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 20:48 Errov – Filtr cat-gato
Ahoj jak mi tu někdo radil tak jsem k filtru cat-gato "honič" vody prikoupil Biomolitan. Dotaz zní sundat z filtru spodní víko aby šla voda skrz a díry na bocích nechat nebo to potunit jinak? Je to tenhle filtr www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 07:33 Muž Fuchs [169] Re: Petr
No a co tohle: www.rostlinna-akvaria.cz/…

Jsou to klasické závesné filtry. V akva není nic než jen nasávací trubka. Podle mě jsou to lepší volby než vnitřní filtr. Obvzláště u malích akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 23:40 Petr
Co říkáte na tenhle venkovní filtr?
www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 16:29 Seasonic Re: NHKG
Určitě vyzkouším jak to pojede jen s jedním osvětlením.

@afc1886 Toho Atmana mám nyní v 86 l akva. Nevím jestli jsem natrefil na špatný kousek, ale je docela hlučný a musím hlavu čistit tak jednou týdně, jinak už skoro neproudí voda.

Chtěl bych zkusit nějaký jiný. U toho turba mě zaujaly právě ty nádoby na jiná média. Vím, že jinak je to prakticky to samé jako ten Atman.

Osvětlení jsem pořídil na základě dobrých recenzí a častého doporučování na fórech i přímo v akvaristické prodejně. A svítí opravdu silně. 86 l to prosvítí dobře. Obrovský rozdíl oproti dvou-trubicovému osvětlení, které jsem měl dosud. Víc jsem to zatím nekoumal. Tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 07:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Seasonic
27W led na 112l akvárium bez co2 je až moc! Obzvláště pokud budou na světlo nenáročné rostliny. Je to jako cca 50W zářivek. Zatím nic nedokupuj. Když to se světlem přeženeš, budeš mít problémy s řasami.
Filtr bych dal malý externí od JBL nebo Eheimu. Čerpadlo a kostka molitanu nejsou špatné, ale moc se nedají zamaskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2016 05:13 R Muž afc1886 [14704] Re: Seasonic
Co třeba akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… a kostka bioakvacitu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 03:46 Seasonic Re: odikcz
Neplánuji nic extrémně náročného. Z ryb chci hlavně pancéřníčky. Ještě nejsem plně rozhodlý co dál. Možná čichavce, rájovce nebo něco takového. Určitě ne živorodky. Ryb nebude moc. Max tak 15 menších po pár měsících. Z rostlin takové ty nenáročné rychle-rostoucí. Echinodorusy, Vallisnerie, chtěl bych zkusit i nějaký Anubias, jestli se uchytí. Množství rostlin ještě nevím. Na dně bude křemičitý písek 2-4mm s nějakým tabletovým hnojivem. Svítím LED osvětlením LFL-CL-800 27 W bílá, 2862 lm. Ale byl jsem upozorněn, že to bude málo. Asi tedy přikoupím stejné do dvojice.

Filtr je poslední věc, kterou jsem neobjednal. Můžete mi tedy prosím doporučit něco jiného? Ale ne nic moc drahého. Kolem těch 600 Kč bych se chtěl držet. Už jsem tento měsíc vyplázl majlant. Nevybral jsem si zrovna levný koníček. Chtěl bych raději vnitřní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 00:33 Muž odikcz [114] Re: Seasonic
1) Těm keramickejm kroužkům nevěřím = eheim substratpro bude lepší
2) Netuším, co plánujete mít v akváriu (počet rostlin, jaké ryby, ...), ale tohle je pořád jen lepší honítko vody ... s největší pravděpodobností bude objem filtrační hmoty pro 112 litrů akvária šíleně málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 22:06 Seasonic Re: Jura55
Děkuji, dám na Vás. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 21:45 Konec Re: Seasonic
Mám jej přes rok ( druhé akva 60l ) a spokojenost. Molitan je sice hrubší, tak jsem do nádobky dal trochu vaty. Výkonově by měl stačit i na 112l, mám ho přiškrcený na maximum.
Dobře funguje i provzdušňování a je naprosto tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 21:18 Seasonic – Aquael Turbo filtr vnitřní 500
Zdravím, má někdo zkušenosti s filtrem Aquael Turbo filtr vnitřní 500?
www.akva-tera.cz/…

Chtěl bych jej použít do akvária 112 l. S touto náplní a molitanem, který je u filtru.
www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 14:10 Errov Re: PaYoch
Ajo. Takže to dokoupim připevním na filtr a jedu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 11:31 Muž PaYoch [134] Re: Errov
Jak s tuningem už ti radil lhajek 13.04.2016 07:00, nevím co víc bych k tomu dodal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 01:24 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: DaveLister
Ta dirka je dobra vec,sam ji pouzivam hlavne u veci ktere jsem si sam sestrojil,momentalne na closed loop CO2.Mam ji 6cm pod hladinou a funguje to,osobne jsem odzkousel krizovy scenar,cerpadlo nasalo vzduch a necerpalo,pozdeji ho vypne tepelna pojistka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 23:22 Errov
Jsem rád že jsem narazil na toto forum dřív než by bylo pozdě :)

Byl bych rad kdyby mi pak někdo poradil co s tim cat-gato jak ho vylepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 23:10 Muž Horác [3942] Re: PaYoch
no ... on třeba takovej trs jávskýho mechu ... v tom se taky krásně drží bordel :o) ... přesto bych o něm jako o filtru nemluvil :o) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 22:56 Muž PaYoch [134] Re: Horác
Ukázková detektivní práce potlesk Na řasokoulích se mi vždycky usazoval drobný binec po odkalování, rejdily v tom Red Cherry, dokud to neobraly dočista... Třeba by se to dalo počítat za filtraci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 22:40 Muž Horác [3942] Re: Errov
Já tě od ní neodrazuju ... je to zajímavá rostlinka ... jen říkám, že to není žádnej "přírodní filtr" ... toť vše :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 22:30 Errov Re: Horác
Takže tuhle "kouli" vynechat? Zatim jsem osazel par kytek do říčního písku. Zapojil filtr a teď budu čekat chtěl bych ten cat-gato nějak využít. Teď ho mam na minimální výkon na hladině ale tak aby z něj nešly bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 22:30 Muž Horác [3942] Re: Uno
hmm ... já (a zdejší atlas) to máme naopak :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 22:15 Muž PaYoch [134] Re: odikcz
Inu, tak ted uz slysel. Nicmene stale zastavam nazor, ze je to situace zridkava, a u rozumne udrzovaneho filtru je riziko celkem minimalni. Ruzni dobrodruzi, kteri provozuji prosakujici kousky s nebezpecim jiste pocitaji a berou to jako vyzvu. Rozumne uvazujici clovek zjevne pochopi princip spojenych nadob a zaridi se podle toho.

Uno: nenech se znervoznit, z diskuze jsi nejspis ziskal pocit, ze bud vytopis pulku baraku, nebo vyhoris. Neni tomu tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 22:06 Uno Re: Horác
Mě tahle koule rostla docela rychle a kolega nevěděl co s ní kolik mu rostla X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2016 21:39 Muž Horác [3942] Re: Errov
Errov napsal: A jeste chci koupit takovej ten kulatej "přírodní" filtr Errov napsal: Zjistil jsem si název kladofor. Chvíli mi to teda trvalo ... ale pak mi to docvaklo :-D ... ty myslíš tohle rybicky.net/atlasrostlin/cladophora_aegagropila :-D ...
Tady pozor - zdaleka ne všechno, co se dočteš na internetu je pravda pravdoucí :o) ... například filtrování vody (taktéž "žraní" dusičnanů) touhle řasou ... je pěkná blbost ... Vysoká spotřeba dusičnanů jde ruku v ruce s rychlým růstem ... a já snad neznám nic, co roste pomalejc, než tahle koule :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2016 21:18 Muž DaveLister [478] Re: lhajek
No dala by se někde nahoře, na místě které je co nejvýš ale za běžného provozu pořád pod hladinou, vyvrtat zavdušňovací dírka. Pod vodou by jen přisávala trošku vody, což by asi ničemu nevadilo. Ale osobně touhle fobií netrpím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 21:08 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Uno
Když na něm mám kostku akvacitu jako předfiltr tak se na dno dívá z daleka. A je potřeba si uvědomit že i nasávací koš který sahá třeba až na dno se ale zavzdušní už od svého horního okraje, který na dně není .... A pochybuji že je někdo má opřené až o samé dno ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 20:35 Uno Re: lhajek
No same lepsi.
Radsi nemyslet.Je jasne ze voda vytece pouze tam kde je nasavani.A ted dotaz nemelo by to nasavani byt u dna?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 20:25 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: odikcz
odikcz napsal: ......... tak to vypustí celé akvárium .......
O tom bych si dovolil pochybovat. Když se podívám kde mám nasávací trubku a kolik by odteklo vody než se začne zavzdušňovat tak víc jak 50% by mě nevyteklo .... A u jiných akvárií to nebude o moc více ....
To bych se bál víc toho že až se zavzdušní a nebude ho chladit protékající voda, tak aby se nevznítil ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 19:46 Muž odikcz [114] Re: PaYoch
To by jste se divil, kolika lidem externí filtr začal téct (často chybou uživatele) ... nicméně externí filtr musí být pod akváriem = když to začne, tak to vypustí celé akvárium (zákon schválnosti, když člověk odjede na dovolenou) a to stejně nějaká malá nádoba nezachrání ... samozřejmě jsou experti, co lehce sáknoucí filtr dál používají a dávají ho právě do nádoby, aby to těch pár kapek pochytalo - ale pak se to jednou rozjede a už je pozdě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 15:48 Errov Re: lhajek
Zjistil jsem si název kladofor. A ten car-gato dat nahoru do akvária aby čeřil vodu na hladině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 14:47 Muž PaYoch [134] Re: Uno
Dávat filtr do lavóru? :-) Je to spíš psychologický efekt, já ho mám stát ve skříňce na kousku karimatky, karimatka chytne těch pár kapek vody, když odpojuji hadice kvůli údržbě. Prostě to ber tak, že v případě neštěstí tě lavor nezachrání - max tak nějaké malé kapání. Ale ještě jsem neslyšel, že by externí filtr někoho vyšplouchl tak, jak máš obavu, asi se to už stalo, ale velmi zřídka. Jako větší nebezpečí bych viděl další tvory v domácnosti - zvířena a zejména děti představují pro byt mnohem větší zátěž a riziko, než externí filtr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 12:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Errov
Errov napsal: Takže micro odložit na poličku :-D ..... ...............a co kyslík? Ten micro čeří vodu i bublinky gato jen čeří. A jeste chci koupit takovej ten kulatej "přírodní" filtr
Odložit ho nemusíš, ale bez úpravy asi nebude moc platnej.

A co s kyslíkem? Ten se do akva vyloženě přímo nikdy nepřidává a na provzdušnění bohatě stačí čeření hladiny od výtoku filtru.

Netuším co to je "kulatej přírodní filtr" takže nevím co k tomu dodat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 11:41 Uno Re: PaYoch
Joo, s tou kostkou to je velice dobrej nápad! Tak mě napadlo by šlo ten filtr dát do nějaké velké "nádoby" a při případném malém úniku by nedošlo ke škodě. Ale mohlo by to o to dělat hluk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 11:26 Muž PaYoch [134] Re: NHKG
Bastlení předfiltru netřeba, na sací koš větší kostku molitanu a vybavené :-) Malé kostky se mi rychle zanášely, a zavzdušňoval se filtr. Přidanou hodnotu filtrace v kostce jako když najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 11:21 Muž PaYoch [134] Re: Uno
Mám 901 4 roky a úplně bez příhod, po 2 letech jsem akorát vyměnil micromec za Eheim substrát pro, spíš pro ten pocit, ale keramika od jbl není vůbec špatná. Měl jsem z protékání taky obavy, ale pak mne to pustilo, je fakt, že mám jenom 160tku, tak by z toho nebylo tolik vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 10:50 Uno Re: NHKG
na nějakém schopu jsem četl že to je včetně náplní tak uvidím, kde to koupím. Je mi ale jasné, že dodávané základní náplně nebudou asi nic moc. Akvo bude v obýváku, tak pokud to nebude vyloženě hučet tak by to neměl být problém. On i vnitřní filtr hučí, nebo rezonuje o sklo někdy. Spíš se bojím aby se mi tam něco nepo a já nevyplavil sousedy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 10:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Uno
Akorát k tomu Jbl 1501 je potřeba dokoupit náplně a ubastlit předfiltr. K Malawi by asi stačil zeolit, já u jižní ameriky mám eheim substrat pro. A počítej s tím, že bude trochu slyšet. Moje 901 vrní, ale nevadí to ani na spaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 10:38 Uno Re: afc1886
OK, dle recenzí asi není co řešit. Bude to 1501 teď jen sehnat to akvárko na to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 10:29 Errov Re: lhajek
Takže micro odložit na poličku :-D že já nenašel tohle forum dřív. No takže cat-gato. Jen s větší kostkou a co kyslík? Ten micro čeří vodu i bublinky gato jen čeří. A jeste chci koupit takovej ten kulatej "přírodní" filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 09:02 R Muž afc1886 [14704] Re: Uno
JBL e1501 greenline
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2016 09:00 Muž Fuchs [169] Re: Uno
Určitě JBL e1901 nebo JBL e1501 ale radši na malawi výkonější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 08:48 Uno – Filtr malawi
Ahoj lidi.Jaký mi doporučíte externí filtr do malawi na 300l.Samozřejmě nechci něco za 10litrů ale taky nechci nějakou šlupku která mi vyplaví byt.To znamená aby byli ryby ok a já se nemusel bát že mi to v mé nepřítomnosti vyteče.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 07:00 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Errov
Za B) je správně ... je to klasický honič vody s velkým průtokem a minimem filtračních hmot. Dal by se použít jako čerpací hlava , tzn. koupit větší kostku akvacitu, do ní udělat díru tak aby tam spodní část toho filtru vlezla a tím výrazně zvětšit filtrační plochu a pak si ho v těch 54L umím představit. U mé zrušené 12L se můžeš podívat jak to může vypadat takový tuning honiče vody: rybicky.net/fotogalerie.php…

A do toho mini to podle mě bude to samé jen tu kostku akvacitu můžeš dát menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 01:16 Errov – filtr Cat-Gato Pacific 300l/h
Ahoj koupil jsem set 54l s tímto filtrem. Zároveň i filtr aq fan micro plus myšlen do budoucna do malého 10l akvária.

Dotaz zní zda-li můžu micro použit do 10l nebo tam dat filtr Cat-Gato Pacific a do 54l koupit jiný a na micro se jen dívat. Diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 00:08 Muž odikcz [114] Re: Proof
Řeší se to tu stále dokola - vše co se hýbe a něco dělá je zákonitě i slyšet. Takže "neslyšitelný" není žádný filtr. To jak moc Vám bude co vadit musí posoudit každý sám a také podle toho kde bude filtr umístěný. Je rozdíl mít ho 5 cm od hlavy a nebo v druhém rohu pokoje. Eheim jsou kvalitní a tiché filtry, ale určitě se najdou lidi, kterým bude vadit i to, takže tak ...
Ideální spíš pokud už máte nějakou zkušenost s filtrem, tak s jakým = pro porovnání hlučnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 20:03 Muž Proof [0] - Miniakvária – Eheim Aquacompact 40
Zdravím,
čtu tady různé názory na Eheim Aquacompact 40. Potřebuji ho do 20 litrového akvária. Koupil jsem si Diversa NanoLED 20 a samozřejmě jsem zjistil, že filtraci chci vyměnit. :-|

Je Eheim dostatečná a tichá filtrace? Mám jí v pokoji a chci, aby byla neslyšitelná.

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 19:42 Petr Re: romant
Jo, rostliny jsem běhemměsíce už dvakrát zakracoval.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=2101