Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.07.2016 10:26 Muž 150koni [653]
Nikdy jsem netvrdil, že lze použít půdní filtr do každého akvária, nicméně do běžného akvária s pískovým dnem bez kobercových rostlin určitě. Navíc jsem výhody půdního filtru napsal níže a rozhodně jsem nehanil ostatní filtry. Jinak bych ho nemohl mít doplněn o externí filtr. Půdní filtr má velkou filtrační plochu při pomalém průtoku, což z něj dělá dokonalý biologický filtr. Navíc nezabírá místo v akváriu, maximálně je vidět 1, nebo 2 trubky, Takovou filtrační plochu, resp. rychlost proudění filtrem ti nedá žádný honič vody, bio kostka a žádný exterňák krom těch velkých objemných, jako druhá nádrž. Ale tyto je pracnější čistit a více bordelu kolem, než udržovat pouhý půdní filtr.
Trochu čísel z praxe. Aktuální výkon mého 4 a ½ roku zaběhnutého externího filtru, který pohání půdní filtr je cca. 319 litrů za hodinu a při ploše mého půdního filtru 100 x 40cm, což je 4000cm2 to dělá rychlost proudění filtračním médiem 1,3cm/min, pokud bych měl na něj napojen jen externí filtr. V mém případě srovnání s Tetra Tec EX1200, který má proudění filtračním médiem při tomto výkonu 13,3 cm/min. Tady už jsou vidět rozdíly v číslech … půdní a externí. Samozřejmě že půdní filtr mi pohání ještě čerpací hlava, tak tam je průtok filtračním médiem vyšší ale koukáme na rozdíl externí a půdní :-) Navíc půdní poháněný vzduchem bude mít ještě pomalejší průtok, tedy dokonalá nitrifikace zvláště pokud někdo přerybňuje, což se stává poměrně často :-) Mimochodem oba dva filtrační systémy jsou skvělé a proto je mám. Navíc se mi o kypření dna starají stovky piskořek. Nejdou ani spočítat, protože ve dne jsou zaryté v písku, ale když v noci v místnosti rozsvítím, tak mám plné sklo malých piskořek a ani tak bych se nedopočítal.
Samozřejmě nevýhodou půdního filtru poháněného vzduchem je fakt, že není velké proudění vody v samotném akváriu. Což se dá vyřešit buď tou čerpací hlavou na vývodu, či doplněním externího filtru a nebo, vyloženě jen nějakým honičem vody. Ale to už je zase specifické řešení jednotlivých akvárií. Každopádně půdní filtr poskytuje velkou filtrační plochu a její pomalý průtok. V minulosti jsem měl půdní poháněný jen vzduchem a měl jsem v akvu ještě honič vody.
Dno s půdním filtrem se dle mého udržuje úplně stejně jako bez půdního filtru. Bez půdního filtru také neodkaluješ hloubkově kolem kořenů rostlin a necháváš živiny a detrit u kořenů pro rostliny. Navíc jak už jsem zmínil, dno mi kypří piskořky :-)
A že ho nelze doporučit nováčkům? Spousta lidí co jsem potkal, nováčci, či neznalí čistí své filtry pod tekoucí chlorovanou vodou, což tato zásadní chyba, která u půdního filtru nehrozí. Chce se to jen zajímat a hned nezavrhovat, protože jedna baba povídala. Jinak k těm mým rostlinám měl jsem tam i klasiku kořenové v substrátu ale rostly tak divě, že mne nebavilo neustálé protrhávání, takže jsem nakonec nechal jen tyto rostliny. A ty Kryptokoryny u skla dole vlevo tam vyrašily samy z nějakých pozůstatků :-) Takže nelze říci, jak někteří tvrdí, že půdní filtr neprospívá rostlinám :-) Vše je o podmínkách.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 10:18 GP Re: NHKG
mam cca 2 roky sani do jbl 900 pres pudni filtr na vetsine plochy dna, se sanim v rohu a dno z liaporu a hafo kryptosek, ktere zrejme trpi nedostatkem svetla nez cim jinym.
filtr asi 1x cisteny pro ten pocit... zatim jsem to neoral, ale u me se rozhodne neprecpavaj ;) zatim s predelanim sani nepocitam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 09:39 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Nevšiml jsem si, že původní tazatel se už rozhodl pro jiný filtr. Takže se omlouvám za zbytečné vyvolání "flamu".
Neodmítám půdní filtry jako takové, ve speciálních případech můžou být užitečné, ale vadí mi jejich doporučování méně zkušeným tazatelům.

150koni máš hodně specifické akvárium: Většina rostlin nemá kořeny ve dně a máš ještě v kombinaci externí filtr. Já nemám s půdními filtry takové zkušenosti, abych se pouštěl do nějakých debat, tak to více nebudu komentovat.
Ať se daří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.07.2016 09:28 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Marcel G
Ťažko diskutovať na objektívnej úrovni, pretože mám len subjektívne výsledky ;-) No musím súhlasiť s tým, že kategorické odmietanie pôdneho filtra je bežné a čítal som na túto tému veľa (nevedeckých) pojednaní. Moja osobná skúsenosť je pozitívna. Áno, ako som spomínal, keď som vyradil pôdny filter, tak môj echinodorus (asi amazonský, ale nie som si istý) začal vyháňať o poznanie dlhšie a širšie listy, ale to je jediný viditeľný rozdiel, ktorý mi viac vadí akoby ma tešil.

Ako najčastejší dôvod odmietania pôdnych filtrov je, že časom sa vytvoria v dne cestičky pre vodu, čo znižuje filtračnú plochu, kto to však zmeria? A v neposlednom rade, verím, že moje závitníkové, dnovrtné, slimáčiky sa postarajú o pohyb štrku i tam, kde to pri pravideľnom odkaľovaní neurobím ja a i z toho dôvodu som to nikdy nerobil veľmi dôkladne. Takže radím toto vytváranie cestičiek a mŕtvych zón medzi teoretické možnosti, v mojej praxi nevyužiteľné. Ani po výmene filtra nemám pocit, že by bolo dno čistejšie ako predtým, no kto to zmeria?

Odmietať tento filter len preto, že je starý nepovažujem za správne a ja som ho zrušil len preto, že kúpou externého sa stal zbytočný, no viac rokov slúžil dobre a bez akejkoľvek údržby (filtra). Samozrejme, ani pôdny filter nezaistí zázraky tam, kde chýba pravidelná výmena vody a občasné odkalenie dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   15.07.2016 08:55 Marcel G Re: 150koni, NHKG
Každý druh filtrace má své výhody i nevýhody. 100% dokonalá filtrace podle mého názoru v podstatě neexistuje. Proto, když se tu bavíme o různých druzích filtrace, bychom také měli být schopni uvádět nejen jejich výhody, ale i nevýhody, aby si jich byl čtenář vědom a mohl se podle toho rozhodnout, který typ bude v jeho konkrétních podmínkách vhodnější. V podobných diskuzích mají diskutující tendenci vychvalovat své vlastní řešení a pomlouvat ty ostatní. Pokud má být ale diskuze objektivní, není třeba se tu vzájemně napadat a místo toho bychom se mohli zaměřit spíše na předkládání co nejlepších argumentů.

Co kdybyste si zkusili podiskutovat zde o kladech a záporech půdních filtrů vs. kanystrových filtrů? V čem je kanystrový filtr lepší než ten půdní (a naopak)? Jaké jsou největší nevýhody kanystrového filtru oproti tomu půdnímu (a naopak)? Myslím, že by to byla zajímavá diskuze, do které se rád zapojím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 07:41 Muž 150koni [653] Re: NHKG
Fotka k příspěvku NHKG napsal: OT: Nechápu proč tu řešíte půdní filtry. Už se dlouhé roky prakticky nepoužívají a je pro to dobrý důvod...

Koukám, že jsi svůj příspěvek nechal označit jako OT, aby rychle zmizel. Jaké dobré důvody ? Prosím pouč nás neznalé. Myslím že jsme ve správném vlákně a varuj tady lidi před použitím půdního filtru. Důkladně jsem odkaloval dno i když jsem půdní filtr v minulosti neměl a byl tam taky pěkný humus po čase. Jediný známý důvod je pro mne omývání kořenů rostlin. Ale na to jsou taky 2 názory. Rostliny rostou dobře i na půdním filtru. Nebo máš pocit, že mám málo zarostlé akvárium ? Koukni na rozdíl od založení. A že ti něco hnije ve dně ? Nepřekrmuj. To hnije ve dně i bez půdního filtru, i v exterňáku a i v kostce. Mám dlouhý interval čištění filtrů, ale nakloníš li se nad mé akvárium, necítíš nic, jen krásný vlhký závan čisté vody. Co více si u akvária přát. Čistou vodu a zdravé ryby :-) Samozřejmě se nehodí pro akvária, kde jsou kobercové rostliny ale to je o něčem jiném.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 21:47 laKatos Re: 150koni
Souhlas. Ty jsi s pudnim filtrem spokojený a ja spokojeny nebyl.
Každé akvarium je jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 21:36 Muž 150koni [653]
Nevidím na tom nic pracného. Rozhodně méně pracnější než rozdělávat rádoby honiče vody co 14 dní, na místo jednou ročně důkladněji proprat dno :-) Ale já ti nic nevnucuji pivo Každý budeme mít stejně svou pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 21:25 laKatos Re: 150koni
Sam pises ..... ze tedy pri pouziti pudniho filtru se ve dne zdržuje extrémní "bordel" který se musí hloubkové odkalit. A to v mistech kde nejsou rostliny. A co bude s mistem kde jsou rostliny a dekorace? Necham to hnit.
Nechci něco co záměrně zadržuje detrit. Který se musí velice pracně čistit.
Tím nechci napsat ze neodkaluji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 21:14 Muž 150koni [653] Re: laKatos
No to záleží jakým způsobem odkaluješ dno :-) Samozřejmě že tam nemůžeš dát hlínu, tak jak někteří do akvárií dávají. Půdní filtry jsou štěrkové, ale to zřejmě víš, když jsi ho měl. Výška mého substrátu (štěrk + PROFI SOIL od Rataje) 5-8cm. A půdní filtr jede takhle už téměř 3 roky s průtokem externího filtru TetraTec EX 1200 + na druhém vývodu čerpací hlava. Když exterňák začne přisávat kolem gumiček u ventilů vzduch, tak vím, že mám důkladněji proprat dno zvonem, protože je hůře průchodné, ale stále je průtok velký. Při důkladnějším odkalování je vidět jak hadicemi do exterňáku proudí uvolněný detrit. To musím vypínat i čerpací hlavu, jinak to lítá i z čerpací hlavy. Ale i kdybych ji nevypnul, do hodiny je akvárium čisté :-) Properu dno důkladněji až k mřížce v místech kde nejsou rostliny a je zase klid :-) Za ty 3 roky jsem důkladněji propral k mřížce zvonem dno 2x. A takhle můžeš udržovat půdní filtr do nekonečna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2016 20:17 laKatos Re: 150koni
Jak dlouho takove akvarium s pudnim filtrem ti vydrží?
Kdysi jsem měl dvoustovku s pudnim filtrem a už bych to nechtěl. Zkoušel jsem variantu saní a pak i výtlaku. Prostě půdní ke me uz nesmi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2016 18:45 Muž 150koni [653] Re: odikcz
Nitrifikační bakterie máš i ve dně a na mřížce půdního filtru. A tak jak píše Romant, i bez půdního filtru je substrát vlastně plný nitrifikačních bakterií. Tím že máš půdní filtr, většinou poháněný vzduchovacím kamínkem, dosahuješ velké filtrační plochy s pomalým průtokem a to je velice účinný biologický filtr. Pokud použiješ pórovitý substrát, účinnost půdního filtru ještě zvyšuješ. Třeba v mém akváriu je mřížka na celém dně s dvěma vývody. Tedy minimálně 95% plochy. Výhodou je, že v akváriu nezabírá žádné místo. Jen jedna, nebo 2 trubky podle velikosti dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.07.2016 16:30 R Muž romant [27987] Re: popelnica
Odpovím ti ještě trošku jinak. V akváriu máme filtry dva, jeden ten co visí, sedí pod akváriem apod. a ten druhý a tím je dno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2016 13:04 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: popelnica
Romant psal neodkalovat když čistíš filtr. Je to proto že při odkalování dna se uvolní vždy více nečistot než kolik se odsaje a filtr musí zpracovat po odkalení více problematických látek. Jenže když filtr vyčistíš, tak je pro tuto činnost krátce oslaben. A proto se nedoporučuje kombinovat čištění filtru s odkalováním nebo obecně rýpáním se ve dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 12:35 popelnica Re: romant
Prosím o vysvětlení poslední věty... Neodkalovat dno z jakého důvodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 12:09 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: odikcz
Půdní filtr využívá jako filtrační médium právě samotné dno. Takže nic externího. A ano lze to použít i jak píšeš ty, ale není to nutná podmínka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 10:10 Muž odikcz [114]
Můžete mi někdo dovysvětlit půdní filtr? Já to chápal vždy jen jako jiný způsob nasávání vody = místo ve vodním sloupci s nasazeným předfiltrem to táhnu přes substrát = stejně potřebuju nějaké další filtrační médium, což se nejsnadněji zajistí napojení na běžný externí filtr. V takovém případě ale pak nechápu, proč mu to tady doporučujete, když očividně externí filtr nechce ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2016 04:49 R Muž romant [27987] Re: popelnica
Fajn, tak to pojďme ještě dotáhnout do lepšího stavu. :-) Tedy ten tebou vybraný filtr tzv. více vytunit, aby dělal ještě lépe svojí práci. Z filtru bych vyhodil jak Biomax(netvrdím že je špatnej), tak uhlíkovou patronu a nahradil toto vysoce osídlitelným materiálem jako je např. Substrat pro a nebo Siporax mini(lentilky), čímž bych si dopomohl k většímu osídlení nitrifikačníma bakteriema, tak aby filtr plnil lépe obě funkce, tedy mechanickou i biologickou filtraci. X-)
Edit: Při čištění filtru pígluj jenom molitny, tedy v prvním roce určitě a keramiku nechávej řádně ostařit a když čistit, tak jenom propláchnutím v akva vodě a po částech, tedy na poloviny ve 14 denním intervalu po sobě a při této operaci(čištění filtru) neodkaluj dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 22:41 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: popelnica
Pôdny filter som mal v tomto akva cca 4 roky nedotknutý, len som bežným spôsobom odkaľoval dno. Pár krát som skúšal aj fúknuť a odkaliť, ale nejako som tam haldu detritu nenašiel, asi som robil niečo zle :-P Je pravda, že sa po zrušení pôdneho filtra môj echinodorus zbláznil, ale ani predtým som sa ohľadom rastu rastlín nesťažoval. A moje akva možno nazvať akokoľvek, len nie riedko zarastené ;-) A áno, filter mi pokrýval len asi 50 % dna.

Inými slovami, bol som s ním nadmieru spokojný, teraz mám externý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 22:30 Muž 150koni [653] Re: popelnica
Teď jsem tě nějak nepochopil, co je těžkého na vyčištění půdního filtru. Co je těžkého na tom, že nasadím na vývod půdního filtru hadici do které fouknu tak že se mírně nazdvihne dno, tím se uvolní detrit a pak už jen nasaji a vypouštím bordel? Když tam mám hadici ext. filtru, je to ještě jednoduchší. Hadici odpojím od Ext. filtru a postup je úplně stejný fouknu a následně vypustím bordel do kýble. Štěrk na půdním filtru se odkaluje běžným způsobem :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 22:05 popelnica Re: romant
Tak nikdo z Vás mě moc nepotěšil, přestože máte pravdu v dobře míněných radách. Nicméně ten kus molitanu tam přesto nedám z estetických důvodů (akvárium je téměř volně stojící v prostoru; jednoduše si to tam neumím představit a nelíbí se mně to). Vím, těžké pořízení se mnou, ale každopádně díky za připomínky všem. (...volím nakonec Fluval)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 21:40 popelnica Re: hrochy
To je pravda, že není téměř vidět, zrovna podobný typ mají rodiče. Jenže odkalit detrit z pod filtru je dost nepraktické (rozdělat, nasadit hadici, zabránit napadání kameniva dovnitř a to nemluvím o tom, když kolem rostou rostliny). Možná už jsou ty půdní filtry lépe udělané než před 25 lety, když jsme pořídili ten náš, ale ten z odkazu vypadá přesně tak :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 17:50 Muž 150koni [653] Re: popelnica
a nebo kombinace půdního a externího :-) i po roce je potom alespoň můj externí filtr prakticky čistý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2016 17:36 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: popelnica
A co půdní filtr? Není vidět vůbec... Např.: www.akvapotreby.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 17:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: popelnica
Naprosto souhlas s Romatem. Když se podíváš na mou 54L tak tam sice máme exterák ale je hezky vidět na fotkách v galerii jak vypadala kostka akvacitu na sání po založení a jak vypadá dnes.

Když už ti jde o krásu tak pak jedině externí filtr (ten akvacit na sání jako mám já tam mít samozřejmě nemusíš) a v akva jsou dvě trubky, které nebude vidět vůbec prakticky ihned od založení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.07.2016 14:36 R Muž romant [27987] Re: popelnica
Až bude mnou navržená kombinace řádně ostařena, tedy ne dříve než za půl roku bude i v dekoračním akváriu viditelná stejně, jako tebou navržené typy. Hlavní důvod proč bych to volil jak jsem to navrhl je ten, že tebou vybrané filtry jsou možná úhledný krabičky, ale daleko důležitější je množství filtračního materiálu, které je v mojí verzi větší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 14:35 R Muž afc1886 [14704] Re: popelnica
Ale to čerpadlo s biomolitanem můžeš pěkně schovat za rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 14:32 popelnica Re: romant
To akva má být víceméně dekorační v obýváku, takže proto bych tam ten kus molitanu nechtěl i za cenu zvýšené údržby při zvolení některého z vyjmenovaných filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.07.2016 06:16 R Muž romant [27987] Re: popelnica
Ani jeden. ;-) Když jít do vnitřího řešení, tak bych se moc nerozmejšlel a vsadil na osvědčenou klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu. Třeba www.akvapotreby.com/… a k tomu www.akvapotreby.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 22:23 popelnica – Ten a nebo ten?
Už mám užší výběr favoritů, ale mé probírání se touto diskuzí nevede k cíli a stále se nemohu rozhodnout, tak pokládám tradiční otázku, který vybrat? hmm

Hagen Fluval U3
TetraTec IN 1000
EHEIM PICK-UP 2012 200 L

Pro akvárium 160 l se standardně náročnými sladkovodními rybami.
Uvítám případně i komentář k vašemu výběru. Díky moc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 10:20 Muž dravec [72] - Rostliny – eheim ecco 300 vs 2071
Zdravím ktorý z týchto dvoch filtrov, eheim ecco 300 vs 2071, je lepsí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 21:39 Muž mps [0] Re: FrantisekP
Těsnění jsem ještě neměnil (je to v plánu), ale když uvážím kolik té teflonové pásky jsem tam musel dát aby to těsnilo, tak nejsem přesvědčen že to pomůže. Přijde mi, že je jakoby odřené i hrdlo kýble kam to těsnění dosedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2016 17:57 Muž FrantisekP [54] Re: mps
Co je na tom fluvalu špatně? Jen těsnění? To se dá koupit nový ;)
Např zee: profizoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 16:20 Muž martinCA [33] Re: mps
ja by som to riesil jednoducho cerpadlom a akvac. eheim som mal aquaball, bol tichy a vsetko ale filtracne schopnosti nic extra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 14:34 R Muž afc1886 [14704] Re: mps
Ten eheim jsem měl a byl jsem s ním moc spokojený.Když se ještě osadí kvalitním filtračním materiálem,nebudeš zklamán.Druhá možnost je klasika v podobě čerpací hlavy www.greenpets.cz/… s kostkou bioakvacitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 14:10 Muž mps [0] – Náhrada za Fluval 205
Bude to znít asi divně, ale přemýšlím o výměně externího Fluvalu 205 za něco interního. Fluval mi sloužil cca 8 let absolutně bez problému až teď jsem si úplně náhodou všiml, že při vypnuté elektřině teče kolem těsnění u hlavy. Teď jedu v provizorním módu, kdy je těsnění pod hlavou "podpořeno" několika vrstvami teflonové instalační pásky.
Akva mám cca 120l.
Z interních filtrů se mi docela zalíbil Eheim Biopower 240.
Z externích, nevím jaký jiný. Ten Fluval byl super při údržbě, zavřel jsem ventily na hadicích, odpojil a vyndal celý filtr.

Co mi doporučíte?

Jo a ještě musím dodat, že akva jsem teď čistil tak jednou za 2 měsíce a bylo to v pohodě. Rybky si nestěžovali.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 14:20 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: malinkej
Já mám JBL901 a je naprostá spokojenost, mohu jen doporučit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.06.2016 06:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: malinkej
Externí filtr. Podle zaměření akvária a finančních možností. Třeba JBL901/1501 + kostka molitanu jako předfiltr + více keramiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 01:42 malinkej – jaky filtr
Ahojky chtel bych se zeptat jaký filtr do 200l akvarka,libí se mi filtry z roztrikovací rampou.Ale ne činu.Poradíte?
Predem dekuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2016 09:43 Muž Fuchs [169] Re: jirka639
Já bych šel do experience. Je to hodně spolehlivý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 08:02 jirka639
ahoj,
rozhoduji se pro nákup nového filtru pro moje akvárium. Stávající vnitřní to nějak nedává.
vybral jsem si tyto 3 kousky
Eheim Ecco pro 130 - 2032
Eheim Experience 150 2422 vnější filtr
Filtr Tetra Tec EX 800 Plus

s kterým máte lepší zkušenosti?
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 07:27 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Jirkaass
Trochu málo informací na relevantní radu. prezentace akvária by byla ideální.
Jirkaass napsal: ...... kostku s hlavou ale přijde mi že to nezvládá ......
Z čeho přesně usuzuješ že nezvládá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 05:14 R Muž afc1886 [14704] Re: Jirkaass
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 00:14 Muž Jirkaass [35]
AHoj potřebuji poradit jaký filtr do akvária 180 litrů chtěl bych nějakou zlatou střední cestu (cenově) zatím tam mám jen kostku s hlavou ale přijde mi že to nezvládá a bylo by vhodnější něco silnějšího ...

Osádka:

Hejno razbor a krevety :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2016 18:43 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: NHKG
JBL 901 taky kupoval letos i za stejnou cenu a mám ho docela tichý není podle mne hlučný. Asi každý má jiné nároky na hluk a náhodou jestli ti nesaje někde vzduch. Já jsem sním naprosto spokojený. Jen mi zabralo než jsem ho nasál, po nějaké době mačkání ne a ne tak jsem to udělal jinak a to že jsem do filtrační nádoby kde jsou koše nalil vodu a pak jen jednou 2x zmáčkl a bylo to, pak vyhnal vzduch a jede jak má. Složení košů mám spodek micrimecu další zeolit a pak siporax a kde je koš na biomolitan tak jednu část jsem vyndal a pod něj dal i vatu filtrační ta co jde voda zpátky do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.05.2016 18:39 R Muž romant [27987] Re: PaYoch
Dnešní sorty mají jako náplně "kde co". ;-) Prostě můžeš narazit od "jenom" molitanových verzí, až po komplet vytuněný sestavy, co tři koše v keramice, ono to záleží na prodejcích, jak si tu sestavičku namixují, jakou slevičku od výrobce dostanou na hmoty a v neposlední řadě, jak nastaví marži. Nicméně neviděl bych jako problém ani tu tzv. nejobyčejnější molitanovou verzi, tedy s tím, že alespoň jeden koš bych si ten molitan nastříhal, řekněme ten nejspodnější, aby voda jdoucí cestou nejmenšího odporu byla lépe rozváděna do systému, na sání bych taky umístil kostku biomolitanu, jako samo-domo předfiltr a hotovo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 17:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: PaYoch
JBL 901 kupovaný letos za 2300Kč -> jeden koš micromecu a hlučný!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 17:44 Muž PaYoch [134] Re: afc1886
Souhlasím, ale v rámci úspor už šulí filtrační média, když jsem ho kupoval, byly tam dva koše micromecu, dnešní sorty už mají jen molitany... Pořád ale mají jeden z největších objemů a jsou tiché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.05.2016 08:10 R Muž afc1886 [14704] Re: Seasonic
akvarijni-filtry.heureka.cz/… Tento filtr je dle mého nejlepší,co se týká poměru kvalita cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 07:37 Muž Fuchs [169] Re: Seasonic
Aktivní uhlí se používá jen při záběhu a ani to není nutné. Do mého akvária jsem pořídil dva kusy ncf 1200 a jeden jsem už vyměnil za eheim pač neskutečně rušili. Bylo to šílený. Jaké filtrační materiály použiješ záleží především na osádce. Já bych aqua nova už nekoupil protože když jsem nakiupil filtrační materiály byl jsem na ceně jak za JBL. Suma sumárum jsem nic neušetřil ba naopak...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=2001