Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 11:07 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Mira
Pokud je akvarium bez ryb (a samo i jinych chtenych zivych organismu), da se pouzit Savo original. Bezne se tim dezinfikuji nove rostliny, nekdo v tom pere Anubias od rasy, takze pri rozumnem davkovani rostlinam neublizi. Navic se zhruba po pul hodine ve vode zneskodni samo, pouziva se i pro dezifekci pitne vody a asi takove davkovani bych pouzil - myslim ze je uvedeno primo na lahvi.

Je to drasticky zpusob, vyhubi i nitrifikacni bakterie ve dne a ve filtru, akvarium se bude znovu zabihat, takze urcite nedoporucuji vseobecne, ale az po zrale uvaze jako jednu z moznosti, jak se v akvariu zbavit infekce, kdyz tam nejsou ryby. Kdyz tam ryby jsou, da se Savo proti nekterym vecem pouzit taky, ale to uz jsme jinde a tohoto pripadu se to netyka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 18:27 R Muž romant [27983] – Re: Mira
Přečti si tenhle článek a budeš vědět víc.
rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
EDIT: Tohle vlákno je tomu taky věnovaný rybicky.net/forum/5089
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 18:07 Mira – Paraziti????? :-(((
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, už poměrně delší dobu mají moje ryby podivné výkaly. Jsou přerušované a spojené něčím, co bych přirovnal k vláknu pavučiny. Na některých místech je ta bílá pavučina zacuchaná jakoby do spirály. Chytá se to na kmen a vlaje to jak babí léto. Zkoušeli jsme rybám dávat entizol na parazity, ale asi jsme napoprvé zkazili dávkování nebo nevím, nezabralo to. Ryby bez problémů žerou, ploutve se jim nerozpadají, navenek vypadají v pořádku. Jsou to tedy vnitřní paraziti ? Jestli jo, tak jsem někde četl, že ryby by se s nimi měly časem vypořádat sami, platí to u všech druhů ? Krmili jsme dřív ryby mraženými nitěnkami, nemohly to dostat z toho ? Tento problém byl v obou mých akvárkách, tak jsem všechny ryby přesunul do jednoho, kde je chci případně léčit a to první jsem se pokusil zderatizovat tím, že jsem důkladně vypral kameny, omyl skalky, vše nechal den přeschnout, znova omyl, dokonce opláchl kytky, ale bojím se, jestli to na nich stejně nějak nezůstalo. Tak jsem se chtěl zeptat, pokud by tam náhodou zůstali, vydrží tam bez ryb ? Jestli ne, jak dlouho mám počkat, než nakoupím nové osazenstvo. Nechci do tohoto akvárka už dávat léky, kytky dostaly značně zabrat už entizolem.
Nešlo by je třeba vyhubit tím, že bych využil toho, že tam nemám ryby, vypnul filtr a nechal puštěné CO2 ? Ale kytky stejně asi vyrobí dost kyslíku. Díky :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 19:55 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
takze som sa trochu nestrefil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 17:50 pavel.bartek – Re: Steda
Uznávám,asi to bude on ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 17:42 Muž Steda [2]
Pseudotropheus crabro ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 17:38 pavel.bartek – Re: Coje to za rybičku???
Hrozná fotka,nevím jistě,ale tipuji to na Cynotilapîa afra (Tlamovec africký),chtělo by to lepší fotku.Ti ostatní jsou na 100%Labidochromis yellow
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.03.2011 16:53 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
nie je to kančík? niesom odbornik moc ale zda sa mi ze hej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 16:03 Coje to za rybičku??? – Jak se jmenuje????
Fotka k příspěvku Ahoj ,ahoj ,ahoj chtěl bych se zeptat jestli někdo zvás tady newí co je todle za rybičku ??????, díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 19:33 gringo – Re: Kajka99
V moji prezentaci u krevetek mám pár fotek živočichů ve složce "co žije u krevetek" ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 19:24 Žena Kajka99 [229]
No já vám nevím, nepřipadá vám, že většina neškodných organismů v rubrice Co je to? by bylo úplně parádní mít taky v akváriu? Jasně, když se přemnoží, vniká problém, který ale stejně akorát poukazuje na to že předtím bylo v akva něco špatně, ne? Já jsem měla docela radost když jsem v akva uviděla ploštěnku (konečně taky vím, jak to vypadá) ale třeba takový nezmar, to musí být zábava pozorovat, což? :-) Nebo taky jsem viděla fotky jak se někomu v akva udělala houba, která vypadala jako jinovatka...škoda že člověk nepozná jestli je to škodlivé nebo ne a někdy i zbytečně hned vyšiluje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 18:20 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: gringo
Taky se hlásím jako zájemce. :-D Budu mít co pozorovat. ;) Koukat na to pod mikroskopem, to je teprve něco! ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 18:14 gringo – Re: Kajka99
Namnožím, pošlu poštou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 18:06 Žena Kajka99 [229] – Re: gringo
jů, to chci taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2011 17:58 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: gringo
Já bych to typla na buchanku... Pokud si matně vzpomínám. Kdysi jsem tohle stvořeníčko zkoumala mikroskopem. :-D Ale 100% jistá si nejsem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 17:21 gringo – blecha
Fotka k příspěvku Přátelé, mám na vás dotaz. Je to buchanka, nebo perloočka? Nebo něco jiného? Mám je u krevetek a při focení to byly bílé tečky. Je to asi mamka s miminkem hmm :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 12:34 R Muž romant [27983] – Re: mory
Všechno špatně. Takhle o ně příjdeš.
rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Přečti si jejich nároky na prostor a ostatní a jistě pochopíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 12:31 mory – potřebuju poradít
Ahoj a zdravím vás
mam problém mam v akvárium 30l dve závojnatky a poslední den polehávají po dně nevíte co jim muže bejt jsou to moje první dve rybky a nerad bych o ne přišel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 12:12 Usine – Re: dvorak
Jsou to neškodné hlístice, ryby si s nimi rychle poradí, krevety zřejmě ne. Jejich výskyt bývá spojen s překrmováním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 22:19 Žena Kajka99 [229] – Re: dvorak
ahoj, já je ve svém nano mám taky, občas se mi vznáší ve vodě. Myslím, že to jsou nějaké hlístice, nevím to přesně, ale krevetky se mi každopádně množí jak divé,a mrtvolky nevidím, takže se asi o parazita nejedná. Nemyslím si, že škodí. Já osobně zastávám názor, že do akvária patří i takovíto červíci, ploštěnky, nezmaři, prostě všechno. Problém vzniká když se přemnoží, ale to zároveň poukazuje na nějaký problém či nerovnováhu v akváriu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 21:22 Muž dvorak [94] - Rostliny – žížalka
Fotka k příspěvku Zdravím, včera při pozorování Nano akvárka s krevetkama (bez ryb) jsem objevil asi tři cca centimetrové žížalky pohybující se trhavím pohybem. Přikládám fotku. Netušíte co by tyto "žížalky" mohly být + následně co s nimi? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:15 Muž ludviko [24] - Živorodky – Re: vitek38
Můj tip je ostracoda www.google.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 18:34 vitek38
Pokud odpovídáte na můj dotaz. Nezmar to určitě není, jsou to malé samostatně se pohybující potvůrky.
S největší pravděpodobností ale odpovídáte akvaristovy gringo. Ano, je to nejspíše nezmar. Mě ho ale ryby nežraly, postupně zmizel sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 18:24 Muž metal [96] - Cichlidy
asi to bude nezmar,ryby si stym hravo poradia,posluzi im to ako potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 17:31 vitek38 – foto
Fotka k příspěvku další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 17:31 vitek38 – podivuhodné cosi.
Fotka k příspěvku Dobrý den. Založil jsem 27 miniakvárium a po několika dnech provozu bez živoćichů se mi ve vodě začaly hemźit podviné tečky. Nedorůstají snad ani 1mm, zkoumám to asi 3.den a je to jistě jejich úplná velikost. Velice rádo se to houfuje pod světlem, nebo u dna. Rádo to "usedá" na plíseň (jak uź to v nezajetých AQ bývá). Několik desítek jsem jich odlovil do sklenićky a přelil do většího akvária. Rybyčky byly velice spokojené a novou pochoutku si vychvalovaly. Potvůrky se pohybují chaotickýmy až krouživýmy pohyby, pod lupou jde najít maličký ocásek. Nevíte o co konkrétně by mohlo jít ?
-dnes jsem jich spousty nabral do sklenice s listem echinodorusu. Pokud se budou mnoźit, mohl bych je v budoucnu použvat jako drobné živé krmivo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 17:14 Usine – Re: Miesbi
Chce to hlavně klid, žádná chemie a podobné ptákoviny. Vyčisti si sklo a buď v klidu. Také bych řekl že je to jen bordel na skle. I kdyby to byl nezmar tak to nic hrozného není. Už jsem je měl několikrát a při pravidelné údržbě nepřerybněného akvária většinou sami zmizí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 16:11 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Designer
Reaguju na to co vidím, né to co kdo píše a nezmara tam prostě nevidím. Třeba v nádrži je také, ale na fotce ne. (aspoň co můžu soudit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:48 Muž souky [592] - Rostliny
kdysi jsem v nějaký starší akvaristický knize četl, že pomáhá 9v baterie, hliníkový a měděný(nepamatuji se který na který pól, ale asi měď na -) plíšek, a provádět elektrolízu dokud se nezmar nezatáhne. Pak bych měnil víc vodu. Pravněpodobně by to fungovalo bez hliníku a baterky, ale to by trvalo asi dlouho a hloupě se to kontrolovalo.
POZOR MĚĎ JE PRO DOST ORGANISMŮ TOXICKÁ, NAPŘ KREVETY ŠNECI ALE I RYBY, RADŠI SI NAJDĚTE PŮVODNÍ NÁVOD, nebo počkejte až to někdo potvrdí a upraví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 11:07 R Muž romant [27983] – Re: Miesbi
Přidal bych tam ještě nějaký rostliny a změřil hodnoty NO2 a když nebudou nějak extrémně vysoký(tj. témeř neměřitelný), tak bych tam naopak vpustil nějakou tu zajížděcí rybku. Znovu bych to rozhodně nezakládal, to by mohlo skončit stejně. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 10:58 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Miesbi
Zas tak bych to neprehanel, delat vsechno uplne znovu. Co by se tim udelalo? Ze by se souply rostliny do nejake dezinfekce, poradne vypral pisek, vymylo akvarko... Kdyz uz, neni snazsi dat neco do vody a pak ji vymenit? Myslim ze by to mohlo stacit, pokud uz tak nejsem podle jine reakce moc hrrr :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 10:53 Miesbi – nezmar
vyrazilo to vicemene pres noc a bylo to po vsech sklech, jelikoz nemam jeste rybky tak cely AQ udelam znova. hlavne doufam ze se to nevrati. apropo znici nezmara koupel v hypermanganu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 10:46 Muž Designer [5695] - Cichlidy
Johan napsal: Asi různé plísně obalené detritem. Až přibudou ryby a šneci, tak to sežerou.

Jsem jeste nevidel plisen, ktera se pri doteku stahne... i kdyz mozna u nekterych lidi na nohach, ale na to nemam potrebu sahat smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 10:44 gringo – nezmar
Fotka k příspěvku Mě se u krevetek objevil tento vetřelec(fotka). Typický nezmar hmm Prý je na to Flubenol, co vy na to ? :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 10:43 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Johan
Jako ze zmizi sami? No, to se muze tvrdit o ledascem, vetsine lidi to zmizi, a zrovna mne jak na potvoru... smich Tohle uz znam! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 10:38 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Designer
Chapu ze se clovek tesi na ryby, a jak uz to bude fungovat, ono zase zdrzeni. Ale na druhou stranu nez s tim pak valcit mesice... Zkuste si přečíst (třeba zde na foru), něco o nezmarech.. nejen o nezmarech v pěstírnách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 10:35 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Kajka99
Priklanim se k tomu, ze je to bude neco jako Nezmar. Ono je jich vice druhu, nasel jsem ze existuje 17 popsanych druhu, a jsou velci od 1 do 20mm. Takze ackoli nevypadaji jak se to ukazuje ve skole, muze byt. Fotky nekterych druhu se hledaji opravdu spatne. Ono je asi jasne, ze diky schopnosti se mnozit delenim nemohou biologicky starnout, ale stejne je to zajimave, ze tihle zivocichove nemaji zivot omezen starnutim, ziji navzdy.

A co ted s tim? Pokud v akvariu nejsou ryby, lze ozelet zabeh noveho akvaria, prilit neco jako Savo, coz rostliny v rozumne koncentraci preziji (rekneme koncentraci, jako pro dezinfekci pitne vody, aspon na tom bych ja zacal), pak vymenit vodu. A pak uz samozrejme provest zabeh akvaria znovu, bakterie vcetne uzitecnych (nitrifikacnich) to nepreziji. Chapu ze se clovek tesi na ryby, a jak uz to bude fungovat, ono zase zdrzeni. Ale na druhou stranu nez s tim pak valcit mesice...

Jinou moznosti je dat do akvaria ryby, ktere takove veci zerou. Takovi par dni nenakrmeni Cichavci modri/zlati si poradi s ledasim. Nemusela by byt spatna ani Betta. Ovsem ze to budou zrat a zda to vyhubi, to se da predpokladat, ale ne zarucit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 10:35 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Miesbi
Asi různé plísně obalené detritem. Až přibudou ryby a šneci, tak to sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 10:06 Žena Kajka99 [229] – Re: Miesbi
já si myslím že to nezmar je. pokud je to on, tak se samozřejmě po očištění opět objeví - jednak nedošlo k likvidaci těch jedinců, dvojak pokud si dobře pamatuju ze školy, jakmile dojde k rozdělení nezmara na dvě části, ta druhá doroste, takže při tom mechanickém odstraňování bych byla opatrnější. pokud je tam opravdu nechceš, zkus je při tom odškrabávání i odsávat, ale myslím, že jsou i na kytkách apod.


Jinak já osobně bych je v akva třeba chtěla mít, z těch "malých zvířat" mám akorát ploštěnky, a přijde mi to škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 08:25 Miesbi – prosim co to muze byt?
Fotka k příspěvku Zdravim, zalozil sem AQ 112l,asi tyden po napusteni sem dal do AQ tri rostliny (egeria,echinodoru,justicia) a zacal sem svitit 12h denne 2x18W. Filtr bezi porad od napusteni. Rybycky zatim nebyly a na dekoracich, na rostlinach a na sklech se mi objevil nejaky neporadek, viz. foto. nejdriv sem myslel ze jde o nejakou řasu, googlil sem a jediny co sem nasel ze by mohlo jit o nezmara, ale zda se mi to na nej moc malinkaty. je to maly tak 1-2mm. na skle to drzi jednou nožkou a z ty vyrusta spousta dalsich, ktery reagujou na dotyk tim ze se "schouli" do sebe a zase se vrati.po ocisteni skel a dekoraci se to zacina opet tvorit. nemate s tim nekdo zkusenost co to muze byt? v nedeli si chci koupit rybky tak aby mi hned neumrely :( predem dekuji vsem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2011 13:38 Muž ZdendaCh [2] - Krevetky Neocaridina/Caridina – Re: Neron
Tak už vím, lasturnatka...potvora jedna :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:04 kakaoo
V krevetárku se mi objevily malí bílí broučci.Jsou na skle a plavou akorát nemají nožičky spíše ocásky, nevíte co by to mohlo být a jak se toho zbavit, trochu se bojím aby to nebyly vodule.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 08:41 Muž ZdendaCh [2] - Krevetky Neocaridina/Caridina – Re: Johan
Ploštěnka to nebude, neroste to, ale množí se to jako divý a zdá se že to leze pouze po skle. Zkusím vyfotit. Ještě jsem si všimnul krom vejčitého těla miniaturní hlavy s tykadly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 00:26 Muž klm007 [114] – Re: Johan
Na ploštěnku je to mal. Dle popisu to může být cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 22:22 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Neron
Ploštěnka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 22:18 Muž ZdendaCh [2] - Krevetky Neocaridina/Caridina – Re: bali
Ahoj, na skle se mi objevila nějaká bílá, vejčitá potvora velká maximálně 2mm, vyfotit se to bohužel nedá. Člunka nebo člunice to nebude, při podráždení špejlí to běhá rychle :-), nenapadá někoho co by to mohlo být za potvoru ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 18:44 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Gogo
nemuze, bez obav....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 16:31 Muž Gogo [1]
Tak jsem zjistil,že mám obojí. Je to v krevetkárku bez ryb. Nemůže jim to nějak ublížit ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 13:46 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Gogo
Muze to byt treba tohle: rybicky.net/atlasostatnich/buchanka_obecna , mam je v akvarku taky. Ale ja tam mam vubec spoustu ruznych veci. To se rano rozsviti, a na sklech jsou rybicky.net/atlasostatnich/clunka_pravohrota , dnes tam lezl nejaky asi 3mm dlouhy "rychlocervik", ruzne po kytkach a kameni se schovavalo spousta malych rybicek... proste to akvarium zije, asi ani nejsem schopen vsechno co tam zije identifikovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 12:59 Muž Gogo [1] – Bílé tečky s trhanými pohyby ???
Nevíte co by to mohlo být? Jsou to jenom takové mini potvůrky a drží se hlavně u řasokoulí.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-parazita?od=3051