Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 20:45 Daveedek
Fotka k příspěvku Ještě jeden objekt bych tu měl k identifikaci:

Doufam ze to je rasa a ne nezmar...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 19:28 Usine – Re: Housie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 18:29 Muž Housie [3] – háďátka
ahoj po několika dnech založení aqa se mi tam objevili háďátka velká cca 1-3 cm. snažil jsem je lovit ale to opravdu nejde. Teď se mi tam objevila až 6cm dlouhá, můžu s tím nějak bojovat? a můžu si tam dát ryby?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2010 13:15 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: 2lizard
Je to na 99% pijavka, řešením je zabít. Nemusí to být parazit, může jít o dravý druh, v každém případě bych ji v akváriu nenechával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2010 23:44 R Muž Silent [5949] – Re: 2lizard
Pokud je to opravdu pijavice tak bych ji v nádrži nenechával. Je to parazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:42 Muž 2lizard [7]
Haimdol napsal: Vypadá to jako pijavka.

A to je co? Do akva jsem to asi přinesl s kytkama, ale může to tam zůstat?

P.S. Nalezeno v krevetáriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:40 R Muž Silent [5949] – Re: 2lizard
Vypadá to jako pijavka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:38 Muž 2lizard [7] – Copak je to za potvoru?
Fotka k příspěvku Nevíte co je to za potvoru? Vypadá to jako žížala.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2010 07:54 xx – Re: jirka.p
To není tak hrozné, to se dá.

Tu rostlinu by to chtělo pořádně propláchnout a jen pro jistotu ji nechat ještě jeden den v čisté vodě, jestli se na ní nějaká živá pijavice neobjeví. Moužou být schované ve středu rostliny, dole u listů a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 07:35 Muž jirka.p [60] – Re: xx
Rostliny by to poškodit nemělo. A když to tak spočítám že jsem použil 2 ml z té lahvičky, tak to vyšlo na 20 Kč. Kdybych to nezkusil a rostliny vyhodil, bylo by to dražší o pořízení jiných.
Jestli to je nebo není chobotnatka kachní nevím. Také proto jsem rád že je to mrtvé. Pijavek je vícero druhů a bál bych se že to ublíží osazenstvu v akváriu.
Jirka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 06:21 xx – Re: jirka.p
Pokud to tu rostlinu nepoškodí a přežije to, tak to po té "odblešovací" proceduře bude jedna z nejdražších rostlinek v akváriu. ;-)

Jestli to je nebo není chobotnatka kachní to z fotky poznat nedokážu. Podobných pijavic je spousta a nemusí to být ani naše domácí, ale nějaký zavlečený druh, co se k prodejci dostal jako bonus s dovozovými kytkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 02:15 Žena BBerunka [10] - Živorodky
Jee tohle mám v akvarku taky, zdá se že rybkám to neubližuje tak to tam toleruji, nebo myslíte že by to mohlo dělat neplechu?? děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 22:27 Muž jirka.p [60] – Re: xx
Ano. Je to pravděpodobně ono. Ono - chobotnatka kachní. Děkuji za informace. Vypadá to že už jsou mrtvé. Ale pro jistotu jsem tam ještě pár kapek dal. (Pár znamená že jsem do těch 5 litrů dal celkem dávku na 200 l akva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 21:50 xx – Re: jirka.p
Tak co, jak to pokračuje? :-)


"... po ní zůstavají další malé pijavice ..."

Vypadá to nějak podobně?
1.bp.blogspot.com/…
3.bp.blogspot.com/…

další
www.biopix.dk/…
www.biopix.dk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 20:57 Žena stetinka [270] – Re: jirka.p
tož tak tam hoď ten hypermangan!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 20:56 Muž jirka.p [60]
Johan napsal: Oni takhle prostě jenom lezou. ;-) Ale je to navás co uděláte. Když je necháte, aspoň nebudete mít "problém" se šneky...=D
Problém se šneky nemám - tedy v akvárku kam jsem chtěl rostliny. Šneků mám hodně u krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 20:54 Muž jirka.p [60] – Re: stetinka
Měl jsem v rezervě 5 l akva. Napustil jsem ho teď jen pro ty rostlinky :-) a pijavice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 20:53 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: jirka.p
a největší pijavice se začala "množit" - jak leze (leze stylem že se přichytí oběma konci k podkladu a natáhne se na 3-4 cm a zase se přichytí) a neví kudy kam, tak po ní zůstavají další malé pijavice. Oni takhle prostě jenom lezou. ;-) Ale je to navás co uděláte. Když je necháte, aspoň nebudete mít "problém" se šneky...=D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 20:38 Žena stetinka [270] – Re: jirka.p
akva je prázdné? Nově založené (v nejbližších dnech)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 20:20 Muž jirka.p [60]
Pijavici vyhoď. Hm. To se řekne. Ono je jich tam X. Napustil jsem vodu do 5 l akvárka a dal tam rostlinky. Za chvíli bylo vidět na stěnách akvárka X mini pijavic. Před chvilkou jsem tam přidal eSHa Gastrobac (dříve Gastropex). Má to hubit šneky. Ta největší pijavice se začala "množit" - jak leze (leze stylem že se přichytí oběma konci k podkladu a natáhne se na 3-4 cm a zase se přichytí) a neví kudy kam, tak po ní zůstavají další malé pijavice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 19:56 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: jirka.p
Prostě pijavici vyhoď a rostlinu tam dej. Jestli se bojíš, tak tu kytku nedávej do akvária s krevetami, ale jinam. Takovejch "potvor" se v pěstírnách vyskytuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2010 19:47 Žena stetinka [270] – Re: jirka.p
ale prdlajz, nic nevyhazuj. Skoda peněz, vymáchej ji v hypermanganu nebo roztoku sava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2010 19:30 Muž jirka.p [60] – Re: xx
Děkuji. V akváriu ještě není. Všiml jsem si toho když jsem chtěl rostlinu vyndat z košíčku. Půjde to do koše. Nechci nic riskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 19:26 xx – Re: jirka.p
Jestli je jen na rostlině, která ještě není v akváriu, tak nemá smysl si kvůli nové rostlině do akvária zatáhnout pijavice.

Rostlinu buď od pijavic ober, pokud to půjde, nebo ji vyhoď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 18:15 Muž jirka.p [60] – Re: xx
Nejdemi editace příspěvku.
To prohnutí vypadá spíše jako tady: www.biolib.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 18:12 Muž jirka.p [60] – Re: xx
Měří 1.5 cm. Tedy poud se to nenatáhne. Někdy se to prohne a na podklad se to jakoby přisaje oběma konci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 18:11 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: jirka.p
já je likviduju přípravkem No-planaria ale dá se i flubenolem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 18:09 xx – Re: jirka.p
Pijavice. Kolik měří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 18:07 Muž jirka.p [60] – Re: dádaa
Dobře. Děkuji. Já jen že je to přisáté a nechce se to nechat odtrhnout. Zlikviduje to slabý roztok manganistanu draselného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 18:00 Muž jirka.p [60] – Re: stetinka
Nevím. Dle popisu a obrázků na google mi to nepřipadá. Nemůže to být spíše pijavice?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 17:40 Muž jirka.p [60] – Prosím o určení
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl jsem vás poprosit o radu, co je na obrázku za potvůrku. Koupil jsem nové rostlinky a tento živočich na tom byl. A ne jenom jeden. Zároveň zda je to škodlivé.
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 14:29 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: Daveedek
Jo jsou to vajíčka okružáků. ;-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 14:22 Daveedek
no možný to je... mam v akvariu jednoho okruzaka modrého. je mozny ze to byl on? btw uz se mi to podarilo z "prechodneho" zanest do vetsiho na filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 14:12 Těhňajs – Re: Daveedek
Chtělo by to lepší fotku, ale myslím si, že to budou vajíčka nějakého šneka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 14:04 Daveedek – Co je to?
Fotka k příspěvku Dobrý den, objevilo se mi v obou akvariich jakysi vacek s oranzovymi kulickami (viz fotka)o co se jedna?
coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:04 Lubomír
Vďaka.
Konečne som sa dopátral - ide konkrétne o druh Cypridopsis vidua (celosvetovo najrozšírenejší druh).
Pre ryby a poter nie sú nebezpečné, ale vraj sú hrozbou pre novonarodené krevetky. Znášajú široký rozsah teplôt a pH (väčšina lastúrnatiek nemá rada teploty pod 15°C a pH pod 7). Živia sa riasami a baktériami.

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:38 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Taky tipuju na lasturnatky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:22 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: Sid
Taky bych to tak viděl, že to budou lasturnatky.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2010 20:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: blackarrow
Lasturnatky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:17 blackarrow – Re: Lubomír
Fotka k příspěvku Tak přesně tohle mám taky. Pouze v nádržích bez ryb, jen šneci a rostliny. A chvíli se drželi v krevetárku. Tam už nejsou, nevím proč. Ale všimla sem si, že okusují rostliny. Uplně ukousali špičku Ceratophyllum. Taky nevím co to je. A taky by mě to zajímalo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:58 Lubomír
Fotka k příspěvku Keď už je tu táto téma ...
Pred dvomi rokmi, keď som založil aqo, objavili sa mi v ňom také malé (asi 0,5 mm veľké) "stvorenia", ktoré sa mi doteraz nepodarilo identifikovať. Vyzerali ako lienka (slunéčko) a plávali takým trhavým spôsobom. Pri zakladaní som použi staré dno od Rataja a myslím, že to bolo práve z toho - rastliny som mal totiž svoje a dovtedy som nič také v aqu nepozoroval. Na rybách ale neparazitovali - boli dokonca "užitoční" - zbavovali aqo a rastliny rias. Strašne sa premnožili v krátkom čase, určitú dobu tam plávali (nejaké 3 - 4 mesiace) a potom sa vytratili. Ryby ich však nepožrali (za celú tu dobu si ich vôbec nevšímali).
Prikladám fotku - je to fotené na špičke môjho prsta - kvalita nič extra (veľké zväčšenie).
Nevie náhodou niekto, čo to je ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 18:41 Muž Sewer [99] – Re: stetinka
Děkuju :-) ... tak to jsem klidnej, do založení krevetkárka proběhne ještě tolikrát údržba (odteď každý týden s ostatníma akvárkama) že se jich zbavim :-)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2010 18:39 Žena stetinka [270] – Re: Sewer
nikdy jsem je na rybách neviděla, vždy jen na skle nebo ve vodě. Ale ti diskové byli vydatně krmeni, tak si jich, jako potravy nevšímali. Konzultovala jsem to s aktivními akvaristi a i oni to znají, prý je to neškodné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 18:37 Žena stetinka [270] – Re: Sewer
Ano, přesně je znám. Teda ne od sebe, ale z jednoho akva s diskusi. Psala jsem tu o nich. Plavou divně, jako hadi, jsou to nějaké hlístice, které ale neparazitují. Zbavila jsem se jich pravidelnou údržbou a stíráním houbičkou (rádi třeba lezou na výstuže akvária, kde je vlhko, tam se shromažďují). Pozor reagují na nepřízeň množením - dělením. Zkusila jsem je na tom skle jen tak zakápnout gastropexem a oni se začali divoce množit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 18:36 Muž Sewer [99] – Re: LiborSprysl
Ale co to je? Můžu tim třeba i krmit nebo to může rybu napadnout? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2010 18:31 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Sewer
Stačí vyčistit ten binec a oni ustoupí:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 18:26 Muž Sewer [99]
Mám tu na stole 12ti litrové akvárko, které je už nějaký ten týden bez osádky a i bez rostlin (i bez světla). Filtr jsem nechal stále běžet, ale vodu jsem už asi tak měsíc neměnil. Dneska jsem dělal pravidelnou údržbu u ostatních akvárií, a tak jsem si řekl, že by bylo záhodno vyměnit vodu i zde, protože do budoucna mám v plánu z něj udělat miníčko s krevetkami. Vyměnil jsem tedy polovinu vody, dal tam kousek rostlinky a zase vrátil nahoru světlo.
Po chvíli na to koukám...a mrskaj se tam takový červíčci. Vůbec netušim, co to je, a tak by mě zajímalo, jestli bych jima mohl krmit a nebo naopak, jestli je to nějakej parazit a akvárko bych měl raději zrušit a znova založit.

Díky za odpovědi :-) ahoj
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 18:01 Josef – kapřivec
Dobrý den,dnes jsem si přinesl domů ryby do svého akvária,a teď jsem si všiml že pojedné z nich plaval kapřivec,žádná z ryb nemá žádné vyditelně poranění a kapřivec se mi někam schoval,co s tím mohu dělat?Přidal jsem do vody 1,5 kapky na 1l skalice modré (preventanu) a teplotu udržuji na 20C,co myslíte dále?Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 15:37 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
no tak nic no-planaria nezabral dnes po dvoch najsilnejsich davkach som vidal asi 5 plosteniek na skle tak este skusim zohnat flubenol tone tone :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 17:57 Pavol
potom tam je pisane safety takze myslim, ze to nic neposkodi......zajtra zacnem s prvou davkou
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57737x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-parazita?od=3201