Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2017 14:43 kvako Re: larix
@06.02.2016 10:58
@29.03.2017 22:46
takže pátranie ukončené je to larva motýľa Parapoynx stratiotatum. Okusuje a žere vodné rastliny. potlesk
dakujem všetkým
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 15:06 Muž mko [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte.Kúpil som si asi pred mesiacom slimáka FAUNUS ATER /piskorka černá. Dnes bol nalepený na prednom skle a vypúšťal veľké množstvo akoby vajíčok, nejakých lariev hlíst alebo tak... jedná sa o nejaké parazity, alebo sú ro normálne jeho hovienka? Nechcem stresovať, keď sa chudák slimák len vyprázdňuje :-D Vypúšťa to v strapcoch a nehýbe sa to...tvar úzkej elipsy a veľké 2.5 - 3 mm odhadom. predtým som si nič nevšimol a neviem aké má tento slimák hovienka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 18:06 laKatos Re: Tomas Enderson
Hmm jsi me moc nepotesil. Krevetky které ve filtru chovám mi tedy asi brzy odejdou.
Chemii proti plostenkam nechci používat a tak se ptám.... rybám by neměly vadit ze? Nebo mam proti plostenkam začít bojovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2017 13:36 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: laKatos
Jen podle tech fotek tipuju ale zkus se podívat na tenhle odkaz.

Martin Honzejk
rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 13:02 laKatos – ???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dneska tak koukám do externího filtru jak se daří krevetam. Co me potěšilo objevil jsem několik malých pancernicku sterbai. Jak bude čas přelovím je a dám nahoru avšak co me zarazilo v molitanech mám jakéhosi parazita. jednoho jsem vylovil a z mého laického pohledu je to jakási pijavice dlouha cca 8milimetru) a s hlavou ve tvaru šípů a dvěmi tmavými oky. Viz foto. Prosím o identifikaci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 09:52 Muž Iceman [96] Re: Karnal
Slizké to není. Špatně se to sundává ze skla, jako by to bylo přisáté. Jako obranná reakce se stočí do kuličky, která je hodně tvrdá. Zkusím to večer vyfotit lépe jestli zase nějakou uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 09:44 Žena Karnal [196] Re: Iceman
Mě to osobně na ploštěnku nepřijde, ta není nijak tuhá, je spíš měkká a ten sliz dlouho ulpí na rukou. A ta, sice nezřetelná, struktura ala rybí kost na spodní části taky není pro ploštěnky zrovna typická. Ty naspodu mají takovou oválnou bílou skvrnu bez zřetelných výběžků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2017 07:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Iceman
-ano, Dugesia gonocephala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 07:37 Muž Iceman [96]
Fotka k příspěvku Ahoj všem. Tohle se mě dostalo do akvárka. Velikost kolem 2 cm. Každý den najdu tak 3 kousky na sklech. Je to hrozně tuhý a kluzký.
Je to ploštěnka? Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 22:46 Muž larix [1420] Re: kvako
Polycheata. Podľa fotiek sa to nedá určiť (resp. ja nedokážem) nižšie ako na úroveň triedy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 22:30 kvako Re: RXC90
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku @06.02.2016 10:58
RXC90 napsal: nevite prosim nekdo co je to za potvoru? vylovil jsem to dnes z akvarka, ukousal si list anebo mozna uhnil sam, to nevim, ale vim to, ze si do toho listu vykousal tunel a bydli v nem, vypada jako mala bila chlupata housenka a podle toho jak vypada soudim, ze asi moc prospesna nebude :-O

mam nieco podobne
video: youtu.be/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 23:38 Maq Re: lacewings
No to jsi pro tazatelku odpověděl trošku...
Ne, není to rybička, je to hmyz, má to nožičky, vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2017 23:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: rakapka
-zřejmě najáda šidélka ?(Agrion) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 23:19 rakapka – co to je?
Fotka k příspěvku ahoj, ví někdo co to je?? našla jsem to dnes v akva když jsem vylovovala potěr, ale tohle asi moje guppa nevrhla ne to snad ani není rybka, má to asi 2 cm a má to nohy... vypadá to jako nějaký hmyz... asi se to tam dostalo nedávno s kytakama, ale je mi divné že jsem to tam doted neviděla, a to každý den zkontroluju v akva snad každý kamínek... doufám že to není škodlivé a není toho víc ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 10:34 Tina – Čo to je?
Fotka k příspěvku Prednedávnom sme kúpili mrazené niťovky pre ryby a po druhom kŕmení sme si všimli tieto divné živočíchy v akváriu. Vie niekto, čo to môže byť? Je to fotené pod mikroskopom, je to úplne drobné a len ráno ich vidíme, keď zapálime svetlo, cez deň nie.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 20:38 Muž Jarek [0]
díky za reakce. no hlavně aby to zmizelo. tak v obou případech to snad vyletí ven hmm . načapal jsem v noci ještě 2 ks putujících spacáků. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2017 17:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarek
Zavíječovití Paraponyx stratiotata :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 14:48 Maq Re: afc1886
"Okusuje rostliny". To mě zmátlo, protože chrostík je dravec. Ale on vlastně okusuje rostliny na stavbu té své schránky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 14:44 R Muž afc1886 [14682] Re: Jarek
Taky bych se přikláněl k chrostíkovi,ale jistý si nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 14:23 Muž Jarek [0] Re: vaaclav
nevím co jsi myslel, ale jestli tu zelenou housenu, tak to není ono. někde jsem tu na stejnou potvoru narazil, ale bez konkrétní odpovědi.trochu jsem pátral a mohl by to být chrostík... možná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 09:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 02:21 Muž Jarek [0] – pomůže mi někdo identifikovat totu potvoru ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku asi 1 cm dlouhá, lozí zabalená v listech v noci a okusuje rostliny.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 17:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pepan
Jsi dobrej!
V létě jsem potřeboval trochu štěrku a klacíků, nabral jsem si z jednoho potoka a hodil do 5l kbelíku na balkón. Následně jsem objevil, že tam žijí blešivci. Tak jsem občas dolil vodu. Minibiotop. Totální low-tech :). Když začaly mrazy, rozbíjel jsem pár dní led a když hrozilo, že to promrzne na dno, hodil kbelík na chodbu činžáku. Ještě předtím jsem ale zaregistroval na stěně toto. Odhadl jsem to za chrostíka a hodil ho do téhle vázy (netušil jsem, jak se jim bude dařit na chodbě). Žije tam už déle, než měsíc a teď poprvé ho vidím. Má schránku z písku a kamínků a na konci videa se snaží dostat do šneka - asi je dravý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.01.2017 17:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Larva chrostíka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 17:04 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – :)
Myslím, že vím, co mám ve váze za živočicha - přijdete na to vy?
www.facebook.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 01:35 Muž Shimamoto [492] Re: Palo11
Larva šidélka může klidně o jedno z těch "křidélek" na konci zadečku přijít - třeba jí ho některá z tvých rybek uďobla. Larvy pošvatek vypadají trochu jinak, nějak takhle:

upload.wikimedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 21:51 JoKa Re: Palo11
Neznám tvé akva, nemáš prezentaci, ale jsou druhy ryb, o kterých jsem přesvědčen, že si je pochytají do poslední...
Například rájovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 21:33 Palo11
Já se nepřu a neignoruji. Jen jsem se chyt toho co psal Shimamoto, že larvy pošvatek mají vždy jen dvě štětiny na zadečku. Ať je to cokoliv, jak se toho mám zbavit? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 20:40 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Palo11
Dva ti tady napiseme, ze je to sidelko a ty to ignorujes, ze by to treba mohla byt posvatka. Nemohla. Kdyz je to sidelko, tak to logicky nemuze byt posvatka. Proc se vubec ptas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 15:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Palo11
Mě jednou vylétlo z akvária během týdne 6 šidélek. Měl jsem v akváriu hodně živorodek tak jsem ani nezaregistroval nějaký úbytek. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 06:49 Palo11
Díky moc za reakce, no na zadečku to mělo vždy pouze dvě štětiny. Tak žeby to byla larva te pošvatky? Akvo mám založené od 15.října a první kus jsem našel nějak o vánocích. Tipoval bych to, že jsem moh přitáhnout vajíčka na nějaké rostlině z Hornbachu. Jinak mě mic nenapdá, bydlíme v bytě, mražené ani živé krmení nepoužívám, kořen v akvu nemám a kameny z venku jsem vždy pořádně vymáchal v horké vodě. Otázkou je, co teda teď s tím? Pouze sledovat akva a když to spatřím tak odlovit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 01:13 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Palo11
jak uz Shimamoto napsal, je to sidelko. Dostane se ti do akva tak, ze ti tam bud sidelko prileti a naklade vajicka, neo s kytkama, zradlem, kamenim/drevem z venku. Moznosti je spousta. Malou rybu dostane, ale nejvetsi problem je z krevetkama. Ty to dovede uplne vybit. Kdyz mas CRS, je to hodne drahy obed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 00:12 Muž Shimamoto [492] Re: vaaclav
Ještě je třetí možnost - larvy pošvatek. Vypadají podobně jako larvy jepic, ale na rozdíl od nich mají vždy pouze dvě štětiny na zadečku.

Larvy motýlic a šidélek mají oproti jepicím a pošvatkám též větší hlavu a výrazné oči, což fotce od Palo11 odpovídá;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.01.2017 23:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Palo11
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Většinou se jedná o larvy jepic které nejsou dravé. Druhá trochu horší možnost jsou larvy šidélek nebo motýlic. Ty už dravá jsou. Rozhodně to není larva vážek nebo potápníka ty nemají na konci ocásku tak velké štětiny. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 22:53 Muž Shimamoto [492] Re: Palo11
Larva šidélka (nebo motýlice). Je dravá, při maximální velikosti před posledním svlekem by možná modrou neonku a nebo podobně "velkou" minirybku dokázala ulovit. Ty razbory a otíky nejspíš už ne. Jak se ti do akvária dostala ale netuším, možná sis dal do akvária rostliny z venku. Nebo - vajíčka hmyzu vydrží opravdu hodně a dost možná i zamrznutí v ledu, takže se nedá vyloučit zavlečení v mraženém krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 22:01 Palo11
Fotka k příspěvku Zdravím, tipuju správně že živočich na fotce je larva vážky? O vánocích jsem vytáhnul jednu a teď během týdne další dvě. Zajímalo by mě kde se to tam bere? Živé krmivo nepoužívám a vodu používám klasickou vodovodní. V akvu mám neonky, razbory hengelovy a otíky - může jim to nějak ublížit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2017 21:52 R Muž afc1886 [14682] Re: Sarka27
Jsou,ale podle mě žádného takového nebudeš potřebovat,stačí nepřekrmovat a odstraňovat odumírající listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:46 Žena Sarka27 [0] Re: NHKG
A je nějaký živočich, který by mě popřípadě přemnožených šneků zbavil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:43 Žena Sarka27 [0] Re: NHKG
Nj nějak se jim u mě daří pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sarka27
Ano správně. U mě podobné dělají levatky na rostlinách. A vyndat to z akvária moc nejde, tak odsávám pak až mini šnečky...
Ještě si tam nekoupila ani jednoho živočicha a už tam máš hotový zvěřinec. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:39 Žena Sarka27 [0] Re: Sarka27
Fotka k příspěvku Ještě tu mám takovy váček? Ale domnívám se, že to budou budoucí šneci?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sarka27
OT: Už mi to došlo, ale než jsem stihl editnou post, tak jsi to tu napsala...
Buchanky žere většina rybiček, s tou by problém být neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:36 Žena Sarka27 [0] Re: Turbínka
Super děkuju, už se těším, až tam rybky dám potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:34 Žena Turbínka [2558] Re: Sarka27
Sarka27 napsala: Myslela jsem zda neonky budou žrát ty buchalky ;-)
S největšíí radostí a potěšením ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:33 Žena Turbínka [2558] Re: Sarka27
Člunka nebo člunice - nechat být, ničemu nevadí :-) Ten první úhel byl trochu zavádějící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:33 Žena Sarka27 [0] Re: NHKG
Myslela jsem zda neonky budou žrát ty buchalky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:32 Žena Sarka27 [0] Re: Turbínka
Fotka k příspěvku Mám to ještě jedno foto na skle
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sarka27
Přijde mi to jako člunka: rybicky.net/atlasostatnich/clunka_pravohrota
Pokud to je ona, tak bych to neřešil. Ale jestli je budou neonky žrát netuším. U mě se párkrát objevily v nových nádržích a časem zase zmizely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:30 Žena Turbínka [2558] Re: Sarka27
To první je super živé krmení, nechat být ať se ryby nají, ale to druhé vypadá jako někdo z řad Glossiphonií - to bych vyndala a pro jistotu nafoť znovu a lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:18 Žena Sarka27 [0] – Buchalka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj chci se jen ujistit, že jde opravdu o buchalku na prvním snimku? V akva zatím nejsou rybky, chci pouze neonky modré. Zbaví mě těchto potvůrek? Na druhém snímku je něco jako plž, ale nejsem si tím jistá. Mám ho ponechat nebo se ho snažit zbavit?
 
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-parazita?od=1201