Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:06 camaron Re: Chalybda
tak tak, presne to iste robim, obcas ich pomackam, a na druhy den ich je tam zas 20 :)
oni sedia aj na listoch, na trave, neham teda brouka zit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 21:44 Žena Chalybda [55] Re: camaron
To je stopro člunka, a tý se ani nejde zbavit. Možná sice trochu přispívá k čištění skla od řas, ale když jich každé ráno na tom skle aspoň dvacet sedí, radši bych teda setřela řasu... hmm Nikdo si na tom nesmlsne, je to moc plochý a tvrdý, musel bys akvárko komplet přeorat, vyvařit, vyházet kytky a to je zas docela škoda, tak je holt občas trochu pomačkám a zredukuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 21:43 camaron Re: Sid
preco ? ryby ich nevedia odlupit zo skla a zozrat, ale ked ich odlupnem ja tak ich ryby zozeru
a je ich ako much, plne akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 21:17 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: camaron
Asi nějaký druh člunice. Chyba se jich zbavovat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 18:31 camaron
Fotka k příspěvku este jedna foto
zelene bodky su riasy
biele ciarky skrabance na skle

ako sa zbavit toho skeblivca ? nevadi nikomu, ale spati to vo vyhlade

hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 18:27 camaron – co je toto ? ako sa toho zbavit ?
Fotka k příspěvku ako sa zbavit tychto lasturnikov ? namnozili sa v akvarku, su to nejake skeble, lebo ked to pritlacim nehtom tak to krupne :) ma to asi pol milimetra. Ako sa da toho zbavit ? coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 20:47 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – OT
Vyzerá to tak, že lastúrnatky niesú jediné ktoré sa živia dendritom :-D
www.zahradni-jezirko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 13:51 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Chem
Takhle to dopadá ,když člověk dělá dvě věci najednou a hlavně si to po sobě nepřečte. Znám oba termíny, dendrit mi tam vplul asi díky zkoušení mé gymnazijní ratolesti z CNS :-D
Teď to vypadá, že mám v hlavě detrit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2011 09:08 Muž Chem [837] Re: sivon
Ono stacilo napsat detrit misto dendrit :) Ony jsou to dve uplne odlisne veci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 12:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: LiborSprysl
Do krevetkáríí sem samozřejmě zaředil i malé nádrže s formoskami.. A pokud se v zarostlé nádrži s většími rybami množí např. galaxky, tak tam velkou lasturnatku či dokonce silnou populaci velkých lasturnatek rozhodně nenajdete. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 11:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Johan
No to bych si přece jen jednu poznámku ještě dovolil, navzdory tomu, že hovořím především za odchovny...Tak trochu si přece jen nechám poslední slovo... smich Dospělá lasturnatka versus čerstvá formosa, amateska, eleganska a další miniživorodky a nejen ony - potěry praecoxů a dalších, které se celkem běžně množí v zarostlých nádržích nekontrolovaně? To není problém jen krevetárek nebo odchoven. Pořád si myslím, že lasturnatky jsou v akváriích prostě jaksi navíc a dovedou ty žádoucí živočichy hodně trápit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 11:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: LiborSprysl
Já se účastním mnoha dizkuzí. :-D
Když sem kdysy krmil lasturnatkami, tak při přehnání dávky dokázaly štípáním ryby docela otravovat. Takže bych se nedivil, že by dokázaly něco udolat a při rozkladu to pak sežrat. Stejně tak jako že by dokázaly vyžrat i normálně uhynulého šneka.
Narážel sem na vás z toho důvodu, že většina dotazů stylu: "co to je" týkajících se šneků, planktonu a nezmarů je zaměřena na běžná akvária a né odchovny. Jenomže vy reagujete jako kdyby se ptaly na odchovny a to je prostě něco jiného. Čili se mi vaše poznámky zdají zbytečné.
Jinak v běžné nádrži budou určitě užiteční. Když krmím ryby, tak je žrádlo během doslova páry minut sežrané a tudíž se takovíto živočichové prostě musí hledat zbytky a odpadky. Čím víc takovýchto breberek, tím více se zbytky prodýchají a je méně odpadu ve vodě. - jistě víte, co tím myslím. Samožřejmě se to ale nemůže týkat odchoven a třeba i většiny krevetkárií, kde si dovedu představit problémové situace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 08:40 Muž kortezhugo [983] Re: LiborSprysl
...no zozeru to iste co aj snek
teda riasy a trebars aj nespotrebovane krmivo...
...a ak zozeru zdochnutu rybu alebo sneka - co je na tom zle?

ja som ich daaku dobu v akva mal...nebolo toho sice vela a nezaznamenal som ziadny problem
tak ze som sa ani nezaoberal ako ich odstranit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 05:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Johan
Nevím jestli i ty jsi byl účasten minulých debat na téma lasturnatky, avšak pokud tam není ironie, jsi možná první, kdo připouští, že dovedou vyžírat šneky a být velmi nepříjemné potěrům. Trochu tedy rozvedu další nevýhody lasturnatek - úspěšně žerou s rybami, tedy spotřebovavají drahé krmení a nic je nenutí živit se detritem. Žerou-li, musí být z nich i tedy odpad - zatěžují nádrž.
Díky tomu, že jsou v tvrdém krunýři, funguje na ně pouze velmi silný atak kyseliny a kompletní likvidace všeho, kde mohou být nakladená vajíčka, jinak se objeví znovu.
No a poslední pznámka, která patří kortezhugovi - docela bych rád poznal jeden jediný důvod, který by zakládal myšlenku na jejich užitečnost.
P.S. Bouřka byla fakt dlouhá a třikrát se vrátila...Zahrada je zhusta prolitá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.06.2011 22:22 Muž Chem [837]
sivon napsala: Dříve si je lidé mohli zavléct s živým krmením, proto ta zkušenost, že jsou neškodné a živí se dendritem.

Pokud se zivi dendritem, tak to tedy pozor na ne... Dendrity jsou zodpovedne za to, ze dokazeme vnimat - jsou nezbytnou soucasti neuronu a vlastne i cele nervove soustavy nejen cloveka. Takze pozor na lasturnatky!!

Je to dost OT, ale ten dendrit me fakt nadchnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 19:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: sivon
I naše dokáží být dost protivné a štípat, štípat a štípat. Čili bych se ani nedivil, kdyby něco uštípaly a pak i sežraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 17:32 Žena sivon [1694] - PlžiRe: LiborSprysl
:-D Já, už trochu "přerostlé" děvče, je nemiluji, jsem ráda, že v akváriu nejsou. Jen jsem nechtěla, aby kolega začal hned plašit.
U tebe se bude možná, bohužel, jednat o nějaký dravý zavlečený druh. Doufejme, že takto postižených lidí nebude víc. Já osobně, kdyby mi začaly žrát šneky, bych také použila jakékoliv prostředky na jejich likvidaci.

Naše domácí lasturnatky, které obývají rybníky často v milionových populacích (u břehu se jen hemží), by při dravém způsobu života musely sežrat vše živé. Dříve si je lidé mohli zavléct s živým krmením, proto ta zkušenost, že jsou neškodné a živí se dendritem.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 17:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Johan
Jsem napsal, pro zájmové akvaristy to asi probl=m není. Vypínám, jde boužka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 16:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: LiborSprysl
Tak co takhle vždy psát i které nádrže myslíte, co? ;-) Lasturnatka je vskutku to nejhorší, co se v nádrži může objevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 16:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Chem
Jiří to trefil napůl smich ...ano žerou na co přijdou...a ačkoli tomu jen málokdo věří, velmi dobře dovedou vyžrat při nedostatku potravy například plže, které rád chovám...tedy P. bridgesi...a to tak, že z nich nezbude nic než prázdná ulita. Takže já to zopakuji...Lasturnatky jsou pro zájmového akvaristu téměř neškodné a milé, jak je má téměř v lásce děvče Sivon. Já neplaším, od toho jsou tu vskutku jiní :) Lasturnatka je vskutku to nejhorší, co se v nádrži může objevit. Umí otravovat potěr a zjevně jou některé druhy i dravci.
Mimochodem molitanový filtr vypadá po čase jejich působení jako řešeto, takže kdo je má rád, nechť nad jejich přítomností jásá. Já to tedy nebudu no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 16:21 Muž Chem [837] Re: kortezhugo
No, rekl bych, ze pan kolega Sprysl nebude z tech, kteremu by vadily lasturnatky z toho duvodu, ze jich bude mnoho na skle ci jakehokoli jineho estetickeho duvodu.. To uz spis, ze v nadrzich kazdy zivocich navic spotrebovava potravu urcenou pro ryby, kyslik apod.. Pravy duvod jeho komentare neznam - nehledal jsem ve foru dukladne, ale odhaduji, ze pokud je nadrzi nekolik desitek, tak se "v nakladech pocita" i spotreba zradla tou mene skodnou haveti (jako jsou treba i lasturnatky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 14:14 Žena sivon [1694] - PlžiRe: LiborSprysl
Pokud se přestanou množit, tak automaticky časem musí vymizet ;-)

Měla jsem je v akvárku také, nemnožily se nijak dramaticky, při odkalování jich vždy dost ubylo a jednoho dne jsem už žádné nenašla. Od té doby ani jediná.
Jsou také patrně citlivé na chemikálie, možná tenkrát vymizely při léčbě krupičky malachitovou zelení. To by ale asi byl hromadný úhyn a mně přijde, že vymizely postupně až dlouho poté. Co žrát určitě v akváriu s živorodkama měly.

Nechci zlehčovat tvé negativní zkušenosti s lasturnatkami, asi jim zrovna vyhovují podmínky, které potřebují tví chovanci. Nestraš ale, prosím, katastrofickým scénářem - na to jsou tu jiní "experti". Objevuje se to i u dalších témat - levatky, okružáci, piskořky, řasa, ruducha atd. Někdo napíše, že se mu něco objevilo v akváriu a vzápětí se objeví reakce, že to je horor a že je lepší akvárium zrušit a začít znova. Než to stačí zkušení kozáci uvést na pravou míru (také se někdy musí starat o svá akvária a nejsou tu nám, méně zkušeným, stále k dispozici), leckdy je z toho ten chudák, co žádá radu, pěkně rozhozený.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 09:58 Muž kortezhugo [983]
...no v akvarku je to v podstate uzitozny tvor
mozno niekomu vadi ak je toho vela a hlavne na prednom skle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 06:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: sivon
Nezmizí, pouze se z nějakého důvodu přestávají množit. (Teplota, světlo, chemie...) Ale jako útěcha je to dobré. Jsem asi jeden z mála, který tuto verbež k smrti nenávidí, ale o jejich "neškodnosti" vím své a již jsem to ventiloval, takže se nebudu opakovat. Bohužel není řešení, které by za provozu umožňovalo se lasturnatek definitivně zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 23:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Picasso
Lasturnatka a nebo dafnie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 22:49 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Picasso
Pokud se čile pohybují, mohla by to být lasturnatka. Jsou v podstatě neškodné, někomu se přemnoží, jindy zmizí samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 22:35 Picasso – Bílá miniaturní potvora
Fotka k příspěvku Dobrý den,
obracím se na zkušené akvaristy o radu s identifikací tvora, který se mi objevil ve 30l akva. Možné je, že jsem si jej do akva "zatáhl" při vpuštění nových krevetek společně s rostlinami, které byli součástí dodávky.
V současné době mám celé akva zamořené tímto miniaturním čilým tvorem. Ostatní obyvatelé akva (krevetky)viditelně netrpí přítomností těchto tvorů.

Díky za vaše názory a odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 18:59 Ondrejadam Re: sivon
Děkuji moc. To mě hlava nebere, protože živým krmením nekrmím a naposled co jsem dával do akvária byl klacek na kterým je mech, ale ten už tam je asi rok, od té doby nic. Každopádně oba vylovím a dám je do jezírka k letknínům, ale snad jim ten teplotní rozdíl vadit nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 18:54 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Ondrejadam
Pokud to vypadá takto, je to larva vážky. Je to dravec a uloví menší ryby. Ještě vyroste - až 4 cm podle druhu. Vylov ji a odnes do blízkého rybníka, jezírka atd. Asi sis ji přinesl s něčím z volné přírody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 18:48 Fugee Re: mistrela
4 dny a už jsou tam ryby? Moc brzy.
Z obrázku není vůbec nic poznat, chce to ostřejší fotku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 18:42 Ondrejadam Re: sivon
Děkuji za obrázek. Vypadá to podobně, má to akorát víc buclatější tělo, našel jsem to jako vážku. Je to vážka, je to opravdu vážka? Může ublížit šnekům nebo rybám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 18:39 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Ondrejadam
Fotka k příspěvku Vypadá to takhe?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 18:21 Ondrejadam – Brouk
Dobrý den, v akváriu se mi objevily dva nějací brouci, jeden má asi 2cm a ten menší kolem 1cm, hlavu mají jako vosa nebo něco takového, tělo to má členitý, má to 6 nohou a je celý černý, jen velký vykulený hnědý oči. Bohužel foto dodat nemohu. Nevíte prosím Vás někdo od popisu co to je? Je to nebezpečný? Děkuji Pokorný

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 00:16 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: kakaoo
Myslím, že to bude spíše naopak, krevetky si na ních nejspíše slupnou, takovéto různé bílé individua se často objevují v akva, které jsou méně udržované,kdy vlívem méně časté údržby jako např. výměny vody atd. dojde k přemnožení všelijakých mikro organismů, které pak všemožné lozí po skle nejvíce za nočního času. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 22:01 kakaoo
Dobrý den, objevily se mi v akváriu malé bílé tečky které se hýbou jsou asi 0,5mm myslíte jsi že by to mohli být bílé blechy a krevetkám ublížit? Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 09:03 Muž kortezhugo [983] Re: Marek
...ak krmis zivou alebo mrazenou potravou tak si vajicka lahko domov donesies
nie je potrebne mat doma zivu lietajucu vazku X-) :)
a ak chces? -tak uz staci len cakat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 08:36 gringo Re: Marek
Myslím, že larvy vážky jsou dravé, co nejdřív odchytit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 08:19 Marek – Co je to?
Díky za odpovědi. Zkusím se toho zbavit, ale vždycky se to tak dobře schová, že to nemůžu najít. Nikdy jsem si nevšiml, že by nám doma lítala vážka a pak nakladla vajíčka do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 07:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Marek
Ty fotky jsou hodně rozmazané, ale asi to fakt bude larva vážky. Každopádně to radši z akvária vyhoď, některé larvy můžou být pro menší ryby nebezpečné!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2011 00:13 Muž kortezhugo [983] Re: Marek
larva vazky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 00:09 Marek – Co je to?
Ještě dodám, že akvárium mám cca 3 měsíce a doteď se tam nic podobného neobjevilo. A je tam toho víc kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 00:06 Marek – Co je to?
Fotka k příspěvku Přikládám druhou fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 00:05 Marek – Co je to?
Fotka k příspěvku Zdravím, dneska jsem objevil v akváriu podivnýho živočicha a nenapadá mě, co by to mohlo být zač. Přikládám se fotku, není moc kvalitní, ale lepší se mi pořídit nepodařilo. Jen dodám, že je to dlouhé asi 1 - 1,5 cm, má to asi 6 nohou, chodí to po dně, ale dokáže to i přeplavat celé akvárium, když to trochu popostrčím. Přidám ještě jednu fotku. Předem díky za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 22:51 mistrela – Čo to je????
Fotka k příspěvku Ahojte, nejaké 4 dni mám doma 30L akvárium a dnes z dvoch rýbiek vyšlo niečo ako húsenica a roztrúsilo sa to po akvarku, sú to vajíčka? Alebo čo to môže byť?

Nižšie posielam foto, ďakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 20:18 Muž Dejmon [64] Re: kofola789
Bez fotky se to těžko určuje, ale vypadá to na nezmar, podle nožiček :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 19:44 kofola789
Nazdar lidi mám otázku v akváriju na skle sem zhlídl takovou žížalku která je cca tenká jako vlas a má to mini nožičky mohli by jte poradit co stím a jak nato nebo co ot asi je díki moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 19:00 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: DaNiEl
a za jak dlouho asi budou mali sneci?? uz jsem ho nevidel asi 3 dny, takze ty 3 dny jsou tam vajicka minimalne... ten snek je nejspis rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ostra, akorat trochu tmavsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 18:40 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Chalybda
diky.. ale ten snek nekam zmizel :-O :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 18:36 Žena Chalybda [55] Re: DaNiEl
jistě, průhlednej rosol s tečkama jsou šneččí vajíčka... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 18:21 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Ahoj ahoj
asi pred mesicem sem si donesl s rostlinkama sneka.. dnesk jsem nasel jekejsi "bilej, prusvitnej chuchvalec slizu s bílíma teckama".. myslite ze by to mohli byt vajicka??
v nadrzi jsou s nim akorat krevetky, ancistruc, pavi ocka
 
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-parazita?od=3001