Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.02.2016 16:53 Muž Horác [3942] Re: dokola
to jsou naše staré známé ... lasturnatky :) ... nepatří mezi šneky (ani mezi turbošneky) ... patří mezi korýše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 16:28 dokola – Jsou to malí šneci? Asi ne co?
Fotka k příspěvku Objevila se mi záplava těchhle pidižvíků (cca do 0,5mm) kteří sebou rychle mrskají a lezou po skle...mám podezření že by to mohli být šneci, ale vypadají zcela jinak a jsem zmaten....jinak jsem do akvárka nic nepřidával, tak nevím kde by se mi to tam mohlo vzít.

youtu.be/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.02.2016 00:16 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: prasan
Dobrej odkaz a názorné ilustrace palec
Já ale vyrostl na těchto obrázcích www.chytej.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.02.2016 18:50 RBSC Re: RXC90
Barva - je v mnoha případech jako rozlišovací znak na...(nemluvě o trojici: světlo, objekt, pozorovatel)... Nicméně to, že píšeš, že je bílá, taky více nasvědčuje pro chrostíky. Samozřejmě se můžeme mýlit (ze studijních let si pamatuji, obzvláště z dobrovolných nechemických předmětů, obrazně řečeno, pouze tak desetinu informací). Pokud by to byla housenka, našel bys ji nejspíš tak jako já, podle bobků pod rostlinou, schovanou mezi živými listy rostliny slepených k sobě. Tohle pilatky (navíc neznám ani žádnou vodní), pokud se správně pamatuji, nedělají. Další indicií mohou být celé listy nebo jejich části na hladině(ukousnuté dole - taky se mi to u valisnerií stalo) - rozpadají se Ti nějaké rostliny?

Někteří chrostíci prostě volí organický materiál. Schránky bývají specifické pro druh. Viz prasanův odkaz.
Jinak se mrkni na housenky a ten Tvůj exemplář pod lupou (nelze totiž na fotce rozpoznat ani typické končetiny chrostíků), nebo napiš entomologovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 18:35 Muž RXC90 [12] Re: RBSC
jak se to pohyboval to nevim, odchytil jsem ho v proudu vody kdyz jsem ji tam doleval,koukal jsem na obrazky chrostiku na netu a vsechny mely cerne hlavy ,tenhle je celej bily,jestli je to chrostik ,tak proc si neudelal domek z kaminku ale z listu? ja tam mam jemnej pisek.Bohužel , lepší foto se mi nepodřilo zhotovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   06.02.2016 18:09 - Re: RXC90
Tiež si myslím
www.amentsoc.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 16:20 RBSC Re: RXC90
Pakliže se to pohybovalo s listy volně po dně, měl by to být spíš chrostík(Jak se to hýbalo?), ale už jsem tahal z akvária i housenku(ano, čteš správně, i larvy některých motýlů mohou žít ve vodním prostředí). Dostala se tam nejspíš s rostlinami z pěstírny. Housenice vypadají taky podobně, ale u nich si nejsem jistý, jestli vytvářejí takové typy úkrytů(znalosti z této systematiky u mě tak akorát spíš upadají do zapomnění).
Spočítej panožky a pohledej determinační popisy. Nebo pořiď mnohem detailnější fotky zadečkové části a pošli to entomologům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 12:24 Muž RXC90 [12] Re: deck
Tak chrostik to asi nebude, je to celé chlupaté a má to nohy po celé délce těla jak housenka, a z potoka jsem si nic nenosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 11:26 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: RXC90
Pokud je to chrostík, tak se podivej ne starší fotky u mého akva 12L. Pak se i vyklubali. Donesl jsem si je z potoka. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.02.2016 11:06 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: RXC90
Chrostík?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 10:58 Muž RXC90 [12]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku nevite prosim nekdo co je to za potvoru? vylovil jsem to dnes z akvarka, ukousal si list anebo mozna uhnil sam, to nevim, ale vim to, ze si do toho listu vykousal tunel a bydli v nem, vypada jako mala bila chlupata housenka a podle toho jak vypada soudim, ze asi moc prospesna nebude :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2016 20:22 Muž larix [1420] Re: cotoje
Larva pošvatky, podenky alebo šidielka (skús tieto pojmy jednotlivo hodiť do google). Podľa fotiek je to pre mňa bližšie neurčiteľné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 12:16 Muž Horác [3942] Re: cotoje
Já tipuju nymfu nějakého hmyzu ... na té druhé fotce lze při troše fantazie rozpoznat tracheální žábry na zadečku ...
(esli je to zadeček) smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 12:04 cotoje – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Cca 2 cm dlouhe bile s nozickama jako u pavouka ale dlouhe telo.

Akvarium mam 1 mesic, jsou v nem neonky a krunyrovec a nekolik rostlin
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 11:59 margit – Co to je?
Cca 2 cm dlouhe bile s nozickama jako u pavouka ale dlouhe telo.

Akvarium mam 1 mesic, jsou v nem neonky a krunyrovec a nekolik rostlin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.02.2016 13:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Shimamoto
Fotka k příspěvku Žije to! Vylovil jsem z koše, dal zpět do akvária, před chvílí vyfotil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2016 22:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Shimamoto
To vypadá jako dost dobrý tip! Odpovídalo by i to, že jsem měl pocit, že jde o polypa (což by v zásadě byla pravda). Googlím. Zajímavý živočich a já ho vyhodil (na druhou stranu bych to v akváriu nevyfotil a nezjistil, co to je)! Doufám, že tam ještě nějaká kolonie zůstala.
Takto to zhruba vypadalo v akva: www.biolib.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   31.01.2016 20:48 Muž Shimamoto [492] Re: JirkaŠčobák
Já bych řekl nějaký druh mechovky. Snad mechovka plazivá, ale jistý si nejsem...

www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 20:41 JoKa Re: JirkaŠčobák
To je živočich? mě to připadá jako nějaká hloupá řasa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 19:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Co to je?
Fotka k příspěvku Myslel jsem, že nezmaři - v akváriu jsem měl pocit, že vidím vějířka chapadel. Zvětšenina ale ukazuje jiné struktury. Odhaduji živočicha, láčkovce?
Bylo to v krevetkáriu na listu vallisneria gigantea. V akváriu nejsou ryby.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.01.2016 23:50 Muž Shimamoto [492] Re: Jirtak
Souhlasím s RBSC, že se nejspíš jedná o larvu tiplice. A ta krevetám nebezpečná určitě není. Pokud tě larvy štvou, nasaď tam na pár dnů dospělého pancéřníčka kropenatého a bude po nich veta. Že ti ale fousáč nezbaští s červy i pár mladých krevet ti slíbit nemůžu:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 16:25 jamajcan Re: RBSC
Mně napadla na první pohled Trichoptera, ale nejsem profi entomolog :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 16:24 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jirtak
Odpověď najdeš v odkazu (modrý rámeček nad příspěvky). rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2016 15:54 RBSC Re: Jirtak
Výborně.

Hledal bych podle klíčových slov: larvae diptera, tipulidae,...
Kontaktuj nějakého entomologa například na www.biolib.cz .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 08:45 Jirtak Re: Jirtak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 08:37 Jirtak Re: Jirtak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 06:54 Jirtak Re: Jirtak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem toho netvora konečně vylovil.

Je to opravdu nějaký červ. 3 cm dlouhý, článkované průsvitné tělo a to co jsem fotil předtím a co čnělo ze štěrku byla jeho zadní část. Vpředu má tmavou "hlavičku".

Opět přikládám pár nekvalitních fotek, ale dneska snad budu mít přístup k lepšímu fotoaparátu.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 11:29 Deepinpeat Re: Jirtak
A viděl jsi nacpaného nezmara se staženými chapadly?To by mohlo být ono, pokud tam je něco co ten nezmar mohl ulovit. Odpovídalo by i to, že teď už má zase vytráveno a není pořádně vidět. Celkem by seděla i barva. Ovšem je pravda, že ta fotka je hodně mizerná a lze jen hádat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 06:41 Jirtak Re: Jirtak
Teď ráno není nikde vidět.

Do večera se pokusím dodat lepší fotky.

Myslím, že nezmar to není (jednoho jsem viděl pod mikroskopem a tohle prostě není on) a ani ty larvy se mi nezdají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2016 00:27 RBSC Re: Jirtak
Podívej se na larvy hmyzu, nebo dodej kvalitnější záznam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 21:53 Muž kofejn [963] Re: Jirtak
Fotky jsou k ničemu :) . Nemůže to být nějaký nezmar ? www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 21:17 Jirtak Re: Jirtak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Krevety si ho nijak zvlášť nevšímají.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 21:05 Jirtak Re: Jirtak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ten "červ" je zatím (asi tak hodinu) na stále stejném místě. (Často tam padá jídlo pro krevety.)

Na druhý fotce je napravo od "netvora" vidět odkrytá hadička vzduchování. (kráter je po pokusu o odchycení)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 21:03 R Muž romant [27987] Re: Jirtak
Tak potom to bude chtí nastražit nějakou tu fotopast. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 21:02 Jirtak Re: romant
Díky, článek znám a nepomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 21:01 R Muž romant [27987] Re: Jirtak
Přečti si ten odkaz v modrým rámečku zde nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 20:59 Jirtak – Červ, zahrabávající se do štěrku na dně
Zdravím.
Mám 60 litrů akvárko, v něm tak 30 krevetek red shrimp a jednu filtrující račí krevetu. Je zavedené už nějaký ten rok, ale dnes jsem si všimnul, že ze dna něco asi centimetr trčí. (špinavě bílá trubička, tak 2-3 mm průměr s takovými háčky na konci)

Nejprve mi to přišlo, jako zbytek nějaké rostliny, ale nedalo mi to a chtěl jsem to vylovit, ale jakmile jsem se toho dotknul tyčkou, tak to hbitě zalezlo zpět pod kamínky.

Ještě se to pokusím vyfotit, ale nic neslibuju. Nevíte, co by to tak mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 09:10 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: TRULY
Podle popisu by to mohly být ploštěnky, ty s oblibou požírají mršiny. Jsou i druhy bez výrůstků na hlavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 19:45 Muž TRULY [164]
ahojte, DNeska pozeram do akva a chýbala mi jedna samica blackmolly. TO že to dlho nevydrží som vedel nakolko už bola dosť dlho načatá a vedel som že s to len zhoršuje. Tak som ju dneska dohľadal nakolko už zmizla. Moje prekvapenie bolo ked som rybku prevrátil a spod žiaber vyšli dva červy.
Boli to take asi 3-4mm ale možno aj 5 nakolko ked začali utekať zo žiabier tak sa naťahovali ako had. Kraje su zaoblene, červ bol taký hnedo priesvitný a ihned utiekol do dna akvaria. Snažil som sa ich vyhrabať ale bolo to nemožne. Už sa mi raz zdalo že niečo take v akva bolo ale mal som pocit že sa mi to zda... :-D

Hnedý červík cca 3-4mm, pri pohybe až 5mm priesvitny, bez nejakých výrastkov a ihned ukryvajuci sa v dne.

Na žiadnej rybe parazita nevidno, problem s rybkami nemam žiadny. Viem ž je to ťažko určiť bez foto ale okamžite sa skryli bolo to proste nemožne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 14:39 R Muž afc1886 [14682] Re: km
V modrém rámečku máš odkaz,koukni na něj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 14:35 km
Fotka k příspěvku Zdravím všetkých neviete čo toto za parazita...???
Len fotka není moc kvalitná telefón nevie vôbec zaostriť...
Tak ďakujem...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 18:28 JoKa Re: Xpe
Tak zrovna helča se ti na kružníka vyprdne. Pokud má jakoukoli volbu, vybere šneka jiného. Až když dojdou, tak se na ně vrhne a taky ho žerou jen ty mladší, menší helenky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2016 20:59 -

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 18:11 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Pinda123
Když je tam nechceš tak si kup Surmovka vražedná (Anentome helena) a budou ti pěkně mizet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2015 18:09 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pinda123
Ten parazit- co není parazit , se jmenuje Kružník - který , to si budeš muset najít v atlasu - ničemu neškodí - požírá zbytky krmení v akváriu - požírá zřejmě taky i řasy na rostlinách atd. akorát se dost rychle množí i když se člověk snaží udržovat akvárium v čistotě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2015 18:06 R Muž afc1886 [14682] Re: Pinda123
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2015 18:04 R Muž romant [27987] Re: Pinda123
Vypadá to na nějakého kružníka, tedy opravdu plže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 18:00 Pinda123 – neznámý parazit
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nedávno se mi v akváriu začali objevovat nějací "paraziti". Vypadá to trochu jako šnek, velice malý šnek ale ulita není tvrdá. Rostou, ale hodně pomalu. Snažili jsme se jich zbavit tím, že se celé akvárko prostě vyčistilo ale se v zápětí se zase objevili.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2015 06:31 radim Re: Urtman
Máš rudo před očima? :-D však napsal něco jiné, než cituješ.... ne ryby na rostlině, ale kapřivce na rostlině z rybníka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 20:17 Muž Shimamoto [492] – Kapřivec
Kapřivec je spíše problém v líhních, v běžném pokojovém akváriu se snadno projeví podle níže popsaných příznaků (drbání, štípance). To by běžný akvarista musel na své akvárium (nebo několik akvárií) opravdu hodně dlabat, aby se tam tahle nepříjemnost rozmnožila do vyloženě nebezpečných počtů.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-parazita?od=1451