Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 77 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 20:29 losos – člunice jezerní
je to na stopro člunice jezerni mel jsem ji v akvarium driv taky u akvaristu je velmi vzacná a kdyz se ti premnozi tak satci ji jenom rozmacknout a slouzi to jak krmivo ro rybicky palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 18:39 Žena olga [4] – Re: johan
To je pravda, treba lebka a bublajici potapec :-D
Uvidim, jestli me pri pristim cisteni filtru ceka podobny zazitek (nebo jestli se mi tam do te doby nevylihne treba ten potapec ;-) ), a pokud ano, je to v akvariu - a je po zahade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 13:08 HoNzAaaa – odpoved
vypada tojako nitenka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 12:53 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: olga
U mě to je jasný. Já si tam furt něco tahám. A co se týká vás, no, v akváriích se už našly podivnější věci než nítěnka.. ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 12:02 Žena olga [4] – Re: johan
presne takove, jenom na jinem pozadi! ano ;-)
A ted jeste kde se to tam u vsech vsudy ....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 11:10 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: johan
O.K. - mladá žížalice. :-D
Nebo nítěnka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 10:35 Muž Johan [4945] - Rostliny
Co jsem se to snažil určit, tak myslím, že nítěnka... Co jsem viděl žížalice, tak byli tak "10x" větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 10:35 apinek – Re: johan
hnus,kdes to sebral? :) coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 10:32 Muž Sid [6629] - Rostliny
Žížalice! coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 10:26 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: olga
Fotka k příspěvku Něco takového?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 10:06 Žena olga [4] – nitenky ve filtru
Dobry den!
Vyuzivam teto diskuze, abych se s Vami podeliila o zvlastni nalez, ktery jsem objevila ve svem vnitrnim filtru pri jeho cisteni.
Filtr mi na nejakou dobu vypadl kvuli problemum s el. zasuvkou, takze jsem ho vypnula (abych nevhanela uhynule bakterie do akvarka), a trvalo 3 dny nez jsem se dostala k tomu jej vycistit. K memu velkemu prekvapeni byl jeho molitan (nic jineho v nem nemam - je to hodne maly filtr) ale i drobne skvirky na povrchu prolezle az 3cm velkymi "zizalkami", velmi tenkymi, ktere vypadaly presne jako nitenky, vcetne jejich cervene barvy! Bohuzel nemam lupu, takze nevim nic konkretnejsiho, ale vypadaly hladce, bez vystupku nebo pasu. Pote, co jsem je roztrrhla v puli (jak jsem se snazila jednu vytahnout, ne naschval;-)), ani jeden konec uz nereagoval.
Filtr jsem cely "sparila" horkou vodou, az zacala vyplouvat ven cela osadka.
Samozrejme me napadlo, jestli mi neziji i v akvariu, ale nikde jsem je neobjevila (a pri velikosti meho akvarka to neni zas takova prace :)), ani v pisku, ani pod kameny.
MAte nekdo podobnou zkusenost? Pripadne vedeli byste, jak se tam mohly dostat?
Doplnuji, ze zivym nikdy nekrmim, pouze vlockove nebo mrazene. Filtr jsem cistila teprve podruhe, do te doby byl par let ve skrini, a pred pouzitim jsem ho samozrejme co nejlepe ocistila. A do mych 0,5-3cm rybicek by se takove potvurky opravdu nevesly! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 20:24 Žena petrys [107]
jo to sou voni, takže indikátor dobré vody jo? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 19:24 Muž Horác [3942] – Re: petrys
Něco takového? :o) www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 19:21 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: petrys
Ploštěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 18:44 Žena petrys [107]
ahoj, taky jsem objevila něco u krevetek, vypadá to skoro jako pijavice, ale leze to po skle jako šnek, skoro to vypadá jako šnek, ale bez ulity, nemá to tykadla, ale tam co je "hlava"? to má takový dvě malý černý tečky jako oči, nevíte, co by to mohlo být? a začíná se mi to množit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 12:29 Muž Horác [3942] – Re: Mobbydick
No pokud jsem se trefil a je to skutečně lasturnatka, tak ta nevadí naprosto ničemu :o) ... Jinak je to vzdálená příbuzná perlooček a buchanek, takže kdyby bylo potřeba, ryby to sežerou :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 08:05 Muž Mobbydick [4] – Re: Horác
Děkuju za odpověď, ještě jeden dotaz - má cenu je zkoušet nějak likvidovat, nebo to prostě není živočich, kterej by až tak vadil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 07:58 Muž Horác [3942] – Re: Mobbydick
Dle popisu tipuju lasturnatku. Mám je u krevetek taky. images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 07:48 Muž Mobbydick [4] – Skromný dotaz
Objevil jsem v akvu mezi krevetkama malýho, cca 1-2 mm velkýho živočicha, kterej vypadá podobně jako člunice - prostě kulička průhledná s černou tečkou vprostřed - a žije to jen mezi kamenama na dně a pohybuje se to po akvu ďábelskou rychlostí. I kvůli tomu že to vždycky vidím přeběhnout zpoza jednoho kamene za druhý nejsem schopnej podat přesnější popis. Je to prosím člunice, nebo jiný živočich. děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 14:10 Daniela
Já je mám v akvárku taky.Není jich tam zas tak moc (naštěstí). Pokaždé, když to uvidím, tak to hned vylovím.Jinak nijak zvlášť mi to neškodí, ale furt se to obnovuje. rozzureny
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 10:19 xx Re: Imii
Nějaká pijavice - něco jako Glossiphonia complanata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 09:56 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: Imii
Já bych si tipnul, že to bude ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 16:17 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vůbec netuším co to může bejt. Je to asi 1,5cm velký a není to podobný ničemu co je v akva.
PS: AKVA NENI MOJE !
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 15:45 xx – Re: Killer
Hypermangan platí na šneky, na pijavice je slabý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 15:19 Muž Killer [133] - Sumci – Re: xx
já sem nějaký sundal a pak sem to nechal potopený asi 2 hodiny v silnějšim roztoku hypermanganu a pak sem to zkontroloval znovu a stejně sem je asi přehlídnul..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 15:05 xx – Re: Killer
No jo, to se pak nediv. Rostliny z jezírka jsou vždycky riziko. Když vyndám z rybníčku jakýkoliv květináč s vodní rostlinou, bude na něm sedět minimálně jedna pijavice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 14:58 Muž Killer [133] - Sumci – Re: xx
už sm dvě vyhodil..nekrmil.Nejspíš sem si to přitáhnul na vodnim hyacintu z naší hrachovky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 14:56 xx – Re: Killer
Chytit, zašlápnout nebo nějak jinak zlikvidovat. :-)

Nekrmil jsi ryby nepropranými nitěnkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 14:28 Žena safira [4]
mrkni tady rybicky.net/forum/712 ale neřeší tam jak se toho zbavit, myslím, že to může být i hltanovka viz www.biolib.cz/… (Mají tam i jiné takové potvory, tak je prohlídni) Když se ti podaří určit, co je to zač, bude snazší najít, jak se toho zbavit a v lepším případě to bude neškodné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 11:07 Muž Killer [133] - Sumci – Re: johan
a jak se toho zbavim? když to pozoruju, tak nevidim žádnej útok na krevety
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 11:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Killer
Podle mě to je něco jako "pijavice" (v širším slova smyslu). A tím pádem to krevetám nebezpečné bude!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 10:32 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Killer
Je to ploštěnka? Je nebezpečná krevetkám? Chci pořídit dariodario..nebude to pro ně nebezpečný? Jestli jo, tak jak se toho zbavim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 10:30 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Killer
Fotka k příspěvku 4
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 10:30 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Killer
Fotka k příspěvku 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 10:30 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Killer
Fotka k příspěvku 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 10:29 Muž Killer [133] - Sumci – Je to ploštěnka?
Fotka k příspěvku 1
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 13:42 Muž vhisky [45]
zmizí hlístice sami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 22:32 Muž vhisky [45] – prosím poraďte
zdarvím, máme akva 12l, staré dno od rataje a na tom 1cm vrstvu štěrku, žádný ryby ani jiný živočichy.. v akvárku plavou i 15mm červi co to je? proč tam jsou? jsou bilí a tencí.. na skle jich je celkem dost, ale špejlí jsem zamíchal s hladinou a najednou se tam vlnil 15mm velkej červ,, kdy zmizí? co téma, tak jiný rady jak se s nima vypořádat.. co je tedy správně? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 20:23 Žena datura [104] – Re: lensam
moje bojovncie společnými silami všechny šneky vysály z ulit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 18:47 lensam
stuck: ja mám v tom akva bojovnice a keď som tam dal slimáka tak ani z ulity nevyšiel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 06:36 Humik – Re: lensam
Tak potom pardon to sa ospravedlnujem. čítal som to v práci ked som mal trochu času a nejak mi ušlo že sa už bavíme o inom tvorovi. Teraz si nespomeniem ako sa volá tá malá potvorka ale v pitnej vode sa vyskytuje ako bioindikátor čistoty vody jeden druh nejakého červa. Je tak isto tenký biely hlíste podobný a je uplne neškodný. Aspon teda pre človeka. Tiež mi už niečo podobné plávalo v akva hlavne po výmene vody a rybky to nijak neovvplyvnilo. Aspon som nijaku zmenu nepostrehol. Vo vodojemoch je snaha zabránit týmto potvorkám dostat sa do vodovodného radu ale menší jedinci sa občas možu dostat cez filtre a sitá.
Ešte raz sa ospravedlnujem nabuduce budem čítat radšej dva krát:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 22:14 Stuck
zkus na ty potvory nasadit nějaké šneky, piškvořky, okružáky, plovatky nebo netriny kdykoliv sem měl v akv menší řasu a takový bílí podlouhlí nitky který vypadali jako mini ploštenky tak za pár dnů nebylo po nich ani stopy a stačilo pár okružáků problém je ale jak se pak budeš zbavovat tohodle bordelu, zkus ty netriny nebo piškvořky nebo klasický šneky žlutý, hnědý (záklopáky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 20:08 lensam – Re: datura
no peknecoze . ja som písal o mojom akvárku a NIE O TOM čO JE NA OBRáZKU
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 17:38 Žena datura [104] – Re: Humik
lensam: "...vyzerá to ako červík..."
červíka si obvykle představuji bez nohou, ale možná mám mezery a měla bych se vrátit na ZŠ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 06:28 Humik – Re: datura
Ešte som nevidel hlístu s nohami.....
Asi sa vrátim do základnej školy a znovu si to zopáknem. Zrejma mám medzery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 21:33 petr28 – Re: lensam
Presne jako prach zevnitr. Ale hybe se. Ja to denne seskrabnu ze skla ziletkou a ono uz to tam zpet nestiha lezt. Mozna to pobira filtr. Rybky (parmicky,pancernicci) ani mechyrovce to zatim nevadi. Nebo jsem nezpozoroval zmeny v chovani. Zjistil jsem ze to ma i tata ve svym 100l, ale mnohem min. Mozna uz to tam mam dlouho jen jsem si toho nevsiml. Je to fakt malinky, viditelny pomalu jen lupou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 19:21 lensam – Re: datura
no dúfam že hej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 19:13 Žena datura [104]
to budou nějací hlísti...neškodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 14:44 lensam – malé biele červíky
neviete čo to je? lezie to po akváriu zvnútra a z vonku to vyzerá ako prach. vyzerá to ako červík je to veľmi malé dlhé asi ako toto . (bodka) a tenké. lozí to po skle ale malým bojovniciam to asi neškodí lebo sú zatiaľ v poho. 1. deň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 20:55 Žena datura [104]
aha, tak pak jo;-) to bude ono. doufám, že nemáš v nádrži krevetky, petře:-) jestli v nádrži najdou dostatek potravy, řekla bych, že to bude problém, členovci se obecně množí velmi rychle.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [77] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-parazita?od=3801