Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2020 08:17 Muž pernicek [4]
Fotka k příspěvku nejspíše Mákovka vodní, neví někdo, jak se jí zbavit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2020 18:59 Sigismund Re: Tojsouvěci
Diky moc za link. Dle vseho to opravdu bude jepice! :)
Dalsi uz jsem v akvariu neobjevil. Snad uz tentokrat prispvek projde. Nevim proc, ale nejak se mi nedarilo po pridat. Az me to donutilo zalozit si profil... :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   21.05.2020 22:00 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Vojta
www.eko-obchod.cz/… ;-)
Klikni na obrázek č.2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 21:00 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: vaclav
Nechám se podat. Na škole nás učili tohle.
Vím, že prostřední může být paštět, ale nevím u čeho. Já co jsem měl zkušenost, tak jsem měl larvu jepice, proto to beru jako běžnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2020 18:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pan Káč
Tři štětky mají nejen jepice ale několik dalších a dravých druhů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 18:06 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Vojta
Tři štěty. Jepice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 08:20 R Muž Anthrax [4773] Re: Vojta
Fotka je dost zkreslená a není pořádně vidět jestli má kusadla. Takže jen hrubý tip. Co larva jepice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 08:06 Vojta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, našel jsem včera v akváriu pravděpodovně larvu čehosi. Tušítě někdo, co by to mohlo být? Celý večer jsem hledal i zde na fóru, ale nepřijde mi to ani jako šidélko, ani jako motýlice, protože je to takové masivnější, širší, kdežto na fotkách byly larvy šidélka dalece štíhlejší a delší.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 14:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: gondeeri
Tak je to podle mě takové malé varování že je trochu něco špatně. Třeba jen proud vody v akváriu, špinavý filtr, údržba. Podle mě jsou to shluky bakterií spolu s detritem a nebo ta horší varianta a to černá sinice ale to by ti z toho rostly dlouhé fousy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 13:38 Muž gondeeri [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím vás potrebujem poradiť. Všimol som si ze na listoch rastlín sa my začal usadzat nejaký bordel(také malé hnedé gulicky) tak som to pri údržbe povysaval... A na druhy deň to tam je znova... A pozerám ze tam mam také úplne mini asi blchy.. Ze by to robili tie blchy? Co s tým? Už má to začína dosť s..t ???? dá sa toho zbaviť?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2020 11:32 Muž Bartex [159] Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Presunul jsem jednu do sklenice od vina. Mam skvelou foto... Leze to vyhradne po skle... Jakoby to ani neumelo plavat... To ale pijevice umi, ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2020 11:07 Muž Bartex [159] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Jeste mam jednu fotku... Omylem jsem vlozil dve stejne... Jdu to pogooglit, jestli je to to, co pises...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2020 10:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bartex
Má to přísavku tak aby to nebyla nějaká pijavice (chobotnatka). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2020 09:12 Muž Bartex [159] – Cervík s kulatou hlavou a náznaky nozek uprostred
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj!
Dnes jsem ve Flašce a Flašcee objevil červíky viz foto... Někteří mají až 3mm na délku. Nezda se mi, ze bych pozoroval trojuhelnikovy tvar hlavy, takze na plostenky to nevypada...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 21:08 Muž vlka [3444] Re: Anthrax
Stahnul jsem si ty fotky a zvětšil a máš pravdu. Ta tykadélka tam vidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 20:07 Muž Robin151 [11] Re: Anthrax
Asi máte pravdu, tak děkuji moc za objasnění žil jsem v domění, že jsou to hlístnice, že za chvíli zmizí a ono pořád nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2020 20:04 R Muž Anthrax [4773] Re: Robin151
Fotka k příspěvku Hele ja tam ty antenuly asi vidím. Takové to čím za sebou vrtí. Ale je to rozmazaný. Ony s nima neustále kmitají.

Edit: To se právě divím, že je krevetky žerou. Většinou je moc nechtějí ani ryby. Pokud se nepremnoží, tak nevadí. V tom odkazu na vedlejší téma je i komentář od uživatel ZDRI. Škodlivosti těchto tvorů se v něm věnuje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 19:55 Muž Robin151 [11] Re: Anthrax
Příjde mi, že ty větší už mají nožičky a ty se poté aktivně pohybují celekm rychle. U těch menších mi přijde, že jak kdyby jezdí, ale jsou znatelně pomalejší než ty s už vyvinutýma nohama.
Plaváním bych ten jejich pohyb vodou nenazýval spíše bych řekl, že v jednu chvíli sebou prudce trhnou nahoru a pak padají volným pádem dolů.
Tykadelka žádné vidět nejsou.
Mě příjde, že lasturantka a ten živočich na fotce mají jeden velky rozdíl a to ten že lasturantka mi příjde taková vybledlá a tohle je sytě bíle, a také mi přijde, že lasturantka je taková buclatější, ale možná je to jen jiný druh.
Edit: teď jsem se díval do článku zde, kde se rozebírali tito živočichové a mohly by to být ony. Teď jen otázka tak trochu bokem vadí to nějak krevetkám ony to celkem žerou a jestli by při přemnožení mohla hrozit katastrofa díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 19:35 R Muž Anthrax [4773] Re: Robin151
Uvedená velikost na lasturnatky sedí. Ale z té fotky toho moc poznat nejde. Jak se pohybují? Dovedou plavat? Vypadá to takto? youtu.be/… Mají dvě tykadélka?

Edit: Pan Káč měl na mysli nejspíše nedavno řešené živočichy zde: rybicky.net/forum/7539 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 18:56 Muž Robin151 [11] Re: Pan Káč
Jestli myslíte ten dotaz od tibs20. Mám několik důvodů proč by to být nemělo 1.na fotce tam jde vidět nějaká černá tečka nebo něco podobného. 2. Důvod příjde mi že tamti živočichovévjsou větší a tlustší. Možná jsem to s tou velikostí přehnal spíše tak 2 - 3mm maximálně.
Pokud mi ovšem dáte důkazy že je to lasturantka, tak se nechám přesvědčit. Přesto děkuji za odpověď
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 18:46 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Robin151
Nedávno to tu bylo. Prej lasturnatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 13:34 Muž Robin151 [11]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den
Měl bych takový jeden dotaz. Zezačátku jsem si myslel že tvor na fotce jsou Hlístnice a že za chvíli zmizí, protože jsem akvárium překrmil. Nicméně tento tvor nadále zůstá a vesele se množí. Krevetky ho žerou, ale že by akvárium od nich vyčistily se říct nedá. Ptám se tedy co je to za tvora. A pokud by to byla hlístnice může to být i tím že neodkaluji, protože se to zde nedá provádět. Nikde nevidím ale viditelné větší znečištění sbustrátu. Nevím jestli to může být také příčina, ale teď jsem zvýšil intenzitu ůdržby na 2X za týden.Tvor nemá více jak 0,5cm a plavat nějak extra také neumí. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale lepší fotoaparát doma nemám.
Děkuji všem moc za odpovědi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 02:20 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Acomys
Nějaký blešivec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 02:19 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Acomys
Pokud žiješ v Mexiku,tak to skutečně může být Hyalella azteca.V Česku se vyskytují zástupci řádu korýšů : Blešivec potoční (Crustacea Amphipoda),Blešivec hřebenatý (Gammarus roeselii),Blešivec obecný (Gammarus pulex).Jedná se o neškodné korýše,kteří tvoří oblíbenou součást potravy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 00:39 Žena Acomys [97]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co jsem si to s dafniemi z obchodu dovlekla? Vzhledem k tomu že je to v Mexiku, může to být hyallea azteca? Fotky bohužel lepší nesvedu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 12:32 Muž ZDRI [1415] Re: Jejmy, Pan Káč
Obávám se, že jsou to Lasturnatky. Terčovcům přímo škodit nebudou, ale bude jich tam čím dál více (v teplé vodě se rychle množí) a nevypadá to pak dobře. Pro Terče je to asi moc malé sousto, aby to aktivně lovili.

U kolegy (samotné krevety) bude časem problém, mě Lasturnatky kompletně zdecimovali chov Sulawesi krevet a podle zkušenosti kolegů nás bylo víc. Napřed se přestanou množit (primárně umoří mladé) a postupně padaly i dospělé. Ryby je částečně loví, ale když je dáš pryč, většinou se Lasturnatky zase vrátí. V nádrži, kde byly ryby trvale, s nimi problém není. A aktivně je u mě lovily i mladé Dayány (Krevetka čokoládová). Podrobněji viz téma Lasturnatky, nebo podobné zkušenosti na slovenském fóru "Krevetkari.sk".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 12:24 R Muž Anthrax [4773] Re: Jejmy
Lasturnatky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 11:39 Jejmy Re: Anthrax
no chlapci takze som sa dnes posadil pred akvarko a natocil som tu haved .... tu je link na moje videjko skuste pozriet co na to poviete : www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 21:52 R Muž Anthrax [4773] Re: Jejmy
Vypadá to takto: www.youtube.com/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 21:10 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Jejmy
Objevilo se mi to u krevetek. Nevím z čeho, nevím proč. Občas tam dám pár pavích oček a zredukuje se to, ale v menšim množství je to oka. Hyzdi to pohled, ale nemá to jak škodit. Je to potrava.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 20:58 Jejmy Re: Pan Káč
lozi to po skle po rastlinach niekedy sa to len tak plazi niekedy to robi trhave pohyby. najviac je toho v javskom machu ale zacinam pozorovvat ze je toho plny aj cely piesok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 20:39 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Jejmy
Vypadá to spíš na vířníky ( Rotifera ) . Záleží jak se to pohybuje. Pokud hodně rychle může to být vakovenka ( Asplanchna ). Je to neškodný. Základní krmivo ryb v rybníce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 20:21 R Muž Anthrax [4773] Re: Jejmy
Jako vodní blechy jsou označovány většinou dafnie nebo buchanky. Tohle je něco trochu jiného.
Rybám neublíží. rybicky.net/forum/10066-lasturnatka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 20:17 Jejmy Re: Anthrax
je to to iste co vodná blcha ??? moze to nejako diskom ublizit ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 20:09 R Muž Anthrax [4773] Re: Jejmy
Podle těch „antének“ si myslím, že jsou to lasturnatky. :-)
Ale ověřit si to musíš porovnáním sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 19:51 Jejmy Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj skusil som to odfotit makrom no zial je to male jak svina ze na to treba supermakro a leze to po skle jak blazen.... a ze je tam toho hodne ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 10:34 Jejmy – neviete niekto co to je ?
Fotka k příspěvku Zdravim mam akvarko s tercovcami a asi tyzden dozadu som si vsimol na skle male biele bodky ktore sa pohybuju po skle, velkost asi 0,5-1mm. Su viacmenej vsade podarilo sa mi ich odfotit no nic podobne som tu nenasiel a bojim sa ci to diskom nemoze nejako ublizit. Neviete mi poradit ako sa toho zbavit ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2020 22:45 Muž fly [3] Re: afc1886
Jo, to je dle obrazku presne ono. No rad za ne nejsem, alespon tedy snad nicemu neskodi hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2020 16:39 R Muž afc1886 [14682] Re: fly
Jsou to člunky a buď za ně rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2020 14:44 R Muž Anthrax [4773] Re: fly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2020 14:38 Muž fly [3] – .
Fotka k příspěvku Ahoj, pred par mesici jsem zacal v akva pozorovat tyhle male zivocichy. Maji 1-3 mm, jsou pruhledni az na tmavou horni cast, lezou po skle a rostlinach. Mezi sklem a nehtem se daji snadno rozmacknout, je slyset krupnuti, krevetky na nich pote hoduji. Ze zacatku jsem myslel, ze jsou to mali sneci, jenze nikdy nevyrostli do sneci podoby:) Zda se, ze nijak neskodi, ale je jich tam fakt hodne, takze me jejich pritomnost prilis netesi. Napisete nekdo, co je to zac? Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 19:59 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: pantovarnicek
Je to úžasnej živočich na pozorování. Když ho teda najdeš. Já ho měl v akva asi měsíc a pak zmizel. Ale když jsem ho našel, měl jsem radost. Nic mi v akva nezmizelo, jen možná bylo míň těhulek krevetek kvůli stresu.
Jsou větší hnusy co se můžou dostat do akva, tohle je parádní. Nerozmnoží se to a i kdyby to sem tam něco ztratilo, buď rád za to, že máš v akva další život. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2020 09:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pantovarnicek
To by jsi musel mít v akváriu hodně malý potěr ale nejlepší je to chytit a vrátit do přírody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 09:22 Muž pantovarnicek [2] Re: vaclav
larva jepice je asi v pohode. Ale larva šídélka je dravá dle googlu. Mám byt nervozní? muže to ulovit rybičku nebo krevetku? jak se toho mám zbavit? nebo neřešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2020 09:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pantovarnicek
Nejčastější jsou v akváriu larvy jepic nebo šidélek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 08:53 Muž pantovarnicek [2] – vetřelec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, poznáte nekdo co je toto? a je to nebezpečné? pokud ano, jak se toho zbavit? Zdálo se mi že to má kusadla. Podle článku bych to tipl bud na koretru nebo larvu potápníka. ALe není tam toho k nim moc napsané. Jsou nebezpeční? Akva založené 1,5 měsíce. Mám tam šneky, Pancéřníčky Malé a v nejbližší dobe bych tam rád dal krevetky a potom ješte tetry ohnivé
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2020 20:21 Muž Bartex [159] Re: romant
Myslim, ze zahada je vyresena. Ludwiga a 2 kryptokoryny v pozadi zacaly huste uhnivat v mistech, kde nebylo videt. Vrchni listky Ludwigy nejevily znamky umrti a voda tedy zacala vzhledem k nedostatku nitrifikacnich bakterii tezce hnit. Jakmile jsem dnes zacal odsavat, tvrdy zapach to dal jasne najevo. Vymenil jsem cca 75% vody, abych zachranil prezivsi rostliny a ceka me predelani a shaneni rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2020 18:30 R Muž romant [27987] Re: Bartex
Mohlo by se jednat o nějaký shluk určitého druhu nálevníka. Slovo "mohlo" zdůrazňuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2020 18:29 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Bartex
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2020 17:33 Muž Bartex [159] – Organizovaný život
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Znovu ahoj,
Presouvam tedy sve "trable" do tohoto vlakna, protoze jsem vcera zjistil, ze to zije (tudiz to neni rasa)... Predchozi info viz rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa

Pridam jeste video pohybujicich se potvor
youtu.be/…
Dnes uz nevytvari meduzu jako doposud, ale kompletne zalezli pod Salvinii a uz se nedrzi ani cca 5cm od hladiny jako predtim. Nevim, jestli odsavat nebo nikoli... Situace uz trva nekolik dni a stale nemam tuseni s cim se potykam.
Edit: Vyzkousel jsem na chvili odstranit stineni (kancelarkska A4) a zivocichove zacali opet tvorit "kapajici sliz ze stropu". Z cehoz plyne, ze prime svetlo jim vadi. Zbytek akvaria je naprosto cisty. Po vlozeni A4 na kryt se opet stahli pod hladinu. I pouhym okem lze pozorovat pohyb "celku"...
Reakcni doba je v radech minut... Neskutecne ????
 
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57680x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-parazita?od=451