Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 74 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 22:11 Muž kortezhugo [983]
Ja som dakde cital - ze keby to bolo velke ako pes tak to zozere aj cloveka - nesrandujem je to velky dravec na svoju velkost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 21:38 Žena Alena.sv [89] – Re: Johan
Tak díky,myslela jsem si to.To jsem ráda,že jsem to nakonec vylovila. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 21:33 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Alena.sv
Myslím že jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 21:24 Žena Alena.sv [89] – Re: Johan
Jo,díky a bylo by to krevetkám nebezpečný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:28 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Alena.sv
Něco jako šidélko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:10 Žena Alena.sv [89]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:10 Žena Alena.sv [89] – Je to larva vážky?
Ahojky,
minulý příspěvek se nějak nepovedl editovat,tak ještě jednou.
Včera jsem objevila ve svém mini akvárku,do té doby prázdném,tuhle potvoru.Je to larva vážky?
Zrovna včera jsem totiž do akva přidala krevetky a potom objevila tohle.Tak jsem hned uspořádala lov,protože jsem nevěděla,co to je.A asi jsem udělala dobře,podle toho,co jsem četla níže.
Je to tak?Asi bych mohla mít do rána po krevetkách,i když zrovna rychlá ta potvora nebyla a asi bude brzy po ní.
Vodu vozím ze studánky,takže jsem si to přivezla odtud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 23:11 Muž Lukša [18]
Tomu bych ani nevěřil, že se mi po 14 dnech můžou dania vytřit. Ani jsem vodu nijak neupravoval. Zdálo se mi to jako malé rybky, ale čekal bych je až na posledním místě. Moc děkuji za identifikaci, jupííííííí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 22:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Danio choprai. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 22:46 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
j určitě ti nějaká rybička udělala mladý- je to normálně malá rybka- ale druh nepoznám! Tak ji hlavně nezabíjej! :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 22:40 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Lukša
Vypadá to na malá dánia. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 22:34 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvku 4
Žije to především u dna. Podařilo se mi je najít když jsem odkaloval akvárko a hledal jsem omylem nasáte malé krevetky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 22:32 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvku 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 22:29 Muž Lukša [18] – 2
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 22:29 Muž Lukša [18] – Copak je to za živočicha?
Fotka k příspěvku Prosím o identifikaci. Vůbec nevím co to může být. Nachází se to v akvárku Crystal Akva. Moc děkuji za pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 10:34 Muž Roman [100] - Cichlidy
Fotka super palec asi tady nikdo nerozumí modernímu umění smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.04.2009 09:22 Žena ustavprochore [567] – Re: jajaapaja
A proč to zabíjet, když to ničemu neškodí? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 21:18 Muž jajaapaja [174] – Re: ustavprochore
A proč?Nechat žít?Je to chráněný? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 14:52 Muž PT [89] – Re: Hxuser
je slusna sance ze je to chvostoskok, Collembola
fotka spis ke konci stranky:
www.planetinverts.com/…
"... Harmless and cute." - neskodni a roztomili ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 14:47 Žena pavliina [50] – Re: petr85
Ty malé "bílé poskakující tečky" budou asi pravděpodobně buchanky rybicky.net/atlasostatnich/buchanka_obecna Já je v krevetkáriu měla také a žádné škody nepáchají, jen si tam prostě žijí svůj život ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2009 13:52 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – nitky
Takže to nejsou ploštěnky? Zkusím odpoledne doma něco vyfotit k identifikaci. Já už se pomalu smiřoval s ploštěnkami, kterých se jentak nezbavím. Každopádně cestou domů koupím sůl bez jódu, abych jim to měl kdyžtak čím osolit :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 13:48 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: petr85
"Bílé nitky" chutnají i ampuláriím. Stačí jedna a sežere je, ale na rozdíl od rybek něco nechá, protože není tak rychlá. Rybky je sežerou všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 09:01 DeathAngell
tady tyhle "bíle nitky" jsem měl taky dal sem tam jedno paví oko a na druhý dne aq prázdne a do teď sem neviděl žádou "bílou nitku"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 08:53 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Taky mám :-(
Akvárium je napuštěné cca týden a jsou v něm rostliny, zatím ještě v původních košíčcích. Včera večer objeveny tenké bílé "nitky" na skle a malé bílé "poskakující tečky" ve vodě (může to být jedna a táž věc). Akvárko bude pro krevetky, tudíž bez rybek, které bych moh vysadit hned. Zvažuju, jestli to mám nechat "vychcípat" nebo koupit v pondělí pár rybek a ty pak darovat...

Jdu hledat v těch odkazech, jestli je to skutěčně to, co tu bylo identifikováno u kolegy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 17:05 Žena ustavprochore [567] – Re: Ivulik1
ustavprochore je má v akva taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 13:43 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: Ivulik1
Noo, dá se předpokládat, že když po hladině něco skáče, bude to chvostoskok. Ale ta fotka tomu rozhodně nepomohla. To máš pravdu.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2009 10:49 Muž arnošt [37] - Rostliny
nevím jak se to přesně jmenuje, ale živí se to zbytky potravy z hladiny, když ji budeš mít čistou, tak zmizí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2009 10:46 Žena ustavprochore [567] – Re: Hxuser
Chvostoskoci? Nelikvidovat, nechat žít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 10:35 Hxuser – Co to skáče po hladině? nějaký hmyz?
Fotka k příspěvku Na plovoucích rostlinách nebo i na hladině sedí takové šedohnědé tečky (ani ne půl milimetru).. a skáčou.. Nevíte někdo, co by to mohlo být - nějaký skákavý hmyz?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 09:42 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Vadam
S tím potěrem opravdu nevím. Možná se srovná potěr s nimi nebo bílé nitky s potěrem :)
Nejsem chovatel, takže nemám s odchovem vůbec žádné zkušenosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 08:59 Vadam – Re: FranzFritz
dik za radu, jen nevim jsk se porovnaji s tim poterem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 08:34 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Myslím si, že ty bílé nitky jsou nálevníci. Mi se vytvořili v nově založeném akváriu do 3 týdnů. Co dva tři dny mi vždy zamořili akvárium a pak zmizeli. Dostal jsem radu, pár dní nekrm rybky a pak krm jen minimálně. Opravdu, za pár dní jsem v akváriu žádnou bílou nitku nenašel. Ryby všechno zlikvidovaly.
Jestli to jsou nálevníci nebo ploštěnky, v přírodě jsou součástí biotopu a živí se různými organickými zbytky. Když nemají co žrát, zmizí. Nikdy však úplně. Ani z mého akvária úplně nezmizely. Vždy, když odkaluji, nějaké při přehrabování štěrku objevím.
Je možná lepší je tam mít, aby likvidovali zbytky potravy než do akvárka lít chemické přípravky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 07:53 Vadam
Mám ted stejný problém s tím rozdílem, že se mi to objevilo v akvošku u potěru, který ještě krmen nebyl, více se ptám na: rybicky.net/forum/10112….
A nevím co s tím... Odpoví mi někdo please???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 20:42 Pepik – Re: Jenda
No vidis jak sis pekne odpovedel sam...))
Je videt ze nejsi hloupej,takze pocitam ze lecebnej postup si zvladnes najit taky sam..
napis jak to dopadlo a co jsi s tim delal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 20:05 Muž Jenda [2] - Amerika
no tak by to mohla byt lernaea ?nemyslite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 19:40 Muž . : Hunter : . [17]
jen ja kup si stop-hydrin zbavy akvarium nezmaro,plostenek a nezvanych hostu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 19:34 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Na první pohled to vypadá jako kotevní červ ale snad se vyjádří někdo zkušenější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 19:27 Muž Jenda [2] - Amerika – pomozte identifikovat cizopasnika
Fotka k příspěvku pomozte identifikovat cizopasnika je nejspise prinesen z zivymi nitenkami
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 18:35 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: olga
Osobně si mezi akváriama krevetky přendávám bez toho přelovovacího systému. Zatím bez problémů.
Já myslel že jde o nové krevetky přinesené z obchodu.
Nad přenosem ruduchy sem nikdy nepřemejšlel :-) myslím si, že pokud nebude mít v akváriu podmínky tak tam prostě neporoste :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 15:46 Žena olga [4] – Re: Mrakoplash
Ano, s tim souhlasim...bohuzel v mem pripade se snazim s nimi prenest te vody co nejmene, protoze chci co mozna nejvice eliminovat zaneseni ruduchy do dalsiho akvarka. Takze bohuzel tento zpusob se pro me moc nehodi...
A mozny sok se snazim minimalizovat prave tim, ze voda ma stejnou tvrdost, teplotu, pH a neobsahuje chlor (odstata). To je snad nejbliz, jak se mohu dostat na hodnoty puvodni vody aniz bych ji pouzila.
Jinak diky za odkazy, sice uz je znam, ale neni na skodu si to vsechno pripomenout, ze ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 06:55 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: olga
Krevetky přendávej z částí "staré" vody, do nádoby pak přidávej pomalu vodu "novou" ;-)

maniakva.sweb.cz/…
www.akvakrevetky.wz.cz
www.krevety.wz.cz/…

:-) hezké čtení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 23:24 Žena olga [4]
Diky moc za odpovedi, je videt, ze je to zkratka veda a alchymie :)
Aspon se clovek nenudi, ze...mit jeden univerzalni navod na hnojivo, co bychom meli v lednickach! :-D
Tak ja zkusim hnojit PMDD bez KNO3 a siranu horciku(a protoze je objednano kompletni PMDD, ceka me asi prepocitavat objemove jednotky zbylych komponent :-O kde jen je ta Mendelevova...), a poreferuji po case na strankach akvarka (Male, ale moje) jak to dopadlo - Pro toho, kdo rad konce detektivek.
Ehm..a stale mam tu cokoladu pro dobrou dusi, co mi poradi jak "vydesinfikovat" krevetky ano ...(zatim jsem jen jednou riskla jich par dat jinam, a to jsem je prelovovala sitkou do nove a nove vody - samozrejme odstate, ale stejne to asi byl dost sok, takze bych rada znala humannejsi - "crustacealnejsi" zpusob. Nevite nekdo?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 21:42 Usine – Re: olga
Sida nesmíte brát zas tak vážně, on jediný má každou část PMDD zvlášť v lednici. Všichni ostatní to dávkujme v celku maximálně bez NO3. Já osobně ho v lednici nikdy neměl. Jsem také Pražák a mám z vodou spíše opačné problémy dkH mě klesá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 19:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: olga
:)
Je vidět, že se orientujete! ;-)
Já přidávám skoro všechno, co se skrývá pod PMDD. Snad jen mimo KCl, ale ten mám také k dispozici, kdyby byl potřeba. :-D
Přidávám ale jen to, co zrovna považuji za vhodné nebo nutné...
Poradit vám konkrétně, co a kolik, to si skutečně, (jak už jsem psal), netroufám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2009 18:17 Žena olga [4] – Re: Sid
Dobre, takze kopmlexni PMDD necham v lednicce...je pravda, ze takovy dusik dodavat asi urcite nepotrebuji, a vzhledem k tomu, ze je to akva zivorodek, tak asi ani fosfor (jestli se nepletu, je ho v krmivu celkem dost - zvlast kdyz to rybe projde rychle travicim traktem) a MgSO4, protoze moje GH je celkem vysoka. Mozna bych tedy vyuzila nejvic smes mikroprvku (premyslim nad Plantexem od "mrp")...co davate Vy? Samozrejme beru v potaz, ze nemate moje akvarko ;-)
Jinak mate pravdu, patrne budu mit velmi zasaditou vodu. Testy patrne takhle dal od neutralu nejsou nejpresnejsi (i kdyz bliz asi taky ne, podle reakci na foru :)). Protoze mam rel nizkou KH, mozna by mi mohlo pomoct to CO2, co myslite? I kdyz, do jinych svych akva CO2 pridavam a pH stale 7.5 (vlastne jediny rozdil je, ze v mem Nano akvariu, kam CO2 uz nekolik tydnu pridavam, stoupla KH ze 4 na 6). Tak ja nevim, co s tim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2009 17:37 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: olga
Jejda! :-O
Já si nemyslím, že bych vám mohl s lehkým srdcem doporučit přihnojování PMDD! Osobně nikdy PMDD nepoužívám, tak bych si nemohl dovolit radit něco takového druhým!
Co se týče obsahu CO2, je sotva možné dosáhnout koncentrace 8mg/l bez jeho cíleného "dodávání" do akva. Domnívám se, že problémem při podobných "měřeních" je nepřesnost testů.
Teď jsem se mrkl do Tilmannovy tabulky a tam "je psáno", že při pH 7,5 a alkalitě 4 dKH obsahuje voda cca 5mg CO2/l. Pokud je ale pH kolem 8, pak už je ve vodě "jen" kolem 1mg CO2/l... No a vůbec bych se nedivil kdyby vaše voda měla ve skutečnosti pH vyšší, jak 8,3 a neobsahovala prakticky žádný volný CO2... Ale to stále neznamená, že taková akviška nemohou fungovat, a to i bez řas!!!
Co se týče přihnojování, opakuji - zkusil bych ho, ale cíleně a na základě alespoň jakéhosi povědomí o poměrech v akva...
K ochraně před přenosem ruduchy bych soli nevěřil... Kdybych musel, pak bych použil raději roztok Sava nebo ten hypermangan. Ale nevím, jestli bych byl tak důsledný... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 16:54 Žena olga [4] – Re: Sid
Ano, je to toto akvarko.
pH jsem merila opravdu kapkami, jako laik amater mam do neceho profesionalnejsiho jeste daleko. A CO2 jsem stanovila pomoci testu CO2 od firmy AQUAR i Tillmanovych tabulek - oba zdroje daly stejnou hodnotu, o ktere vim, ze neni velka (asi tedy zacnu pridavat CO2, puvodne jsem si rikala ze kdyz rostliny stejne rostou a protrhavat casto je nechci, nechci ani CO2:-))
V lednici mam cerstve (koupene) PMDD komplexni, asi ho zkusim i kdyz mi prida jeste dalsi NO3...ale budiz, za zkousku to stoji. Takze se budu ridit Vasimi radami a uvidim.
P.S.: pomuze na desinfekci nastroju proti ruduse ta sul? Nektere rostliny by se mi hodilo dat do jinych akvarek, ale nechci riskovat(tam provadim desinfekci hypermanganem)...to same s desinfekci ryb a krevetek - co pouzit u nich?
Dekuji za tento muj - slibuji - posledni dotaz! :) Opravdu bych na nej MOC RADA znala jakoukoliv odpoved! (samozrejme od kohokoliv, kdyz bude relevantni;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 16:40 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: olga
To je to "Malé, ale moje", že?
Čím měříte pH? Kapkami? A ten obsah CO2 máte z Tilmannovy tabulky? Pokud ano, tak tomu obsahu CO2 moc nevěřte.
Asi vás nepotěším... Nedokážu vám dát návod, jak rychle a se 100% jistotou tuhle řasu odstranit -neznám vaše akviško a univerzální postup neexistuje... Jen obecná doporučení...
Takže obecně: kromě toho, co už jsem zmínil o odštipování, doporučil bych zvýšit obsah CO2 ve vodě, pravidelně týden co týden měnit část vody, (klidně 1/3 i víc), a nebát se častěji pročistit pomačkáním v odsáté vodě filtrační náplň.
Asi bych testnul i přihnojení, ale nedokážu vám konkretizovat, čím přihnojit a kolik - neznám vaše akviško...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 16:22 Žena olga [4] – Re: olga
Aha, byl jste rychlejsi :)
Odstipovanim jsem se zatim teto rasy zbavovala, ovsem nema to konce, a neustale se objevuje znova - hlavne na kryptokoryne Wendtii a pontederiifolia.
A jeste dotaz - v podezreni na buhvijakeho nezmara jsem veskere nacini z teto nadrze vzdy desinfikovala delsim ponorenim do nasyceneho roztoku soli (obycejna NaCl). Ma to v pripade teto ruduchy smysl? A pokud budu chtit krevetky prenest jinam, jak zajistim, abych s nimi neprenesla i jeleni paroh?
Jeste jednou dekuji, jestli toto vyresite, mate u me cokoladu (nebo akva rostliny, samozrejme z jine nadrze!;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 16:18 Žena olga [4] – Re: Sid
V tom pripade smekam pred znalostmi!:) Mam stesti, ze jste zrovna online. A prestoze jste uz na toto urcite odpovidal, poprosim Vas o repete (nebo aspon odkaz na vlakno, ja jej totiz nenasla) jak na tento jeleni paroh! :-) za mych podminek. Jeste dodam, ze v nadrzi je (podle TETRA testu) 20 mg/l NO3 a nemeritelne NO2, GH 9°, KH 4°, pH 7,5 , CO2 7,5-8,5 mg/l. KRmim stridme, nehnojim, akva je velmi zarostle, osvetlene 15W zarivkou.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [74] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-parazita?od=3651