Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:01 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MP
Jsou to neškodné hlístice ale signalizují že zanedbáváte údržbu nebo příliš krmíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 18:56 Muž MP [3]
Dobrý den, v akváriu jsem našel asi 1 cm dlouhé, velmi tenké červíky bílé až průhledné barvy. Pro jejich velikost asi nepůjdou vyfotit. Mohu je tam nechat a nemohou ohrozit krevetky, případně jak se jich zbavit? Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 17:35 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Elffka
Taky se mi to jednu dobu objevovalo v akvárku, ale nějak jsem nezjistil co to je. Několik dní jsem to pozoroval a pak to najednou někam zmizelo. Ryb nepřibylo ani neubylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 16:04 Žena Elffka [9] – Co je to?
Fotka k příspěvku Zdravím,
při čištění jsem v akva objevila tuto žlutou "kuličku". Na jikru krunýřovce to nevypadá (ale má to přibližně stejnou barvu a velikost), na omak je to docela tvrdé. Má to průměr cca 3-4mm. Nevíte někdo, co by to mohlo být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2012 10:34 Žena sivon [1714] - PlžiRe: lopuchojd
S rostlinami i možná ze sušeného krmení. Je neškodná, čistí sklo. Je to zajímavý šnek, vypadající spíše jako přílipka. Pokud ti vadí, prostě je rozmáčkni o sklo, se zbytky si ryby i třeba krevetky velmi rády poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 10:26 Muž lopuchojd [10] Re: lucie.aqua
Jo vypada ze to je ono.A co s tim?Je to neskodne?Jak se to ke me mohlo dostat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 09:43 Žena lucie.aqua [511] Re: lopuchojd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 09:32 Muž lopuchojd [10] – ???
Ahoj.Uz par dni se mi stava ze v akvariu na prednim skle nachazim neco jako male musle.Je to velike asi 1-3 mm (vetsi sem zatim v akva nevidel)
Je to bile a pricucle ke sklu.Co by to mohlo byt.Zkousel sem to i fotit ale byl z toho jen rozmazany flek.Nevite nekdo co by to mohlo bejt, jak se to ke mne dostalo a jak se toho zbavit?
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 18:52 Muž muťa [554] - RostlinyRe: romcx75
Pokud tady nedáš fotku, tak ti asi nikdo nepomůže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 13:58 yenya Re: romcx75
To je nějaký divný hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:53 R Muž romant [27987] Re: romcx75
Bez fotky o bude nekonečnej příběh a tipovačka bez konce, si myslím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:52 Muž romcx75 [0] - Krevetky white pearl
už jsem to nedávno pročítal, nic z toho tomu neodpovídá. Vyfotit to nejde vzhledem k velikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2012 12:46 R Muž romant [27987] Re: romcx75
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:43 Muž romcx75 [0] - Krevetky white pearl
nevím co je to zač, leze mi to mezi kamínky na dně. Nejdou jim ani vidět nožičky, takové bílé koule cca milimetr velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 11:23 R Muž Silent [5949] Re: Deathbull
Proto se ptám, protože si nějak nedovedu představit, že by vajíčka na někom parazitovala :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 11:19 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Takže co to bude...vajíčka neritiny nebo člunky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 10:56 R Muž Silent [5949] Re: romcx75
Jen otázečka. Které parazity těmi malými bílými kuličkami máš na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 10:55 Muž romcx75 [0] - Krevetky white pearl – prevence pred parazity
Existuje nějaký druh krevetky nebo jiného živočicha, který by se živil akvarijními parazity? Myslim male bile kulicky v akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 19:47 Brzac
asi ano, děkuju
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2012 19:17 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Brzac
Zkus hledat výraz "lasturnatka" . To je to co hledaš.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 19:12 Brzac
řekl bych že ne, ale co já vím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 19:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Brzac
nejsou to malí šneci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 18:58 Brzac – Asi parazit
Fotka k příspěvku Ahoj, jednoho dne jsem si všiml něčeho podivného v akváriu. Jsou to asi milimetr veliké tečky a když je zmáčknu tak křupnou. Přikládám i jednu mizenou fotku. Pokud by někdo věděl co to je, budu vděčný.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2012 17:56 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: ivaha
Ano je ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.08.2012 17:51 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny – ploštěnka?
Fotka k příspěvku Ahoj lidi, prosím vás, je tohle ploštěnka? Včera jsem to našla v kyblíku po odkalení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 06:49 yenya Re: 4sAd
rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni
Na likvidaci můžeš použít NO-Planaria (likvidace ploštěnek a pijavic).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 22:06 4sAd
Zdravím,

Při dnešní pravidelné údržbě miniakva jsem našel dva kousky čehosi (viz foto v odkazu -> upload.skarka.info/… ). Osobně si myslím, že to bude ploštěnka, ale nejsem expert. Velikost je cca 3-4 mm, leze to jako šnek a nejraději se to drží na dně a ve stínu. Akva je cca 3 měsíce zabíhané, zatím až na jednoho přicestovatelého kružníka, čistě rostlinné. Díky za případné tipy, co by to tak mohlo být.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 07:57 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Jj, příroda, ta dovede překvapit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2012 07:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Inu cesty objevů jsou nevyzpytatelný. ;-) Byl bych v klidu. :-)
Spíše cesty komářic vejce kladoucích, jsou cesty nevyzpytatelné. Mám patentky i koretry v nádrži s dafniemi. Mimo černých larev tedy...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 20:24 R Muž romant [27987] Re: Kytka
Inu cesty objevů jsou nevyzpytatelný. ;-) Byl bych v klidu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 20:24 R Muž Silent [5949] Re: Kytka
Tyhle potvůrky se zavrtají do dna a ani nemusíš vědět, že je tam máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 20:22 Žena Kytka [2146] Re: romant, Haimdol
Takže můžu být v klidu?
Já jen, že jsem tam poslední kytky přidávala před měsícem a za celou tu dobu jsem "to" tam neviděla. A to do něj čučím denně dost dlouhou dobu, mám ho vedle postele přímo u hlavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 20:17 R Muž romant [27987] Re: Kytka
Patentka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2012 20:16 R Muž Silent [5949] Re: Kytka
To budou patentky. Taky se mi kdysi dostali do nádrže ačkoli jsem je nikdy nezkrmoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 20:13 Žena Kytka [2146] – Parazit?
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebovala bych radu. Dnes jsem v akvárku objevila dva parazity - viz. přiložené foto. Červený, asi 1 cm dlouhý, pohybuje se svíjením a mrskáním, rychlý, na konci vypadá, jako by měl dva hroty jako škvor. Akvárko 54 litrů, spousta rostlin (pěstírna na kytky), jsou tam tři ampulárie, piskořky, okružáci, levatky a do včerejšího rána tam byl Beťák (zemřel). Krmen pouze suchým krmením, živé ani mražené jsem nikdy nedávala.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 21:29 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: Sid
ten červík má tak 1,5cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 21:22 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: majka93
...Existuje ještě něco hodně podobného nitěnce?
Žížalice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 21:14 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: Bangarang
Ani kdyby to byla člunka pravohrotá, tak neškodí? Pokud ne, tak ji tam asi nechám. Taky jsem tam měla (podle tohoto fora) zřejmě chvostoskoky a teď jsem našla v substrátu takovýho červíka, vypadá to na nitěnku. Existuje ještě něco hodně podobného nitěnce? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 20:58 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: Bangarang
Nevím jak se mi tam dostala. Možná s rostlinami, co jsem dříve koupila, ale objevila se až časem jako miniaturní "mušličky" přichycené na skle. I nad vodou. Živorodky se je snaží sežrat, ale drží to na skle dost pevně. Musím to odrbávat nehtem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 20:52 JagerMaister Re: majka93
nie nie neškodí rybicky.net/atlasostatnich/clunice_jezerni je to toto len táto je jazerná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 20:50 Žena majka93 [79] - Živorodky
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednoho živočicha na těchto stránkách na obrázku Freshwater Limpet, jestli něčím škodí. www.planetinverts.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 13:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romcx75
V tom akváriu nemáš rybičky? I mm bílé kuličky... to by ani u mne v akvárku s trpaslíkama nepřežilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 11:16 Muž romcx75 [0] - Krevetky white pearl – určení parazita
Dobrý den, zhruba před měsícem jsem si dal do akvaria kus vyvařeného dřeva, které následně začalo zahnívat tak jsem ho vytáhl ven. Po nějaké době jsem zpozoroval na dně malé asi 1mm malé bíle živočichy, celkem se mi tam rozmnožili a nevím co s nimi. Máte s tím zkoušenosti? Jsou to takové bílé kuličky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 20:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Flea
Jak píše romant, denně měnit 1/3 vody, nic lepšího pro ni v tuto chvíli neuděláš. Ideální by bylo dát do akvárka malý list mandlovníku mořského nebo lst dubu a olšovou šištičku. Nevím, odkud jsi. Ve větším městě je to snazší - zajedeš si do Hornbachu nebo podobného něčeho a tam si koupíš větší set - alespoň 60x30x30 na ty tvé dvě mečovky. Pokud budeš v tom Hornbachu, kup si tam i rostlinky. mečovky rády dost rostlinek. A taky nějaký písek do dna - bude stačit 10 litrů, nejlépe říční písek 1-2 nebo 2-4. Pokud nejsi z většího města a zítra si to nemůžeš koupit, tak ti poradím nějaký internetový obchod. Přes akvária je skvělý obchod www.iakvaristika.cz - tam jsem kupoval svůj komplet 300 litrů. Komplet vybavený set 80x35x40 ve velmi dobré kvalitě se od něj dá koupit něco za o víc než 2000,-Kč - aukro.cz/… a měla bys ho v úterý doma.
Víš, ony 2-3 litry vody jsou myšleny na rybku jako je neonka. Na jikernačku, která není tak žravá a neprodukuje tolik detritu (lidově hovínek) stačí obecně 1 litr na 1 cm dospělé velikosti. U živorodek potřebuješ spíše 2 litry na 1 cm, to by u mečovek bylo cca. 25-40 litrů, podle odrůdy. Ale ani to není přesné, protože mečovky jsou větší aktivní rybky a chtějí plavat, takže akvárko 60x30x30cm je tak pro 1 samce a 3 samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.07.2012 20:23 R Muž romant [27987] Re: Flea
Ta samička má zřejmě na sobě nějakou plíseň, takže doporučuji vodoléčbu jak jsem již doporučil.
Edit: Ta čistota vody se neřídí průzračností, ale daleko zákeřnější je ta neviditelná nečistota v podobě zvýšených koncentrací N látek o který ve Tvém případě nebude nouze. Tou výměnou vody se z akva budou právě ty škodliviny dostávat pryč, je to takový suplování filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 20:20 Flea Re: malyLibor
Díky za odpověď. Než jsem aq zařizovala tak jsem hledala na netu. Tam jsem našla 2-3litry na jednu rybku (což by to mé splňovalo). Když jsem rybky kupovala, ptala jsem se kolik potřebujou tak mi odpověděla taky 2-3litry na jednu rybku a doporučila mi mečovku, která si vystačí v páru a je nenáročná. Jak říkám až do teď to bylo všechno dobrý a teď se to pěkně "pokakalo". Sežnu větší aq, pryč je nedám. A nevíš prosím co by to mohla mít za povlak ta samička? Mám je mít odděleně? Jaký opatření mám udělat aby se toho zbavila? děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.07.2012 19:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Flea
Přesně jak říká romant. Dalším řešením je nové akvárko. Ale akvárko pro mečovky by mělo být o hodně větší. Alespoň 60x30x30cm, lépe 80x35x40cm. To první by bylo opravdu jen pro několik mečovek, ale byly by krásné a byla by radost je chovat. To druhé už by mohlo být i pro více rybek. Obecně platí, čím větší akvárium, tím méně práce s udržením biologické rovnováhy a tím i šťastnější rybky. v šestilitrovém akvárku se ani zkušenému akvaristovi většinou nepodaří udržet rovnováhu. Jsi moc dobrá, že jsi dokázala ty rybky udržet tak dlouho při žiovtě, ale teď potřebují buď ihned větší akvárko (a ani to možná nepřežijí), nebo rychle a bezbolestně usmrtit.
Vím, že má slova zní tvrdě, ale pokud se chceš akvaristice věnovat - a zdá se, že ano - pak si musíš pořídit větší akvárko. Pokud do toho budeš chtít jít, zeptej se před pořízením nového akvárka na radu tady zkušenějších akvaristů, rádi ti poradí. V akvaristice ti obvykle moc dobře neporadí, tam chtějí hlavně prodat. Takže pokud budeš chtít poradit, ptej se.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57745x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-parazita?od=2451