Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 23:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tojsouvěci
To bude to moje (děkuju za přesné určení), ale Labeo má trochu jiné. Googlim, vypadá spíš jako mechovka křišťálová (Lophopus crystallinus).

Oprava: Asi ne. Moje vypadá spíš jako mechovka vykrojená (Plumatella emarginata).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 23:12 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Labeo
Plumatella repens (mechovka plazivá)? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2017 22:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Labeo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 21:51 Muž Labeo [2] Re: JirkaŠčobák
Ano, je to přisedlé, cca 2-3 mm. Už to asi před rokem na tom kořeni bylo, pak to za cca 3 týdny zmizelo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 21:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Labeo
Řekl bych bryozoa, ale ještě nikdy jsem kolonii neviděl takhle.
Až na ty vějířky je zbytek nepohyblivý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2017 21:26 Muž Labeo [2] – prosím o pomoc s identifikací
Fotka k příspěvku dobrý den, na kořeni se mi objevila kolonie čehosi co neumím určit. Nevíte někdo co to je? Určitě to není nezmar. Předem děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 22:15 Klára
Fotka k příspěvku Ahoj, co to je? Jde mi o ty hnede zizalky.. Lezou vsude- kytky, filtr a nejvice dno. Dela to po sobe takovej hnedej prasek. Poradite mi? Krmim vločky a zmrazene patentky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   20.08.2017 06:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jitka66
-Levamisol hydrochlorid = eSHa ndx
- pozor pouze ve vztahu k "rybám" ,nikoliv ke krevetkám (bezobratlí) ,kde je potřeba zjistit citlivost reakce na léčivo(dle druhu) a provádět ji zvlášt (u krevetek) v karanténí nádrži
- problematika u vás je stále stejná - zdroj - at už vody ,kytek ,ryb ,nebo živého krmiva ,kdy v závislosti na ročním období ,bude se tento jev nejspíše opakovat ,soudě dle dokumentovaného vývoje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 19:14 Žena Jitka66 [8] – hltanovka
Zdravím. Jak zlikvidovat hltanovku v akvariu? Přisává se mi na krevetky a ryby. Těžko ale přece jsem se zbavila ploštěnek, a ted´zase tohle..... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 12:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Ol
Není to Vorticella?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 12:20 Ol Re: vaaclav
V nádrži jsou 3 krunyřovci o velikosti cca 3-5cm, spíš se obávám že to je nejaky druhé zahavce,
PS nádrž je cca 2mesice stará
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2017 12:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ol
rybicky.net/forum/11050… Chtělo by to asi nějakého malého krunýřovce jako jsou otíci. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_napsky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2017 10:16 Ol – Cosi na rostlinách, prosím poraďte
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, v akváriu se nám rozmohlo cosi nějaký parazit, porůstá rostliny a sklo na dně nebo na kamenech jsem si nevšiml. Nevíte někdo co to je a jak se toho zbavit ? Díky moc za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 16:57 Žena Morticia [118] Re: JirkaŠčobák a Maq
Toš já temu rozumněla. Enem nevim, jak je z téj kóle vyloviť. Toš tam asi zóstanó.
Maq: Tebe to nejak chytlo. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 11:58 Maq Re: Morticia
Bochanke neché, nic nedělajó. A nebo jich dé rebám, ty je zežeró.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 11:55 Žena Morticia [118] Re: JirkaŠčobák a vaaclav
Noo, možná jo. A řešit/neřešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 22:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: flycross
-hlístice se pohybují "vlněním" ,nemohou se tedy plazit jako třeba kroužkovci,
-tvar je druhově odlišný v závislosti na čeledi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 22:10 Muž fly [3]
Fotka k příspěvku No nevim, hlistice mají dle obrazku oba konce do spicky, tohle je takove po cele delce pravidelne. Navic jak je videt na prilozenem detailu, ty vsemozne kousky vypadaji hodne odlisne - jak zbytky vykalu nejakeho zivocicha, jenze ja o zadnem nevim:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 14:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
Buchanky? (nezávisle na Václavovi, jeho komentář se mi, nevím proč, nezobrazil)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2017 13:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: flycross
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 13:52 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 13:23 Žena Morticia [118]
V šnekokóli se mi objevili nějací živočichové - velikost méně než milimetr, pohybují se ve vodním sloupci jakoby skoky. O co by mohlo jít a řešit/neřešit? Díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 12:29 Muž fly [3]
Fotka k příspěvku Ahoj, v akva na chalupe, ve kterem jsou jen rostliny, se na stene objevily tyhle potvory. Nijak se viditelne nepohybuji, jen kdyz je clovek setre, tak se zacnou trochu vrtet. Nevite nekdo, co to je? Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   06.07.2017 09:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Martinek1985
- může se jednat i o přímé zavlečení parazita vodou
- jedná se o dravý druh, požírající celé živočichy a jejich části
- může se vyskytovat i v dřevních částech a živí se odumřelou dřevní hmotou
- forem zavlečení je v široké škále a stupních(stádia) vývoje parazita ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2017 08:40 Muž Martinek1985 [68] Re: Turbínka
Právě že to bylo v odchovne po výměně vody a odkalení. Je tam hole dno a z rostlin jen ruzkatec ale ten už mam asi půl roku a nikdy žádný parazit az do ted.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2017 04:14 Žena Turbínka [2558] Re: Martinek1985
Kdo ví, dají se snadno přenést s rostlinami i od ostatních akvaristů. Hodně jsem je viděla na pistiích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2017 22:34 Muž Martinek1985 [68] Re: Turbínka
Díky moc.jen by me zajímalo jak se tam potvora dostala. Nic z přírody jsem tam nedával a v mrazenem krmení pochybuju ze by byla. Snad byla jedináček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2017 21:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rudiezi
rudiezi napsal: Stretol sa už niekto s mechovkami(bryozoa)?
Tady: rybicky.net/fotogalerie.php…
Neškodí, vyskytnou se v akváriu bez ryb (ryby je sežerou).
Časem si trubičky zanesou výkaly (asi výkaly): rybicky.net/fotogalerie.php…
Většinou konstrukcí kopírovali list nebo sklo, ale viděl jsem i trubičku cca 10cm dlouhou do prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2017 20:40 Žena Turbínka [2558] Re: Martinek1985
Vypadá to na glossiphonia. Může ublížit mladším či oslabeným jedincům, hlavně plžům. Ven s tím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2017 14:16 Muž Martinek1985 [68] – Pomoc prosim
Fotka k příspěvku V me odchovne jsem dnes při výměně vody objevil tohoto tvora. Ihned sel ven. Muže ublížit rybkam? Jelikož mi dnes dvě zemřely. Muže jich tam byt více?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 20:39 Muž rudiezi [3]
Stretol sa už niekto s mechovkami(bryozoa)? Na jednom liste anubiasu sa mi usidlili(som si 100% istý,že sú to oni), je celkom zaujimave ich sledovať(ako sa dokážu zmrstovat, vyzeraju ako sasanky, take sladkovodné), ale odkiaľ sa vzali, prečo tam sú, či sú škodlivé alebo maju pozitivny význam - to netuším, na internetoch o tom moc až tak nepisu tak ak niekto niečo vie, sem s tým :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2017 06:27 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: ctibum
kapřivec- ektoparazit ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.06.2017 22:00 R Muž ctibum [6870] Re: Maq
smich Tak to fakt asi ne :)Vzadu a po stranách to má takový jako štětinky, kterýma se na lžičce odrážela a plazila. "ocas" má trochu jako buchanka

No a teď ,když jsem hledal ocas buchanky, jsem to našel... smich

cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 21:53 Maq Re: ctibum
Ta fotka... no, a co třeba pulec? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 21:40 R Muž ctibum [6870] – ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravíčko. Nepoznává to někdo? Vyloveno z rybníka, velikost asi 3-4mm. Děti to chtějí pěstovat, tak bych potřeboval identifikaci... hmm
Díkes...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.06.2017 18:01 R Muž romant [27982] Re: drahoczek
Zkus pohledat pojem lasturnatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 16:50 Muž drahoczek [0] – škůdce
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte co je to zač? Mám ty bílé parazity či co to je po celém obvodu skla. Ale jen dole.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 23:45 Pettra Re: ctibum
Tiež ma to napadlo , ale vychytla som ho ked hodil bobek a je hnedy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 12:33 R Muž ctibum [6870] Re: Pettra
Jak vypadá trus toho šneka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 11:46 Pettra – bílé tyčinky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, tak mám ešte 1 deal. Na dne akvária mam takéto biele tyčinky. Je to malé asi 2mm. Nehybe se to. Kazdu chvilu je toho viac a viac. Niekedy to má moj šnečík na ulite akoby prilepene v priebehi par hodin to tam nemá. Napadlo ma, či to nemozu byt hlistice, ale tie se hybou a toto aspon mevidim volnym okom žeby to delalo nejaký pohyb. Včera som presťahovala šnecka do menšieho akva s rastlinkou. večer mal krásne čisté dno a ted jsou tam zse tie tyčinky. vo velkom akva sa to zdržiavalo nejvíc pod domečkem/skalou. Tem domec som to vyndala at vidim, co to udelá. Nemate niekto prosím skusenost, čo to je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 09:17 Muž Iceman [96] Re: Pettra
Drzim palce. Nejhorsi je, ze ta pijavicka vydrzi klidne rok nejist. Je to nezmar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 06:39 Pettra Re: Iceman
no. Nadšená nie som, ale aspon viem co delat... Naučila som sa, že čím menší zasah do akvaria chémiou, tým lepšie. Ale tato mrška. Dufam, že mojho šnečka nechá tak a ja tam tu chemiu nebudem musieť dávať. :-| Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 10:27 Muž Iceman [96] Re: Pettra
Ano prazdne ulity jsou dukaz. Mam jich tam plno ( prazdnych ulit). Napadla me i okruzaky kolem 2 cm. Az dojdou sneci tak se pusti do krevet a to uz dam chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 10:17 Pettra Re: Iceman
V akva som mala mini sneckov a tí záhadne zmizeli . (zavlečenych s kytkami) . ale viem ze moja bojovnica ich jedla taky. Lenze ta ich jedla i s ulitou. boli velci asi 2mm max.V akva mam military helmet snail, ale toho tam chci. Ma ale cca 1 cm. To zere i takto velkeho sneka? Počkam či nejakou este najdu. Par tydnu sme hledali tuto jednu. A ted ma napadlo, nachazim prazdné ulity na pisku.To by asi sedelo , ked rikas ze ro zere sneky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 09:30 Muž Iceman [96] Re: Pettra
Fotka k příspěvku Vitej do klubu :-) . ja je tam mam stale. Třeba týden nenajdu zadnou a pak za den klidne 3. Rybek si to nevšímá, krevetek zatim taky ne. Ale slusne to likviduje šnečí populaci. Zatim jsem žádnou chemii nenasadil, mam tu připravený Panacur.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 20:41 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pettra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 20:03 Pettra Re: vaaclav
joo to je ono potlesk . ale moc toho neni ze co s tym robit. vylovila som to opatrne z akva...našla som len 1 tak uvidim či sa to objví. Dakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 19:42 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pettra
Stačí se podívat trochu dolů 04.04.2017 16:55 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 19:37 Pettra Re: Karnal
Je to tenke jak schnily hnedy list.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 19:17 Žena Karnal [196] Re: Pettra
Přijde mi to jako toto: www.google.cz/…
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-parazita?od=1101