Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2019 11:24 R Muž Anthrax [4739] Re: Nicky
To první je ploštěnka. To druhé je buchanka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2019 11:22 Žena Nicky [195] - Labyrintky – co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím, co to mám za breberky? Akvárko 126l, po předělávce na krevetkárko cca před 10 dny, filtr zaběhnutý od května, dno taky. Teď bez ryb, mají tam jít krevetky.

Sytě bílí červíci se zdržují na skle, mají asi 2-3 mm, pomalu lezou a hýbou se jako pijavice. Je jich tam jen pár.

To druhé má kolem 1mm a poskakuje, taky po sklech.

Děkuji moc, to první se bojím, aby nebyly ploštěnky, ale přijde mi to moc titěrné a bílé. Když jsem akva v květnu zakládala, byly tam chvíli taky, ale nenarostlo to a pak zmizelo. Ale to tam byly ryby.

*je to focené na velké makro, tak to bude vypadat větší.
Děkuji mnohokrát
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2019 20:05 Muž $ [4] - LabyrintkyRe: Planorbella
Vypada ze vis o cem pises tak to tedy necham byt, diky za odpovedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2019 20:02 Muž Planorbella [643] Re: $
No když překrmíš tak se objeví masově ale ty tam máš jen zbytky z odumřelých rostlin tak sem tam najdeš na skle hlavně při substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 19:55 Muž $ [4] - LabyrintkyRe: Planorbella
Jelikoz v akvariu nejsou ryby, tudíž nekrmim tak to musim vyloucit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2019 19:48 Muž Planorbella [643] Re: $
Už je to tu snad posté.Jsou to červíci, kteří se objeví zejména po překrmení ničemu nevadí dali by se přirovnat k plžům-taková zdravotní policie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 19:36 Muž $ [4] - Labyrintky – Re: afc1886
Tak to je dobra zprava, jdou v podstate snadno odsat hadickou ze skla.
O co se prosim presne jedna?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2019 19:32 R Muž afc1886 [14655] Re: $
Ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 19:30 Muž $ [4] - Labyrintky – Plostenka?
Fotka k příspěvku Jedna se prosim vas o plostenku? Mam jich na prednim skle vic
:Pohybujou se do tvaru S
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 14:46 bifik – hnede kulicky
Zdravim, pri odkalovani mi zvon nasava hnedozelene kulicky asi 4mm v prumeru co kdyz studuju tak je to obal bile asi 2mm kulicky tvrde jako kamen. Doplnim ze mam doplneny novy pisek, koren a par ryb. Ted lecim krupicku pripravkem jbl a zvysuji teplotu na 30. Nevite co by to mohlo byt ? Jestli nic, nebo parazit ? Pri tom odkalovani se to zvedne jen do pulky zvonu. Diky za radu. Foto aktualne nemam
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 17:39 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: vaclav
Samozrejme jsem cetl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 17:31 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Planorbella
Zitra to vyfotim jsou i hodne nahore je to fakt male ma to maximalne milimetr na delku a hubene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 17:17 Muž Planorbella [643] Re: Provpe
Jakože háďátka?No tak to by mohli být takoví červíci co se moc množí kdyż překrmíš.Jsou spíš u substrátu nebo víc u vrchu? Opravdu by to nešlo vyfotit zblízka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 17:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Provpe
rybicky.net/atlasostatnich/buchanka_obecna jestli to poskakuje jinak modrý rámeček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 17:14 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Planorbella
Spise to vypada jak mini zizalky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 17:13 Muž Planorbella [643] Re: Provpe
Nejspíš lasturnatky zkus to vyfotit víc zblízka nebo se na ně podívej okem jsou to takové mušličky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 17:10 Muž Provpe [8] - Rostliny – Co je to?
Fotka k příspěvku Ahoj dnes na skle jsem nasel tyhle bile potvory navi nekdo co to jw je to hodne male a hybe se to
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 21:36 Muž sajfrdík [14] Re: vaclav
Aha..jsem se nevšim,že napsala velikost..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2019 20:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sajfrdík
6 mm se ti zdá na patentku moc to bych řekl že ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 20:04 Muž sajfrdík [14] Re: Aida
No..Když tu mluvíš o tej nítěnce,tak mně to ze začátku popravdě připomínalo jí podobnou patentku(larvu pakomára) právě podle toho zbarvení a článkování..Ale když jsem kouk blíž,tak mi to na ní nepřišlo..Je to na ní moc velký..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 19:01 Muž powery [250] Re: Aida
Lze. Na youtube a sem odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 00:47 Aida Re: Anthrax
Velké to bylo cca 6mm, možná ještě menší a opravdu hodně tenoučké- necelý 1mm. Ještě je tu jedna možnost. Mám v akváriích studniční vodu, tak jestli to nemůže být z ní. Škoda, že nelze vložit video jak se to hýbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 00:35 R Muž Anthrax [4739] Re: Aida
Jak to bylo velké?
Na tasemnici to opravdu nevypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 00:23 Aida Re: sajfrdík
Na facebookových stránkách mi říkají, že je to tasemnice. Není to ale divné? V akváriu mám pouze krevetky. Jak dlouho dokáží žít rybí tasemnice bez hostitele jen ve vodě? A když jsem se koukla na video chobotnatky na youtobe, plavalo to přesně tak jako ona.

Edit: Navíc ploštěnci (tasemnice) mají zploštělé tělo a tohle mělo tělo kulaté jako nitěnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 00:11 Muž sajfrdík [14]
Nevím,co to je,ale chobotnatka to dle mě neni..Nemá vidět ten "sosáček"..Navíc,co jsem měl možnost vidět,tak chobotnatka byla vždycky pevně přisátá k rybce a pokud jsem ji odtrh,mrskala se jako žížalka.. :-) Třeba se mejlim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 22:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Aida
kapilárie rozhodně ne ,nešlo by to vyfotit ještě z jiného úhlu , popřípadě detailněji , spíš než cokoli z toho co tu bylo řečeno si myslím že je to chobotnatka rybí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 21:02 Aida Re: ctibum
Bojím se, že jsem si zavlekla tohle rybicky.net/nemoc/capillaria-pterophylli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 20:56 R Muž ctibum [6868] Re: Aida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 20:44 Aida Re: vaclav
Myslíte, že je to ono? Přijde mi to takové hodně článkované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 20:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Aida
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 20:29 Aida Re: fosiczka
Ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 20:22 Aida
Fotka k příspěvku Dobrý den, našla jsem v akváriu tohoto červa. Prosím o upřesnění, co je to zač. Plave to opravdu hodně rychle jakoby jak had. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 20:15 Muž fosiczka [1] – ?
Fotka k příspěvku Co je tohle za živočicha? V akvárku to je taková bílá žížala co mi občas leze po skle, na suchu se takhle smrskla :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 14:04 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Monika
Klikni na odkaz v modrém rámečku a podívej se na hlístice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 14:02 Monika – Co to je?
Dobrý den. Dcera má řasokoule a ve vodě se objevili takové bílé vlasenkove housenky. Nevíte co s tim? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2019 10:52 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Leviandthan
V pěstírnách rostliny pěstují většinou v živném roztoku a ne ve hlíně a to je zdrojem nejrůznějších organizmů. Nejhorší jsou ty zelené koule. Rostliny chce před sázením desinfikovat aspoň v hypermanganu a posléze prohlédnout nebo aspoň namočit na pár hodin už bez košíčků do vody spousta šneků a podobných potvor z nich sleze. Modrý rámeček a odkaz v něm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 03:01 Leviandthan
Fotka k příspěvku Zdravím vás přátelé,

odpusťte mi, že se vměšuji do fóra s dotazem absolutního neznalce a amatéra, leč jak se říká líná huba (prsty)...
Mám velice čerstvě založené krevetárium (ani né týden) o objemu 30 litrů. Byla jsem přesvědčená, že jeho jedinými obyvateli jsou prozatím rostlinky, dnešek mne ovšem přesvědčil o opaku. Mým podvodním královstvím prolézají dlouzí (můj odhad je věru mizerný, řekla bych však, že nejdelší má tři centimetry) tvorové světlé barvy. Raději než váš zatěžovat nepřesným popisem, přikládám fotografii. Pokoušela jsem se sama určit zda se jedná o hlístice, žížalice či něco jiného, nejsem si ale vůbec jistá, právě proto prosím o radu vás, zkušené akvaristy.
Předem díky za váš čas a případnou odpověď. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2019 22:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Elissa
Mohla by bejt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 22:19 Žena Elissa [88]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je toto člunka? Nebo něco úplněho jiného? Moc děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 17:23 Muž Planorbella [643] Re: Mia22
Ahoj, jo tyto červíky mám v akva taky, mírně opravdu mírně překrmuješ.Sleduj krmení jak padá na dno a když bude sem tam zůstávat na dně zkus krmit méně, spadlé krmivo bez povšimnutí znamená že se na něj budou slézat tito červíci.Tím pádem se budou přemnožovat.Je to stejné jako se šnekama.Ničemu tito červíci nevadí neboj.Je to taková úklidová četa.No a název neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 15:10 Mia22 – Drobní červíci a tečky ve dně a na stěnách akvaria
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všichni můžu poprosit o radu.pred 2 tydny jsem si přinesla čističe a s nimi i malé překvapení nevíte náhodou někdo co to je a zda je to parazit. Všem děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 23:12 VlaHanka Re: Anthrax
Děkuju za tip. Mě to spíš připadá opravdu jako žížala. Zkusím při dalším odkalování prohrábnout dno a pořídit lepší fotku. Snad to ty pijavice či chobotnantky nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 21:24 panky83 – Může to být hlístice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu mám dvě akvária jedno půl roku a druhé třetí měsíc. V týdnu jsem při odkalování dna objevil nějaký parazity pokusil jsem se ho vyfotit. Umí se pěkně natáhnout a taky smrštit. A taky se ale přisát jak pijavice (nechtěl se pustit z nádoby kam jsem ho dal, pěkně držel). Na povrchu dna ani nikde jinde je nevidím pouze při tom odkalení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 21:01 R Muž Anthrax [4739] Re: VlaHanka
Já bych tipl nějakou pijavici (chobotnatnku). Potíž je, že nevidím jakou to má „hlavu“. Vygoogli a porovnej si to. Pokud to je něco takového, tak se toho zbav co nejdříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 20:35 VlaHanka Re: Driv3r
Moc děkuji za odkaz na živočicha!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 20:09 VlaHanka – Žížala?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Omlouvám se, poslední pokus o nahrávání fotek. Obsluhuju to z mobilu a nahraje se buď samotný text nebo všechny fotky stejné a ještě to hrozně dlouho trvá.:(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 19:50 Muž Driv3r [236] Re: VlaHanka
VlaHanka napsala: Nahrávám ještě jednu fotku. Má to i stejnou barvu jako žížala.

Promin ale dnes už jsi nekolikaty-a s fotkamy na bok.TAK JI PŘED NAHRANÍM OTOČ!!

rybicky.net/atlasostatnich/zizalice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 19:30 VlaHanka
Fotka k příspěvku Nahrávám ještě jednu fotku. Má to i stejnou barvu jako žížala.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 19:24 Silviebaris Re: VlaHanka
A co třeba níťenka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 19:21 Muž Driv3r [236] Re: VlaHanka
VlaHanka napsala: Vypadá to jako žížala, pohybuje se to zploštěním a následným roztažením a zahrabává se to do dna.

bez fotky ti to mužem jen vyvěštit:-) co tohle?
rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-parazita?od=751