Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárie - rozmnožování

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ampulárie - rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2024 16:02 Muž KKraus [0] – Jak to udělat, aby se vylíhli?
Já mám s rozmnožováním ampulárií docela problém. Kokonů mám v akváriu v zimním období postupně až desítky, ale třeba z 20 se "ujme" jen jeden. Jinak ztvrdnou a nic z nich není :-(. Přitom je úplně jedno, zda je vlhčím nebo ne. Máte někdo radu? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2023 18:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Rybajz
- podle jedné směrnice z EU, tuším že z roku 2014 tento stav skutečně byl, ale po roce se to zrušilo (2016)
- Druh Ampullaria nelze považovat za invazivní druh, neboť doposud nebyla prokázána možnost přežití "Ampullaria" přes zimní období v ČR ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2023 13:36 Muž Rybajz [6] Re: Beastie
protoze na seznamu invazivnich druhu uz neni k nalezeni.

invaznidruhy.nature.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2023 22:31 Žena Beastie [314]
Přemýšlím proč ani atlas ani fórum specifický tady nezmiňuje, že rozmnožování (pro komerční účely, jasně) ale i prodej, darování nebo nezodpovědné zachazení s těmito živočichy je v rámci EU a invazivních druhů zakázané?
Nebo jsem to jen někde přehlédla?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 14:33 Muž Rybar [-29] Re: Ondra15
Ten kokon celý uschne potom z něho padají šneci nakonec se celý rozpadne. Tedy musí být v suchu nad vodou . Ty kokony stavěl ,vždy na tyči od světla minimálně 15 cm nad vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2020 11:57 Žena permonici [316] Re: Ondra15
Dávala jsem je na mokrý molitan do zavřeného kelímku s dírkami, aby vajíčka nebyla ve vodě a přitom byla ve vlhku. Pár dírek do víčka, aby měly vzduch. Nebo na mřížku nad vodu v kelímku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2020 19:36 Ondra15 Re: Ondra15
Mo nic...zkusím a uvidíme :) Budou holt v zavařovačce...množství vody tak, aby to neplavalo a dám to k topení)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2020 19:21 Ondra15 – Ampulárie
Ahoj všem.
Mám takový malý problém...dnes jsem objevil vajíčka Ampulárií...to je ještě ok :) Vše jen upravil tak,aby na ně prskala voda, tedy aby nebyla suchá. Horší ale je, že celý kokon spadl do vody, tak jsem ho tedy vytáhnul a dal do zavařovačky...přesně nevím, jak to udělat tak, aby se nakonec narodily :) poradí mi prosím někdo, jak to ted udělat, abych o ně nepřišel? Na netu jsem četl spoustu věcí, ale byl bych rád za přímou pomoc :)
Díky moc Ondra

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2020 15:32 Žena permonici [316] – Ampulárka okružákovitá - snůška
Ahoj, dnes nám Ampulárka okružákovitá nakladla hrozen vajíček (pod vodou, ve slizovitém obalu). Mláďata by se měla začít líhnout za 2,5 týdne. Vajíčka umístěny do sítka ve stávající nádrži. Máte někdo zkušenosti s chovem těchto kombajnů?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2020 14:41 Žena permonici [316] Re: vlka
Ta plovoučka je okřehek. Ampulárkám přeji zdar při odchovu rodinky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.06.2020 16:58 Muž vlka [3426] – ...Marisa cornuarietis...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak tahle plovoučka jim chutná ze všeho nejvíce. Spasou celou hladinu za jeden den. A opět další snůška, tentokráte na list Cryptocoryny...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.06.2020 18:42 Muž vlka [3426] – ...Marisa cornuarietis...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, aby mně Ampulárky nespásly rostlinky, jsou dočasně umístěné v malém ,,chlívku,, kde k mému překvapení nakladly jikry.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 16:03 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: DRTIKOL82
Já i pravidelně rosil, ale stejně nic. Zřejmě to chce specifické vlhko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 12:35 DRTIKOL82 Re: Yirka
Zkousel js3m je nechat tam kde byli,snesene v akvarium pod originálním plast.krytem tam je myslím spavna,ale jsem je zkoušel dát na plovoucí drivko v tom akvariu,pak i do otevřeného akvária na plovoucí a stále nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 12:04 Muž Yirka [9117] Re: DRTIKOL82
Mají dostatečnou vlhkost při "zrání"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 10:58 DRTIKOL82 – Neoplodněná vajíčka ampulárie
Dobrý den. Je možné, že ampulárie mi snáší neoplodněná vajíčka? Stále dokola už asi nikoho několikátý měsíc, už šest snůšek a stále nic. Je možné že snáší neoplodněná vajíčka? Děkuji hajný

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.04.2020 22:14 Silviebaris
www.facebook.com/… Apple snail neboli ampularie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2020 13:37 R Muž afc1886 [14632] Re: Mirek
Zkus si přečíst starší příspěvky. ;-)

Horác napsal: Za všechno může tzv. receptaculum seminis - orgán sloužící k uchovávání spermií. Má ho většina bezobratlých. Není žádnou vzácností, když nějaký "náruživější" samec oplodní i celkem malou ampulárku. Vy si ji pak koupíte a ona vám "najednou" (po dosažení pohlavní dospělosti) začne snášet vajíčka. Díky tomu se pak na internetu objevují "zaručené" informace o hermafroditismu či dokonce o samooplození u ampulárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 09:18 Mirek – Vajíčka
Ahoj, mám v akva pouze 1 ampulku žlutou, akva založeno v prosinci. Přinesl jsem ji asi 2cm velkou a teď mi nakladla vajíčka po asi 4měsících. Je možné, že se z nich něco vylíhne, nebo nebudou oplodněná? Cetl jsem, že nejsou hermafroditi a pokřížení s neritinama nějak nepředpokládám.. díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2020 22:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: • markét •
Nebude to žádná sláva, ale něco by se vylíhnout mohlo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2020 11:43 Žena • markét • [1] – vajíčka
Fotka k příspěvku ahoj všichni, potřebuji poradit jestli jsou vajíčka v pořádku, vypadají trochu seschle i když vlhkost vzduchu kolem je velká. Jsou nakladená teď před pár hodinami. "kokon" je velký ani né 2 cm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2019 14:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mrija
Mohou. Jinak by ty další barvy od základu nevznikly... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 13:58 Žena Mrija [27]
Ahojte mám blondínkovskú otázku : môžu sa mi spolu sčuchnút rôzne farby ? Alebo sú to rasisti a množia sa iba so svojou farbou. Vďaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 20:25 Žena VF [1] - Plži
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, mám dotaz ohledně určení pohlaví ampulárky, koukla jsem tady applesnail.net/… a hned jsem čekovala mé šnečky, u tohoto jsem spatřila něco jako zmiňovaný penissheath, ale nejsem si jistá, co myslíte? Je to kluk? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 16:54 Žena Aileen [0]
Ha! Tak už vidím! Sedm malých ampulárek šplhá po skle... potlesk
Doufám, že přežijí a budu moct nabídnout! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 16:07 Žena Aileen [0] Re: Archa
Vyčlenila jsem jeden kýbl, kam odkalím to akva s bettami a nechám ho stát, hodím tam nějakou tabletu pro ancistrusi, event. i kus sépiovky a uvidím, jestli něco uvidím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 15:14 Žena Archa [14] - ŽivorodkyRe: Aileen
ak más malé akvárium, tak to bude fuska ich dochovat, mne sa premnozili ampulárie, vyliahnuté majú v priemere snad milineter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 14:30 Žena Aileen [0] Re: Zoidik
Díky, kdyby nějaká měla štěstí, tak s tím počítám... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 11:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Aileen
Určitě šance na přežití je a v žádném případě nic nikam nesplachuj, nech je trochu povyrůst a nabídni v akvaristice nebo tady na stránkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 10:59 Žena Aileen [0]
Ahoj všichni, chtěla jsem se zeptat, koupená ampulárka mi nakladla neplánovaně vajíčka do akva, kde je se třemi bettami a soudě podle nynějšího stavu vajíček se mimi nyní začala klubat. Mám dva související dotazy: a) Mají šanci malé ampulárky vůbec přežít, když pod hladinou rejdí neustále "hladové piraňky" nazývám tak své tři samičky betty, které zkouší žrát stále vše, co se kde pohne ;-). A pokud by už náhodou mělo některé štěstí - potřebovala bych akva docela urgentně odkalit, tak si říkám, že zbytek spláchnu do záchodu při této příležitosti... :-( Jak to vidíte?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 15:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: dieu
Záleží na teplotě a vlhkosti prostředí kolem vajec...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 14:10 lubosturbak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj ja som nechal na noc priotvorene akva a ampularka mi visla na foo az tu a nakladla tam vajicka ja som sa zobudil do skoly a nasiel som ju tam skoro vischnutu tak sám ju dal do akva a vajicka som pomali odlepil boli strasne meke a tak som ich prilepil na akva krit z dreva home made viroba :) ale je tu problem lebo mam panciernickov a oni ked sa chodia nadichovat tak plusknu vodu na drevo a na vajicka
EDIT-Este som zabudol napisat ze ked som sa ich jemne dotkol tak su tvrde bude z nich nieco ??/? a mozu tam ostat alebo ich dat prec niekde inde mam zaujem ich rozmnozovat hromadne ::)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 19:12 Mejla82
Nejak se porad nic nedeje.....docetl jsem se lihnuti trva az mesic....Bohuzel nevim jak poznat lestli se to blizi ci ne nebo dokonce je vse ztraceno... :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 11:03 Mejla82
Pokojova teplota okolo 23ºC staci to? Nebo bych nadobu dat treba k topeni??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 10:45 Muž NASREDDIN [1383] Re: Mejla82
Ano, toto lze použít .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 09:39 Mejla82 Re: Mejla82
Fotka k příspěvku ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 07:55 Mejla82 – snuska
Fotka k příspěvku takze je mam odstranit prenest do nadoby s vodou,umistit nad vodu a dat k teplu a svetlu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 16:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kuńka
No nevím jak kachny, ale slepice je žerou normálně... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 14:11 RBSC Re: jamajcan
...Anebo je rozdej, prodej, daruj do obchodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 14:07 jamajcan Re: Kuńka
Na EU se vykašli.Rozmáčkni je rukou a ryby si s tím jednoduše poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:47 Kuńka Re: Zuzka
Opravdu je rozmnožování ampulárií v EU zakázané?
Mě se množí, aniž bych chtěla. Stačily dva týdny dovolené a akvárium bez dozoru.
Teď řeším, co s nimi. Nechci je házet do záchodu. Zkoušela jsem to předložit kachám na rybníce - hnaly se po tom jak po flusu, ale po chvíli přežvykování to zase vyplivly na zem.
Nemáte nějaký tip, jak se ampulárií ekologicky zbavit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 22:02 Zuzka Re: petraguzy
Zdá se, že budeme mít k dispozici. Tak beze všeho (Opravdu zákaz chovu v EU? Co se s vajíčky má tedy dělat?) Ale moc to nechápu, máme jí už cca 5 měsíců a samotnou! Dnes jsme objevili kokony. Jak dlouho po oplodnění klade vajíčka? Od nikoho jiného to být nemůže, máme už jen ryby...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 16:09 Morčííííík Re: petulinakk
Jen že asi půl hodiny u sebe byly takhle ty moje nalezlý a vypadalo to že se páří . smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2014 14:12 Žena petulinakk [2016] Re: Morčííííík
Upřímně, já to nevím, nikdy jsem ampulárku neměla... ale pustá zvědavost mi nedá - smím vědět, proč je to tak důležité vědět? :-D

Jinak na dny to určitě nebude, v přírodě by to bylo z hlediska bezpečnosti poněkud nepraktické (jeden šnek snáz unikne potenciálnímu predátorovi sám, než spojen s jiným šnekem - při spojení se neschová), takže pokud takovou akci vidíš dneska, odlož prostě plánovanou činnost na zítra ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:42 Morčííííík – Páření
Ahojky mohla bych se ještě zeptat jak dlouho se Ampulárka argentinská páří ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 14:31 Muž rriki [818] - CichlidyRe: petraguzy
Až se Ti povedou tak opatrně platí zákaz chovu v EU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 11:34 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: petraguzy
zkus si pročíst část tohoto vlákna, už to tu určitě padlo :) a třeba se dozvíš i něco jinšiho :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 11:32 petraguzy
Ahoj,
Neví někdo jam mám udělat aby se mi rozmnožily ampulárie? :-( moc bych je chtěla rozmnožit ale furt nic, co mám pro to udělat ? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 14:52 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Albert
Pokud je ten šnek pod nimi rodič tak by to měl být tenhle druh rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_okruzakovita a píšou tam že se vajíčka vyvíjeji 2 - 3 týdny.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4243x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10202-ampularie-rozmnozovani