Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlístice

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hlístice
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2023 12:19 Muž Nick [14] Re: Yirka
Fotka k příspěvku 1 - 2 až 3 x týdně používáme Lyofilizované Chironomus 7g balení máme tak na 2 roky. Používáme to jako nosič pro Fischtamin.
Takto to vypadá nyní po 3 hodinách.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2023 12:08 Muž Yirka [9117] Re: Nick
Nekrmil jsi těmi nitěnkami jak máš uvedeno v prezentaci?
Osobně bych toto mražené krmení nedoporučil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2023 09:37 Muž Nick [14] – Hlístice identifikace + léčiva (nelze koupit v ČR)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

pozoruji u čichavce červenou nit z řitního otvoru, může se jednat o hlístice? Prosím o radu, přikládám foto.

Příčinu odhaduji na překrmování, hodně se i množí šneci

Vodu měníme vodu 1xtýdně, akvárium máme společně v kaceláři, nejsme schopni překrmování ohlídat.

Pokud by se jednalo o hlístice, kde konkrétně doporučíte zakoupit preparáty na léčbu? Viděl jsem některé e-shopy na Slovensku, britský e-bay, akvaristické stránky v Norsku. Máte zkušenost s nákupem?

Předem děkuji za váš názor
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2023 22:07 R Muž ctibum [6838] Re: Lesty
Projdi tohle vlákno, dotazy a rady se tu víceméně pořád opakují. Viz např. Vaclav z 23.06.2023 20:12...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2023 21:26 Muž Lesty [0] Re: jab63
Měníme 30 l. akvariu 1 za týden 1/3 až 1/2 vody, nedávno jsem musel rybky prolecit eshou 2000 a exit od krupicky. Snažím se udržovat vodu v poradku, tedy měřím a upravuji uroven chlorinu, kh, gh a tedy celkove PH, NO2 a NO3,... Kromě úpravy vody (už nevím jak víc ji upravit pro potřebu rybek) poradíte jak se jich zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2023 21:11 Muž jab63 [1417] - BorneoRe: Lesty
Pravděpodobně to hlístice jsou. Mají evidentně dobré prostředí pro rozmnožování. Řekl bych špatná údržba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2023 20:56 Muž Lesty [0] – Jsou toto prosím hlistice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj.

Mám nově založené akvarium cca 1 a 1/2 měsíce a před dvouma dnemi jsem spozoroval nějaké bílé cervy v substrátu. Během dvou dnů se počet těchto červů znasobil. Pozadal bych Vás o radu, co by to mohlo být za cervy a jak se jich zbavit.
Níže odkaz i na video: uloz.to/…

Předem děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2023 21:04 Žena Twelfi [21] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Takto to vyzerá bez zväčšenia. Nezdá sa mi, že by sa to vyslovené na "hlave" prisávalo, len to má viditeľne rozlišiteľnú hlavu od tela a po bokoch tela to má nejaké akokeby tenulinké nožičky (ako stonožka). Pod zväčšovacím sklíčkom je to priesvitné a vidím tomu do vnútra. Teraz som na sklo akva priložila zväčšovacie sklíčko, no teda, čo tam je za život, fuu. Zistila som, že tie malé "blšky sú buchanky, cez sklíčko som ich jasne rozoznala, potom som tam našla ešte jeden exemplár neviem čoho, vyzerá to ako rhabdocoela, má oblú hlavu, nie ako ploštenka klinovú. A tých buchaniek je tam teda strááášne veľa. Sakra, to ako za deň že sa takto zjavilo, každý deň čumím do toho akva a nič som si nevšimla a dnes výbuch hávede.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2023 19:32 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Twelfi
Kdyby to nemělo tu přísavku tak bych řekl hlístice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2023 18:11 Žena Twelfi [21] – Sú to hlístice ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, sú toto prosím hlístice ? Mala som 3l nádobu bez techniky len s rastlinami, ktoré mi bolo ľúto vyhodiť a pár slimákov. Minulý týždeň som sa rozhodla to prerobiť a preniesť do 20l akva (bez techniky), kúpila som nový jemný štrk, nejaké ďalšie rastliny a svetlo. Presunula som tam slimáky. Vodu som použila pôvodnú + doplnila vodu z hlavného akva. Dnes t.j. po 7 dňoch som si všimla na skle malé dlhé tenké "červíky" (+som si dnes všimla nejaké malé skákajúce "blšky"). Mám tam iba slimáky (okružákov a levatky), ale aj tak by som bola nerada, keby im to ubližovalo, preto by som chcela vedieť, či to sú hlístice. Lepšie to už asi nenafotím, toto som fotila mobilom cez zväčšovacie sklíčko.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2023 20:19 Žena Bessie12 [0] Re: Tojsouvěci
To je pravda. Mozno je to tym, ze cim som starsia, tym si viac veci vsimam. Pozorujem to akva kazdy den a to niekolko krat za den. Uz pri najmensej odchylke hladam info na nete. Predtym som toto nerobila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2023 20:01 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Bessie12
Drobné organismy jsou v každé vodě, která se setkala s živým prostředím. Ústrojenci dna bývají světloplaší,tak mohou i trvale unikat naší pozornosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2023 18:36 Žena Bessie12 [0] Re: Rovano
Bezne? Toto je moje asi sieste akvarium v zivote a predtym som si nic take v akvariu nevsimla az teraz. Kazdopadne sledujem to kazdy den hlavne kvoli problemu so slimakmi, ale to uz je na inu temu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2023 17:42 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Bessie12
V nové nárží je běžné je mít. Po pár měsících třeba vymizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2023 20:27 Žena Bessie12 [0] Re: vaclav
Momentalne rybky tam nemam, kedze je to zalozene len 13. den. Tie budu az o cca 2 - 3 tyzdne neskor. Vodu menim aj s odkalovanim 1x tyzdenne 50% vody, lebo na listoch rastlin vidim vzdy nejaky bordel :-) ale potesila ma sprava, ze su vlastne neskodne. Uz viac som ich (zatial) nevidela, len tu jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2023 20:12 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bessie12
Jsou to neškodné hlístice živící se detritem a slouží i jako potrava pro rybky. Platí na ně správná hygiena (odkalování, výměna vody, nepřekrmování) v nádrži. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2023 14:22 Žena Bessie12 [0] Re: Rovano
Foto nemam. Len co som to zbadala v akva, tak hned som to aj dala prec. Ale precitam si o tom nieco viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2023 23:34 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Bessie12
Foto? Nebo si najít na googlu obrázky hlístic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2023 19:43 Žena Bessie12 [0] Re: Rovano
Ako myslis prospesna? Takze nemusim nic s tym robit, ale mozem to nechat tak? Trochu ma to vydesilo, kedze som sa s tym stretla prvy krat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2023 19:40 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Bessie12
Většina druhů hlístic není nebezpečná, ba je prospěšná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2023 19:01 Žena Bessie12 [0]
Dobry den, otvaram znovu tuto temu. Dnes som nasla nejakeho parazita v akvariu, ktore je zalozene len 12. den. Podla toho co som nasla na google to bola pravdepodobne hlistica. Zatial som nasla len jednu, ale hned som ju vybrala. Je to nebezpecne ? Ako sa toho da vlastne zbavit ?? Podla reakcii ludi co citam, tak vidim, ze je celkom problem sa ich zbavit :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2022 10:32 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Dolphinjane
Dokonce se to tváří, že je má akva-tera.cz.

Ono taky záleží, zda se léčí správná skupina. POkud ne, léčivo neúčinkuje, jen poškodí rybám trávení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2022 01:39 Dolphinjane Re: Liliana
Všechny přípravky, které fungují a u nás se neprodávají, lze zakoupit v zahraničí. Cena stejná jako byla u nás, poštovné nic přehnaného. Během pár dnů to máte doma. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 00:41 Liliana
Dobrý den, snažím se zbavit hlístic, které pomalu zabíjí mé živorodky duhové. Jsou vidět z konečníku postižených rybek, rybky jsou letargické, málo jí nebo vůbec. Opakovaně se jich pokouším zbavit širokospekt. léčivem Multi-medical, ale ryby mi stále umírají a stále v nich vidím červy (i několik jedinců v jediné rybě).. Vodu měním po 14 dnech v 54l zaběhlém akvárku, 2-3 dny po vyměnění počkám, pak vyřadím filtr s aktivním uhlím a začnu léčbu s multimedical znovu.. Ale pořád nic. Je na dnešním trhu nějaké účinnější léčivo nebo způsob, jak se červů zbavit, než ten, co používám? (je velmi frustrující, že všechny účinná léčiva proti hlísticím, jako eSHa-ndx nebo Sera med Professional Nematol, jsou teď stažená z prodejex( )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2022 21:10 Muž jab63 [1417] - BorneoRe: Raziel-CZ
Ryby ti nepomůžou. Udělej co ti radí Vaclav. Odstraň příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2022 16:40 Raziel-CZ – Co pojídá hnědé hlístice
Také mám problém s patrně hlísticemi. Tencí hnědí červi žijící v substrátu. Je nějaká malá rybka, co je vyhledává a baští? Mám jich už nějak moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2022 13:14 Muž vlka [3426] Re: TONNY17
Nasaď nějaké rybičky, které je pobaští...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.02.2022 13:13 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TONNY17
Živí se detritem, takže to chce zlepšit hygienu akvária méně krmit, odkalovat a měnit vodu. Ubereš jim zdroj potravy – zredukuješ jejich počet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2022 13:03 TONNY17 – HLÍSTICE
Zdravím
Potřeboval bych poradit mám akvariu 60 l. ve kterém žijí pouze krevetky Neocaridina.Protože se jim dobře daří bezproblemove se množí je tedy v akvariu cca 5-6 různě starých jedinců.Od dospělích po čerstvě narozené.V akvariu se mi ale objevilo na dně velké množství malých vlasových červu .Zřejme hlístice Ale protože nemam možnost všechny krevetky vzhledem k velikosti odlovit a akvarium vyčistit je nejaká možnost hlístic se zbavit a přitom neublížit krevetkám
Děkuji za radu a pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 21:19 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: jab63
eSHa NDX je na červi a hlístice, ihned po aplikaci vidíš všechny červíky plavat ve sloupci, aplikuje se to několikrát viz předpis výrobce...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 11:20 R Muž ctibum [6838] Re: .verca.
V jaké to máš nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2020 09:14 Muž jab63 [1417] - BorneoRe: .verca.
Bojoval jsem s nimi několik měsíců. Aplikace několika přípravků. Akvárium bylo bez živočichů a tak jsem si mohl dovolit i drsnější metody. Nepomohlo nic. Daří se jim když je akvárium v nerovnováze. Když se akvárium zaběhlo, samy zmizely. Co jsem se dočetl tak vlastně jsou skoro prospěšné. Živí se odpadem. Pokud je ho moc tak se pěkně množí a jsou vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 07:03 .verca.
Dobré ráno...
Jak se zbavím hlístice prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2020 22:05 R Muž ctibum [6838] Re: .verca.
Viz článek, na který máš odkaz v záhlaví tématu:
Hlístice – malý červíčci (háďátka), barva bílá i sklovitá. Je jich mnoho druhů (i parazité - vlasovec střevní, kapilárie skaláří) , ale v nádržích jsem viděla ty neškodné, které se živí detritem. Ryby si na nich rády pochutnají . Viz fórum (i foto) rybicky.net/forum/9517
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2020 18:30 .verca.
Zdravím ..
Dnes jsem v akva objevila hlístici.. je pro Krevetky nebezpečná??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2020 19:15 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marcy
Tak je to spíš estetický problém, jinak ničemu neškodí a ryby je zbaští. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2020 18:22 Žena Marcy [1] – Je to Hlístice?
Fotka k příspěvku Ahoj, mám na vás dotaz. Zakládám akvárium. Momentálně končím druhý týden. Po prvním týdnu se mi v akváriu objevili nějací tvorečkové. Jsou to Hlístice nebo něco jiného? Jak se toho zbavit? V akváriu nejsou ryby zatím. Pouze šneci napočítala jsem asi 6ks dostali se tam nějak sami. Díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2020 14:41 Peter – Mráz
V krevetáriu 17 l som objavil asi 1 cm dlhú a tenkú jak vlas, vlnovite plávajúcu bielu hlístičku (?). Po odlovení pipetou skúšam na neho nariedený FMC (multi-medical), pláva si veselo ďalej. Čo to asi je ? Pozná to niekto ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2020 02:02 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: jab63
Buď v klidu,nejedná se o parazity.Cizopasníci bez přítomnosti hostitele,by uhynuli během pár desítek hodin. ;-) Součástí planktonu,bentosu,nektonu je velké množství živočichů,kteří jsou pro vyšší organismy neškodní,spousta tzv. breberek a červíků,je prospěšná k likvidaci organického odpadu a prospívá k výživě larválních stádií ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 00:05 Muž jab63 [1417] - BorneoRe: Stasia
O rybách zatím neuvažuji. Nechci si pořídit ryby kvůli hlísticím. Určitě bych měl smůlu a ty které by se mi líbily by to nežraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2020 22:03 Žena Stasia [0] Re: jab63
Presne, aj ja som chcela všetky InVitro a nejak som nevydržala a objednala rastlinky všetky InVitro okrem Microsoria, ktoré bolo len košíčkové :-( Nevadí, budem poučená tiež :-)
Nad hladnými rybkami ste neuvažovali, keď môžu pomôcť? Mne by tiež nejak extra neprekážali, ak by boli stále také malé, no tie väčšie sú už nechutné coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2020 19:40 Muž jab63 [1417] - BorneoRe: Stasia
Moje hlístice ničemu navadily. Mám jen šneky. S rostlinami z pěstírny jsem získal již zmíněné hlístice, ploštěnky a šneky. Naučilo mě to nakupovat rostliny in vitro. Měl jsem akva bez živých tvorů a tak jsem si mohl dovolit používat chemii. Začal jsem s přípravkem No Planaria. Znišil jsem rychle zavlečené šneky a ploštěnky. Hlísticím to zase tak moc nevadilo, objevili se znova. Skoro dva měsíce jsem dávkoval Stop Hydrin v mnohonásobně překročených doporučených dávkách v kombinaci s No Planaria. Hlístice přežily. Smekám před tímto tvorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2020 18:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Stasia
- kořenové hlistice jsou pochoutkou pro některé druhy ryb
- horší jsou ty ploštenky, těch se zbavte na 100% ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2020 16:35 Žena Stasia [0] Re: lacewings
Ďakujem, vyskúšam tak..zatiaľ nie sú ani slimáčiky v akváriu :-) a ešte sa chcem opýtať na tie koreňové hlístice - škodia niečomu, je potrebné sa ich nejak zbaviť než nasadíme rybky a slimákov, či nechať tak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.05.2020 08:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Stasia
- hlistic je celá řada a nemusí být spojená pouze s rybou samotnou
- jde zřejmě o kořenové hlistice z rostlin, běžný výskyt, zejména pokud rostliny pochází z velkoobchodnich pěstíren
- eSHa ndx je sice anthelmintikum na parazitické hlistice, ale pouze na některé druhy
- ploštenky mohou, po aplikaci léčiva, být přítomné až 48 hodin v závislosti na druhu
- závěr, vyčkal bych 48 hod od aplikace, následně bych léčbu opakoval, neboť tam není rybí osádka, pouze upozorňuji, že to může mít negativní vliv na některé druhy šneků, pokud jsou v akváriu přítomni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2020 00:41 Muž jab63 [1417] - BorneoRe: Stasia
Mě se je chemicky zlikvidivat úplně nepodařilo ani po pěti měsících. Mizejí teď pomalu samy od sebe. Ploštěnky jsem zlikvidoval přípravkem No Planaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2020 23:51 Žena I.Š. [55] Re: Stasia
V čerstvě založeném akvárku jsem je měla také, ale jen do té doby,než jsem vpustila rybky. Vše vyčistily během chvilky smich Chemii bych nedávala, pokud to není nezbytně nutné. S ploštěnkama nemám zkušenost. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 20:14 Žena Stasia [0] – Nesmrteľné hlístice?
Ahojte, prosím o radu. Akvárium máme založené presne mesiac...už dlhšie pozorujeme tenučké červíky zvŕtať sa buď vo vode, alebo na skle, prípadne ležia na riasoguličkách.
Podľa tohto fóra som ich identifikovala ako hlístice, a tak som včera aplikovala eSHa NDX 25 kvapiek. Popravde som si myslela, že väčšina do dnešného dňa uhynie, ale zvŕtajú sa ďalej a dokonca som našla aj pár plošteniek. Dnes som podľa návodu vymenila 50% vody. Prosím teda o radu. Živočíchy tam zatiaľ nemáme, takže z prekrmovania to nebude :( Liečivo pôsobí dlhšie a vyhynú aj počase, alebo sa držať návodu a liečbu aplikovať znova po 14 dňoch?
Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2020 21:15 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: jab63
Zkuste eSHa NDX, mám s tím dobré zkušenosti, většina červíků ihned po aplikaci plave nehybně v proudu až si říkám, kde se jich tam tolik vzalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 13:26 Muž jab63 [1417] - BorneoRe: Rony
Přeji hodně úspěchů. Hlístice likviduji od 26.12.2019. Přípravek No-planaria a potom Stop-Hydrin. Akva bez žiločichů, mohl jsem si dovolit jakékoli dávky. Nic nepomohlo. Vzdal jsem to a žiju s hlísticemi dál. Ničemu neškodí, jsou možná i užitečné.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9517