Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 07:48 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: MonterMonty
Ten na fotce vlevo má u báze řitní ploutve flek/skvrnu.Ten pravý má něco podobného u prsní ploutve, jak už zmínil nejvyšší. Jakoby nějakou plíseň nebo bakterií. Ale bez spolupráce majitele je to všechno takové nějaké zbytečné, nejdřív jsem si myslel, že to má jen tak nějakou fotku z netu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 07:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
na profilovce jsou Alta - nějak mi nepříjde že by něčím viditelně trpěli, každopádně 350L pro ně je setsakramentsky málo , to potíže teprve příjdou ,ten průtok filtrů ani nekomentuji ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 22:11 R Muž romant [27983] Re: MonterMonty
Ne, ne, ne, ani teď a dokonce ani já tu prezentaci nevidím, protože opravdu neexistuje, jenom tak tipuji z profilové fotky, kterou vidíš i ty, obyčejný smrtelník. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 22:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: micsurg
Nemáš profilovou fotku u nádrže ,tak žádný obyčejný smrtelník Tvou prezentaci nevidí -musíš ji tam nahrát

PS: teď Tvou prezentaci nádrže vidí jen Ti Vyvolení- co mají křišťálovou kouli viď Románku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 20:54 R Muž romant [27983] Re: micsurg
Ten problém je u těch prsních ploutví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 20:36 micsurg – chory skalar
zdravim, prosim o pomoc s chorym skalarom, nadrz okolo 350litrov, dva externe filtre celk kapacita cca 4000l/h, voda s osmozy, 6 skalarov len dva su chore, prosim pozrite sa na foto v profile, normalne zeru...dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 13:57 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Majky
Je mu smutno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 20:08 Maq Re: Majky
Kde má břišní ploutve?
A ta barva vody se mně taky nepozdává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 17:13 R Muž romant [27983] Re: Majky
Je podtrženej, pobýval nějaký čas v nevhodných podmínkách, z této ryby toho do budoucna moc nebude, to je krmná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 15:25 Majky – Skalar
Fotka k příspěvku Co mu je?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2017 10:31 koretry Re: Driv3r
prošel nebo prolovil? Koretry bývají mnohem spíš ve vodě, která vypadá relativně čistě, speciálně právě u stěn a výtoků hasičských nádrží a koupališť, pak taky v lomech. Ale nemusí to být jen koretry, skaláry rády vezmou i černé komáří larvy a patentky, které jdou vyrobit na zahradě v sudu a není třeba se bát, že si člověk přinese nějaký nechtěný bonus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 18:45 Muž Driv3r [236] Re: Ivoš
Zkusím to. Na živý ale nemam kde sebrat v okoli sem prošel co šlo a but jsou to kachnaky s rybama.nebo čistý hasičský nádrže.ale znova to obejdu.případně zkusím koupit jinou várku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.07.2017 10:29 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Driv3r
Koretry patří k nejčistšímu a nejstravitelnějšímu živému/mraženému krmení, co existuje. Pokud máš opakovaně potvrzeno, že ryby po nich mají problémy, tak mě napadá jen jedna možná příčina - tyhle koretry byly zmraženy už jako rozkládající se, případně rozmraženy a pak opětovně zmraženy.
Já bych je vyhodil a pro ověření tohoto tvrzení bych jim nabídl koretry živé abych viděl, co to s nima udělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2017 22:18 Muž Driv3r [236] Re: MonterMonty
Hm to jsem si dával do spojitosti.ze to mražo bude špatný.po léčbě esha2000 a hexamita.bylo zlepšení vidět.pak jsem dal ještě gdex více jsem nelečil.jen výměny vody.a po tom sem nezpozoroval nic.od te doby vse ok az potom to při krmení mrazenym.
Zkusím nový.dám pak vědět.
Pravdu máš v tom že vydrží hodně ty dva co jsem dal do chaosu a byli na chcipnuti se z toho vyhrabali sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2017 20:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Driv3r
Heleď - myslím si - zdravá skalára vydrží sakra hodně blbý zacházení atd -dost dlouho -normální to chování rozhodně není ,ale zas se asi nenajde nikdo by mi chtěl namluvit ,že skalára - takový vpodstatě "pažravec obecný" bude mít problém s kusem červů
to by to krmení muselo být sakra špatný
což je ale o blistrech z akvaristik dost známo že bývaj nevalné kvality

druhý čím bych se zabýval- ta předchozí léčba (čeho jsem už fakt línej hledat)jestli jsi to pořádně doléčil (opakování atd) popřípadě jestli jsi vůbec léčil to co ryby měly - například: nevhodně zvoleným léčivem můžeš některé parazity řeknu "dočasně" ochromit - ryby po léčbě vypadá líp zdravěji - hup a za měsíc je to tu zas ...

pak tu ještě někdo zmiňoval trávící enzymy - když začneš futrovat živým či mraženým krmením rybu která to nikdy neviděla ani v časáku - může pak mít problémy s trávením , pač na to nemá enzymy - tak to chce ze začátku po troškách a pomalu zvykat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 13:50 Muž Driv3r [236] Re: MonterMonty
Nevěřím ze je to z prekrmeni na to si dávám pozor na celi akva je jedna kostička.kdyz se jim to stalo pripadalo mi to jako kdyz jim je po tom blbě respektive,se vrátilo chování ktery sem pozoroval u nemoci.kterou sem tu řešil před pár týdny.po te léčbě atd sem krmil jen suchým.Kdyz sem si všimnul tech dvou tak zase jen suchý a byli hned v cajku.přijde mi že se muzou nakazit z toho.před nemocí teda pokud to byla nemoc.předtím jsem jim to dával taky.tak jestli to neni z toho.dva ktery na tom byli nejhůř jsem přesunul jeste před léčením do chaosu a pozoroval.a ty jsou zdraví.bez léků.může byt neco v tech koretrach?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.07.2017 22:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Driv3r
At už jim budeš dávat cokoli , vždycky s mírou , mladé -zdravé skaláry jsou neskutečně žravé, žravost podpoří i častá výměna vody (i proto se u potěrů a mladých ryb hodně mění voda)
může dojít až k prasknutí některé části trávícího traktu, v lepším případě k vyhřeznutí části střeva -což se někdy dá zachránit -přelovením a nekrmením(aspon čtyři dny nebo dokud se to nezatáhne zpět,v separé nádrži)
jinak jim to ostatní ryby v domnění že je to kus žvance urvou , do 24 hodin je pak postižená ryba naplacato na hladině KO
pokud nemůžeš krmit častěji , postačí 2x denně ale kvalitní krmení , suché/umělé - nekvalitní krmivo je dost špatně stravitelné , většinu toho pak ryby vykadí a voda se po pár hodinách němí ve smrdutou močůvku(pokud je tam těch ryb více např odchov)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 22:00 RAP Re: Driv3r
Patrně dojde k jejich přežrání. Chce to krmit s mraženým opatrně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2017 20:59 Muž Driv3r [236]
Jen si potřebuji ověřit pozorování,před par dny jsem dal skalarkum mraženou koretru.
Žerou ji jak šílený ale pak sem pozoroval ze se 1-2ryby začnou stranit a nežerou.
Přestal jsem jim to dávat a začal zase dávat suché a po par dnech se přestanou stranit a začnou zase žrát.
Muže to být nějak špatné?
Nechci jim dávat jen suché ale to mrážo zatím vynechavam.
Nevím co jim dávat jiného,zkusím příště filé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 08:30 Muž strappy [39]
Praziq vyresi jen zabrohlisty kozni parazity tasemnice a pod. S spironucleus a hexa tak s tema ani nehne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 01:15 JoKa Re: MonterMonty
On už teď ničím neléčí... Teď léčím už jen já... Proto jsem se ptal na ten praziq, jestli vyřeší oboje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 00:33 Muž Driv3r [236] Re: MonterMonty
Jaká je teda doba mezi léčbou jednoho a druhého? Nechci míchat gdex a ciprinopur záleží co seženu.
Co mám teda dělat?nějak to z te diskuse nechápu.předpokládám ze ta hexa zabrala ale následně se rozjeli ty žabrohlisty.zkusím i denně výměnu vody.
Ty dva co jsem přendal se zlepšily jsou v předělanym chaosu.měním vodu ob den.Tak to pro začátek udělám i zde denně čtvrtku+sůl dam vzduchovani a teplotu 28.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   26.05.2017 00:14 Muž MonterMonty [2431] - Amerika
Já Vám do toho pánové nechci kecat ,ale NIKDY se nemíchají léčiva pokud to výrobce výslovně nedoporučuje ,myslím že ani kombinovat - v mezodobí -přestávkách jako jsou např u entizolu , to ty ryby akorát zhuntujete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 23:21 Muž Driv3r [236] Re: JoKa
no pravě ten čas nemám.zitra budu mit v čb snad štěstí a někde to seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 23:16 Muž Driv3r [236] Re: MonterMonty
To už sem zkoušel a nevypadám dobře. :-O zkusim zitra sehnat gdx nebo ciprinopur nebo můžu ty nemocný dat do maliho akva a počkat na to jestli z nich něco vypadne.a to odnest na veterinu at to zkouknou.nacož už bude pozdě začít nejakou lečbu mlada to za mě neuděla. nebo to risknout zvednu teplotu na 28 přisolím a dám vzduchovaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 22:49 JoKa Re: Driv3r
Takhle, gdex řeší mimo jiné 2 nejrozšířenější druhy žábrohlístů. Pokud nemáš čas, jakože vidím, že nemáš, než mi přijde mikroskop, tak bych to prubnul... Esha dělá nejšetrnější léčiva, co osobně znám. Podle mě neuškodí, maximálně nezaberou... Reference na něj jsou dobré... A lepší, než o všechno přijít, je to fakt risknout...
Můj názor...
Já to udělám v podstatě stejně, doléčím entizol, což je v úterý, a pokud do té doby nepřijde mikroskop, nasadím ho taky...
Asi tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2017 22:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Driv3r
co ti na to mám na to říct ? zkusit se můžeš nechat přebarvit na blond , léčení není o zkoušení , to můžeš taky ty ryby úplně dorazit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 22:05 Muž Driv3r [236] Re: MonterMonty
Během příštího tydne zase na 14 dni odjedu, nevěřím že to daji tak dlouho bez nějakého zásahu.
Vím že to je na houby takhle něco doporučit ale něco zkusit musím nebo to lehne všechno.
Veškery postupy a co sem dělal lečil je v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 21:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Driv3r
nejdřív bych ty ryby zbavil těch žábráků , gdx jsem v rukou nikdy neměl nedokážu poradit ale třena Ivoš měl výborný výsledek s ciprinopurem
EDIT , zase by se hodil ten mikroskop - pokud jsou živorodí , měla by stačit jedna dávka , pokud jsou vejcorodí , opakuje se po třech dnech , nejmín 3 "kolečka"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 21:43 Muž Driv3r [236] Re: MonterMonty
takže ta esha hexamita je k ničemu? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 21:42 Muž Driv3r [236] Re: strappy
joka to doplnil přesně. co teda objednam ten gdx?nebo zkusit něco jineho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 21:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
Hexamitu prazikem nesundáš , na ni potřebuješ chemoterapeutika - např entizol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 20:19 Muž strappy [39]
tercovec.cz/…

www.numa.sk

Prvni i druhy chovatel ti poradi i davkovani do vody 0,25 g na 100 l i kdyz je vode takra nerozpustny . S obema jsem to po telefonu konzultoval a oba mi to stejne doporucili. Daji to do filtru kde by se to protekanim vody melo alespon neco pomalinku rozpoustet a dosahujou tim dobrych vysledku. Ja bych se priklonil spise louhovane patentky a jimy zkrmovat viz dajana pan filip tyden patentky s prazi tyden normalni krmeni a takto asi mesic a pul dokola na stridacku. Zavolej jim a uvidis ze ti reknou to same co me. Praziquantel je ve vode ale opravdu velmi velmi malo rozpustny podotykam a nebudu se s nikym dohadovat ze pisu ze jo. Tyto rady mi poskytli zmineni chovatele. Numa.sk dela rovnez ryby rejnoky a pod. Doporucuji telefonni konzultaci,jsou velmi vstricni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 20:09 Muž strappy [39]
Pan ing.Filip z dajany doporucuje louhovane patentky v prazi. I na capilarky. Je to velmi zkuseny clovek nabuseny vedomostma. Nekdo zase rika ze na capilarky nezabira,bohuzel vlastni zkusenost s prazi na nematody nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 20:08 JoKa Re: strappy
Tasemnice nemají, to bych měl vidět, nebo poznat... Vidím to na hexamita v kombinaci se žábrohlísty...

Kde se dá tedy ten čistý sehnat? A poradíš s dávkováním??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 20:03 Muž strappy [39]
Ano zabira na oboje. Je velmi setrnny a nenici bakterie ve filtru. Proto bych si dal pozor, zda ten pro lidi nebude mit nejake pomocne latky a prisady. Pokud maji ryby tasemnice,zacnou ryb konecnikem opoustet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 19:59 JoKa Re: strappy
Díky za nabídku. Čistý jsem sehnal, respektive na netu viděl... Jen to je pro lidi, takže nemá leták pro akvarijní ryby a nemám tušení, jak dávkovat...

Myslíš, že může pomoct na oboje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 19:56 Muž strappy [39]
S tím bych neexperimentoval,dal bych čistý praziquantel. Já něco málo mám. Těžko se shani a je dost drahy. Zabira na tasemnice a zabrohlisty.kdyztak sz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 19:18 JoKa Re: romant
Taky si myslím, takhle už přišli... Kdyby je kolega nekupoval pro mě a už je doma neměl, nikdy bych je nepřevzal. To už je teď jedno...
I ty vnitřní paraziti se mi zdáli nedoléčení. Tak jsem nasadil entizol. Začal jsem s ním společně s terčovcema, když už jsem ho doma měl...

Nejdřív jsem chtěl vyřešit ty parazity, podle mě akutnější problém...

Napadl mě praquizel, nebo jak se to píše, měl by zabírat i proti vnitřním i žaberním červům... Já to vyzkoušet nemůžu, až do příštího úterý léčím entizolem a míchat to nebudu...

Co myslíš, lze to Driverovi doporučit? Nemám s ním zkušenost. Konkrétně přípravek Dactymor, který ho obsahuje nejvíce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 19:04 R Muž romant [27983] Re: JoKa
Hmm, ták to bude double. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 18:50 JoKa Re: Driv3r
Abych doplnil informace. Poměrně důležité.!!

Kolega nakoupil ryby od nějakého dodavatele. Líbila se mi jeho nabídka, tak nakoupil ryby i pro mě. Ryby od začátku, dle popisu jevily příznaky vnitřních parazitů... Doporučil jsem na základě popisu, fotek ryb a fotek výkalu kombinaci esha 2000 a esha hexamita... To proběhlo. Pak nastalo období klidu, které kolega popisuje. V tu chvíli byly převezeny moje ryby. Po převozu jsem si všiml, že ryby jeví také příznaky žábrohlístů. Hovořím o svých rybách, ale jak říkám, máme ryby od stejného člověka. Zarudnuté skřele, ale hodně, červené fleky, až skoro strupovité. Ze začátku jsem tomu nevěnoval přílišnou pozornost, přikládal jsem to stresu z transportu. Ale je to víc jak týden a zarudnutí trvá. Včera jsem si všiml, že pár kusů dýchá jen na jednu žábru. Tak jsem Drivera upozornil, že to mohou být žábrohlísti, a ať to sleduje...
Osobně si myslím, že to zabrohlisti budou a doporučil jsem esha gdex. Na nic drastičtějšího jsem si zatím netroufl, vzhledem k přítomnosti krunýřovců, alespoň dokud se mi diagnóza nepotvrdí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 18:39 R Muž romant [27983] Re: Driv3r
Jj, to jsme doma. Změna podmínek a už to jede znovu, za mě paraziti, počkej si co k tomu bude mít někdo další, nejsem vševěd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 18:36 Muž Driv3r [236] Re: romant
Asi sem mel dodat že sem lečil. Měli byle na to jsem použil esha hexamita a 2000.po lečbě byl chvilku klid všichni žrali až na dva ty sem odstěhoval do chaosu.(po přelečení celeho akva) kde se asi srovnavají ty dva začali žrat dostavali od ostatnich do těla.
Těd 3-4 stoji protahují tlamu a občas divně škubnou hlavou.vykali nepozoruju už 2-3 dni nejí.
2 páry se zase třou.
6 ryb se chová normalně. a4 jsou marodny na ostatních nic nevydím neonky v poho SAE taky A Mám 16ks malích panciku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 18:20 R Muž romant [27983] Re: Driv3r
Já osobně tipuji vnitřní parazity, odsleduj výkaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 18:05 Muž Driv3r [236] – nemoc?
koukam že jsem tu poslední a už sem tu zase:-(( 3-4 ks skalaru mi přestali žrat mladoši stojí a občas divně škubnou hlavou.zestrany netušíte někdo co jim je? žabrohlísti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 19:00 R Muž romant [27983] Re: Driv3r
www.bazenovachemiepraha.cz/…
Ta 4-8 je zn. ideál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 18:48 Muž Driv3r [236] Re: DavFM
asi taky vemu 4-8 ten jemný čerpadla z filtraci neprotlačí www.rosa.cz/… ještě levnější:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 18:42 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Driv3r
Tyhle mám 5km od baráku. Akorát mi doporučoval hodně malou frakci, ale navzdory jeho doporučení jsem si vzal frakci 4-8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 18:12 Muž Driv3r [236] Re: romant
téda tomu se řika mít to v merku:-)

Edit: tohle by šlo? kamenzeolit.cz/…
do obi pro to nejdu maj to tam za 450 1.5kg jakou hrubost? našel sem i levnejši
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2017 17:34 R Muž romant [27983] Re: Driv3r
Právě proto, že si pamatuju, jak to řídíš na dálku, proto si pomůžeš tím zeolitem.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36287x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376?od=332