Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 12:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: daniel1997
Poškozený plynový měchýř? Není to nějaká veteránka? Zdá se mi na fotce dost narostlá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 11:21 Muž daniel1997 [9] - Asie – co je to za nemoc??
Fotka k příspěvku Zdarec mam takovy dotaz uz tak tejden pozoruju skalaru jak se podivne chova furt je trochu hlavou nahoru a podivne se klepe dnes to vygradovalo tak ze sem ji videl uplne hlavou nahru.
nedokazu si to vysvetlit normalka zere je teda kapanek vyhubla ale ne moc jen cely den se chova takto divne take se mi zda ze ma bouli na hlave jestli to nebudou zas naci paraziti.. tone sad
pridam foto
diky za odpoved
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 12:56 R Muž romant [27987] Re: Nelly
Pokud by se mělo jednat o ty střevní parazity, tak na ně dobře zabírá www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 12:43 R Muž romant [27987] Re: Nelly
To, že ryba 3 dny nežere, ještě nemusí nic znamenat. Pokud je ta ryba opravdu zdravá, tak nežrat vydrží klidně 14 dní a nic se jí nestane. Pokud nejeví žádný jiný příznaky nemoci, tak bych to neřešil a nechl jí o hladu. Pokud byla utlačovaná a je vystresovaná, tak jí dej čas. Můžeš častěji měnit vodu a zkus zahejbat s teplotou. Prostě tzv. měnit prostředí, ale nepodstrojoval bych jí.
EDIT: Pokud by ryba měla bílé táhnoucí se výkaly, tak by se mohlo jednat o střevní parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 06:51 Nelly – Skalárek nežere a má propadlé bříško
Dobrý den,

můj skalár (1,5 - 2 roky starý) nežere a má propadlé bříško. Myslím, že to, že přestal jíst, bylo způsobeno rybou, která jej "šikanovala" ( honila ho, narážela do něho). Ryba je pryč, v AQ nastal klid, ale skalár stále nežere (trvá už více než 3 dny).
Žádné projevy nemoci nemá. Je zcela v pořádku (kromě milimetrem natržené ocasní ploutve).
Poraďte jak ho přimět jíst, ať mi nezemře. =( To propadlé bříško je dost viditelné.

Mockrát Vám děkuji za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 12:12 Muž . : Hunter : . [17] Re: rriki
ale nemali by to potom aj ostatné ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 03:55 Muž rriki [818] - CichlidyRe: romant
Vživotě mu to nedorose ,jsou to nevhodně chované ryby a mají upálené prsní ploutve dusíkatými latkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 00:02 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: . : Hunter : .
I 100 l je na skaláry málo,a dát je spolu s rájovci není dobrá volba,rájovci jsou agresivní ryby,a jejich agrese prudce stoupá v době tření.V tvém akvišku to bude i tak boj o prostor,a kdo myslíš,že přežije?
Dej skaláry raději pryč,nebude jim dobře,a v téhle společnosti už vůbec ne,přijdeš o ně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 21:25 Muž . : Hunter : . [17]
50l je už dávnejšie zrušené teraz mám 100l s rajovcami a tými skalárami no a rôzne sumčeky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 21:20 R Muž romant [27987] Re: . : Hunter : .
Tak upřímě, pokud ty skaláry máš v tom 50 lirovým akvárku, tak to je běž vrátit obě, to není akvo pro ně, ale třeba máš ještě jiný akvo než je v prezentaci. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 21:15 Muž . : Hunter : . [17]
no ona tam nemá vôbec nič a nieje od chovatela je len z chovproduktu a ja som si to ani nevšimol, akože polhodinku som si vyberal .... :-O nechcem ju vracať chudinku .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 21:11 R Muž romant [27987] Re: . : Hunter : .
Pokud se nejedná o nějakou genetickou poruchu, tak mu to doroste. Občas se stane, že o nějaký ploutve příjdou při nějakým souboji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 21:10 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: . : Hunter : .
Pokud je vůbec nemá tak to nevadí a je to deformace...Je to sice špatně když ti něco takovýho prodají, chovatelé by měli takové zlé kusy rovnou likvidovat ale nicméně v životě mu to nebrání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 20:52 Muž . : Hunter : . [17]
Zdravím, mám taký problém kúpil som si pár skalárov a doma som si všimol že jeden nemá tie prsné plutvy ( tie byčíky ) tak sa chcem spýtať či mu to dáko veľmi vadí pretože pohybuje sa normálne a aj žerie v pohode.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 23:56 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MilosD
Další vodu na zítra si už nech odstát!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 23:54 R Muž romant [27987] Re: MilosD
Ten problém je v tom, že to akvárko je čerstvě založený a ty ryby tam šli moc brzy. Uvidíš jak na tom budou zítra, ale když se bude denně měnit voda, tak by to nemuselo špatně dopadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 23:50 Muž MilosD [1] - Živorodky
uz jsem to tam nalil samce tam jeste necham do rana kdyby se stal zazrak a uz si asi pujdu lehnout diky za radu kdyby jsi mi neporadil tak by byla mrtva asi i samice ted je mi lito ze jsem si je vubec kupoval kdyz byli tak drahy jako prvni rybu to akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 23:41 R Muž romant [27987] Re: MilosD
Ano, vodu tam nalej teplotně sladěnou přímo z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 23:31 Muž MilosD [1] - Živorodky
tu vodu tammam dolejt rovnou z vodovodu bez vyprchani chloru? ja zadou nadrz s vyprchanou vodou nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 23:29 Muž MilosD [1] - Živorodky
Vodu uz jsem odcerpal samec uz to nerozdejcha necham ho tam do rana co se stane
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 22:53 R Muž romant [27987] Re: MilosD
Rychle vyměnit vodu, klidně polovinu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 22:45 Muž MilosD [1] - Živorodky
Teď si ten samec pořád lehá na zem teď zrovna je kolmo ke dnu ale ťije někdy se pohne co s tim? Rychle prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:42 R Muž romant [27987] Re: MilosD
To, že čistí nějaký místo, ještě neznamená, že se právě tam vytřou. Co se týká těch dní, tak jsem Ti to už napsal v předchozím příspěvku. Jinak se můžeš podívat třeba sem: ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:38 Muž MilosD [1] - Živorodky
A kdyz uz cisti sklo tak za jak dlouho? A jak dlouho by se melo zvysovat teplota a jak dlouho snizovat? Diky za odpovedi o skalarach jsem si toho neco nacetl ale vse se tam nenajde jestli mas nejakou dobrou stranku kde je hodne info i ze zkusenosti tak sem s ni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:07 R Muž romant [27987] Re: MilosD
To se nedá předpovědět, to by byla nuda. :) Obecně platí, že ke tření je právě ta častá výměna vody a střídání teplot může dobře stimulovat. Tím střídáním teplot mám na mysli zvyšování a po několika dnech zase snižování teploty vody, což se dá docela dobře skloubit s tou výměnou vody. Ale zase na to moc netlač, čím více se chce tím méně to jde a je to příroda a tý prostě neporučíš. Dej jim čas, pokud budou mít ty dobrý podmínky, tak se jistě nenechají dlouho pobízet, chce to čas a trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:01 Muž MilosD [1] - Živorodky
A kdyby takovy dobry podminky byly tak za jak douho by se mohli vytrit? Díky za rady to akva je cerstve samec uz se pomalu rozplavava vzdy jde se samici k druhe strane akva nez kde je vzdy schovanej a pak jde zase zpatky vcera to sklo okusovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 19:08 R Muž romant [27987] Re: MilosD
Mít v akvárku dobrý prostředí, tím myslím hlavně vodu, její častější výměna není na škodu, určitě se ryby budou cítit líp v zarostlejší nádrži, kde mají možnost se schovat a mít tzv. svůj klid. Nechal bych je v klidu, moc jim nepodstrojoval s jídlem, klidně několik dní hladovky a nechal je si zvykat na nový prostředí. Pokud je to akvárko nějak čerstvě založený, tak rozhodně měnit vodu, to je základ aby se tam nehromadily N látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 19:02 Muž MilosD [1] - Živorodky
A co proti tomu stresu mam delat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 17:25 Muž MilosD [1] - Živorodky – Re:ahoj
jojo ale ja jsem napsal ze jsem si koupil nove dam ho sem to nove ma 112L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 17:24 RAP Re: MilosD
Doufám, že se nejedná o toto akva rybicky.net/nadrze/12724 ?
Jinak patrně si samec zvyká na nové prostředí. Jen tak pro zajímavost, jak dlouho je akva založené, parametry vody atd.?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 17:23 R Muž romant [27987] Re: MilosD
Tvoje akvárium je pro skaláry velikostně nevhodný a jestli už měli snahu se ve zverimexu třít, tak to budou již dospělejší kusy a těm se tam už vůbec nebude líbit. To, že se ty ryby chovají jak píšeš, je známka toho, že jsou ve stresu a s největší pravděpodobností to vyústí v jejich zvýšenou agresivitu, takže bych rozhodně doporučil je vrátit do té prodejny a volit ryby odpovídající velikosti Tvého akvária a před tím než se příště budeš chystat na nějaký nákup si o daných rybách něco dopředu přečíst, to se vždycky vyplatí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 17:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MilosD
jestli je máš v těch 54 litrech, tak to je na pár skalár příliš malé. Dle netu je tam 11W zářivka, ne? To je dost málo i na kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 17:09 Muž MilosD [1] - Živorodky – Ahoj
Ahoj koupil jsem si nové akvárium a do něj jsem si dal skaláry amazonské, samce a samici cokonce si myslim ze pár protože když jsem si je ve zverimexu kupoval zrovna se pripravovali na treni ale ted ten samec je porad na jednom miste a nic nedela jikry tam nema neni nemocnej? ani kdyz jim tam dam jidlo nejde zrat zkusil jsem zhasnout a najednou zacal normalne plavat a jist nemam silne zarivky? koupil jsem si set ecoline 2000

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 20:09 Muž Yirka [9126] Re: TomV
I když je ten test dosti drahý, jeho výsledky bych nepřecňoval. Pokud jinak provádíš standartní údržbu, pokračoval bych obden ve výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 14:04 Muž TomV [13] Re: Yirka
CO2 nesytím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 14:02 Muž TomV [13] Re: Yirka
Používám sera quick test, vodu jsem již vyměnil, ale je divné, že jak zhasnu světlo, plavou po celém akváriu... Ale jak jsem řekl, ostatním rybám nic není... TomV X-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 13:00 Muž Yirka [9126] Re: TomV
Sytíš CO2? Jaké testy používáš?
Jako první pomoc vyměň 50% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 10:06 Muž TomV [13] – nemoc nebo co?
Ahoj, mám menší problém. Skaláry se nadechují u hladiny, jako kdyby lapaly po dechu (avšak pouze skaláry) Jinak na krmení normálně přijedou, jsou aktivní akorát jsou skoro pořád u hladiny. NO2 - 0
NO3 - cca 30-40
Můžete mi někdo poradit? Dík, TomV X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 21:22 JagerMaister Re: Romy
chcel som ich zachrániť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 17:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy
bluemonster napsal:...v akvaristike boli v akvárku s tlamovcami...

Tak si tak říkám,proč jsi tyto ryby kupoval,když jsi viděl,v jakých podmínkách žijí...koupit takové ryby se rovná přitáhnout si problém,jde o to,že ani jednomu druhu se nevytvořily dobré podmínky.Tlamovci jsou specifikum,nejen nároky na vodu,ale i sociálním chováním,dohromady by je snad nedal ani naprostý začátečník...Pokud je takto v akvaristice prodávali,vyhnul bych je jí obloukem...
Jak už bylo psáno,častá výměna vody s přispěním antibakteriálních a protiplísňových léčiv je na místě.Krmit pestrou stravou,přidávat vitamíny,minerály...Při dobré péči se z toho ryby velmi brzy dostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 07:31 Thomas29 Re: romant
S tou vodou jsem už začal.Jinak jich mám šest v 250l akva + menší ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 15:29 R Muž romant [27987] Re: Thomas29
Kolik těch skalár a v jak velkým akvárku máš? Pokud je ta skvrna stále stejně velká a nezvětšuje se a ryba je jak píšeš v pohodě, tak bych si to tipnul na nějakej pozůstatek souboje, nebo se někam přimáčkla. Nasadil bych vodoléčbu v podobě častý výměny vody, klidně 50% objemu akvárka a to obden a začne se lepšit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 15:25 Thomas29
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka , taktéž dosti mizerná
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 15:23 Thomas29
Fotka k příspěvku
Ahoj.
Ať nezakládám další dotaz , připojím se sem.
Poraďte co se to děje s mím skalárem.Posledni tři dny má na spodku břicha kolečko tak 10mm vypadaných šupin.Čím to může být? Je to nemoc nebo parazit??? Ryba normálně funguje , žere zdá se v poho žádná jiná ryby ji nenapadá.Je to největší skalára v akváriu.Fotka je na rychlo dělaná telefonem a jako na potvoru se nenechala pořádně vyfotit.Díky za pomoc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 12:46 JagerMaister
aha ona je osobitne v karanténe zo samcom takže vymením 50 precent, a dám jej tam niečo pondelok zájdem niečo kúpiť asi to bude fakt zo súbojov :) vďaka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 12:38 R Muž romant [27987] Re: bluemonster
Já v těchto případech(šrámech utrpěných z nějakých soubojů) praktikuju intenzivní vodoléčbu a to v podobě výměny 50% vody v akva denně. Pokud jí můžeš odlovit jinam do nějaký menší nádrže, tak bych to udělal a tam aplikoval tu vodoléčbu, lehce krmil a můžeš přidat nějaký vitamíny, mě se osvědčil Fishtamin od Sery, pár kapek na krmení a potom podávat rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 12:37 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: bluemonster
Na co vyšší teplotu? Místo mycopuru používám acriflavin ale mycopur také není špatný X-) Ještě můžeš přidat list mandlovníku nebo nějaký rašelinový výluh (torben, torumin, aquahum) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 12:22 JagerMaister
ahojte tiež mám problém s jednou samicou skalára, v piatok som kúpil pár ghost skalárov samec je v pohode len samica je dokusaná ( v akvaristike boli v akvárku s tlamovcami) má na oboch bokoch červené rany, ktoré sa nehoja a taktiež má červenú tlamku ... nasadil som vyššiu teplotu a pár ml sera Mycopur na plesne pomôže to ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 13:24 R Muž romant [27987] Re: kalik
www.akvarko.info/…
www.akvarijni.cz/…
Osobně bych si myslel, že se jedná o tu vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 12:51 kalik Nafouklá skalára
Fotka k příspěvku Velmi prosím o radu. Posílám druhou fotku s detailem tlamičky.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36303x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376?od=1251