Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 12:59 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Julie
Zvýšit teplotu na 32 stupňů přidat dostatečně vzduchování. Umístit na klidné místo. Pokud nežere nekrmit. Nezlepší li se do týdne tak uttatit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2022 12:57 R Muž ctibum [6923] Re: Julie
Především založ prezentaci nádrže, ve které byla. Vyplň maximum informací a vlož celkové foto nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 12:46 Julie – Skalara - nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, rada bych vyzvedela od zkusenych akvaristu - mame krasnou cernou pruhovanou skalaru, ktera zrwjme nemocnela. Toci se dokola, lezi spise na boku a vubec se nezastavi. Ma ponicenou horni ploutev. Odebrala jsem ji od ostatnich a nakapala do detasovaneho akvaria baktopur. Rekla bych, ze se ji prilis nezlepsil stav. Zjistila jsem to vcera vecer. Poradite mi co pro ni mohu udelat vic? Dekuji julie
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2022 05:46 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Corvo
Udělej si prezentací nádrže. Chtělo by to lepší fotky. Může to být vrozena vada nebo pozuůstatek po léčbě nemoci.Taky je tam videt počínající zaplísnění.Ta ryba je starší než vypadá. Osobně se divím, že takovou rybu dá někdo do prodeje. Na tvém místě bych ji zanesl do obchodu a požadoval vrácení peněz. Příště se lépe dívej co kupuješ. Přeju šťastnou ruku a bystré oko. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 13:24 Corvo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, neviete mi povedat čo to ma moj skalar nad ocami? Vyzera to akoby mal priehlbinu v mozgu,inak po tele vyzera zdravo aj krmivo normalne zje...vsimol som si to asi tak 3 dni dozadu a mam ho kupeneho asi tyzden, uprimne neviem ci to mal uz v obchode.Dakujem vopred za pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 19:28 Muž $ [4] - LabyrintkyRe: RAP
Od dajany, objem čistý vody je myslím 100l,no zítra už nic dávat nebudu a vyměním část vody
Jakoby je na tom napsáno že to je na plísně a naky dsi věci, tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2022 19:23 Muž RAP [1555] Re: $
Cos přesně použil?
Prevent od Dajany - dezinfekce
Preventin od Hü-benu - léčivo.
Nepíšeš do kolika litrů si ty dávky nacpal, ale opattrně s tou chemií. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2022 19:15 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: $
No je to tím, že sůl v kombinaci s léčivem funguje velmi dobře. Navíc zaplísnění ryby například od odření se léčí defacto nejsnáze. Ať se ti daří pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 18:48 Muž $ [4] - Labyrintky – Plíseň
Před dvěma dny sem se ptal jak vyléčit plíseň u ty skalary, tak jsem koupil topení, preventant a ještě před tím jsem jsem dal do vody 300g soli, další den 500 kapek preventant a dneska jsem tam dal od oka cca 400 kapek a teď jsem prisel na přestávku z prace a skalar nemá na sobě ano památku po plísni, jak je to možný? Ani jsem nedoufal že to zmizí, ale chtěl jsem to zkusit a najednou tohle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2022 10:34 Muž Maro_s.12 [96] Re: Kawasaki
Jsem si napoprvé myslel že jsem mu to nějak způsobil já třeba při odchytu ale pak jak rostl bylo vidět že na těle nemá po těch ploutvých ani náznak... ale stejně je to velký fešák dělají mi radost tak rostou :) děkuji Vám za pomoc teď už jsem klidnější palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2022 08:48 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Maro_s.12
Rap ti odpověděl správně. Jen doplním, že je to vrozená vada. Ať se ti daří. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 07:07 Muž Maro_s.12 [96] Re: RAP
Mockrát děkuji. A množit ho nenechám nebudu úmyslně šířit ryby co nejsou ok. Jen mě zajímalo zda je to až moc velký problém... a ještě k tomu to vypadá divně tak nějak nepřirozeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2022 07:03 Muž RAP [1555] Re: Maro_s.12
Máš na mysli břišní ploutve. Stává se to.
Omezovat ho to nebude, zvířata si hendikep až tak nepřipouští. Jen bych ho nenechal se množit, pro jistotu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 06:27 Muž Maro_s.12 [96] Re: Kawasaki
Ahoj. Kdyby to nevadilo také bych měl otázku i když nejde úplně o nemoc. Před časem se mi povedlo odchovat mé první 3 skalárky ale jeden z nich se vykulil bez těch prodloužených vousků co mají na bříšku... je z nich největší a taky vypadá že mu to nevadí a nijak ho to neomezuje... jen by mě zajímal názor odborníka že zda ho to nebude nějak omezovat ... nechci ho na chov ani na prodej nechám si je všechny u sebe a když vidím že má rybka chuť žít tak bych ji nerad nějak utrácel tak doufám že to nebude nutností... děkuji za odpověď a přeji krásný a úspěšný den :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.05.2022 16:30 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Nobody
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Egoismus a arogance na výbornou,vědomosti a zkušenost na velmi pochybné úrovni.
www.fishbase.se/…
U skaláry napadené krunýřovcem se dostaví tonická strnulost,lidově hra na mrtvého brouka,ryba není schopná pohybu,nemá prostorovou orientaci a má sníženou frekvenci dýchání.Po ukončení ataku,pokud nedojde k fatálnímu poranění obnoví životní funkce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -10   03.05.2022 12:52 Muž Nobody [-14] Re: Tojsouvěci
Tak si pořádně prohlédněte fotku. Možná, že máte mikroskop, abyste viděl kožní hlen, že? Ale z fotky asi těžko.
Tazatel něco psal, že má krunýřovce?
Tak nějak si představuji, jak krunýřovec okusuje skaláru a ta ani nereaguje, v pohodě stojí nebo leží a je jí to úplně jedno a nemá žádnou reakci na napadení.

Už jsem četl mnoho různých názorů na různé věci, ale Vy jste to překonal.

Já se Vám divím, že neděláte veterináře pro tropické rybky na dálku - zákazník k Vám ani nemusí jet a Vy mu dáte diagnózu jen z fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 19:19 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: $
Do mrazáku coze to jsou fóry..To usmrcení ti neporadím.. Bylo by fajn kdyby sis nejdřív něco přečetl než si koupíš ryby. V daném případě bys hned věděl, že pro Skaláry nemáš podmínky. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 19:12 Muž $ [4] - LabyrintkyRe: Kawasaki
Problém bude nejspíš v teplotě vody, nemám Zadny topení, Neonky ok, ale pro skalar to asi není... Když ji dám do vody a dám do mrazáku, je to pro ni aspoň trošku ok, nebo je nakej lepší způsob jak ji utratit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2022 19:04 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: $
Je lepší léčit zvlášť. Acriflavin,teplota 32 C, vzduchování. Jinak teplota u Skalár by měla být stabilně 24 C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 19:01 Muž $ [4] - LabyrintkyRe: Kawasaki
No záleží jak dlouho to vydrží než něco koupím a jestli musí jít zvlášť od ostatních
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2022 18:58 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: $
Je to plíseň. Klepnout ji je krajní možnost. Da se to vyléčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 18:49 Muž $ [4] - Labyrintky – Plíseň
Fotka k příspěvku Zdravím, jedna ze šesti skalar má na přední části plíseň, mám ji odlovit od ostatních ryb aby to na ně nepřinesla a klepnout ji?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2022 14:35 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Nobody
Na rybě žádná plíseň není,je zbavena kožního hlenu požerem,pravděpodobně způsobeným krunýřovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2022 06:30 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: lucousek
Přesně takhle vypadala moje Skalára po ožrání Sturizomou. Chce to víc informací o nádrží a hlavně osádce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2022 23:15 Muž Nobody [-14] Re: lucousek
Domnívám se, že jde o zaplísnění. Léčení - použijte přípravky proti plísni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2022 23:00 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: lucousek
Založ si prezentaci.Teoreticky se jedná o poúrazové následky a šok způsobený osazenstvem nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2022 22:20 lucousek – Skalára nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, nevíte, o jakou chorobu by se mohlo jednat a čím se dá popřípadě léčit ? Skalára vypadá, jakoby byla odřená viz. foto, nepřijímá potravu a nakonec hyne. Předem děkuji za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 13:46 Ilona77
Moc děkuju, uklidnili jste mě :-) Ten malý měl holt asi nějakou smůlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2022 10:41 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Ilona77
Bylo by fajn založit si prezentaci nádrže. Na fotce zdravý samec. Ta takzvaně napuchlá hlava????... není nic jiného než tukový hrbol a to dospělí samci mají. Pozn( ne vždy ). Ohledně te mastné hladiny mrkni do tématu (Slepá hladina). Ať ti to plave. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.04.2022 10:40 Muž RAP [1555] Re: Ilona77
Na fotce je podle vystrčené papily dominantní samec, který se chce třít.
U mrtvé ryby dochází k rozkladu, proto i změna barvy.
7letá skalára už je skoro na konci života, tak proto. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.04.2022 09:55 Muž doda [134] Re: Ilona77
Já bych řekl že je to zdravý samec (málo fotek) a v nádrži si dělá pořádek. Ten mrtvý prostě prohrál souboj a ta co nežere má strach nebo je už stará . Máš tam zbytečně moc teplo , stačí 25 stupňů . Jak píšu , jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 08:59 Ilona77 – Skalára nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte. Mám akvárium 450l, 8 skalár, acitrusy a 13 teter konžských. Všimla jsem si, že jedné dvouleté skaláře začala napuchovat hlava a i břicho má takové divné, ale je čilá a jí, přikládám fotku. Včera jsem si všimla, že další půlroční skalára nejí a dnes ráno jsem jí našla mrtvou. Ta neměla napuchlé tělo, ale část těla měla jakoby bez lesklých šupin, takovou bělavou matnou. A sedmiletá skalára mi už taky nejí, ale jinak vypadá v pořádku. Ostatní ryby jdou čilé a jedí. Teplota v akváriu 27 stupňů. A hladina mi přijde, že je taková jakoby mazlavá a jsou na ní maličké bublinky. Voda je jinak čirá a mám v akváriu rostlinky zasazené i plovoucí na hladině. Děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.02.2022 20:41 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Petr26
Troška podnětu k poznání možných příčin:
www.youtube.com/…
Odkaz mi zaslal Montermonty,za což mu děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2022 20:45 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Petr26
Asi bude dobré se řídit všemi radami, co zde již zazněly. A taky by možná bylo dobré pořídit mikroskop, protože takhle nějak klidně může vypadat nákaza skalár kapiláriemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2022 20:15 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Petr26
Tak v prvé řadě jim nedávej ty nitěnky. Ty Parmičky taky nejsou nejlepší ryby ke Skalárám. Založ si prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 20:14 Muž vlka [3453] Re: Petr26
Nemáš založenou prezentaci, takže ti toho nikdo asi moc neporadí. Osobně bych nějaký ten stupeň na teplotě přidal. Snad se ozve někdo zkušenější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 20:10 Petr26 – Skaláry - postupny uhyn
Ahoj, potreboval bych poradit. Uz vice nez rok se snazim neuspesne o chov skalar. Mam akvarium cca. 300l v nem neonky, mecovky, ancistruse (ty se dokonce uspesne mnozi) a parmicky cernopruhe vsechny rybicky bez jakychkoliv problemu. Pri umisteni skalar dochazi k tomu ze vetsinou jedna skalara prestane zrat, nasledne se stahne do ustrani moc se nehybe a tam jakoby lape po dehu a nasledne uhyne - tento proces trva ruzne dlouhou dobu nekdy to jde rychle nekdy klidne mesic. Tak se to opakuje v ruznych casovych intervalech s ostatnimi skalarami. Na skalarach zadny projev nemoci videt neni. Nekdy to je po mesici co jsou v akvariu nove nekdy po pul roce. Zkousel jsem nakoupit ruzne stare ryby od ruznych dodavatelu. Krmeni taky vcetne mrazenych nitenek. Teplota je stala cca. 25 stupnu. Netusite nekdo cim by to mohlo byt? Diky moc za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2022 13:47 Muž timbalero [0] bile tečky, vystupující ven
Fotka k příspěvku Tak po léčbě Eshou 2000 a Exit vůbec žádá reakce. Nemá někdo nápad, co by to mohlo být a čím léčit? Ryby žerou, stále se perou, nic nehyne, ale tečky nemizí. Má to polovina skalár a jedna Akara
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 17:03 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: timbalero
Může to být plíseň. Pravděpodobně to je počínající krupička. Musíš přeléčit celé akva. S ohledem na rostliny bych použil esha exit v kombinaci s esha 2000. Dávkování najdeš v návodu. Přidej vzduchování.Také by bylo dobré kdyby sis vyplnil prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 01:34 Muž timbalero [0] – bile tečky, vystupující ven
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím, poraďte, co je mým skalárám a čím to léčit? Pár z nich má na ploutvích bílé tečky, spíš hrbolky. Nádrž 240l je pravidelně odkalená + výměna 50l týdně, filtr v sobě má skoro 3l keramiky ( Eheim a Matrix ), testy na dusitany jsou dobré, zatím nebyl problém. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2022 08:05 Muž RAP [1555] Re: Monika
FMC je slušný dryák a k preventivnímu podávání nevhodný. rybicky.net/vyrobky/274-fmc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2022 21:34 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Monika
Obávám se, že té rybce už není pomoci. Máš tam další Skaláry? Pokud ano dej nějaké fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2022 19:18 Monika Re: ctibum
Fotku přidám později .. akvárko mám dlouho,120 l,nedávno čištěný filtr a výměna asi 1/4 vody (dávám odstátou a preventivně vždy FMC přípravek)ostatní ryby tetry a neonky,nic nového. Rostlinky živé a jedna umělá. Nikdy jsem neměla žádný problém,až teď. Skalar je asi 2 roky starý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2022 18:55 R Muž ctibum [6923] Re: Monika
Ještě přidej něco o nádrži. Stáří, velikost, údržba, osazenstvo, fotka...
Ty rostliny jsou živé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2022 18:51 Monika – Skalar - nemůže plavat, rozpad ploutví?
Fotka k příspěvku Dobrý den,prosím poraďte. Skalar nemůže plavat,už pár dní poléhavá na dně,chvíli plave a pak zase padne na dno. Dnes jsem si všimla že boční ploutve má jen ty paprsky,chybí blána mezi nimi (nevím jak to popsat). Dá se s tím něco dělat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2021 19:45 Muž RAP [1555] Re: mira65
Podívej se na rybicky.net/forum/5376… v tomto tématu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2021 19:19 mira65 Re: RAP
Moc děkuji za reakci. Nechci polemizovat, děrovku neznám,jistě víš co odepisuješ. Ještě dám jednu informaci, že dírky nejsou, spíše výstupky jako špuntíky. Jinak krmím různé vločky a krmivo pro pstruhy 1 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2021 18:58 Muž RAP [1555] Re: mira65
Nedostatečná výživa - děrovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2021 17:07 mira65 – Je to parazit?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím nevíte někdo co to je, snad parazit. V akváriu nic nového nepřibylo již hodně dlouho.
Krmím jen vločkama. Během krátké doby to je podruhé rozjeté bez předchozího úplného doléčení, jen ta samá samice skalára. Krupička to není, při prvním výskytu mi to na světle připadlo jako by ty výstupky byly pod kůží spojené, chodbičky?
Vše viz foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2021 05:52 Muž RAP [1555] Re: 3DOM
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36303x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376?od=51