Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 13:03 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: luke1988
Než se Vám ozve Romant, nastudujte si Hexamitu ryb. Vyloučení nebo potvrzení vyšetření trusu. Na youtube jsou videa.Přeju zdarne uzdravení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 11:33 Muž luke1988 [4] Re: romant
Na tohle zatím nejsem schopný odpovědět..pokud by byl výkal takový jaký popisujete, tak by se jednalo o co? Nebo spíš jakou léčbu bych měl zvolit? Jinak Vám děkuji za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 11:14 R Muž romant [27987] Re: luke1988
S největší pravděpodobnosí půjde o nějakou formu vnitřních parazitů. Jak vypadá jeho výkal? Je mléčné barvy a déle se držící u řitního otvoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 11:09 Muž luke1988 [4]
Zdravím, prosím o radu. Můj skalár dnes druhý den nejeví zájem o potravu (patenty + suché), je bledý a stále cuka tlamkou (jako kdyby chtěl "vydavit" potravu). Teplota v akváriu je stabilních 25° a výměna vody + údržba jsou také stejné. Je to dominantní samec, který tvoří pár, ale nijak si své postavení v současné době nebrání. Děkuji za případnou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2017 21:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Densi
Parazitologické vyšetření výkalu- dá se i pod obyč mikroskopem zjistit oč jde , červi nebo bičíkovci ,bohužel rozdílná účinná látka ,zaměn to a nic nevyřešíš ,naopak můžeš o rybu přijít a zbytečně vystavovat ostatní ryby léčivům na něco co nemaj , pokud jsou to obyč ryby -nic cenného , poslal bych ji na druhej břeh , léčba trvá cca 5 týdnů , léčiva taky nejsou zadara , když se léčí tak celé akva , ne jen jedna ryba sólo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 21:20 R Muž romant [27987] Re: Densi
Aha, takže se snaží aklimatizovat na tvoje prostředí jako nověji příchozí, no to by odpovídalo, střevní mikroflóra téhle ryby prostě tvoje prostředí nedává, čímž naprosto neříkám, že děláš něco špatně. Já osobně mám dobrou zkušenost s přípravkem eSHa Hexamita, ale bude to vždycky trochu střelba od boku, může a nemusí zabrat. Aplikaci do celé nádrže bych viděl jako vhodnější a nebo volím druhou možnost a tou je postiženou rybu poslat na druhej břeh, neb mám zkušenost, že ryba která si nějakým způsobem prodělá toto onemocnění je posléze nicotnější, ale zase to nemusí platit. Určitě si počkej, na názory dalších uživatelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 21:14 Muž Densi [40] - AmerikaRe: romant
Hmm, a co s tím ??? Dát skalárku od hejna ? a co dál, neporadil bys mi ? Akvo je zaběhlé, měním 1/3 vody týdně...v tom problém není. Tuhle rybku mám cca 2 měsíce, spolu s dalšími třemi od chovatele, celkem v hejně jich je 9. Mám to něčím přeléčit....? ....ale čím ?
Dík, Míra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 21:05 R Muž romant [27987] Re: Densi
Vnitřní paraziti, tedy nějaká jejich forma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 21:02 Muž Densi [40] - Amerika
Jedna nanayka se trochu straní hejna a hlavně nežere - vezme potravu do huby a zase ji vyplivne. Nemá smysl ji fotit, vypadá úplně normálně, ale to chování normální není. Občas plave s hejnem, občas je sama..., ale vůbec se neůčastní hejnovcýh "her"...Problém bude s tím, že vyplivuje potravu, nemáte s tím, někdo, zkušenost ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 18:16 Žena Sucu [12]
Fotka k příspěvku vydrzel, zatim vsichni drzi a zdaji se byti spokojeni :)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 17:13 R Muž romant [27987] Re: Sucu
No, vorvaná je jak samice a jak se lze domnívat na vině jsou dva faktory, jeden je ten transport a druhý, tedy ten je teď klíčový a tím jsou podmínky v nádrži kde je ryba umístěna. Pokud budou podmínky v richtiku, tak i takto vypadající jakoby rozstřih dokáže srůst, ale je zde to ale. ;-) Stručně, všechno špatně. Je třeba začít bezodkladně krizový scénář. Nekrmit týden nikoho ničím, bez debaty. Měnit denně alespoň 1/3 objemu vody, klidně i 2x denně, vodu vytempetovanou, teplotu na 28st. Žádný výluhy, nic takovýho, žádný cvičení s PH, nic takovýho, na výluhy máš čas až bude akvo v rytmu, tedy za měsíc. Obden při výměně vody vodu zasolit rozpuštěnou koncentrací polévk. lž. na 50 litrů vody. Žádný další přidávání ryb, bez diskusí. Budu předpokládat, že to akvo tak jak je v prezenatci je již nějaká říkejme tomu finální verze, tedy si myslím, že tam nechceš moc rostlin zasazených a máš to postavený jenom na těch plovoučkách a větvích, nic proti tomu, ale v těchto nádržích je třeba počítat s tím, že je nutné si pohlídat dusíky, což se dá jednat těma plovoučkama(za masivního přispění týdenní výměny vody, ne pod 50%) a za další se to řeší nějakým filtračním médiem s absorbční schopností, třeba oblíbeným zeolitem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 13:18 JoKa Re: Sucu
I ten zajetý filtr se musí "rozeběhnout", potřebuje čas, aby tu vodu přefiltroval. Navíc jsi určitě nepoužila tu samou vodu, ve které se původní bakterie ve filtru namnožili... Bakterie dostali novou vodu, část odumřela, musí se znovu namnožit.

Skokově ti tam lítají dusíci a klidně bych se vsadil, že ryby, co tam teď jsou, se Vánoc nedožijí...

Ano, tím zakládáním si záběhu pomohla, to uznávám, ale nemůžeš to akvo považovat za zaběhnuté. Jako, že mávnu kouzelným proutkem a hle, mám hotovo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 12:13 Žena Sucu [12] Re: JirkaŠčobák
mam malo rostlin ve dne, ale hromadu na hladine (tim to nechci ospravedlnovat, vic jich tam beztak nebude nikdy)
ok neni jen jedna skalara, ktera tam byla vypustena vcera vecer, tak rychle by snad nezchatrala kvuli moji nadrzi, ci snad jo ? rada se necham informovat
jasne, nemusela jsem tam davat hned dokoupene ryby, mohla jsem s nakupem pockat, proste jsem si rekla, ze kdyz uz vystresovane ryby, tak najednou a ne udrzovat je v tom stresu furt nejakyma novinkama
a to nejdulezitejsi : ja ty stare rybky uz do ty nadrze dat musela, nebyla jina moznost, to je proste fakt
no a jako posledni bod - odcerpat vecer cast vody a dat tam cerstou by nemusel byt takovy problem a tim padem by nemusela byt ani tak vysoka hladina skodlivych latek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 12:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Sucu
Přemýšlím, co bych slušného napsal ...
... tvé akvárium má na dně asi 5x méně rostlin, než by mělo mít. Rostliny stopro nefungují.
Ale tohle ti určitě přede mnou řekli i jiní a neposlouchala jsi je.

Jinak: Nebuď idiot. Představ si, že napíšu, že jsem založil akvárium. Se starou vodou a starým dnem. Bez filtru. Druhý den jsem tam dal krevetku. O dva dny později další čtyři. Další den další tři. O dalších několik dní devět. 18 dní od založení akvária mi v nádrži vesele rejdí krevetky. Budeš to zkoušet taky tak? Idiot si řekne: "Jirka to takhle udělal, jde to." Jenže idiot neví, že: Jirka má krevetek tolik, že mu na té první nezáleželo a dal ji tam, protože potřeboval očistit listy od kalu. Když ke svému překvapení zjistil, že mu ta první dál žije, zkoušel opatrně přidávat. Používal hodně malé krevetky, které se aklimatizují snadněji, než dospělé. Má všude stejnou vodu, krevetky loví už roky skleněnou fajfkou, takže je vůbec nepoškozuje, tvoří jim podmínky, že mu dobrovolně nehynou a ani nelezou z akvárií, přestože nejsou zakrytá sklem. Neví, že akvárium je udělané na míru a má o něco větší plochu hladiny, než by mělo standardní akvárium stejného objemu.

Ty jsi někde četla něco o člověku, který strká do akvária třetí den od založení ryby. Nemáš tušení, co onen člověk umí (uměl), kolik mu toho pochcípalo, jaké měl přesně podmínky a myslíš si, že to je dostatečný důvod, proč ignorovat rady většiny lidí tady a jako hrací skříňka opakovat, že to bude ok.

Dokud ti nebudou růst rostliny, kdo živiny zpracované nitrifikačními bakteriemi ve filtru spotřebuje? Nemáš funkční akvárium ani náhodou. Velmi málo rostlin! A divíš se, že ryby nejsou ok!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 11:46 Žena Sucu [12] Re: Urtman
ukazat ti je opravdu nemuzu, to uz davno zapadlo
ale tak neni to ojedinely nazor, ze kdyz se pouzije stare dno, zajety filtr a cast vody z puvodni nadrze, tak se ryby mohou nasadit hned ... ono nasazeni ryb je hlavne kvuli nitrifikacnim bakteriim ve filtru a ty tam jsou uz nejaky ten mesic a v pisku se taky nejake najdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 11:07 JoKa Re: Sucu
100 lidi a 100 nazoru

S tímhle souhlasím, ale ukaž mi jednoho z nich, který tvrdí že do akvária se pouští ryby třetí den od založení!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   12.12.2016 10:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Sucu
Na fejsbuk bych si osobně nechodil ani pro radu jak zasadit bramboru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 09:52 Žena Sucu [12] Re: MonterMonty
ono s tema informacema je to sileny, 100 lidi a 100 nazoru a jak se podle neceho zacnu ridit, tak 50 mi zacne nadavat, je to des se v tom pokusit nejak zorientovat :-D
ale uz jsem je tam vazne nemohla nechat dyl v te male nadrzi, takhle jsou sice v nove zalozenem, ale rozhodne v lepsich podminkach, nez byly predtim v nouzovce 40l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 09:49 Žena Sucu [12] Re: MonterMonty
koreny byly darovane a z venku, puvodni jsem davala ke krevetam, novy filtr jsem myslela ze jen vymenim hlavu za silensji, ted je tam 600l/h a bylo by 1500l/h (na 360l akva vhodnejsi), co jsem sparila sisky, tak jsem ten vyluh dala do toho akva taky, zase - rika se, ze se maji sparit, ze klesnou drive a i se driv do vody dostanou prospesne latky, urcite ve dne nic delat neplanuju, svetlo maji spise slabsi, teplotu na 26C zvedam na 28C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 09:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Sucu
s těma ploutvema už nic asi neděláš , to je prostě upálené z nevhodných podmínek ,zřejmě už při chovu malých rybek , kořeny pokud byly v minulém akvu , mohly být obalené užitečnými bakteriemi více než kolik jich může být ve staré vodě , tím že jsi je takhle vydrhla , jsi vše zlikvidovala , nový filtr Ti ted bude k ničemu , není zběhlej (ale aspon se už začne zajíždět), spařením šišek a listí ,jsi pravděpodobně na čas znehodnotila to co tam mohlo být užitečné .
pokud stojíš o radu ,do akva ted nezasahuj , v žádném případě se v něm nerejpej , zvláště do dna , žádné přesazování kytek atd , krmit vemi střídmě - jednou za dva dny trošku, měn každej den třetinu vody , aspon tejden , pak obden třetinu- 14 dní
o rybách skoro bílých stresem - těžko soudit neviděl jsem , no o doporučení chovatele ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 09:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Sucu
a tyhle ty rady ti dává kdo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 09:12 Žena Sucu [12] Re: MonterMonty
od chovatele bych ocekavala kvalitni zdrava zvirata, i nekolikrat mi bylo receno, ze chovateli muzu verit a ryby rovnou nasadit
nove akva bylo za pouziti stareho dna, stareho filtru a casti stare vody, ryby uz byly skoro bile od stresu, z prechodne nadrze, nemohla jsem cekat dele, nez je tam vypustim, to by odnesly jeste hur
delam vse co je v mych silach, aby to bylo pokud mozno co nejvic bez problemu, koreny jsem vydrhla, vymacela v savu a zase vydrhla, dala jsem sparene sisky i listi, aby se minimalizovalo riziko nakazy, dneska jak sezenu hlidani, jeste dokoupim silnejsi filtr, presunula jsem je do vody jiz ohrate a odstate (napoustela jsem prez sprchu + strihla tu blbost na upravu kohoutkove vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 08:48 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Sucu
Máš tři dny založené akvárko,už do něj dáváš ryby , šla sis je koupit na burzu ...
Jako bych Ti to na srazu neříkal co nemáš dělat,komu není rady ....
tohle nevypadá na rozpad ploutví , spíš nevhodné podmínky při odchovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 07:55 Žena Sucu [12] – pokousana ?
Fotka k příspěvku Zdravim, vcera jsem si prinesla z burzy skalary a rano koukam, ze se ji nejak rozjizdi ploutve. Moznosti hadam dve : porvala se x bakterialni rozad ploutvi. Co z toho mam ocekavat spis ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 19:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MichalK
Já Ti jenom Michale připomenu to co už jsi tady určitě slyšel ,to Tvoje akvárko je na šest skalár fakt malý , takhle bude nekonečnej kolotoč - nevhodné prostředí-stres-nemoce.....atd atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 11:52 Muž MichalK [16] Re: Motýl
Dobre, diky, tak snad to bude to, co pisete. Zkusim teda gdex.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2016 19:37 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: MichalK
pokud to jsou motolice, tak esha gdex, sera tremazol .... vše, kde je prazikvantel

garlic - česnek, ten určitě nepomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 17:57 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, moje skalára má na oku už delší dobu (cca rok) to, co je na obrázku. Bylo mi sděleno, že jsou to vnitřní parazité. Zkoušel jsem je vyléčit pomocí přípravku garlic (poradil mi to kamarád ze zoo) - namáčel jsem v něm granulové krmivo pro rybičky asi týden, počkal jsem asi měsíc a nic. Dnes jsem byl v Hornbachu a prodavač mi řekl, že by na to mohl zabrat eSha gdex, ale že si tím není jistý a tak ať se raději poptám. Co si o tom myslíte? Je něco co na to zabere? Klidně od jakékoliv firmy. Už jsem docela zoufalý a je mi jedno, kolik to bude stát, jen bych rybku už fakt rád vyléčil. Budu rád za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 17:08 JoKa Re: prasan
Už jsem objednal esha NDX. Mělo by to fungovat na oba zmíněné kmeny, kdybych se sekl v diagnóze...
Zvolil jsem eshu, protože té věřím. Mám v tom akva bohužel ještě krásné L213 a WF pancéřníčky leopardí a u eshy mám zkušenost, že ji snášejí i citlivější ryby...

Ps.: Jsem de**l, nemusíš mi to říkat, ale na karanténu jsem neměl místo, všude se mi něco vytírá, tře, kulí. Už takhle bojuji s místem... sad
Už s tím něco ale fakt udělám, tohle byla poslední kapka...

Pss.: Nemáš s uvedeným léčivem zkušenost? Nebo kdokoli??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 16:51 - Re: Urtman
Ak je to ono doporučujem preliečiť celú nádrž JBL Nedol-om.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 14:05 JoKa Re: lacewings
Hmmmm, toliko k tomu SuperZoo z jiného vlákna... :-| Už mi začínají nabíhat souvislosti, já si to dotáhl už s těma původníma zlatejma. Inkubační doba sedí jak pr**l na hrnec...!
Už si tam nekoupím ani vajgla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 14:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Urtman
-s největší pravděpodobností je zavlečení již infikovaných jedinců ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 13:58 JoKa Re: lacewings
Podle fotek, když už konečně vím po čem pátrat, to vypadá na ten druhý kmen - Camallanus cotii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 13:49 JoKa Re: prasan
Už to čtu. Díky oběma, podle té fotky to na to skutečně vypadá...
Jen by mě zajímalo, s čím jsem si to přinesl. Živým krmím jen grindalem... Jedině, že už to měli, když jsem si je dotáhl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 13:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Urtman
-jeden tip z několika možných rybicky.net/nemoc/capillaria-pterophylli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 11:18 JoKa Re: Urtman
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Intel update:
dnes jsem to urychlil té s nejhorším průběhem... Když jsem jí měl venku, tak jsem trochu zkoumal.
Potvrzuji, že jsou to nějaké červi. Hýbe se to. Mají 2 mm minimálně, ale i víc (když jsem chtěl toho nejdelšího vytáhnout pinzetou, tak zalezl dovnitř do střev. Při úmrtí hostitele se snaží vylézt ven, zřejmě hledají nového hostitele.
Jsou červení, barva silně připomíná nítěnku a uprostřed těla mají zesílenou část, takový kroužek, vzdáleně připomínající to, co má žížala...
Přikládám pár fotek, omlouvám se za kvalitu, s makrem moc neumím... Na té poslední je ten vytažený červ...
Díky za každý názor.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 19:20 JoKa – Co jsem si to přinesl?
Fotka k příspěvku Ahoj, máte někdo představu, co za nemoc má tahle skalára? Na fotce to trochu vidět je, ale pro jistotu: Na těle, z boku u řitního otvoru nějaká bulka. Po nějakém čase se jí v řitním otvoru objevili jacísi červy. Nevím, jestli to jsou červi, jen to tak vypadá. Červené, maličké, cca milimetr kouká ven, takový útvar připomínající korunku...
Mám to na dvou rybách, ostatní druhy ryb nezasaženy, mají to jen skaláry. Jedna, co je na tom lépe, se chová normálně, žere a nestraní se. Druhá je horší, slepená ocasní ploutev, lehce prifouklé břicho, zalezlá v koutě pod filtrem, nežere. Je před smrtí, takže ji to urychlým, ale potřeboval bych to identifikovat, abych věděl, jak moc je akva v ohrožení a jak léčit...
Hledal jsem dlouho a nenasel nic, co by to připomínalo... Už jste to někdo někdy viděl?
Předem díky...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 09:58 pazdo – Cervi z ritneho otvoru
Fotka k příspěvku Dnes som si na jednom skalarovi vsimol ze mu z ritneho otvoru trcia cervene cervi co to moze byt a ako to liecit ? Dakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 10:10 pazdo Re: MonterMonty
Vďaka za odpoveď, so skalarami som zacal tento rok a preto sa pýtam, skalare sa mi este nevytierali tak neviem dúfam že sa vytrú :) ďakujem ešte raz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2016 21:19 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: pazdo
No netuším jestli to může mít souvislost se zapnutím vzduchování a pokud ano , co tato změna v samici evokuje , nicméně - takovéto tiky - škubání hlavou a jiné podobné "tiky" hlavou ale i jinými částmi těla , je známka dorozumívání mezi rybami - at už třeba zastrašovacího charakteru(např při hlídání teritoria) nebo ryba dává podnět jinému samci ,že je třeba připravená ke tření - no a vzhledem k tomu že píšeš že jí odešel samec , bude to namlouvání - lákání jiného samce asi nejpravděpodobnější ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2016 15:55 pazdo – "Tiky" trhavý pohyb
Zdravím, neviem ako to presne popísať ale, keď zapnem v mojom akva vzduchovanie tak jeden skalar (samička) vždy stojí na jednom mieste a dostáva tiky alebo ako by som to nazval... Mam v akva este dalsích dvoch skalárov a nerobia to, začalo to od kedy som zvýšil osvetlenie, a viac menej to je aj od vtedy odkedy jej umrel partner.. Neviem čo z toho s tým môže mať súvislosť, Testy vsetky v pohode okrem PH je trocha vyššie (7.3) no mam tých skalárov dlhšie a PH sa nemenilo teplota 24C-25C Ďakujem za odpovede.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 12:38 Žena baletka [624] Re: MonterMonty
Já se to snažím "pestřit" ;-) Mraženého mám vždy tři druhy - koretru a patentku vždy v poměru více koretry, méně patentky, plus teď jsem začala přidávat dafnii a jiné drobnější záležitosti, aby se k tomu dostaly i neonky. Suchého mám taky vždy tři až čtyři druhy, granule Hikari jsou (podle mě) spolehlivá volba, k tomu něco od Sery, sem tam chipsy pro pancíky, přidávám zelené vločky, teď jsem zkusila nějaké vločky od Fluvalu, ty jim jedou šíleně, ale netuším, jaká je skutečná výživová hodnota. No a občas dám den hladovku, a když zpozoruji nějaké divné chování, krmím baktotabs třeba tři čtyři dny. Co Ty na to? Jo a s tím živým - když se dostanu na burzu, vyměním mrážo za živé, opět více koretry a méně patentky, artemii a dafnii, nítě jen zcela výjimečně, když se dostanu do spolehlivé prodejny, protože nemám čas na to je soustavně pořádně proplachovat a čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 12:33 Žena baletka [624] Re: NHKG
Taky krmím méně. 4 kostky mraženého dávám na celé akvo, kde je šest - vlastně teď už pět - skalár, asi šedesát neonek, párek cichlidek vysokoploutvých a deset pancíků smaragdových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 11:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: baletka
vono taky záleží jaké živé , nemůžeš ryby ládovat jen patentkou , nebo jen nitěnkou , kdyby to bylo tak jak píšeš že je živé nebo mrážo moc tučné, bylo by v přírodě ryb opravdu pramálo,pač tam jim nikdo suché nesype(ale nelze to takhle zjednodušovat, v přírodě platí jiné zákonitosti, ryby mají podstatně větší energetický výdaj) , je tedy potřeba krmit pestře , jak už tady bylo mockráte zmíněno , takže alespon 4-5 druhů žvé- mražené , 4-5 druhů kvalitního umělého ,
když nebudeš překrmovat , nikde se nic kazit nebude .
s tou teplotou bych to taky nijak nehrotil ,pokud jsou změny pozvolné
zvýšení teploty se doporučuje při krmení masem teplokrevných zvířat(např hovězí,krůtí srdce) kvůli (ne)stravitelnosti tuků- ryby na to nemají enzymy a může se takový tuk ukládat na vnitřních orgánech - což si myslím že u různých žoužvelí ,které běžně ryba najde ve své domovině moc platit nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 11:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: karmen1976
Jaký objem má ta kostka? Nebo kolik kostek je v baleni (balení bývá 100ml). Protože jak tak sleduju, tak asi krmím méně než ostatní. Ale až na jeden druh ryby nemám problémy s růstem ryb. Tak nechci překrmovat.
A místo patentky doporučuji koretru. Ale z burzy, v obchodech bývá nekvalitní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 10:55 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: baletka
Vyšší teplota pomaha při tráveni, pokud se krmí živolama a mraženym. A pokud nebudeš překrmovat, nema se co zkazit. ja davam na 4 skalary 2 až 3 kostky patentek a sezobnou všechno. A krmim treba i dvakrat denne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 10:23 Žena baletka [624] Re: MonterMonty
Tuhle informaci jsem ještě nepostřehla. Zatím jsem se všude dočítala, že suché a jednou až dvakrát týdně mražené nebo živé, že je to moc tučné a může jim to denně dělat problémy. Tak se v tom vyznej.. ale nějakou souvislost to mít může, protože v zimě jim dávám mražené skoro obden a v létě jsem to zmírnila kvůli teplotě - mám v baráku okolo 26° a voda leze až na 29. Tak aby se to tam nekazilo.. Jinak ryba do rána skapala. Takhle rychlý konec jsem tedy ještě neměla, ani u ramek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 22:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: baletka
Já s tím moc zkušenost nemám , buď jsem krmil jen umělými , teď futruju z 90% žívým a mrážem , nemám problém-chytám i na rezervoáru dafnu atd ,krmím patentkama-kupovanýma , ládoval jsem i choulostivé ramky nitěma - problémy jsem neměl , jen se to živé musí řádně čistit a neustále proplachovat ,ale tak když se nad tím zamyslím, něco by na tom mohlo být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 22:43 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: baletka
Já neléčila, druhý den jsem ji nechala uspat. Pak jsem vymenila 1/2 vody, přidala výluh a od té doby zatim klid...
Krmim mraženým denně, teplota vody stab 28℃ kvuli trávení . Suchym krmin tak 2krat do tydne jako přídavek plus česnekové granulky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 22:35 Žena baletka [624] Re: MonterMonty
Myslím, že neuleví. Vypadá dost blbě. Díky za info. Myslíš, že pokud ta ryba byla takto živena půl roku, že by se půl roku nedělo nic, a pak najednou prudce tento problém?? Edit: baktotabs bylo první, co jsem servírovala a budu teď pro jistotu chvilku dávat celému zbytku osádky.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36303x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376?od=551