Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 12:49 kalik Nafouklá skalára
Fotka k příspěvku Nežere, je nafouklá, schovává se. Tlamičku má zarudlou. Už mně takto umřely dvě před měsícem. Parazit? Vodnatelnost? Víte někdo co to je? Čím to léčit ve společném akváriu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 18:05 Kakarinka – Skalárka
Tak bohužel dneska dopoledne skalárka umřela sad sad sad na hlavě měla dokonce trochu nějaké šrámy, hodně mě to mrzí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 21:05 Kakarinka – Úspěch?
Takže po delší době se tu opět hlásím. Skalárka začala žrát, oči trochu splaskly, ale jsou zakalené. Myslíte, že už má nějakou naději? A co s těma očima? Předem díky za reakce ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 19:03 Muž Yirka [9118] Re: Kakarinka
Oboje tvrzení mi říkají mé zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 14:44 Kakarinka Re: Yirka
proč myslíte? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 13:26 Muž Yirka [9118] Re: Kakarinka
Ryby vydrží bez krmení i 2 týdny, ale ta tvoje to už má bohužel spočítané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 13:22 Kakarinka – Nepřijímání potravy
Skalára má pořád vyboulené oči, jako na fotkách níže. Bohužel, vůbec nic nežere, mám strach, aby mi neumřela hlady. Chtěla bych se zeptat, jak dlouho asi vydrží ryba bez jídla? Díky sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 19:32 Kakarinka – Foto skaláry 2
Fotka k příspěvku druhá fotka skaláry, je dost vidět, jak má vyboulené oči, už to ale není tak hrozné, znovu jsem jí před chvilkou do vody dala sera baktopur, tak snad jí to pomůže úplně
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 19:31 Kakarinka – Foto skaláry 1
Fotka k příspěvku Tak tady zasílám 1. fotku skaláry, je to focené z výšky a mobilem, takže foto není moc kvalitní...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 15:41 Kakarinka Re: Designer
díky za rady ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 15:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kakarinka
Kdyz se to zlepsuje, pokracoval bych. A se zradlem velice opatrne. Kdyz uz, jen treba tri granulky/vlocky, jako test jestli si vezme, ale nekazi se od toho voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 14:24 Kakarinka Re: Kakarinka
jinak skalára vypadá o něco lépe, očka má jen trochu vyboulené, večer jí zkusím dát žrádlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 14:20 Kakarinka Re: Designer
Děkuju za reakci. Skalára je u tlamovců nouzově, ve velkém akvárku jí ostatní rybky okusovaly ploutve, tak jsme ji přendali. S tlamovci se snáší dobře. Mám tedy pokračovat s léčbou sera baktopur podle návodu? 1. den lék, 2.den přestávka a 3.den znovu lék....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 13:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kakarinka
Potravu ta Skalara neprijima, je nejspis plna bakterii, ne vzdy to musi mit vsechny projevy zaroven, aby to bylo totez co vodnatelnost, to by nejspis prislo pozdeji, pokud by to tedy stihlo pred smrti.

Jestli ji po 3 dnech zalezaji oci zpet, zabira to, a urcite pokracovat. Bile az pruhledne vykaly mohou byt zpusobeny i bakteriemi, nemusi to vzdy byt strevni bicikovci. Chce to trpelivost, ty vykaly se nesrovnaji ihned. Uspech leceni se tady pozna, kdyz zacne ryba zrat, pak se ji vrati i vykaly do normalu. Po trech dnech se na vykalech nepozna, zda se to vylecilo ci nikoli. Zkusenost mam, ze nejdrive za 6dni od pocatku lecby se vykaly vraceji do normalu, i kdyz ne u Skalar, ale Tercovcu, a to kdyz se to chytne hned jak problem zacal.

Nebud ovsem smutna, jestli ta ryba odejde do vecnych lovist, vyleceni takovychto veci neni uplne bezne. Pokud se tak ale stane, a odejde, uz si novou Skalaru k Tlamovcum nekupuj, fakt to neni prave stastne souziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 12:55 Muž kortezhugo [983] Re: stetinka
"Jak může někdo dát tlamovce ke skaláře?"
...toto neriesim :-)
ale niekedy to ide v pohode...

ja som mal napr. samca Pelvicachromis pulcher z ocelatusom v jednom akva...
par rokov som ich mal spolu uplne bez problemov
dokonca sa mali radi - neustale plavali spolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 11:41 Žena stetinka [270] Re: kortezhugo
Tak jako tak, ta skalára je odsouzená na smrt... Jak může někdo dát tlamovce ke skaláře? tone sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 08:29 Muž kortezhugo [983] Re: Kakarinka
Sera baktopur je na toto co popisujes dobry...
Ak chces este zvysit ucinnost liecby - tak k tomu mozes pridat Acriflavin...
Ten sa pouziva hlavne pri plesniach ale potlacuje alebo uplne zastavuje rast a mnozenie bakterii a vyrusou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 21:17 Kakarinka – Skalára-vyboulené oči, nechutenství
Dobrý den, prosím o radu. V akvárku (80*43*33) chováme skaláru a 2 cichlidy (Tlamovec černoploutvý). Skalára má asi 5 dní vyboulené oči, vůbec nepřijímá potravu, občas se objevují velmi dlouhé bílé až průhledné výkaly. Vypadalo to trochu na vodnatelnost, ale nemá nafouklé břicho ani naježené šupiny. 3 dny jsme ji léčili pomocí Sera baktopur, v návodu se píše, že lék funguje na vodnatelnost, vypouklé oči atd. S tou vodnatelností si ale nejsem jistá. Po 3 dnech léčby se jí trochu zmenšily oči, ale pořád to není dobré ani nepřijímá potravu. Ihned, co jsem si všimla vyboulených očí, jsem jí dala do karantény, ve vodě má i vzduchování. Mám nějak pokračovat v léčbě Sera baktopurem? Fotku zde zatím nemám bohužel možnost umístit, dám ji sem ale v co nejbližší době. Moc prosím o radu, rybku nechci zatím utrácet, pouze, pokud by byla léčba opravdu beznadějná. sad Předem díky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 18:04 Muž lukasleibelt [84] – skalára
to já mám topné tělístko juwel jsem s ním spokojen a teplotu mám 24 pro skaláry protože mám s nima mečovky a ty mají mít 24

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 09:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarK
Tak to muze byt hodne spatna situace. Jeste bych pohledem zhora zkontroloval, zda mu neodstavaji supiny. Izolace je to nejlepsi, co se dalo jako prvni zasah udelat, at neonemocni dalsi ryby. Pochopitelne to ted chce dobre sledovat ostatni ryby. Zda preventivne neco nasadit a nebo ne, to je na kazdem, protoze se nasazenim leciv rozhasi cele akvarium a stejne to nemusi pomoct, kdyz se netrefi typ nakazy. Odkaleni a vymena casti vody je spravne.

Tu izolovanou rybu bych lecil www.akvarista.cz/… , kdyz vylezou oci, casto jde o bakterie (i kdyz kdo vi, co vsechno jeste to mzue zpusobit). Moc velke sance na zachranu te ryby nevidim, ale zkusit se to muze.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 20:02 KarK – vyboulené oči
Chtěl bych se zeptat, skalár má jedno oko hrozně vyboulené a druhé taky trochu. Tak sem vyčistil akvárko a skalára dal na samotku. Nevíte co to je a zda jsem udělal dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 19:25 Muž Yirka [9118] Re: SP
Těžko můžeme věštit, ale pravděpodobně pigmentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 19:19 SP – černé tečky
dobrý den, chtěla bych se zeptat, všimla jsem si, že skalár ma tekové malé černé tečky. nevíte co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 13:23 Muž Agip [6] Re: romant
Fotka k příspěvku Nemohlo by se jednat o nějakého cizopasníka co se tam zavrtanej? No má tam černou tečku, která z boule nevylézá.
Ale také možná to je jen strup.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 08:31 Muž René73 [0]
Jo jsou už tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:48 R Muž romant [27982] Re: René73
Jenom cvičně, ty skaláry jsou už v tom 250 litrovým akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:46 R Muž romant [27982] Re: René73
Ne, ne fakt se to tak dělá, ale je na to opravdu potřeba dávka odvahy. Sám jsem to na tzv. postižených kusech testoval s 50% úspěšností. Vím, že to zní drsně, až morbidně, ale je to tak. Určitě jak jsem psal nejsem sám kdo to realizoval. To jsou moje zkušenosti, se kterýma jsem se podělil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:41 Muž René73 [0]
to si děláte srandu na to bych asi neměl odvahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:33 R Muž romant [27982] Re: René73
Můžeš otestovat pro někoho lehce brutální metodu ustřižení té hřbetní ploutve. Ano dá se to tak realizovat. Skaláru odlovíš, vezmeš si jí do nějaký utěrky nebo třeba plíny a ustřihneš jí tu zdeformovanou ploutev a potom už jenom sleduješ jak jí to dorůstá. Chápu, že to může znít brutálně, ale občas se takový zástřih ploutví používá a jistě nejsem jediný kdo ho někdy realizoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:24 Muž René73 [0]
6erou uplně normálně aji plavou bez problému a jsou aji stejně velcí.žádný jiný změny nepozoruji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:20 R Muž romant [27982] Re: René73
Podle mě se jedná o nějakou genetickou poruchu, ale ta (ne)fotka je optavdu nic moc. Jak se velikostně vyvíjejí ty tři tzv. postižený kusy vůči tomu tzv. normálnímu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:15 Muž René73 [0]
Fotka k příspěvku Nevíte čím by to mohlo být že mají tak křivou horní ploutev.Já jsem je dostal byly celkem 4 a stoho 3 mají křivou tu ploutev.fotky nic moc foceno mobilem tak se omlouvám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 13:48 Muž Agip [6] Re: romant
OK, díky za radu.
Nic nevytéká, nečouhá. Vypadá to jako boule a trochu jsou naježené šupiny, ale to bude si způsobeno boulí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 13:40 R Muž romant [27982] Re: Agip
Já si osobně myslím, že se někde odřel(a). Z toho místa mu nic jakoby nevytéká, nebo z toho nic nečouhá, alespoň podle tý fotky to nevypadá, takže bych to jenom sledoval a myslím si, že to nic nebude a samo se to za pár dní srovná. Můžeš preventivně nasadit vodoléčbu v podobě častější výměny vody, tím se nic neskazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 13:36 Muž Agip [6] Re: romant
Chová se úplně normálně. Žere atd. Mám tam dvě větší a 3 malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 13:33 R Muž romant [27982] Re: Agip
Jak se ta skalára chová? Plave normálně, žerě, nebo se to projevuje ještě nějak jinak. kolik těch skalár tam máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 13:20 Muž Agip [6]
Fotka k příspěvku Omlouvám se za trochu nesrozumitelný text. Nějak jsem si to nezkontroloval před odesláním.
Přídávám ještě jednu fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 13:17 Muž Agip [6]
Fotka k příspěvku Do brý dne, měl bych dotaz. Mám větší Skláru a najednou se jí udělala taková boule. Nevěděl by někdo co s tím, nebo tomu nechat volný průběh?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 08:48 Muž Yirka [9118] Re: Designer
ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 08:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Yirka a Agip
Ja to doplnim, i protibakterialni. Zkusil bych pro zacatek eSHa 2000, protoze tezko rict, co se do poranenych mist vsechno muze dostat, i co vypada jako plisen je mnohdy bakterie, a tohle lecivo ma siroke spektrum pusobnosti a zda se k rybam setrnym, alespon mne se tak jevi. Kdyz rychle nepomuze, muselo by se pouzit neco silnejsiho.

Co se tyce toho jak ryby eSHa 2000 snaseji, snaseji jej velice dobre, dokonce v minulosti ani Tercovci vuci nemu neprotestovali. Ale i tak bych si overil, zda nekde na webu neni zminka o rybach, ktere jsou v akvarku, v souvislosti vzdy s konkretnim lecivem. Treba o lidech, kteri si zlikvidovali jen z neznalosti Krunyrovce (Ancistrus) nevhodnym lecivem, jsem slysel zvesti dost :-) .

Vyplati se byt vzdy opatrny, nedelat nic automaticky, bez premysleni a cteni, a hlavne overovat informace z vice zdroju, ne ze nekdo neco nekam placne a ja to vezmu jako fakt, protoze ne vsechno co se pise je vzdy spravne, a bohuzel se dnes dobre siri i pekne bludy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 08:22 Muž Yirka [9118] Re: Agip
Ta laciná řešení v této fázi již asi moc dobrá nebudou. Chce to dle možností nějaký lepší protiplísňový lék.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 22:35 Muž Agip [6]
Dobrý večer, před měsícem jsem si koupil 3 velké skaláry 17-19 cm na výšku ( a na sviňu se z nich vyklubali 3 samci- 1 nej aktivně v bitkách darována známému) Jedna z těch dvou se dost dodrbala při převozu, hlavně na hřbetní ploutvi. Ze začátku se jí to hojilo, ale v poslední době se to horší. Mám podezření ,že jí to hnisá a prohnisalo na druhej bok hřbetní ploutve. Mám v plánu jí přelovit do menší nádrže a dát jí tam trochu soli (určené množství z knih - odzkoušeno v minulosti rodiči a většinou účinné) a zvýšit teplotu nas 28-29 stupňů... Je to dobrej nápad? Nebo zkusit Preventin, ale Skaláry tu chemii moc nemusí...
Můžu podat foto, ale až zítra (nemám u sebe foťák)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 12:12 R Muž romant [27982] – Re: jirkabrana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 11:57 jirkabrana – odpadavani oka
Fotka k příspěvku nemocna samicka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 11:55 jirkabrana – odpadavani oka
Fotka k příspěvku Dobry den chtel bych se zeptat proc to tomu tak je? mam chovny par skalar a oboum dvoum odpadava oko! samice uz ho ma skoro venku a sameckovi okolo oka to zacina nejak belat viz foto... Nerad bych o ten parecek prisel tak prosim o radu!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:20 PePe – chotoba
Fotka k příspěvku chcem požiadať o radu... na jednej strane skalára pod žiabrovým otvorom sa objavila niaka choroba, ktorá pripomína herpes alebo rozmočený pľuzgier a vidno mu aj mäso... čakal som či sa mu to samé nezahojí po určitom čase (tento chorobný stav trvá už 3týždne)... stále má dobrý apetít jeho správanie sa nezmenilo a ani jeho farba... mám pocit, že ho budem musieť utratiť...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 10:30 Muž kortezhugo [983] – Re: AG
...na to si treba zvyknut...lebo este sa to ani nezahoji a uz sa pobiju znova X-) :-)
to potom clovek "nestaci" zazracne vodicky do vody liat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 10:04 Muž AG [99] – Re: kortezhugo, Romy, romant
Díky za reakce, měl jsem akorát pocit že se mu to hojí pomaleji než ty potrhané ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 09:04 Muž kortezhugo [983] – Re: AG
taketo male veci ani netreba riesit...
to zmizne samo za par dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 23:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: AG
Nedělej nic jiného,imunita ryby si s tím musí poradit.Dá se pomoci proti druhotnému zaplísnění,a to jsi udělal.Rány z bojů se spraví řádově do několika týdnů.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376?od=1301