Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.10.2019 22:58 R Muž ctibum [6867] Re: Bemis
Mistři skalároví nejspíš budou vědět, ale dost pomůže buď se zaregistrovat a založit řádně vyplněnou prezentaci, nebo dej celkové foto a maximum informací o nádrži (velikost, kdy zalożeno, kdy ryby, filtr, údržba atp.)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 22:37 Bemis – Díra v rybě
Fotka k příspěvku Dobrý den, ahoj. Poslední dny se mi stává že mi umírají skaláry každý den jedna. Všechny mají stejný "vyhnilý místo" na sobě ve stejném místě. Nevíte někdo co s tím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 23:42 Hanka 84 Re: vlka
Ahoj a jak to dopadlo?Jak jsi to léčil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 19:02 Muž vlka [3441] Re: Hanka84
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čauky. Asi jsem měl to samý. Nejdřív jedna tečka, pak dvě, pak i z druhé strany. Začalo se to zvětšovat. Nevím co to bylo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 09:40 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Hanka84
No tak ho zkus taky kontaktovat. Co on na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 09:31 Hanka84 Re: Kawa
Od akvaristy,chovatele....vždy spokojenost...tohle mu asi někdo přivezl z zrušeného akva :-( a nebylo to vidět,začalo to vylejzat až doma sad Chtěla jsem mít v 600l nějakou pěknou dominantu...Mám tam samé mimina :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 08:14 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Hanka84
Odkud jsou ty ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 08:08 Muž RAP [1549] Re: Hanka84
Separuj ho. Taky jsem to kdysi u skalár měl jako následek jednostranného krmení.
A pro příště bych takového zgrčence nekupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 07:55 Hanka84 Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám ho tři dny,kopila jsem 4, ale má to jen on....Hned jsem si všimla,že mu něco jako vylejzá za hlavou.Měl to na dvou místech,teď na 4.Je docela tlustý,jídlo nic moc,ale třetí den....Akva 600l smíšenê,teplota 26°,písek křemičitý,kořeny,rostliny.Filtr jeden vnitřní a jeden externí.Potřebuji radu,co s tím...Mám tam drahé ryby :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 07:40 R Muž ctibum [6867] Re: Hanka84
Hodila by se řádně vyplněná prezentace akvária ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 07:21 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Hanka84
Bylo by dobré uvést zda přijímá potravu. Jestli se nestraní ostatních. Podle fota to vypadá na bičíkovce. Ale chce to víc informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2019 23:52 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Hanka84
Zkontroluj si NO3 a pH. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2019 23:27 Hanka84 – Dotaz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím co to je?Koupila jsem je před pár dny....má to jen on.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 17:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Ancistrus gold
Máš nějaké foto dané nádrže ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 12:14 Muž RAP [1549] Re: Ancistrus gold
Jak jsem psal, první pomoc - rašelinový výluh. Zatmaví vodu, změní čichové vjemy.
Zauvažoval bych i o přidání větších rybb, u tebe třeba pár akar hnědých. Skaláry budou mít "nepřítele" a nebudou vkládat tolik energie do šarvátek mezi sebou.
Jinak by se hodila fotka akvária. Ideálně si udělat prezentaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 10:44 Ancistrus gold Re: RAP
Takto cez leto mám teplotu zhruba 27-28 stupňov celzia, niekedy keď je veľmi teplo tak aj 29. Okrem nich mám len 7 Neóniek červených, 6 Tetier bleherových, 5 Tetier žiarivých a 3 Prísavníky obyčajné. Dneska som si všimol, že keď je vypnuté osvetlenie akvária tak sú v kľude, ale keď som zapol osvetlenie, tak po chvíli začali byť na seba agresívne. Neviem čo mám teda robiť. Zrejme by ich bolo najlepšie oddeliť. S čím teda môže súvisieť to ich správanie? Je možné že to súvisí s tým že stále sa vytierajú, ale nemajú podmienky na úspešný odchov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 20:30 Muž RAP [1549] Re: Ancistrus gold
Jak vysokou teplotu máš v nádrži? Jaké jsou tam další ryby?
Oddělit je můžeš, alespoň budou mít čas na regeneraci, zejména samička. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 20:23 Ancistrus gold Re: RAP
Díky za radu. Ale toto bolo už tretí krát a čo keď sa budú biť aj naďaľej. Neviete niekto aká by mohla byť príčina a ako tomu predísť. Mám ich oddeliť. A čo s tou samicou. Ústa, čelo má dobité, a už má aj oko trochu zakalené, neviem teraz čo mám s ňou robiť. Prosím poraďte mi niekto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 19:07 Muž RAP [1549] Re: Ancistrus gold
Zkus použí rašelinový výluh(Torben apod.). Ryby by se měly zklidnit, působí i proti druhotnému zaplísnění ran.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 16:44 Ancistrus gold – párik skalárov sa bije
Dobrý deň. Mám jeden pár skalárov v 160l akváriu. Už asi dva roky zvyknú zhruba raz za mesiac naklásť ikry. Vhodné podmienky na úspešný odchov som im ale nevytvoril, tak vždy ich zožrali iné rybky alebo možno aj oni sami. Za posledné dva mesiace mali ikry asi 3 krát a vždy v tomto období keď ich mali za posledné dva mesiace, tak sa bili a teraz sú dobité až do mäsa, samička je na tom značne horšie než samec a teraz už aj rýchlo dýcha. Nevedeli by ste mi s tým niekto poradiť? Čo mám s nimi robiť?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2019 19:24 Muž wexli [-4] – Skala
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj lidi, nevite co to je prosim?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 18:31 pavel1234 – Červené flíčky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
mají některé Vaše skaláry červené flíčky třeba u pusy nebo na začátku ploutvi? Já právě nevím, jestli to je nemoc a nebo prostě bitkama. Nedávno se třely skaláry a dost se bily. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2019 12:13 Muž Zip [277] Re: Vevod
A ve výměně filtačních náplní by mohl být ten problém. Já sice nemám skaláry, ale stejnou filtraci. Propírám náplně v odpuštěné vodě z AQ tak 1x za 3/4 roku když jsou hodně zanesené, ještě jsem je neměnil a to jedou 3 roky. Bílou vatu při výměně vody jen properu a měním až když je vytahaná, teda 1x za 1-2 měsíce asi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 10:48 Muž Vevod [5] Re: Wanderer
Filtrace je set od Juwelu BioFlow 3.0 náplně měněné cca 2 měsíce zpět kromě té vaty na hoře ...tu měním s výměnou vody....ještě mě napadlo, že tak 14 měsíc zpět se mi přemnožili kružníci malí...ale teď už je to v pořádku...a taky jsem přestal krmit zmraženýma patentkama....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 10:41 Muž Vevod [5] Re: Anthrax
Ano NO2 a NO3 jsem přehodil...administrativní chyba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 02:59 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Vevod
Možná bych jí dal ještě šanci a k té doporučené výměně vody bych přidal torben. V případě skalár je to až zázračná vodička. A jinak bych se ještě zamyslel nad stavem a výkonem filtrace. Ale pokud se za týden nespraví, tak to asi opravdu nemá cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 22:11 R Muž Anthrax [4739] Re: Vevod
Máš nějaké testy? Aby jsi věděl hodnoty vody v akváriu...
Asi jsi přehodil hodnoty NO2 a NO3. Ale ani NO2 na 0,44 mg/l není v pořádku. Podle mě ty dvoutýdení výměny vody na takovou osádku nestačí. Ale když máš takovouto vodu, tak to těžko říct co s tím.

Když ta ryba neudrží stabilitu, tak bych jí asi utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 22:00 Muž Vevod [5] – Nevím co se děje
Zdravím, mam dotaz. Mam doma 2skalary, jsou ve 120l akva s 5 cichavci zlatymi a 2 ancistrusy. Jeden Skalar je úplne v pohodě. Druhy už cca týden plave na ležato, občas je v přirozené poloze, ale max 10 min, pak si zase lehne...žere normálně a nemá žádné viditeln deformace. Jen vetšinu času trávi u hladiny. Když krmím tak si počka bokem od ostatnich ryb a požere až má klid.... Nevite co s nim??? Ostatní ryby jsou úplně v pohodě....vodu měním cca co 14 dní hodnoty vody: NO2 - 21, NO3 - 0,44 , celková dH - 6, uhličitanvá tvrdost dH - 10, pH - 6,9 , teplota 25C . děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.02.2019 12:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: marekiss
Myslím že rašelinové výluhy jsou mnohem bohatější na obsah prospěšných látek, nic proti šiškám , používal jsem je také , nicméně ty výluhy při předávkování můžou být dost nebezpečné pro ryby , hlavně díky prudkému poklesu PH - proto Ti doporučuji ten komerčně vyráběný Torben - základem by měla být rašelina - je stabilizovaný na PH neutrál , takže i při mnohanásobném předávkování oproti doporučení výrobcem se - nic nestane-naopak má silnější účinky, už si to tady několik uživatelů na moje doporučení vyzkoušelo s vynikajícími výsledky.

pouze mou laickou neodbornou úvahou - vyplývající z vlastní zkušenosti- pokud by šišky měly stejné nebo alespoň podobné účinky jako rašelinové výluhy , ty plísně by se u Tebe nedostavily, toho Torbenu se vůbec nemusíš obávat, i trojnásobné dávkování ,oproti doporučení výrobcem , nemají žádné viditelné negativní účinky , naopak - ryby se mnohem intenzivněji vybarví , podporuje to tvorbu přirozené produkce kožního slizu - což je přirozená ochrana proti vnějším vlivům , působí blahodárně na imunitní asi i nervový systém , stahuje rány , působí protizánětlivě, antibakteriálně atd ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 22:22 Muž marekiss [11]
Ještě jednou děkuji. Tvých rad si vážím. Máš krásné skalary. Ad nepravdivé údaje. Je pravdou, že co2/hojení je v plánu a tak uz jsem jej tam napsal ale je to jak píšeš s těmi souvislostmi.

Vodu měním. To už jsem si zvykl dříve, jako první pomoc a pak řešit co případně dál. Ad Torben. Používám olšove sištičky 1/20l co 3týdny výměna. Myslíš, z vlastní zkušenosti, že to dokáže nahradit výluhy? Vodu to obarví i sníží PH.

Ad razantní zarybnění. Chápu, ale přišlo mi, že bude lepší je co nejdříve přesunout do většího. V tom menším bez většiny rostlin se špatně udržovala stabilita. Byly to tu celkem manévry prvně přesunout 200l a znovu rozjet, aby na jeho misto mohlo později přijít 700l. Mezitím dorazily skalary .....

Měl jsem ty ryby následně přesouvat postupně. Teď už to vím a tluču se do hlavy. Pozdě!

Žena mě tento měsíc musí milovat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   23.02.2019 20:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: marekiss
Nemáš zač ,

k tomu Tvému upřesňování - každý zdejší uživatel ochotný Ti poradit s nějakým problémem ,Tě vyzve k tomu aby sis založil , nebo doplnil informace v prezentaci nádrže , určitě ne z toho důvodu aby zajistil dalšího uživatele do počtu na tomhle webu.
Je to z toho důvodu aby měl co nejvíce informací a dokázal co nejlépe určit povahu problému ,pro začátečníka- drobnosti které mu nic neříkají , pro zkušenějšího souhra drobností které vedou k jasným příznakům toho či onoho.

No pokud máš v prezentaci uvedené nepravdivé údaje , tak Ti těžko někdo relevantně poradí , pač každý se prvně podívá do prezentace a z toho pak začne usuzovat co je špatně a pod...

Nicméně i když pominu to (ne)hnojení a (ne)COčkování - stále je velký průser to rychlé a razantní zarybnění , ono to není jen 15 skalár, ale dalších cca 70 malých ryb - to by najednou neustálo bez potíží ani dobře zaběhlé akvárium - jak už jsem psal , akvária se zarybňují postupně, aby se užitečné bakterie ve filtru a ve dně stíhaly namnožit na potřebné množství ono totiž ve filtru i ve dně bude vždy jen tolik užitečných bakterií, kolik pro ně bude žrádla (odpadu) k přeměně.

Použití staré vody do nového akvária, podle mého názoru nemá valné opodstatnění- těch bakterií je ve vodě tak málo že nemá smysl uvažovat o nějakém smysluplném efektu (bakterie žijí přisedlé na podkladu- proto ty ceremónie s porézností filtračních materiálů)- naopak taková voda může být plná dusíkatých látek škodlivých pro ryby - já dávám vždy čerstvou vodu , pokud to množství dovolí, nechám max hodinu odstát,

použití původních filtračních materiálů -ano smysl má , nicméně si musíš uvědomit ,že i manipulací s nimi kolonie částečně ochromíš - u dna je to ještě horší ,při manipulaci s ním se toho spousta vyplaví do vody, naruší se prostředí kolem kořenů rostlin -ty se pak musí znovu přizpůsobovat atd...
Jednoduše- v takových případech je potřeba mnohem častěji a více měnit vodu , než se prostředí zase ustálí a vyrovná se změnami.

Co bych Ti poradil - no pokud nemáš přístup k mikroskopu - zjistit jestli vůbec mají ryby nějaké potíže s parazity,i tak bych se nejdříve zaměřil na stabilizování prostředí v akvu - tedy co dva dny měnil polovinu vody po dobu min 14ti dnů , hodně omezil krmení (bohatě stačí jednou za dva dny trochu) a začal přidávat nějaký rašelinový výluh - třeba Torben v doporučeném množství - ten by měl takové lehké plísně jako jsou u Tebe držet na uzdě, další neopodstatněné dávkování léčiv bude momentálně akorát opětovně nepříznivě působit na stabilitu v akváriu a imunitu ryb ,pokud budou příznaky i po 14ti dnech přetrvávat začal bych se poohlížet po někom v okolí kdo Ti pomůže zmikroskopovat výkaly, aby se daly potvrdit či vyvrátit Tvoje domněnky.

K tomu měření , osobně žádné testy nepoužívám , tak nedoporučím , nicméně co se dá dočíst od zdejších zkušenějších uživatelů s nimi , většina je jich nefunkčních nebo nepřesných pro relevantní měření, co je pro ryby nejjedovatější je asi čpavek ,vznikající rozkladem detritu z ryb , nicméně v nestabilním prostředí skokové výkyvy (např po nakrmení a vyprázdnění ryb) nezměříš ničím.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 20:06 Muž marekiss [11] Re: Wanderer
Tak zatím pmdd nedávám a čekám, jak se to bude vyvíjet a případně začnu. Ale to už jsme mimo téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 20:01 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: marekiss
Kašli na to. 15 skalár sere tak dostatečně, že to poroste i bez hnojení. Podívej se ke mě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 19:57 Muž marekiss [11] Re: Wanderer
OK všechno beru. Člověk se stále učí.

Ad Torben - už nějakou dobu používám olšové šištičky.
PMDD + CO2 používám jen v takové míře, aby rostliny prosperovaly a bylo relativně zarostlé akvárium. V naší vodě bez přihnojení neroste téměř nic. Bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2019 19:37 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: marekiss
Hele, já, sice akvaristické ucho, ti taky něco poradím. Jestli chceš chovat skaláry, tak je chovej. Jestli chceš pěstovat náročné rostliny, tak je pěstuj. Ale nemíchej to dohromady a rozhodni se, co má prioritu. Nepřijde mi rozumné tak hezké skaláry (resp. jakékoli) průběžně přiotravovat CO2 a dalšími hnojivy.
Doporučil bych schovat PMDD a CO2 set a místo něj pořídit torben a další huminy a třísloviny. Prostě to akvárium aspoň trochu přizpůsobit těm skalárám. A souhlasím s Montym, nemáš tam téměř žádné kytky. Až se ti těch 15 skalár schová do porostu tak, že je nenajdeš, tak se můžem bavit o tom, že to máš zarostlé.

Jinak držím palce, ať se ti to co nejdřív usadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 17:52 Muž marekiss [11] Re: MonterMonty
Ahoj, děkuji za vyčerpávající odpověď.

Jen upřesním pár věcí:

1) ještě nehnojím, čekám až se kytky trochu chytí a pak budu postupně zvedat dávku, tak jako v minulém akva.
2) Ještě nebulám. CO2 bude současně s PMDD, ale je nachystané od minulého akvária.

3) Ad dusíkaté látky
- Při rozběhnutí jsem do akvária dával 2x 100l ze starého akva
- V novém jsou kompletně všechny filtrační náplně ze starého
- je použito i dno ze starého akvária
- NO3 se drží stále do 30mg/l
- NO2 0

4) toto není výmluva ale holá skutečnost. 15 skalár naráz ano je to masakr a uznávám, toto je moje chyba.

5) Myslíš, že ze zaplísněním souvisí i ty 3 už malé tečky těsně nad okem k rypci? Ty už jednou zmizeli. Ta skalára je nejmenší ze všech.
Ad žravost. Je pravdou, že u žrádla je vždy mezi prvními (mražené + granulované)

6) K tomu téměř žádné kytky bych se rád vyhradil. Kořen velikosti 30x30x30 obrosltý microsoriem, velká kryptokoryna, 4 trsy Hygrophila corymbosa (každá rostlina tak 20cm, dvojnásobná proti tomu co je na foto nádrže), plno sagitarie, Limnophilia, 3 Echinodory (Ty jsou zatím malé to je pravda)

Každopádně díky za tvoje nakopnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   21.02.2019 17:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: marekiss
Jako děrovou nemoc bych to rozhodně neviděl,při děrovce se dělají díry na hlavě (ne na skřelích)- od rypce směrem nahoru nad oko ke hřbetu - tam kde jsou měkké chrupavčité tkáně , druhou věcí je že děrová nemoc nerovná se automaticky napadení bičíkovci a opačně.
podle mého názoru je to i tady na webu špatně popsáno, děrová nemoc v případě napadení střevních parazitů ,přichází až v pokročilejších stádiích , kdy se parazit ve střevech a organismu přemnoží natolik ,že na rybu nezbývají žádné minerály a vitamíny- důsledkem toho je že je organismus začíná odbourávat právě z těch měkkých chrupavčitých tkání na hlavě - to je děrová nemoc.
Děrová nemoc se stejně tak začne objevovat při nekvalitní, málo pestré jednotvárné stravě - důsledek nedostatku vitamínů a minerálů.
To co se u Tebe děje je spíše kombinace odřeniny se zaplísněním - v důsledku narychlo zarybněné nádrže, za týden se akvárko rozhodně nezaběhne- to trvá zpravidla měsíc a více záleží na okolnostech zabíhání a ryby se pak přidávají postupně - i do Tvého objemu přidat najednou 15 skalár je koledování si o průser.

Samo tam ti bičíkovci bejt můžou -to Ti ale bezpečně prozradí jen mikroskopické vyšetření výkalu- nicméně i kdyby ta děrovka byla důsledkem napadení bičů , v tomhle stádiu by už ryby takřka nežraly , byly by vychrtlé a neustále zalezlé.
proto mi to spíš ukazuje na nevhodné podmínky - málo zaběhlé akvárko - moc dusíkatých látek , navíc tam nemáš skoro žádné kytky ale už tam leješ hnojiva a bubláš CO2 - to všechno v kombinaci způsobuje nevhodné podmínky - stres ryb- oslabení imunity a problémy jsou za dveřmi - pak i lehká odřenina způsobí lavinu zdánlivě špatně identifikovatelných potíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 16:20 Muž marekiss [11]
Fotka k příspěvku Ahoj, před cca 10-ti dny ještě ve starém 250l akváriu se dvěma ze skalár na hlavě udělaly malé bílé tečky, které jakoby vystupovaly. Tady na foru jsem našel fotky úplně stejného problému. To jste označily jako děrovou nemoc. Přeléčil jsem tedy na děrovou nemoc pomocí ESHA HEXAMITA. Jedna už je v pohodě a této se ty tečky dnes objevily znovu. A navíc za nimi se objevila hrčka viz foto. V 250l akváriu byli jen cca 8dní, abych mohl zaběhnout velké 700l akvárium.

Co to může být? Děkuji za případné rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2019 19:06 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: RAP
Dierovka to nebude, ta sa robi vždy na hlave...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.02.2019 07:02 RAP Re: vlka
Nítěnky a patentky, pro neznalé rizikové krmivo.
Ono ze začátku vypadá jako uher, postupně se to propadne a vznikne díra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.02.2019 22:38 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: vlka
Přestaň vymýšlet laborace, jestli chceš chovat skaláry, tak jim pořiď v první řadě pořádné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 18:04 Muž vlka [3441] Re: RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Buchanky, nitěnky, komáří larvy a tuším patentky. Nejsou to díry, ale vystouplé hrbolky?
Edit: www.youtube.com
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 07:40 RAP Re: vlka
Opravdu to vypadá jako počínající děrovka, ale na nezvyklém místě. Většinou se tvoří na hlavě.
Co to bylo za živé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 23:39 - Re: vlka
Skúsim zatipovať - dierová nemoc cichlíd pri nevhodných podmienkach alebo parazity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 20:41 Muž vlka [3441] Re: ctibum-MonterMonty
Znám spoustu daleko menších akvárií, kde se jim daří. Ale jinak díky za radu, co to na sobě má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 20:30 R Muž ctibum [6867] Re: vlka
Min.vel.n.: 150 litrů (potřebují velký prostor, ideální jsou nádrže větší než 300 litrů). Důležitá je také výška nádrže - minimálně 50 cm vodního sloupce.
Čistý objem máš 80 litrů, výšku vodního sloupce (ode dna k hladině!) cca 30-35 cm... Co chceš radit...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.02.2019 19:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vlka
105L akvárko pro skaláry je opravdu časovaná bomba - jak jsi už při vymýšlení jména trefně zacílil -doporučuji něco si o těch rybách přečíst - není to jen na internetovou diskusi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 18:22 Muž vlka [3441] – poslední skalára
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, poslední Skalára co mi zůstala má u hřbetní ploutve nějaké dva hrbolky, výstupky, vřídky? Zůstala sama, možná stres? A nově jsem krmil živou potravou z burzy z Kroměříže. Jinak žádná změna v AQ není. Nejdříve se objevil jeden, dnes jsou už dva. Poradí někdo prosím? Stále je čilá a moc ji chutná.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 16:47 Muž Hansol [0] – Nemocná Skalára
Ahoj,asi dva dni pláva Skalára u hladiny, intenzívne dýcha a je apatická. Neviem čo sa deje. Je cca 3-4 roky stará. V akva som nerobil žiadnu podstatnú zmenu. Má to už za sebou, alebo sa mám pokúsiť ju liečiť aj ked neviem čo jej vlastne je.
youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 14:22 RAP Re: Skaláry vysoké
Zvýšit teplotu a pořádnou vodoléčbu + přidat např. Torben. Víc nelze napsat vzhledem k poskytnutým informacím! Chce to pořádně popsat velikost akva a hodnoty vody, spolubydlící apod.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376?od=251