Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 20:59 Muž kofejn [963] Re: Driv3r
Další varianta je popelnice. Co je lepší?
Takhle malý rybě fakt hrobeček před bytovkou kopat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 20:48 Muž Driv3r [236] Re: kofejn
Zajímavé furt se říká nesplachujte je ale pak se dozviš ze tim krmí čističku. rozzureny sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 20:00 Muž kofejn [963] Re: romant
Fotka k příspěvku Už s tím už taky nemám problém, jen krmím bakterie v čističce a žádnou kočku.Důvod, proč se pouštím do léčby je jiný. Mám v akvárku jen čtyři skaláry a když té jedné dám sodu či ránu, až se budou v létě třít, tu třetí možná uhoní. Když se mi to stalo minule, zbylé ryby jsem donesl do akvaristiky (na zkrmení) a vzal nové. Teď zkusím tuhle zachránit, když už ten Entizol mám doma.

Jo a referenční teploměr ukazuje 26°C.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 18:17 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Tak ono i když se docela často angažuji v nemocničních vláknech a snad i proto že skaláry jsou moje srdeční záležitost, řeším tyhle stavy postoupením daných jedinců do potravního řetězce. Prostě s rybou praštím a zavolám číí, číí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 17:22 - Re: kofejn
kofejn napsal: 25°C :). Tenhle teploměr je hezký, ale trochu kecá.

Všetky tieto žlto červené Polské či jaké to sú ukazujú blbosti.Mám ich ešte s pred niekoľkých rokov doma zopár a ani jeden neukazuje presne.Porovnával som to laboratórnym teplomerom čo mám doma.Rozdiel o jeden stupeň by tak nebolel, no niektoré ho mávajú i o 4C.Hore alebo dole.
O niečo lepšie sú tie obyčajné ,ktoré majú tie záťažové kovové guličky.
Ja používam na prvotné resp.skušobné neskoršie premeranie už len laboratórny.

Na poslednej fotke čo si dal je zjavný rozdiel medzi maródom a relatívne zdravšou rybou.Vzhľad komentoval nižšie Monty.
Tuším aj eSHa má v ponuke prípravok Hexamita, ak je to ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 12:44 Muž kofejn [963] Re: MonterMonty
Když jsem zkusil vipagran prvně, fungoval. Teď už vím co dělám a zkusím tu lázeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 12:41 Muž kofejn [963] Re: MonterMonty
Fotka k příspěvku Na marod je to znát, ty ostatní jsou v lepším stavu. A můžu zato já, protože jsem krmil spíš míň než víc. To je dobře pro dospělé ryby, ale né pro ryby ve vývinu. Zkušenost pro příště stydim.
Ten entizol stejně zkusím, když už jsem ho v začátcích koupil. Aspoň v budu vědět, jestli to má smysl a rybu vyléčím.
Na fotce jsou vidět(sice blbě) ty zdravé. Ty mi přijdou ok a vitální. Na chov stejně nejsou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2017 12:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kofejn
Myslím si že kdyby byl vipagran tak fajn , doporučoval by se místo patentek , ale opak je pravdou , bohužel léčení není o tom že "něco zkusím" , mělo by být o tom ,že přesně vím co dělám a proč to tak dělám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 12:27 Muž kofejn [963] Re: MonterMonty
Jo jo, to jsem četl ve vlákně o Entizolu. Ten vipagran je ale taky fajn, protože při bobtnání do sebe entizol vcucne. Bohužel když ryba nežere, je to v háji. Teď zkusím ještě tu lázeň pro jednu rybu a snad mi bude fungovat náhradní topítku hmm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2017 12:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kofejn
Nicméně - pouze můj názor-když se na ty skaláry podívám - celková stavba těla - huba a oko je nepřiměřeně veliké vůdči tělu ryby , řekl bych že jsou ty ryby fakt dost "kvalitně" podražené - osobně bych se takovejma nezabejval ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2017 12:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kofejn
Bohužel tahle zjednodušená metoda - sypání léčiv na umělé či mrtvé krmení nefunguje , v okamžiku styku žrádla s vodou se léčivo vyplaví do vody - do ryby nedostaneš takřka nic
jediné co tím docílíš , je mizerná(nedostačující) koncentrace léčiva ve vodě -která může způsobit u parazita tak maximálně rezistenci na dané léčivo .
Správným postupem je léčivo nadávkovat na řádně pročištěnou ŽIVOU okapanou patentku (např u Praziquantelu na 100g patentek 50mg Praziq )-řádně léčivo do patentek vmíchat a nechat cca 15-20 minut louhovat - až začnou patentky hynout - celé se to zamrazí , pak se dávkuje 2-3x denně rozmrzlé už bez proplachování. Tuším že při teplotě 30° šest dní patentky - šest dní umělá potrava(odvozeno od životního cyklu parazita - vajíčka léčivo neničí!) nejlépe s vysokým obsahem řas , takové kolečko 6+6 dní se OPAKUJE min 3x
jedině patentka má schopnost dostatečně léčivem nasáknout aby se dala takto použít (zkušenosti našich akva předků)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 12:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kofejn
-právě,proto ten dotaz, něco takového jsem předpokládal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.02.2017 12:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Densi
Takto se chová ryby napadená hexamitou , straní se hejna a dění v akvu , plive žrádlo po čase se o něj přestane úplně zajímat , strnulé postávání na stinném místě - pro jistotu vždycky ještě jdu s bobkem pod mikroskop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 12:03 Muž kofejn [963] Re: lacewings
25°C :). Tenhle teploměr je hezký, ale trochu kecá. Jenže ten přesný plave jako bójka a má kolem 30ti cm. Pozůstatek z fotokomory.
Ale klidně to přeměřím znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 11:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kofejn
-23°C ?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 11:25 Muž kofejn [963] Re: Densi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám tu teď taky jednu se stejnými příznaky a po žrádle jde jako první. Dával jsem jim vipagran s Entizolem, ale všechno vyplivala, teď se u ní objevil průhledný bobek. Zkusil jsem zasypat entizolem i korety (živým by se krmit asi nemělo), ale taky je plive. Takže pokud se mi jí podaří chytit, půjde do lázně s entizolem do 10l elementky a ostatní ryby budu ještě chvíli krmit entizolem.
Ostatní skaláry se zdají v pořádku. Na první fotce je marod s průhledným bobkem a na druhé je marod se zdravou skalárou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 08:35 Muž Densi [40] - AmerikaRe: MonterMonty
Prosím Tě, můžeš to trochu rozvést ?? Předpokládám, že se jedná o rybku, co se sice drží v hejnu, ale spíš tak trochu na okraji....a když přijde na krmení, tak chce...ale v reálu nic nesežere. Píšu to proto, že jsem se s tím doma setkal. Prostě z ničeho nic přestala jedna čudla žrát, popř. něco pozřela a za chvilku to vyplivla, jakoby měla "ucpaný krk".
Podotýkám, že se problém objevil znenadání u jedné čudly, před tím baštila normálně. Nakonec to s ní nedopadlo dobře....Můj závěr je ten, že něco ovlivním, a něco ne a s podobným stavem se asi musím smířit...a nebo je to špatný závěr ?? Tzn. myslíš, že existuje nějaké řešení, jak třeba té Tebou zmíněné altě pomoci ????
Díky za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 00:00 - Re: Jarry
Netrúfam si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 22:50 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – vnitřní paraziti
Tady je to krásně vidět , jak ta Alta hned na začátku vlevo , jako by se už chtěla vrhnout na to žrádlo , přitom si ani nezobne-strnule skoro stojí na místě www.youtube.com/… ,ta je úplně jasná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 18:48 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Já si dovolím tipnout na některou Trematodozu, čili motolici, bez záruky. Sám jsem zvědavý na další názory.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 17:54 Muž Jarry [1437] Re: Jarry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak konečně to foto - skalára nově napadená menším parazitem a pak ta původní se 2ks + jedno přiblížení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 07:57 Muž Jarry [1437] Re: prasan
Zkoumal jsem opravdu vše několikrát a nic mě nenapadá, snad nějaká pijavice byla nejpodobnější. Včera jsem to nestihnul, ale dneska, až se jim rozsvítí, dodám foto. Možná zkusím jednu odlovit a parazita sundat pinzetou, ale tomu jsem se chtěl vyhnout. Jinak už asi znám příčinu skokového rozšíření parazita, za 5 dní, co jsem byl pryč bylo sklo totálně pokryto hnědou řasou, muselo asi dojít k nějaké havárii a nárůstu amoniaku, asi to ryby oslabilo. Žádnou mrtvou rybu jsem teda nenašel, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 23:11 - Re: Jarry
A nie je to kotvový červ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 13:07 Muž Jarry [1437] – Paraziti na ploutvích
Konečně jsem donucen řešit problém s parazity - měla to půdovně jedna skalára na jedné z prsních ploutví - čistě bílý, tenký, asi tak 3-8mm dlouhý červík. Nijak jí to neovlivňuje, je to dominantní ryba a nedávno se vytřela. Na ostatních rybách jsem několik měsíců nic nepozoroval, tak jsem nechtěl plašit a čekal jsem, jestli se toho nějak sama nezbaví. Teď jsem ale byl pár dní pryč a po mém návratu mají stejného parazita na prsních ploutvích další 2 skaláry a ta původní má na jedné ploutvi takové už 2 + to napadlo samce Ramirezky (ten má jeden kus i na těle). Může jít o nějakou formu ichtyonemoci (moc se mi to nezdá)? Zkusím kdyžtak večer něco nafotit, ale vypadá to jako nějaký druh hlístice, dokud je to menší, je natažená, vetší pak stočená do kolečka (je to zřetelně viditelné okem), ale nenašel jsem nikde případ napadení ryb. Do akvária jsem někdy od loňského července žádnou rybu nepřidával, bohužel už si nepamatuju, kdy jsem to na té původní rybě viděl poprvé - ale už je to určitě pár měsíců a až doteď se to nijak nevyvíjelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 12:37 -
Hlavne sa treba o rybky dobre postarať.No a pri kúpe nejednať zbrklo a račej si v predajni rybku poriadne pozrieť.Hlavne začínajúci si často kúpia rybku,ktorá už na vonok nie je zdrava,potom ju ešte k tomu všetkému šupnú do nezabehnutej nádrže a problém je na svete.Potom tu začnú padať otázky ohľadne liečenia a i keď akvaristi poradia,často tá rybka napokon neprežije.
Kopec hlavne dovozových rýb je už pri dodaní na antibiotikách a to je ďalší problém.Ak takéto ryby neprejdu karanténou v predajni či dodávateľa,nemajú dostatočnu odvykačku,tak následný chov v normálnych podmienkach môže byť utrpenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.01.2017 08:48 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Nezapomínejte pánové na jednu zásadní věc, každý nějak musí začít a dopracovat se tam, kde jste dnes Vy, navíc si myslím, že u akvaristiky platí dvounasob to, že samotné studium stohu knih a článků nenahradí letité zkušenosti, čili se přimlouvám za dlouhodobou trpělivost ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 03:24 - Re: Tojsouvěci
Osobne liečim len akvárko kde sa náhodou objavila dáka pliaga u väčšiny rýb naraz.Ak vidím len jednu slabú rybu(hoc len podozrivú,či dáko deformovanú),ide okamžite z chovu preč.
Nemám akvárko čiste pre takúto karanténu,takže sa liečbou zaoberám len zriedka.
No zažil som i tak silné pliesňové ochorenie,ktoré nereagovalo ani na moderné liečivá ako je eSHa.Zlepšilo sa to len na deň dva a opäť spätný a ešte intenzívnejší boom.Nepomáhala ani soľ či zaužívané iné liečivá.Nakoniec som to vzdal a zlikvidoval celú osádku konkrétneho akvárka i keď mi to bolo ľúto.Neviem odkiaľ som to vtedy dovliekol(šlo o ryby pomerne nové-donesené),ale po likvidácii som sa s tým už opätovne nikdy nesretol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2017 00:37 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: prasan
prasan napsal: Ideálne by bolo,postarať sa o rybky aby sme liečiť nemuseli.
Rado potlesk ,jak jednoduché,jenže poměrně dost uživatelů těchto stránek, tuto zásadní věc nerespektuje a hledá zde řešení svých chyb.Když se vrátím o půl století zpět,tak běžní akvaristi znali jen Trypaflavin,Acrifllamin,Hypermangan a sůl,dnes si kdekdo myslí ,že tachnika a chemie je všemocná, a při tom nerozumí základním požadavkům svého akvária, pro životní nároky svých rostlin a ryb. ;-) A o tom to je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 00:00 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: prasan
Myslím že tam byl ještě tripaflavin a metylénová modř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2017 23:49 -
Ideálne by bolo,postarať sa o rybky aby sme liečiť nemuseli. :-)
Hypermangán a malachitku poznám.Keď som bol chalanisko,tak tuším na liečenie ani v predajni nič iné ako malachitovú nemali.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2017 17:07 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: LiborSprysl
Chinin,furany,malachitka,pašovaný Masoten atd.Fy.Tetra do Zverimexu dodávala Tetra Contra Ick a další léčiva,která známe dodnes. stydim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 16:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: DavFM
A co chloramfenikol??? ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 16:21 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
V-penicilin,aspirin, hypermangan a tripaflavin, nic vic jsem za komaru a tesne po nich nemel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2017 16:15 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Jj, už pan Frank se nestyděl uvádět léčebný postupy při nich použil léky pro lidi, ono ostatně v době kdy Frank spisoval svoje knihy léčiva pro ryby existovaly asi jenom v NSR. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 12:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
No to že ancistrus může mít krupičku, je pravda pro mne překvapení stále, i když jsem to na základě fotek musel připustit... :-) ...
Léčení těmi lidskými prášky už popisoval skvělý text v AT, myslím kolem roku 1999... ale nějak si myslím, že to nebyl poprvé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 10:46 - Re: LiborSprysl
V lieteratúre z 1980?
Kníh mám doma kopec,dokonca i tie staršie.No mám tak málo času(večne som v práci),že som si ich ešte nestihol všetky prečítať.Myslím,že za opýtanie nevraždia či?
Libore a nie je to tak dávno,čo si ty tvrdil,že ancistrus nemôže mať krupičku - tak tu teraz nefrajeruj. smich :-P pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 08:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Modří vědí a neznalí se tváří laskavě a ne drze, aby jim modří sdělili... teda za mne ... Ono je třeba také trochu samostudia... v literatuře jsou postupy léčení vysoká teplota+ pilulky popsány ... ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2017 19:49 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: prasan
Vrba, respektive jeji kura, obsahuje kyselinu salicylovou. Vzdycky se pouzivala v lecitelstvi a nekoho napadlo z ni "vyzdimat" tu kyselinu a udelat z toho aspirin.
No a do akva spetku aspirinu jsem kdysi pridaval proti plisni.Ale asi to funguje i na jine nedobroty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 18:37 - Re: DavFM,LiborSprysl
A čo takto neznalému vysvetliť vo co go.Nie len obkecávať v hádankách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 16:39 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: LiborSprysl
A proto mam rad vrbove vetve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 13:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: LiborSprysl
Teda pro upřesnění ... používal jsem acylpyrin dokonce ještě nedávno i v akvaristice... neb je užitečný dosud ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2017 11:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tojsouvěci
A přidával se acylpyrin... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 09:48 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Motýl
Jenom dodatek,troška historie k teplotě: Zhruba před čtyřiceti lety se léčebná kůra prováděla u terčovců pozvolným zvýšením teploty na čtyřicet dva °C po dobu dvou hodin,během jednoho dne,podstatné bylo dokonalé promíchávání celého sloupce vody vzduchováním, nebo čerpadly, aby u ryb nedošlo k šoku z rozdílných teplotních vrstev,následné ochlazování na standartní teplotu je samovolné po vypnutí přídavných topných těles. Tato léčba byla převzata s periodika British discus association a byla aplikována v chovných nádržích s velmi dobrými výsledky,začínajícím diskusářům tento postup nedoporučuji,ryby mají během zákroku zvýšený únikový reflex.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 05:49 Muž Motýl [145] - Cichlidy
od 40°C dochází k rozpadu bílkovin, proto jsou teploty nad 40°C pro živé tvory smrtelné i člověk končí na 42
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 22:20 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Urtman
To platí pro bičíkovce nikoliv pro capillarie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2017 20:10 JoKa Re: bwater
Při teplotách nad 34 stupňů se přestávají množit a nad 40 hynou. Jestli si dobře vzpomínám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 19:20 R Muž romant [27987] Re: bwater
Ano, proto jsem to dal do uvozovek, tuším že teplota kolem 40st. je již tou správnou, ale nechce se mě to hledat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 19:15 bwater
Prece nemuzu varit hadice topitko a pod....a co filtracni media typu eheim substrat pro radeji novy a nebo ten by se nechal vyvarit...nechci riskovat opetovnou nakazu je asi blbost ze kdyby prezilo jedno vajicko aby ryby v dobrych podminkach zase propadli invazi zatim druhy den od entizolu a zadna zmena v chovani prestal jsem i krmit treba se vycistej vcera teplotu nedali dve neonky ale jsou uz stare asi 3 roky a velke 4 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2017 18:58 R Muž romant [27987] Re: bwater
Dohledej si vztah teploty k jednotlivým parazitům a myslím si, že by to šlo jenom "uvařit". Jinak samozřejmě savo originál ve své plné koncentraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 16:17 bwater – nemoc
AHOJ,udelal jsem nejvetsi nesmysl a koupil v superzoo ancistruse sp. No mel nejspis bicikovce a capilarky mel parkrat dlouhe bile vykaly ale nechal jsem to a po par dnech se z toho dostal ale co z toho dostaly to moje vystavni manacapurky ach jo :( nektere mely prujmy a vsechny o dost min zerou drive jsem prosel kolem akva a uz se klepaly na zradlo ale ted vubec. Ale zerou ale ne s takovou vervou vykaly nekdy normalni nekdy takovy roztrepqny dlouho se drzici.....futruju fishtaminem teplota 32 a entizol...pokud se me nepodari vylecit tqk budu cele akva zakladat znovu. Novy pisek nove kytky. Cim ale vydesinfikuju od moznych vqjicek parazitu fitr topitko hadice od filtru a pod? Aby nedoslo k operovnemu zamoreni ? Voda a savo? A mohu i koreny? A co filtracni naplne? Co takovy eheim substrat pro radeji vyhodit a dat nove ?snad to vylecim a kdyz ne tak se zlomenym srdcem a novou zkusenosti ze ryby krom chovatele uz nebrat ach jo tqk se jim darilo ocasni ploutev protazena dlouhatanskyma paprskama protazenyma:( diky za odpoved jak to akva a techniku pripadne vydesinfikovat :(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36303x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376?od=451