Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 00:19 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: prasan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2017 15:16 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Tojsouvěci
jde jen o to, že když pak někdo hledá v příspěvcích informace, může dojít k nesprávným závěrům.

jo, tasemnice je dobře likvidovatelný parazit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 15:05 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: rriki
to nejspíš nezjistíš, vzhledem k tomu že, se vše se vozí z celého světa, vozí se s tím i tyhle breberky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 07:50 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: prasan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 06:58 - Re: Tojsouvěci
Nemáš link alebo odkaz na to pdf? Rád by som si počítal.Stačí do ss. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 01:42 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Motýl
To já vím jáká zoo se v akva prohání ,ale mě zajímá jeho název a škodlivých je jen cca 10%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 23:29 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Motýl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Omlouvám se za nevhodný komentář, chyba byla na mé straně, pouhým nedopatřením v hektické situaci.Děkuji za uvedení na pravou míru.. stydim :-) Možná se o své ryby postarat umím,čudly cca čtyři měsíce po zákroku. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2017 22:51 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: rriki
cokoli, co se třeba živí detritem, nemusí to být nutně parazit a ani není, na volně ležící trus se nabalí cokoli, pokud někdo trochu sleduje vodu v akva pod mikroskopem, tak ti potvrdí, co potvor se tam hemží, stejně jako tetrahymena čí co za potvory tam pobíhá s tím "červem"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 20:54 Muž luke1988 [4]
Dobrý večer,ještě jednou bych rád všem poděkoval za rady..s léčbou jsem začal, tak uvidím, jak bude úspěšná..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 20:41 Muž rriki [818] - Cichlidy
Nevíte náhodou co je to na videu za červa? Vajíčka patří capilláriím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 16:18 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Přímo k tématu, přímo na původní dotaz-problém www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2017 13:36 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Tojsouvěci
nevloudila, na fotkách jsou tasemnice a na ty prazikvantel je. psal jsem o hlísticích, prosím neplést pojem s průjmem.
jak chcete radit léčbu, když nepoznáte parazita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2017 13:23 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Motýl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevloudila se Ti někde chybička?: rybicky.net/vyrobky/1736-tremazol-proffesional-med Praziquantel
Poloodrostlé vitální ryby, na mém nekvalitním snímku,byly přeléčované proti žábrohlístům, o přítomnosti střevních hlístů jsem neměl tušení,během deseti minut v lázni s Tremazolem začali červi opouštět terčovce všemi tělními otvory. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 12:45 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Petan26
ono se veterinárních nebo humáních přípravků používá habaděj: telmin, vermox, flimabend, panacur, droncit, cestocur, yomesan, ..... hromada antibiotik atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2017 12:26 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: luke1988
někdy nedělat nic je lepší, jak dělat mnoho. Záleží, jestli ryba žere, nebo jen žraní předstírá - buď žrádlo vyplivuje, nebo ho sice hledá, ale do huby nevezme. Tam už bývá situace horší. Bílý trus může být způsoben bakteriálnímy problémy, nedostatkem trávících enzymů pro danou potravu, vnitřními parazity, reakcí na léčiva, nebo příliš chemicky upravovanou vodu atd atd. Jediné spolehlivé určení je pitva, což ti ovšem nepomůže. Vyměnil bych vodu, nepoužil žádné vylepšováky vody, ani výluhy a pár dní rybu pozoroval. Pokud se rozhodneš pro léčbu, použil bych od Aquaru Terap SH. Obsahuje:
nitrofurany - antibiotika
fenbendazol - hlístice
metronidazol - bičíkovci

pokud už má ryba trakt ve špatném stavu, nebo selhává některý orgán, nepomůže ani svěcená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 12:20 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: lacewings
Hele měl jsem bezpečně ryby nakažené nějakým vnitřním parazitem, bílé dlouhé výkaly s bublinkami, skubani a otvírání ryb o všechno bylo zřejmé, po třech týdnech nic, ukázkový trus, ryby klidne. Rozbor trusu nasbiraneho za celý den, ukázal pouze jedno vajíčko capilarie sp, sice nechápu kde se tam vzalo ale dle sdělení parazitologa velmi slabá infekce, to je vše čím mohu přispět. Moje zkusenost nikomu to necpu, nikde jsem nenapsal doporučuji k léčbě capilarii nebo něco podobného, účinky prazikvantelu a jiných látek si každý může přece dohledat sám, mě to zabralo jinému nemusí ale takhle to přece chodí, tyhle věci přece ovlivňuje milion věcí, všechno tady je relativní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 12:08 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Motýl
To jsem chtěl taky říct, jsou další toxické látky které se využívají formaldehyd, amoniak, chlor atd atd. Osobní zkušenost u Pratelu po 3 týdnech u kaprovite ryby mám skvělou, proto to sem píšu a vycházel jsem z řady jedné dlouholeté chovatelky, která užívá obdobný přípravek. Ale chápu zdejší prostředí a respektují to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.01.2017 11:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Petan26
-svoji odpověd naleznete ve svém příspěvku
- je zcela zřejmé, že z vaší strany se jedná o čistě převzatou informaci ,kterou nedokážete odborně zpracovat at již na základě praxe, nebo znalostí.

-již po několikáté upozornuji na používání zavádějících informací z vaší strany, je potřeba rozlišovat užití léčiv i na jednotlivé druhy ryb, vzhledem k jejich citlivosti
-navíc konkrétně tento typ léčiva není přímo určen k léčbě capilárií,jak již zde správně bylo uvedeno
-podle anthelmintických účinků léčiv proti parazitům, rozlišujeme léčiva na tři druhy, antinematoda,anticestoda a antitrematoda
-některé druhy léčiv mohou mít současně vzájemné účinky proti více třídám červů a zároven i proti původcům zevních parazitoz
-mnohé antiparazitární léčivé přípravky se zakládají na kombinaci anthelmintik,případně anthelmintik a antiektoparazitik
-atd.....tím chci pouze poukázat,že ne každé léčivo je použitelné na danný typ parazita


Je zcela jisté,že na můj příspěvek budete reagovat,ale mohu Vás ujistit, že podstatně rozlišuji mezi názorem, se kterým nesouhlasím, ale který je třeba brát vážně, a mezi tím, co je blbost
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 11:44 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: JanaS
nic není jen černé a bílé, že je u něčeho uvedena toxicita pro nějaké prostředí, neznamená, že se v tom prostředí nedá využít. Například Diflubenzuron je insekticid používaný jako postřik rostlin proti žravému hmyzu a je toxický pro životní prostředí. Přesto ho např. firma JBL používá jako léčivo pro ryby pod názvem Aradol. On totiž ve vodě zlikviduje téměř vše mimo ryb. Jak je to s pyrantelem, nevím,(ale je možné, že jsem na něj někde narazil, pokud to někoho zajímá, ať si to dohledá) proč ale nepoužít čistý a hojně používaný prazikvantel. Jinak každý lék má nějaké vedlejší účinky. Na hlístice ovšem prazikvantel nefunguje, na to jsou jiná antiparazitika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.01.2017 10:51 Žena JanaS [138] Re: Petan26
Jen jsem v rychlosti nakoukla na google a Pratel není čistý Prazikvantel. Prazi je tam 50mg a 144mg je Pyranteli embonas, který se nesmí dostat do vodních toků, díky své toxicitě. Pratel jsou tablety pro psy.
www.google.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 10:20 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: romant
romant napsal: Pratel obsahuje praziquantel, který učinkuje na tasemnice,motolice, škrkavky,krevní a plicní parazity. Má celou řadu vedlejších ůčinků, nevhodný typ léčiva a už vůbec ne na léčbu capilarií u skalár. Ono lidi jsou chytlavý a náchylný k jednoduchým řešením, vidí odkaz a už nevnímají souvislosti.
Nikterak nechci snižovat tvůj příspěvek spíš naopak ale ve vztahu ke svým rybám prosím Tě, z čeho přesně vycházíš, poněvadž na jiných akva portálech se Prazikvantel jako antihelmintikum doporučuje samozřejmě mimo jiné, a v publikaci kterou jsem sem dával píše prof. Svobodová doslova, že se jedná o širokospektré antiparazitikum, které se jeví jako perspektivní také pro potravinové ryby, žádné negativní sdělení. Proto sem ho sám užil. A když se mrknu na vedlejší účinky nijak nepředčí Levamisol, který obsahuje třeba eSHa NDX. dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2017 22:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: luke1988
Ramiry umí těmhe parazitům velmi lehce podlehnout , proto mě to svádí ,jestli sis to nemohl přitáhnout s něma ,každopádně balzám na oslabenou imunitu budou rašelinové výluhy (nepoužívat souběžně s léčivy) ,vyhledej si na netu správný postup léčby (teplota vody , dávkování- opakování cyklů) at tu nejsi za pár tejdnů se stejným problémem , léčiva at komerční tak nekomerční(které se shánějí hůře) nejsou levnou záležitostí proto Romant zdůraznuje že takové ryby posílá na druhej břeh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 21:59 Muž luke1988 [4] Re: MonterMonty
Skaláry mám od léta, pravidelně se mi třou jednou za 1,5-2 měsíce, vždy po tom, co se jikry neujmou se trošku strani, ale teď šlo poznat hned, že je něco špatně. Ramirezky tam už několik měsíců nemám. Jinak i kdyby mne někdo osocoval, tak se neurazim a zkusim se aspoň poučit do budoucna ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 21:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: luke1988
Já Tě neosočuji že něco děláš špatně , to že se minulý týden třeli , nemusí vůbec nic znamenat, jak dlouho ty skalára máš ? co ty Ramíry ,ještě tam jsou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 21:12 Muž luke1988 [4] Re: MonterMonty
Jako minulý týden se mi ještě se samicí vytřeli a vše nenasvědčovalo, že by mělo být něco špatně. V pátek ráno jikry už nebyly, ale žral normálně, až během víkendu se jeho stav začal horšit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2017 19:41 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Takto se projevující ryby už neřeším, plavou na druhej břeh. Máš naprostou pravdu v tom, že to není ze dne na den, jsou to houževnatí bojovníci a tomuto stádiu kdy už sežerou, výstelka střev je nejspíš již nenávratně poškozena se docela dobře dá zkušeným okem chovatelovým předejít, holt všichni se stále učíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 19:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: lacewings
Miloši , jednoduše se za ty tři-čtyři dny vytráví patentky a jiné larvy , po kterých můžou připomínat výkaly ,při těchto parazitech (raději tři dny počkám , než abych zbrkle zaměnil nebo použil léčiva)
nová informace -a to že ryba už nežere-staní se hejna - buď jsem ji přehlídl ,nebo zazněla až dnes odpoledne, což samozřejmě dost podstatně mění situaci , ty příznaky se podle mého musí projevovat už delší dobu ,skaláry nejsou žádný titntítka a poměrně dost toho snesou ale pozornému chovateli neunikne nezvyklé nebo divné chování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.01.2017 16:38 R Muž romant [27987] Re: Petan26
Pratel obsahuje praziquantel, který učinkuje na tasemnice,motolice, škrkavky,krevní a plicní parazity. Má celou řadu vedlejších ůčinků, nevhodný typ léčiva a už vůbec ne na léčbu capilarií u skalár. Ono lidi jsou chytlavý a náchylný k jednoduchým řešením, vidí odkaz a už nevnímají souvislosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 12:23 Muž luke1988 [4] Re: lacewings
Děkuji Vám za radu, snad se mi povede vyléčit a příznaky se neprojeví u dalších ryb :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 12:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: luke1988
Už vím kde je problem v těch počtech. Je to v zobrazení na mobilu Nokia 6300 v prohlížeči Opera,kdy se mi k dannému druhu ryb zobrazuje počet nad uvedeným názvem. Já bral počet pod,jak je běžné.
Výše uvedené ,nikterak neovlivnuje již mnou stanovenou diagnostiku,na základě vašeho popisu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 11:19 Muž luke1988 [4] Re: lacewings
počty v prezentaci jsou upravené už docela dlouho a jsem si na 99% jistý, že tam 10 skalár nikdy nebylo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 11:18 Muž luke1988 [4] Re: Petan26
Ono se jedná o to, že skalář vůbec nepřijímá potravu a celkově se straní, takže přes trus to asi fakt neklapne. Jako jediná má možnost je zkusit jednu z rad, které jsem dostal a doufat, že jsem zvolil tu správnou :) za rady samozřejmě děkuji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 10:48 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: luke1988
Jestli chceš být důslednější, cinkni do nejbližší vet. ordinace, a dotazuj se na možnost rozboru trusu, rybu zakrm viz rada níže a to by bylo, já jsem minulý týden posílal trus poštou, mám za to že to stojí do 300 kč vzorek (mě to nakonec stálo jen poštu, prý to nestojí za řeč), za tu cenu budeš vědět na čem jsi, já měl slabou infekci (jestli se dá mluvit o infekci) jedno vajíčko Capilarie sp vetklinika-laborator.blog.cz/…, bohůžel (bohudík)výsledek ovlivnil asi tento výrobek www.dogsandcats.cz/… , který do ryb momentálně peru. Vím na čem jsem, můžu zvolit příslušnou léčbu, dobré je to, že to chceš řešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 10:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: MonterMonty
-sice nevím, z jakého určujího znaku je potřebná uvedená doba 3-4 dnů, na tom ale až tak nesejde
- u infekčních střevních chorob,nebo jejich infekčních stádií, nelze brát hlenovitý výkal,za jednoznačně určující znak
-celou řadu infekčních chorob dokonce nelze přímo určit jinak než pitvou
-samotný fakt,že tazatel uvádi pozorování " váčku" u řitního otvoru je znakem indikující Helmintozy
-já viděl deset ,když se tu o tom začalo diskutovat,tři tam byly parmičky pokud si vzpomínám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 09:48 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: lacewings
vono ses možná překouk , skaláry tam jsou psány tři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 09:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: luke1988
-upravte si tedy počet v prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 08:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: luke1988
3-4dmy krm něčím suchým , kadit začnou ryby bezprostředně po nebo už při krmení , pokud jsi žádné bobky u ryb neviděl , pak si troufnu říct že ryby jsou v pořádku , ty hlenovité výkaly se poměrně dlouho drží u řit. otvoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 07:13 Muž luke1988 [4] Re: lacewings
Prosím Vás, 10ks skalár u mne opravdu není. S tím trusem je to celkem problém, když se mi nepodařilo vidět skalára vylučovat, tak hold budu čekat a uvidím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 03:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: MonterMonty
-Tam můžou být latentní stádia čehokoliv, dokonce i vnitřní formy plísní,napadení tkání a orgánů
-Pokud se jedná o samotnou formu léčby při těchto příznacích je ve většině případů obdobná, v rámci chovu tohoto druhu ryb.
-Podobné příznaky můžeme sice pozorovat i u hexy, ale tam dochází v celé řadě případů, v rozmezí 24-72hod, k vizuálně viditelným příznakům, zcela odlišným od "Capilárií"
- v tomto případě se nejedná o WF ryby. tam se diagnostika provádí za poměrně jiných příznaků.
U tazatele je zjevné přerybnění 10ks skalár k objemu,pokud k tomu přidám panceříčky a parmičky, tak to můžeme potažovat za imdikátory k uvedené diagnostice.
Jinak je dobře ,že vyjadřuješ a rozvádíš to smysluplně, na základě svých zkušeností, nebot já se omezuji ve většině případů, pouze k diagnostice a léčivu.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 00:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: luke1988
Zdaleka nechci znevažovat Milošovy poznatky latentních projevů parazitů ,kteří se můžou vyskytovat v trávícím traktu ryb , ono i častější krmení různými larvami, hlavně komářími (koretra ,patentka ,culex), může naznačovat těmi kouskovanými (dutými - váčkovitými) výkaly k některým z oněch neduhů...
opravdu jistotu přinese už zmíněné prostudování exkrementů ryb , některé neuvážené -zbrklé nasazení léčiv na ne úplně jasně diagnostikvoné parazity , může přinést negativní účinky na zdraví ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 00:02 Muž luke1988 [4] Re: lacewings
Díky, ráno koupim eshu..jinak teplotu jsem již začal zvyšovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2017 23:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: luke1988
- "vylezal mu z řitního otvoru bílý
váček,"
- Capilaria ptherophyllum, případně něco z jeho okruhu
-eSHa ndx,Levamisol a zvedněte teplotu z těch 25 na 27-28
-o hexu se jednat nebude,tam jsou příznaky zcela jiné,
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2017 23:31 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: luke1988
Počkej jeste na další rady, pokud ale není k dispozici podrobnější analýza třeba toho trusu nezbývá než léčit naslepo coz určitě není ideální ale často se to tak praktikuje. Naštěstí ESHa výrobky jsou sice drazsi ale šetrné, čili si tu léčbu nastuduj včetně prevence a původce a pusť se do toho co nejdřív, pak nech ryby odpočinout na vitaminech. Hlavně zvolit ten správný výrobek viz debata níže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 22:23 Muž luke1988 [4] Re: Petan26
Děkuji za reakci..foto bohužel bylo nejkvalitnější z porizenych, vylezal mu z řitního otvoru bílý váček, zpozoroval jsem to pouze dopoledne, přes zbytek dne byly příznaky stejné, jako jsem popisoval včera..dle příznaků mi to vážně nejlépe sedí na ty bičíkovce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 21:45 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: luke1988
Nepatřím mezi nejzkušenější ale o vnitřních parazitech neco málo načteno mám, mám za sebou i několik léčeb tak taky prispeju. Za prvé Esha ndx je antihelminitikum čili primárně věc na hlistice-cervy, ty mas podezření na hexamitu, na tu tedy kdyz zůstaneme u esha tak Esha hexamita, rozdíl je v účinné látce. U hexamity se také používá lázeň s Entizolem tab. na 40 litrů plus další opatření, vše dohledas. 2) ja tam nic nevidím, promiň sem na mobilu, nejde spíš o plíseň než derovou nemoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 21:24 Muž luke1988 [4] Re: prasan
děkuji za reakci..s eshou mám zkušenost jen přes krupičku a jsem s ní spokojený, ale počkám jestli se neozve někdo s osvědčeným tipem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 21:02 - Re: luke1988
Fotka k příspěvku luke1988 napsal: Dobrý den, tak dnes se objevil bílý váček..takže si myslím, že by se mohlo jednat o bičíkovce, ale rad se nechám poučit. Pokud mám pravdu, tak jakou léčbu máte prosím osvědčenou?

eSHa ndx alebo JBL Nedol by hádam pomohol.Ale ja som eSHa ešte nepoužíval,počkaj si na skúsenejšiu radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 11:41 Muž luke1988 [4]
Fotka k příspěvku Dobrý den, tak dnes se objevil bílý váček..takže si myslím, že by se mohlo jednat o bičíkovce, ale rad se nechám poučit. Pokud mám pravdu, tak jakou léčbu máte prosím osvědčenou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 16:18 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: MonterMonty
To samozřejmě ano ale tady se asi budeme bavit maximálně o 2? Schválně ;-) nematod nebo bič? Tak jako tak by se léčba měla odvíjet od vyšetření trusu, kdo nemá micro doma sam můze poslat vzorek poštou nebo osobně jako jsem to udělal i já a hned mam jasno, není to nic nákladného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.01.2017 15:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Petan26
Nejen hexamita je střevní parazit , vono to chce mít trochu věší přehled ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36302x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376?od=501