Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 15:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Pockame na tu fotku, pac spousta lidi tady podle fotky vykalu dokaze rict s dost vysokou pravdepodobnosti, jak moc je velky duvod k obavam. Chce to ale slusnou fotku, protoze pokud tezko rozezname vykal, tezko ho muzeme posoudit. To otirani neni moc fajn. Drive jsem si myslel, ze k vnitrnim parazitum moc nesedi, ale bohuzel uz jsem si ho pro sebe zaradil za jeden z podpurnych priznaku. Ono totiz pri leceni vnitrnich parazitu mizi (nebo alespon mne se tak stalo), coz sice muze zpusobovat i sirsi spektrum pusobeni leciv a nebo kombinace napadeni, ale to nebrani v tom to brat jako zavazicko na vahy, ze to neni dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 07:09 Muž Tomiino [43] Re: Designer
Fotku doplnim odpoledne,jestli se mi podari.Jinak na hlavne ani nikde jinde na tele dirky nemaji.Ale zahlidl jsem u jedne drobet otirani o rostliny.Tak nevim,jestli pokracovat v prevenci nebo nasadit lecbu eshou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:36 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Designer
Asi fakt nemá smysl spekulovat dokud není fotka (a díky za doplnění informací ano )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.05.2013 21:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Hansel
Kdyz jde z ryby vystelka strev, neni to neco, s cim by si ryba jen tak poradila. Ted jde o to, jestli to je vazne ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Tak se jeste zitra mrkni, jestli nema nektera ta Skalara na hlave zacinajici diru, muze to vypadat jen jako chybejici supinka, nic vazneho. Jejich pohyby, mrkni na cokoli nezvykleho. Nemaji tendenci se otirat o predmety? A samo oci, jestli nema nektery vypoulene oko a zda nema oko zakalene. Hledej cokoli nezvykleho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:18 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: romant
Ty cysty tam jsou přece i ze zdravých výkalů když paraziti patří patří k přirozenému střevnímu prostředí ryb a neškodí dokud se nepřemnoží. Z napadené ryby jich určitě vyjde víc, ale já bych to jako zas takovou hrozbu, pro zdravé silné ryby neviděl. MOŽNÁ SE PLETU a samotného mě to zajímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2013 21:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Hansel
Z jedne strany mas pravdu, ale druha strana rika, ze zpozdeni take muze znamenat nevyresitelny problem. Tady radit udelej to a to je desne zradne, nejsme primo u toho a i kdybychom byli, stejne bychom to nemuseli posoudit dobre. Tyhle problemy jsou bohuzel desne zradne a co jednou je dobre reseni, jindy muze byt to nejhorsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:15 Muž Tomiino [43]
chtel jsem nejakou vyfotit,rosvitil jsem akva ale zrovna zadny vykal u rybky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:15 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Zejtra to vyfoť, ať se to rozlouskne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:13 Muž Tomiino [43] Re: Hansel
teplotu mam 26,5 stupne.mam teda jeste zvednout jo?akvarium je 300 l,kolik mam teda priblizne vymenit vody?nechci kupovat draha leciva,chtel bych to nejak obejit :-) krmivo jim davam tetra discus ted,jbl Novo Bits,jbl vlocky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:12 R Muž romant [27987] Re: Hansel
Taky nejsem zastáncem rychlých léčebných kůr, ale jakmile jsou výkaly ryb už, jak jsem popsal, je už na prevenci pozdě. Do akva se z ryb dostávají cysty parazitů a přeléčit akvo jako celek bude záhodno. Proto jsem se taky ptal po těch fotkách, aby to bylo definitivně určeno a mohlo se adekvátně zareagovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:10 Muž Tomiino [43] Re: romant
nene pred tydnem koretry...vcera mely vykaly krasne cervene od zradla a dnes takle...se zblaznim uz. Proste ciste pruhledne,nejdelsi tak 1 cm a u nektere se stridal vykal pruhledny,cerveny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:08 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomiino
Takhle snadno bych se k lití chemie do akvárka donutit nenechal. Pořádně vyměňuj vodu, vše udržuj tak, jak má být, skalárám bych klidně trochu zvednul teplotu. Krm co nejkvalitněji a pestře a ryby se s tim poperou samy. Přeci jen mají ryby vlastní imunitu a mechanismy, jak se s tím poprat. Chemie je zbytečně velkej kopanec, bez kterýho se to obejde. Léčil bych jen pokud na tom ryby jsou opravdu opravdu zle a projeví se to na chování, žravosti a tak dále.. Co teď ty ryby potřebujou je období, bez jediného přešlapu a zaváhání v péči spíš, než nějakej kapalnej zázrak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:07 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Tak pokud jsi ty koretry nekrmil včera či dnes, tak to na ty parazity ukazuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:04 Muž Tomiino [43] Re: Tomiino
takue je cas zacit s lecbou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:04 Muž Tomiino [43] Re: romant
me uz akva zhaslo a ted se tam nedostanu.Posledni dobu jsem krmil jbl vlocky,tetra discus.ale jeste pred tydnem mrazene koretry a dafnie....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 20:59 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Není to divný, každá ryba reaguje jinak a je to třeba začátek, takže je to ještě tolik nesužuje. Jenom pro kontrolu, čím jsi je krmil a určitě bych se pokusil to blejsknout, ono jedna fotka je lepší než sáhodlouhý slohový cvičení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 20:55 Muž Tomiino [43]
takze zitra jedu asi pro esha hexamita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 20:55 Muž Tomiino [43] Re: romant
jj jedna mela ciste pruhledny a druha takovej sedivej silnejsi...ale zrali to je mi divny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 20:46 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Jestli je ten bílý výkal takový dutý, jakoby průhledný a táhnoucí se za rybou, tak to by na střevní parazity ukazovat mohlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 20:43 Muž Tomiino [43]
Tak jsem tak sledoval moje bellemky.Normalne basti,plavou v klidu po akva ale nasel jsem u par rybek bile vykaly.Muze to byt hned nemoc,nebo jen naznak neceho jineho? nevypadaji nemocne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   26.05.2013 14:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mlynář
Bud jak bud, ale kdyz se s temi rybami piplam, jsem pak moc rad, ze leciva existuji, at stoji co stoji, pac tenhle konicek uz z principu neco stoji.

Predstav si modelare. Stavi ero, 20 litru do toho navali, prvni let a prask... A presto to dela dal. Pokud si piplam par rybicek a nemam zrovna deset akvarii, sance jim pomoct je k nezaplaceni. A jsou to treba obycejne ryby, ale pro nektere z nas mohou i tak byt nenahraditelne. A to nemluvim o chovu pres x generaci a slechteni... a i to se da delat jako konicek, narocny, ale konicek.

A ohledne preparatu? Nektere maji uvedenou ucinnou latku, prikladem jsem ji nasel treba u leciv Tetra. Jine, bezne pouzivane, treba metylenova modr (a dalsi) jsou lety proverene a je znamo i jak funguji a na co funguji.

Proste hrubej nesouhlas ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.05.2013 09:50 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Tomiino
Tomiino napsal: mate někdo zkušenosti s léčením skalár preparatem aquar TeraP SH ??? maji se pri leceni vyndavat z filtru biologicka filtrační média???nebo mohu aplikovat při normálním provozu filtru a akva?

- Skaláry jsou všežravci. Tzn. "zelená" složka krmení je jim přirozená. Česnek je možné zamíchat do krmení, které se jim normálně podává - samozřejmě rozmačkaný na kaši. Jinak výborné vločky s česnekem prodávají na některých akcích Koblasovi z Jižních Čech.

- Nebožtík Jirka Rejfíř před skoro třiceti lety vyvíjel své preparáty na základě tehdejších znalostí, ale i dogmat. I když je to na obalu psáno, mnoho lidí tomu věří, státní zkušební ústav výrobu povolil, defacto se nejedná o léčivo,ale určitý typ desinfekce.
Kdysi jeden """renomovaný""" akvarista prohlásil, že má cenu léčit ryby. S tím se dá samozřejmě souhlasit, má to ale jeden háček. Od té doby, co zemřel doktor Frank (jeho slova to nebyla!), zde v ČR neznám akvaristu, který by dokázal smysluplně určit diagnozu. Takže mohu-li komukoliv radit, jak na to, říkám prevence, prevence, prevence a když náhodou "ulítnete", tak WC/splachovadlo. K tomu samozřejmě patří a díky internetu je to poměrně snadné, nastudovat, v jakém prostředí rybky, které hodlám doma hýčkat v přírodě žijí a pokusit se tomu prostředí chemismem svého akvária alespoň trochu porozumět (nemyslím tím jen znalosti pH, teploty a tvrdosti) a pokusit se laborovat s tímto.
Veškeré chemické preparáty, nejen od zmíněné firmy, ale i ode všech ostatních jsou jen vytahováním peněz lidem z kapes. Maximálně, pokud se jedná o nějakou hodně moc vzácnou rybku, bych si dovolil doporučit preparáty od firmy eSHa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 23:48 R Muž romant [27987] Re: Dušan
To můžou bejt klidně pigmentový skvrny. Bez fotky Ti nikdo kdo nemá křišťálovou kouli nic neporadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 23:45 Dušan – nemov
prosim nemohol bi my niekto poradit ,ma na sebe same čierne tečky neviem čo mu je a aki pripravok musim kupit aby som ho viečil ????????????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 17:46 Muž Tomiino [43]
mate někdo zkušenosti s léčením skalár preparatem aquar TeraP SH ??? maji se pri leceni vyndavat z filtru biologicka filtrační média???nebo mohu aplikovat při normálním provozu filtru a akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 19:42 Muž Tomiino [43] Re: Hansel
jasny :-) diky. tak u skalar se casto pise ze hynou ani chovatel nevi vlastne proc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 19:37 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomiino
Jestli je skalára pryč, tak bych ostatní jen sledoval, zmíněné podmínky mi přijdou v pohodě. Ohledně toho česneku, jen opatrně a do krmení. Nevím v čem by ho mohly vzít skaláry, sám mám přeci jen větší cichlidy, ale vsadil bych se, že budou na trhu určitě nějaké granule pro cichlidy s přídavkem česneku najdou. Jinak s čím mám zkušenosti, (né u skalár, tedy nevím jestli to vezmou) na jemno naškrábat trochu česneku a zamíchat do jemně naškrábaného rybího masa.(tak trochu rybí tatarák). Nicméně jestli rybám dáte správné podmínky, tak není čeho se bát, občas se to prostě stane že nějaká ryba lehne, bez toho to nejde. Navíc se tu určitě najde někdo, kdo poradí další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 19:25 Muž Tomiino [43] Re: Tomiino
pridanim jen tak do akva,niceho asi nedosahnu co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 19:24 Muž Tomiino [43] Re: Hansel
Skalarka uz je pryc.U vsech ostatnich je vse v pohode,uz byla mensi kdyz sem je privezl od chovatele.teplota je stale stejne 26,5 a vodu menim docela pravidelne,tak 30 proc.tydne.je mozne,ze uz jsem ji privezl horsi.cesnek?uz jsem tady o tom taky cetl.Jaky je tedy zpusob podani do akva,jestli mohu poprosit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 18:50 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomiino
Vnitřní parazity mají všechny ryby, ale v takové míře že jim to neškodí, jakmile je ale ryba oslabena, paraziti dostanou příležitost k přemnožení a v tu chvíli je zle. Odlovením do karantény nic nepokazíte, ale zaměřil bych se na příčinu (i když se to někdy stane z čista jasna, bez znatelného podnětu). Já osobně bych začal více měnit vodu, pohlídal teplotu vody, střídmě krmil a u postižené ryby vzal mezi možnosti i utracení, někdy už se z toho ryby nevyhrabou. Chemii radit nebudu, nepoužívám jí, takže ani nemám přehled, ale někdo tu ohledně toho určitě poradí. Jinak jako prevence, se u mě osvědčil česnek, buď jako přídavek v tabletách, především pro sumcovité ryby, ale i nadrcený a zamíchaný v naškrabaném mase (např hovězí srdce, filé)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 18:34 Muž Tomiino [43]
Hezky den lidicky.chtel bych se zeptat mam v akva 15 mladych skalaru a jedna nezrala a tim padem nerostla,ted se u ni objevil bily vykal.Mam ji odstranit z akva nebo se muze jeji stav zlepsit?kdyz ma parazity jedna,muzou je mit i ostatni?? dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 15:42 R Muž romant [27987] Re: Tom13
Vodoléčbu, lehce zvýšit tu teplotu a do krmení možno přidat nějaký vitamíny, třeba fishtamin nakápnout na granule a skrmovat. Těch 50 litrů nekomentuji i když tam bych hledal jednu z příčin výskytu podobných nezdob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 15:36 Tom13 Re: Ivoš
Diky zatím za rady. Takže už nemám esha2000 přidávat a zkusit tu teplotu a vodu? Před necelým rokem mi právě umřel jeho kolega. 2x jsem ho úspěšně vylečil multimedikalem v jiné nádržce a pak ho vrátil. Pak dostal tu plíseň i po třetí a tu už jsme nezvládli. Ale tento, o kterého mám obavu, to nikdy do této doby nedostal. Tak jsem myslel, že je to taky plíseň (ale nijak se to nerozvíjí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 10:43 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Tom13
Pokud se z toho pak vyklubou takové bílé "beďary", tak by opravdu mohlo stačit jen trochu zintenzivnit výměnu vody.
Něco podobného mě před pár měsíci postihlo u některých terčovců, léčil jsem je pak na děrovou nemoc a nic. Beďary kolem očí ale jinak byli naprosto čilí a žraví. Tak jsem trochu zapojil mozek a uvědomil jsem si, že jim to vyskákalo záhy po zařazení mražených artemií do jejich jídelníčku. 2x v týdnu jsem jim vyměnil o něco více vody než obvykle a pak vysadil ty artemie a od té chvíle se to už nevrátilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 07:13 Žena vondr001 [674] Re: Tom13
U skalár stačí zvýšit teplotu, občas na to trpí. Pravidelné výměny vody jsou na místě (1/3). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 23:24 Tom13 – skalára - asi plíseň, esha2000
Fotka k příspěvku Ahoj. Mám amazoňáka asi 3,5-4 roky. Akvárko 50l (už je skoro připravené 112l a chci ho tam přestěhovat). Před 10 dny se mu objevila asi 2x1mm bílá skvrnka nad pravým okem. Dva dny na to pod levým něco podobného. Před léčbou jsem asi 3xměnil vodu a přidal sůl(co jsem tady vyčetl rychlé rady proti plísni). Pak koupil esha2000. Dávkuju podle návodu. Po třech dnech se mi zdálo, že se nic nemění, tak jsem pokračoval v dávkování (jak je v návodu). Dnes jsem dal pátou (pátý den léčby), ale na skvrnách žádná změna. Prosím o radu, jak pokračovat, jestli vytrvat v léčení nebo počkat-nevím. Do této doby byl zdravý. I se skvrnkama se chová pořád stejně (když očko porodí, jede po mladých jak raketa :-) ). Díky za rady, Tomáš.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 11:42 Muž jozkablack [0] – Skalary nemoc
Tak jsem vyměnil slabší půlku vody a zejtra než pujdu do práce vyměnim třetinu. Ty dve chuděry jsou už pryč, nemohl jsem na ně čučet. Začal jsem opět vzduchovat, trošku mě to štve protože mi to vyhání CO2 z vody, tak ani nemá cenu ho přidávat. Vodu budu tak týden měnit každy den, pak se uvidí. Ostatní osazenstvo se zdá být OK. Neonky, Tetry i Ramirézky jsou čilé a zbytek Skalár taky.
Děkuji za pomoc.....snad už další nebude úpotřeba palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 10:18 R Muž romant [27987] Re: jozkablack
Denně měnit vodu, jak zde zaznělo, ty postižený ryby šetrně utratit, třeba v silně perlivý vodě. Pokud se tak to projevuje jenom u těch dvou, tak to CO2 nebude nutný vypínat, to v případě nějakýho hromadnějšího shlukování ryb u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 10:13 Muž jozkablack [0] – Skalary nemoc
Do budoucna budou Skaláry zredukovany pouze na 6ks. Teda snad vydržej a nepojdou samy od sebe. Takže mám častěji měnit vodu, to je v pohodě. Ale co s těma dvěma co se ted trapej na hladine? Táhne je to nahoru, ležej na boku ale zijou. Nemám je kam dát, karanténa atd.! A mám opět zacit vzduchovat? Čerpací hlavu mám tak, aby se čeřilla celá hladina. Přestal jsem vzduchovat před třemi dny. A co to CO2? Vysadit, nebo nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 09:51 Žena vondr001 [674] Re: vondr001
S tím co napsal Roman to souvisí. Narušením biologické rovnováhy došlo ke zvýšení N látek = oslabení ryb= vypuknutí nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 09:45 Žena vondr001 [674] Re: jozkablack
Výměnou dna si narušil biologickou rovnováhu. Denně měň 1/3 vody (týden), pak ob den, než se to srovná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 09:45 R Muž romant [27987] Re: jozkablack
Podle popisu to vypadá na namnožený bakterie v dutině břišní a zřejmě napadený plynový měchýř, což je povětšinou konečná. Jako hlavní příčinu bych viděl v nedostatečných výměnách vody, jednou za měsíc je opravdu málo, přitlač na jednou za týden. 240 litrů na 12 skalár je do budoucna taky docela dost málo, bude zřejmě nutná selekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 09:17 Muž jozkablack [0] – Skaláry nemoc
Zdravim.
Asi před cca dvěma měsíci jsem si koupil 12 Skalár amazonských. Ihned po koupi jedna pošla, ale ostatní se držely až do včerejška. Z ničeho nic dvě Skaláry maj nafouklá bříška, jako by byli totálně nacpaný a nemohly se vys... a plavou bříškama nahoru. Nejsou ještě KO, ale počítám že to dlouho nevydržej a vlastně nevim jestli neni lepší to ukončit. Zarazilo mne že je to u dvou kusů, během 24h. Zbylé osazenstvo se zdá být v pohodě. Krmim vločkovym krmenim a mraženym, který střídám (patentky, cyklop a dafnie). Krmim max. 2x denně a nepřekrmuji. Jediná změna která v nedávné době proběhla, bylo gto že jsem přestal vzduchovat a jen filtruji. Bylo mi to doporučeno kvuli růstu kytek.
Teplota vody 25°C
Měnim 1x měsíčně cca 1/3 vody
Odkalovat ještě nebylo třeba, mám čerstvé dno.
Chemie žádná, jen Akvaflor (kvuli rašelinovému louhu) dle návodu a CO2 z burčáku.
Ostatní ryby jsou v pohodě, včetně ostatních skalár.
Moc děkuji za jakoukoliv radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.04.2013 13:19 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Zab01
Ano jde o vnitřní parazity a léčba je na místě, rozhodně přeléčit celé akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 12:58 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Nemoc u skalár.. bičíkovci nebo jiný důvod?
Dobrý den, nedávno jsem si přikoupil 4 skaláry do mého akva (2 pruhované a 2 zlaté), ze začátku se vše jevilo v pořádku, první týden až dva jsem nespozoroval nic, pak ale 2(oba pruhovaní) přestali žrát a zvětšily se jim břicha, neviděl jsem je žrát zhruba 3-4 dny, plavou lehce nemotorně, slabší proud je občas obrací na bok nebo unáší, nedokážou mu vzrodovat, mají průjem, průhledné až bílé výkaly. Jinak na první dojem vypadají v pořádku, jsou vybarvení, lesknou se, ploutve krásně roztažené ani nevypadají pohuble na jiných částech těla. Ostatním rybám nic není, stalo se to pouze u těch pruhovaných, černé i zlaté skaláry jsou plně fit a rády jedí, dále mám v akva několik paleátů, torakátů a 2 chovné skupiny ancistrusů, všechny ryby krom 2 zmiňovaných nejeví žádné příznaky. Nejsem odborník, ale mohlo by se jednat o bičíkovce? Je třeba začít s léčbou entizolem? Je nutné ryby přelovit do jiného akva kde bude léčba lépe kontrolovatelná? Děkuji všem za jakékoliv reakce, zde přikládám několik fotografií. PS: Nelekněte se žluté vody, žlutá je pouze zeĎ za akváriem :)

imm.io/…
imm.io/…
imm.io/…
imm.io/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:27 romel
zdar lidi,před 3 týdny jsem koupil 6 ks skalár,5 ks začlo stagnovat v růstu,ten 6 roste před očíma,za tři týdny byl 1x větší než ty ostatní,minuly týden začly ty malé odcházet do ....,přestaly žrat,potom byly hotové tak že jen staly na místě a dnes jsem spláchnul posledního,ale ten jeden nějvětší je ok,roste jak z černobylu,nevím co si mám o tom myslet

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 16:42 R Muž romant [27987] Re: duko1995
Já nedoporučuji častější odkalování dna, ale pravidelnou týdenní výměnu vody, to odkalení bych činil tzv. dle potřeby a to třeba 1x měsíčně lehkým polechtáním dna odkalovačem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 08:13 Muž duko1995 [32] Re: romant
dobre :-) začnem odkalovat dno vícej krát,lenže mne štve že já tam mám písek a nechcem aby se mne do toho nasál :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 06:47 R Muž romant [27987] Re: duko1995
Vyřadit ze stravy mražený nítěnky a změnit rytmus výměn vody a to na pravidelnou týdenní výměnu min. 1/3 vody, to bych viděl jako zlepšení současnýho stavu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36303x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376?od=1001