Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 08:22 harridan2 – bile tlami u skalarku
prosim o radu moji skalarci maji asi 4 dni bile tlamičky a navzajem si je okusavaji co mam dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 14:27 KVasek Re: Motýl
N jsem ještě neměřil, ale PH je 6,6 a nyní je čersvě vyměněna 1/3 vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 14:00 Motýl Re: KVasek
Špatná kvalita vody, změřit hodnoty N látek a při Ph nad 7 i čpavek, každopádně vyměnit 1/2 vody a pak se podívat na ryby jakoby odspodu proti světlu, tak aby na ně svítilo shora. Mohly by mít kožní bičíkovce, nebo jiného parazita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:48 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: KVasek
Měříte N látky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:45 KVasek Re: KVasek
Fotka k příspěvku Ještě 1 fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:45 KVasek – Nemocné skaláry?
Fotka k příspěvku Zdravím, mám problém se skalárami. Černá již druhý den plave těsně pod hladinou a u druhé se mi nelíbí prokrvení žáber. Ostatní rybičky jsou čilé a normálně přijímají potravu. Pouze se čas od času některá otře o dekoraci. Akvárium je 190 litrů, Je v něm 9 pavích oček, 9 neonek 4 skaláry, 4 parmičky prohované a 2 mechové, 2 čichavci, 4 krunýřovci. Filtrace vzduchová půdní a přes molitan + vzduchování kamenem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2014 10:25 R Muž romant [27983] Re: adam90
S největší pravděpodobností, namnožený bakterie který prožírají plynový měchýř, což bývá konečná, ryba vzdoruje, někdy velmi dlouho, ale obvykle stejně podlehne, je to v podstatě neléčitelný. Vznik těchto stavů je obvykle spojen se špatnou péči o akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 10:07 adam90 – Nemoc skalar
Dobrý den.Chci se zeptat,co to múže být u skalára za nemoc.Když zedne na den začne mýt problemy s plavaním(začal plavat hlavou nahoru+nekoordinované pohyby),drží se v ustraní,nežere.Ale nafouklé břicho nemá. Díky za pomoc....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 19:48 R Muž romant [27983] Re: Mira
Zřejmě načatej pylnovej měchýř, měnit často vodu a sledovat reakci, je možný že se pletu, ale pokud se to nebude lepšit ani po výměnách vody, ryba to časem nedá, ale bude se snažit s tím bojovat, ale obvykle to jsou nevratný stavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:58 Mira
Dostal sem akvarko se skalarama.Nemam snimi zadnou skusenost.Jeden mi začal plavat jaksi na bok a nekdy je uplne otocenej na ruby,jinak zere vpohode.Nevite prosim vas nekdo co mu je
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 11:08 borel Re: MigelR1
Ty oči se vyčistí, zažil sem to několikrát, a vždy pomohla sůl a vyšší teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 22:27 MigelR1 Re: romant
Díky, vodoléčba nasazena, ryby vypadají dobře, přidal jsem sůl a taktéž teplotu jsem zvýšil. Jen ty oči zůstanou asi navždy bílé. Dá se toho zbavit??? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 12:11 R Muž romant [27983] Re: MigelR1
Vodoléčbu a přidej rašelinový výluh, třeba Torben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 09:51 MigelR1 – bílé oko skalára
Fotka k příspěvku Ahoj. Vím, že se to již probíralo nesčetněkrát, přesto žádám o radu a zvažuji řešení, zda chemii ano či ne.
Mám 5 skalár, u 3 z nich se před několika dny objevila bílá tečka na oku, zřejmě plíseň. Našel jsem i několik teček na těle, ale krupičku bych snad poznal, už mi z toho asi hrabe :)
Teplotu mám cca 24°C tak jsem zvýšil na 28°C a přidal sůl. Akva mám cca 420 litrů.
Přikládám foto, snad je to trochu vidět. Otázka zní, zda mám přidat nějakou chemii či nikoli a vyčkávat. Akva je společnenské..parmičky, pancéřníci, torokáti. Vím, že tyto ryby jsou na chemii náchylné..malachytová zeleň atp...
Děkuji za reakce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 11:24 R Muž romant [27983] Re: sportsmen
Osobně si myslím, že to ty bičíkovci jsou a léčbu v separé tím flagellolem bych považoval za dobrou volbu. Jinak ten bactopur, to je docela slabotka, když už, tak rovnou bactopur direct, ale to bych taky prováděl mimo hlavní nádrž, přecijenom je to zabiják bakterií. Pokud by se nepoužívaly léky tak bych zvednul teplotu hodně přes 30 a rybu koupal v solný lázni(pol. lžíci na 20 litrů), několik hodin. Prostě 3 dny ve vysoký teplotě a následně přidat tu sůl, vyměnit polovinu vody, snížit koncentraci a nalejt výluhu že nebude do akvária vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 09:01 Muž sportsmen [62]
Žádná rada? Prosím, pomožte. Ať mohu reagovat co nejdříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:00 Muž sportsmen [62] Re: sportsmen
Fotka k příspěvku Foto ze předu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:59 Muž sportsmen [62]
Fotka k příspěvku Dobrý večer. Nedávno jsem se ve zdejším vláknu ptal na onemocnění mojí manacapury. Po přeléčení entizolem to vypadalo, že nemoc ustupuje a rány se pomalinku hojí. Po návratu z dovolené jsem však zjistil, že ryba se nejenom že nezlepšuje ale bílé tečky se stále zvětšují a vznikají nové. Stále se ještě domníváte, že se jedná pouze o děrovku? Od počátku nemoci už to bude mejméně měsíc. Celá nádrž byla přeléčena entizolem a následně baktopurem. Ostatní ryby v pořádku. Drží se to stále jen této ryby. Nestraní se, nehubne, přijímá potravu, výkaly i parametry vody v pořádku.

Dnes jsem si poprvé všiml, že občas lehce potřásá hlavou a už není v takové pohodě jako ostatní ryby. Sice žere, ale né tolik jako dříve.

Mám separovat a znovu přeléčit na bičíkovce? Třeba Flagelollem? Nebo je to stále ještě důsledek předchozího napadení a stačí přeléčit na plísně a bakterku?

Do teď byla ryba léčena ve společenské. Zítra odluvuji a co dál? Prosím poraďte, nechci ji pořád stresovat léčbou? Jaké máte s děrovkou zkušenosti vy?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 17:53 MacskaMa Re: romant
Dekuju moc,romante, udelam to presne tak.pokud to nezvladnou, za jak dlouho mam kupovat nove?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 14:51 R Muž romant [27983] Re: MacskaMa
Osobně bych nikoho ničím neléčil a jenom jel v tom již správným rytmu a bral to tak, že to je daň začátečnickým chybám. Ano můžou to bejt vnitřní paraziti, ale mlže to bejt taky řady dalších věcí. Ten pobyt ve špatných podmínkách rybu načne a ona s tím posléze bojuje, ale i když už jeou podmínky v richtiku, umoří jí to. Zvednul bych teplotu ke 30 stupňům, lehce zasolil(pol.lžíci na 50 litrů) a dal tomu týden a když se to nezlepší tak to ukončil, tedy to trápení ryb. Vím, že to co píši se spoustě lidí nebude líbit, ale tak to vidím já. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 11:27 MacskaMa
Zdravím vás a prosím o radu.Dostala jsem k Vánocům akva a nasekala (ačkoliv četla tzv. příručku) hodně chyb. Akva čekalo už napuuštěný s kytkama 14 dní, ale dala jsem je tam všechny najednou (1.chyba).Pak jsem se myslím utrhla ze řetězu s krmením (2. chyba). A jak to bývá, dala jsem tomu následující "korunu": do filtru se mi nějakým neuvěřitelným způsobem dostal malý krunýřovec, rejpala jsem ho odtud, dlouho, akva se zakalilo a bylo vymalovano. První sly raminezky (dalsi chyba, nemeli tam vubec byt prvni tydny) Dvě skalary přestaly žrát, obě vyboulené oči, ostatní ok. Zacala jsem po dukladnem procitani fora s vodolecbou jeden týden (diky romante). Vyboulene oci jsou pryc, ovsem jedna skalara nezacala zrat, naopak chradla tak, ze jsem ji musela utratit v sodovce, posleze v lednicce. Uz jsem si myslela, ze je lepe, teď ale přestaly žrát další dvě. Hubnou, trus není vidět, straní se, někdy se pokusí jíst, ale vyplyvnou. Teď má jedna na ploutvickách takovou bílou pavucinku, malou. Střevní paraziti + bakteriální onemocnění? Co mám dělat?Entizol? Baktopur? To akva už takhle dostalo pořádně nafrak, nedodělám to těmi léky?Ostatní ryby jsou zatím ok. Bohužel nemám karanténu.
Edit: po vodoléčbě dávám fishtamin a přípravek na úpravu tropické vody s rašelinou, nepamatuju si na jméno, od T...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 18:18 R Muž romant [27983] Re: frasa
S největší pravděpodobností vnitřní paraziti, bičíkovci, ale bez dalšího o nádrži, nějaký fotce atd. se neodvažuji dále spekulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 18:15 frasa – vypoukle jedno oko
Zdravim mam skalaru asi 3 roky, uz je pekna a ted ji z niceho nic vypouklo jedno oko. Drzi se stranou a nezere. A jesti neco tece z nosu. Nevite co to je a co s tim??? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 16:54 R Muž romant [27983] Re: Elis86
Holka nešťastná, zkus i o skalárách něco přečíst, třeba co se píše ve zdejším atlase. Chybka je v tom prostředí, jak jsem před chvilkou predikoval v jiným vlákně. Děrovka je důsledek přemnožení parazitů, bičíkovců k čemuž povětšinou dochází, když jsou ryby v nesprávným prostředí, stres, nedostatečná hygiena nádrže, nepravidelná výměna vody, málo efektivní filtrace atd. Pokud budou ty skaláry i nadále v tom akvu co je prezentaci, tak se to bude neustále opakovat a budeš mít problémy neustále. Změň osádku, nebo si pořiď 300 litrový akvo, jestli chceš aby Ti dělaly skaláry radost. Teď se snaž často měnit vodu, přidej vitamíny do žrádla a pokud ryba ještě žere, tak by připadal v úvahu entizol, ale bude to hokus pokus, je to o těch podmínkách, přes to vlak nejede. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 16:44 Elis86 – Plísen
Poradte moje 2.skalára má děrovku, čím to vzniká? krmím i patentkama i vločkama. Předtím to měla i moje 1.skalára,ale tu jsem vyléčila v karanténě. Ostatní jsou ok. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:04 Muž kofejn [963] Re: romant
Taky jsem se k tomu dopracoval, proto jsem jich vzal víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:01 R Muž romant [27983] Re: kofejn
Já a možná, že už jsem Ti to i psal, takový kusy neřeším, tedy řeším tím utracením, možná drsný, ale jsem toho názoru, že to nemá cenu léčit, když ta ryba stojí 30,- Kč. Vím, že se to spoustě lidí nelíbí, tento názor, ale už jsem takovej. Samozřejmě, že když to bude Alta, tak to se budu smekat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:57 Muž kofejn [963] Re: romant
Hubenďour (nemaje perlivku) šel do ledničky a už je pryč. Ty ploutve měla večer už lepší, ale stejně se stranila a držela se u hladiny.
Ta dýchající na jednu žábru žere, ale ke sklu připlave až poslední a je trochu hubenější. Se ztrátama počítám, vzal jsem posledních 7 kusů jedné vaianty a 3 kousky blýskavých. Nějaký horší kus tam být musí, jen mám obavy o nakažlivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:08 R Muž romant [27983] Re: kofejn
Tu rybu pošli na druhej břeh, je to troska, už z ní nic kloudnýho nebude.
Edit: Aha, už jsi to udělal, to je ta fotka. Žere, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 20:55 Muž kofejn [963] – Dýchání na jednu žábru
Mám tu jednu skaláru co dýchá asi jen na jednu žábru (nebo jen nevidím, že by se druhá skřele hýbala). Co by ji mohlo být? Včera jsem jenoho mrzáčka hubeného se slepenými ploutvemi utratil ( rybicky.net/nadrz/15921/d98553.jpg ). Ten ale dýchal na obě žábry.
Mám podezření, že jsem misto fishtaminu dal na krmení ph test, ale ostatní osádka je snad OK. Ale jisté to není, boje je Sera, červené kapaliny, jen vitamíny mají bílé víčko.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 05:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: daniel1997
Výhřez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 16:04 Muž daniel1997 [9] - Asie – Prosím... nevíte někdo co je to za nemoc??
Fotka k příspěvku Zdravím, je to asi měsíc co mi skalára kladla, ale po tom jí zůstalo takhle zvětšené kladélko či zadek. Skalára normálně žrala, ale dnes se jí do jídla moc nechtělo.. chová se divně, nic nedělá jen tak stojí na místě a nic... tak nevím co s ní je...

Díky za rady... :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 13:22 Muž AG [99] Re: sportsmen
Měl jsem přesně to samé na jedné mé skaláře. Dodnes nevím co to vlatně bylo. Objevily se na ní tyhle bílé tečky, jakoby jí z té hlavy něco vylézalo. Po čase odpadly a zůstala po nich malá dírka a ta se pak zahojila. Na té rybě jsem to měl asi tři měsíce, léčil jsem to Torbenem, solí, Baktopurem, víc jsem měnil vodu. Vždycky to zmizelo ale po čase se znova objevily další tečky. Nejvíc mně na tom zarazilo že ta ryba se chovala úplně normálně, žrala, nestranila se, kadila normálně a žádná jiná to od ní nechytila. Je to už asi rok co je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 04:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: sportsmen
Co není, může být...oko se kalí až při zmnožení. Dokonce praská. Proto jsem se ptal na to krmení...při zavrtávání nejsou cestou cestou jen žábry, ale často i kůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 21:39 JoKa Re: LiborSprysl
Já si také myslím, že je to spíš ta děrovka, ale nebyl jsem si jistý a nejsem vlastně ani teď, tak jsem mlčel... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 18:33 Muž sportsmen [62] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Nemělo by při cerkáriích být zakalené oko? Přidávám ještě jedno foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 13:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: sportsmen
No já s Romanem souhlasím v tom, že jsou to začínající paraziti...k té děrovce jsem shovívavý, ale může tudy vést cesta...Já bych ještě ohlídal cerkárie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 11:15 Muž sportsmen [62] Re: romant
Zase jsem o něco chytřejší. Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 11:08 R Muž romant [27983] Re: sportsmen
Bílé výkaly býti nemusí, to už je úplně na, no vždyť víš. To už z ryb jde výstelka střev a to je hodně blbý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 11:06 Muž sportsmen [62] Re: romant
Zvláštní je, že jsem si nevšiml žádných bílých výkalů. Ryby žerou jak zjednané, rostou, nejsou pohublé. Přes léto jsem jim tak dopřával až bych jim to mohl závidět :) Dobrá, přeléčím separé a pokud by se příznaky objevili i u další ryby, přeléčím celou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 11:02 R Muž romant [27983] Re: sportsmen
Vytamíny všem a tu postiženou rybu bych separoval a bude tam zřejmě nutný jí potrápit entizolem, neb děrovka není nic jinýho než přemnožení bičíkovci. Ty vitamíny to někdy ještě když to není moc rozjetý, nebo jsou ty příznaky nepozorovatelný dokáží podržet a zachránit, ale jakmile už se dělají dírky a objevuje se ta bílá hmoty, takový ty vřídky, už to chce silnější léčivo, což může být ten entizol, nebo třeba z komerčních Flagellol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 10:56 Muž sportsmen [62] Re: romant
Člověk si myslí, že krmí plnohodnotně a oni chybí vitamíny. Mám přeléčit celou nádrž a nebo jen separé napadenou rybu? Problém je ten, že se k nádrži dostanu až za 10 dní. :( Ale pokud jde o děrovku, tak by se to nemělo za těch pár dní nějak moc rozjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 10:50 R Muž romant [27983] Re: sportsmen
Na ten SAK nakapej vždycky před krmením pár kapek Fishtaminu a per to do nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 10:38 Muž sportsmen [62] Re: LiborSprysl
Živým jsem krmil pouze přes léto. Ani mražené nedostávají dobré tři měsíce. Krmím pouze krmení SAK a granule pro ryby dna (výrobce nevým). K čemu se přikláníte vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 04:54 R Muž romant [27983] Re: sportsmen
No, děrovka to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 04:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: sportsmen
Pán teď v poslední době krmil pravidelně živým,že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 23:38 JoKa Re: sportsmen
Nedokážu s jistotou říci, co to je, ale rozhodně bych jí separoval od ostatních, ať se to nešíří... A naordinuj častou výměnu vody, dokud to nikdo přesně neurčí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 23:06 Muž sportsmen [62] Re: sportsmen
Fotka k příspěvku Ještě jedno foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 23:03 Muž sportsmen [62]
Fotka k příspěvku Prosím poraďte. Z ničeho nic se mi na jedné rybě objevily tyto bílé tečky. Jsou pouze v okolí oka a pouze na jedné rybě. Na jedné straně jsou tři na druhé pouze jedna. Ryba se nestraní, neotírá, není lekavá a normálně přijímá potravu. Při pohledu ze předu je vidět, že bílé tečky vystupují nad povrch hlavy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2013 21:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Elis
léčba u střevních parazitů by měla u skoro všech léčiv na ně , pokud si dobře pamatuji, trvat min 6 dní , kvůli vajíčkům ve střevech , teplota se zvyšuje až na 32° právě kvúli rychlejšímu líhnutí ,ale zase s ohledem na snášenlivost ryb. Použil jsem SH TeraP , doba léčby 10 dní teplota lehce ke 30° , vypadá to že zabralo , teplotu je potřeba zvyšovat i snižovat postupně , každý den o max 1° kvůli šoku , ted ryby láduji deně Fishtaminem a pouze rostlinnou stravou, jsou trošku pohublé ale to se dožene ...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36287x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376?od=801