Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2017 09:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bwater
- vysadit léčivo úplně
- krmit velice střídmě
- provzdušnit nádž
- založte si prezentaci, vložte nějaká data, foto
- následně prodiskutujte v příslušném vláknu, ohledně hodnot NO3
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2017 08:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: bwater
Pořizovat si takové krásné skaláry do akvária s vysokým NO3 je nezodpovědné. Podle mě jim v takové vodě není pomoci a časem odejdou všichni na druhý břeh. Já takto přišel skupinu nádherně stavěných skalárů rio Nanay, ale důvod mi došel pozdě. Taky jsem se marně snaží léčit následky špatné vody.

Pořiď si plovoucí rostliny a destilku. Plovoučky snad trochu srazí no3. Pomocí destilky zřeď vzorek vody a změř no3. Přepočtem pak zjistíš reálnou koncentraci.

A začni uvažovat o nákupu selektivního iontoměniče, výrobě sírafiltru a nebo nějakých méně náročných rybách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 08:51 bwater
Davkovani rano a vecer zhruba jedna tabletka na 4 maly skalarky tak aby si parkrat kazda zobla...voda ale voni pekne po raseline jakoby...to no3 je problem uz u vystupni vody. Co by jste doporucil jako dalsi postup ubrani na proudu vody z filtru a pristineni je dobry krok? To no3 srazet plovouckama v akvarku? Jaky mam zvolit tedy rpresny postup ? No2 na nule a nijak se nehoupe mereno az 3-4x denne pred po krmeni pred po vymene vody. Problem je vysoke no3 uz z vodovodu...mam tedy nekrmit nebo ano mam pokracovat v bakto tabs nebo ne? Vykaly na rozbor poslu at se vidi co v nich je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 08:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bwater
Zadne lecivo jsem jim zatim nepodaval akorade druhy den jsem jim ted daval sera bacto tabs.
-Sera Bakto Tabs je léčivo ,tedy správný můj předpoklad hned v úvodu mé reakce "nepodal, nebo nepodával jste jim už nějaké léčivo?"
-máte rozhozenou rovnováhu v akva, nehledě na provedenou výměnu vody,
-dávkování je jaké?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 08:28 bwater
Zadne lecivo jsem jim zatim nepodaval akorade druhy den jsem jim ted daval sera bacto tabs... Hodnoty vody ph 6.5 bez vykyvu, teplota 28.5 no3 vysoke nejvetsi mozna meritelna hodnota (cervena) no2 nemeritelna. No3 stejne jako vystupni voda z vodovodu tak jako stejna v akvariu. Co mam tedy delat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 08:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bwater
-nepodal, nebo nepodával jste jim už nějaké léčivo?
-nechápu viz. Prejedu je flagellolem na odbicikovani a prokrmim je praziqantalem na odcerveni a vic uz nevim co mohu delat
-tím je spolehlivě dorazíte
-diagnostika příznaků stanovena a i z vaší strany potvrzena, od toho bych začal
-to živé krmení taky bude částečný problem, viz. starší příspěveky
-co to pH ? a ostatní hodnoty
-krátce, výstižně, žádné slohové práce, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 07:29 bwater
Ty vykqly jsou svetle trochu z hlenem semtam i vlasek takovej ale nejsou zas ty klasicke nitkove dute pruhledne. Obcas maji i normalni plny hnedy vykol ale ta dravost po krmeni proste takova neni prijdou mi vystresovane ale vubec netusim proc teplota 28,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 07:27 bwater
Tak polopate. Filtr mam eheim klasik naddimenzovanej naplne molitan a eheim substrat pro. No2 nemeritelne kapkovymy testy ph nekolisa. Problem je ze skalarky uz nejdou tak drave za zradlem ze stqcilo projit pred akv. A byly v rohu a cekaly. Maji svetle hlenovite vykaly nekdy jsem zaregistroval i prujmik. Nechapu jak je to mozne vodu menim tretinu dvakrat tydne kvuli vyvoji. A ted mi to cvaklo. Mam vystupni vodu se strasne vysokym no3 meritelna ta nejvyssi koncentrace kapkovym testem. Cervene zabarveni se vyskytlo po vymene poloviny nadrze vody. Uz jsem i stahnul proud vody ve filtru,pristinil zarivky aby to tolik nesvitilo i kdyz mam jen obyc trubice co jen tak tak stacej sipatkovcum amazonskym. Prijde mi ze tim se trosku vybarvily pruhy jinak byly dost svetle (vystresovane?) ale proc? Asi budu muset koupit teda na hladinu plovoucky aby stahovaly no3? Takze ty vymeny vody jim vlastne spis skodej. V akv jsou sami skalary 4 ks na 250 l. V pondeli posilam do hk za 300 kc vykaly na rozbor do laboratore. Prejedu je flagellolem na odbicikovani a prokrmim je praziqantalem na odcerveni a vic uz nevim co mohu delat to uz je nekolikate akv. Co delam co muzu a skalary mi hynou. Problrm teda asi bude v ty vode jak jsem mel plovoucky jednou dlouho tak se mely v drivejsim akv k svetu pak jsem je dal pryc a zase to slo z kopce jinak skalary jeste zerou ale musim je hodne lakat na krmeni ale pak zerou uz nrbudu tolik prekrmovat aby mrly plna briska zatim je zkousim prokrmovat pres vikend sera bacto tabs,ktery by mely proti bicikovcum taky fungovat jinak dal jsem bezradnej a uz nevim jak a uz se mi to dost zprotivilo. Jezdim jim i na zive blechy kde chytaji i velmi znami chovatele napr tercovcu a altu s tim ze za 16 let odtamtud nikdy nic nepritahly napada vas jeste neco co mohu vic udelat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 23:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bwater
-tento druh zarudnutí obvykle začíná jako stres, ale končí jako infekce
-nejčastější příčinou je amoniak a dusitany
-kontrola hodnot, výměna vody v třetinovém objemu ob jeden den
-jak je na tom filtr?,
-nedělal jste větší zásah v akva?
-nepřidal jste "agresora" rybu?
-co to krmení?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 14:32 bwater
Fotka k příspěvku Comuze byt ta cervena jakoby zilka mezi telem a ploutvi skalary? Diky lepsi fotonejde
EDIT- Tak ted to behem chvilky zase uplne zmizelo ale z prostred tela ryby smerem k tem ploutvym je jakoby praskla zilka a jedna takova cervena zilka co by to mohlo byt
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 20:55 bwater
Ja si to uvedomuju i proc k tomu doslo no krmil jsem trikrat denne ale dost vydatne budu tedy tak petkrat denne ale po malinkych kouskach a stridat snad se z toho pres noc vyprdej a rano budou mit zase splaskla briska krmil jsem mozna az opravdu moc do plnCh brisek dnes jsem to zpozoroval poprve zitra je necham komplet vycistit a pozejtri zacnu krmit po malych davkach konecniky se rybam vratily ze uz nejde zase nic poznat.nalil jsem trochu vyluju a sera fishtamin do vody to bude ok ... Znamymu takle vyhrezlo ale kladelko u jedne alty wild
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.03.2017 20:44 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bwater
-častěji a méně krmit
-pokud by se to opakovalo v nějakých častějších intervalech, tak dochází dost často k perforaci střeva
-mladé ryby, nevynechával bych krmení, ovlivní to vývoj, jak již jsem uvedl "častěji a méně krmit" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 20:33 bwater – j
Ahoj u dvou skalar asivyhrezl konecnik,ktery se ale nasledne do 10 minut vratil uz skoro cely zpatky. Jsou mlade a tak jsem hodne krmil a asi az moc maji plna briska a jsou neskutecne zrave konecnik se zasunul zpatky. Je to predpokladam problem prekrmovani a tak budu krmit stridmeji...mam to nejak dal resit nebo jim dat nejakou hladovku nebo tak neco? Jsou to dva mesice stary ryby tak jsem se je snazil hodne krmit hlavne artemie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 12:29 Muž bubak [1] Re: lacewings
Hexamitu jsem narychlo nesehnal a na diskuzi o derove nemoci se pise, ze entizol zabira vyborne, ale je jen na predpis, proto veterinar :-)
Postup mi napsal delsi, udelal jsem jen vycuc, muzu to sem vecer cely prepsat :-)
Jak jsem psal, teplotu zvednu, jen jsem se podivil nad vyskou :-) Ted nemyslim lecebnou teplotu, ta je samozrejme uz nastavena, myslel jsem teplotu na bezne plavani ;-)
Entizol ten co pisete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.02.2017 11:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bubak
-Entizol ,to je mi jasné,ale jaký,
-máte nakaženou jednu rybu a dávkování jak na masivní rozvinutí velkých ryb ,pokud se jedná o tablety ENTIZOL. (Metronidazolum) 250 mg
-teplota na terčovce je při tomto druhu onemocnění až 35°C
-chov skalárů je při optimu 26°C, ale i vyším dle okolností a "druhu"
-plnohodnotné rady se vám zde dostalo,přesto jste se z nějakého důvodu obrátil na veterináře
-eSHa Hexamita je dostatečně výrazným léčivem, na tento druh onemocnění, navíc se jedná i o šetrnější způsob léčby
-postup ,tak jak jste ho popsal mi nepřipadá jako forma léčby, která by byla předepsána veterinářem, nebo je chyba ve vaší písemné prezentaci zde ve foru
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 10:20 Muž bubak [1] Re: kvietik
Viz odpoved nize pro lacewins, pisu z mobilu a nejak mi to blbne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 09:52 Muž bubak [1] Re: lacewings
Napsal mi entizol, postup a davkovani nedokazu posoudit, prd tomu rozumim :-)

Edit: teplotu po lecbe necham vyssi, ale 26 je uz skoro na tercaky ne? Bezne jsem videl skalary ve 22°C a bez problemu...

Spis si myslim, ze byl u me problem v udrzbe, resil jsem uz v jinem tematu, ze jsem se o akva nemohl 3 mesice poradne starat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2017 09:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bubak
bubak napsal: Tak mam dat 13 tablet, za 3 dny odkalit a dat 2 tablety, za 3 dny zase odkalit. To cely zopakovat. Po dobu lecby zvednout teplotu na 30°C ......
-nevím, ale 13 tablet první den, do 200l je proti 2 tabletám třetího dne, dost v nepoměru, nemluvě o dalším postupu
-pouze můj náhled, nevím co bylo přesně předepsáno, co daný lék a v jakém množství obsahuje.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 09:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kvietik
- ne každý veterinář provádí rozbor sám, to se ve většině případů dělá v referenčních laboratořích
-foto je dostatečně průkazné k identifikaci původce onemocnění
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 08:34 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: bubak
Skoda, mohol si vediet naisto ci maju bicikovce...
Ma ryba aj biele vykaly a neprijima potravu? urobili sa jej po tych bielych chuchvalcoch diery?
inak co sa tyka krmiva, tak kvalitne dafnie su podla mna lepsie ako suche krmivo.
a pre buducnost drz teplotu skalarom 26, ja u seba mam 27, skusal som chvilu 25 a nepozdavali sa mi ryby, takze radsej takto...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 20:55 Muž bubak [1]
Tak mam dat 13 tablet, za 3 dny odkalit a dat 2 tablety, za 3 dny zase odkalit. To cely zopakovat. Po dobu lecby zvednout teplotu na 30°C a krmit jen suchym krmivem.

Jestli by jste k tomu nekdo neco mel, tak prosim napiste co nejdriv, za 2 hodiny tam naleju prvni davku...

Vsem moc dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 20:49 Muž bubak [1] Re: kvietik
Nene, podle popisu a fotek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2017 15:13 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: bubak
veterinarovy si odniesol vykaly? a potvrdil bicikovce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 13:42 Muž bubak [1] Re: RAP
Po praci si pujdu leky vyzvednout, tak uvidim jaky napsal davkovani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 13:36 Muž bubak [1] Re: Driv3r
Nahodou, na panelakovej vzduch a suchej kasel je otevrene akva vyborna vec :-)
Uz je par dni dolity a zadeklovany :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 13:30 RAP Re: bubak
bubak napsal: Veterinar mi napsal etnizol a prelecit celou nadrz. Vecer sem muzu dopsat celej postup a davkovani.

Voda je normalne 5mm pod pricnyma vzperama, cca 1,5cm pod okrajem. Na fotce v profilu je hladina nizsi, protoze jsem potrebival zvednout vlhkost vzduchu v byte...

Entizol se běžně dávkuje v rozsahu 1tbl na 20 - 50litrů.
Vodu mám dopuštěnou tak, že se téměř dotýká podélných výztuh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 12:53 Muž Driv3r [236] Re: bubak
Na zvednuti vhkosti vduchu hod na sporák hrnec s vodou a akva dolej na max : smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 10:37 Muž bubak [1]
Veterinar mi napsal etnizol a prelecit celou nadrz. Vecer sem muzu dopsat celej postup a davkovani.

Voda je normalne 5mm pod pricnyma vzperama, cca 1,5cm pod okrajem. Na fotce v profilu je hladina nizsi, protoze jsem potrebival zvednout vlhkost vzduchu v byte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2017 08:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bwater
bwater napsal: ....,zkusil bych to takto a s lecivama jeste tyden pockal.....
-není nač čekat
-jasné příznaky ,okamžitá léčba
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2017 08:37 RAP Re: romant
romant napsal: .........Pokud se jedná o to akvo v prezentaci, tak to je pro skaláry nevhodné, tedy svojí vejškou.
A chtělo by to dopustit na maximum, každý litr a centimetr dobrý. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 07:44 bwater
Mineralni sul ti bude logicky pro doplneni dulezitych mineralu rybam...23 na skalary je sakra malo dalsi duvod onemocneni a asi i jasnej duvod....skalary minimalne 26 karantena staci dej pozvolna na 30 stupnu hodne vzduchuj raselinove vyluhy,per do ni sera fishtamin. Zkusil bych to takto a pokud ryba normalne zere a chova se normalne,zkusil bych to takto a s lecivama jeste tyden pockal pokud se uz chova divne a nezere nasad ihned leciva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 07:01 Muž bubak [1] Re: romant
Moc dekuju :-)
Bude stacit 30l kostka jako karantena?
Teplotu nechat nebo zvednout? Mam 23°C
Jen bych se jeste zeptal, k cemu mi bude mineralni sul?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2017 06:02 R Muž romant [27987] Re: bubak
Vážný to je, jak už se ukazují ty bílý body, je to hodně pokročilé. Máš-li možnost, použil bych tu karanténu kde bych aplikoval přípravek eSHa Hexamita v možné kombinaci s eSHa exit, tu hexamitu klidně navýšit dávkování o 20%. Pořídil bych si toto www.rostlinna-akvaria.cz/… a přidával dle návodu do akvária, tedy do společenskýho. Pokud se jedná o to akvo v prezentaci, tak to je pro skaláry nevhodné, tedy svojí vejškou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 22:12 Muž bubak [1] Re: romant
Děkuju, diskuzi jsem si pročetl, ale moc moudrej z ní nejsem...
Nevěděl by jsi prosím i nějaký konkrétní lék a postup léčení? Mám dát rybku do karantény nebo přeléčit celé akva? Jak moc je to s rybkou vážný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2017 21:49 R Muž romant [27987] Re: bubak
Vyhledej si pojem "děrová nemoc".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 21:45 Muž bubak [1]
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte co by jí mohlo být? Případně čím a jak to léčit?
Ostatní rybky ok...
Děkuju moc, je to jinak krásná velká skalára, nerad bych o ní přišel...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 19:45 JoKa Re: kofejn
Můžu velmi vřele doporučit Mainskou mývalí kočku... Bez problémů si odnese a bezbolestně usmrtí i dospělého vrubozubce... Odpadá i problém s usmrcením, ona to umí rychle a bezbolestně, ví přesně kam kousnout, chytá za letu a ryba to má rychlejší, než si ty schopný bouchnout o ty dlaždičky... Ve finále, zůstane kostřička, jinak nic a máš vyřešeno i to, kam s odpadem... ;-)

Jenom bacha, vzhledem k dispozicím, je schopná si takto odnést i menšího jezevčíka. O těch pidi psech radši ani nemluvím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 18:22 Muž Driv3r [236] Re: kofejn
Můžeš i do kompostu nebo kremace v kotli či kamnech a nebo ta čičiii smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 13:32 Muž kofejn [963]
Tak jsem se zase dozvěděl něco nového. Pro zkušené akvaristy je to asi samozřemost, že ryby patří do komunálního odpadu, ale já mám první akvárko a tak jsem to netušil.Ve vlákně o utracení ryby, jsem se dozvěděl, jak rybu šetrně zabít, ale nikde jsem nezaznamenal, jak mrtvolku správně zlikvidovat. Tak mi přišlo, že je to jedno a když už je v kýbli, tak ji jen vyleju. Co se týká akvaristiky, tak čerpám jen z těhlech stránek a vlastně nabytých zkušeností.
Takže až zase budu likvidovat nějakou rybu, pujdě holt s kytkama do koše. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2017 23:35 Muž Driv3r [236] Re: JoKa
Ale jo.jen mi přijde zbytečný ten igelitak navíc.do koše hážu věci z kuchyně.odpad z vaření atd.Igelity a další jde do zvláštního pytle sklo také jinak bych se za odpady nedoplatil tříděny tu máme zdarma a za komunal platím."dost"A to co nasipeš do popelnice už do třídírny nejde.aspoň u nás. hmm

Edit ad2 ty pytlíky na odpadky by měli byt jednodušeji rozložitelné.je otázka jestli to tak skutečně je. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.02.2017 23:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
- taky špatně, je případně možná kontaminace,

- správně má být ,zabalit do savého papíru vložit do igelit pytlíku a zastříknout savem, nebo jiným dezinfekčním prostředkem, zavázat a vyhodit do odpadu
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 23:22 JoKa Re: Driv3r
A víš kde to končí? A co tam lidé hází a jak je s tím dále nakládáno? Ad1...


A ad2, v jakém obalu vynášíš to smetí, do kterého házíš tu utěrku? Předpokládám, že také používáš odpadkové pytle. Nejsou ze stejného materiálu?? coze Nekupuješ snad kuře v plastové vaničce? Kam to potom hodíš?

Nebavím se o zamořování planety odpadem, i když je to také smutné. Bavím se o jiných věcech, napriklad kontaminace a podobně, asi si mě nepochopil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2017 23:15 Muž Driv3r [236] Re: JoKa
Já je teda do igelitu nestrkám.ten se nerozloží !. tone Nebo za dlouho,stačí papírová utěrka.Není potřeba více zatěžovat ekosistem planety kvůli rybě a pokud budeš mit strach ze to doma začne smrdět stačí vynést odpadky.ne? X-) smich

edit:trochu jsme odbočili tohle je do jineho vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 22:57 Muž kofejn [963] Re: JoKa
Tak jo jestli je takovovej problém s malou mrtvolkou, příště ji dám do popelnice. Větším rybám dávám sodu nebo ledovou tříšť, malé zabíjím o dlaždičky. Živou rybu jsem nikdy nesplách.
Šneky taky vybírám :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2017 22:49 JoKa Re: kofejn
Sorry, ale za mě vede ta popelnice. Šetrně utratit, do igelitového pytlíku a do popelnice... tone Asi ani netušíš, co všechno "do oběhu pošleš", když rybu spláchneš... Jsou tu i tací, co vybírají plže, než vylejí odpadní vodu!!! Jsem jeden z nich!!! tone tone

Edit: a nechci kecat, ale domnívám se, že si i tím docela slušně zahráváš s paragrafy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2017 22:08 Maq Re: rriki
rriki napsal: A na co takvý příklad je ?
Já Ti můžu říct přesně, na co je, protože já jsem v léčení nemocí ryb skoro úplný neználek. Tak jsem se dověděl, že až někdy budu chtít dostat do ryb nějaké léčivo, musí se to dělat jedině skrz patentky, a dostal jsem srozumitelný popis, jak přesně se to má dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2017 21:54 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: rriki
-neudává příklad léčby, ale postup možného podávání léčiva,
-nikde v pasáži textu není náznak použití Praziquantel, jako léku na hexu
-stačí rozumět psanému textu, kdo chce rozumí
;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 21:45 Muž rriki [818] - CichlidyRe: lacewings
A na co takvý příklad je ?Usoudili jste,že ryba má hexamitu o a toto je postup na léčení Capillarií s nevhodným léčivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2017 21:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: rriki
-je to uvedeno pouze jako příklad užití léku s patentkou
-postup aplikace
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 21:07 Muž rriki [818] - CichlidyRe: MonterMonty
Hezky napsáno,přesný postup na odčervení ryb ,má to ,ale jednu velkou chybu jako léčivo se používá concurát resp.Levamisol.Praziquantelem vnitřní červi nezničíš ten funguje na tasemnice.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36302x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376?od=401