Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 22:33 R Muž romant [27987] – Re: AG
jasně, podle té fotky to opravdu vypadá na nějaký šrám utrpěný ve vzájemném souboji. Dal bych mu tak 14 dní až tři neděle a měl by být zase bojeschpný chlapík, i když to je i teď. Častější výměnou vody za čerstvou se nemůže nic skazit a tomu hojení to bude jenom nápomocno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 21:49 Muž AG [99] – Skalára odřenina ?
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se poradit, mám dva samce, kteří si momentálně vyjasňují vzájemné vztahy (šťouchají se, zahánějí, zastrašují a chytají se za tlamy). Před třemi dny jsem objevil že jeden má na hlavě něco jako odchlíplé - odřené šupiny. Ale vypadá to jako bílá tečka. Nezvětšuje se to ale ani moc nezmenšuje. Přidal jsem do vody Esha 2000. Měl bych udělat ještě něco ? Jinak se ta ryba chová úplně normálně, nestraní se, žere, pere se s tím druhým samcem a nevypadá že by jí něco chybělo. Pokud je to jen odřené, za jak dlouho by se to mělo zahojit ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 14:15 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Yirka
Vzal jsem to okem na rozmer nadrze a pozici tech ryb, ten Skalar vpravo dole ma tak 7 az 8cm bez ocasu, coz pravda uz neni az tak uplny mrnousek :) . Ti nejdrobnejsi pak vuci nemu vypadaji tak nejak v bezne prodejni velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 13:32 R Muž romant [27987] – Re: Yirka
A to je přesně ono. Jakmile se ta selekce nepodchytí včas a mladý puberťáci se nikterak neprojevují aby bylo zřejmý kdo je kdo a když se k tomu přidá neznalost a podcenění situace, je problém na světě. Souhlasím, že podle fotky už ty skaláry žádný prckové nejsou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 13:13 Muž Yirka [9126] – Re: Designer
Múžeš mít pravdu. Ale jednak kolega zjevně znalcem není a dále pak ty skalárky už tak úplně malé nejsou a má je už delší dobu. Pak řeší mnoho dalších problémů z toho vyplývajících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:39 R Muž romant [27987] – Re: Designer
To s Tebou souhlasím, jenom je důležitý rozpoznat ten správnej okamžik kdy už je nutný redukovat počty. Ideální samozřejmě je když se omladina projeví a dojde k nějakýmu vytvoření páru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:32 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Yirka
Dyk tam ma podle obrazku vetsinou mrnousky (kdyz tu velikost srovnam s Tetrou cernou, ktera je na fotce taky), takze si myslim, ze na redukci poctu ma jeste cas, az se vice projevi co s cim a jak. ;-)

I zdejsi znalci ne prave vyjimecne kupuji ryb vice, aby si pak mohli nechat slusny par ci dva, a casto by akvarko kam umisti vice prcku az tolik dospelych neuneslo ani nahodou ;-) . Nakoupit vic a pak si vybrat je specialne u nekterych cichlid velice bezne, takze zbavovat se toho navic, to se prece dela az ve spravny cas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 20:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: luk
140l je na jeden dospělý pár občas to jde i na dva páry ale to je spíš náhoda a akvárium musí mít dostatek úkrytů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:33 luk – Re: Yirka
stahnuto na 6 to us snad by mohlo byt ale tezko se budu loucit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:27 Muž Yirka [9126] – Re: luk
Už jsem ti, myslím, psal, že 14 skalár v tom akváriu je zrůdnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:17 luk – Re: Bob66
Fotka k příspěvku nevipada to spatne zkusim to bud vydrzi nebo ne jinak je mam rok
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:11 luk – Re: Bob66
diky za radu jeste se zeptam mam 140 litru akva 70x50x40 skalary 14ks 2 tetry skalary od nejvetsi po nejmensi je to asi dosty vid???vim ze nevyrosttou tak jak by meli musim ja asi udat sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 18:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: luk
Musíš se zaregistrovat a potom si můžeš založit prezentaci akvária ;-) rybicky.net/napoveda/nadrze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 18:44 luk – Re: Lu.kO
uvidis a ted porad ty me palec chci si dat take akva sem na net aby sem se pochlubil ale jsem amater hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 18:36 Lu.kO – Re: luk
OK Zkusim to ;) diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 18:31 luk – Re: miro03
aho jmuzu se zeptat kolik mas skalar v akvariu a jek je velke???dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 18:30 luk – Re: Lu.kO
ahoj zkus pridat vzduchovani bud chybi kyslik nebo ceka na zradlo ja mam 140 litru akva mel jsem take ten problem koupil jsem cepadlo na 400 litru a vzduchovaci motorek a ted je vse ok kytky roztou a rybam se dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 18:13 Lu.kO – Skalára - dýchání
Moje skalára (mám jí 2 dny 2ks) - 1 z nich se chodí občas nadechovat nad hladinu, je to normální u téhle ryby?? co by to kdyžtak mohlo byt za nemoc? (Zrychlené dýchání nemá, žere dobře a i dobře tráví potravu... a odkalova jsem a vyměnoval 1/3 vody pred 3 dny) Diky za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Tony
Na plísně je vhodný a úspěšný Acriflavin X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 18:54 Tony – Skaláry
Mohl bych se zeptat me na jedné samičce u tela narostla bílá plíseň jak ji mam odstranit ? coze coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 01:04 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: Kakarinka
Fotka k příspěvku Chcelo bi to fotku nemocného,poraneného skalára.Taktiež si urobit prezentáciu nech možeme vidiet aké veliké kavárium máš,čím krmíš,či upravuješ vodu a čím,teplotu vody,atd...?O aký druh cichlidy,cichlíd ide?Nestačí napísat mám jedného skalára,dve menšie cichlidy a čakat že niekto odpovie.Popopozeraj v prezentáciách uživatelov týchto strániek,poprečituj forum o nemociach skalár,prípadne skús pozriet vo fore diskusiu aj o mechanických poškodeniach skalár. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 21:24 Kakarinka – Nemocná skalára
V akváriu máme 1 skaláru a 2 menší cichlidy. Skalára má zarudlou tlamku, také kořen prsních ploutví (kousek prsní ploutve jí dokonce chybí, má na ní také takové bílé chomáčky, myslím, že to bude plíseň. mohlo by s tím souviset to zarudnutí? (i když nevím, jak by to souviselo s tou zarudlou tlamkou). Cichlidy na skaláru vůbec neutočí. prosím o radu, co by to mohlo být za nemoc a čím ji lečít, dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 17:53 JagerMaister
určite nejaký parazit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 13:30 Žena annis [21] – Co to je??
Fotka k příspěvku Tak po čtyřech dnech na samotce z něj vyšlo toto.Je to tak 5mm dlouhé a max.3mm vysoké.Po přelovení do karantény už nežere vůbec.Žádné díry na hlavě jsem nenašla a výkaly ,byť tedy nežere,nějaké jsou a jsou tmavé,krátké.Nos se asi vyčistil,už z nosní dírky nic nečouhá.Je tam jen ten pigment-je to normální? Dříve ho neměl a jeho sourozenec ho taky nemá..Na boku jsem si všimla mírné proláklinky -nejde nafotit.Jakoby důlek,povrch není nijak narušený a na druhé straně nic takového nemá..Nevíte,co by to tedy mohlo být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:50 Žena annis [21] – Re: Bob66
Tak jsem si to prostudovala a i tak z toho moudrá nejsem.O akva se starám,N-látky hlídám,stravu mají pestrou-Sera,Tetra,Hikary od každého několik druhů,mražené kromě nití..Bílých výkalů-tak jak jsou popisované, bych si snad všimla.Jedinou věcí je stres z dominantního samce,stále ho atakuje. Zranění jsem ale vyloučila Zatím jsem ho přelovila a vyčkám.Chtěla jsem se ale zeptat,kdybych přeci jen objevila nějaké díry,má cenu v této poslední fázi vůbec léčit?Nemá rybička už tak poškozené vnitřní orgány,že by stejně byla potencionáním nebezpečím ,jako oslabená pro tendenci dokola něčemu podléhat,pro ostatní osádku? A v případě léčby -doporučuje se léčit celé akva.Ale na druhou stranu , zdravé, siné rybičky si s bičíkovci běžně poradí, tak mi přijde divné je event.oslabovat léčením.Moc se omlouvám,že se pořád ptám,snad je to jen ten vřídek,ale ráda bych byla připravená i na tu horší možnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 20:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: annis
www.akvamania.webz.cz/… Bohužel to není moc dobře poznat z té fotky a je to jen můj dohad i podle tvého popisu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:50 Žena annis [21] – Re: Bob66
Bobe ,ale ono už je to pár dní ve stejné velikosti..kdyby to by "červík" choval by se takhle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:48 Žena annis [21] – Re: Bob66
ne myslela jsem ,že jsou při ní bílé táhnoucí se výkaly a že se díry dělají kdekoliv na hlavě -tohle je z nosních direk..nakonec ale je to jedno,kde se to provrtá -možná cesta menšího odporu..Tak já teda nevím,co teď dělat.Olšové šišky nebo léčit celou nádrž..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: annis
Škoda že to nejde ještě přiblížit, ale buď nějaký nádor nebo by to mohla být i děrová nemoc ale podle těhle fotek to nejde moc rozeznat :-O Přiklonil bych se k té děrové nemoci pokud jak píšeš jí leze z otvoru soplík :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:31 Žena annis [21] – Re: annis
Fotka k příspěvku xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:31 Žena annis [21] – Re: annis
Fotka k příspěvku xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:31 Žena annis [21] – Re: annis
Fotka k příspěvku Líp to nepůjde,ještě jsem zapomněla napsat,že bledne..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:19 Žena annis [21] – Re: Ivoš
Rozumím......Připravím karanténu s vývarem z olšových šišek a prozatím ji zatím jen přelovím.Udělám sinější odvar,než běžně do akva dávám a vyčkám.Zatím díky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:16 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: annis
Detailnější foto by nebylo? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:16 Muž Yirka [9126] – Re: annis
Já bych se do žádných operací nepouštěl. Spíš bych řekl, že to je pozůstatek nějaké potyčky. Máš tam těch skalárů více, a určitě sis někdy všimla, že bojují tak, že se drží za tlamky. Už se mi to taky párkrát stalo, chce to jen čas. Pokud léčit, tak spíše aby se tam nedostala nějaká plíseň - použít třeba eSHa .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:12 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: annis
Musela by to být akce kulový blesk -vylovit, přidržet ještě v síťce na měkkém vlhkém podkladu, propíchnout, zkusit vymáčknout, otřít lehce jodovou tinkturou (pozor na oči) a šup do karantény. Jako desinfekce se může použít cokoliv aseptického pro ryby a úspěšné by to mohlo být v případě cysty. Jestli je to nádor, tak by se rybě ubližovalo zbytečně, Tady je dobrá rada drahá. Může to růst ale stejně tak i prasknout samo či se to může vstřebat. Já bych to otevřel ale jako univerzální radu to nedávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 18:45 Žena annis [21] – Re: Ivoš
To nezní moc pozitivně..Nevím,jestli do toho půjdu ,abych řekla pravdu..Asi hloupá otázka,ale jak dlouho rybička cca vydží mimo vodu?Nějak si to nedovedu představit..Vyndat-na mokrý hadřík?Propíchnout a šup do karantény-rychlá akce..A s tím hypermanganem-nestačil by třeba Preventin?Nebo Esha?Hypermangan mám,ale nejsem si jistá,jestli bych to nepřepálila-i slabá růžová má víc odstínů a žádnou zkušenost s tímhle nemám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 18:10 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: annis
Mohla by to být nějaká cysta, v horším případě nádor. Pravděpodobně nic infekčního. Ryba jinak vypadá dobře. Tady se dá asi jen čekat, co se z toho vyklube. Já osobně bych se to snažil otevřít jehlou a pak rybu dát do karantény se zvýšenou teplotou a lehkou desinfekcí (hypermangan)ale je to celkem brutus metoda, která i může přinést víc škody než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:56 Žena annis [21] – Re: annis
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka,je tam vidět ten"soplík"..Jinak se chová normáně,dýchá dobře,chrání si svoje teritorium...budu ráda,za každou radu..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:50 Žena annis [21]
Fotka k příspěvku Zdravím,prosím o radu ..Skalára delší dobu příliš nepřijímá potravu,jen tak "zobne" ,výkaly,co jsem měla možnost pozorovat před pár dny byly normální..Jediný ,čeho jsem si všimla je,že jí z nosního otvoru kouká jakoby soplík..Také má v té oblasti tmavé zabarvení..Myslela jsem si,že se jedná o pigmentaci,ale mám pocit ,že oblast nosu je tmavší a pigment rozšířenější než byl..Léčila bych,ale nevím na co.Ostatní ryby jsou v pořádku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 13:05 R Muž romant [27987] – Re: adamekk
Pokud se ostatní ryby chovají normálně, žerou a jsou aktivní, neschovávají se, tak bych je jenom trošku více sledoval a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 13:03 adamekk
ahojki mneli jsme 4skalary mlade 1nam dnes umrel mramorovy.14dnu byl schovany mimo a dneska umrel a nevim proc.?snad nejsou nakazeni vsichni.adam

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 21:42 HonzaS – Skalara-zarudly flek
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda někdo nebudete schopen určit původce a případnou léčbu onemocnění sklary. Za skřelí pod prsni ploutvickou se ji vytvořila červená, bíle orámovaná skvrna, viz foto. Nadrz ma 120l-vzduchování+biologický filtr, obsazení: 2 skalary, 10 neonek, 3 ancistrusi, cca 10 mečovek.
Děkuji za každou.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 19:06 Muž TomV [13] – Re: Bob66
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 18:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: TomV
Použij tu eSHu 2000 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 18:33 Muž TomV [13]
Dobrý den, co mám dělat, když se poprali dva samečci skalár (už jsem je oddělil) a ten jeden skalár tomu druhému trošku natrhl očko a kůži pod ním. Bojím se, aby se v tom nevyklubala nějaká infekce :-( Myslel jsem třeba sera baktopur nebo eSHa 200. Poraďte pls. Dík TomV

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 23:14 Nikki – Re: Forro
ahoj, zjistil jsi, co je s tou tvojí skalárou? já mám ve svém akva 2 a dnes jsem měnila vodu a všimla jsem si, že mají podobné bledé flíčky na bokách... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 14:29 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Michal
hlístice
Capillaria - Jsou to tencí červi, velcí do 1 cm, kteří žijí ve střevech ryb. Nejvíce jimi trpí skaláry, terčovci, ale i další větší cichlidy, sumci příp. i jiné ryby. Červi často perforují střevní stěnu a zaplavují tělní dutinu, ve výkalech ryb se objevují oválná vajíčka červů. I při velkém příjmu potravy ryby hubnou, objevují se u nich velmi dlouhé, bílé výkaly, případně dochází následně k velkému zvětšení objemu břicha. Silně napadené ryby ztrácí zájem o potravu, chřadnou a hynou.

Nevím, zda je to ono, mrkněte na zdroj www.akvarijni.cz/… je tam i o léčbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 13:57 Michal – Parazit na skalárovi
Fotka k příspěvku Na skalárovi som objavil takéto svinstvo, neviem príliš o čo ide, ale pôsobí to ako nejaký parazit, trčí z toho krátke tmavé vlákno. Mám strach aby to nezasiahlo aj ďalšie rybky, ale môže to ísť iba po jednom druhu. Vopred vďaka za pomoc. Rybka sa správa úplne normálne ako keby nič na sebe nemala. Fotka nie je najkvalitnejšia fotiť akvárko nie je žiadna sranda. Aspoň pre mňa.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 21:35 Muž kortezhugo [983] – Re: skalarakva
...a ako dlho je v akva?
lebo sa "bezne" stava ked sa prinesu domov ze par dni nezeru resp. musia si zvyknut - ci uz na inu potravu a prostredie...

este k tejto otazke "za jak dlouho se samička může oplodnit??"
cca za 2 roky ale pocitam od vyliahnutia...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376?od=1351